פורום הרטבת לילה - יש לך שאלה?

מנהל הפורום

ד``ר ברוך קושניר
ד"ר ברוך קושניר
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר ברוך קושניר ללא פרסום בפורום

• 2 שאלות על תאומות..
    שירה
    27/01/2014

1. ביתי בת ה4 נגמלה יחסית מוקדם [לעומת תאומתה..] הכל הלך חלק גם יום גם לילה לאחרונה[נראה לי מתחילת החורף] היא מרטיבה כל לילה לפחות פעמיים בלילה...
    גם עם אני מעירה אותה ב11 בלילה בערך, וגם אם לא.. היא מרטיבה בכל מקרה.
    לפעמים אני שומעת אותה קצת בוכה אבל עד שאני מגיעה היא כבר רטובה לגמרי..
    יש מה לעשות ??
    2. כמו כן התאומה השניה, ביום מסתדרת מצוין, בלילה לא הצלחנו לגמול אותה כלל. תמיד היתה קמה רטובה מאוד מאוד וגם הטיטולים בבוקר רטובים לגמרי, האמת שזה קצת מפריע לה שהיא עדיין עם טיטול בלילה, אפילו שהרגעתי אותה ואמרתי לה שגם לאחותה הגדולה היה , והחברות לא צריכות לדעת מזה ויותר נעים לה ככה.. וכו'...
    אך בכל זאת אולי יש משהו שכן ניתן לעזור לה בגמילה?
    תודה מראש על תשובתכם

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    2 שאלות על תאומות..

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• 2 שאלות על תאומות.. - תגובה

ד''ר ברוך קושניר
    27/01/2014

ניתן לפתור את בעיית ההרטבה של הבנות באמצעות טיפול בזמזם הרטבה אלקטרוני אלחוטי במסגרת הדרכה, ליווי ומעקב במרפאה מקצועית.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גמילה בלילה,
    צליל
    21/01/2014

היי גמלתי את בני שהיה בן 3ו4חודשים פה ושם היו פספוסים אבל נגמל יפה אבל עד היום כמעט בן 4עוד חודשיים עם טיטול בלילה כי שהיה ללא הסדין וכל הבגדים רטובים מבקש ללא ולפעמים קם מלא פיפי לפעמים לא מה כדאי לעשות איזה עצה יכולים לתת לי בבקשה רבה?.

לקביעת תור
    סגירה
    גמילה בלילה,

הוספת תגובה

תמונה

• גמילה בלילה, - תגובה

ד''ר ברוך קושניר
    21/01/2014

ניתן לסייע לכם בפתרון הבעיה באמצעות זמזם אלקטרוני אלחוטי במסגרת הדרכה, ליווי ומעקב במרפאה מקצועית.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נולד אח והרטבת לילה
    מיכל
    05/01/2014

שלום, בני בן השלוש התחיל להרטיב בלילה באופן קבוע כבר שבוע וחצי. הוא לא מתעורר אבל אני מנקה אותו ומחליפה מצעים אך לא דיברתי איתו על זה . נולד לו אח לפני שלושה שבועות ואין לי ספק שזה תגובה רגשית. איך עוזרים לו להפסיק עם הרטבת הלילה? האם לקחת אותו לפני שאני הולכת לישון לשרותים? האם לדבר איתו על זה בבוקר או לפני השינה ? יש לציין שהילד גמול בלילה כבר הרבה זמן כמעת ללא פיספוסים . תודה .

לקביעת תור
    סגירה
    נולד אח והרטבת לילה

הוספת תגובה

תמונה

• כמעט .. לא כמעת

מיכל
    05/01/2014

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה..שאלה

מיכל
    09/01/2014

תודה רבה, הטיפול עזר?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נולד אח והרטבת לילה - תגובה

ד''ר ברוך קושניר
    10/01/2014

במידה ועבר יותר מחודש מאז שהחל להרטיב מחדש והבעיה עדיין לא נעלמה מעצמה - מומלץ לפנות לקבלת עזרה במרפאת הרטבה מקצועית.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בעיה גנטית
    אני
    02/01/2014

שלום
    בני בן4 ו-7 חודשים , הוא בן יחיד, גמול מגיל שלוש משתן, אך צואה- סירב תחילה לעשות בשירותים, כנראה בשל פחד, (ביקש טיטול תמיד כשהיה לו קקי). בערך בגיל3.5-4 החל לעשות בשירותים, אבל רק עם ישבנון (במקומות בהם אין - קשה לו מאוד לעשות, לשם כך קנינו לסבא וסבתא ישבנון (שיהיה שם קבוע) ולעיתים אנו לוקחים איתנו את הישבנון לדודים או חברים שאין להם ישבנון בבית)
    אני לא בטוחה ממה זה נובע. הוא קטן לגילו ונראה לי שזה בגלל שהוא מרגיש כאילו "טובע" באסלה, למרות שאני או אביו מבטיחים להחזיק אותו חזק ולהיות לצידו עד שיסיים. בישבנון- הוא יושב לבד באופן עצמאי ביותר. כל זה לא מפריע לי בבית, אלא רק עם מגיעים למקום בו אין ישבנון ושכחנו להביא מהבית,- אז כבר ניהיה קשה, הוא מסוגל להיתאפק זמן רב או לבקש טיטול.
    הבעיה שמטרידה אותי יותר היא בעיית ההרטבה בלילה. מאחר וגם בעלי וגם אני הרטבנו עד גיל מאוד מאוחר (אני עד כתה ט' וזה עבר מעצמו, בעלי עד כתה ו'), אני חוששת שמדובר פה בעניין גנטי. אני זוכרת את התסכול שהרגשתי כל בוקר שקמתי רטובה ואני בשום-פנים ואופן לא מוכנה שבני ירגיש כך!
    לפני כ7 חודשים בערך הורדתי לו את הטיטול, אבל עשיתי כמה טעויות כמו להעירו לפיפי באמצע הלילה. ובכל זאת היו כמה לילות שכן קם רטוב. הוא היה כ"כ מבויש וזה הזכיר לי את עצמי כשהייתי קטנה, אז החלטתי שדי והחזרתי את הטיטול.
    כעת, הוא בן 4 ו7 חודשים, והוא אומר שהוא רוצה לישון בלי טיטול, אך אני לא יודעת מה לעשות ואיך לעשות זאת בדרך הנכונה? אציין שכל בוקר הוא קם עם טיטול מלא בפיפי.

האם העובדה שאני ובעלי הרטבנו עד מאוחר - אז יש סיכוי לפתור את זה? יכול להיות שזה בגלל העניין הגנטי?
    אני לא רוצה שהוא יחווה אכזבות! בנוסף, הוא ילד מאוד אסטניסט. הלילה למשל, הוא ביקש מאוד לישון בלי טיטול (פעם ראשונה, מאז) וכשהוא קם בבוקר הוא לא יכל לסבול את עצמו ואמר "תחליפי לי, זה מגעיל אותי!"
    האם יש אפשרות לטפל בבעיה לפני שמורידים את הטיטול? כלומר, לטפל ואז הוא יקום עם טיטול יבש ואז נוריד לגמרי את הטיטול?
    מהם הצעדים הראשונים? איך עושים את זה בצורה הכי יעילה, הכי מצליחה והכי פחות מביישת ומאכזבת?
    מודה לך מראש, דפי

לקביעת תור
    סגירה
    בעיה גנטית

הוספת תגובה

תמונה

• בעיה גנטית - תגובה

ד''ר ברוך קושניר
    02/01/2014

אכן בעיית ההרטבה בלילה היא ברוב רובם של המקרים על רקע תורשתי. יחד עם זאת אין כל בעיה לטפל בה כבר מגיל שלש וחצי. הטיפול היעיל ביותר הוא באמצעות זמזם הרטבה אלקטרוני במסגרת הדרכה,ליווי ומעקב במרפאה מקצועית. יש בהחלט אפשרות לבצע את הטיפול תוך כדי שימוש בחיתול.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול באמצעות פעמונית
    מאיה
    11/12/2013

שלום,
    יש לי ילדה בת 6 שעדיין מרטיבה במיטה ואני רוצה לתחיל טיפול התנהגותי וכן בטיפול בזמזם . הבנתי שיש מכשיר הפועל על רטט, זה נכון? איפה אפשר לרכוש? בתי ישנה בחדר עם אחותה ואני לא מעוניינת שאחותה שאינה מרטיבה תסבול בלילה מציפצופי הפעמונית .
    אודה לתשובתך. תודה

לקביעת תור
    סגירה
    טיפול באמצעות פעמונית

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול באמצעות פעמונית - תגובה

ד''ר ברוך קושניר
    12/12/2013

שלום מאיה, זמזמים הפועלים על רטט בלבד לא יעילים. ברוב המקרים בהם אחים מתעוררים מהזמזם - זה קורה לילה או שניים ולאחר מכן הם לא מתעוררים. מכל מקום ישנם פתרונות לנושא זה במיוחד באמצעות זמזמים אלחוטיים. בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בני בן ה- 3.5
    לידור
    09/12/2013

פשוט מסרב לעשות קיבה בשירותים . הוא עושה בתחתונים. לא משתף פעולה ולא אומר שיש לו "גדולים" .שתן הוא כן עושה בשירותים. הוא עדיין לא גמול מחיתול בלילה. אודה לתשובה כיצד אפשר לגרום לו כן ללכת לשירותים / סיר בכל מצב . כל השיחות שלנו לא עוזרות ככ.. מודה מראש.

לקביעת תור
    סגירה
    בני בן ה- 3.5

הוספת תגובה

תמונה

• בני בן ה- 3.5 - תגובה

ד''ר ברוך קושניר
    09/12/2013

מדובר בבעיה מורכבת הדורשת התערבות טיפולית. מומלץ לפנות למרפאה המתמחה בטיפול בחרדת אסלה, התלכלכות ועצירות.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הרטבת לילה ילד בן 4.5
    אלמונית
    06/06/2013

שלום
    בני בן 4.5 ומרטיב בלילה. אני שמה לו חיתול גמילה בלילה
    וכמעט כל בוקר הוא מתעורר עם חיתול רטוב
    בעלי רוצה לחנך אותו שיפסיק להרטיב אז כל בוקר שהוא מתעורר רטוב
    הוא עושה לו מקלחת עם מים קרים בגוף תוך כדי צעקות שהא צריך להפסיק להרטיב
    האם זה תקין?הגיוני? האם זה עוזר לילד?
    זקוקה לעזרה
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הרטבת לילה ילד בן 4.5

הוספת תגובה

תמונה

• הרטבת לילה ילד בן 4.5 - תגובה

ד''ר ברוך קושניר
    16/06/2013

עליכם להפסיק מייד את ההתנהלות הזאת. היא לא מובילה לפתרון הבעיה והיא פוגעת קשות בילד.

הרטבת לילה נובעת מליקוי במערכת הרפלקסים המפקחת על שלפוחית השתן - לילד אין שליטה בנושא.

גמילה מהרטבה בלילה באמצעות הפסקת השימוש בחיתול

רוב הילדים נגמלים מהרטבה בלילה באופן טבעי ללא התערבות כלשהיא מצד ההורים. את התהליך הטבעי הזה ניתן לזרז על ידי התערבות יזומה מצד ההורים.
    מוצגת כאן לפניך הדרך בה יש לפעול כאשר מנסים לזרז את תהליך הגמילה הטבעי מהרטבה בזמן שינה.

יש להפסיק את השימוש בחיתול למשך שלשה שבועות.

לאפשר לילד לישון ללא חיתול.
    לאפשר לו לשתות באופן חופשי בשעות הערב,
    לעודד התרוקנות בשירותים לפני השינה אך לא להפעיל לחץ,
    להימנע מהערות יזומות של הילד לשירותים במהלך הלילה.

לעקוב אחר ההתרחשויות.

אם מספר הלילות היבשים הולך ומתרבה בהדרגה -- זה מלמד שהילד נמצא בתהליך גמילה טבעי וכנראה יגיע ליובש מחלט עם הזמן.

אם הילד ממשיך להרטיב ללא כל שינוי במהלך שלשת השבועות -- זה מלמד שלא מתבצע תהליך גמילה טבעי.

במצב זה ניתן:

להחזיר את השימוש בחיתול ולנסות שוב בעוד מספר חודשים.

או

לפנות לטיפול באמצעות זמזם הרטבה אלחוטי במסגרת הדרכה, ליווי ומעקב במרפאה מקצועית.

ניתן ליישם את השיטה כבר מגיל שלש .

:

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מזעזע. תשלחי את בעלך לטיפול

פניקס
    05/12/2013

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ילדה בת 8
    פניקס
    05/12/2013

שלום רב,

הבת שלי בת שמונה. מרטיבה בלילה, אך לא כל לילה אלא מידי פעם.
    יכולה להיות תקופה יבשה של שלושה שבועות ואז פתאום מגיע שבוע שהיא יכולה להרטיב כמעט כל יום.
    אין דפוס עקבי להרטבות. אין תלות באירועים כאלה או אחרים.
    התחלנו לפני כשבועיים טיפול במרפאת הרטבה באמצעות פעמונית.
    שום דבר !
    הילדה בכלל לא שומעת את הפעמונית, למרות שממוקמת קרוב לראשה, גם מההרטבה היא לא מתעוררת לרוב.
    לא חל שום שינוי ואין שום הבדל.
    מה בכל זאת?
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    ילדה בת 8

הוספת תגובה

תמונה

• הרטבת ליליה - רגרסיה
    מיקי
    28/11/2013

ביתי בת שלוש וחמישה חודשים , גמולה מחיתולים מגיל שנה ועשרה חודשים ביום ובלילה מגיל שנתיים וחצי. הגמילת לילה היתה מאוד קלה (ביחד עם הבקבוק), פספוסים לעיתים רחוקות מאוד, אבל בשבוע האחרון בכל לילה היא עושה פיפי במיטה. הבוקר היא קמה יבשה נעמדה ליד המיטה ועשתה פיפי על הריצפה.
    חשוב לי לציין שהיא אף פעם לא קמה באמצע הלילה וביקשה פיפי, גם בבוקר כשהיא קמה היא טוענת שאין לה פיפי ועושה רק בגן, ז"א שהיא כן יודעת להתאפק.
    אין לי מושג כיצד לנהוג, האם לכעוס עליה או להתעלם?
    אשמל לקבל את עצתך.

לקביעת תור
    סגירה
    הרטבת ליליה - רגרסיה

הוספת תגובה

תמונה

• הרטבת ליליה - רגרסיה - תגובה

ד''ר ברוך קושניר
    28/11/2013

נראה כי מדובר בהרטבת לילה משנית. אין לכעוס על הילדה. אם הבעיה לא תעלם מעצמה תוך שלשה שבועות נא פנו אל מרפאת הרטבה מקצועית. ניתן לסייע לכם בפתרון הבעיה במסגרת באמצעות זמזם הרטבה אלחוטי במסגרת הדרכה ,ליווי ומעקב.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עושה רק בבית בשירותים ובחוץ בטיטול?
    פני
    27/11/2013

בני בן שנתיים ו-3 חודשים, בן אחרי 2 בנות בגילאי 8.5 ו5.5, ילד מקסים ומלא בטחון בלי עין הרע...
    לפני כחודשיים בחופשת סוכות הורדנו טיטול ביוזמתו, ועשה כמה ימים בשירותים פיפי וקקי וכשחזרנו לגן אחרי החופשה עשה פיפי בשירותים בגן.
    לאחר כמה ימים התחיל להתאפק שעות רבות וסרב לעשות בשירותים לא בבית ולא בגן, רץ מצד לצד, אמר שיש לו פיפי ובכה...
    לאחר כמה ימים כאלה, החלטנו להחזירו לטיטול והוא התרגל שוב לטיטול והיה אומר בכל פעם כשעשה בטיטול את מה שעשה...וחזרנו לשגרה.
    לפני כשבוע וחצי התחיל שוב לבקש לעשות בשירותים בבית ואכן עושה פיפי וקקי בבוקר ואחרי הגן בבית בשירותים ובבית רק עם תחתונים.
    אך כל שעות היום בגן הוא עם טיטול, ועושה בטיטול (בעיקר פיפי)
    אבל מסרב לעשות בגן בשירותים למרות שאני מסבירה לו ש"זה כמו בבית"
    גם בשבתות האחרונות היינו אצל סבא וסבתא בבית והוא הלך לשירותים אך לא עשה וברח לו בטיטול פעמיים קקי
    נראה כי הוא לא מרגיש בטחון לעשות מחוץ לבית. חשבתי שזה אולי שלא רוצתה לעשות בגן אבלך גם בבתים של הסבים לא עושה...
    מה לעשות? האם זה בסדר להשאיר את המצב ככה? שיעשה רק בבית בשירותים? ובגן או מחוץ לבית בטיטול? מה לעשות?
    אודה לעצה דחופה

הוספת תגובה

תמונה

• עושה רק בבית בשירותים ובחוץ בטיטול? - תגובה

ד''ר ברוך קושניר
    27/11/2013

מומלץ לפנות למרפאה המתמחה בטיפול בבעיות שליטה בסוגרים, עצירות, התלכלכות וחרדת אסלה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הרטבת לילה בת שנתיים וחצי
    נטלי
    22/11/2013

שלום הבת שלי בת שנתיים וחצי גמולה באופן מלא בוקר ולילה כבר חצי שנה בחודש האחרון כל לילה עושה פיפי במיטה למרות שבעבר לא עשתה אני לוקחת אותה שעתיים בערך אחרי שהולכת לישון לשירותים ובכל זאת מפספסת יש לציין שלא חל שינו במשפחה מבחינת הרחבת המשפחה או כל שינוי אחר מה ניתן לעשות תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הרטבת לילה בת שנתיים וחצי

הוספת תגובה

תמונה

• הרטבת לילה בת שנתיים וחצי - תגובה

ד''ר ברוך קושניר
    24/11/2013

ניתן לסייע לכם בפתרון הבעיה באמצעות זמזם הרטבה אלחוטי במסגרת הדרכה, ליווי ומעקב במרפאה מקצועית

בברכה

ד"ר ברוך קושניר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כמעט בן 7 ועדיין מרטיב בלילה
    ליאורה
    20/11/2013

בן שלי כמעט בן 7 ועדיין מרטיב בלילה. היו כבר תקופות שהיה מרטיב לא בכל לילה, אבל מאז שהחזרנו לו טיטול (מיוחד להרטבת לילה) הוא מרטיב כמעט כל לילה.
    האם יש טיפול כלשהו פרט לזמזם? הילד ישן נורא חזק ולא נראה לי שישמע אותו.

הוספת תגובה

תמונה

• כמעט בן 7 ועדיין מרטיב בלילה - תגובה

ד''ר ברוך קושניר
    21/11/2013

הטיפול באמצעות הזמזם הוא היעיל ביותר. רוב הילדים ישנים חזק מאד. במרפאת הרטבה מקצועית ידריכו אתכם כיצד להתגבר על השינה החזקה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הרטבה במהלך היום
    שני
    14/11/2013

שלום רב ,
    ילדי בן ה- 3.5 נגמל לפני כחצי שנה.
    הוא לא מסכים לעשות את צרכיו בשירותים בגן וכתוצאה מכך הוא מתאפק כל היום והרבה פעמים הוא גם מפספס.
    אני לא מצליחה לשכנע אותו לעשות את צרכיו בשירותים בגן. מה אני יכולה עוד לעשות.

בבית הכל בסדר ואין פספוסים לא ביום ולא בלילה למעט מידי פעם.

לקביעת תור
    סגירה
    הרטבה במהלך היום

הוספת תגובה

תמונה

• הרטבה במהלך היום - תגובה

ד''ר ברוך קושניר
    17/11/2013

המנעו מהפעלת לחצים על הילד בנושא. נסו לחקור ולהבין את הסיבות לכך שמסרב להשתמש בשירותים בגן. נסו לשהות איתו פרק זמן מסויים בגן וללוות אותו בעצמכם לשירותים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ניסתי לא עוזר הוא לא מוכן בשום פנים

שני
    17/11/2013

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הרטבת יום
    מיקי
    13/11/2013

ביתי בת 4 ויש לה בעייה בהרטבת יום היא בעצם אף פעם לא נגמלה לגמרי עשינו בדיקות אצל אורולוג והכל יצא תקין, לא מפריע לה שהיא מפספסת ורטובה במידה ולוקחים אותה לשירותים ומזכירים לה היא הולכת אבל אם לא מזכירים לה זה לא בתודעה שלה, קורה גם שהלכה לשירותים התרוקנה ואחרי 5 דקות יוצא לה שוב במכנסים, היא בכלל לא מבקשת ללכת לשירותים כאשר יש לה קקי היא הולכת יפה מאוד. בקשר לילה בכלל עוד לא נגמלנו (ניסינו בחופש הגדול אבל ממש לא היה בכיוון) אני כבר לא יודעת מה לעשות
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הרטבת יום

הוספת תגובה

תמונה

• הרטבת יום - תגובה

ד''ר ברוך קושניר
    13/11/2013

שלום מיקי

מדובר בהרטבת לילה אשר אליה נילווית הרטבה בזמן ערות.

הדרך היעילה ביותר לטפל במקרה כזה היא להתמקד בטיפול בהרטבת הלילה באמצעות זמזם הרטבה. ברוב המקרים האלה הטיפול הזה משפיע גם על ההרטבה בזמן ערות ומוביל לפתרון הבעיה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הרטבות לילה
    ילנה
    04/11/2013

שלום,
    בני בן 4. גמול ביום מגיל 2.5. בלילה הולך לנו קצת פחות טוב. יש תקופות (לפעמים לאורך שבוע ויותר) שהוא קם יבש בבוקר ויש תקופות שכמעט כל בוקר הוא רטוב. ברצוני לציין שהחזרתי לו תחתון לילה ( בערך לפני כחודש).
    ברצוני לדעת מתי זה צריך להסתדר, זאת אומרת האם אני צריכה להתחיל לדאוג או שזה
    עדין בטווח הנורמה?
    האם כדאי להתחיל טיפול כל שהו?

לקביעת תור
    סגירה
    הרטבות לילה

הוספת תגובה

תמונה

• הרטבות לילה - תגובה

ד''ר ברוך קושניר
    04/11/2013

גמילה מהרטבה בלילה באמצעות הפסקת השימוש בחיתול

רוב הילדים נגמלים מהרטבה בלילה באופן טבעי ללא התערבות כלשהיא מצד ההורים. את התהליך הטבעי הזה ניתן לזרז על ידי התערבות יזומה מצד ההורים.
    מוצגת כאן לפניך הדרך בה יש לפעול כאשר מנסים לזרז את תהליך הגמילה הטבעי מהרטבה בזמן שינה.

יש להפסיק את השימוש בחיתול למשך שלשה שבועות.

לאפשר לילד לישון ללא חיתול.
    לאפשר לו לשתות באופן חופשי בשעות הערב,
    לעודד התרוקנות בשירותים לפני השינה אך לא להפעיל לחץ,
    להימנע מהערות יזומות של הילד לשירותים במהלך הלילה.

לעקוב אחר ההתרחשויות.

אם מספר הלילות היבשים הולך ומתרבה בהדרגה -- זה מלמד שהילד נמצא בתהליך גמילה טבעי וכנראה יגיע ליובש מחלט עם הזמן.

אם הילד ממשיך להרטיב ללא כל שינוי במהלך שלשת השבועות -- זה מלמד שלא מתבצע תהליך גמילה טבעי.

במצב זה ניתן:

להחזיר את השימוש בחיתול ולנסות שוב בעוד מספר חודשים.

או

לפנות לטיפול באמצעות זמזם הרטבה אלקטרוני אלחוטי.

ניתן ליישם את השיטה כבר מגיל שלש .

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה