מתיחות

רוצה לדעת על מתיחות? לרשותך מאמרים מקצועיים, חדשות מהעולם והכל בנושאי מתיחות. באפשרותך לפנות גם בפורום או לקבוע תור עם רופא מומחה בתחום ...
מתיחות הן אחת הדרכים להכין את השרירים שלנו לאימון, לפעילות גופנית או כל פעילות מאומצת. כמו כן, מתיחות נועדו להרפות את השריר אחרי מאמץ וכך למנוע כאב, להפחית מתח שרירים, להגדיל טווח תנועה, להכין את הגוף לפעילות פיזית ולמנוע חבלות, להאריך את השריר, לפתח מודעות גוף, לשפר את מחזור הדם ולמנוע עייפות, זאת בנוסף לשחרור חומצת החלב הנאגרת בשריר לאחר פעילות גופנית.

תרגילי מתיחות


יש להבחין בין מתיחות סטטיות למתיחות דינאמיות. מתיחות סטטיות נעשות ללא תנועה של האיבר הנמתח.

מתיחות סטטיות פאסיביות.

מתיחות המתבצעות ללא התערבות האיבר הנמתח, בין אם מדובר במתיחות בעזרת בן זוג, משקל הגוף וכן האלה, השרירים נשארים רפויים. מטרתן לשפר טווח תנועה כדוגמת שפגאט. זמן יעיל למתיחה הוא 15-10 שניות מינימום ועד דקה שלמה. אין לבצע ניעות כדי שלא לעורר את רפלקס המתיחה. בין מתיחה למתיחה יש לבצע הרפיה של כ-15 שניות ושוב.

מתיחות סטטיות איזומטריות.

מתיחה המתבצעת ע"י התנגדות של קבוצות שריר באמצעות כיווץ השריר הנמתח בעזרת בן זוג, קיר או רצפה. מטרתן לקדם גמישות סטטית ולחזק את השריר המכווץ. יש לכווץ השריר הנמתח למשך 15-8 שניות ולהרפות למשך 20 שניות נוספות. יש לבצע סדרה זו שלוש פעמים לאותו שריר.

מתיחות דינאמיות.

משפרות גמישות ומבוצעות כחימום לפני אימון אירובי או אימון כוח, ניתן לבצע מתיחות אלו כל בוקר ובזכות זה להגיע לטווח תנועה מקסימאלי.

תרגילי מתיחות יש לבצע במצבים הבאים


כחימום לפני אימון.

8-5 דקות. החימום יבוצע לצורך העלאת טמפרטורת הגוף בשרירים וברקמות, באמצעות פעילות אירובי קלה: הליכה, ריצה, קפיצה על חבל וכדומה במטרה שתוגבר זרימת הדם וזו תביא לחימום הגוף. בשלב הבא יש לבצע מתיחות דינאמיות ורק אחרי שהגוף חם ניתן לעבור לתרגילי מתיחות סטטיים. יש להתאים את תרגילי המתיחות לסוג הפעילות הגופנית הרלבנטי.

כחלק מפעילות גופנית - אימון גמישות.

גופינו מאבד מגמישותו בתהליך ההתבגרות, לא די בביצוע פעילות גופנית על מנת לשמר את הגמישות, לצורך כך מומלץ לעשות אימון מתיחות המיועד מלכתחילה לשמר את הגמישות ואינו חלק מפעילות גופנית. אימון כזה יש לבצע פעמיים או שלוש פעמים בשבוע במשך כ-20 דקות. חשוב להבין שרמת הגמישות משתנה ממפרק למפרק ומאדם לאדם ולכן יש לבצע תרגילי מתיחות לכל קבוצות השרירים העיקריות בגוף: כתפיים, ירכיים, אגן, גב תחתון ושוק, כדי להגיע למצב של איזון וסימטריה גופניים. אימון זה יש לבצע מיד בסיום אימון אירובי, כי טמפרטורת הגוף כבר חמה ומוכנה לביצוע מתיחות גמישות שכן התנגדות הרקמות למתיחות פוחתת וכן פוחת גם הנזק לפגיעה. אימוני כוח לעולם יתחילו אחרי סיום תרגילי הגמישות ומומלץ שאלה יהיו מתיחות מסוג סטטי. בכל מקרה, חשוב ביותר להקשיב לגוף ולעבוד בתחום היכולת.

כהרגעה לאחר אימון.

מטרת מתיחות אלו הינה להשקיט את המתח הגופני והנפשי שהתהוו במהלך הפעילות הגופנית, בדרך להמשך היום בשלווה ורוגע. המטרה, בין היתר, היא להוריד דופק ולהסדיר נשימה באמצעות הליכה איטית ולמי שיכול, שחייה. אח"כ כדאי לבצע תרגילי מתיחות המיועדים להרפייה ולשחרור השרירים כדי למנוע שרירים תפוסים או כאבי שרירים בעקבות פעילות גופנית, שחרור והרפיה אלה צריכים להתאים לשרירים עליהם היה עומס במהלך הפעילות.

מתיחות שרירים


תרגילי מתיחות מערבים מספר קבוצות שרירים ואינם מתרכזים בקבוצת שריר אחת. תרגיל מתיחות כולל מתיחה של שריר מרכזי אחד או יותר ואיתו מתיחה חלקית של קבוצות שריר נוספות, לכן יש לגוון תרגילים לפי הצורך. כאשר מדובר בתרגילי מתיחות המהווים חלק מחימום בתחילת אימון או הרפיה בסופו, הרי שניתן לבצע תרגילי מתיחות שאינם מבודדים קבוצות שריר עיקריות. אחרת, אם מדובר בתרגילי מתיחות לשמם, יש לבחור בקפידה תרגילים המבודדים את קבוצות השרירים הדרושים לנו, כך שכל קבוצת שריר תקבל את תשומת הלב המלאה.

מתיחות לפני/אחרי אימון


טרם הוכח אם למתיחות אחרי אימון יש השפעה חיובית. אך עם זאת, מתיחות אלו עשויות לעזור לשריר להתאושש על ידי הגברת זרימת הדם לרקמה וסילוק חומרי הפסולת שנוצרים במהלך האימון. בכל מקרה חובה לבצע מתיחות לפני האימון משום שבמהלך פעילות גופנית, אירובית, אנאירובית וכמובן פעילות עוצמתית של שימוש במשקולות, השריר מתכווץ ומתנפח ויש להכין אותו מראש לכך. מתיחות יש לעשות לכל הגוף, גם לחלקים שלא בהכרח נעבוד עליהם, כדי למנוע שרירים תפוסים ולאפשר טווח תנועה רחב יותר.

מתיחות וגמישות


גמישות היא למעשה היכולת שלנו לנצל את טווח התנועה האנטומי של איבר מסוים בגופינו. גמישות מושפעת ממפרקים, רקמות חיבור וממערכת העצבים והרפלקסים. תרגילי גמישות כוללים ברוב המקרים מתיחות שרירים, ולכן התוצאה היא הגדלה באורך השריר. זאת היות ועיקר ההתנגדות למתיחה באה מרקמות חיבור תוך שריריות (מחתלות) ומאלה המקיפות אותו (גידים, רצועות), ואילו הרקמה המתכווצת (שריר) מתנגדת הרבה פחות. מכאן, שתרגילי מתיחה והאופן בו מבצעים אותם, צריכים להתבסס על מידת ההיענות וההתנהגות של רקמות החיבור למתיחה. מכיוון שגידים ורצועות הן רקמות קולגניות מעיקרן, הן אינן מיועדות להתמתח כמעט בכלל. מתיחת גידים ורצועות תגרום לחוסר יציבות במפרק, ומכאן גובר הסיכוי לפציעות ספורט.

מתיחות: טיפים


נשימות והרפיה.

חשוב להקפיד על נשימות לאורך ביצוע מתיחה סטטית כדי להפחית את התנגדות השריר והרקמות המחברות. הרפיה יעילה בהורדת קשיות הגוף ובמיוחד קשיות של האיבר הנמתח. הרפיה מתבצעת בעזרת נשימות קצובות המשחררות מחד את המתח ומאידך מגבירות את זרימת הדם, דבר המסייע בסילוק חומצה לקטית המצטברת בעקבות האימון. חשוב מעבר לנשימה איטית, להקפיד על נשימה מהאף כדי להכניס אוויר מסונן לריאות.

טמפרטורה.

טמפרטורה נעימה עוזרת להמרצת הדם, החום נשאר לאורך כל האימון והגוף יותר מחוסן. חשוב להימנע מביצוע מתיחות אינטנסיבי בימים קרים כשקשה להתחמם משום שאם הטמפרטורה לא תהייה מתאימה הרי שלא נגיע למקסימום האפשרי בעת המתיחה ואם כן נגיע, קיים סיכוי גבוה שזה יהיה במחיר של פציעה.

מתיחות: מטרות ויתרונות לגוףמגדיל ושומר על טווח התנועה במפרקים.

עוצר את הנטייה הטבעית של רקמות מסוימות להתקצר ואף מאריך אותן.

עוזר בשמירה על היציבה.

משחרר את נוקשות השרירים ובכך מפחית את התנגדותו של השריר לתנועה.

מסייעת במניעה של פגיעות ברקמות הרכות, ככל שהגוף גמיש יותר חומרת פגיעת הספורט קלה יותר.

הקלה במקרה של התכווצויות שרירים.

מתיחות מעכבות את תהליך איבוד הגמישות הטבעי ואת התדרדרות היציבה.

מתיחות: הנחיותהקפידו על מהירות המתיחה, אין לבצע מתיחה מהר מדי, המהירות מהותית ביותר לשלומה של הרקמה.

אין לבצע מתיחות ללא חימום המתאים לסוג המתיחות.

כאמור, יש להקשיב לגוף, כוחות מתיחה גבוהים עלולים להזיק. ברגע שהכאב אינו מוכר יש להפסיק את המתיחות.

מומלץ שלא לבצע חזרות תכופות ללא התאוששות מספקת.

בחרו בהתאם לפעילות הגופנית את המתיחות הנכונות: פסיבית, אקטיבית או דינאמית.

מתיחות מוגזמות יבואו לידי ביטוי גופני ברעד בשרירים, כאב מתמשך ולעיתים גם עייפות.

* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

כושר גופני לנשים

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו ספורט, דיאטה, אימון אישי, חדר כושר, משקולות, ספינינג, אירובי, תוכנית אימונים, שריפת קלוריות, תזונת ספורט, אימון כוח
הוספת הודעה לפורום
 
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
 
 • איך מעלים מסת שריר
  לילך
  05/02/2014

  שלום יעל,
  אני בת 35 כמעט, בעלת מבנה גוף רזה (מדי).
  אני מאוד רוצה לעלות במשקל וגם נפגשתי עם תזונאית, שטענה שאין הרבה מה לעשות פרט להוסיף כמה מוצרים לתזונה שלי. הוספתי ועדיין אין שינוי מבחינת המשקל או המראה הפיזי.
  האם קיימת אפשרות לפעילות גופנית אשר תעלה את מסת השריר במקום את אחוזי השומן בגוף (שכנראה שאין לי אפשרות להעלות, מה שכם הבנתי שגם גנטית אין לי אפשרות) ? ישנה סברה כי נשים לא יכולות להעלות את מסת השריר כמעט בכלל וחבל על המאמץ, האם זה נכון ?
  תודה רבה!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  איך מעלים מסת שריר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • העלאת מסת שריר - תגובה

  אודי ויטמן
  11/02/2014

  שלום לילך,
  על מנת להעלות במשקל (מסת שריר), עלייך להתאמן כנגד התנגדות, כאשר המטרה היינה להעלות את ההתנגדות בכל פעם בצורה הדרגתית עד אשר תגיעי למשקלים גבוהים יחסית לגופך ולכושר הגופני שלך.
  לא פשוט להעלות מסת שריר, בעיקר לנשים, המלצה שלי היא להתאמן לפחות 3 פעמים בשבוע בחדר הכושר, כאשר לפחות בהתחלה מומלץ מאוד לקחת הדרכה על מנת שלא תפצעי את עצמך ותגרמי יותר נזק מתועלת.
  בהצלחה!!!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • I like what you guys tend to be up too. This kind ...

  avengers fathor shirt
  20/04/2021

  I like what you guys tend to be up too. This kind of
  clever work and exposure! Keep up the wonderful works guys I've included you guys
  to blogroll.


  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • לא יורדת במשקל במשך חודש וחצי
  יעל
  25/09/2017

  הי, בת 24, שוקלת 63, גובה 1.7 כל חיי הייתי בדיאטות שונות, כל פעם יורדת ולאט לאט מעלה וכו, לאחרונה התחלתי דיאטה עם תפריט של 1200 קלוריות, ארוחות מסודרות, ובפעם הראשונה התחלתי לעשות אימוני כח, 4 פעמים בשבןע אירובי פלוס כח.
  כבר חודש וחצי אני בתהליך, ולא יורדת בכלל במשקל. מתוסכלת מאוד. האם נכון לחשוב שאין ירידה בגלל עליה במסת שריר? או שאם רוצים לרדת במשקל לא נכון לעשות כח?
  אשמח לעזרה ממש מיואשת

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • אל תתיאשי!

  יעל הראל
  26/09/2017

  הי, מכיוון שאת מתארת את עצמך כמי שעשתה דיאטות בעבר, את צריכה לדעת שהגוף, בכל פעם, מקשה יותר על תהליך הירידה במשקל, הוא כאילו "מתייעל" ואז אם פעם ירדת בקלות עם תפריט של 1200 קק"ל אז בפעם הבאה, הוא כבר יצטרך פחות כדי לרדת, וזה אכן קשה. אגב, זו הסיבה, שלא מומלץ "לשגע" את הגוף בדיאטות שונות כל הזמן.
  אני חושבת שיכול מאוד להיות שהעלית מסת שריר ולכן לא ראית ירידה, אבל את זה את צריכה לבדוק אצל דיאטן או מאמן כושר שיש להם מכשיר למדידת מסת שומן ושריר.
  נסי לעשות אימון כוח דינמי, בסגנון HIIT אם את מכירה, או אימון אינטרוולים שמשלב גם פעילות אירובית וגם כוח ותמשיכי ככה. אם לא תראי ירידה, תבדקי היקפים, לפעמים יורדים באחוזי שומן אבל לא רואים ירידה רצינית במשקל.
  בנוסף, שווה לך לבדוק את התפריט שלך אצל דיאטן שיראה כמה פחמימות ושומן יש בו, לפעמים שינוי קטן בהרכב התפריט, יכול לעשות שינוי גדול. בהצלחה!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • ריצה בזמן של כאב גב והרדמות כף רגל מיידי פעם
  שואלת
  16/04/2016

  היי אני בת 53..מתאמנת בחדר כושר כ 3 עד 4 פעמים בשבוע..סטפר ואימוני כח שונים(משקולות ידיים קדמיות 7 קג) יד אחרוית במכשיר קדמי 10 קג 3 סטים של 15
  גב,סקווטים עם כדור או TRX..תרגילי בטן. והכל בצורה מתונה ..

  מיידי פעם נתפסת בגב תחתון בצד שמאל..עם הגבלת תנועה. עי תרגילים שונים המקום משתחרר ונרגע ואז חוזרת הבדרגה לפעילות.

  לפני חודשיים נהיה כאב עמום בגב שמאל וכף הרגל נרדמה קלות בעמידה של 10 דקות רצוף. מאז הליכה אורכה גורמת לכאב ותחושת לחץ בגב. ועמידה בלבד ללא תנועה גורמת לכף הרגל תחושת הרדמות עם כאב עמום בגב.

  בין לבין החלטתי שרוצה להתחיל ללמוד לרוץ..ולאחר הרדמות כף הרגל פעם ראשונה..יצאתי מהמכון והתחלתי בריצות קטנות.

  לאחר ששוב חזרה ההרדמות..יעצו לי לא לרוץ שוב.

  הבנתי שבמצב זה אורטופד לא ישלח לשום בדיקה כי המצב "קל". אז מנסה לשמור עי תרגילי שחרור מתאימים..ופעילות מתונה. השאלה אם מותר לרוץ במצב לא ברור זה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • ריצה למרות כאב- תשובה

  יעל הראל
  08/12/2016

  לדעתי לא כדאי לרוץ עם המצבשאת מתארת.
  ממליצה לך ללחוץ על אורטופד לעשות צילום, זה לא נשמע כל כך קליל..
  . כן מומלץ להמשיך לבצע תרגילי כוח מתונים ותנועתיות

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • הכנה למרתון 10 קילומטר לנשים
  טל
  08/12/2016

  שלום, אני לא בכושר, מעוניינת להיכנס לתחום ולהתחיל להתאמן כדי להצליח לעשות מרתון עשרה קילומטר. כמה זמן לדעתך זה ייקח להצליח לסיים לאישה בגיל 35 בכושר אפס מעשנת.
  תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה- הכנה ל10 קמ"ש

  יעל הראל
  08/12/2016

  הי, אין לכך תשובה אחת, כי זה מאוד תלוי ביכולת ההתמדה שלך.
  יש לי מתאמנות שעשו זאת תוך 6-8 חודשים, הן לא נפצעו תוך כדי ואף עברו את ה 10 קמ"ש.
  ממליצה לך להתחיל עם מאמן/ת או עם קבוצת ריצה, כי לבד יהיה לך קשה מאוד.
  בכל אופן, תאמיני בעצמך והגדירי לך את זה כיעד- מומלץ אפילו להירשם למירוץ על מנת לתת לעצמך דד-ליין.
  לסיכום, זה ממש אפשרי וייתן סיפוק אדיר!

  בהצלחה!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • האם ריצה פעמיים בשבוע אפקטיבית לירידה במשקל
  יעל
  08/12/2016

  אשמח לדעת האם שני אימוני ריצה פעמיים של 30 דקות פעמיים בשבוע יכולים לעזור לרדת במשקל

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • אימוני ריצה וירידה במשקל- תשובה

  יעל הראל
  08/12/2016

  לדעתי בתוספת לתזונה הולמת שיוצרת גרעון קלורי, פעילות כזו יכולה לתרום מאוד לירידה במשקל.
  בהדרגה תצטרכי להוסיף עוד אימון אירובי, ולהשלים 3 אימונים שבועיים ועוד אימון כוח אחד לפחות . בנוסףלאורך כל התהליך, עלייך להקפיד מאוד על תזונה מבוקרת.

  בהצלחה!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מעוניינת להתחיל לרוץ. מאיפה מתחילים?
  הדס
  08/12/2016

  אני מעוניינת להתחיל לרוץ באופן קבוע אבל לא יודעת איך להתחיל. האם תוכלו להמליץ על תכנית להתחלה למי שעד היום לא התאמן? בעבר ניסיתי להתחיל כמה פעמים ולא הצלחתי להתמיד בשל פציעות שנבעו כנראה מהתחלה לא מספיק הדרגתית.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • איך להתחיל לרוץ- תשובה

  יעל הראל
  08/12/2016

  הי, קשה יהיה לי לבנות לך "תכנית" ריצה באופן הזה, תכנית רצינית מצריכה מפגש ואימון משותף שלנו יחד. עם זאת, הדרך הטובה להתחיל לרוץ היא לשלב בין הליכה לריצה.
  נסי לרוץ פרק זמן שבין חצי דקה-דקה ואחריו תלכי למשל 3-2 דק', חזרי על זה עד שתשלימי 20 דקות של פעילות אירובית רציפה.
  הריצה לא צריכה להיות עצימה מאוד, אלא בקצב בינוני-קל, ההליכה צריכה להיות מהירה.

  לאחר שבועיים תוכלי להאריך בהדרגה את משכי הריצה, הרעיון הוא שבסוף מקצצים את זמני ההליכה עד שרצים ברצף.
  כדאי לא להאריך מהר מידי את משך הריצה ואת העצימות, להישאר כמה שבועות באותה תבנית, וולהתאמן לפחות 3 פעמים בשבוע ולא לשכוח להקפיד על חימום ושחרור.


  בהצלחה!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • אימון עם משקולות רגליים - משקולת לכל רגע
  אורלי
  31/05/2016

  שלום רב,

  אני מתאמנת עם משקולות לרגליים שכל משקולת שוקלת בערך קילו וחצי לכל רגל, אימון שכולל קפיצות, כפיפות בטן ותרגילי חיטוב הגוף.
  האם המשקולות יכולות לפגוע בגוף?

  אודה לתשובה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה- אימון עם משקולות רגליים - משקולת לכל רגל

  יעל הראל
  07/12/2016

  לא, אך חשוב לאסוף היטב את שרירי רצפת האגן בזמן נשיאת משקל כמו משקולות.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • אחוז שומן גבוה אצל רזה
  חגית
  25/08/2014

  היי, המשקל שלי הוא 48 ק"ג, גיל 24 וגובה 162 .
  מדדתי את שומן בגוף במכון הכושר ויצא 44% (המאמן אמר שהמכשיר לא הכי מדוייק אבל זה עדיין גבוה)
  מה יכולה להיות הסיבה לכך? ועל מה עלי לעבוד ? מבנה גופי רזה והBMI שלי אף נמוך טיפה מהנורמה.
  המטרה שלי הינה לחזק שרירים,להיות בכושר, אני גם קצת מקשרת את זה לתכנון להיכנס להריון בשנתיים הקרובות, להיות מוכנה מבחינה פיזית. יש לציין כי לא עסקתי בפעילות גופנית מאז התיכון ,לפני כ6 שנים.

  אשמח לדעתכם,
  תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  אחוז שומן גבוה אצל רזה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • הסוד הוא

  תמיר
  20/01/2016

  הסוד הוא לאכול בריא ולשלב פעילות גופנית מתונה בשלב ראשון, ומאסיבית יותר בשלב השני. את כבר תדעי מתי את מוכנה להרים הילוך (:

  בהצלחה!!!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • פעילות גופנית
  מור
  20/03/2015

  היי. אני רוצה להתחיל לעשות פעילות גופנית בבית לדיאטה והרגשה טובה.הפעילות הגופנית שאני עושה זה הליכות.הייתי רוצה לדעת איזה סוג של פעילות גופנית חוץ מהליכות אני יכולה לעשות במסגרת הבית וכמה פעמים ביום ושבוע אודה לכם על עזרתכם שבת שלום ויום ניפלא.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  פעילות גופנית

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תשובה

  תמיר
  20/01/2016

  3 פעמים בשבוע שעה הליכה ושעה אירובי יספיקו במשך כ-3 חודשים ללא הפסקה. מייד תיראי תוצאות (:
  בהצלחה!!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • בעיית השוקיים
  קארינה
  07/05/2015

  מה ניתן לעשות כשה גוף חטוב והשוקיים שמנות איזה פיתרון יש ? זה מתסכל אותי נורא אני חייבת פתרון דחוף איך לחטב על ולהרזות בשוקיים?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  בעיית השוקיים

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • פעילות אירובית לשריפת קלוריות

  שפי שמחון
  08/05/2015

  היי הייתי ממליץ לך להעלות את הפעילות האירובית שלך כדי לשרוף שומנים. פעילות אירובית יכולה להיות רכיבה על אופניים, שחייה, ריצה. אין דרך לשרוף שומן רק באיזור מסויים בגוף אלא באופן כללי בכל הגוף וכל גוף מגיב אחרת לשריפת שומן, המון בהצלחה.


  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום