בלוטת התריס

רוצה לדעת על בלוטת התריס? לרשותך מאמרים מקצועיים, חדשות מהעולם והכל בנושאי בלוטת התריס. באפשרותך לפנות גם בפורום או לקבוע תור עם רופא מומחה בתחום ...
בלוטת התריס, הנקראת גם תירואיד ובלוטת המגן), היא בלוטה קטנה ברוחב של כחמישה ס"מ הממוקמת בחלק הקדמי של הצוואר מתחת לפיקת הגרון. בלוטת התריס מייצרת שני הורמוני תריס עיקריים, טירוקסין T3 וטריודוטירונין 4T. הורמונים אלו משפיעים על קצב הלב, רמת הכולסטרול, חילוף החומרים בגוף, משקל הגוף, הזיכרון, רמת האנרגיה ועוד. הבעיות הנפוצות ביותר בבלוטת התריס הן תת פעילות בלוטת התריס ויתר פעילות של בלוטת התריס.

בכדי להבין את פעילות בלוטת התריס יש להכיר גם את ההורמון TSH, המופרש מבלוטת יותרת המוח, ומשפיע על הפרשת הורמוני התריס מבלוטת התריס. TSH הוא הורמון המשוחרר מבלוטת יותרת המוח ומגרה את בלוטת התריס להפריש את ההורמונים T4 ו- T3. כאשר רמת הורמונים אלו עולה מדי, יורדת רמת TSH, ולהיפך: כאשר רמתם נמוכה מדי עולה רמת TSH.

תת פעילות בלוטת התריס
אדם הסובל מתת פעילות בלוטת התריס (היפותירואידיזים) יסבול מהתסמינים הבאים: עצירות, יובש בעור, עייפות, נשירת שיער, שיער דק ושביר, כאבי מפרקים, ציפורניים דקות, עודף משקל, אי סבילות לקור, קצב לב איטי, דיכאון ועוד. תת פעילות בלוטת התריס נגרמת בגלל מספר סיבות:

1. תת-פעילות בלוטת התריס ראשונית. הגורם לתת פעילות ראשונית הוא בעיה בבלוטת התריס עצמה, אשר אינה מסוגלת להפריש הורמונים בכמות המספקת. גורמים נפוצים לכך הם מחלת ה"שימוטו" בה בלוטת התריס גדלה וטיפול ביוד רדיואקטיבי הניתן לחולי סרטן בלוטת התריס. תת-פעילות בלוטת התריס ראשונית מאופיינת בערך TSH (כאמור, ההורמון המגרה את בלוטת התריס) גבוה יחסית.

2. תת-פעילות בלוטת התריס שניונית. בתת פעילות זאת, בלוטת יותרת המוח אינה מפרישה כמות מספקת של ההורמון TSH. עקב כך קיים גירוי מופחת של בלוטת התריס להפרשת הורמוני הבלוטה, דבר המתבטא בתת-פעילות. גורמים נפוצים לתת פעילות שניונית הם נזק שנגרם לבלוטת יותרת המוח, כגון גידול, קרינה שנספגה, ניתוח או פגיעת ראש.

3. תת-פעילות בלוטת התריס שלישונית. בתת פעילות זאת ההיפותלמוס, שהוא מבנה קטן במוח המכיל מרכזים רבים שמפעילים ושולטים על טמפרטורת הגוף, רעב, צמא ועוד, לא מייצר כמות מספקת של הורמון מגרה הנקרא TRH. תפקידו של הורמון TRH הוא לגרות את בלוטת יותרת המוח הקדמית להפריש את הורמון ה- TSH. כאשר אין מספיק TRH אין גם מספיק TSH וכך בעצם נוצרת התת פעילות.

פעילות יתר של בלוטת התריס
פעילות יתר של בלוטת התריס (היפרתירואידיזים) היא מחלה המכילה בתוכה קבוצה של הפרעות הנגרמות עקב רמות גבוהות של ההורמונים T3 ו-T4. התסמינים הנפוצים של פעילות יתר של בלוטת התריס הם: היפראקטיביות, משקל נמוך, לחץ דם גבוה, רגישות לחום, הזעה מופרזת, עצבנות, הפרעות בשינה, הפרעות קצב הלב, שלשולים, הקאות ועוד.

הסיבות לפעילות יתר של בלוטת התריס הן: מחלת גרייבס (Graves) שבה כל בלוטת התריס מוגדלת ופועלת יותר מדי; גושים מרובים בתוך בלוטת התריס הפועלים יותר מדי; אדנומה בודדת - שהיא מצב בו גושים מתפתחים בבלוטת התריס ומתחילים להפריש הורמונים ולשבש את האיזון הכימיקלי של הגוף; דלקת בלוטת התריס הנוצרת בעקבות הרס תאים; וסיבה נוספת לפעילות יתר של בלוטת התריס היא לקיחת הורמון בלוטת התריס כתרופה.

כ-70% מהסובלים מפעילות יתר של בלוטת התריס סובלים ממנה עקב מחלת גרייבס (נקראת גם מחלת בזדוב - Basedow). מחלה זו נגרמת עקב קיומם של נוגדנים עצמיים כנגד הקולטנים של ההורמון TSH על פני בלוטת התריס. נוגדנים אלו גורמים לפעולה מוגברת של הקולטנים וכתוצאה מכך מיוצרות כמויות גדולות של ההורמונים T3 ו-T4.

דלקת בלוטת התריס
דלקת בלוטת התריס נגרמת, כמו דלקת באיברים אחרים בגוף, עקב גורמים מזהמים שונים - חיידקים, וירוסים, פטריות ועוד. בדרך כלל דלקת בלוטת התריס גורמת לפעילות יתר של בלוטת התריס - דלקת בלוטת התריס גורמת לבלוטה "לדלוף" ולהפריש כמות יתר של הורמונים, מה שמסתכם ביתר פעילות זמנית של בלוטת התריס שנמשך בדרך כלל כמה שבועות או יותר.

ישנם כמה דלקות בבלוטת התריס והן: דלקת שקטה של בלוטת התריס שמתרחשת לעתים אחרי לידה ונחשבת קלה וחולפת תוך כמה חודשים; דלקת חריפה של בלוטת התריס שמתרחשת בילדים ומתבטאת בחום, כאבים בבלוטת התריס ועוד; ודלקת תת-חריפה של בלוטת התריס הנגרמת עקב וירוס, גורמת בתחילה ליתר פעילות של בלוטת התריס שאחר כך מתחלף בתת-פעילות.

בדיקות בלוטת התריס

1. בדיקת מיפוי בלוטת התריס. בבדיקת מיפוי בלוטת התריס בודקים כיצד בלוטת התריס קולטת יוד רדיואקטיבי או חומר דומה. בדיקה זו אורכת כ-30 דקות. הנבדק בולע גלולת יוד רדיואקטיבי ארבע שעות לפני הבדיקה, או מקבל זריקה תוך ורידית של חומר רדיואקטיבי בשם טכניציום. חומר זה נספג בבלוטת התריס, ובמהלך הסריקה עם מצלמת גמא מיוחדת מתקבלת תמונה המעידה על התפשטות היוד בבלוטה ועל מידת הפעילות שלה - אזורים קולטים נראים בצבע כהה יותר לעומת אזורים שאינם קולטים. לעתים לאחר מיפוי עם יוד הנבדק חש חום וסומק בפנים.

2. בדיקת תפקוד בלוטת התריס ע"י בדיקת דם. בדיקת דם לבחינת תפקוד בלוטת התריס היא בדיקת ההורמון TSH. הבדיקה לא מבוצעת באופן שגרתי. רופא משפחה ממליץ על בדיקת דם כזאת בעקבות תלונות שמעלות חשד לחוסר איזון של בלוטת המגן. בדיקת הדם בודקת את ההורמון TSH המשפיע על בלוטת התריס לייצר את ההורמונים של הבלוטה: T3 ו-T4. יש לבצע את הבדיקה כאשר קיים חשד לתת-פעילות של בלוטת התריס או ליתר פעילות. יש לבצע את בדיקת הדם גם כאשר יש צורך לנטר את פעילות הבלוטה בקרב אנשים המטופלים על ידי ההורמון התחליפי של בלוטת התריס, הקרוי אלטרוקסין.

3. בדיקת אולטרסאונד צווארי. בדיקת אולטרסאונד צווארי מאפשרת לאתר גושים, ציסטות או גידולים בבלוטת התריס, שבדרך כלל אינם פוגעים בפעילות הבלוטה אך יכולים לסכן את האדם בדרכים אחרות.

בלוטת התריס בהריון
רמת הורמוני בלוטת התריס עולה בהדרגה במהלך ההריון ועד הלידה בכדי לספק את הצרכים הגוברים של האם ואת צרכי העובר. רמות הורמון ה-TSH עולות אף הן בהדרגה בדם העוברי בעת ההריון. במהלך הריון, הורמוני בלוטת התריס עוברים ממחזור הדם של האם לעובר. להורמוני בלטות התריס של האם יש חשיבות להתפתחות מערכת העצבים המרכזית והמוח של העובר בתקופה שלפני יצור ההורמונים, ולכן תינוקות לאמהות שלהן תת-פעילות של בלוטת התריס עלולים לסבול מהתפתחות לקויה של מערכת העצבים. מצד שני, לעוברים שלהם אין התפתחות תקינה של בלוטת התריס ואין ייצור עצמוני של הורמוני התריס, יש הגנה מההורמונים של האם.

העובר עצמו מתחיל לייצר הורמוני בלטות התריס רק במחצית השנייה של ההריון, ובמחצית הראשונה שהיא השלב הקריטי להתפתחות המוח, הוא תלוי לחלוטין באספקת ההורמונים מהאם. כל תינוק הנולד בישראל, דמו נבדק סמוך ללידה לקביעת רמתם של שני ההורמונים של בלוטת התריס T3 ו-T4 וכדי לשלול מצב של פעילות יתר של בלוטת התריס או תת פעילות של בלוטת התריס. ואמנם נמצא שבאחת מתוך כ-3,500 לידות, מוצאים בדרך כלל תת פעילות, ואז חשוב לטפל בה על ידי מתן ההורמונים החסרים לתינוק, במטרה למנוע מצב של פיגור שכלי שעלול להתפתח אם טיפול זה לא ניתן.

כריתת בלוטת התריס
ניתוח כריתת בלוטת התריס (תירואידקטומיה) מתבצע אצל החולים הבאים: חולים עם מחלת 'גוייטר', המתבטאת בהגדלה של בלוטת התריס ונפיחות בחלק הקדמי של הצוואר באופן שיכול לגרום לבעיות בליעה ונשימה; חולים עם פעילות יתר של בלוטת התריס אשר אינם מגיבים לטיפול תרופתי; וכן מתבצע הניתוח בחולים עם גידולים שפירים או ממאירים של בלוטת התריס.

ניתוח כריתת בלוטת התריס מבוצע בהרדמה כללית. המנתח מבצע חתך קטן בחלק הקדמי התחתון של הצוואר. אחר כך הוא משחרר את בלוטת התריס מהאיברים המקיפים אותה, חוסם את כלי הדם הנכנסים ויוצאים מן הבלוטה וכורת את כל הבלוטה או חלק ממנה. במקרה של גידול ממאיר של הבלוטה, על פי רוב, המנתח כורת את כל הבלוטה. במחלות אחרות של הבלוטה, או בגידולים ממאירים קטנים, ניתן לכרות רק חלק.

לאחר כריתת בלוטת התריס יש ליטול טיפול בהורמון תריס חליפי, כדי שישמש תחליף להורמונים שבלוטת התריס נהגה לייצר (T3 ו-T4). מטרה נוספת למתן הורמון התריס לאחר כריתת הבלוטה היא דיכוי הפרשת ההורמון TSH. הורמון ה-TSH עלול, בחשיפה לאורך זמן, לעודד את גידולי בלוטת התריס לצמוח מחדש, שכן הוא מעודד התרבות של תאי הבלוטה. כאשר נוטלים את הורמון התריס החלופי, נשלח מסר לבלוטת יותרת המוח לייצר פחות TSH.

סרטן בלוטת התריס
כיום חיים בישראל למעלה מ-5,000 איש שאובחנו כחולים בסרטן בלוטת התריס (סרטן התירואיד). סרטן בלוטת התריס נחשב לסרטן נשי - כשני שליש מהמקרים הן נשים. מרבית החולים מאובחנים בשנות ה-30-60 לחייהם. בשני העשורים האחרונים ניכרת עלייה של כ-70% בשכיחות סרטן בלוטת התריס בישראל. סרטן בלוטת התריס הוא סוג סרטן שאחוזי הריפוי שלו גבוהים ועומדים על כ-85%.

חולים שאובחן אצלם סרטן בלוטת התריס עוברים כריתה של בלוטת התריס ולאחר מכן טיפול ביוד רדיואקטיבי לסילוק השאריות של הרקמות הממאירות. לאחר אבחון סרטן בלוטת התריס והטיפול בו, על החולה להיות במעקב קבוע כדי לוודא שלא נותרו שאריות של רקמות ממאירות ושאין חזרה של הגידול. מעקב יעיל וגילוי מוקדם של המחלה מסייעים לריפוי מלא. 75% ממקרי המוות הקשורים בסרטן בלוטת התריס מתרחשים אצל חולים שאובחנו וטופלו, אך הסרטן חזר והתפשט בגופם. מכאן החשיבות לאבחון וגילוי מוקדם של הישנות המחלה תוך מעקב תקופתי רציף וארוך טווח.

* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

רפואת משפחה

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו בדיקות דם, מיגרנה, כאבי גב, שפעת, בדיקת דם, חיסונים, כאב ראש, כאב בטן, פצע, מחלות ילדים, אבחנה רפואית ועוד
הוספת הודעה לפורום
 
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
 
 • בדיקות דם מחסור בברזל במחסנים
  אוריאן
  24/12/2019

  הי
  בת 29
  מצב בדיקות מעבדה לגבי ברזל בדם
  מלבד הנתון הנמוך שם הכל תקין
  יכול להיות שזה משפיע ברמה כזו של עייפות כבדה וחולשה כללית?


  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • זה הנתון של הברזל נראה תקין

  אוריאן
  24/12/2019


  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • השתעליות ללא הפסקה
  בני
  01/10/2019

  מזה מספר חודשים אמי משתעלת ללא סוף יום ולילה. עשתה סיטי חזה ולפי רופא ריאות הוא תקין וכן התפקודים תקינים. רופא ריאות קבע שזה לא שייך לריאות השיעולים האלו. היא הייתה אצל רופא אף אוזן גרון והוא עשה לה בדיקות עד לגרון והיה תקין. היא עדיין עם שיעולים חזקים והמון שיעולים. איזה עוד בדיקות ניתן לעשות. או לאיזה עוד רופא אפשר ללכת? אני מבקש תשובה דחופה היות והיא מרגישה הרבה שהיא נחמקת. תודה בני נוימן.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  השתעליות ללא הפסקה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • היי, אותו סיפור היה לי, הפסקתי לחלוטין עם דברי חלב

  מישהי
  02/10/2019

  רק אוכלת פרווה נטו. השיעול נעלם כלא היה. חלב עושה ליחה ולא משנה עם זה חלב ניגר או בבצק שיש חמאה או במתוקים בכל מה שמכניסים לפה ללא חלב. בהצלחה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • אשמח לעזרה מהמומחים כאן. חרד
  עדן
  12/08/2019

  היי למומחים.
  אני סטודנט צעיר בן 24.
  חי בחרדות כבר המון זמן שיש לי משו בגופי, לאחרונה השיננית שלי שמה לב שיש לי על הלשון(בסוף הלשון) פטריה, עיגולים לבנים כאלו, ראיתי את זה בעצמי במראה- ומאז אני לא אני. לא מספר להוריי דבר, ומסתגר בחדרי.
  ובנוסף אני לא יודע אם זה קשור מערכת העיכול שלי לא כתמול שלשום.( צואה כמו סבון, תחושה לא טובה אחרי אוכל) . בבדיקות דם הכל תקין. למעט lym .
  אשמח לתשובה ושתפנו אותי למישהו,כי חיי אינם חיים.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • צירפתי גם תמונה.

  עדן
  15/08/2019


  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • חיסון כנגד מחלת השפעת
  יעל
  25/12/2016

  שלום אני בת 43 ומזה 10 שנים בכל שנה מתחסנת לשפעת לפני שנתיים שהתחסנתי הרגשתי חוסר יציבות חולשה במשך שבועיים מיד לאחר החיסון, בשנה שעברה מיד לאחר חיסון במשך חודש ימים הרגשתי חוסר תחושתיות בגוף חולשה לא ברורה. שפניתי לרופא המשפחה טען שאין קשר לחיסון, אך ברור לי שזה לא מקרי כי זה קרה מיד לאחר החיסון. השנה לא התחסנתי בשל הפחד שהתופעות יוחמרו שמעתי על תסמונת גיליאן-ברה האם החיסון יכול לגרום לתסמונת זו? האם כדאי להתחסן עדין?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  חיסון כנגד מחלת השפעת

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • אקטימור מחסל שפעת

  ענת
  01/01/2017

  את לא חייבת להתחסן אבל אם חלילה תקבלי שפעת
  תעשי בגוגל חיפוש אקטימור
  תגיעי לאתר של המטפל.
  זו תרופה צמחית במקור למחלת הנשיקה והיא מחסלת שפעת בתוך 24 שעות.
  חבל שהיא בעלות כספית אבל אני גם לא מתחסנת וזה מה שמציל אותי כל שנה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • כמה זמן לוקח לאנטיביוטיקה לעזור?
  אילת
  13/11/2016

  שלום,
  אתמול הגעתי ל"טרם" בעקבות כאב גרון חזק. לקחו לי ספירת דם ואבחנו דלקת גרון. רשמו לי אנטיביוטיקה-מוקסיפן למשך שבוע, שלש פעמים ביום. עכשיו אני כ-26 שעות מאז לקיחת הכדור הראשונה ועדיין אין שיפור כלל. להיפך-עלה לי החום ואני מרגישה כאבי תופת בגרון, כאב ראש חזק וכל הגוף כואב. כמה זמן אמור לעבור עד שאראה שיפור? האם יש צורך לראות שוב רופא למקרה שהאנטיביוטיקה לא עובדת?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • יתכן שיש לך מחלת הנשיקה

  anat
  13/11/2016

  לפי התאור של זה וירוס ולא חיידק ונוטה למחלת הנשיקה
  אם זה נכון ? תסתכלי בגוגל ...אקטימור מחלת הנשיקה
  זה הטיפול היחיד עולם שמרפא אותה ב 3 ימים.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • האם בדיקות הדם המצורפות תקינות?
  דנה
  19/10/2016

  שלום רב, בת 21.אני משתתפת באיזשהו מחקר של סכרת. יש לי סוכרת נעורים, ותת פעילות בלוטת התריס ברקע.
  האם הבדיקות תקינות? תודה מראש.


  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מצ״ב עוד תוצאות

  דנה
  19/10/2016

  המשך תוצאות


  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שאלה חשובה אלרגיה בעור פריחה וגירודים
  עדן
  26/08/2016

  הייתי היום אצל רופאת משפחה בעקבות אלרגיה כל הגוף פריחה ויגירודים היא נתנה לי זריקה וכדורים למשך שבוע אני לוקחת גם גלולות דיאנה יש חשש לקחת את שניהם?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • אל תסתפקי בטיפול הזה

  ענת
  28/08/2016

  הזריקה היא זריקת סטרואידים ולאחר שהגוף יתרוקן ממנה יתחילו לך התקפים קשים של פריחה .

  לבעיה הזו קוראים אורטיקריה ואם את רוצה לפתור את הצרה הזו בהקדם אז יש טיפול ( לא קונבציונלי ) אבל הוא היחיד בעולם לאורטיקריה.

  תחפשי בגוגל - רמי מור מחלות עור

  בהצלחה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • האם הבדיקה מעידה על מחלת הנשיקה
  עדי
  16/08/2016

  שלום
  אני בת 60
  אשמח לתשובה
  תודה רבה

  יחידות תוצאה שם הבדיקה
  ml/u Positive 87 EBV VCA_IgG
  u/ml Negative<10.0 EBV VCA_IgM
  Positive CMV IgG
  Negative CMV IgM

  Positive >=20
  Negative: 0-20
  Positive:>=40
  Borderline:20-40

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • כן זו מחלת הנשיקה ויש פתרון

  ענת
  17/08/2016

  יש לך עדות בבדיקות לחשיפה לאחרונה למחלת הנשיקה
  מנסיון במצב הזה , זה אומר שיהיו לך תסמינים ל עייפות ועוד שאר תסמינים שהמחלה מותירה בגוף.
  המזל הגדול שיש טיפול צמחי שנקרא אקטימור שבעלי מצא באינטרנט זה תרופת פלא למחלת הנשיקה.
  התרופה המצילה הזו מנטרלת את מחלת הנשיקה בתוך 4 ימים .
  אני מצרפת לך את הפרטים ששם מצאנו את התרופה .
  תכנסי לאתר של המטפל הוא מופיע בכיתוב של הסרטון
  או שתחפשי בגוגל אקטימור .

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • האם יש צורך בבית חולים? האם חמצת?
  דנה
  25/07/2016

  שלום רב,
  אני בת 20, כרגע נמצאת במחקר - אני סוכרתית סוג 1.
  המחקר עובד לי די טוב, אך אחת מתופעות הלוואי שלו הן העלאת קטונים בדם..
  נורמלי עד 0.7 כרגע יש לי 3.5 בדם.
  מכיוון שאני עובדת בבית חולים עשיתי יל דעת עצמי בדיקות דם. ובדיקת שתן.
  ומהמעבדה המליצו שאלך למיון.
  אני מתלבטת כי חוששת שיבטלו לי את המחקר.
  האם זה מצב שמצריך מיון (למרות שידוע שזאת תופעת לוואי?)
  אני קצת מרגישה דופק מואץ ותחושת חום כללית
  מצ״ב תוצאות מעבדה


  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מצורפת עוד תוצאת מעבדה

  דנה
  25/07/2016


  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • האם זו אלרגיה למשהו או משהו אחר..
  ניצן
  21/07/2016

  הופיע לי היום בבוקר בשתי היריכיים לא יודעת ממה זה לא מגרד ולא מופיע בחלקים אחרים של הגוף. לקחתי פנסטיל טיפות האם אמור לעזור?


  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • זה אורטיקריה

  ענתי
  23/07/2016

  זו פריחה ממקור לא ברור ואני מקווה בשבילך שהיא לא תהיה כרונית.
  לרופא אלרגיה או רופא קונבציונלי אין שום תרפה שמרפאת אורטיקריה.
  אני ממליצה לך על הטיפול שצרפתי פה הוא הציל אותי מהסבל הזה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום