פורום הורות טבעית - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• ילד שמתקשה
    שני
    03/11/2013

שלום רב,

בני הוא בן 3 מדבר שוטף חברותי התפתחותו היתה תקינה.
    מזה זמן רב, שאני מוטרדת כי בכל הנוגע לשירים אפילו שהם קצרים וקלים הילד לא שר את המילים, הוא לא יודע לא קולט, לא זוכר, לא ברורה לי איפה הבעיה.
    מה זה יכול להיות ? עם מי כדאי להתייעץ בנושא? האם כדאי לקחת לאבחון?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ילד שמתקשה - תגובה

ד``ר עומר טופול
    12/11/2013

שני שלום
    לדעתי רצוי לפנות למרכז להתפתחות הילד והם ידעו להפנות אותך לאיבחון המתאים.
    בברכה
    עומר

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הרטבה בלילה
    אני
    15/10/2013

שלום
    בני בן 4.5 עדיין ישן עם חיתול. ניסיתי להוריד בערך בגיל 4, אומנם לא להרבה זמן, אבל ראיתי שהוא מתוסכל ומתבייש אז החזרתי (כי הרופא אמר שאם זה לא מסתדר מאליו עד גיל 5, אז צריך ללכת לטיפול)
    אני מאוד רוצה לדלג על הקטע של להוריד לו את החיתול ולראות איך יזרום ורק אז לפנות לטיפול (כי זה מה שבטח יגיד לי הרופא...) אני רוצה לחסוך את הבושה והתסכול לבני! (אני יודעת מה זה, גם אני סבלתי מזה בילדותי, ואני זוכרת את התחושה הלא-נעימה המלווה לזה עד היום...)
    לכן ביררתי קצת באינטרנט על פתרונות לבעיה וראיתי שמעבר לתרופות ולזמזם שמציעה הרפואה הקונבנציונאלית, יש גם טיפול בדיקור סיני שיכול להועיל;
    רציתי לדעת מהם הסיכויים שטיפול בדיקור סיני יסייע לבעיית ההרטבה?
    האם סיכויי ההצלחה גדולים יותר בהשוואה לרפואה הקונבנציונאלית?
    האם אפשר להתחיל בטיפול כשהוא עדיין עם חיתול ורק כשהטיפול הושלם לגמרי וכבר אין עוד הרטבות - אז להוריד?
    בתודה מראש על תשובתכם, דפי

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הרטבה בלילה - תגובה

ד``ר עומר טופול
    16/10/2013

דפי שלום,
    בהחלט ניתן לטפל בהרטבות לילה באמצעות רפואה סינית הכוללת דיקור ופורמולות צמחים. ממליץ לפנות בהקדם למטפל/ת לצורך טיפול בנושא.
    בברכה
    עומר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• השקמה בבוקר
    רינת
    16/10/2013

ילדתי בת ה4 מאוד מתוקה ואיך כמו כל הילדים לפעמים היא אומרת לא ורוצה כל דבר בדרך שלה.הבעיה הענקית שלי איתה היא שהיא לא רוצה ללכת לגן וכל בוקר זה מלחמה ענקית.היא הייתה עם הסבא והסבתא 3 שנים בבית והיא הייתה ממש מוכנה להתחיל את השנה בגן וכמובן שבהתחלה היא היתה חוזרת מאושרת ושמחה וגם קמה ככה.הגננת לא מודעת לשום שינוי בגן היא אומרת שהילדה משחקת מאוד יפה ויש לה חברים והכל כרגיל וכשאני שואלת את הילדה היא אומרת שהיא אוהבת להיות בגן ואפילו מדברת עליו אחר הצהריים מה עושים כדי להמנע מהמלחמות של הבוקר?ושהכל יעבור על מי מנוחות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• למה לא עונים?

רינת
    18/10/2013

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בבקשה תענו..

רינת
    18/11/2013

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בבקשה תענו.. - תגובה

ד``ר עומר טופול
    05/12/2013

עמית שלום.
    עושה רושם כי ביתך מנסה לייצר אינטראקציה בבוקר. היא רק מתעלת אותה לכיוון לא נעים מבחינתך אך יעיל להפליא מבחינתה.
    ממליץ לך ליזום אינטראקציה של בוקר - משחק או פעילות משותפת ולו למספר דקות - על מנת שתחוש כי היא מקבלת את תשומת הלב אותה היא מבקשת לעצמה.
    יצירת דפוס של פעילות משותפת בבוקר עשויה לענות על צרכיה ולייתר את אותו דפוס התנהגותי אשר היא אימצה לעצמה עד כה.
    בברכה
    עומר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ילדתי בת ה4
    שרית
    07/07/2013

ילדתי בת ה 4 ילדה נבונה איך מה שקורה כל פעם שאני מדברת או שרה היא משתיקה אותי וזה מציק לי המון מידי פעם משתיקה את האבא והסבתא
    כמובן שאנחנו אומרים שזה לא יפה ולא מקובל אפילו לא התיחסנו אליה והיה פעם שניסינו להעניש למרות שעונשים אף פעם לא תקבלים אצלנו בבית
    זה נמשך כבר תקופה שככה לא נראה לי שזה רק תהליך שיעבור מה עושים ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ילדתי בת ה4 - תגובה

ד``ר עומר טופול
    21/07/2013

שרית שלום,
    למקרה שהעלית דרוש תשאול מעמיק וחקר מקיף. האם בתך משתיקה את הסובבים על מנת להיות תמיד במרכז הבמה? כיצד היא מתנהגת בחברתם של ילדים אחרים? האם גם אותם היא משתיקה או שהתופעה מתרחשת בחברת מבוגרים בלבד?
    ממליץ להעזר באיש מקצוע על מנת לאבחן את התופעה ועל מנת למצוא פתרון הולם.
    בברכה
    עומר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ילדתי מאוד בישנית ושקטה

אוסנת
    03/10/2013

ביתי משתיקה רק אותנו ההורים ואת הסבים היא ילדה מאוד בישנית ושקטה והיא מתנהגת ככה תמיד רק ליד אנשים שהיא כן מכירה היא אפילו נדבקת עלי שהיא בחברת ילדים לוקח לה זמן להתחמם האם אפשר לעשות משהו בנידון?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ביישנית ושקטה

רונית בן אהרו
    05/10/2013

בחברה שהיא מכירה הילדה מתנהגת אחרת. שם היא מכירה בערך עצמה ויש לה אומץ להשתיק אתכם. בחברה אחרת היא מתנהגת בבישנות ובשקט. שתי הסיטואציות הן מראה אחת של השנייה והן מעידות על כך שהילדה מרגישה בטוחה בחברה מוכרת. הייתי ממליצה על עידוד של הילדה בכל התנהגות חיובית. כמו: "שמתי לב שהיום סידרת את המשחקים לבדך", או: "את ממש ילדה בוגרת, התלבשת לבד". עידוד נכון מחזק את בטחונו העצמי הפנימי של הילד. הוא דומה לדשן שמדשנים צמח צעיר כדי שיגדל ויפרח. התוצאות מגיעות כמעט מיידית. העידוד חייב להיות אמיתי ולהתייחס לדברים חיוביים שהילדה עושה.כשהילד אוסף רצף של חוויות חיוביות הוא ימשיך בדרך זו ולא יזדקק לתשומת לב המגיעה אליו דרך התנהגות שלילית. יש בהחלט מקום להערה כמו: "לא משתיקים את אבא או אמא. חכי בסבלנות ונענה לך".
    דבר נוסף: ילד לומד ומחקה את מה שהוא רואה מסביבו.תבדקו אם אתם מחכים בסבלנות ושומעים את דברי האחרים עד הסוף ולא מתפרצים לדבריהם.
    בהצלחה ושבוע טוב.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה ענקית

רינת
    08/10/2013

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הרטבת לילה בגיל ההתבגרות
    יוכי
    28/08/2013

שלום רב,

בננו בן 13 ועדיין מרטיב.יש תקופות של שבועות שלא מרטיב ותקווה שזה פסק
    אך זה חוזר שוב.לא ניסינו טיפול קונבנציולי.האם יש באפשרותכם להמליץ לנו
    על טיפול מתאים?

בתודה ,יוכי

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הרטבת לילה בגיל ההתבגרות - תגובה

ד``ר עומר טופול
    01/10/2013

יוכי שלום,
    ניתן לטפל בהרטבת לילה במספר שיטות מתחום הרפואה הטבעית.
    ממליץ לנסות תחילה שיטת EFT שאר הינה קלה לישום ויעילה מאד.
    בברכה
    עומר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לדר.עומר טופול

מיכל
    06/10/2013

לדר עומר טופול שלום רב,

האם ניתן לקבל ממך מידע מסויים על שיטת הEFTלהפסקת ההרטבה בלילה.

בתודה,מיכל

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אפשר להתייעץ פה בנושא גמילה
    אמאלה
    17/08/2013

מחיתולים...?

אני שואלת כי בתי בת שנה ו - 9, אני מרגישה לפי כל הסימנים (לרבות היכולת להתאפק כשהיא רוצה) שהיא מוכנה לגמילה. אבל אני נתקלת בשתי בעיות: 1. כולם אומרים לי כל הזמן שהיא ממש קטנה, ו - 2, נראה לי שהיא לא ממש רוצה.

אני אסביר:
    התחלנו את התהליך לפני שבוע, ועברנו כמה שלבים: בשלב הראש/ון היא הסכימה לשבת בסיר כמה פעמים, לפעמים אפילו דקות ארוכות, פעם אחת אפילו עשתה מיוזמתה (ביקשה לשבת ועשתה). בשלב השני (בערך אחרי יומייים...) היא עדיין מוכנה לשבת על הסיר, אבל איך שמרגישה שיוצא לה היא קמה ועושה על הרצפה, או גרוע מזה- צורחת עד לב השמיים שהיא רוצה טיטול. ביומיים האחרונים, היא כבר לא מוכנה לשבת על הסיר בכלל - ועושה בבית בכל מקום שיוצא לה, מודיעה רק אחרי שהיא עשתה (כשיוצא קקי קצת נלחצת).

העניין הוא, שניסיתי הליך הדרגתי של הוצאת החיתול רק בבית אבל קראתי בכל מקום שלא ממליצים על זה כי זה מבלבל אותם. מצד שני, להוציא לה לכל היום זו בעיה כי עכשיו קיץ ומבלים בגני שעשועים ואצל הסבתות והן עושות לי פרצופים, כי היא קטנה מדי. אני לא יכולה להשאיר אותה עכשיו שבועיים בבית...

אני לא מספיק מנוסה כדי לדעת האם ההתנהגות שלה (שהיא עושה בכל מקום בבית ולא מבקשת או מודיעה) היא חלק מהתהליך, או שמשהו לא בסדר. האם היא לא אמורה מתישהו להרגיש שזה לא נעים לה?...

אני ממש אובדת עצות ולא מעוניינת להחזיר לה את הטיטול בכל מקרה.

תודה!!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• גמילה מטיטולים

רונית
    21/08/2013

אמאל'ה שלום!
    אכן, בתך מתחילה להראות סימנים של הכנה לגמילה. כל התיאורים שתיארת, כולל הדרישה להחזיר לה את הטיטול מראים שהיא מבינה ומכירה את האפשרות לשלוט על סוגרים.. התהליך הוא אינדיבידואלי. יש תינוקות שנגמלים מהר ויש כאלה שנגמלים בתהליך יותר ארוך. הרעיון הוא לבדוק מה מתאים לילדה. בקרוב, אני מניחה, שהיא חוזרת לגן או מתחילה מסגרת לימודים חדשה. בדרך כלל הגננת או המטפלת לא אוהבות להתחיל גמילה בתחילת שנה כיון שהן רוצות לאפשר לילד להסתגל למסגרת החדשה ללא לחץ נוסף. אני חושבת שיש להציע לילדה בבית לגשת לשירותים מדי פעם או לשאול אותה אם היא צריכה לשירותים. אפשר להציע לה ישבנון או סיר ולראות איך העניין מתקדם. אם היא דורשת לשים טיטול - לאפשר לה. הרעיון הוא לא להלחיץ אלא לעשות את הדברים בנחת ולפי הקצב של הילדה. אני מציעה לך גם להתייעץ עם הגננת או המטפלת לגבי גמילה גם בגן. כשהגמילה היא במקביל, בדרך כלל היא יותר מהירה ויותר קלה מבחינת ההורה, המטפלת וגם הילד.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בן שנה ושמונה
    עינת
    22/07/2013

שלום,בני בן שנה ושמונה חודשים.
    ילד חמוד,חכם אך מאוד עצבני ועקשן.
    לצערי לא נתתי לו ברזל אף פעם, האם יש קשר להתנהגותו?
    והאם יש פיתרון לזה?

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ילדה בת שנתיים ללא גן
    תכלת
    02/07/2013

שלום
    אחייניתי בת שנתיים ולא מכניסים אותה לגן. האם זה נורמלי?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ילדה בת שנתיים ללא גן - תגובה

ד``ר עומר טופול
    03/07/2013

תכלת שלום
    ישנן גישות (אנתרופוסופיה) הגורסות שיש להשאיר ילדים בבית עם ההורים עד גיל שלוש.
    הדבר תורם לבריאות הנפשית והפיסית של הילד ומסייע להתפתחותו העתידית.
    בברכה
    עומר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אומנה
    אור שלום
    11/06/2013

שלום לכולם,

עמותת אור שלום פועלת למען ילדים ובני נוער בסיכון, ומוצאת להם בית חם ואוהב. כיום, מעל חמישים ילדים מחפשים משפחות אומנה שיפתחו להם את הדלת לעתיד טוב יותר.
    אנחנו מצרפים את סיפורה של בשמת, שיחד עם בעלה אמיר הפכו למשפחת אומנה לתינוקת מקסימה בשם אנה:

"מכירים את זה שיש כלב עזוב שכבר לא נובח? ככה היא הייתה. תינוקת שכבר לא בוכה.
    היא לא בכתה, לא הוציאה הגה בהתחלה.
    היא הייתה תינוקת בת שבועיים ושכבה בבית חולים, במקום שלא התאים לה.
    כשקיבלנו את השיחה, מיד אמרנו כן. זה תפס אותי מהרחם. זה תפס גם את אמיר.
    נסענו לבקר אותה פעם אחת ואחרי זה לקחנו אותה אלינו הביתה. מאז היא אצלנו. ילדת האומנה שלנו.
    היא נכנסה לנו ללב. כל יום אנחנו רואים את השינוי, כל יום אנחנו חווים את ההתפתחות, הקשר שלנו ואת החיבור.
    היא הייתה צריכה לעשות בדיקות: בדיקות ראייה, בדיקות שמיעה – המון בדיקות.
    תוך כדי זה שהתרוצצתי איתה בבתי חולים, פתאום הבנתי - היא פה. אני בשבילה, והיא בשבילנו.
    אנחנו נותנים לה קרקע, ביטחון, חיוך, חיבה, חום, אהבה.
    היא גדלה עכשיו במקום נורמלי, עם אמא ואבא ואחים שיציקו לה.
    אנחנו נותנים לה תיק עם דברים טובים לחזור איתו הביתה.
    אולי יום אחד היא תוכל לחזור לאמא שלה.
    היא תעשה אותנו מאושרים בזה שהיא הייתה איתנו. וגם בזה שהיא תחזור הביתה חזקה, ילדה מאושרת.
    אני מרגישה שכל המשפחה שלי זכתה בגדול וגם הזוגיות שלנו.
    עברנו תהליך של להיות יחד, ללכת יד ביד, אני יודעת היום שאף אחד מאיתנו לא לבד.
    יש עוד המון ילדים בעולם. ילדים שצריכים משפחת אומנה."

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אומנה - תגובה

ד``ר עומר טופול
    18/06/2013

רספקט.
    עומר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לא מספרים בנים לפני גיל 3
    רוית
    04/06/2013

שלום,
    הילד שלי בגן ואני לא מבינה מה הקטע שלא מספרים בנים לפני גיל 3. זה מגוחך לגמרי, יש לכך הסבר הגיוני?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• לא מספרים בנים לפני גיל 3 - תגובה

ד``ר עומר טופול
    06/06/2013

רוית שלום,
    מעבר לדת או מסורת אין לכך כל הסבר הגיוני. כמו כן הם נראים חמודים עם שיער ארוך אך בעצם הם נראים חמודים בכל אורך שיער.
    בברכה
    עומר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לא יודעת מה לעשות
    שרית
    20/05/2013

שלום לכם!אני אמא לילדה בכורה בת 4 ובהריון שני הילדה מאוד חכמה וחצי חסרת ביטחון בכל מובן היא בישנית מאודלא שרה ליד אנשים מפחדת ותופסת אותי מאוד חזק הגננת תמיד מנסה לדובב את הילדה ובבית בכלל אנחנו תמיד מנסים להחמיא ולחבק אותה בכל דבר שהיא עושה.בעלי עובד שעות על גבי שעות ואני בבית עם הילדה כלומר בשעות הבוקר היא הולכת לגן ואני אני איתה ולא תמיד בעלי מספיק להשכיב אותה לישון
    ובסופי השבוע שהוא בבית הוא תמיד מתלונן שהילדה לא מקשיבה לדוגמא אם האנחנו יוצאים לקניות הילדה רצה לכל מקום בחנות ואנחנו צריכים לקרוא לה המון פעמים כדי שתשאר איתנו.או שאם חברה מגיעה כמובן אנחנו מגבילים אותה שלא משחקים בכל הבית והיא לא תמיד שומעת.וובעלי כמובן אומר לה ולפעמים אפילו מתעצבן עליה הוא מתחיל לצעוק והיא כמובן בוכה בלי סוף ולא מבינה מה בדיוק קרה איתי זה קצת אחרת אני סופרת עד 3 והיא מסיימת ומגיעה ועושה את הפעולה שאני מבקשת מימנה
    בעלי אומר שהוא האבא והיא צריכה להקשיב לכל מה שהוא אומר ואותו הדבר אם הסבתא אוסרת משהו הילדה צריכה להקשיבאו לכל אדם מבוגר אחר
    הוא צועק עליה ליד החברה או ליד אנשים וזה ממש מעצבן אותי ומלחיץ אותי שאנחנו פוגעים בה ובבטחון העצמי שלה
    ויצא פעם שראינו את ביתי משחקת ועושה כל דבר שילדים אחרים אומרים לה לעשות היא עושה בלי בעיה אני לא מבינה מה הבעיה ואיך אפשר לפתור אותה
    תודה מראש
    מה אפשר לעשות בקשר לבעלי?הוא לא מבין שזאת לא דרך לטפל בילדה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• לא יודעת מה לעשות - תגובה

ד``ר עומר טופול
    06/06/2013

רויטל שלום,
    ההתנהגות של הילדה אינה חריגה. מי שצריך הדרכה והכוונה הוא כמובן בעלך. מייעץ לך למצוא הדרכה מסוג זה במסגרות מקצועיות כגון בית ספר להורות של אדלר או פסיכולוג העוסק בתחום. אם בעלך לא ישנה את התייחסותו לילדה הוא עשוי למצוא עצמו מסובך במערכת יחסים המבוססת על כעסים ופחד במקום כבוד ואהבה. במקרה וחלילה וחס ירים יד ויכה כדרך חינוכית, הוא עשוי למצוא את עצמו אל מול שרותי הרווחה.
    בברכה
    עומר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התפתחות מינית מוקדמת
    דנה
    07/05/2013

לבת שלי בת ה8 התחילו לגדול הציצים והיא מאוד שעירה יחסית לחברותיה ומביישת בכך. מה לעשות? איך להקל עליה את ההתמודדות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• התפתחות מינית מוקדמת - תגובה

ד``ר עומר טופול
    12/05/2013

דנה שלום,
    זהו תחום התמתחות של אנדוקרינולוג ואף שמתחום הרפואה הקונבנציונלית ממליץ לפנות לקבלת יעוץ ממומחה בתחום.
    באשר להתמודדות עם הנושא ממליץ לפנות לפסיכולוג ילדים לשם יעוץ והכוונה.
    בברכה
    עומר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ילד נשי
    ריטה
    25/04/2013

יש לי ילד בן 8 מאוד נשי, אוהב להתלבש בשמלות ומסרב להסתפר. מה לעשות? סובל מלעג והתעללויות בכיתה..

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ילד נשי - תגובה

ד``ר עומר טופול
    12/05/2013

ריטה שלום,
    בראש ובראשונה יש לתמוך בילד ולחזק אותו אל מול ההקנטות מהן הוא סובל בכיתה.
    הנטיה היא מולדת וטבעית.
    באשר לדרכי ההתמודדות ממליץ לפנות לפסיכולוג ילדים לשם יעוץ בעבור הילד וההורים.
    בברכה
    עומר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ילדה עצלה
    מאי
    15/04/2013

שלום,
    בתי בת שמונה והיא עצלנית. היא לא רוצה לעשות כלום כשהיא חוזרת מבית הספר, רק יושבת מיול המחשב ומשחקת, או רואה טלוויזיהף. רשמתי אותה למלא חוגים שהיא התלהבה מהם והתלהבותה שכחה אחרי שניים שלושה שיעורים. את שיעורי הבית אני ממש מכריחה אותה לעשות ואם לא יושבים איתה היא לא עושה אותם. דיברתי אעם המחנכת שלה ואין לה בעיות חברתיות בכיתה אבל גם שםהיא לא מראה נכונות לעשות מעבר למינימום הנדרש. מה אפשר לעשות? אני לא רוצה לערב פסיכולוגים בשלב זה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ילדה עצלה - תגובה

ד``ר עומר טופול
    12/05/2013

מאי שלום.
    גם זה מקרה לאבחונו של איש מקצוע מתחום ההומיאופתיה הקלאסית.
    ממליץ לפנות ליעוץ ולקבל טיפול בתחום זהץ
    בברכה
    עומר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• צריכת מים בימים חמים
    אורית
    12/03/2013

עכשיו כשחם מאוד ומחר יהיה יותר חם והילדים בחוגים/לימודים/חברים, חשוב לי שישתו מים אבל אני רואה שהגדול חוזר עם בקבוק תה קר כלשהו שהוא קונה ולדעתי זה לא מספיק נוזלים ובעיקר סוכר... כמה מים הילד צריך בימים כאלה? איך לגרום לו באמת לשתות מהם?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• צריכת מים בימים חמים - תגובה

ד``ר עומר טופול
    12/03/2013

אורית שלום,
    צריכת המים משתנה על פי מספר גורמים.
    גודל הילד המתבטא במשקל גוף,
    רמת החום הסביבתי,
    משך ורמת הפעילות הגופנית.
    כבר בגיל הגן ניתן לדבר עם הילדים על החשיבות שבצריכת מים.
    ניתן לאפשר לילדים כמות מוגבלת של נוזלים מומתקים כגון מיץ תפוחים. ניתן להשתמש בתרכיז תפוחים טבעי המוסף למים. השימוש בתרכיז מאפשר שליטה ברמת המתיקות וכך ניתן להרגיל ילדים למתיקות מתונה.
    ילד במשקל 35ה קג בסביבה חמימה המבצע כשעה וחצי של פעילות גופנית בעצימות גבוהה זקוק ל1.8 עד 2 ליטר ביום.

בברכה
    עומר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה

אורית
    14/03/2013

זה גם רעיון כי אני מעדיפה כמה שפחות מעובד וכמה שפחות סוכר אבל אולי קצת זה בסדר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לא הייתי מוותרת על התה

בטי
    13/03/2013

כי זה בכל זאת נוזלים שנכנסים לגוף אבל בנוסף הייתי מעודדת אותו לשתות יותר מים. אני בכל בוקר ממלאה להם בקבוקי מים מהמתקן של המיo, וכשהם בבית הם ממלאים לבד, יכול להיות שזה מההתלהבות כי המתקן חדש, אבל בכל מקרה זה משרת אותי ואת האינטרס שלי. אני גם דואגת להזכיר להם כל הזמן לשתות וכמה שזה חשוב לשתות, אז אולי יש לכך גם השפעה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גם רעיון

אורית
    14/03/2013

תה רגיל הם שותים אבל עם הקנוי יש לי בעיה. בכל מקרה, אולי מתקן מים זה באמת מה שחסר לנו,שמעתי על השיטה הזאת פעם

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• צריכת מים בימים חמים - תגובה

ד``ר עומר טופול
    12/05/2013

אורית שלום,
    יש לנהל שיחות בנושא.
    הוצע להמתיק בעזרת תרכיז תפוחים על מנת לעודד שתיה.
    כמו כן יש להדגים דוגמא אישית על מנת ליצר דפוסי צריכת מים אצל הילדים.
    לגבי כמויות ניתן למצוא ברשת טבלאות המציגות נתוני צריכת מים על פי משקל גוף.
    בברכה
    עומר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה