שחיקה במפרק הירך: האויב השקט שלכם

שחיקה במפרק הירך היא הצורה השכיחה ביותר של שחיקת מפרקים בגוף האדם, תופעה אשר משפיעה על חייהם של מיליונים סביב העולם. מי הן קבוצות הסיכון למחלה? מהם הגורמים והתסמינים שלה? וכיצד מתמודדים עם המחלה המסובכת בעלת השם היותר מסובך – אוסטאוארתריטיס?
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 21/02/2019 |
צפיות: 643
דירוג: 5.0 מתוך 1 הצבעות
התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 5.0 מתוך 5
החורף בעיצומו, ואליו מצטרפים הרוחות הסוערות והאוויר הקר הידועים לשמצה. ישנם אנשים המצפים בהתרגשות לבואו של החורף, מוציאים את הפוך מהבוידם כשחיוך ענק מרוח על פניהם, נועלים את נעלי הבית החמימות בהנאה ומחכים בציפייה מתמשכת ללילות גשומים של סרטים, התכרבלות אינטימית ושוקו חם בתוך מיטה מזמינה ונעימה. אך מנגד, יש כאלו אשר בשבילם החורף הוא לא יותר מעוד תזכורת כואבת לגופם הדואב. תקופה ארוכה שמתאפיינת במכאובים פיזיים רבים העולים מתוך מפרקים שחוקים, שלהם קשה למצוא פתרון הולם.

שחיקת סחוס (אוסטאוארתריטיס, או בעברית: דלקת מפרקים ניוונית) נמנית בין הגורמים הבולטים ביותר לבעיות מפרקים. היא יכולה להתרחש בכל מפרק, אך היא שכיחה ביותר בקרב המפרקים נושאי המשקל בגוף, כמו הירך והברך שנאלצות לשאת במרב הנטל. זהו תהליך ניווני שבמשך שנים קוטלג בתור מחלת זקנה, אולם כיום כבר ידוע שהוא מתחיל לתת אותותיו גם בשלב מוקדם יותר של החיים.

לא די בכך שמפרק הירך הוא אחד מחמשת המפרקים הגדולים ביותר שבגופנו, אלא שהוא גם מהחשובים ביותר. למפרק הירך תפקיד מרכזי ביכולת הגוף לנוע בחופשיות. כאשר הוא ניזוק ומתקשה לתפקד כראוי, האדם נפגע פעמיים – הפגיעה הראשונית והמידית היא כמובן בשלל סוגי התנועות והפעילויות שאליהן האדם התרגל ומעתה והלאה יהיו כרוכות במאמצים רבים ומכאובים, בעוד הפגיעה השנייה, היא הפגיעה הנפשית, כאשר מגלה האדם הסובל מהמחלה שהחל מעכשיו יהיה מוגבל בתנועתו וייאלץ ככל הנראה לוותר על חלק גדול מהפעילויות שהפכו לשגרת חייו –בין שהפעולות הללו קשורות לעבודה עבור אלו העוסקים בספורט או בכל תחום אחר אשר מצריך שימוש בגוף, ובין שבתחביביו בשעות הפנאי כמו טיולים, ריקוד, שחייה ופעילויות ספורטיביות שונות –מהרגע שבו נודע למטופל כי הוא סובל מדלקת מפרקים ניוונית, או בשמה המאיים, אוסטאוארתריטיס, האדמה מזדעזעת במהרה תחת רגליו הנשחקות לאיטן.

היכנסו לפורומים והתייעצו עם המומחים:
פורום פיזיותרפיה
פורום אורטופדיה
פורום כאב
פורום השמנה - לחיות בגדול
פורום גריאטריה

הגורמים לשחיקת מפרק הירך

חלק מהצעירים סובלים מהופעתה של דלקת מפרקים ניוונית עקב פציעה בפעילות ספורטיבית, אך דלקת מפרקים ניוונית היא תופעה המתרחשת לרוב אצל אנשים מעל גיל 40. למעשה, בקרב 80% מהאנשים מעל גיל 55 התגלו ראיות להימצאותה של דלקת מפרקים ניוונית במפרק אחד לפחות, אם כי לא כולם מציגים את הסימפטומים של המחלה. מחקרים מראים כי לפני גיל 55, גברים הם קבוצת האוכלוסייה העיקרית שסובלת מהמחלה, לעתים קרובות כתוצאה מפעילות הקשורה בספורט או פגיעה בעבודה. אחרי גיל 55, למרבה הפלא, המחלה נפוצה יותר אצל הנשים כאשר הסבר מדעי מדויק לכך עדיין לא סופק. התופעה עולה בהתמדה ככל שהגיל עולה והיא תוקפת כ-34% מהמבוגרים מעל גיל 65. היא פוגעת במיליוני אנשים סביב העולם וממשיכה לצבור תאוצה מסיבות שונות כמו אוכלוסייה מבוגרת ומתבגרת.

חוקרים משערים כי במקרים מסוימים של דלקת מפרקים ניוונית לגנטיקה של האדם יש תפקיד משמעותי. צורה נדירה של המחלה תוקפת אנשים מסוימים כבר בגיל 20, אנשים שעלולים לסבול מפגם בגן המסייע לגוף לייצר קולגן, חלבון אשר מרכיב את הסחוסים. בדרך כלל, שינויים גנטיים קלים עשויים להגביר את הסיכון לדלקת מפרקים ניוונית. הם יכולים להשפיע על מולקולות קטנות במפרק, לשנות את חילוף החומרים של מפרקים או עלולים לשנות את צורתו של מפרק במהלך צמיחתו, שעה שהם משאירים אחריהם פגמים קלים בדרך שבה העצמות המתחברות במפרקים מתאימות זו לזו. דבר זה עלול לגרום לסחוס להישחק מהר יותר מהרגיל. מפרק כפול, תכונה תורשתית שבה המפרקים מתכופפים רחוק מהרגיל, עשוי גם להגביר את הסיכוי לדלקת מפרקים ניוונית.

השמנת יתר נמנית גם היא בין הגורמים הבולטים ביותר לקיומה של התופעה. עודף משקל מוסיף לחץ מיותר על המותניים ועל הברכיים. שנים רבות של נשיאת קילוגרמים מיותרים יכולים להוביל לסחוס שבמפרקים להישחק מהר יותר. מחקרים הראו כי קיים קשר בין עודף משקל לבין סיכון מוגבר למחלת דלקת מפרקים ניוונית, אותם המחקרים הראו גם כי רקמת שומן עודפת מייצרת כימיקלים דלקתיים (ציטוקינים) שיכולים להזיק למפרקים.

תנועות חוזרות ונשנות או פגיעות במפרקים, כמו שבר או ניתוח, יכולות להוביל להופעת דלקת מפרקים ניוונית. ספורטאים למשל, סובלים מנזקים חוזרים ונשנים למפרקים, לגידים ולרצועות, נזקים אשר עלולים להוביל במהירות להתמוטטות הסחוס. עבודות מסוימות הדורשות עמידה במשך תקופות זמן ארוכות, כיפוף חוזר, הרמת משקל כבד או תנועות אחרות יכולות גם לשחוק באופן מהיר יותר את הסחוס במפרק הירך. נוסף על כך, חוסר איזון או חולשה של השרירים התומכים במפרק גם הם בעלי השפעה מאסיבית על הופעתה של דלקת מפרקים ניוונית באזור הירך.

אולי יעניין אותך גם:
תיקון מפרק הירך: חדשנות שמונעת סיבוכים
דלקת בבורסה: סוגים, תסמינים ודרכי טיפול
היצרות תעלת השדרה: תסמינים ודרכי טיפול
דלקת מפרקים ניוונית בעמוד השדרה: תסמינים ודרכי טיפול
ריצה – מכונה לריסוק מפרקים

דרכי טיפול בשחיקת מפרק הירך

פעילות גופנית מרובה וירידה במשקל הן הקו הראשון לטיפול בשחיקת מפרק הירך. ניתן גם ליטול תוספי מזון לטיפול משלים. נוסף על כך, גם טיפולי פיזיותרפיה או הזרקות של סטרואידים למפרק הירך באים בחשבון כשמדובר על דלקת מפרקים ניוונית.

פיזיותרפיה מספקת תרגילים ממוקדים המסייעים לשמור על היכולת לבצע משימות יומיומיות כגון הליכה, רחצה והלבשה. אף על פי שהמנוחה היא חלק חשוב בתהליך הריפוי, חשוב לשמור על רמות מתונות של פעילות במטרה להביא לחיזוק השרירים סביב המפרק הפגום. שרירים חזקים מספקים יציבות רבה יותר עבור המפרק, אשר בתורו מסייע להפחית את הלחץ על הסחוס.

הזרקות של סטרואידים מבוצעות לעיתים קרובות, אם הכאב הוא ברמה של בינוני עד חמור ובמיוחד אם תסמיני הכאב מגבילים את יכולתו של המטופל להשתתף בתרגילים. בשילוב עם פיזיותרפיה, זריקות סטרואידים יכולות להציע "חלון הזדמנויות" חשוב מאוד, שבמסגרתו יוכל המטופל להשתתף באופן מלא יותר בטיפול, משום שהכאב נפתר או לפחות מבוקר יותר. על ידי מתן אפשרות למטופל להשתתף בטיפול, המטופל יכול למתוח ולחזק את השרירים החשובים סביב המפרקים הנגועים ובכך להפחית את העומס שחווה המפרק כך שהדלקת והכאב לא יחזרו.

עבור רוב החולים, את הסימפטומים של הדלקת אפשר לנהל בהצלחה באמצעות טיפול לא כירורגי. אך מנגד, עבור חלק מן החולים, אם הם סובלים מנזק חמור למפרק, כאבים קיצוניים או ניידות מוגבלת מאוד, ניתוח עשוי להיות אפשרות ריאלית. סוגים נפוצים של ניתוח עבור דלקת מפרקים ניוונית כוללים ניתוח ארתרוסקופי או החלפת מפרק הירך. בעוד היתרונות הפוטנציאליים של ניתוח, כגון שיפור התנועה הקלה בכאב, יכולים להיות מפתים ביותר, חשוב לזכור כי כל ניתוח מגיע עם סיכונים. סיכונים אלו גבוהים יותר עבור חולים הסובלים מעודף משקל או בעלי תחלואה אחרת, והם גורמים לחשש מהותי בקרב הסובלים מהמחלה.

כאמור, הטיפול האפקטיבי ביותר הוא הורדה במשקל לצד פעילות גופנית סדירה ופיזיותרפיה. תרופות יכולות להקל על הכאבים ותרופות נוגדות דלקת עשויות להועיל במצבים שבה הדלקת חריפה, אך הן לא מומלצות כטיפול ממושך עבור הסובל מהמחלה. כאבי המפרקים שנגרמים במצב של שחיקת סחוס יכולים לפגום מאוד באיכות החיים של אלו הסובלים מהמחלה. במקרים רבים הם מתקשים אפילו לבצע פעולות יומיומיות פשוטות למדי כגון עמידה, הליכה, עליה וירידה במדרגות או פעילות ספורטיבית כלשהי, וזאת בשל פעולת שרירים לא מסונכרנת ועומסי יתר במפרק. הדבר עלול לגרום להחמרה בכאב, במעגל חוזר והרסני.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

אורטופדיה

בפורום זה תוכלו לשאלות שאלות על נושאים כמו בעיות במערכת השלד, מחלות פרקים, שברים, פריצות דיסק, בעיות גב, גפיים, בעיות יציבה ,עמוד שדרה, כאבי גב, עקמת, פריצת דיסק, נקע בקרסול, פציעות ספורט, אוסטיאופורוזיס, מדרסים ועוד
הוספת הודעה לפורום
 
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
 
 • כאב בטן תחתונה משמאל והקשר לבעיות גב
  אברי
  25/05/2019

  סובל תקופה ארוכה מכאב רצוף וחזקב בטן תחתונה משמאל בקרבת המפשעה.
  הרופא הכירורג, הרופא האורולוג והרופא הגאסטרו לאחר בדיקות לא מצאו הסבר לכאב. הכירורג טוען שכמי שסובל גם מכאב וממצאים בגב תחתון ייתכן והסיבה אצלי יכולה להיות הקרנה מעמוד השדרה.
  האם יכול להיות שהכאב הקשה הזה הוא הקרנה מעמוד השדרה ואיך בודקים זאת?
  בתודה, אברי

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • בלט בעמוד השדרה- בירור
  אלון
  22/05/2019

  שלום רב,

  בצילום CT שעברתי, נמצאו "במקרה" שני בלטים בעמוד השידרה.
  מעולם לא חשתי אותם. הם אינם גורמים לכאב, אלא התגלו במקרה בצילום.

  בשל כך, האורטופד הפנה אותי לפיזיותרפיסט.
  הפיזיותרפיסט ציין שאין צורך לפעול בשום דרך לגבי הבלטים, כל עוד אינני חש בכאב.

  שאלתי:
  האם זה נכון? האם איני אמור לעשות דבר בקשר אליהם?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • פרקתי את הכתף שלי
  ינאי
  22/05/2019

  היי ד"ר הלר,
  פרקתי את הכתף שלי לפני כמה שנים, ומאז היא, בתקופות מסוימות ולעתים, יוצאת שוב ממקומה ושוב צריך להחזיר לי אותה.
  כל פעם שמחזירים זה ממש אבל ממש כואב לי.
  האם יש דרך להפסיק את הפריקות החוזרות ונשנות האלה ולקבע את הכתף במקומה לצמיתות?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • בעית גב - כאבי גב
  סימה
  20/05/2019

  "שלום , עשיתי צילום mri וככה נרשם לי - הנמכת גובה של גוף חוליה עם l3 עם נודול ע"ש שמורל וממצא ציסטי גדול עם גבולות חדיםמערב את הלמינה מימין . בלט דיסק l4-l5 פרוטרוזיה של הדיסק בגובהl5-s1 עם לחץ על השק התקאלי. אשמח לשמוע ממך אם יש פתרון ומהו?"

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • התכווצות שרירים בשעות הלילה
  שי
  17/05/2019

  שלום, אני בן 80 סובל מהתכווצויות שרירים בעיקר בלילה. האם התוסף של סולגר קומפלקס NO 7 יעיל לתופעות אלו?
  מהן תופעות הלוואי של הכדור?
  האם יש לתוסף אישור של משרד הבריאות?
  תודה מראש

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מומלץ לבדוק מלחים בדם

  יובל
  20/05/2019

  שלום שי, יכול להיות שיש לך חסר במחלים בדם כדוגמת אשלגן, סידן, מגנזיום ועוד. במידה וחסר לך סידן בדם, אני ממליץ לך להשתמש בדנסיטי הסידן האמורפי, כיוון שהוא נספג בגוף פי 2 עד פי 4.6 יותר מכל תוספי הסידן האחרים.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מלחים בדם

  יובל
  20/05/2019

  שי שלום, יכול להיות שחסרים לך בדם מלחים כדוגמת אשלגן, סידן, מגנזיום וכדומה. במידה וחסר לך סידן, אמליץ לך על דנסיטי הסידן האמורפי, כיוון שהוא נספג בדם פי 2 עד פי 4.6 יותר מכל תוספי הסידן האחרים הקיימים בשוק.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • מלחים בדם

  יובל
  20/05/2019

  שי שלום, יכול להיות שחסרים לך בדם מלחים כדוגמת אשלגן, סידן, מגנזיום וכדומה. במידה וחסר לך סידן, אמליץ לך על דנסיטי הסידן האמורפי, כיוון שהוא נספג בדם פי 2 עד פי 4.6 יותר מכל תוספי הסידן האחרים הקיימים בשוק.


  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • כאבים בגב עליון מישיבה על ספה
  אלון
  20/05/2019

  אני בחור בן 35 בריא
  קניתי ספה חדשה מחברה מאוד יקרה ספה מאוד נוחה ושאני יושב עליה יותר מחצי שעה יש לי כאבים בגב העליון. איך אפשר למנוע את הכאבים? אולי בעזרת כרית מסוימת? או בעזרת משהו? אני מתוסכל לא יודע מה לעשות?
  תודה רבה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • כאבים חזקים בקיפול של אצבעות ברגל
  חן
  18/05/2019

  בן 15 יש לו כאבים חזקים בקיפול של אצבעות ברגל כבר שבוע מה זה יכול להיות? ומה ניתן לעשות?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • בעיות אורתופדיות- מזרן לרכישה
  שרונה
  17/05/2019

  שלום
  אני חולה במחלת פרקים מקבלת טיפול אבל עדיין סובלת כאבים במיוחד בקימה בבוקר
  ואני מבקשת לשאול לגבי מזרן אותו אני רוצה לרכוש האם אתה יכול להמליץ ואני לא מתכוונת לשם של חברה
  אלא מה רצוי לרכוש מזרן קפיצים עם ויסקו או מזרן קפיצים עם לטקס,או מזרן גודנייט,מה הכי מומלץ מבחינה אורטופדית ופחות יכול לגרום לכאבים.
  מאוד מבקשת את דעתך

  בתודה מראש
  שרונה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • כאבים בברכים לאחר זריקת ארתריז
  שי
  17/05/2019

  אמי בת 61 ואחת וסובלת משחיקת סחוס בדרגה 4. ומה שאחרי זריקת ארתריז(חומצה הילאורנית) יש לה כאבים חזקים בברך שמאל. לאמי יש שחיקת סחוס ב2 הברכיים והשאלה שלי היא מה ניתן לעשות כדי להקל על הכאב כי אימי ממש סובלת מכאבים?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • טיפול שיקומי לאחר שבר בקלאקנוס
  שלמה
  14/05/2019

  שלום רב,
  לפני כשבועיים נחתתי לא טוב מקפיצה ואובחן שבר בקלאקנוס בבדיקת CT (ברנטגן ראשוני לא ראו שבר...).
  הונחתי ע"י אורטופד להתחיל ללכת עם דריכה על הרגל החל מעוד שבועיים (כחודש ממועד הפגיעה) בסיוע מגף קצר אורטופדי.
  אשמח לערתך בשאלות הבאות:
  1. האם לדעתך החזרה לדריכה מלאה לאחר חודש מהפגיעה היא סבירה או שנדרש פרק זמן ממושך יותר ללא דריכה?
  2. האם יש הבדל מהותי מבחינת התמיכה בין מגף קצר למגף ארוך בשבר כזה? זאת אומרת שאם יש לי מגף ארוך, האם ניתן להתמש בו במקרה הזה גם?
  3. האם יש סכנה במדידת מגף ללא דריכה כבר עכשיו?

  תודה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה
  הדפסה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שיקום ודריכה לאחר שבר עקב

  ד"ר אייל הלר
  16/05/2019

  להערכתי מתן אישור דריכה מחייב מעקב רנטגני
  יש לשקול 6 שבועות לפחות ללא דריכה
  ממליץ מגף ארוך ולא קצר
  מדידה ללא דריכה בזהירות הדרושה אינה בעייתית

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • טיפול שיקומי לאחר שבר עקב

  שלמה
  16/05/2019

  תודה!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  הוספת תגובה
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
יועצים בתחום

 • ד"ר איתמר בוצר
  ד"ר איתמר בוצר
  אורטופד ספורט ומנתח תחומי טיפול: פגיעות סחוס, פריקת כתף, קרע במיניסקוס, קרעים של הלברום, קרע ברצועה הצולבת, קרעים בגידי השרוול המסובב ועוד... קרא עוד
 • ד"ר איל יעקבי
  ד"ר איל יעקבי
  כירורגיה אורתופדית תחומי טיפול: טראומה אורתופדית, שברים מורכבים, שברי צוואר, רפואת ספורט, עמוד שדרה ועוד... קרא עוד

אולי יעניין אותך גם

תסמונת הצביטה בכתף: תסמינים, גורמים ותרגילי פיזיותרפיה
פיזיוקליק
| 16/05/2019 |
צפיות: 330
אתם חשים כאב הדומה לצביטה באזור הכתף בעת הרמת היד כלפי מעלה? אתם לא מדמיינים. הכאב החד הזה הוא חלק מתסמונת הצביטה בכתף. מה הגורמים לתסמונת? מה הם דרכי הטיפול? וכיצד פיזיותרפיה מסייעת לשיפור הבעיה הרפואית?
קרא עוד
פיזיותרפיה לטיפול בוורטיגו
פיזיוקליק
| 28/04/2019 |
צפיות: 867
האם הרגשתם לאחרונה שכל העולם מסתובב לכם? שאתם לא מסוגלים לשמור על שיווי המשקל שלכם? אולי אתם סובלים מוורטיגו. תרגילי פיזיותרפיה הם אחד מהפתרונות היעילים ביותר לטיפול ומניעת התקפים אלו. מה כולל הליך השיקום? כיצד פועל כל תרגיל? ואילו תרגילים יש לבצע בבית?
קרא עוד
כיצד פותרים כאבים לאחר ניתוח?
ד"ר אלון מרגלית
| 17/04/2019 |
צפיות: 967
לאחר כל הליך כירורגי באשר הוא מגיע כאב. הכאב הפיזי עלול לגרום לסבל נפשי. שני גורמים אלו יכולים לעכב את הליך ההחלמה. מדוע אסורה מנוחה מלאה? כיצד בונים תכנית שיקום מדויקת? ומה חשיבות השינה להליך?
קרא עוד
Text neck: כאבי צוואר בשל שימוש בטלפון הנייד
פיזיוקליק
| 08/04/2019 |
צפיות: 754
שימוש רב במכשיר הסלולרי נחשב לגורם מרכזי בהצטברות מתח וכאב באזור העורף. מה ניתן לעשות כדי למנוע תחושות אלו? כיצד מפחיתים עומס מאזור זה? ומדוע אורח החיים שלנו הוא האשם המרכזי?
קרא עוד
רכיבת אופניים: כיצד מבדילים בין פציעה לחבלה?
ד"ר איל יעקבי
| 31/03/2019 |
צפיות: 730
האופניים הפכו ממזמן לכלי תחבורה לכל דבר בישראל. הם שורפים קלוריות, משפרים סיבולת לב ריאה, גורמים לזרימת אדרנלין בגופנו ויש להם חלק בלתי נפרד מתרבות הספורט האתגרי ברחבי העולם. אז איך אפשר ליהנות מהתחביב המחטב ולהשאיר אותו נטול פציעות וחבלות?
קרא עוד
דלקת עצם הזנב: גורמים, תסמינים ודרכי טיפול
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 25/03/2019 |
צפיות: 383
עצם הזנב נחשבת לשארית אבולוציונית, אבל בעלת חשיבות רבה לגוף האדם. דלקת באזור זה שכיחה בקרב רבים מהאוכלוסייה, וניתנת לטיפול במגוון דרכים. רק הקשיבו לגוף שלכם, אל תזניחו וטפלו בהקדם האפשרי
קרא עוד
הפתרון לכאבי ברכיים
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 23/08/2018 |
צפיות: 2,083
סחוס הוא רקמת החיבור הנמצאת בחלקים רבים של הגוף. חרף העובדה שמדובר בחומר קשה וגמיש, קל מאוד להיווצר בו נזק שעלול לגרום לכאבים עזים
קרא עוד
ריצה – מכונה לריסוק מפרקים
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 20/08/2018 |
צפיות: 1,248
האם יכול להיות שטקס הריצה הכה בריא לנפש ולמערכות הגוף, רק מזיק לכם בסופו של דבר?
קרא עוד
מרפק גולף: גורמים, תסמינים ודרכי טיפול
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 20/06/2018 |
צפיות: 1,210
מרפק גולף היא דלקת בפנים המרפק הנגרמת בעקבות תנועה רפטטיבית הפוגעת בגידים שבזרוע. במנוחה ובתרגול של טכניקה נכונה אפשר להחלים מהמצב ללא צורך בהתערבות כירורגית
קרא עוד
מתי להתייחס בכובד ראש לפציעה בברך ולפנות בהקדם למומחה?
עזרא שגיא
| 03/04/2018 |
צפיות: 1,721
פציעות ספורט הם דבר שבשגרה לספורטאים ולאנשים שעוסקים בפעילות גופנית באופן קבוע. הזנחה שלהם עלולה לגרום להחמרת המצב ולהסב נזק למפרקים ולרקמות הגוף
קרא עוד