פורום הפרעות קשב וריכוז - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו ליקויי למידה, ריטלין,ADHD ,ADD היפראקטיביות, פסיכולוגית ילדים, קשיי למידה, TOVA, דיסלקציה, דיסקלקולציה, דיסגרפיה, אבחון, ריטלין, אנטנט, קונצרטה ועוד

מנהל הפורום

ד"ר עדי אדר
ד"ר עדי אדר
053-4877808
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר עדי אדר
053-4877808 ללא פרסום בפורום

• ירידה משמעותית של אטנט תוך שעתיים מנטילת הכדור
    סתיו
    20/01/2022

בן 23 לוקח בבוקר אטנט 30 ולאחר שעתיים מרגיש ירידה חזקה בהשפעה,לאחר השעתיים הראשונות מחזק בחצי כדור של אטנט 20 וגם זה עובד לשעתיים לפעמים קצת יותר (חייב לציין שההשפעה עדיין עובדת אך לא כמו השעתיים הראשונות)
    ניסיתי שלל כדורים ורק האטנט עשה את העבודה.

התאוריה שלי אומרת שהחומרים באטנט מתפרקים בנפרד אחד אחריי השני בזמן ממוצע של שעה וחצי-שעתיים וכניראה ההשפעה של האמפטמין הראשון ירדה ויש תחושת ריבאונד (למרות שיש עדיין השפעה).

אני מרגיש שיפור מאוד משמעותי לאחר נטילת החצי כדור.גם כשניסיתי לקחת ישר ביחד כדור שלם של אטנט 30 וחצי כדור של אטנט 20 לא הייתה את אותה ההשפעה כמו ה״חיזוקית״ של 30 מ״ג בבוקר ושעתיים אחרי 10 מ״ג

השאלה היא:האם מותר לקחת עוד כדור באמצע תהליך השיחרור של החומרים ?
    (השאלה נשאלת לטעם ידע אישי ולא תחליף ליעוץ פסיכיאטרי מקצועי)

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    ד"ר עדי אדר - 053-4877808

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• אטנט עם אנטיביוטיקה
    עדן אזולאי
    14/01/2022

היי, האם מותר לקחת אטנט(ריטלין) בשילוב אנטיביוטיקה בשם רוקסו?
    תודה מראש.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    אטנט עם אנטיביוטיקה

הוספת תגובה

תמונה

• מדבקות ריטלין לילד שמתקשה לשתות כדורים
    רעיה
    10/01/2022

הילד שלי מקבל אטנט וכל בוקר יורק 3-4 כדורים עד שמצליח לשתות אחד. ניסיתי לרסק ולהמיס במשקה, אבל בתחתית הכוס נשארות שאריות. האם מדבקות דיטרנה יכולות להיות תחליף טוב?

הוספת תגובה

תמונה

• מינון אטנט ורטלין והשפעות התרופות לטווח ארוך
    בועז
    10/01/2022

שלום

אני גבר בן 43
    שוקל קצת פחות מ 80 קילו
    מטופל ב Retalin LA30 כבר כחצי שנה -
    היא משפרת פלאים את הריכוז שלי - רק שיש DOWN ואפיסת כוחות בערב
    יש לי מספר שאלות - סליחה מראש על כמות השאלות - פשוט הן הצטברו לי עם הזמן

1. מה המקביל של LA30 באטנט? כמה מג?
    2. יש לי בנוסף גם מרשם של אנטנט 10 מג לצורך בדיקה (איזו תרופה מתאימה לי יותר) האם אפשר לקחת כמה בבת אחת כדי להגיע למינון הנכון?
    3. מה המקביל של LA30 בקונצרטה? 36 או 52 מג?
    4. מה המקביל של ה LA30 עם כדורי רטלין רגילים של 10 מג? - כמה לקחת כדי לקבל השפעה זהה?
    5. האם אפשר לשלב בין הכדורים יום אחרי יום? לדוגמא - אני רוצה השפעה קצרה יותר אז אני לוקח את ה LA30 ואז יום אחר אני רוצה השפעה ארוכה יותר אז אני לוקח את הקונצרטה?
    6. האם אפשר לשלב גם בין האטנט לבין משפחת הרטלין? באותו היום ובימים עוקבים?
    7. כשלקחתי קונצרטה 36 מספר ימים ברצף- הרגשתי אחרי מספר ימים - אחרי שפגה השפעת התרופה בערב - סוג של דכאון - מה שלא הרגשתי ב LA30 - האם זה הגיוני או שזו סתם הרגשה רגעית? - הרי מדובר באותו סוג חומר ?

שאלות כלליות
    1. האם אפשר לקחת תרופות כאלה בלי שום חשש יום אחרי יום במשך שנים?
    2. האם אין הצטברות של רטלין/אטנט במוח בצורה כלשהי?
    3. האם באמת אין נזק ניורולוגי לטווח ארוך? האם המוח לא "משתנה" כתוצאה מהשפעה רציפה של רטלין במשך חודשים/שנים?
    4. האם אין נזקים גופניים כלשהם מהתרופות האלה (לב/כליות/כבד וכו'...)

תודה

הוספת תגובה

תמונה

• אטנט והרדמות הרגל / נימול
    עדי
    30/12/2021

סטודנטית בת 25, מאובחנת קשב וריכוז ונוטלת אטנט 10 מג לא באופן קבוע (בעיקר כשיש צורך בלימודים אינטנסיבים).
    לאחרונה שמתי לב שבכל פעם שאני נוטלת את האטנט, טני מרגישה מן הרדמות של הרגל או תחושת נימול. זה לא ברמה רצינית אלא סתם תחושה כאילו משהו נוגע בי או שהרגל קצת נרדמת והיא נרגעת ברגע שאני מניחה את הרגל על הרצפה.
    אני לא יודעת לומר אם זה בוודאות מהאטנט או שדווקא האטנט גורם לי לשים לב לזה יותר.
    האם זו תופעה מוכרת?

לקביעת תור
    סגירה
    אטנט והרדמות הרגל / נימול

הוספת תגובה

תמונה

• כדורים טבעיים להפרעות קשב
    יערה
    19/12/2021

בוקר טוב רציתי לדעת האם יש המלצה על כדור טבעי לילדה בת 7 וחצי? אובחנה על ידי נירולוג. הבנתי שזעפרן יכול לעזור. מבולבלת מהמידע כבר.

הוספת תגובה

תמונה

• חיפוש תרופה חדשה בעקבות תלות לתרופות הקיימות
    יסמין
    10/12/2021

שלום רב,
    במשך מספר השנים, הגוף שלי כבר התרגל לאטנט 70, לכן הפסקתי ועברתי לאטנט 60, שלאחר שנה הגוף שלי התרגל גם כן, ועכשיו לעיתים אני לוקחת קונרצטה 81, אך זה לא משפיע עליי כמו האמפטמין. וולבוטרין עזר לי פעם אחת מאוד, ובפעם השנייה כבר לא הרגשתי שום שינוי. אשמח לייעוץ לגבי תרופות נוספות שקיימות בשוק בישראל. בארה"ב יש תרופות נוספות להפרעת קשב וריכוז עם אישור fda, אך הן לא ניתנות בישראל, וגם אין אפשרות לייבא אותם. ניסיתי סטרטרה ועשה לי דיכאון נוראי. אני צריכה טיפול ארוך טווח שכן אני עובדת משרה מלאה וסטודנטית לתואר שני במסלול מחקרי.
    אני אובדת עצות כבר.
    תודה רבה על העזרה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול חדש בשוק להבנתי ATOMIC
    בת אל
    03/12/2021

הרופאה המליצה לי לקחת אטומיק, תרופה חדשה, גורמת לי לישון 12 שעות בסיום ההשפעה, אייך הטיפול הזה? אשמח לשמוע🙏

הוספת תגובה

תמונה

• נטילת ויואנס עם נורופן
    שלי
    27/11/2021

היי,
    התחלתי נטילת ויואנס 30 המינום הנמוך ביותר ורציתי לשאול אם אפשרי ליטול אותו עם נורופן?
    אני סובלת מכאבים בזמן מחזור ורק נורופן עוזר לי כך שאני הוטלת אותו גם בבוקר.
    תודה!

לקביעת תור
    סגירה
    נטילת ויואנס עם נורופן

הוספת תגובה

תמונה

• מינון AMPHETAMINE MIX
    ענת
    25/11/2021

הבן שלי (בן 18.6) קיבל עד עכשיו מינון של אטנט 30 מ"ג פעמים ביום. לאחורנה החל לימודיו באוניברסיטה כעתודאי והמינון כבר לא מספיק לו. הרופאה שלו הציעה לו לעבור לAMPHETAMINE MIX. האם הגיוני כי עליו לקחת מינון של 60 מ"ג?

לקביעת תור
    סגירה
    מינון AMPHETAMINE MIX

הוספת תגובה

תמונה

• ויואנס וכאבי שרירים
    גאיה
    24/11/2021

התחלתי ליטול ויואנס לפני בערך חצי שנה.
    בתחילה באופן לא קבוע ואחרי חודשיים באופן קבוע.
    התחלתי במינון 30 ועליתי אחרי 3 חודשים ל50. אחרי כמה ימים חזרתי ל30 כי זה היה יותר מידי עבורי, עד לפני שבוע כששמתי לב שזה כבר לא כל כך משפיע והעלתי ל50.
    מאז שהעלתי את המינון אני חווה כאבי שרירים ועייפות, חשבתי שזה בגלל שישנתי שעה וחצי פחות בלילות האחרונים אבל גם היום אחרי שינה טובה, כואב.
    מה גם שהתיאבון שלי מופחת יותר. כן אוכלת, אבל פחות.
    קראתי שויואנס יכול לגרום לתמס שריר ורציתי לשאול אם זה מה שקרה בעצם? ואם כן עד כמה זה מסוכן?
    ועוד שאלה,
    האם ויואנס גורמת לריקון מצבור ויטמינים או מינרלים מסויימים? אם כן, אלה? והאם ניתן ליטול אותם ללא אינטראקציה?

כמובן שקבעתי תור לרופא שלי אבל הכי קרוב זה רק עוד שבוע. אשמח לייעוץ רפואי בינתיים.
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    ויואנס וכאבי שרירים

הוספת תגובה

תמונה

• לקיחת אטנט ותחושת קור
    דוד
    13/11/2021

שלום דוקטור אני בן 35 לוקח 40 מג אטנט ביום כבר 3 חודשים מחולק ל20 בבוקר ו20 בצהריים. עוזר מאוד לריכוז אבל אני מרגיש כל פעם בשיא ההשפעה שלו שהוא גורם לי לתחושת קור ומגיע למצב שאני צריך לשים על עצמי עוד שכבה או להדליק חימום. ברגע שההשפעה פגה תחושת הקור חולפת ואני חוזר לתחושה של טמפרטורה תקינה. האם זה משהו ידוע? זאת תחושה כאילו הטמפטורה במקום שאני נמצא ירדה ב10 מעלות. האם ניתן לעשות משהו כדי לא להרגיש את הקור הזה כי זה ממש מציק. תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    לקיחת אטנט ותחושת קור

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול קשב וריכוז
    רוני
    12/11/2021

היי, אני בת 22 מאובחנת ADD, כרגע נוטלת רוביפן SR 20מ"ג , ההנחיה שקיבלתי היא לבלוע את הכדור רק אחרי אוכל ולא על קיבה ריקה. אבל הכדור לא משפיע עלי בכלל, אם כבר, גורם לי אפילו קצת לישנוניות ולהיות קצת מעופפת (יתכן???) . לכן חשבתי אולי הבעיה באופן הנטילה שכן בעבר התנסתי עם נוביג'יל (ארמודפיניל) לתקופה של כמה חודשים ופעמים בודדות יצא לי לקחת אטנט ובכל אחת מהתרופות האלו לא היתה השפעה כשלקחתי אותה אחרי אוכל (ניסיתי כל מיני וריאציות, לשנות את מה שאני אוכלת לפני, לאכול מעט, לאכול יותר, פשוט לא עבד..) אך כשהייתי נוטלת על קיבה ריקה כן היתה השפעה משמעותית. האם ליטול את הרוביפן על קיבה ריקה יפגע בקיבה? או שאין מניע לנסות?

לקביעת תור
    סגירה
    טיפול קשב וריכוז

הוספת תגובה

תמונה

• ילד בן 10 לא יודע לקרוא ולכתוב
    סבתא
    19/10/2021

שלום,
    נכד שלי אובחן בגיל 7 עם בעיות דידקטיות ורגשיות נמוכות מהגיל שלו .הבנתי מהוריו שביה"ס צריך לתת עזרה והם לקחו הוראה מתקנת ובגלל שעלה הרב כסף הפסיקו. אח"כ נכנסה קורונה .
    לצערי היום הוא לא יודע לקרוא ולכתוב והוא בן 10 .האם תוכל בבקשה להנחות אותי מה לעשות .ההורים שלו מאד עסוקים בקשיי היום שלהם וכמובן יש עוד ילד בן 5. אודה לך מאד .הסבתא המודאגת

הוספת תגובה

תמונה

• לא ניתן לענות על שאלה כזו במסגרת מסרון קצר

ד''ר עדי אדר
    10/11/2021

שלום לך סבתא מודאגת (ובצדק...)

עם כל הרצון הטוב לא ניתן לענות על שאלה כזו במבגרת מסרון קצר.
    באופן עקרוני פורום זה לא נועד ללקויות למידה אלא לנושאים הקשורים להפרעות קשב.
    במצב של לקויות למידה קשה יש מקום לוועדת שילוב או השמה אשר תחליט על המסגרת הלימודית המתאימה וכמובן עם מתן סיוע לימודי ככל הניתן.
    עם זאת יש לציין כי מערכת החינוך לא תמיד מסוגלת לתת מענה מיטבי למצב כזה

בברכה,
    דר' עדי אדר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מהו המינון המקסימלי לקונצרטה
    כוכבית
    10/11/2021

אני עדיין בשלבי חיפוש הטיפול התרופתי והמינון המתאים.
    הפסיכיאטרית העלתה לי ל54 מג ועוד כדור של 27
    אני שותה את הכדורים לערך ב 8.30 בבוקר
    בשעות הצהריים, סביב 13.00 - 14.00 חשה עייפות מעין נפילת מתח של כשעה שעתיים.
    מה הפיתרון?

הוספת תגובה

תמונה

• מינון מקסימלי של קונצרטה

ד''ר עדי אדר
    10/11/2021

שלום כוכבית
    אני לא מייעץ בפורום זה טיפולים תרופתיים אינדיבידואליים כי לצורך כך צריך לקבל הרבה נתונים וזה בהחלט תפקידו של הרופא מטפל.
    עם זאת יש לדעת כי המינון המקסימלי של קונצרטה הוא 80 מיליגרם והתרופה עשוייה משלוש מנות כאשר לעתים מתואר פרק זמן של עייפות ואז ניתן לשקול תוספת ריטלין קצר טווח באותו פרק זמן.

עם זאת כדי להחליט על טיפול מושכל יש לפנות לרופא המטפל.

בברכה,
    דר' עדי אדר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה