פורום הפרעות קשב וריכוז - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו ליקויי למידה, ריטלין,ADHD ,ADD היפראקטיביות, פסיכולוגית ילדים, קשיי למידה, TOVA, דיסלקציה, דיסקלקולציה, דיסגרפיה, אבחון, ריטלין, אנטנט, קונצרטה ועוד

מנהל הפורום

ד"ר עדי אדר
ד"ר עדי אדר
053-4877808
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר עדי אדר
053-4877808 ללא פרסום בפורום

• ריטלין מינון יתר מה יכולה להיות ההשפעה?
    רויטל
    19/10/2020

יש לי שאלה דחופה...
    אני מטופלת בריטלין ואתמול קניתי קופסא של ריטלין אבל של החברה הגנרית שלו- רפנידאט.
    לקחתי אתמול כדור והרגשתי שהוא לא השפיע עליי כמו הריטלין המקורי. האם זה יכול להיות שיש שינוי בהשפעה בין שתי החברות?
    ועוד שאלה: בגלל שהוא לא השפיע אתמול אז לקחתי היום יותר כדורים...
    4 כדורים ביחד של ריטלין רגיל. האם זה אומר מינון יתר? כי גם לקחתי בבוקר ריטלין LA 40 מ"ג בנוסף...
    והאם זה אומר שאם לקחתי היום מינון גבוה ומחר אני אחזור למינון הקודם אז המינון הקודם לא ישפיע עליי כבר בגלל העלאת המינון היום? או שמיום אחד של מינון יתר לא קורה כלום?

תודה מראש.

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    ד"ר עדי אדר - 053-4877808

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    ריטלין מינון יתר מה יכולה להיות ההשפעה?

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• שילוב כדורים עם מינון של ריטלין
    רויטל
    16/10/2020

יש לי 2 שאלות :

1. התחלתי לפני כמה ימים לקחת ריטלין LA 40 ובצהריים אני לוקחת עוד 40 ריטלין רגיל כדי להעצים את ההשפעה משום שהריטלין LA שאני לוקחת בבוקר משפיע רק עד שעות הצהריים. מאוד נוח לי עם הסידור הזה וכמעט ואין תופעות לוואי. וזה באישור הרופא המטפל כמובן.
    האם 80 מ"ג ביום זה לא מינון גבוה מידי?

2. בגלל שאני הולכת לישון יחסית מוקדם, סביבות 19:00 הריטלין עדיין בגוף. אני מטופלת בכדורי שינה ונוגדי חרדה ממשפחת הבנזודיאזפינים שאותם אני לוקחת כשהולכת לישון.
    האם יש התנגדות בין התרופות שיכול להעצים תופעות לוואי של הריטלין משום שאני לוקחת את הכדורי שינה והחרדה כשהריטלין עדיין בגוף?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    שילוב כדורים עם מינון של ריטלין

הוספת תגובה

תמונה

• תורשתיות למי שסובל קשב וריכוז
    שירן
    14/10/2020

שלום רב,
    הכרתי בן זוג שסובל מהפרעת קשב וריכוז וחרדה חברתית, בנוסף סובל גם מ-OCD רציתי לשאול..
    1. מהם הסיכויים שהפרעת קשב וריכוז יכולה לעבור לילדים? אשמח אם תוכל לציין אחוזים
    2. אם אפשר לדעת גם מה הסיכויים שOCD יעבור כאשר גם לי יש נטייה למחשבות כפיתיות (לא אובחנתי כ-OCD אך יש לי לעיתים התנהגויות המאפיינות את ההפרעה אך לא מגבילות את התפקוד שלי)
    תודה רבה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    תורשתיות למי שסובל קשב וריכוז

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה adhd , ocd ומה שבינהם

אורן זך
    16/10/2020

הפרעת קשב נירו ביולוגית Adhd היא ב 80% גנטית ו 20% מסיבות וגורמים אחרים ביניהם: הריון ivf , לידת תאומים, שימוש בסמים ואלכהול בזמן ההריון, מכה בראש, סיבוך
    בלידה ועוד...
    האם יש סיכוי שיהיה לכם ילד עם הפרעת קשב קשה לנבה היות ואם רק אחד עם הגניטקיה זה לא מחייב שהילד יקבל..פגשתי לא מעט משפחות שחלק היו 2-3 ילדים ורק אחד קיבל את הלקות והיו משפחות שכולם היו בהפרעה...הורים וילדים...

לגבי ocd - הפרעה שהבסיס שלה יושב על חרדות שכנראה לא קיבלו מענה והתפתה ההפרעה שיגולה להיות במחשבה ואו טקסים.
    ב ocd אפשר לטפל בטיפול תרופתי טיפול cbt וליווי של מאמן. את המחשבות העמוקןת הבסיסיות לומדים להויצא ומקבלים כאשר מחשבה מגיעה אייך להתמודד איתה.

אני מציעה בחום ומניסיון טיפול אצל איש מקצוע שמתמחה ב ocd.
    כדאי לדעת שיש מרכז ל ocd במודיעין ובאמת יש אנשי מקצוע מעולים. המקום פרטי ועולה לא מעט אבל בהחלט שווה כדי להיות עם עצמנו במקום טוב יותר. בהצלחה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ויואנס ורגישות או גירוי בקיבה
    טלי
    15/10/2020

היי, אני משתמשת בויואנס 70 וזה מאוד טוב לי..העיניין שאני שמה לב שהוא גורם לי לגירוי בקיבה.. יש ימים שאני לא לוקחת והקיבה רגועה וכשאני לוקחת מתחיל לי כמו מציק בקיבה כמו רעב מדומה רעש וטיפה שורף עם הקרנה לגב.. האם ניתן לקחת נקסיום 20 מל' במהלך היום? יכול להשפיע על התרופה? חשוב לציין ביום שאני לא לוקחת את הכדור הקיבה רגועה..
    בנוסף רציתי לדעת בכללי אם מותר לשלב כשאני על הכדור
    זני כדורי פרוביוטיקה וחומץ תפוחים

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    ויואנס ורגישות או גירוי בקיבה

הוספת תגובה

תמונה

• ריטלין מינון גבוה ותופעות לוואי
    רויטל
    08/10/2020

שלום, אני לוקחת פוקלין 40 מ"ג והוא בקושי משפיע עליי...
    אני רוצה לנסות את הריטלין la 40...
    האם יש סכנה ליותר תופעות לוואי כגון על מערכת העיכול כמו עצירות לעומת הפוקלין?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    ריטלין מינון גבוה ותופעות לוואי

הוספת תגובה

תמונה

• ריטלין, תופעות לוואי

ד''ר עדי אדר
    09/10/2020

שלום רויטל
    ההחלטה על הטיפול התרופתי היא של הרופא המטפל ולא של המטופל... לא מנסים תרופות אלא מתייעצים עם הרופא והוא ממליץ.
    לעצם השאלה - פוקלין נחשבת לתרופה יותר עדינה אבל בסיכומו של דבר תופעות הלוואי אינדיבידואליות כלומר אין חוקית בהופעת תופעות הלוואי ויתכן ויהיו לך פחות תופעות לוואי (אם זו התרופה שהרופא ימליץ...) אך ייתכן גם ההפך.

חג שמח!
    דר' עדי אדר

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נטילת פוקלין ותופעה של נפיחות בטנית
    עדי
    06/10/2020

רציתי לשאול...
    אני לוקחת פוקלין בהמלצת רופא מטפל על בסיס יומי ...
    לפני 5 ימים הייתה לי הפסקה בנטילה שלו עקב מחלה. וחזרתי לקחת אותו לפני יומיים.
    שמתי לב שמאז שחזרתי לקחת אותו יש לי נפיחות בבטן שמופיעה רק כשאני לוקחת את הכדור.
    האם ייתכן כי הגוף שלי צריך להתרגל לפוקלין מחדש אחרי כמה ימים בלי? האם זו תופעה מוכרת של הכדור? והאם זה אמור לחלוף?

הוספת תגובה

תמונה

• פוקלין ונפיחות בטנית

ד''ר עדי אדר
    06/10/2020

שלום עדי
    פוקלין היא תרופה עדינה אם כי כמו כל התכשירים הממריצים יש לה שלל תופעות לוואי כולל של מערכת העיכול. אני מניח שאין קשר לנטילת הפוקלין , במיוחד שמדובר בהפסקת טיפול מאוד קצרה.
    עם זאת יתכן כי התלונה שלך קשורה למחלה שעברת ואני ממליץ להתאזר בסבלנות למשך שבוע שבועיים .

חג שמח!
    דר' עדי אדר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מינון פוקלין במצב של תת משקל
    רויטל
    05/10/2020

כתבת שהמינון של פוקלין נקבע גם לפי קריטריון של משקל...
    אני כרגע בתת משקל ושוקלת 44 קילו.
    לוקחת פוקלין 40 מ"ג. לאחר התייעצות עם הרופא המטפל כי מינון נמוך יותר לא עזר...
    אני כבר תקופה של כמעט חודש עם המינון הזה וגם הוא בקושי משפיע...
    האם יש קשר בין חוסר ההשפעה, למרות המינון הגבוה, לזה שאני בתת משקל? והאם יכול לקרות מצב שהמינון הזה גבוה לי מידי ובגלל זה לא חווה את ההשפעה שלו? כלומר, שהוא עושה ההפך...
    והאם מנסיונך אתה ממליץ לי לנסות תרופה אחרת מאותה משפחה כי יש סיכוי שהפוקלין פשוט לא משפיע בלי סיבה?
    ניסיתי קונצרטה וויואנס וזה היה רע. בגלל זה היה המעבר לפוקלין...
    אני שוקלת לבקש מהרופא המטפל שלי לנסות ריטלין. האם כדאי?
    ואם כן, באיזה מינון של ריטלין מומלץ להתחיל אם עכשיו אני על 40 פוקלין? אני מדברת על ריטלין la...
    תודה מראש.

הוספת תגובה

תמונה

• מינון פוקלין והקשר לתת משקל

ד''ר עדי אדר
    06/10/2020

שלום רויטל

לא מוכר לי קשר ישיר בין תת שמקל להשפעת התרופה,
    מינון יחסי תגבוה כורם לערנות יתר, לעתים תחושת אי שקט, דופק מהיר.
    צריך כמובן במצב כזה לבחון אם אכן זוהי האבחנה כאשר מצד אחד לא כל האנשים מגיבים לתרופות אלו ומאידך ניסית את מיטב התרופות.
    אני לא ממליץ על מינונים אינדיבידואליים במסגרת הפורום ועלייך לפנות בנושא לרופא המטפל.

חג שמח!
    דר' עדי אדר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פוקלין מינון מקסימאלי באישור רופא
    רויטל
    19/09/2020

שלום, יש לי שאלה דחופה...
    רציתי לשאול מהו המינון המקסימאלי של פוקלין xr ?
    והאם באישור רופא ניתן לקבל גם יותר מהמינון המקסימאלי?
    תודה מראש.

הוספת תגובה

תמונה

• פוקלין - מינון מקסימלי

ד''ר עדי אדר
    20/09/2020

שלום רויטל

המינון המקסימלי של פוקלין XR למבוגרים הוא 40 מ"ג.
    בנסיבות מסוימות יכול רופא לבקש אישור להעלות מעל מינון זה.

שנה טובה!
    דר' עדי אדר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך תגובה לתשובה

רויטל
    25/09/2020

האם מספיק שהרופא המטפל ירשום בהערה על המרשם שהוא מאשר מינון של יותר מ-40 ואז אקבל יותר מ-40 מ"ג ?
    או שהרופא צריך לבקש אישור מגורם מקצועי אחר...
    והאם 50 מ"ג ליום זה לא המון?
    עד לאיזה מינון אפשר ומותר להגיע עם הפוקלין?

תודה רבה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פוקלין מינון מקסימלי

ד''ר עדי אדר
    04/10/2020

שלום ריטל
    עקרונית צריך לקבל אישור למינון חריג דרך משרד הבריאות.
    איני מכיר מינון מקסימלי באופן אבסולוטי וזה תלוי במספר גורמים כולל משקל, קיום תופעות לוואי ועוד.

חג שמח!
    דר' עדי אדר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מינון פוקלין ומשקל

רויטל
    04/10/2020

קודם כול תודה רבה על התשובות, עזרת לי מאוד.
    דבר שני, כתבת שהמינון נקבע גם לפי קריטריון של משקל...
    אני כרגע בתת משקל ושוקלת 44 קילו.
    לוקחת פוקלין 40 מ"ג. לאחר התייעצות עם הרופא המטפל כי מינון נמוך יותר לא עזר...
    אני כבר תקופה של כמעט חודש עם המינון הזה וגם הוא בקושי משפיע...
    האם יש קשר בין חוסר ההשפעה, למרות המינון הגבוה, לזה שאני בתת משקל? והאם יכול לקרות מצב שהמינון הזה גבוה לי מידי ובגלל זה לא חווה את ההשפעה שלו? כלומר, שהוא עושה ההפך...
    והאם מנסיונך אתה ממליץ לי לנסות תרופה אחרת מאותה משפחה כי יש סיכוי שהפוקלין פשוט לא משפיע בלי סיבה?
    ניסיתי קונצרטה וויואנס וזה היה רע. בגלל זה היה המעבר לפוקלין...
    אני שוקלת לבקש מהרופא המטפל שלי לנסות ריטלין. האם כדאי?
    ואם כן, באיזה מינון של ריטלין מומלץ להתחיל אם עכשיו אני על 40 פוקלין? אני מדברת על ריטלין la...
    תודה מראש.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פוקלין - מינון מקסימלי

ד''ר עדי אדר
    04/10/2020

שלום רויטל

המינון המקסימלי הוא 40 מ"ג כאשר בנסיבות חריגות ניתן לבקש אישור (משרד הבריאות) למתן מנה חריגה.

חג שמח!
    דר' עדי אדר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ויואנס ופוקלין השפעה מועטה - מה ניתן לעשות?
    רויטל
    07/08/2020

שלום רב, אני נוטלת ויואנס 50 מ"ג כבר 4 ימים ברצף. אני לא מרגישה דבר למעט חרדות ואי שקט...
    לפני הויואנס לקחתי פוקלין xr 20 מ"ג אשר השפיע אך לא לאורך כול היום, ההשפעה הייתה נגמרת בסביבות 14:00 בצהריים.
    האם לויואנס לוקח כמה ימים עד שמתחילים להרגיש את ההשפעה שלו? האם זה שאני לא מרגישה כלום כשאני לוקחת אותו אז לחזור לפוקלין?
    והאם במידה ואני חוזרת לפוקלין אני יכולה לקחת כבר מחר או שמא אני צריכה לעשות הפסקה של כמה ימים בין הויואנס לפוקלין?
    מתוסכלת מאוד מהמצב ומחפשת עזרה...
    תודה רבה.

הוספת תגובה

תמונה

• ויואנס ופוקלין בהשפעה מועטה

ד''ר עדי אדר
    04/10/2020

שלום ריטל

אני לא ממליץ המלצות תרופתיות אינדיבידואליות במסגרת הפורום אך כללית צריך להתאזר בסבלנות. המינון שאת נוטלת הוא לא מקסימלי וצריך במידת הצורך להתייעץ בהמשך עם הרופא המטפל.

חג שמח!
    דר' עדי אדר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הפסקה בנטילת ויואנס האם זה מסוכן?
    אמא
    26/07/2020

שלום רב! בני בן 9, נוטל ויואנס 50 מ"ג, מזה שנתיים ברציפות. הטיפול מוצלח ומסייע לו מאוד, ותופעות הלוואי מינוריות, לכן לא הפסקנו למשך יום אחד אפילו בשנתיים האחרונות. האם זה מסוכן ליטול ללא הפסקה? האם יש בה צורך? חושבים לעשות זאת עכשיו, בחופש הגדול ומתלבטים אם נחוצה. תודה רבה מראש!

הוספת תגובה

תמונה

• הפסקה בנטילת ויואנס

ד''ר עדי אדר
    04/10/2020

שלום לך

תרופות אלו לא מצטברות בגוף וניתן לעשות הפסקה בנטילתן ללא חשש.

חג שמח!
    דר' עדיא דר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אדרל XR לבעיות קשב וריכוז - היכן ניתן לרכוש?
    עדי
    15/09/2020

שלום
    בני בן ה-9 סובל מבעיית קשב וריכוז קשה, הרופאה המליצה לנו לעבור לאדרל xr, ובכללית אין.
    רציתי לדעת היכן ניתן לרכוש את התרופה הזו באופן פרטי? המרשם כמובן
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• אדרל XR

ד''ר עדי אדר
    04/10/2020

שלום עדי

אני ממליץ לפנות לבית מרחקת השייך לאחת הרשתות כגון ניופארם ולברר אם התרופה קיימת אצלם במלאי.

חג שמח!
    דר' עדי אדר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שימוש באטנט לטיפול בקשיי שינה
    רמי
    03/10/2020

שלום, בניתי לנוירולוגית לטיפול בקשיי שינה הנובעים מהיפראקטיביות שיש לי. היא נתנה לי 20 מג אטנט לקחת ב 2 בצהרים. עלפי מה שקראתי אטנט דווקא עלול לגרום להפרעות שינה ולא לעזור להם. האם זה טיפול שנשמע הגיוני? ומה השעה הכי נכונה לקחת? ( שעה מספיק מאוחרת שתשרה רוגע סמוך לשינה אבל לא תגרום להפרעות שינה). תודה מראש.

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול באטנט לקשיי הרדמות

ד''ר עדי אדר
    04/10/2020

שלום רמי
    כמובן שהתרופה הומלצה עקב תסמיני הפרעת קשב ולא קשיי הרדמות. אטנט אכן יכול לגרום לקשיי הרדמות בוודאי שלא ניתן למטרה זו.
    ניתן במצבים כאלו להתחיל טיפול במלטונין, שהוא תכשיר טבעי המשרה שינה.

חג שמח!
    דר' עדי אדר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איך לוקחים אדרל? מה הכוונה במינונים מקסימליים?
    רוני מאנה
    12/08/2020

שלום רב, אני בת 35 ורק עכשיו אבחנו אותי עם בעיות ריכוז ורשמו לי אדרל 40 לקחת בבת אחת בבוקר.
    בהתחלה הרגשתי ש-40 לא עובד ומאחר שהיה לי 4 טבליות של 20 ניסיתי 60 והרגשתי שזה עובד אולי גם כי ההרגשה של התרופה בגוף יותר חזקה.
    הפסיכיאטר הסכים לרשום לי 60 ובבית מרקחת אמרו לי שלקחת 60 בבת אחת זה חריג וצריך אישור של משרד הבריאות. מינון 40 שאני מנסה נראה לי אולי כן עובד. עכשיו אני חושבת אם אני רוצה לכיסוי יותר ארוך במשך היום ו60 זה המקסימום היומי האם לקחת 30 בבוקר ועוד 30 בצהריים זה כן מאושר ע״י משרד הבריאות. האם הבעייתיות במינון היא לקחת 60 ביחד? כי אדרל עושה לי טוב ואחה"צ ממש קשה לי ויש לי תופעות נורא קשות למצב רוח ולתפקוד, אז רציתי להבין מה הכוונה כי בכלל הדברים לגבי לקיחת אדרל לא ברורים במיוחד בארץ?

הוספת תגובה

תמונה

• מינונים מקסימליים של אדרל

ד''ר עדי אדר
    12/09/2020

שלום רוני
    המינון המקסימלי של אדל הוא 30-40 מ"ג ליום. הרוקחת צודקת שלמינונים גבוהים יותר צריך לקבל אישור של משרד הבריאות

שנה טובה!
    דר' עדי אדר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בעיות זיכרון אצל ילדה בת 10
    נטע
    19/07/2020

שלום,

ביצעתי אבחון פסיכו-דידקטי בכיתה ב'. אבחון הראה קשב וריכוז הייתה המלצה למורה מתקנת בשפה וחשבון. בכיתה ג' ביצעתי אבחון מוקסו, תוצאותיו היו שקשב וריכוז תקין (אפילו לא הסכימו לעשות חלק 2 של מוקסו עם רטלין). בכל זאת מרגישה שיש לה בעיה לזכור חומר חדש לוקח לה הרבה יותר זמן לזכור חומר חדש. לא יודעת מה לעשות לה האם יש צורך בטיפול כל שהוא, אם כן איזה. בנוסף קראתי על טיפול היפרברי לבעיות זיכרון עקב חבלת ראש (בתי נפלה ממיטה בחדר שינה שלנו בגיל שנה וקצת) רציתי לדעת מה דעתך על טיפול זה?
    תודה מראש,

הוספת תגובה

תמונה

• בעיות זיכרון ....

ד''ר עדי אדר
    19/07/2020

שלום לך נטע -
    קשיים בזיכרון ולמידה הם לא בהכרח חלק מקשיי המיקוד וריכוז הכוללים גם מאפיינים תפקודיים התנהגותיים, חברתיים, לימודיים.
    צריך להתייעץ עםהצוות החינוכי אם הם מתרשמים שקיימת הפרעת קשב ועל פי הצורך לבצע אבחון נוירולוגי כאשר מבחן מוקסו תקין לא שולל אפשרות זו.
    לגבי חמצן היפרברי... ממש לא לענין ואין הצדקה ללכת על טיפול נסיוני יקר במצב שאת מתארת.
    בברכה,
    דר' עדי אדר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ויואנס והשפעה על לחץ הדם - התייעצות
    רועי
    05/07/2020

שלום,
    בן 37, בריא בד"כ.
    יום שישי שעבר עברתי בפעם הראשונה ממינון ויואנס 30 ל 50 מ"ג היות והיו עוברות שעות רבות עד שהייתי מרגיש שהתרופה עובדת. ברקע יש לי סינוס ברדיקרדיה, אך כל הבדיקות הרפואיות שעשיתי עד עכשיו לא הצביעו על בעיה (אקו ומבחן מאמץ היו תקינים) והקרדיולוג לא אבחן בעיה כלשהי. הלחץ דם שלי כשאני לא נוטל את התרופה הוא בערכים התקינים 110/70. כשנטלתי ויואנס 30 מדדתי באופן יזום את הל"ד והוא היה בסביבות 125/80 וביום שישי כשנטלתי בפעם הראשונה 50 מ"ג הוא היה 129/80 ופעם אחרת 132/83.
    השאלה שלי היא מה מומלץ לעשות במקרים האלה והאם העלייה בלחץ הדם מסכנת? האם הל"ד צפוי לרדת עם הזמן עם הסתגלות לתרופה או לא? כי להוריד מינון אני פחות מעוניין היות וה-30 כבר לא ממש משפיע עליי או שלוקח הרבה שעות עד שהתרופה מתחילה לפעול.
    תודה.
    רועי

הוספת תגובה

תמונה

• ויואנס ויתר לחץ דם

ד''ר עדי אדר
    13/07/2020

שלום לך

מוקדם לקבוע על סמך מדידות בודדות של לחץ דם.
    ממליץ בשלב הנוכחי פשוט לבצע מעקב מסודר של חודש-חודשיים.
    בדרך כלל גם אם קיימת עליית לחץ דם היא מתונה מאוד.

בברכה,
    דר' עדי אדר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה