תשלום ימי עבודה בגין הפלה

מנהל הפורום

עו"ד ליאת שטיין
עו"ד ליאת שטיין
לקביעת תור אצל עו"ד ליאת שטיין ללא פרסום בפורום

• תשלום ימי עבודה בגין הפלה
    דבורה
    31/12/2015

לצערי בשבוע 7 נתבשרתי שההריון לא מתפתח ויש לבצע הפלה.
    הכל קרה מאוד מהר ובשלב מוקדם כך שבמקום העבודה שלי אף אחד לא יודע שאני בהריון או על עיניין ההפלה.

מאז שקיבלתי את ההודעה כי עלי להפסיק את ההריון נאלצתי להעדר מהעבודה שלושה ימים:

יום חופש ראשון-
    בדיקה שגרתית אצל רופא נשים בבוקר כדי לדעת איך מתפתח ההריון - התור שלי היה ב8:00 התכונתי להגיע לעבודה באיחור ולשאת בשעתיים איחור על חשבוני (מכיוון שטרם הודעתי על ההריון אז ניצול 40 שעות מעקב הריון טרם התחילו) אך לאחר שהרופא ראה שההריון לא התפתח הוא הפנה אותי מיד למיון וביליתי שם את שארית היום עד שעות אחה"צ

יום חופש שני-
    כעבור חמישה ימים מיום החופש הראשון - טיפול בכדורי ציטוטק - הגעתי לבי"ח בשעה 8, יצאתי משם ב 12 וזה צריך להיות יום מנוחה אמרו לי לא להסתובב.

יום חופש שלישי-
    לאחר שבוע הגעתי לביקורת לראות האם הכדורים עבדו וההריון נפל אך זה לא צלח ושוב אותה פרוצדורה של החדרת כדורים שוב, המתנה במיון "אשפוז יום" ויום מנוחה.

את כל שלושת הימים האלה נאלצתי לקחת כיום חופש שיורדים מימי הצבירה שלי
    (מעבר לזה שלא הגשתי אישורי מחלה מרופא, שאני מניחה שלא תהיה לי בעיה להשיג ולהציג- יום חופש ראשון לא משולם אצלנו וירד לי כסף מהשכר, כי אין רצף בימים).

בעוד שבוע שוב אצטרך להגיע לבי"ח לבדוק האם המנה השנייה של הכדורים השפיעה. במידה וזה עזר אלך הביתה ואגיע לעבודה באיחור ואפסיד שעות
    ובמידה וזה לא עזר ישלחו אותי למיון בבי"ח אחר שם ימליצו על גרידה
    כלומר - יום חופש מס' 4

ואז אעשה גרידה - עוד יום חופש אם לא יותר.

שאלתי היא -
    במידה ואספר על ההריון, אציג אישורים על כל הפעמים שלי בבבתי חולים ובבדיקות-
    האם אוכל לקבל תשלום מלא על הימים האלה? על כל השעות האבודות (איחרתי גם כי שלחו אותי לבדיקות דם טרם הפלה)
    אולי לפחות בגדר ה - 40 שעות הריון שמגיעות לי?
    יש אפשרות?

אשמח לתשובה

תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• אשמח להתייחסות

דבורה
    03/01/2016

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשלום ימי עבודה בגין הפלה - תגובה

עו"ד ליאת שטיין
    12/01/2016

דבי שלום,
    אין מדובר ב40 השעות לצורך בדיקות הריון, היות ואין מדובר בהריון (למעט אולי היום הראשון). לגבי יתר הימים - אם תציגי אישורי מחלה, הרי ודאי שתהיי זכאית לתשלום על פי דין.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו