דימום רקטלי כבר שבועיים

מנהל הפורום

ד"ר רפאל אלון
ד"ר רפאל אלון
053-4877789
לקביעת תור אצל ד"ר רפאל אלון
053-4877789 ללא פרסום בפורום

• דימום רקטלי כבר שבועיים
    חנה
    25/01/2020

שלום,
    אמי היא קשישה סיעודית בת 95.

רקע:
    1.לאורך 2019 היו כמה ימים ( פעם בכמה חודשים) שבהם לאימי היה דימום רקטלי תוך כדי יציאה שעבר תוך יום יומיים.

2.בתקופה האחרונה לאחר היציאה ובמתן יציאה לאמי כואבת הבטן.
    מרגישה גם כאילו לא התרקונה עד הסוף.

3.לאימי יש יציאה כל יום בשעה קבועה, אך בתקופה האחרונה יש ימים ששעה זו השתנתה או שיש ימים שאין לה יציאה בכלל למרות שהיא צריכה.(זה החל לדעתנו לאחר נטילת תוסף ברזל בהוראת רופאת המשפחה )
    רוב הזמן יש יום או יומיים שבהם אין לה יציאה, ואז יש התרוקנות בכמות גדולה.

4.עקב כאבי בטן ביציאה ועצירויות מדי פעם אמי מסרבת לקחת ברזל למעלה מחודש ימים.

עכשיו:
    1.בשבועיים האחרונים החל לה דימום רקטלי לאחר היציאה, דימום שהופך את המים בשירותים לצבע אדום.
    הדימום הוא בטפטוף שמפסיק בערך בין כמה שניות עד דקה אחרי שהיא קמה.

2.צבע הדם הוא אדום בורדו , וגם ניתן לזהות לפעמים חתיכות דם (דגש על חתיכות ולא טיפות) כהות יותר.

3.ניתן להרגיש בפי הטבעת סוג של "בלון" גדול, שמגע בו גורם לה לכאב.(להבנתי טחור חיצוני גדול מאד)

4.בשבועיים האחרונים היציאות שלה לא סדירות בכלל, ויש לה עצירות של יום יומיים כל פעם.
    כרגע יש לה עצירות של כמה ימים לאחר שהשבוע היא התרקונה ולא היה דם ביציאה הזאת.

5.יש לה דימום רקטלי בשבועיים האלה גם כאשר היא עושה עושה פיפי ולא לוחצת באזור פי הטבעת (או אולי לא מרגישה שהיא לוחצת)
    לפעמים היא עושה פיפי ואין דימום רקטלי, אך רוב הזמן יש דימום רקטלי גם במתן שתן.

שאלות:
    1. האם זה נשמע כמו דימום מטחורים או בעיה קשה יותר? האם טחורים יכולים לגרום לתסמינים כאלה.

2.כל פעם שהיא מתיישבת בשירותים יוצאת לה כמות
    דם לא קטנה, האם מצב כזה יכול להיות מסוכן עקב איבוד דם?

3.לאחר שיש לה נייר בפי הטבעת שהושם שם על מנת לעצור את הדימום נראה שהדימום מפסיק גם אם היא עושה פיפי, וחוזר דימום רק לאחר יציאה .( האם זה אומר שהנייר לוחץ על הטחור שגורם לו להפסיק לדמם עד שנוצר לחץ גדול ביציאה?

4.מאד קשה להוציא אותה מהבית על מנת שרופא מומחה ייבדוק אותה.
    האם יש רופאים מומחים פרוקטולוגיים שמגיעים הביתה?

*אני רוצה להדגיש שאני מבינה שיש לקחת אותה לרופא מומחה.
    אני מודעת לכך שלא משנה מה תכתוב יש להגיע איתה לרופא שייבדוק אותה.

לאחר שרשמתי זאת אשמח מאד לשמוע כמו מה התסמינים האלה נשמעים ומה אתה חושב.( וברור לי שיש חובה לפנות לרופא בכל מקרה)

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    ד"ר רפאל אלון - 053-4877789

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• השאלה העיקרית שלי

חנה
    25/01/2020

ברור לי שצריך בדיקה גופנית.

השאלה העיקרית שלי היא האם התסמינים שתיארתי יכולים להיות תסמינים של טחורים.
    אני מבינה שאי אפשר לדעת בוודאות, אך רוצה לדעת האם טחורים יכולים לגרום לתסמינים שכאלה או שלא.

תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• השאלה העיקרית שלי

דר' רפאל אלון
    25/01/2020

לא ניתן לענות על שאלתך בלי בדיקה גופנית. עלייך לקחת אותה לבדיקת מומחה בהקדם. איבוד דם בכמות רבה, באופן קבוע יכול להיות גם מטחורים ובכל מקרה יש צורך בטיפול להפסקת הדימום כדי לא להגיע לאנמיה מסכנת חיים, במיוחד בגילה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו