בת 4.5

מנהל הפורום

ד``ר ברוך קושניר
ד"ר ברוך קושניר
לקביעת תור אצל ד"ר ברוך קושניר ללא פרסום בפורום

• בת 4.5
    אני
    15/10/2013

הילדה שלי נגמלה מחיתולים בגיל שנתיים וחודשיים. תוך שבוע נגמלה גם מהלילה. היא ישנה הרבה אצל אמא שלי שלא מוכנה שתישן בלי חיתול לילה, וכך יצא שבמשך תקופה ארוכה שלא פיספסה, לאחר שחיתול הלילה חזר היא חזרה לפספס בלילה. בתקופה האחרונה (חצי שנה) הורדתי את חיתול הלילה בתקוה ששוב לא תפספס. בחודשיים האחרונים היא מפספסת כל היום - בוקר לילה. היא לא אומרת אפילו שהיא מפספסת ומסתובבת עם בגדים רטובים.
    אז נכון שעברנו דירה ובן זוגי עבר לגור איתנו, אבל היא ילדה סתגלנית ומעולם לא היו בעיות כאלו ואחרות. מה גם שאת בן זוגי היא מכירה לא מהיום, כבר שנים, והוא אצלנו בבית כבר המון זמן. כשעברנו דירה בפעם הקודמת לא היו בעיות. זה בעיקר נובע אצלה מהרצון לא לפספס כלום. בגן היא לא הולכת שמא תפספס משחק או סיפור, בבית טלויזיה - כל מה שניסינו לא עזר. ולא, אין לה דלקת.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    בת 4.5

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• שאלה נוספת

אני
    15/10/2013

אם ההמלצה לחזור לחיתול לילה - לכמה זמן אתה ממליץ לחזור ואז שוב להוריד?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה נוספת - תגובה

ד''ר ברוך קושניר
    15/10/2013

התקופה לא מוגבלת

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה נוספת - תגובה

ד''ר ברוך קושניר
    15/10/2013

גמילה מהרטבה בלילה באמצעות הפסקת השימוש בחיתול

יש להפסיק את השימוש בחיתול למשך שלשה שבועות.

לאפשר לילד לישון ללא חיתול.

לעקוב אחר ההתרחשויות.

אם מספר הלילות היבשים הולך ומתרבה בהדרגה -- זה מלמד שהילד נמצא בתהליך גמילה טבעי וכנראה יגיע ליובש מחלט עם הזמן.

אם הילד ממשיך להרטיב ללא כל שינוי במהלך שלשת השבועות -- זה מלמד שלא מתבצע תהליך גמילה טבעי.

במצב זה ניתן:

להחזיר את השימוש בחיתול ולנסות שוב בעוד מספר חודשים.

לפנות לטיפול באמצעות זמזם הרטבה

ניתן ליישם את השיטה כבר מגיל שלש וחצי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו