פורום הרטבת לילה - יש לך שאלה?

מנהל הפורום

ד``ר ברוך קושניר
ד"ר ברוך קושניר
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר ברוך קושניר ללא פרסום בפורום

• האם להחזיר טיטול לאחר גמילה
    אודליה
    12/01/2015

שלום!
    הבת שלי בעוד כחודשיים תהיה בת 4. עדיין מרטיבה כל לילה בלי לפספס...
    הבעיה שכרגע חורף והיא מתעוררת בלילה כשכולה פשוט קפואה ורטובה. מיותר לציין את כל ההתעסקות עם הבגדים המלוכלכים והמצעים שצריך לכבס יום יום.
    הומלץ לי ע"י חברים לקנות לה תחתוני גמילה. קניתי ולא ידעתי שזה נראה ממש כמו טיטול רק שזה מתלבש כמו תחתונים. עדיין לא השתמשתי כי אני בהתלבטות, האם זה יחזיר אותה אחורה והיא תרגיש בנוח להמשיך להרטיב בגלל הטיטול?
    האם כדאי להעביר כך את החורף למרות הקושי?
    והאם ניתן לטפל בבעיית ההרטבה כבר בגיל הזה?
    יש לציין שגם אחיה הגדול שכיום בן 6 הרטיב עד גיל 5, ורק השנה התחיל להרטיב לפעמים ולא על בסיס קבוע.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• האם להחזיר טיטול לאחר גמילה - תגובה

ד''ר ברוך קושניר
    12/01/2015

א. בהחלט מומלץ להשתמש בחיתול בשלב זה
    ב. ניתן לבצע את הטיפול בהרטבה תוך כדי שימוש בחיתול באמצעות זמזם הרטבה אלקטרוני אלחוטי במסגרת הדרכה, ליווי ומעקב במרפאה מקצועית.

בהצלחה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• זמזם הרטבה
    אבי
    29/12/2014

אך קונים זמזם הרטבה ?

לקביעת תור
    סגירה
    זמזם הרטבה

הוספת תגובה

תמונה

• זמזם הרטבה - תגובה

ד''ר ברוך קושניר
    29/12/2014

יש לפנות אל מרפאת הרטבה מקצועית ולקבל שם הדרכה, ליווי ומעקב וכן גם את הזמזם בהשאלה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• זמזם
    מאיה
    24/12/2014

שלום , יש לי זמזם הרטבה ועם הזמן מסתבר שבני בערב לעס את החוט ועכשיו הזמזם לא תקין. איפה אפשר לתקן ?

לקביעת תור
    סגירה
    זמזם

הוספת תגובה

תמונה

• זמזם - תגובה

ד''ר ברוך קושניר
    24/12/2014

מומלץ לפנות אל הגורם ממנו רכשתם את הזמזם

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הרטבת לילה רק בעונות הקרות
    לי
    15/12/2014

שלום,

בתי בת 4 ו 8 חודשים (כרגע הילדה היחידה שלנו). היא גמולה מחיתולים החל מגיל שנתיים.
    במהלך שעות היום היא לא מפספסת ותמיד עושה את צרכיה בשירותים.
    העניין הוא כזה, בעונת האביב והקיץ - העונות החמות, היא תמיד מתעוררת בלילה כשיש לה פיפי וניגשת לבד לשירותים (אפילו כמה פעמים באמצע הלילה אם יש לה).
    מהרגע שמתחיל להיות קר בחוץ- סתיו, חורף היא לא מתעוררת בלילה ועושה פיפי במיטה. וזה ככה בכל שנה מאז שהיא נגמלה!
    אנחנו משתדלים לקום באמצע הלילה ולקחת אותה לשירותים, אבל לפעמים מתעוררים מאוחר מדי או לא מצליחים לקום בעצמנו או שהיא עושה שוב פיפי למרות שלקחנו אותה לשירותים באמצע הלילה. והיא גם לא מתעוררת מזה, היא יכולה להמשיך לישון כשכולה רטובה לגמרי.
    כשאני שואלת אותה מה קרה, היא אומרת שהיא לא מרגישה שהפיפי יוצא לה.
    אנחנו מנסים להסביר לה שהיא חייבת לשים לב, ואם היא מרגישה שיש לה פיפי היא חייבת לקום לשירותים למרות שהיא עייפה או לקרוא לנו ואנחנו ניקח אותה, שזה לא נעים לישון רטובים והיא יכולה לחלות, היא כמובן מבינה את זה ויודעת, אבל זה לא עוזר ביישום.
    חשוב לי לציין זה לא שקר לה בלילה, להיפך, היא לא מוכנה לישון עם גרביים, ותמיד כשמכסים אותה, היא מייד מורידה מעליה את השמיכה.

אנחנו חשים תסכול רב מהמצב כי לא ברור לנו למה זה קורה, ואנחנו לא יודעים כיצד לעזור לה עם זה ומה הדרך הנכונה ביותר להגיב כשהיא עושה במיטה.

אודה מאוד לעצתכם.

הוספת תגובה

תמונה

• הרטבת לילה רק בעונות הקרות - תגובה

ד''ר ברוך קושניר
    15/12/2014

הילדה סובלת מהרטבת לילה והנושא הוא לחלוטין לא בשליטה שלה. מתוך כך אין כל טעם בתזכורות ובקשות ממנה לגייס השתדלות. ניתן לסייע בפתרון הבעיה באמצעות טיפול בזמזם אלקטרוני אלחוטי במסגרת הדרכה, ליווי ומעקב במרפאת הרטבה מקצועית.

בהצלחה.

ד"ר ברוך קושניר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הרטבה שניונית
    יעל
    15/12/2014

שלום רב,

בני בן 3.7 - בגיל 3 נגמל מחיתולים, תחילה במהלך היום ולאחר כחודש גם בלילה ללא בעיות מיוחדות. לפני כשלושה חודשים (גן חדש, לילות קרים, אחות בת שנה - אולי קשור?) החל מרטיב ברוב הלילות. כשאנחנו לוקחים לשירותים באמצע הלילה אינו מרטיב.

האם כדאי להחזיר לחיתול לילה עד גיל ארבע?

תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    הרטבה שניונית

הוספת תגובה

תמונה

• הרטבה שניונית - תגובה

ד''ר ברוך קושניר
    15/12/2014

א. בהחלט כדאי להחזיר את החיתול לשימוש.
    ב. ניתן לטפל בבעיית ההרטבה של הילד באמצעות זמזם אלקטרוני אלחוטי במסגרת הדרכה, ליווי ומעקב במרפאה מקצועית.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טיטול בגיל 15
    אילן
    22/07/2014

אני נער בן 15 ומרטיב במיטה מגיל אפס. אני הולך לישון כל לילה עם טיטול, פעם השתמשתי בשל תינוקות וכשגדלתי אימי עברה לחתל אותי בחיתולים למבוגרים. בחודשיים האחרונים התחלתי לפספס גם ביום מידי פעם ואימי שלחה אותי לבית הספר עם טיטול. אימי מתעקשת שאלבש טיטול בכל פעם שאני יוצא מהבית וכשמדובר ביציאות ארוכות היא לוקחת טיטולים בתיק ומחליפה לי כשצריך. עם הזמן זה מתגבר ואני מאבד שליטה יותר ויותר. לפעמים אני גם לא מרגיש כשזה יוצא לי. לפני שבוע התחיל לברוח לי גם צואה ואני מרגיש ממש חסר אונים. זה גם לא נעים כשאמא שלך מנגבת אותך עם מגבונים ומחתלת אותך. עוד מעט מתחילה שנת הלימודים ואני ממש אובד עיצות

לקביעת תור
    סגירה
    טיטול בגיל 15

הוספת תגובה

תמונה

• טיטול בגיל 15 - תגובה

ד''ר ברוך קושניר
    23/07/2014

שלום רב

ניתן לסייע לך בפתרון הבעיה באמצעות טיפול בזמזם הרטבה במסגרת הדרכה ליווי ומעקב במרפאה מקצועית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• זעזוע מפניית הנער בן 15

מאיה
    31/10/2014

הזדעזעתי מקריאת ההודעה שכתב הנער בן ה 15 שסובל מאמא שלו יותר מהכל! ד״ר, הילד פנה אליך לדעתי ממצוקה אמיתית ולא בטוח שתשובתך להזמנתו אליך היא לבד הפתרון. לך יש כיצד ליצור קשר איתו, אני בטוחה שחייבים ליצור עמו קשר ולבדוק מה קורה בבית שלו, הילד במצוקה עמוקה, עזור לו בבקשה!! אל תעביר את ההודעה הלאה !

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• זעזוע מפניית הנער בן 15 - תגובה

ד''ר ברוך קושניר
    31/10/2014

שלום מאיה, אני מסכים עם כל מילה שלך. לצערי אין דרך לזהות או לאתר את הילד מלבד מתן מענה דרך הפורום. אני מקווה שבנוסף לפניה דרך הפורום הוא פונה גם לגורמים נוספים כגון רופא הילדים או יועצת בית הספר.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בן 10 ובן 7 עדיין מרטיבים בלילה!!!
    מאיה
    31/10/2014

נשבר לי מהסירחון בבית ומכביסות בלתי פוסקות.
    כל לילה השניים מרטיבים מאז ומתמיד.
    ע ז ר ה !!!

הוספת תגובה

תמונה

• הרטבה חד פעמית
    מישהי
    06/10/2014

שלום
    בתי בת 5 וחצי הרטיבה אתמול באופן חד פעמי בתחילת הערב, שמעתי אותה בוכה ישבה על ארבע ועשתה פיפי.
    האם זה כתוצאה מחלום?או שפשוט לא התעוררה לפיפי?
    תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    הרטבה חד פעמית

הוספת תגובה

תמונה

• הרטבה חד פעמית - תגובה

ד''ר ברוך קושניר
    06/10/2014

ייתכן מאד כי מדובר באירוע חד פעמי. בשלב זה אפשר לתעלם. במידה ומסגרת השבועיים הקרובים יהיו עוד שלש הרטבות נא כיתבו אלינו שוב.

בברכה,
    ד"ר ברוך קושניר.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מישהי

מישהי
    06/10/2014

תודה רבה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רגרסיה
    עמית
    01/10/2014

שלום.
    בתי בת 3 כבור גמולה מספר חודשים ביום.
    נכנסה לגן עירוני השנה והיה בסדר בהתחלה לפני שבועיים נדבקה בתולעים בגן ומאז מתאפקת שעות{7 שעות ויותר} ומסרבת להתקרב לאסלה , אחרי שמתקפלת מכאבים או שבורח לה או שמבקשת חיתול ואז עושה פיפי או קקי .
    בדקנו אופציה של דלקת בדרכי השתן כשהתלוננה על הכאבים והכל תקין.
    מה לעשות? לא להסכים לחיתול ? לזרום איתה ולחכות שתוריד לבד את החיתול? אנחנו ממש מיואשים ובגן לא ממש אוהבים את זה ואני מפחדת לתת לה להתאפק שעות שלא יגרם נזק מיותר.

תודה ושנה טובה!

לקביעת תור
    סגירה
    רגרסיה

הוספת תגובה

תמונה

• רגרסיה - תגובה

ד''ר ברוך קושניר
    06/10/2014

כצעד ראשון - מומלץ לפנות לבירור יסודי אצל רופא ילדים.

בברכה,
    ד"ר ברוך קושניר.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בן חמש וחצי מרטיב בשינה
    מורן
    04/10/2014

שלום רב,
    בני הבכור גמול מגיל 3.

ביום אין פספוסים בכלל.
    הבעיה היא בלילה, בעלי לוקח אותו מתוך שינה בשעה 23:00 לעשות פיפי והוא אינו מתעורר בכל התהליך.
    תמיד הוא משתין בשעה זו ולרוב מתעורר יבש.בבוקר
    אם בעלי לא לוקח אותו בשעה זו תמיד קם רטוב.
    איך לוותר על הלקיחה הלילית לפיפי ?
    בני מעולם לא התעורר מתוך שינה לפיפי באופן עצמאי.
    תודה,דניאלה

לקביעת תור
    סגירה
    בן חמש וחצי מרטיב בשינה

הוספת תגובה

תמונה

• בן חמש וחצי מרטיב בשינה - תגובה

ד''ר ברוך קושניר
    06/10/2014

ילדכם סובל מהרטבת לילה. הדרך היעילה ביותר לפתרון הבעיה היא בטיפול באמצעות זמזם הרטבה במסגרת הדרכה, ליווי ומעקב במרפאת הרטבה.

בברכה,
    ד"ר ברוך קושניר.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הרטבת לילה
    נאוה
    02/10/2014

שלום
    הבן שלי בן חמש ותשעה חודשים סובל מהרטבת לילה החל לקבל נוביטרופן במשך שלושה ימים. היה הולך לישון בסביבות תשע, ומאז שהתחיל את התרופה נרדם בשמונה. האם יש סיבה לדאגה?

אודה על תשובה מהירה

נאוה

לקביעת תור
    סגירה
    הרטבת לילה

הוספת תגובה

תמונה

• בת 5
    ExtraSi
    13/08/2014

בת 5, מרטיבה בלילה, מעוניינים לבדוק האם ניתן לטפל בנושא.

1. להבנתינו ע"מ לדעת האם הבעיה היא עודף הפרשה של שתן מהכליות (ואז הטיפול הוא תרופתי - מינרין או נווטרופאן),
    או בעיה אחרת (ואז כנראה פעמון הרטבה), יש צורך בבדיקת אולטרה סאונד, האם נכון?
    (חבל לנסות לטפל בפעמון, אם יש צורך בטיפול תרופתי)
    2. לצורך אבחון ראשוני, דרך קופ"ח כללית ניתן להגיע רק למכון שניידר ואיזור המרכז רק לקושניר? (עלות לאחר החזר מושלם 490 ש"ח)
    3. האם בד"כ הצורך הוא רק בפגישת אבחון אחת (ואז מחליטים האם פעמון או תרופה), או שמדובר בסדרה מתמשכת של פגישות?
    4. האם ניתן לרכוש פשוט את הפעמונית באופן עצמאי (אולי בבית מרקחת)? במידה וכן, היכן באיזור המרכז?
    5. האם נכון שלא מומלץ להשתמש בפעמונית מהדור הישן המתחברת לדופן המיטה, אלא הדגם החדש שמדובר לבגד (חולצה) ע"י חוט?

לקביעת תור
    סגירה
    בת 5

הוספת תגובה

תמונה

• ילד בן 4 שכבר עבר גמילה
    גיא
    29/07/2014

בגיל שנתיים ושמונה. במשך היום אין בעיה שולט בפיפי וקקי ויושב על האסלה. בלילה קבוע עושה פיפי במיטה. כל לילה ולא משנה אם עשה לפני השינה.
    ניסיתי לא לתת שתיה לפני השינה, ניסיתי להעיר בלילה לפיפי. שום דבר לא משתנה!
    מה עושים?

לקביעת תור
    סגירה
    ילד בן 4 שכבר עבר גמילה

הוספת תגובה

תמונה

• ילד בן 4 שכבר עבר גמילה - תגובה

ד''ר ברוך קושניר
    30/07/2014

ניתן לסייע לכם בפתרון הבעיה באמצעות טיפול בזמזם הרטבה אלקטרוני אלחוטי במסגרת הדרכה, ליווי ומעקב במרפאת הרטבה מקצועית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הרטבת לילה
    שירן כהן
    28/05/2014

שלום, בני בן שנתיים ו11 חודש גמול מגיל שנתיים גמילה מלאה, לא פיספס כמעט אף פעם. היה בן הגמולים היחידים בגן (4 מתוך 30 ילדים).
    לאחר חופשת הפסח רוב הילדים חזרו גמולים לגן והילד חזר לפספס , מחזיק הרבה זמן את הפיפי ולפעמיים בורח לו בזמן ערות מפספס בשנת צהריים ובשנת הלילה במיוחד.
    מפספס בלילה יום כן יום לא בערך.
    אצין שיש לו אח בן שנה ו4 ואני כרגע בהריון בחודש מתקדם,
    האם יש קשר לשאר הילדים בגן? האם יש קשר לזה שאני בהריון?
    אודה לעזרתך,

לקביעת תור
    סגירה
    הרטבת לילה

הוספת תגובה

תמונה

• הרטבת לילה - תגובה

ד''ר ברוך קושניר
    28/05/2014

גמילה מהרטבה בלילה באמצעות הפסקת השימוש בחיתול

רוב הילדים נגמלים מהרטבה בלילה באופן טבעי ללא התערבות כלשהיא מצד ההורים. את התהליך הטבעי הזה ניתן לזרז על ידי התערבות יזומה מצד ההורים.
    מוצגת כאן לפניך הדרך בה יש לפעול כאשר מנסים לזרז את תהליך הגמילה הטבעי מהרטבה בזמן שינה.

יש להפסיק את השימוש בחיתול למשך שלשה שבועות.

לאפשר לילד לישון ללא חיתול.
    לאפשר לו לשתות באופן חופשי בשעות הערב,
    לעודד התרוקנות בשירותים לפני השינה אך לא להפעיל לחץ,
    להימנע מהערות יזומות של הילד לשירותים במהלך הלילה.

לעקוב אחר ההתרחשויות.

אם מספר הלילות היבשים הולך ומתרבה בהדרגה -- זה מלמד שהילד נמצא בתהליך גמילה טבעי וכנראה יגיע ליובש מחלט עם הזמן.

אם הילד ממשיך להרטיב ללא כל שינוי במהלך שלשת השבועות -- זה מלמד שלא מתבצע תהליך גמילה טבעי.

במצב זה ניתן:

להחזיר את השימוש בחיתול ולנסות שוב בעוד מספר חודשים.

או

לפנות לטיפול באמצעות זמזם הרטבה אלקטרוני אלחוטי.

המיכשור, השיטות והאמצעים הקיימים כיום מאפשרים התערבות טיפולית מוצלחת כבר מגיל שלש – כאשר היא מתבצעת במסגרת הדרכה, ליווי ומעקב במרפאה מקצועית.

בהצלחה,

ד"ר ברוך קושניר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הרטבת לילה - תגובה - תגובה

ד''ר ברוך קושניר
    28/05/2014

הוראות לטיפול בהרטבה בזמן ערות בלבד ( אשר אינה נלויית אל הרטבת לילה)

יש לקחת את הילד לשירותים אחת ל 45 דקות בכל זמן שהוא נמצא ליד אחד מההורים. ההדגשה היא על לקחת. לא להציע, לא לבקש, פשוט לקחת פיזית ביד ולנסות להשתין באסלה. גם אם הילד מתנגד, אומר שאין לו, מבטיח לעשות אחר כך, בכל מקרה, לא לוותר. הילד חייב ללכת לשירותים ולנסות. ברוב המקרים יש שיפור משמעותי אחרי שבועיים. אז עוברים לתדירות של כל שעה וחצי, אח"כ לתדירות של כל שעתיים וחצי ובהדרגה מצמצמים את מעורבות ההורים עד אשר אין צורך להתערב כלל. במהלך הטיפול, כל פעם שהילד הולך לשירותים מיזמתו הוא מבטל את הלקיחה הבאה על ידי ההורים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הרטבת לילה בן 3.10
    שרון
    07/05/2014

שלום רב,
    בני בן 3.10 גמול מחיתולים למעלה משנה. אך ב-3 חודשים האחרונים הוא מרטיב בלילה, לפני כן לא היה מרטיב בכלל, למעט פעמים בודדות. הוא הולך לשירותים לפני השינה, ולעיתים אם מתעורר בלילה גם אנו לוקחים אותו לשירותים ועדיין יש בריחות. כמובן שהאכזבה אצלו גדולה מאד בכל פעם שזה קורה והוא, וגם אנחנו, לא מבינים למה, כי לפני כן, חודשים שהיה קם יבש. במהלך היום אין פיספוסים כלל, הוא הולך עצמאית לשירותים. ניסנו לאתר בעיה או לחץ נפשי אך לא חל שינוי משעותי בחייו, אם כי עתיד להוולד לו אח בקרוב אך התופעה החלה לפני שהוא ידע זאת בכלל, לכן הסרנו כל קשר מזה.
    אודה לעצתכם איך להתקדם מכאן...

לקביעת תור
    סגירה
    הרטבת לילה בן 3.10

הוספת תגובה

תמונה

• הרטבת לילה בן 3.10 - תגובה

ד''ר ברוך קושניר
    11/05/2014

מדובר במקרה שגרתי של הרטבת לילה משנית. ניתן לסייע לכם בפתרון הבעיה באמצעות טיפול בזמזם הרטבה אלקטרוני אלחוטי במסגרת הדרכה, ליווי ומעקב במרפאה מקצועית.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה