בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום הסרת משקפיים בלייזר

פורום הסרת משקפיים - כאן תוכלו להתייעץ בנושא הסרת משקפיים בלייזר. פורום הסרת משקפיים בלייזר יעסוק ב: ניתוח להסרת משקפיים, ניתוח עיניים, ניתוח לייזר, לייזר עיניים, הסרת משקפיים בלייזר, קטרקט, ניתוח עיניים, ניתוח לייזר בעיניים ועוד
מנהלי פורום הסרת משקפיים בלייזר:
פרופ' אור קייזרמן
לפרטים נוספים
פרופ' אירית בכר
לפרטים נוספים
ד''ר אליה לוינגר
לפרטים נוספים
שלום רב,
אני בת 46 עם קוצר ראיה -7 פלוס 2 צילינדר. עברתי בדיקת התאמה לניתוח. אחרי הבדיקה הוסבר לי שאני מתאימה לניתוח PRK לתיקון הראיה לרחוק ואצטרך משקפים לקרוב.
כאשר אני מרכיבה עדשות מגע אני רואה טוב מאוד לרחוק, אבל ממש ולא רואה לקרוב (לא מסוגלת לקרוא ספר או אפילו להתאפר).
השאלה שלי האם מה שאני רואה בעדשות זה בעצם התמונה שאני אראה אחרי הניתוח? כלומר אני אראה טוב לרחוק ולא אראה כלום לקרוב.
תודה מראש
 
ד''ר אליה לוינגר  
11:53 07.07.15
שלום רב,
הדבר נכון. במידה ותיקון הלייזר יעשה לרחוק הראיה לקרוב לא תהיה מספקת. אני לעומת זאת ממליץ על ניסיון עם מונוויזן. בשיטה זו מתקנים עין אחת לרחוק ועין שניה לקרוב. את יכולה להתרשם מאופן התפקוד שלך על ידי הרכבת עדשת מגע אחת לרחוק ועדשה שניה לקרוב. במידה והשיטה תספק אותך ניתן לבצע את תיקון הלייזר בשיטה זו.
שלום וברכה.
עברתי ניתוח מונויז'ן לפי שלושה חודשים. ראשית עלי לציין כי העין שתוקנה לרחוק אצלי איננה העין הדומיננטית. כיום אני רואה מצויין לקרוב, אך עדיין איני מצליח להתרגל לראיה למרחק. איכות הראיה למרחק משתנה במשך היום, ויש רגעים בהם אני ממש רואה לרחוק מטושטש בעין של הקרוב. לכן אני שואל כמה זמן עוד צריך לעבור עד שמתרגלים, ואם לא אצליח להתרגל, מהן האפשרויות שלי?
שלום רב,

אני ממליץ להמתין עוד 3 חודשים על מנת לאפשר למח להתרגל למצב החדש.המידה והדבר לא יתאפשר ניתן לאזן את שתי העיניים או להקטין את ההפרש בין שתי העיניים.
לפני 3חודשים ברוך השם אני רואה טוב טופלתי מקסידס שהגעתי לרופא לביקורת הוא אמר שעין שמאל עדיין לא מאוזנת ולא נרפאה לחלוטין והביא לי טיפותPML עכשיו השאלה שלי
היא עד מתי אני צריך להיות עם משקפי שמש הרופא אמר לי שאני יסיים תבקבוק של PML להמשיך עם טיפות הרטבה כי עינים יבשות
אני צריך להתגייס באוגוסט אם אני יכול לעשות טירונות בלי משקפי שמש כי זה לפעמים יכול לפול וכאלה........ ????
 
פרופ' אירית בכר  
11:26 01.07.15
עדיף להשתמש במשקפי שמש כל עוד אתה יכול. אם יתאפשר לך להרכיב משקפים גם בצבא עשה זאת.
אני בת 43.5. לאחרונה הייתי בבדיקת התאמה והרופא אמר שאני מתאימה לניתוח אינטראלאסיק וגם למונוויזיון על מנת לפתור את בעיית הקריאה. יש לציין כי נכון לעכשיו לא קיימת אצלי עדיין בעיית קריאה מקרוב והרופא מאוד המליץ על ניתוח האינטראלאסיק שכן טען שאחרי ניתוח המונו עדיין יתכן שאזקק למשקפיים בלילה לראייה מרחוק ולא בטוח שבעיית הראייה מקרוב תפתר במלואה. איזה משני הניתוחים עדיף לדעתך והאם לעין הדומיננטית משאירים חצי מספר לטובת הראייה מקרוב. תודה שרית
 
ד''ר אליה לוינגר  
17:14 28.06.15
שלום רב,
הניתוח הוא אחד. עצם זה שמשאירים שארית מספר קטנה זה מאפשר לדחות את הצורך בשימוש משקפי קריאה. בחלק מהמקרים יש צורך במשקפיים לנהיגה בלילה ובחלק לא. צריך לקחת אפשרות זאת בחשבון.
לצערי אני לא נוהג להמליץ על ניתוח מסויים מאחר ולא כל נתוני הבדיקה מולי.
ואני עדיין רואה בלילה הילה מסביב לאורות וכשאני נמצא במקום חשוך ומסביב יש נורות רחום וכדומה, זה מטשטש לי את הראיה. האם זה אמור לעבור ואם כן, בממוצע תוך כמה זמן?
הבעיות שלי בראייה מגיל 16 כיום בן 21. אני בחיים לא השתמשתי במשקפיים או עדשות ככה שאין לי מושג מה היה המספר שלי לפני אני רק יודע להגיד שהבעיות שלי תמיד היו הילות קרניים ועצמים שמותחים לי את התמונה(צילינדר).
הלכתי לבדיקת התאמה נמצאתי מתאים עם הנתונים הבאים:
עובי קרנית 590
עין שמאל צילינדר 1
עין ימין צילינדר 1.25 וחצי מספר

מספר שאלות:
1.לפני כ3 חודש שמתי לב לשינוי בראייה המתבטא בכך שנוסף "צל" בחלק העלייון של הראייה כלומר שאני מסתכל על מנורה הצל וההילה שיוצא ממנה גדלה בחלק העליון באופן משמעותי.
אמרתי את זה בבדיקת התאמה והוא אמר שהכל בסדר ואפשר לנתח. הוא אמר שצילינדר זה גנטי והסבירות שיעלה בגיל שלי נמוך מאוד. מה אתה אומר ?
2.הרופא אמר שבעין ימין הכל בסדר וניתן לנתח, אבל הוא מתלבט אם לנתח את עין שמאל כי יש רק צילינדר מאוד קטן וקשה להגיע לדיוק.. אני מאוד סובל משתי העיניים
ורוצה לנתח את שתיהם, יש היגיון במה שהוא אמר?
3.זה הגיוני שאני סובל מאוד עם נתונים כאלה? לא יכול לחכות כבר לניתוח מרוב סבל, הוא אמר לי שאנשים חיים עם נתונים כמו שלי ואני מאז שהחמיר לי לא פשוט לא מסוגל.
4. PRK עדיף מלאסיק במצב שלי?

תודה רבה.
 
פרופ' אירית בכר  
15:15 15.06.15
התשובות שקיבלת מהרופא טובות ונכונות. כל רופא טוב היה מתלבט באותן שאלות. סמוך עליו ונסה ביחד אתו להגיע להחלטה לגבי ניתוח בעין אחת או שתיים.
 
מיטל
19:03 12.06.15
שלום, לפני 3 וחצי חודשים עברתי ניתוח לאסיק. עין אחת אני רואה בצורה חדה ובעין השנייה אני לא רואה חד ובעזרת טיפות עיניים אני מצליחה לראות למספר שניות בצורה חדה. אם זה כתוצאה מיובש, אז כמה זמן לאחר ניתוח אפשר לסבול מיובש? האם תופעת היובש תעבור לי באיזשהו שלב?
 
ד''ר אליה לוינגר  
00:42 14.06.15
שלום רב,

ככל הנראה מדובר ביובש, למרות שאין סמטריה בין העיניים. ממליץ להמשיך בתחליפי דמעות ולפנות לרופא המטפל.
 
משה
02:30 09.06.15
עשיתי PRK לפני 4 חודשים לפני הניתוח היה לי בימין 0.75מינוס וגם צילינדר 1.00 ובשמאל היה לי 1.25 מינוס וגם צילינדר 1.75 ועכשיו 4 חודשים אחרי הניתוח עשיתי בדיקה ויש לי 0.50 פלוס בשתי העינים האם המספר התוצאה הסופית או שהמספר יעלם תודה
 
ד''ר אליה לוינגר  
18:23 09.06.15
שלום רב,
זוהי תוצאה טובה. הדבר לא צריך להפריע או להטריד.
כאילו נשאר לי מספר והובטח לי איפה שעשיתי שאני יראה 6/6 וזה כן מטריד אותי אז מה שאני רוצה לדעת אם זה תוצאה סופי המון תודה לך דוקטור
 
ארז
02:26 04.06.15
שלום רב,
עשיתי בדיקה לפני ניתוח ברשת עיניים ובאסותא ואני מאוד מתלבט בין שני המכונים הללו. מצד אחד רשת עיניים מקצועית מאוד, מצד שני אסותא זה בית חולים וותיק ומנוסה.
ד"ר שנוגעים בדבר ושאינם- אנא עזרתכם.
תודה
 
ד''ר אליה לוינגר  
10:51 06.06.15
שלום רב,

אוכל להגיד רק שאין הנחתום (אופה) מעיד על עיסתו (הבצק שלו)
היי לפני שבוע עברתי את ניתוח האינטראלאסיק אז ככה הראיה לרחוק השתפרה אבל לקרוב אני רואה מטושטש במיוחד בקריאת ספרים או עבודה במחשב וגם העיניים מאוד מתאמצות בקריאה בנוסף אני מרגיש איזשהו ״מסך״ שקוף בין העיניים והסביבה אני די מודאג מהמצב הזה כי לפני הניתוח קראתי ולמדתי המון חופשי ועכשיו זה מאוד מגביל אותי מהי התופעה הזאת והאם אפשר לטפל בה?בתודה מראש
 
ד''ר אליה לוינגר  
10:49 06.06.15
שלום רב,

זוהי תופעה מוכרת וככל הנראה נובעת עקב יובש. עם הזמן היובש ישתפר וגם היכולת לקריאה תשתפר גם היא.
 
רונית
06:01 27.05.15
אני מתלבטת אם לעבור את הניתוח בגיל 55? האם תוכלו לרשום מהם הסיכונים הייחודיים להסרת משקפיים בגיל מבוגר כזה פרט לעובדה שאצטרך להרכיב משקפי ראיה?
 
פרופ' אירית בכר  
12:02 27.05.15
בגיל זה יש שכיחות גבוהה יותר של יובש בעיניים ותחילת התפתחות של קטרקט.
בבדיקת התאמה נושאים אלה נבדקים והמלצת הרופא היא לאור הממצאים .
עברתי היום בבוקר ניתוח להסרת משקפיים בשיטת האינטראלאסיק במרפאת עיניים ויש לי שאלה לגבי טיפות העיניים שצריך לשים..

אמרו לי לשים את הסוג הראשון ולאחר 5 דקות את הסוג השני כאשר אני קם בבוקר (8-9 בבוקר) ולאחר מכן להמשיך באותו סדר כל שעתיים עד 10 בלילה... שזה יוצא 8 פעמים ביום. אבל לאחר הביקורת שהייתה לי כ5 שעות אחר כך, ד״ר לווינגר אמר שמחר צריך לשים את הטיפות 4 פעמים ביום....אז לפינאיזה סדר עליי ללכת אני קצת מבולבל..

תודה רבה.
שלוםת
ביתי בקרוב בת 21 מרכיבה משקפיים ועדשות מספר שנים. מבקשת לעשות ניתוח להסרת משקפיים בלייזר. המספרים הם מינוס-4 ומינוס-4.75, היא נתבקשה לבצע בדיקת התאמה ולהמנע מעדשות בין 12 ל72 שעות. היא לא הסירה את העדשות כי משקפיים "לא מתאימות לה" למרות מחאתי.. האי ניגשה לבדיקה הורידה את העדשות לפני הבדיקה שאלתי את האופטומטריס האם יש משקל לגבי תוצאות ההתאמה לניתוח למרות שלא הוציאה את העדשות והוא אמר לי שלא.. בהמשך הבדיקה נמסר לנו כי לה לה עיניים עצלות שלא ידענו על כך שהיינו אמורים לטפל בילדות וקרניות דקות שרק ניתוח אחד בלבד יכול להיעשות והמקסימוים שהיא תקבל זה 75% שיפור בראיה. שאלתי היא היא האם חובה לעשות הפסקה מעדשות ולכמה שעות? ומה לגבי הנתונים האחרים שקיבלנו. אודה על תשובתכם בהקדם.
בברכה,
אור,
 
ד''ר אליה לוינגר  
23:20 16.05.15
שלום רב,
לא אוכל להתיחס לשאר הנתונים שסיפקת אך ברור שהסרת העדשות זמן כל כך קצר לפני בדיקת ההתאמה יכול לפגוע בתוצאה הסופית של הניתוח ולא מספיק להערכה ניתוחית נכונה לפני הניתוח.
 
ניר
17:53 29.04.15
אשמח לשמוע מהם מגבלותיה / חסרונותיה של שיטת הצייס פרימיום (מעבר להיותה חדשה יחסית). לפי הפרסומים (של קר לפחות) נראה כי זו השיטה שממקסמת בצורה הטובה ביותר את היתרונות ומצמצמת את החסרונות ביחס לשיטות האחרות
 
ד''ר אליה לוינגר  
18:17 14.05.15
שלום רב,

צר לי אך קשה לי להתיחס לשיטה שאני לא משתמש בה ואין לי ניסיון ניתוחי איתה.

בברכה,
ד"ר אליה לוינגר.
שלום לכולם,
מצאתי סרטון מעניין על הסיכונים של ניתוח לייזר להסרת משקפיים
מומלץ
 
דנה
21:47 05.05.15
האם מי שסובל מבלפריטיס (דלקת עפעפיים ועיניים דביקות)יכול לעבור ניתוח לייזר?
 
פרופ' אירית בכר  
16:28 06.05.15
בבדיקת התאמה ניתן להעריך את מצב הדלקת , לטפל בה ואם המצב משתפר ניתן לשקול ניתוח לייזר.
 
אני
00:22 05.05.15
שלום,
אני עתידה לעבור ניתוח אינטראלסיק בעוד שלושה ימים.
היום התגלתה לי פטריה בנרתיק וקיבלתי טיפול מקומי בנרות פלאגיל וכדורי פלוקנול.
האם יש מניעה לעבור ניתוח כאשר מטופלים בתרופות אלו?
תודה
שלום רב! אני בת 21 ויש לי צילינדר 3.5 ומספר -3 בשתי העיניים. אני כבר מתוכננת לעשות ניתוח לייזר בשיטת trans prk עם וויבפרונט בעוד חמישה חודשים. לצערי, לאחר ששנה וחצי המידה שלי הייתה יציבה, בימים האחרונים עלה לי הצילינדר ברבע מספר. בעוד חמישה חודשים זאת באמת הזדמנות בשבילי לעשות הלייזר! רציתי לשאול האם למרות ששנה וחצי המידה שלי הייתה יציבה, אצטרך לחכות עם עשיית הלייזר לשנה הבאה.
ושאלה נוספת, האם אסותא נותנת אחריות לעשות תיקוני
ראיה במידה ויחזור לי המספר גם בעוד 5 שנים?
תודה על המענה
שלום וברכה !

נבדקתי ונמצאתי מתאים לניתוח prk להסרת משקפיים , אני בגיל 39 ועם מספרים גבוהים , הוצע \הומלץ לעשות ניתוח בשיטת המונוויז'ן לרחוק ולקרוב להשאיר מספר אחד כדי לחסוך ממשקפי קריאה בעשור הקרוב .... אני מתלבט מאוד מכוון ששמעתי על חסרונות באיכות הראיה ... ובכלל לא תמיד מצליח מבקש מאוד את עזרתכם להבין את הסיכויים להצלחה לעומת החסרונות ... אם אפשר פירוט אשמח מאוד .

בתודה גדולה מראש ובברכה
חנניה
 
ד''ר אליה לוינגר  
14:04 02.05.15
שלום רב,

על מנת שתוכן להרגיש ו"לראות" את התחושה עם מונוויזן אני ממליץ לך לחזור לרופא המטפל שיתאים לך עדשות מגע שידמו את תוכנית הניתוח שאתה הולך לעבור (אני עושה זאת לכל מנותח שלי שעתיד לעבור ניתוח בשיטת המונוויזן). לאחר סימולציה קצרה זו תוכל להחליט במה לבחור.
 
ינון
20:42 12.04.15
היי

לפני שנה עשיתי בדיקה להסרת משקפיים בלייזר
הרופא שבדק אותי אמר שיש לי קרעים ברשתית והזמין אותי למומחה רשתית
הגעתי לאחר מספר ימים לאותו מומחה והוא אמר שאעבור ניתוח מקדים לאיחוי הרשתית ואז אני יכול לגשת לניתוח עד כאן הסיפור בקצרה.

אשמח לדעת מה אתם חושבים על הסוגיה, והאם היא נשמעת הגיונית שצריך להכין את העין כדי שתהיה "תקנית" כדי לעבור את הניתוח

תודה
 
ד''ר אליה לוינגר  
13:59 02.05.15
שלום רב,

אין כאן כוונה אמיתית "להכין" את העין. עברת טיפול לייזר ברשתית על מנת למנוע הופעת קרעים שיכולים לגרום למצב של הפרדות שלה ופגיעה בראיה. לאחר שהטיפול הושלם הסכנה חלפה וניתן לשקול שוב אופציה של ניתוח להסרת משקפיים.
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  125  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
ניתוח לייזר   לייזר עיניים   ניתוח עיניים   ניתוח לייזר בעיניים   ניתוח
RSS RSS פורום הסרת משקפיים בלייזר