פורום הורות טבעית - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• טבעונות מגיל צעיר?
    דליה
    09/01/2012

אני ובעלי טבעונים שנים רבות וכעת אני בהריון. אנו מתלבטים עמוקות בשאלה האם לגדל ילדינו כטבעונים מרגע הולדתם. מצד אחד זה אורח חיים ותזונה שאנחנו מאד מאמינים בהם, מסיבות מוסריות ובריאותיות, מצד שני אנחנו בהחלט חושבים שלילד מגיעה זכות הבחירה לגבי מה שהוא אוכל ושזה לא משהו שביכולתנו להכתיב מראש. כמו כן, על אף שאנחנו יודעים שעבור מבוגרים שמקפידים על תזונה מאוזנת עם כל אבות המזון והויטמינים הנדרשים אין בעיה בד"כ בטבעונות, איננו יודעים האם הדבר נכון גם עבור תינוקות וילדים, או שהם בכל זאת נזקקים לבשר, חלב וביצים יותר ממבוגרים.
    נודה לתשובה.
    דליה ותומר

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• טבעונות מגיל צעיר? - תגובה

ד``ר עומר טופול
    22/01/2012

דליה ותומר שלום,
    אני אישית איני ממליץ על תזונה טבעונית לילדים. המינימום על פי תפיסתי הוא שימוש בביצים (אורגניות כמובן) המספקות חלבון מלא ובאיכות טובה. רצוי להתייעץ עם מומחי תזונה טבעונים אשר להם ניסיון בנושא וכפי שציינתי בפתח דברי אני איני מומחה שכזה.
    בברכה
    עומר

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טבעונות מגיל צעיר? - תגובה

30/01/2012

דליה שלום רב,
    תזונה טבעונית מיועדת יותר למבוגרים, אחרי סיום הצמיחה. בזמן הילדות נדרשים המון חומרי בנין על מנת להבטיח צמיחה בריאה ושלמה של הילד. השרירים נעזרים בחומצות אמינו בקצב חילוף חומרים גבוה המצריך זמינות גבוהה של חומצות אמינו אלו. המזון מהצומח חסר בחלק ניכר מחומרי בנין חיוניים אלו ויהיה קשה לספק אותם רק דרך מזון מן הצומח.
    בנוסף, ויטמין B12 גם הוא לא זמין במיוחד אלא בבשר אדום, הודו אדום וכבש.
    המלצתי היא שבגיל ההתפתחות ולפחות עד סיום ההתבגרות, להקפיד על תזונה המכילה חלבון מן החי ולא רק ביצים.
    הצד המוסרי ברור לחלוטין, אך באמת שקשה יהיה להשלים את החסרים. וכפי שציינת בפנייתך, מגיעה לו הזכות לבחור בשלב מאוחר יותר באם להיות צמחוני/ טבעוני או אוכל בשר.
    בריאות שלמה!
    ד"ר רואי גוניק ND, OMD

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גזים - תרופה טבעית?
    ליאנה
    17/01/2012

תינוק שלי בן שנה וחצי סובל המון מגזים.... בוכה המון. שומר לא עזר... יש תרופות טבעיות נוספות שאפשר לתת? אני כבר לא יודעת מה לעשות, רופא אומר שהוא בריא ועם בטן קצת רגישה ושזה יעבור לו, אבל הילד מאד סובל.
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• גזים - תרופה טבעית? - תגובה

ד``ר עומר טופול
    22/01/2012

ליאנה שלום,
    באופן גורף הייתי ממליץ על פרוביוטיקה.
    כמו כן הייתי מנסה תזונה ללא מוצרי חלב ומוצרי חיטה למשך תקופה של חודשיים.
    בברכה
    עומר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ביתי בת השנתיים וחצי ובבית איתי
    מעין
    02/01/2012

ביתי בת השנתיים וחצי בת יחידה ונימצאת איתי בבית.עדיין לא מדברת איך אומרת בערך 20 מילדים וכמובן לא ליד כולם כולל אבא שלה.היא ילדה מאוד עדיינה והיא לא בקלות מסתדרת עם ילדים גדולים מימנה היא לא מבינה מה לעשות איתם.יש לה בני דודים בני 5 וכמובן כל החברים שלנו עם ילדים יותר גדולים..
    ובתקופה האחרונה סמתי לב שהיא משחקת לבד בבלון או במשחק אחר היא מנסה לשתף ילד איך הוא לוקח את המשחק ובורח..וככה אם משחקת בעגלה ובובה שוב ילדה אחרת מגיעה ולוקחת לה.ביתי כמובן לא בוכה ולא מתלוננת היא בשוק ואחרי כמה דקות מוצאת משחק אחר.הרבה פעמים יצאנו לעזור לה ולהגן עליה ולהחזיר לה את המשחק
    איך היום ראיתי מקרה שונה לקחתי אותה לגימברי ששם כל המשחקים לגיל שלה וכמובן היא נתנה לכולם לעבור ראישונים במגלשה למרות שהיא הייתה שם ראשונה
    כמובן שהיו הורים שריחמו עליה ובקשו מהילד שהם שיתנו לה להיות ראשונה איך זה לא עזר בפעם השניה היא נתנה לילדים להתגלש או לשחק בטור שלה
    האם הילדה בבעיה?האם אני צריכה לשלוח אותה לגן דחוף?האם היא תשתנה בהמשך הזמןכי אמרו לי שזה האישיות שלה האם זה נכון?
    לי זה נראה שהיא חוששת לעשות את הצעד האם זה נכון איך שאני רואה את זה?
    מצטערת שהמכתב שלי ארוך ויש לי כל כך הרבה שאלות שמטרידות אותי
    תודה מראש שגית

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ביתי בת השנתיים וחצי ובבית איתי - תגובה

ד``ר עומר טופול
    02/01/2012

שגית שלום,
    בהחלט ניכר שביתך אינה מתורגלת ביחסים עם ילדים אחרים ואלה בהחלט מיומנויות אשר נלמדות בגן. על פי תפישתי, מרגע שהילד מסוגל לעמוד וללכת רצוי לשלבו במסגרות עם ילדים אחרים על מנת שיפתח בדיוק את הדברים האלה שאת מדברת עליהם: לעמוד על שלך, לחלוק עם אחרים, להסתדר בתור ולתקשר באופן מילולי על מנת להביע רצונות, תלונות וכו'.
    זוהי המלצתי החמה אולם מתלווה אליה גם המלצה להתייעצות עם אנשי מקצוע בתחום כגון פסיכולוגים, מומחים להתפתחות הילד, גננות וכד'.
    בברכה
    עומר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איזה מותג של ויטמינים הכי נחשב?
    חן
    27/12/2011

האם זה באמת סולגאר או שהוא סתם יקר כי הוא ממותג?

יש הבדל רציני בין אלו הנמצאים בסופר פארם?

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• איזה מותג של ויטמינים הכי נחשב? - תגובה

01/01/2012

חן שלום רב,
    סולגאר נחשבת כחברה טובה. ישנן מספר חברות איכותיות לתוספי תזונה כגון- אלטמן, נוטרילייף, נאו ועוד. המוצרים צריכים להיות בעלי תקן של משרד הבריאות וחשוב לראות מהו אחוז החומר הפעיל וכמובן שיהיו נטולי צבעי מאכל, חומרים משמרים וכו'.
    בברכה
    ד"ר רואי גוניק ND, OMD

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מתן פרוביוטיק לתינוק
    מיטלה
    13/12/2011

שלום, בני בן 1.7.
    אני נותנת לו מגיל 7 חודשים (במשך שנה) אבקת פרוביוטיק בתוך החלב של הבוקר מידי יומיים.
    האם יכול להיווצר נזק כלשהו בניתנת התוסף הזה? לאורך זמן?
    אני אישית מרגישה שזה ממש מחזק אותו עם כל המחלות השאלה אם יכול להיות מזה נזק לטווח הארוך?
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מתן פרוביוטיק לתינוק - תגובה

18/12/2011

שלום רב,
    פרוביוטיקה מסייעת עד מאוד בשמירה על בריאות ילדינו.
    אני ממליץ במיוחד בילדים המקבלים תחליף חלב אם, לשים פרוביוטיקה לפחות פעמיים ביום. יחד עם זאת. כל תוסף תזונה מומלץ להפסיק אחרי 3-4 חודשים ולחזור שוב אחרי חודש הפסקה.
    בריאות שלמה!
    ד"ר רואי גוניק ND, OMD

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הורות טבעית
    אליסף
    05/12/2011

שלום, בן 23 ומתעניין בנושא למרות שזה קצת רחוק ממני כרגע...
    אני מאד מחובר לילדים ולמשפחתיות, וחי אורח חיים בריא, אני טבעוני ומתרגל יוגה אשטנגה ומדיטציה.
    אני מניח שבבוא העת ארצה להביא ילדים לעולם. מצד אחד רוצה לגדל אותם באופן הכי טבעי ונכון שאפשר שאני מכיר, מצד שני אני בקונפליקט עם התוויית הדרך שלהם מראש, וחושש מכך שבעצם לא אאפשר להם זכות בחירה בדרך בה הם רוצים לחיות. כיצד פותרים קונפליקט כזה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הורות טבעית - תגובה

08/12/2011

שלום רב,
    גידול ילדים הוא דבר מורכב אך מהנה.
    בבוא היום פשוט תוכל/ו להחליט מהי הדרך הנכונה לגדל את ילדכם.
    החשוב ביותר הוא לגדל אותם באהבה
    בהצלחה!
    ד"ר גוניק ND, OMD
    www.drgonik.com

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תחילת טיפול רפלקסולוגיה
    ערן
    07/12/2011

שלום
    האם יש מגבלת גיל לתחילת טיפול עבור בני הפעוט?
    אמורה להיות עם זה בעיה?

מאיזה גיך מומלץ/אפשר להתחיל?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תחילת טיפול רפלקסולוגיה - תגובה

08/12/2011

ערן שלום רב,
    אין מגבלת גיל. אני מטפל בילדים ופעוטות בני יומם,
    בברכה
    ד"ר רואי גוניק ND, OMD

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אחלה טיפים, מחזקת ומוסיפה
    דניאל
    28/11/2011

למרות שד"ר עומר טופול נתן לך אחלה טיפים, מחזקת את עניין הגריסים ובכלל את עניין התזונה והשינה בין לבין, אמא שלי הגיעה ועזרה לי גם לישון כמו שצריך וגם לאכול כמו שצריך אז אם את יכולה להיעזר במישהו מהמשפחה זה מקל ועוזר!!!!!
    אני חצי שנה אחרי הריון שלישי וחייבת לציין שלאחר ההריון האחרון לקחתי פורמולה של צמחי מרפא סינים שנקראת after birth שעוזרת לחיזוק הגוף וגם למצב של עייפות, התחלתי לקחת אותה כמה ימים לאחר הלידה במשך ששה שבועות והרגשתי הבדל ניכר לעומת אחרי הלידות הקודמות...יכול להיות גם שזה בגלל הניסיון :)))))))
    בכל מקרה שיהיה בהצלחה! ומזל טוב!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה לשאלה לי- תשישות לאחר הריון

דניאל
    28/11/2011

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה לי - תשישות אחרי ההיריון
    נורית
    24/11/2011

הבת שלי בת יומיים (מזל טוב!) ואני מרגישה ממש ממש רע
    אני כמעט ולא מניקה, כל היום מוצאת את עצמי עייפה..
    בעלי כבר הגיע למצב שהוא צריך לחתוך מאוד מוקדם מהעבודה כי אני לא מצליחה לטפל בבובי קטנה שלי ושני הבנים שלנו לא עושים לי את העבודה קלה יותר..

לא חשבתי שתקופת ההיריון השלישית תהיה לי כל כך קשה,
    הרי עברתי כבר שניים כאלה והרגשתי תשושה, בכל זאת הגוף עובר טלטלה לא קלה בכלל,
    אבל לא הרגשתי ככה!

מה עשיתן עם כל העייפות הזאת?
    אשמח לקצת עצות או פתרונות

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה לי - תשישות אחרי ההיריון - תגובה

ד``ר עומר טופול
    27/11/2011

ג'ני שלום,
    העייפות הגדולה היא תוצאה של חודשים של הריון, מתוכם הטרימסטר השלישי של הריון מתקדם הוא המעייף ביותר.
    תוסיפי לקינוח לידה שבעצמה מהווה תהליך טראומטי לגוף וכבר את מקבלת מתקון הגיוני לרמת התשישות עליה את מדברת.
    שלושת השבועות הראשונים לאחר הלידה ולעיתים עד שישה שבועות, חייבים להיות מוקדשים לשיקום. עליך לנוח ככל הניתן ולהעזר בבני משפחה על מנת לתפעל את הבית בשוטף. את זקוקה לשינה מרובה בהפוגות שבין האכלות.
    לצורך שיקום הגוף עליך לאכול שתי קעריות של גריסים כל יום (מכינים כמו אורז. הגריסים מסייעות לניקוז וסילוק הנוזלים המיותרים מהגוף).
    כמו כן עליך לאכול 2 כפות של מזון מלכות (royal jelly) ליום. מאד מחזק ועשיר בחומצות אמינו (אפשר ביחד עם הגריסים או לחוד).
    ברפואה הסינית קיים פרוטוקול לשיקום אחרי לידה שנמשך שנה וכולל טיפולי אוקופונקטורה, פורמולות צמחים, תזונה ופעילות גופנית. ברגע שתתאושי מעט, ממליץ לך למצוא טיפול מקצועי שיסייע לך לשקם את גופך.
    בברכה
    עומר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תחליף לנוגדי דיכאון
    כרמית
    23/11/2011

שלום לכולם
    ילדי בן ה12 מתלונן על עצבות ודכאון קל. כמובן שאיני רוצה לתת לו נוגדי דיכאון אך טיפול פסיכולוגי כן.
    אילו תחליפים טבעיים ניתן לתת לילד על מנת לעזור לו להרגיש יותר טוב?

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תחליף לנוגדי דיכאון - תגובה

ד``ר עומר טופול
    24/11/2011

כרמית שלום,
    ממליץ לפנות למקצוען בתחום פרחי באך.
    אבחון נכון והתוויה של רמדי נכון יכולים לתת מענה טוב.
    התכשירים בטוחים, קלים לשימוש והתוצאות על פי רוב משביעות רצון.
    בברכה
    עומר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עליה במשקל
    דנה
    16/11/2011

שלום. אני בשבוע 20+1 -משקל לפני ההריון 56.5 גובה 168. היום אני שוקלת 62.5 ורציתי לשאול אם זה מוגזם? לפי מנ שאני יודעת הייתי אמורה להעלות פחות וזה קצת מלחיץ אותי...
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• עליה במשקל - תגובה

ד``ר עומר טופול
    16/11/2011

דנה שלום,
    עליית המשקל הכוללת בהריון אמורה להיות 9-12 ק"ג.
    לאורך כל ההריון יש לשמור על תזונה בריאה ומוקפדת ובאמת להזהר מהשמנת יתר.
    כמו כן יש להקפיד על פעילות גופנית מתונה על בסיס יומי לאורך כל מהלך ההריון על מנת לסייע לזרימה ולמנוע הצטברות נוזלים ברגליים.
    המנעי ככל האפשר מצריכה של סוכרים ובעיקר סוכר לבן. גם קמח לבן ומוצרי תפיחה מקמח לבן אינם מומלצים.
    בברכה
    עומר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי ראש
    דורית
    10/11/2011

אני מנסה באופן עקרוני להימנע מרפואה קונבנציונאלית בכל מה שקשור לבן שלי, מעדיפה שהוא לא יטול תרופות אלא אם אין ברירה. לאחרונה בני בן ה7 מתלונן כל הזמן על כאב ראש. הוא שותה מספיק, אוכל כמו שצריך והחום שלו תקין. התיאבון ירד וגם הפעילות. מה ניתן לעשות מבחינת רפואה משלימה?

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי ראש - תגובה

ד``ר עומר טופול
    13/11/2011

דורית שלום
    רצוי מאד לקבל איבחון מקצועי בנושא ולא מעל לדפי הפורום.
    ניתן לנסות באופן בטוח יחסית טיפות או כדורי מציצה הומיאופתיים SPIGELON של חברת HEEL לטיפול בכאבי ראש.
    בברכה
    עומר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה ושאלה נוספת בבקשה...
    ליאת
    01/11/2011

לקראת ההזרעה הנוכחית כשקיבלתי מחזור עשיתי אולטראסאונד והיה ביום הרביעי למחזור זקיק בגודל 18 מ"מ.
    אני לא טופלתי עד אז בהורמונים כך שזה לא שארית מטיפול קודם או משהו,
    1.האם זה יכול להיות קשור לדיקור שאני עושה ? זה היה בשלב שהייתי אחרי כ5 -4 פגישות דיקור..
    2. את הדיקור אני עושה אצל רופא פרופסור בכללית רפואה משלימה ,הוא לא מומחה לפריון אבל די מקצועי ,יש עם זה בעייתיות? כיוון שניכר שהוא יודע ומבין בתחום הדיקור הסיני.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה ושאלה נוספת בבקשה... - תגובה

02/11/2011

דיקור סיני יכול לעודד פעילות הורמונאלית, כך שגם יכולים להיות זקיקים בזכות טיפול בדיקור.
    לגבי בפרוספור המכובד. אינני יכול להביע את דעתי. אני מאמין שהוא יודע מה הוא עושה.
    בהצלחה!
    ד"ר רואי גוניק ND, OMD

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול הזרעה ודיקור
    לילך ל.
    31/10/2011

שלום,
    רציתי לדעת האם זה בסדר לבצע דיקור לאחר הזרעה
    ממה להימנע כלומר מאילו אזורי דיקור ועל אילו אזורים לא לעבוד
    תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול הזרעה ודיקור - תגובה

01/11/2011

דיקור אחרי הזרעה תקין לחלוטין, יש לקבל טיפול ממדקר מוסמך, המומחה מדיקור לנשים בהריון.
    בריאות שלמה
    ד"ר גוניק ND, OMD

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דחוף!!
    לימור
    31/10/2011

אני אמא ל-3 הגדול בן 6 עוד מעט. הקטן בן שנה ו-4. לאחרונה התפתחה אצלו תופעה מתסכלת ביותר שאני לא יודעת להתמודד איתה.
    הוא הולך לישון ללילה סביבות השעה 7 בערב. הוא נרדם עם בקבוק ומוצץ. גם ההירדמות שלו נעשתה יותר קשה והיא מלווה ביללות. אבל מה שמתסכל יותר זה שכל לילה הוא מתעורר אחרי שעת שינה וצורח את נשמתו. שום דבר לא מרגיע אותו. לא ידיים, לא מוצץ לא בקבוק- פשוט כלום. אין לי מושג מה אני עושה שלבסוף מרגיע אותו, אם זה להוציא אותו למיטה שלנו או להרגיע אותו בידיים. וגם אחרי שהוא נרגע הוא לא נרדם בקלות.
    רוב הלילות הוא עדיין מתעורר לבקבוק לפחות פעם אחת וגם את זה לא יודעת איך להפסיק לו. זה נורא מתסכל. כאילו כל הניסיון שלי עם 2 הילדים שלפניו לא עוזר לי בגרוש כאן.
    מה עושים? תשובה דחופה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• דחוף!! - תגובה

01/11/2011

לימור שלום רב,
    ייתכן שבנך סובל מגזים. ייתכן והמזון שהוא אוכל בלילה מקשה על שינתו. בגיל זה אינני ממליץ על בקבוק שלם, בפרט אם הוא אוכל לאורך היום מזון רגיל.
    ניתן להוסיף לבקבוק- אבקה פרוביוטית, אחד כפית מדידה בכל בקבוק. הדבר יכול להקל עליו ולשפר את השינה.
    בנוסף- לשים לב שהוא אוכל את הבקבוק עם ראש מורם מעט ולא שכוב.
    בריאות שלמה!
    ד"ר גוניק ND, OMD

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה