כיצד יודעים שזו אהבה?

לא תמיד קל להבדיל בין אהבה לבין תשוקה, בין הנאה רגעית לבין מחויבות ארוכת טווח. כדי לדעת אם מה שמרגישים זו אהבת אמת ישנם כמה סימנים שכדאי לשים לב אליהם
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 28/09/2017 |
צפיות: 4,430
דירוג: 4.1 מתוך 14 הצבעות
התקבלו 14 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5
השלבים הראשונים של כל מערכת יחסים זוגית יכולים להיות מאוד מבלבלים, הרגשות לא תמיד ברורים ואפשר רק לנחש מה בן הזוג באמת חושב או מרגיש. לא תמיד קל להבין אם מה שחשים זו אהבה או שמא רק תשוקה או משיכה חולפת, אם מה שמרגישים זה "הדבר האמיתי" או שזו רק מצג שווא של התרגשות ושל הצורך לאהוב ולהרגיש נאהבים. מחקר שפורסם לאחרונה עקב אחר מערכות יחסים בתחילתן וקבע כמה תופעות שמאפיינות התאהבות אמיתית.

לא בטוחים שזו אהבת אמת? התייעצו עם המומחים:
פורום סקס ויחסים
פורום יחסים, זוגיות ונישואין
פורום אימון ויעוץ לזוגיות ודייטינג
פורום פסיכותרפיה
פורום התמודדות עם לחץ, פרידה, בגידה, פיטורין

פתיחות לחוויות חדשות

לאנשים מאוהבים יש נטייה להיפתח להתנסויות חדשות ולהשתתף בפעילויות שעד כה לא התעניינו בהם, בעיקר אם אותן הפעילויות קשורות לתחביביו של בן הזוג החדש. בין שזה צפייה בסדרה חדשה, התנסות בטעמים לא מוכרים או הליכה, ריצה ושחייה. אהבת אמת מעודדת לצאת מהמוכר והנוח ולהתנסות בדברים חדשים ולא ידועים, בעיקר אם זה כולל פעילות משותפת עם החבר החדש.

התאהבות היא קסומה וכיפית, אך חוקרים מצאו כי תחושת ההתאהבות מעלה את רמת הקורטיזול בגוף – הורמון הלחץ. זאת אומרת שנוסף לאופוריה, התאהבות גורמת ללחצים, לעצבנות ולחוסר מנוחה. כך, אהבת אמת גורמת לתחושת מתח הכרוכה במפגש עם בן הזוג. לעומת זאת, אם תחושת ההתרגשות לקראת מפגש חולפת אחרי פגישה או שתיים, ייתכן שהוא לא המיועד.

התאהבות היא הליך כימי

המעבר בין מערכת יחסים קלילה ולא מחייבת לבין התאהבות הוא אינו תהליך מקרי וספונטני, למעשה ההתאהבות קשורה להליך כימי שמתרחש בגוף. ממחקרים עולה שאזורים במוח אשר עשירים בדופמין קשורים באופן ישיר לשלבים הראשונים של ההתאהבות. אזורים אלה במוח מכונים "מערכת התגמול" והם יוצרים תחושה של עונג ושל סיפוק כתגובה לגירויים מסוימים. הסיפוק הפיזיולוגי הכרוך בשהייה משותפת עם בן הזוג יוצרת רצון מתמיד להיות במחיצתו. לאחר תקופה מסוימת עוצמת הרגש שוככת ואזורים אחרים במוח אשר קשורים להיקשרות נעשים פעילים יותר.

יש אנשים שאוהבים להתאהב ובכל חודש הם מכריזים שהם מצאו את אהבת חייהם. לאנשים שמתאהבים בתדירות גבוהה יש סיכויים גבוהים יותר למצוא אהבת אמת, אך בד בבד יש להם סיכויים גבוהים יותר לחוות שברון לב לאחר שהתבדו והבינו שבסופו של דבר אותו בן זוג לא היה האחד. חוקרים גילו כי גברים נוטים להתאהב במהירות גבוהה יותר מאשר נשים ויש לכך הסבר אבולוציוני. נשים בררניות יותר לפני שהן מכריזות על אהבתן לגבר מכיוון שמעורבות רגשית כרוכה בהעמדת צאצאים, ולא כל אחד ראוי להיות אבי הילדים שלהן.

גברים מתאהבים מהר יותר מנשים

שלוש המילים "אני אוהב אותך" מבטאות על כוונות רומנטיות ברורות, יש אנשים שמילים אלה יוצאות להן בקלות מהפה מבלי לחשוב יותר מדי ואחרים מהססים יותר לפני שהן אומרים אותן. נהוג לחשוב שנשים הן בדרך כלל הראשונות להצהיר על אהבתן לבן הזוג, אך מחקרים שנעשו על זוגות הטרוסקסואליים מראים כי דווקא ברוב הפעמים הגברים הם הראשונים לומר שהם אוהבים, כמו כן הם נוטים להתאהב מהר יותר מנשים. כאשר אדם מרגיש את הצורך להגיד לבן זוגו כי הוא אוהב אותו, זוהי אינדיקציה ברורה לכך שזו אהבה ולא עוד פלירט מזדמן.

אולי יעניין אתכם גם:
האם נשים באמת רוצות יותר רומנטיקה מגברים?
מהם השלבים של כל קשר זוגי?
מערכת יחסים מחייבת: כיצד לזהות את הסימנים?
כיצד למצוא את בן הזוג המושלם?
כיצד יוצרים אינטימיות?

סממן נוסף לשאלה אם זו התאהבות או לא הוא הרצון להיות רק עם בן הזוג ולא לפתח מערכות יחסים אחרות. אנשים מאוהבים רוצים להשקיע את זמנם הפנוי עם אותו האדם, לייצר ביחד חוויות משותפות ולהעדיף את הזמן איתו ולא עם אנשים אחרים, זאת במטרה, גם אם לא מודעת, ליצור מערכת יחסים מחייבת ויציבה.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר