פורום הרטבת לילה - יש לך שאלה?

מנהל הפורום

ד``ר ברוך קושניר
ד"ר ברוך קושניר
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר ברוך קושניר ללא פרסום בפורום

• הרטבה כתוצאה מטיפולי כימותרפיה
    אורטל
    09/01/2013

לפני כשנה בני חלה בסרטן והחל בטיפולים כימותרפים,הטיפולים הסתיימו תודה לאל הוא הבריא אבל מאז תחילת הטיפולים הוא מרטיב באופן קבוע מדי לילה. רציתי לדעת האם ישנו קשר בין מה שעבר לבין ההרטבה? אני רוצה לציין גם את העובדה שלעיתים הוא ישן ממש חזק וכדי להעיר אותו צריך לנער אותו וגם כשהוא כבר קם הוא כאילו עדיין ישן ונמצא בחלום, מה אני צריכה לעשות?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• הרטבה כתוצאה מטיפולי כימותרפיה - תגובה

ד''ר יונתן קושניר
    09/01/2013

אני מאוד שמח שבנך הבריא וזה הכי חשוב.
    בהקשר להרטבה, יש ילדים שאצלם חוזרת ההרטבה לאחר תקוםצ יובש משמעותית. חלק מהם מדוווחים על ארוע משמעותי שהיה סמוך להשנות ההרטבה. כמובן שמה שאת מתארת יכול היה להוות טריגר להשנות ההרטבה אך לא הגורם להרטבה הטיפול בזמזם יעיל גם במקרים אלו.
    זאת כמובן בהנחה שאין הרטבת יום בלתי נשלטת או בעיות אורולוגיות.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שלפוחית קטנה מאוד
    שירי
    07/01/2013

שלום רב,
    בני כיום בן 3 סבל תמיד מהשתנה מרובה בלילה וביום. הרופאים אף פעם לא יחסו לזה חשיבות עד שהרופא האחרון שהלכנו אליו עשה כמה בדיקות וגילה שבני נולד עם שלפוחית מאוד קטנה. באולטרסאונד שעשיתי במהלך ההריון לא נאמר לי דבר על כך
    יש לי 2 שאלות:
    האם זאת רשלנו רפואית?
    והאם בני יוכל לחיות חיים טובים ומאושרים למרות הבעיה?

לקביעת תור
    סגירה
    שלפוחית קטנה מאוד

הוספת תגובה

תמונה

• שלפוחית קטנה מאוד - תגובה

ד''ר יונתן קושניר
    09/01/2013

שלום,
    אני מציע כי תפני את שאלות אלו לרופא המטפל

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הרטבת לילה
    מיכל
    07/01/2013

שלום רב,
    בני כמעט בן 8, לפני כ4-5 חודשים היתה לו בריחת שתן חד פעמית בזמן שישן,בשבוע וחצי האחרונים ברח לו פיפי בלילה כ3 פעמים , הוא מתעורר מיד ואומר שהוא חלם שהוא עושה פיפי ואז מתעורר "מאחר מדי".
    כמובן שאנחנו לא עושים סיפור מזה,אך בליבי אני מודאגת שמא יש לזה פן פסיכולגי.
    הילד שמח באופן כללי ולא מביע שמא משהו מפריע לו.
    מעבר לכך אינו הרטיב בעבר .
    האם עלי לברר אם משהו מדאיג אותו או שאולי ישן חזק ?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הרטבת לילה

הוספת תגובה

תמונה

• תה משתן?
    צאלה
    23/12/2012

המליצו לא לתת לילד שלי תה מכיון שהוא משתן, הילד מרטיב. האם באמת כדאי להימנע?

לקביעת תור
    סגירה
    תה משתן?

הוספת תגובה

תמונה

• תה משתן? - תגובה

ד''ר ברוך קושניר
    23/12/2012

לכל ילד מרטיב מגיע פתרון אשר יאפשר לו לחיות בדיוק כמו ילד אשר אינו מרטיב כלומר - לשתות חופשי כאוות נפשו לפני השינה. לכן אין כל מקום למנוע מהילד שתיה מסוג כלשהו לפני השינה. הפתרון היעיל ביותר לבעיה הוא טיפול באמצעות זמזם הרטבה במסגרת הדרכה, ליווי ומעקב במרפאה מקצועית.

בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שפרעם
    פרהוד ראויה
    09/12/2012

בת שלי בת 10 שנים ועל אף כל הטיפולים של תרופות ופעמונית עדיין מרטיבה ולפעמים פעמיים באותו לילה
    האם יש פתרון

לקביעת תור
    סגירה
    שפרעם

הוספת תגובה

תמונה

• שפרעם - תגובה

ד''ר יונתן קושניר
    09/12/2012

בהחלט.
    אני לא יודע היכן הייתם מטופלים אך טיפול בהרטבה בעזרת זמזם הינו יעיל ביותר. אני מציע לך לחזור למרפאה בה טופלת ולנסות לחדש את הטיפול תוך ניסיון להבין מדוע זה לא עבד.
    אם זה משהו שכבר ניסית את יכולה לפנות למרפאה אחרת שמתמחה בטיפול בהרטבה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הרטבת לילה בעקבות הקרנות?
    אמא נואשת
    29/11/2012

בני בן 10 התחיל לעבור סדרת הקרנות. לאחר 2 הפעמים הראשונות הוא החל להרטיב בלילה. האם זה נפשי או פיזי לדעתכם?

לקביעת תור
    סגירה
    הרטבת לילה בעקבות הקרנות?

הוספת תגובה

תמונה

• הרטבת לילה בעקבות הקרנות? - תגובה

ד''ר יונתן קושניר
    29/11/2012

שלום,
    אני מצטער לשמוע כי זה המצב ומאחל לו רפואה שלמה.
    לעיתים במצבים מלחיצים ומשמעותיים כמו שאת מתארת יש השנות של ההרטבה, לעתים התופעה נמשכת לזמן קצר ונעלמת כלעומת שבאה ולעיתים ממשיכה מעבר לזה.
    הייתי מציע לחכות קצת ולראות איך זה מתפתח.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לא מצליח להיגמל
    מלי
    21/11/2012

שלום

בני בן 4 גמול מחיתול בשעות היום בערך מגיל 2.10.
    לפני כשלושה חודשים החליט שלא רוצה חיתול בלילה ובאמת במשך שבועיים לא פספס בכלל ואפילו קם פעם בלילה לשרותים. אחרי כשבועיים התחיל לפספס לילה לילה והוא לא זוכר מזה כלום. ניסינו לקחת אותו לשרותים תוך כדי שינה (למרות שהשיטה הזו לא טובה בעיני) וזה עדיין לא הלך ובסוף החזרנו אותו לתחתוני גמילה.
    האם יש לכם איזו עצה אך לגמול אותו בלילה?
    אגב, הפסקנו לתת לו לשתות בלילה וסברנו למה לא כדאי לשתות הרבה (שוקו וכו')

בתודה מראש
    מלי

לקביעת תור
    סגירה
    לא מצליח להיגמל

הוספת תגובה

תמונה

• לא מצליח להיגמל - תגובה

ד''ר ברוך קושניר
    22/11/2012

ניתן לסייע לכם בפתרון הבעיה באמצעות זמזם הרטבה אלקטרוני אלחוטי במסגרת הדרכה, ליוווי ומעקב במרפאה מקצועית.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חזרת הרטבת לילה
    גלי
    14/11/2012

שלום רב,

בתי בת 7 וחצי.
    תמיד היתה לה הבעיה של הרטבת לילה אך בשנה האחרונה זה פסק כמעט לחלוטין, (חוץ מכמה מקרים בודדים ) וללא כל טיפול.
    חשבנו כי זה מאחורינו.
    לפני כשבועיים היא חזרה להרטיב כמעט בכל לילה ולטענתה היא לא מרגישה שזה קורה ואף לא מתעוררת מהרטיבות.
    אין בעיה של הרטבה ביום.
    רופאת הילדים שלחה אותנו לבדיקת שתן שאותה נבצע מחר.
    במידה והבדיקה הפזיולוגית תהיה תקינה, מה יכולות להיות הסיבות לחזרה של ההרטבה בצורה כל כך אינטסיבית? האם יש צורך לטפל או לחכות שהעניין יחלוף מעצמו?
    הרופאה דיברה כל טיפול בכדורים, האם מומלץ?

אודה לתשובותייך,

בברכה,

גלי

לקביעת תור
    סגירה
    חזרת הרטבת לילה

הוספת תגובה

תמונה

• חזרת הרטבת לילה - תגובה

ד''ר ברוך קושניר
    14/11/2012

הטיפול היעיל ביותר בבעיה הוא באמצעות זמזם הרטבה במסגרת הדרכה, ליווי ומעקב במרפאה מקצועית.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נגמלה והתחילה להרטיב
    נירה
    14/11/2012

בתנו בת ארבע וחצי, נגמלה קרוב לגיל שלוש לגמרי. לילה ויום. אחרי תקופה של בערך כחצי שנה היא התחילה להרטיב בלילות (לפעמים עם פספוסים קלים ביום) ומאז כמעט ואין לילה יבש. כמעט כל לילה היא מרטיבה בממוצע שלוש פעמים בלילה. ההרגשה מאד לא נעימה לה. גם פיזית וגם נפשית. היא גדולה ובוגרת ומבינה שזה 'לא לעניין'. חשוב לציין שהיא רגילה להירדם עם בקבוק. אומנם אנחנו משתדלים לא למלא אותו עד למעלה אלא רק עד למחציתו ובכל זאת אני רואה לנכון לציין זאת.
    שאלותיי:
    1. מהם הגורמים האפשריים לתופעה זו? (והאם לדעתכם לבקבוק יש קשר לעניין?)
    2. מאיזה גיל מתחילים לטפל בהרטבת לילה ומהי דרך הטיפול המומלצת? האם כדאי לנו להמתין או להתחיל בטיפול כבר עכשיו? (פרט נוסף לעדכון: רופא הילדים הביא לנו בדיקות לעשות והן יצאו טובות.)

מאחר ואנחנו מיואשים וחסרי אונים, נשמח לתגובתכם. תודה רבה!

לקביעת תור
    סגירה
    נגמלה והתחילה להרטיב

הוספת תגובה

תמונה

• נגמלה והתחילה להרטיב - תגובה

ד''ר ברוך קושניר
    14/11/2012

מדובר בתופעה מוכרת הנקראת הרטבה משנית. ניתן לסייע לכם בפתרון הבעיה באמצעות זמזם הרטבה במסגרת הדרכה, ליווי ומעקב במרפאה מקצועית.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כמעט בת 5
    עדי
    11/11/2012

שלום,
    ביתי בעוד שבועיים תהיה בת 5.
    גמולה ביום מגיל 2.5 ללא פספוסים
    הילדה עדיין לא נגמלה בלילה.
    ישנה עם חיתול לילה עד לפני שנה. בשנה האחרונה ניסיתי להוריד לה את החיתול לילה מספר פעמים, ובכולן היו הרטבות.
    ניסיתי את כל השיטות - להעיר בלילה, להפסיק שתיה, לתת לה להחליף סדינים, להתעלם וכד' לא עוזר. הילדה מרטיבה בלילה, מספר פעמים.
    קבעתי טיפול בשניידר לעוד חודש - במרפאת ההרטבה שלהם.
    האם יש משמעות / נזק לכך שאחזיר אותה לחיתול הלילה? עד תחילת הטיפול?
    אודה להתיחסות

לקביעת תור
    סגירה
    כמעט בת 5

הוספת תגובה

תמונה

• כמעט בת 5 - תגובה

ד''ר ברוך קושניר
    13/11/2012

אין כל בעיה בשימוש בחיתול בשלב זה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בן 6.5 אף פעם לא קם יבש!
    חניתי
    08/11/2012

בני בן6.5 אף פעם לא קם יבש איפלו לא לילה אחד מאז שנולד המצב נוראי כי הבת בת ה5 תמיד יבשה יש לציין שהוא עושה הרבה שתן במשך היום בערך כל שעתים ולפעמים אני רואה כתמים על המכנסים. עשינו בדיקות שתן והכל בסדר מה לעשות בבקשה???!!!

לקביעת תור
    סגירה
    בן 6.5 אף פעם לא קם יבש!

הוספת תגובה

תמונה

• בן 6.5 אף פעם לא קם יבש! - תגובה

ד''ר ברוך קושניר
    11/11/2012

ניתן לסייע לכם בפתרון הבעיה באמצעות זמזם הרטבה במסגרת הדרכה, ליווי ומעקב במרפאה מקצועית.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האם להעיר בלילה?
    עטרה
    08/11/2012

שלום רב,
    בני בן 3 גמול ביום מגיל שנתיים ( הגמילה הייתה מעולה ). בלילה ושנת הצהריים תמיד קם עם חיתול רטוב ולכן עד היום לא גמלתי אותו.
    לפני שבוע הורדנו לו את החיתול בצהריים ובלילה (התעקש לישון ללא חיתול),
    בצהריים אין פספוסים כלל ,אבל בלילה יש.
    אציין שהוא לא שותה בקבוק לפני שינה ואני לוקחת אותו לפיפי לפני שנרדם
    שמתי לב שהוא מרטיב בין 00:00 -23:00 ואז אני מחליפה בגדים מצעים וכו'... לוקחת אותו שוב לשירותים (שהוא ער ומודע) ועד שהוא קם נשאר יבש.
    שאלתי האם להעיר אותו לשירותים ? יכול להיות שעדיין לא מוכן לגמילה בלילה?

תודה רבה (:

לקביעת תור
    סגירה
    האם להעיר בלילה?

הוספת תגובה

תמונה

• האם להעיר בלילה? - תגובה

ד''ר ברוך קושניר
    11/11/2012

גמילה מהרטבה בלילה באמצעות הפסקת השימוש בחיתול

יש להפסיק את השימוש בחיתול למשך שלשה שבועות.

לאפשר לילד לישון ללא חיתול.

לעקוב אחר ההתרחשויות.

אם מספר הלילות היבשים הולך ומתרבה בהדרגה -- זה מלמד שהילד נמצא בתהליך גמילה טבעי וכנראה יגיע ליובש מחלט עם הזמן.

אם הילד ממשיך להרטיב ללא כל שינוי במהלך שלשת השבועות -- זה מלמד שלא מתבצע תהליך גמילה טבעי.

במצב זה ניתן:

להחזיר את השימוש בחיתול ולנסות שוב בעוד מספר חודשים.

לפנות לטיפול באמצעות זמזם הרטבה

ניתן ליישם את השיטה כבר מגיל שלש וחצי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בת 6 מרטיבה אחת ל...
    נועה
    06/11/2012

בתי בת 6 מרטיבה בערך אחת לחודש,
    ניסינו כל מיני שיטות, ברוב הפעמים לא היה כעס מצדי אך היו פעמים שכתוצאה מייאוש גם כעסתי אבל לא הפרזתי בתגובה.
    פעם אמרתי שאולי לא כדאי שתלך לישון אצל חברים או שיבואו, פעם ישבתי ונסיתי לשאול למה?
    פעם נסיתי להבין מה מרגישה?
    ניסיתי עם עצמי להבין האם זה רגשי או....
    בקיצור מה אני עושה עם זה איך אני ממשיכה מכאן.
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    בת 6 מרטיבה אחת ל...

הוספת תגובה

תמונה

• בת 6 מרטיבה אחת ל... - תגובה

ד''ר יונתן קושניר
    06/11/2012

שלום,
    אנא המנעי מהבעת כעס או דיון על הנושא, אין ביכולתה לשלוט על זה.
    ככל הנראה מדובר בבעיה פיזיולוגית.
    האם את צעירה אותה בלילה לשירותים? האם אתם מונעים שינה?
    אם כן, אנא הפסיקו זאת, נסי לתת לה לשתות יותר לפני השינה בשבועיים הקרובים (אלא אם כן אתם נוטלים מינירין). אם תראו כי תדירות ההרטבה עולה ניתן לעזור לכם עם הזמזם.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הרטבה בלילה
    נטע
    29/10/2012

שלום ביתי בת 3 גמולה מחיתולים כבר שנה, מאז שנגמלה השארתי לה את החיתול בלילה כי החיתול היה ספוג בפיפי, לפני כחודש וחצי החלטתי להוריד את החיתול בלילה. כל לילה היא עושה פיפי לפני השינה ואני לוקחת אותה לשירותים לפני שאני הולכת לישון, לא תמיד אני מספיקה ולעיתים היא כבר עשתה את הפיפי במיטה. לעיתים אני לוקחת אותה והיא עושה פיפי בשירותים ובבוקר היא רטובה. לא מספיק לה פעם אחת בלילה לעשות פיפי, היא גם לא מתעוררת שהיא רטובה, איני רוצה להחזיר לה את החיתול (וגם היא בשום פנים ואופן לא רוצה חיתול), איך עלי לנהוג?
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הרטבה בלילה

הוספת תגובה

תמונה

• הרטבה בלילה - תגובה

ד''ר ברוך קושניר
    31/10/2012

ניתן לסייע לכם בפתרון הבעיה באמצעות זמזם אלקטרוני אלחוטי במסגרת הדרכה, ליווי ומעקב במרפאה מקצועית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בן 3.5-מרטיב כל לילה אחרי שכבר נגמל
    הילי
    27/10/2012

היי,
    בני בן 3.5 בשבועיים האחרונים מרטיב כל לילה ואף כמה פעמים בלילה - הוא לא
    שם לב בכלל שרטוב וממשיך לישון- רק אם אנחנו רואים- מחליפים הכל.
    אחרי שכבר היתה תקופה שהיה קם אפילו לבד והולך לעשות פיפי בשירותים

ייחסתי את זה לכניסה לגן חדש (גן עיריה) , אף על פי שממש אוהב את הגן והגננת ואני יודעת שטוב לו שם..

(ביום יודע להתאפק, אף על פי שעד לא מזמן גם היה בורח לו לפעמים
    וגם עכשיו כשפתאום נגיד מגיע פעם ראשונה לבית של ילד, חבר- כל כך עסוק שיכול לברוח לו)

לא יודעת מה לעשות לגבי הלילה, אנחנו בנתיים לא שמים לו שוב חיתול/חיתול תחתון כי נראה לי ממש לא לעניין ומוזר לחזור לחיתולים אחרי שכבר תקופה ארוכה לא היה..
    מצד שני- זה להחליף בגדים ומצעים כל לילה ולפעמים פעמים שלוש בלילה.. וגם עוד מעט חורף..
    כמו כן, בעלי ואני עוד שבוע נוסעים לחול ל-4 ימים והוא יישאר עם הסבתא- ולה בטוח יהיה קשה לעשות ההחלפות

אשמח לתגובתכם ועצתכם,
    תודה,
    הילי.

הוספת תגובה

תמונה

• בן 3.5-מרטיב כל לילה אחרי שכבר נגמל - תגובה

ד''ר ברוך קושניר
    28/10/2012

א. החזירו את החיתול לשימוש מלא בלילה.
    ב. ניתן לסייע לכם בפתרון הבעיה באמצעות זמזם הרטבה אלקטרוני אלחוטי במסגרת הדרכה,ליווי ומעקב במרפאה מקצועית.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה