פורום אולטרסאונד בהריון, שקיפות עורפית - יש לך שאלה?

בפורום זה אפשר להתייעץ על נושאים כמו בדיקות הריון, סקירת מערכות, סקירה מוקדמת, סקירה מאוחרת, דיקור מי שפיר, בדיקה גנטית, מי שפיר, מין העובר, הערכת משקל ועוד.
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• Us ראשוני, שבוע 5 פלוס 6
    סיון
    22/06/2022

בשבוע 5 ו-6 ימים ביצעתי us ראשוני, מבלי לשאול אותי הרופא פשוט הפעיל המכשיר את האופציה לשמוע דופק. נצפה שק, שק חלמון, קוטב עובאי ודופק חלש.
    שאלתי בנוגע לבטיחות ולחימום בעקבות הדופלר. האם בדיקה זו בשבוע זה תיפגע בהתפתחות העובר??
    מתי בטוח לבדוק דופק (וגניאלי) מבלי הסיכון הנ"ל.
    האם פעם אחת של בדיקת דופק בשלב זה לא בהכרח תיגרום לנזק?
    תודה, מאוד חוששת וכועסת על הרופא.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    Us ראשוני, שבוע 5 פלוס 6

הוספת תגובה

תמונה

• הערכת משקל- היקף ראש גדול
    TG
    20/06/2022

הערכת משקל שבוע 32+3, ממצאים:

BPD יצא 86 ממ, מתאים לשבוע 35+1
    HC יצא 319 ממ, מתאים לשבוע 36 (סטיית תקן 1.25)
    AC יצא 295 ממ, מתאים ל33+4
    FL יצא 64 ממ, מתאים לשבוע 33+2
    הערכת משקל 2237

יש לציין שהעובר כבר במשך כמה בדיקות גדול לפחות בשבוע. בגלל שאנחנו שומרים טהרה, הסטייה יכולה להיות יום לפה ולשם, אבל בוודאות לא ביוץ מוקדם ברמה של שבוע, ולכן אני מסיקה שזה כנראה גנטי- בעלי ואני יחסית גבוהים (1.70 ו-1.85 בהתאמה). יש במשפחה שלו היסטוריה של תינוקות גדולים שנולדים בין 3700 ל4200.

עם זאת, לא חושבת שהראש של מי ממנו נחשב גדול במיוחד, לדעתי אנחנו בממוצע. אין חשש לסכרת (יצאה לי תוצאה נמוכה יחסית).

הטכנאית הפנתה להערכת גדילה נוספת בעוד 3 שבועות. יש לי סיבה לחשוש מזה שהראש גדול בכמעט חודש (!) ?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הערכת משקל- היקף ראש גדול

הוספת תגובה

תמונה

• שקיפות עורפית שבוע 12+2
    מור
    18/06/2022

היי
    רציתי לדעת אם זה בן או בת??
    הקפתי משהו בעיגול יכול להיות שזו התחלה של בולבול?
    תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    שקיפות עורפית שבוע 12+2

הוספת תגובה

תמונה

• שקיפות שבוע 11 בן או בת
    ח
    15/06/2022

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    שקיפות שבוע 11 בן או בת

הוספת תגובה

תמונה

• סקירה היקף ראש קטן
    בר
    14/06/2022

היי, אני אשמח לייעוץ בבקשה.
    ההיקף ראש קטן ולא נראה שהוא גדל
    והמוח המוארך פתאום קפץ בגדילה שלו. קת מדאיג אותי. איפה אני עומדת באחוזון בהיקף? ולגבי המוח המוארך, האם גדילה כזו היא תקינה? האם זה יכול להציע על משהו?

תוצאות סקירה שבוע 28.3 :
    BPD 67.4 - מתאים לשבוע 27.1
    OFD 90.3 - מתאים לשבוע 28.1
    HC 253.6- מתאים לשבוע 28.4
    AC 243.2 - מתאים לשבוע 28.4
    HC/HC - 1.04
    FL - 53.70 מתאים לשבוע 28.3
    cereb - 33.5 מתאים לשבוע 28.3
    הערכת משקל 1211

סקירה של שבוע 32.3 :
    BPD 77.7 - מתאים לשבוע 31.1
    OFD 103.5 - מתאים לשבוע 32.6
    HC 291.6- מתאים לשבוע 32.2
    AC 280.4 - מתאים לשבוע 32.1
    HC/HC - 1.04
    FL - 60 מתאים לשבוע 31.1
    cereb -43.4 מתאים לשבוע 34.1
    משקל 1830

תודה רבה!!

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    סקירה היקף ראש קטן

הוספת תגובה

תמונה

• זיהוי מין עובר שבוע 12+6
    אלינה
    13/06/2022

היי אודה לחוות דעת מומחה לגבי מין עובר בשבוע 12+6. מצד 1 ראו בליטה כשהעובר שוכב על גבו בבדיקה בטנית, מצד שני כשבדקו לי וגינלי ראו תמונה אחרת לגמרי (שולחת תמונה). לתשובתכם אודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    זיהוי מין עובר שבוע 12+6

הוספת תגובה

תמונה

• גילוי מין שבוע 16
    Sher
    03/06/2022

היי,
    בסקירה מוקדמת שנערכה בשבוע 16 נאמר לי בוודאות שזאת בת. אתמול, בבדיקה שגרתית אצל רופא הנשים שמטפל בי בהריון הוא אמר שהוא לא יודע בוודאות אבל נראה לו דווקא בן. מצרפת תמונה מהסקירה כדי לשאול האם לדעתך זאת באמת בת או שבעצם בן?
    תודה!

לקביעת תור
    סגירה
    גילוי מין שבוע 16

הוספת תגובה

תמונה

• שקיפות עורפית שבוע 12
    אנונימית
    03/06/2022

שלום🙏 עשינו היום שקיפות עורפית והכל ממש ממש בסדר. הרופא אמר שבשבוע כזה האיבר עוד לא התעצב ולכן לא ניתן להגיד מה מין העובר. לציין כי יש לי בבית 3 בנות ובכל השקיפויות כבר אמרו לו שזו בת . הפעם הוא אמר שאולי אולי אולי זה בן. מה דעתכם על התמונה? האם ניתן לחזק את ההשערה? תודות רבות

לקביעת תור
    סגירה
    שקיפות עורפית שבוע 12

הוספת תגובה

תמונה

• שקיפות עורפית שבוע 12
    נרקיס
    28/04/2022

היי
    ביצעתי שקיפות עורפית מצב תמונה
    האם אפשר לראות אם מדובר בזכר או נקבה?

לקביעת תור
    סגירה
    שקיפות עורפית שבוע 12

הוספת תגובה

תמונה

• שבוע 12 שקיפות עורפית
    נרקיס
    27/04/2022

היי דר
    שבוע 12 שקיפות עורפית
    באיזה תנוחה העובר שוכב
    בטן או גב?
    והאם ניתן להבחין במין העובר?
    אשמח לתגובתך

לקביעת תור
    סגירה
    שבוע 12 שקיפות עורפית

הוספת תגובה

תמונה

• עצם ירך קצרה וחשש לגמדות
    מירב
    27/04/2022

הי, החל משבוע 30 אובחנה עצם ירך קצרה. בהתחלה הפער עמד עד 10 ימים, אחר כך גדל לשבועיים ועכשיו בשבוע 36.3 הפער גדל ל-4 שבועות, מתחת לאחוזון 1. עשיתי בשבוע מוקדם יותר מי שפיר וצ'יפ גנטי שיצאו תקינים ולכן להבנתי החשש היחיד הוא מגמדות. בשבוע 32 ובשבוע 34 עשיתי סקירות מכוונות. בשתיהן נאמר לי שאין אינדיקציה לגמדות והכל נראה תקין. האם סקירה מכוונת שתתבצע כעת יכולה להראות משהו שלא ראו אז או ששבוע 34 זה כבר שבוע מתקדם די כדי לראות סימנים נוספים לגמדות?

לקביעת תור
    סגירה
    עצם ירך קצרה וחשש לגמדות

הוספת תגובה

תמונה

• האם ניתן לזהות את מין העובר
    גלית
    19/04/2022

האם ניתן לזהות את מין העובר ?

הוספת תגובה

תמונה

• CI נמוך בסקירה מאוחרת
    רון
    28/03/2022

שלום, היינו בסקירת מערכות מאוחרת, שבוע 22+5 ונמדד BPD=5.1CM שמתאים לשבוע 21+3 בלבד (מינוס 1.4SD, כמעט שתי סטיות תקן מתחת לממוצע). ה- OFD היה 7.7CM. כאשר מחשבים את ה- CI=BPD/OFD=66% והתחום הנורמלי הוא 70-86%. זאת אומרת הראש הוא מאוד מוארך ולא עגול. (אולי scaphocephaly לפי תמונות באנטרנט?)
    האם נדרש לבצע עוד מעקב? סקירה בשליש השלישי? האם יש צורך בסקירה מכוונת?
    האם לחץ של הרחם עלול לגרום לעיוות הראש ואיך אפשר להוריד את הלחץ כדי לתת לראש להתפתח בצורה יותר מעוגלת?

לקביעת תור
    סגירה
    CI נמוך בסקירה מאוחרת

הוספת תגובה

תמונה

• שקיפות עורפית שבוע 12 זה בן או בת?
    טל
    02/03/2022

הוספת תגובה

תמונה

• שליה מרגינלית תחילת שליש שני
    לילך
    17/02/2022

הי בת 40+ בשבוע 15+. בסקירה בשבוע 14 וכן כעת שבוע 15+ נצפית שליה מרגינלית קרובה לפתח אך לא מכסה אותו תודה לאל.
    נאמר לי כי רוב הסיכויים שהיא תעלה בהמשך ובינתיים לא לקיים יחסי מין.
    מה לגבי ספורט? הליכון 4 פעמים בשבוע למשך 30 דקות כל פעם, האם מומלץ שלא לבצע כרגע או אין קשר?
    אעשה כל מה שנדרש ומומלץ על מנת לשמור
    תודה

הוספת תגובה

תמונה