פורום הורות טבעית - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• התנהגות תוקפנית אצל פעוט
    אורי
    06/03/2013

שלום,
    בני בן שנה וחצי והוא פעוט מאוד אנרגטי ושמח.
    הבעיה היא שהוא מתנהג רוב היום באגרסיביות. מושך שיער, צובט, נופל עלינו ונוגח, דוחף את אחותו הגדולה ולוקח לה בכוח צעצועים.גם בגן מדווחים על התנהגות דומה.
    יש עוד הרבה התנהגויות לא רצויות ומעטים מאוד הזמנים שהוא לא תוקפן, למשל הוא רגוע כשהוא נמצא באמבטיית מים עם אחותו בת השלוש.
    אנחנו מנסים לעודד התנהגות טובה ומלמדים אותו ללטף את השיער במקום למשוך אותו אבל מאוד קשה ללמד אותו ולהסביר לו, גם בגלל גילו וגם בגלל שנראה שזה ממש טבוע בו, כל ההתנהגויות הללו . האם יש טיפול או משהו שניתן לעשות בגילו?
    בתודה מראש

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• התנהגות תוקפנית אצל פעוט - תגובה

ד``ר עומר טופול
    06/03/2013

אורי שלום,
    יתכן כי זהו טבעו של הילד ויהיה עליכם ללמדו ובמקרים קיצוניים אף לכפות עליו התנהגות "נורמטיבית".
    כל זאת בהנחה כי התזונה שלו אינה מכילה כימיקלים כגון צבעי מאכל, חומרים משמרים, מונוסודיום גלוטמט, עודפי סוכר וכו' אשר ידועים כממריצים ואשר עשויים להקצין התנהגות תוקפנית אצל ילדים.
    בברכה
    עומר

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התנהגות תוקפנית אצל פעוט - תגובה

ד``ר עומר טופול
    12/05/2013

לאורי שלום,
    זהו מקרה קלאסי לטיפולו של הומיאופט קלאסי.
    ממליץ לפנות ליעוץ וטיפול אצל איש מקצוע מהתחום הנ"ל.
    בברכה
    עומר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סימטריות
    דריה
    02/04/2013

שמתי לב שלילדה של בת ה-6 יש נטיה לגעת בדברים בצורה סימטרית, משני צדי הגוף. זה דבר טבעי? זה יסתדר?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• סימטריות - תגובה

08/04/2013

אם הבנתי נכון, מדובר בסוג של פעולה אובססיבית. חשוב לציין כי לילדים רבים יש פעולות אובססיביות שונות, לעיתים מחיקוי של סדרות טלביזיה, לפעמים סביבי פחדים שיש להם שאינם יודעים לבטא. לרוב תנועות אלו חולפות די מהר.
    תמיד טוב לשמש להם דוגמה ולתת הרבה חום ואהבה המחזקים להם את הביטחון העצמי ומשרים רוגע.
    בריאות שלמה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חיסונים
    אמא
    05/03/2013

שלום,
    אני אמא טריה לתינוק בן חודש. אני לא מעוניינת לחסן אותו, כי אני רואה שממילא כל הילדים חולים, אז מה הטעם? יש דרך להעביר את החיים ללא חיסונים?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חיסונים - תגובה

ד``ר עומר טופול
    06/03/2013

לאמא שלום,
    כבר דנו בנושא החיסונים בפורום זה בעבר. נסי לאתר את התכתובות.
    רק אומר שאין אנו יכולים להמליץ או לדחות מתן חיסונים.
    רצוי להכנס לאתרים העוסקים בנושא ולסקור את המידע הניתן בהם.
    לאחר מכן תוכלי לעשות בחירה מושכלת באילו מהחיסונים תרצי לחסן את תינוקך.
    בברכה
    עומר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האם יש נזק
    אבי
    21/02/2013

בלגדל ילד על טהרת הצמחונות מלידה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• האם יש נזק - תגובה

ד``ר עומר טופול
    25/02/2013

אבי שלום,
    אני משוכנע שאין בכוונתך מלידה אלא מתום תקופת ההנקה שכן הילוד זקוק לחלב האם לצורך התפתחותו לפחות במהלך ששת החודשים הראשונים לחייו.
    לאחר מכן ניתן לגמול אותו בהדרגה מחלב האם ולהעבירו לתזונה המתבססת על ירקות ופירות, דגנים וחלבונים ממקורות שונים.
    לשאלתך האם ניתן לגדל ילד ללא בשר - הדבר בהחלט אפשרי אך יש להיוועץ באנשי מקצוע על מנת להבטיח שתזונתו אינה לוקה בחסר בתחום ויטמיני הB.
    בברכת הורות מהנה
    עומר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סרבנית ירקות
    יעל
    07/02/2013

הבת שלי, בת ה-7, מסרבת לאכול ירקות, בכל צורה שהיא. מה לעשות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• סרבנית ירקות - תגובה

ד``ר עומר טופול
    12/02/2013

יעל שלום,
    רצוי לנסות להסוות את הירקות או להכינם במנות שימצאו חן בעיניה ויערבו לחיכה.
    בברכה
    עומר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ילדה שלא עומדת על שלה
    יוני
    28/01/2013

ילדתי הודיה בת השלוש ילדתי היחידה היא מתוקה וביישנית מאוד ומבחינת ההתפתחות היא עדיין לא מדברת שותף וכמובן שבגן מבינים אותה אם זה החברים והגננות.מה שקורה שאחר הצהרים היא נפגשת עם ילדה בת 5 שירה שההורים שלה פרודים והם השכנים שלנו. וחברים טובים.כבר תוקה היא אומרת לילדתי מה לעשות או מתי לעשות וכמובן שלא תמיד ילדתי שומעת היא עומדת על שלה ואומרת לא.לדוגמא עם ילדתי רוצה לשיר הכל טוב ויפה עד ששירה אומרת להפסיק זה מפריע לה כמובן ילדתי מתבאסת ושותקת.ואותו דבר אם הדודה מגיעה לשחק הודיה כמובן מתלהבת ןשמחה לראות את דודתה שירה ישר קופצת ואומרת הודיה בואי נילך לשחק וכמובן החיא רצה ומשחקת כמעט וכל דבר ששירה אומרת להודיה היא עושההאם זה ישתנה יום אחד וילדתי תעמוד על שלה ולא תיתן לשירה להחליט בשבילה ?ובגן זה גם אותו דבר הילדים מחליטים לביתי מה לשחק ומתי הם דוחפים אותה כדי שתעשה משהו בזמן שלהם לפחות ככה הגננת מספרת
    בבית כמובן היא נורא נהנת להחליט לנו וכמובן שזה נראה שהיא נהנת
    למה היא לא ככה עם החברים ?והאם אפשר לעזור לה לעמוד על שלה ?או לדחוף אותה להבין שהיא גם יכולה להחליט?
    תודה ליאת

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ילדה שלא עומדת על שלה - תגובה

ד``ר עומר טופול
    31/01/2013

ליאת שלום,
    העובדה שבתך בת השלוש מופעלת על ידי שכנתה בת ה5 אינה מפתיעה שכן שנתיים הבדל בגילאים האלה הוא מאד משמעותי מבחינה התפתחותית.
    העובדה שגם בגן עם ילדים בני גילה בתך מפגינה התנהגות דומה, המאופיינת בפסיביות, עשויה להיות קשורה לדפוסי אינטראקציה חברתית שמתפתחים בעקבות השהיה במחיצתה של הילדה השכנה הבוגרת.
    בכל מקרה כדאי לעקוב אחר דפוסי התנהגות אלה ובמקרה הצורך לפנות ליעוץ מקצועי של פסיכולוג ילדים.
    בברכה
    עומר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ילדה שקרנית מה עושים?
    יוני
    15/01/2013

אני אמא חד הורית לילדה בת 5 האבא כמובן המשיך בחייו והילדה נפגשת איתו כשנוח לו וכמובן ל]פעמים הוא מבריז ולא מגיע כבר.היא יודעת שלא לצפות יותר מידיהיא לא יודעת שהוא המשיך הלאה היא חושבת שהוא בצבא וזה הסיבה שהוא לא בבית אנחנו עדיין לא גרושים.מה שקורה שילדתי משקרת כל הזמן ובכל מצב אם אנחנו מגיעות לבית של חברה היא אומרת שאותו ילדה שתתה לה מהכוס .או שאותו ילדה נגעה לה בדובי.או שהיא רוצה משחק מהארון שבכלל הילדה לא רצתה ולא שתתה
    בבית זה קצת יותר קל אני אומרת לה שאני חכמה יותר ואני יודעת שזה לא קרה ושתפסיק לשקר ובחוץ זה יותר קשה לדבר איתה
    בגן הסבירו לי שהיא עדיין קטנה וזה שלב שכל הילדים מגעים אליו
    אני מאוד מפחדת שהילדה שהיא שכנה וחברה טובה לא תירצה לשחק עם ביתי יותר או שההורים לא ירצו ילדה כזו בבית שלהם
    הילדה שלהם מבינה ומנסה לא להתיחס שביתי משקרת וכמובן היא אומרת שהיא לא שתתה או נגעה באותו דבר שביתי מתלוננת
    מה עושים?איך אפשר לעזור את השקרים האלה בבית ובחוץ?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ילדה שקרנית מה עושים? - תגובה

20/01/2013

ליאת שלום,
    חשוב לציין כי דעתי בעניין מגיעה לא כמקור מקצועי פסיכולוגי, אלא מתוך ניסיוני בעבודה עם ילדים.
    מתיאור המקרה שלך נראה כי הילדה משקפת מראה עבורך. מדוע שילדה תשקר, אלא אם היא חיה בשקר? את בעצמך סיפרת שהסיפור "שמכרת לה" הוא שאבא בצבא. אני מניח שתחושותיה החדות לא תואמות עם הסיפור ולכן היא מרגישה ששקרים הם דבר לגיטימי.
    אני ממליץ למצוא זמן שקט איתה ולספר לה את המצב האמיתי עם אביה.
    נכון שזה כואב, אבל לחיות בשקר יהיה לה כואב יותר וכמובן מסבך את המצב יותר ויותר.
    בנוסף ממליץ לפנות לפסיכולוג ילדים, מניסיוני הוא ימליץ על כיוון דומה.
    בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• יש כלים טבעיים
    לירן
    09/01/2013

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• יש כלים טבעיים - תגובה

14/01/2013

מהי שאלתך?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דלקות גרון חוזרות ונישנות
    ענבל
    01/01/2013

בני בן ה 4 סובל כבר תקופה מדלקות גרון חוזרות ונשנות. בבדיקה אצל הרופא (לאחר משטחי גרון) הסיבה היא ויראלית (ככל הנראה נדבק מהילדים בגן). מה ניתן לתת לו על מנת למנוע ולטפל בדלקות? אנחנו כבר ממש מתוסכלים והוא ממש סובל!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי גרון

הילה
    02/01/2013

בדלקת גרון ויראלית לא ניתן לטפל באנטיביוטיקה ולכן לוקחת יותר זמן עד שמורגשת הקלה בכאב. נסי להעזר במשהו טבעי שיחזק ויעזור לו להלחם בזיהום.
    לא מזמן ניסיתי עם הבן הגדול את סמבוק שחור ויטמין C ואבץ וזה מאוד עזר וקיצר את משך המחלה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דלקות גרון חוזרות ונישנות - תגובה

07/01/2013

ענבל שלום.
    מנסיוני- ראשית הורידו מוצרי חלב! מוצרים אלו מיצרים ליחה ואחת הסיבות הראשיות לדלקות גרון.
    השתמשו בשלושה מוצרים:
    תרסיס גרון GAN-MAO
    R45 תכשיר ייחודי לדלקות גרון- הומיאופתי.
    R1/ TRAUMEEL- (אחד משניהם)-תכשיר אנטי דלקתי רחב טווח
    בריאות שלמה!
    ד"ר רואי גוניק ND, OMD

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מחוסר תקווה למצויינות - ללא ריטלין!
    אסנת
    01/01/2013

הורים יקרים,
    ממליצה לכם לצפות בסיפור הזה בו נתקלתי במקרה. מרגש!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בחילות קשות
    סיגלית
    24/12/2012

שלום אני בת 30 אמא לבן 3 ובהריון בתחילת דרכו. אני סובלת כרגע מבחילות קשות מאוד שדורשות ממני אף להגיע למיון (אמרו לי שכנראה זה בגלל שיש לי תאומים, זה נכון או שזאת אגדה אורבנית?) אבל לא לשם כך אני פונה אליכם, בני בן ה-3 מאוד סובל מזה, אין לי סבלנות אליו בכלל, אני רק רוצה להתחפר במיטה ושיעזבו אותי. לא חשבתי שאני מסוגלת להיות כזאת כלפיו בחיים שלי אבל גם לא חבתי שאפשר לסבול ככה מבחילות...
    מה עושים? אני לא רוצה שיהיו לו טראומות בגללי

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בחילות קשות - תגובה

24/12/2012

ראשית בריאות שלמה לך ולילדייך!
    כדורי ג'ינג'ר בתוספת ויט' B6 יכולים להיות פיתרון טוב.
    בנוסף- מוצר של ד"ר רקוואג- R52 או המוצר VOMITUS-HEEL של חב' היל יכולים גם הם לעזור מאוד!
    ניתן להשיג בבתי מרקחת שונים.
    תרגישי טוב
    ד"ר רואי גוניק ND, OMD

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• צבעים
    גילה
    01/12/2012

ילדתי בת ה 3 ו4 חודשיים הולכת לגן ורק לאחרונה היא התחילה לחבר 2 מילים היא באיחור בשפה(היא מדברת 2 שפות)בכל אופן כבר תקופה שמנסים ללמד אותה בגן ובבית צבעים בעיברית וכל צבע הוא אדום או כחול והיא ממש תקועה עם הצבעים האלה
    האם יש דרך ללמד צבעים?מה השיטה?והאם זה נורמלי שהיא תקועה על זה?
    תודה ושבת-שלום

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• צבעים - תגובה

02/12/2012

גילה שלום,
    לדעתי יש לפנות לפסיכולוגית ילדים/ קוגניטיבית.
    אם שאר ההתפתחות היא טובה- תנועה/ מוטוריקה, הבנה, תגובה, ראיה וכו', אז קרוב לודאי שאין בעיה.
    ניתן להוסיף לתפריט היומי כפית אומגה 3 לילדים המשפר את פעילות מערכת העצבים ותומך בכלל בגוף ובהתפתחות תקינה.
    בריאות שלמה!
    ד"ר רואי גוניק ND, OMD

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חיסון הרוטה
    אלכס
    18/11/2012

שלום, נתקלתי בפורום הזה במקרה וראיתי את תשובתכם למישהו בנושא החיסונים
    במקרה, אני לגמרי מסכימה עם הדעה שלכם ולקראת סוף ההיריון ובחודש הראשון נקרעתי ולא ידעתי מה לעשות, לבסוף נכנעתי ללחץ החברתי של החברים, המשפחה, הרופאים, האחיות בטיפת חלב. אבל היום אני שוב מהססת ורציתי תשובה כנה.

בחיסון של גיל חודשיים, התלבטתי עם לתת לה את חיסון הרוטה שנשמע לי לגמרי מיותר. אחרי שנתנו לה אותו, היה לה שלשול קל ביום למחרת, שעבר, ואז, שלושה ימים אחרי החיסון התחילו לה בעיות עם הבטן שנמשכו במשך כמעט חודשיים!
    כל מיני יציאות מוזרות, אחר כך עצירות נוראה. ואני חייבת להגיד לכם, שעד אז, לא ידענו עצירות מהי! הייתה לה יציאה תקינה פעם ביום ואפילו יותר!
    עשינו תרבית צואה. הלכנו לרופאים. כולם אמרו שהכל תקין.
    היו לי חשדות לחיסון.
    ואז ראיתי באיזה פורום, אם שהעלתה בדיוק את אותן החששות ואותם התסמינים.
    אנחנו יומיים לקראת החיסון ואין לי מושג. האמת? לדעתי זה מיותר לגמרי.
    נ.ב- הייתי שמחה לשמוע באיזה דרכים אפשר להתמודד עם עצירות ולא בנרות גליצרין? שמעתי שיש שיטה עם עגבניות שרי ושזיפים שחורים, אתם יכולים לפרט?
    בתי בת ארבעה חודשים.
    תודה רבה!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חיסון הרוטה - תגובה

20/11/2012

שלום רב,
    ענין החיסונים כאמור מאוד מורכב.
    אינני יכול לייעץ נגד או בעד החיסונים. אני כן יכול לומר שמומלץ להבין על כל חיסון את היתרונות והחסרונות שלו. וירוס הרוטה מייצר שלשולים לא נעימים. אבל כך גם וירוסים אחרים.
    לטפל בשלשולים ניתן בהמון דרכים ולמנוע התייבשות ניתן באמצעות מינרלים ונוזלים.
    המצב שתיארתם מציע מספר עזרות ראשונות:
    פרוביוטיקה- החיידקים הידידותיים הקיימים גם במעיים שלנו וחשוב לצרוך תוסף של פרוביוטיקה היכול לשפר עד מאוד את המצב. יש מוצרים באבקה. תקפידו לתת מנה אחת X 3 פעמים ביום.
    הומיאופתיות מתאימות ובטוחות לחלוטין- R37 JUNIOR או NUX-VOMICA HOM שתיהן בטיפות- 3-4 טיפות על כף מים 3 פעמים ביום.
    בריאות שלמה
    ד"ר רואי גוניק ND, OMD

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול בקשיי נשימה עקב תפקוד ריאות ל
    אורית
    13/11/2012

ביתי בת 15, אובחנה כחולת אסטמה, טופלה בעבר באמצעות משאף סימבוקל, לאחרונה סובלת שוב מקשיי נשימה. הנחיית הרופא היתה לחזור לסימבוקל באופן יומיומי. אני מחפשת אלטרנטיבה טיבעית.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול בקשיי נשימה עקב תפקוד ריאות ל - תגובה

15/11/2012

אורית שלום,
    חדשות טובות- יש מענה טבעי לטיפול בהפרעות נשימה שונות וביניהם גם קוצר נשימה.
    ראשית כל, מומלץ לבדוק את תזונתה של ביתך. האם היא צורכת מוצרי חלב? ממתקים? משקאות דאייט? כל אחד מאלו ועוד רבים אחרים עלולים להיות הטריגר להפרעות נשימה.

אני ממליץ להימנע ממזונות אלו ובמקביל להגיע לאבחון מסודר שיאפשר התאמה אישית עבור ביתך. אשמח לעזור.
    בריאות שלמה!
    ד"ר רואי גוניק ND, OMD

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כמוס עגיב 18 רמת פנקס
    אידית ג'רבי
    07/11/2012

שלום,

בני בן 12 שנים וסובל מכאבי גדילה חזקים מאד שאף מגיעים לכך שהוא לא יכול ללכת ואפילו מחסיר מבית הספר. הילד משחק כדורגל בליגת כדורגל 4 פעמים בשבוע במשך שעה וחצי ברציפות ומזה חודש וחצי ברצינות אינו יכול לשחק כליל בגלל הכאבים העצומים. לטענת 2 אורטופדים מדובר בכאבי גדילה אך אני פוחדת שזה לא משהו מעבר כגון שקרע איזו רצועה או משהו דומה. האם זה נורמלי שהכאבים עצומים ומופיעים בשתי הרגליים? האם להוציא אותו מליגת הכדורגל או שיחזור לשם?
    כמה זמן זה אמור לקחת לאור ניסיון מאחרים..?

אודה לתשובתכם,
    אידית ג'רבי

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כמוס עגיב 18 רמת פנקס - תגובה

13/11/2012

אידית שלום,
    כאבי גדילה יכולים להיות עזים ובד"כ בשני הצדדים. ניתן לשפר את המצב על ידי הקפדה על תזונה דלת סוכרים (אין הכוונה להחליף במוצרי דייאט, אלא להימנע ממתוקים). בנוסף יש להקפיד שישתה הרבה מים וכן להוסיף יותר ירקות ירוקים המכילים מגנזיום (מינרל חשוב לשרירים).
    ניתן להוסיף תוסף תזונה "מולטי מינרל" פעם ביום. הדבר יסייע בהפחתת הכאב וכן יסייע לתמוך בעצמות והשרירים בעת צמיחתם.
    בריאות שלמה
    ד"ר רואי גוניק ND, OMD

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה