פורום ניתוחי גב, כאבי גב, עמוד שדרה - יש לך שאלה?

מנהל הפורום

פרופ` אייל יצחיאק
פרופ' אייל יצחיאק
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל פרופ' אייל יצחיאק ללא פרסום בפורום

• כאבי גב, כתף וצוואר לאחר תאונה
    טל;
    01/12/2019

שלום, אני בת 23 ולפני שנה וקצת עברתי תאונת דרכים בה נכנסו בי מהצד
    לאחר כשעה מהתאונה התחלתי להרגיש כאבי צוואר וגב עליון חזקים שהלכו והחמירו עם הזמן
    לפני התאונה לא היו לי שום בעיות בריאותיות או כאבים בגב
    עד היום אני סובלת מאוד מהכאבים ביחוד בגב העליון ובכתף שמאל.
    פניתי למספר אורטופדים, עשיתי סבב פיזותרפיה שלא עזר בכלל, ולאחרונה אושר לי לעשות אולטרה סאונד כתף וMRI עמוד שדרה צווארי. שניהם יצאו תקינים.
    חייבת לציין שהכאבים אכן מחמירים עם הזמן ונהים יותר ויותר בלתי נסבלים
    אילו עוד בדיקות עלי לבצע? מה עלי לעשות כעת?
    אשמח מאוד לעזרה,
    טל

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• המשך

טל
    01/12/2019

שכתחתי לציין כי יש לי חולשה ביד שמאל והכאב לעיתים מתפשט אל המרפק

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• היצרות מירווח בין חוליתי בגובה 3L-10D
    יפעת
    21/09/2019

שלום רב,
    אימי בת 73 עם כאבי גב חזקים שממש מונעים ממנה ללכת, פיתאום תופס אותה כאב שגוראם לה להפסקת כל פעילות
    בצילום עמוד שידרה מתני סקרלי נימצא: שינויים ניוונים עם היצרות במירוח 3L-10D.
    מה לדעתך הסיבה יכולה להיות?מה צריכה לעשות?

האם זה קשור לספוקט? האם מותר לה לעשות ספורט ואיזה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הצרות

פרופ' אייל יצחיאק
    20/10/2019

הסיבה היא הגיל והשחיקה של הדיסקים.
    אני בדרך! כלל ממצא חסר משמעות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ניתוח גב בעקבות התשובה
    שיר
    20/10/2019

אשמח לשמוע האם אצטרך ניתוח

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פריצת דיסק מותני

פרופ' אייל יצחיאק
    20/10/2019

ההחלטה על ניתוח תלויה בחומרת הכאב. האם ישנה חולשה של כף הרגל ואיך התגובה לטיפול שאינו ניתוחי.
    בכל מקרה יש לבצע mri לפני ההחלטה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אתר שרמוטה סרטי פורנו כיפיים ושיחות ארוטיות
    מרינה
    12/10/2019

למעוניינים בשיחות ארוטיות בוואצפ עם תמונות חפשו בגוגל אתר שרמוטה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• יש לי בשנתיים האחרונות כאב שנוגעים בברך ימין
    יניב
    24/09/2019

יש לי בשנתיים האחרונות כאב שנוגעים בברך ימין, כמו גולה קטנה שכל פעם שאני נוגע בה זה כואב לי, מתחת לפיקה, רק שאני נוגע זה כואב כאב מקומי כזה,
    הלכתי לרופא מומחה ברכיים הוא אמר לי שהפיקה שלי נורא חלשה ורופפת ושאני צריך לעשות תרגילים לחיזוק הפיקה , אז כמובן כבר שנה שאני עושה תרגילים ושום דבר לא השתנה, הבעיה שגם אני יורד במדרגות
    אני מרגיש לחץ בברכים כאילו אני עוד שניה נופל, מה עושים? מה זה הבעיה המוזרה הזאת?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חבלת ראש-צוואר אחרי נפילה
    מירי
    10/08/2019

שלום רב,
    לפני כ 5 חודשים מעדתי נפלתי לאחור ונחבלתי בראש.
    אודה על הסבר תוצאות MRI ע"ש צווארי:
    1.יישור לורדוזיס צווארי
    2.C4-C5 בלט דיסק דיפוזי ואינטרה פורמינלי הגורם ללחץ על השק הדורלי והצרות פורמינות נוירליות דו צדדי, ללא לחץ על חוט השדרה.
    C5-C6 כנ"ל
    C6-C7 כנ"ל
    רציתי לדעת גם אם יש קשר בין הנפילה שלי לממצאים.
    תודה,
    מירי

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שיתוק תחושה בעייה - בירור
    שרון
    31/07/2019

אני בחורה שסובלת משדרה שסועה, פגיעה בחוליות L5-S1 חסר תחושה ברגליים אך יש תחושה קצת יותר למעלה..
    אני גיי(לסבית) וכשהייתי עם הבת זוג שלי (לראשונה) לא גמרתי (היא עם נסיון עם נשים וכנראה עשתה עובדה כזו שאני אמורה לגמור וכד) התחושה הייתה נעימה וטובה לי הרגשתי דברים אבל לא הגעתי לגמירה
    זה בגלל השיתוק ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מזה חודש כאבים בגב תחתון
    ציפי
    28/07/2019

בת 60 גובה 160 משקל 44 לפני חודש וחצי עשיתי תנועה לא נכונה ולאחר שבועים שלוש נפלתי ומעוצמת הנפילה הרמתי עם הידים את הגב בצורה לא טובה ומאז יש לי כאבים במותן תחתון שמושך לבטן ולרגל ימין היום עשיתי ct.
    האם אפשר לרפא את התוצאה? מה עלי לעשות.
    בשעות האחרונות אני מרגישה יותר טוב . אך אני מפחדת.
    אציין שעכשיו קיבלתי את התשובה וטרם ביקרתי אצל אורטופד.
    אודה לתשובה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• דלקת בנקודת ההדק גב עליון
    גאיה
    23/07/2019

שלום לפרופסור אייל יצחיאק . שמי גאיה, בת 45. מזה חודש וחצי יש לי כאב נקודתי בגב העליון וכן כאבים ולחצים "שמטיילים" בכל מיני אזורים בגב העליון(עד קו החזייה). הייתי אצל אורתופד .הוא אמר שיש לי דלקת בנקודת ההדק וצייד אותי בסלקוקס 200 פעם ביום למשך עשרה ימים. השיפור היה הדרגתי ורק בתום לקיחת הכדורים הרגשתי הקלה משמעותית.לעיתים קורה לי שבזמן שאני בולעת את האוכל אני מרגישה כאב חד וריגעי בנקודה זו או אחרת בגב.(יש לציין שאני סובלת מריפלוקס ולא לוקחת כדורים). שאלותי: 1 האם דלקת בנקודת ההדק יכולה להקרין לכל אזור הגב העליון?2. האם הכאבים שאני חשה לעיתים בזמן בליעה קשור לכאבים בגב העליון.? יש לציין ששאלותי רלוונטיות לתקופה שלפני לקיחת הסלקוקס. תודה רבה ויום טוב.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים בישבן לאחר נפילה
    אמיר
    09/07/2019

שלום, סבתי התיישבה על כיסא שלא היה ונפלה על הרצפה לפני שבועיים. מאז יש כאבים לא נסבלים בחלק העליון של הישבן. מטופלת במשככי כאבים שלא ממש עוזרים. צילום רנטגן לא הראה בעייה. לפני 3 ימים עשתה CT ע"ש מותני - L1 עד S1. לא נראה שינוי לעומת CT קודם מלפני חצי שנה. האם לא היה צריך לסרוק גם נמוך יותר? האם יש מקום לבדיקת דימות נוספת? או MRI?
    תודה !

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי גב בגיל צעיר מידי אחרי נפילה על הגב
    א.פ
    16/06/2019

לפני כחודשיים נפלתי על הגב על חפץ מאוד חזק הלכתי לאיכילוב עשו לי רנטגן לא מצאו כלום , מאז עדיין כואב לי כאבי תופת כאבים כאלה מוזרים שמכאיבים ברגליים בצורה מפחידה. לא יכולה לשבת יותר מידי ולא יכולה לשכב יותר מידי או לעמוד יותר מידי חייבת הפסקות . בחיים שלי לא כאב לי ככה . אני בת 15 ככה שלדעתי לא אמור להיות לי כאבי גב . אני אמרתי להורים שלי שנראה לי שאני יחזור לרופא אבל הם אמרו לי לא צריך זה יעבור אבל זה עדיין לא עבר והם לא מוכנים לקחת אותי לאיכילוב שוב , מה אני יכולה לעשות ? (כשהלכתי לרופא משפחה הוא נתן לי אתופן והוא אמר שזה דלקת או שזה מעודף משקל אני 1.68 שוקלת 75 ) מה לעשות ? וכמה שזה יהיה פחות קשור להורים שלי

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי גב

פרופ' אייל יצחיאק
    08/07/2019

במידה וכאבי הגב מקרינים לרגליים יש לברר לעומק עם MRI

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• במה המצב שלי חמור והאם רק ניתוח יעזור?
    ‫יוחאי לוי‬‎
    17/06/2019

שנים שאני סובל מכאבי גב *בעיקר בגב התחתון אבל לא רק* ורוב הזמן ייחסתי אותם לכאבי שרירים וכך גם טיפלתי בכאבים (במרבית הפעמים זה היה מוסקול(
    לאחרונה החלטתי לטפל בנושא באופן יסודי ובשל כך הלכתי למומחה לכירורגיה אורטופדית שמתמחה בניתוחי גב והדבר הראשון שהוא ביקש ממני לעשות אחרי שהוא שמע את פרטי המקרה זה לעשות CT ע"ש מותני.
    כשיקבלתי את התוצאות חשכו עיני!!! ולפני שאני חוזר לרופא הייתי שמח לדעת האם במצבי ניתן לטפל בבעיה באמצעים לא פולשניים? דוג': כירופרקטיקה/פיזיוטרפיה/וכו'..

להלן הפענוח של ה CT:

צילום דיגטלי צדדי +חתכים אקסיאליים עם שחזורים קורונליים וסגיטליים
    פרטים קליניים:
    כאבי גב
    תאור הממצאים:
    הבדיקה בוצעה בחתכים אקסיאליים של החוליות S1­D12 עם שחזורים קורונליים וסגיטליים
    לפי שחזור סקוליוזיס מינימלית לשמאל
    במרווח L2­L1 בלט אנוילוס ללא סימני לחץ על השק הדורלי
    במרווח L3­L2 בלט דיסק אחורי לימין עם סימני לחץ קל על השק הדורלי
    במרווח L4­L3 בלט דיסק מרכזי­ דיסק מסויד בצורה גסה עם סימני לחץ על השק הדורלי
    במרווח L5­L4 בלט דיסק פורמינלי לשמאל עם סימני לחץ קל על השק הדורלי
    במרווח S1­L5 בלט דיסק מרכזי­ דיסק מסויד עם סימני לחץ על השק הדורלי
    סקלרוזציה עצמות באיזור SIJ
    מבנים גרמיים שמורים.
    סקלרוזציה קלה של גוף L2 עם זיז קידמי בזוית העליונה
    לסיכום:
    שינויים ספונדילוטיים ודיסקוגניים כמפורט.

לתשובתכם אודה.

בברכה.

י.ל.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• סיטי

פרופ' אייל יצחיאק
    08/07/2019

ממצאי הבדיקה חסרי משמעות ללא קליניקה מתאימה.
    יש להיבדק על ידי מנתח עמוד שדרה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בעיות גב בעמוד שידרה
    דביר
    25/06/2019

אני לוחם בשריון פרופיל 72 על בעיות ברכיים. במהלך השירות לאחר כאבי גב ממושכים הלכתי לבדיקת סיטי ואלה התוצאות:
    מודגמת עמדה לורדוטית עם סקיולזיוס קלה קמורה לימין
    מודגמת ספונדילוליזיס מחוברת בl5 משמאל
    היפראוסטוזיס ועיבוי של הלמינה בl5 מימין יתכן גם כן אוסטאוליזיס מחוברת מימין.
    L3-l4 בלט אנולוס שטוח משיק לשק
    L4-l5 בלט אנולוס שטוח משיק לשק
    L5-s1 בלט אנולוס שטוח משיק לשק
    סיכום:
    אין עדות ללחץ על אלמנטיים עצביים
    ספונדילוליזיס מחוברת דוצ בl5..

בנוסף לכך אני מרגיש כאבים גדולים בעת עשיית מאמץ בינונית גם בחוליה במרכז הגב.. יש כאב גם במנוחה מופחת וללא הפסקה כבר קרוב לחצי שנה.
    האם הפרופיל שלי ירד? אם כן למה?
    ומה הטיפולים שצריך לעשות עם ? זאת בעיה שתמיד תישאר?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• סיטי

פרופ' אייל יצחיאק
    08/07/2019

הבדיקה נשמעת בסה״כ תקינה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי צוואר-כתפיים- התייעצות
    סהר אליהו שמש
    30/06/2019

פרופ' יצחיאק שלום וברכה, בן 32, לפני 4 ימים (ללא חבלה /נפילה) כאבים עזים ותחושת שריפה בצוואר ובכתפיים עם הקרנה לידיים, קושי בהחזקת חפצים והרגשת נימול בתנוחות שונות . נבדקתי ע"י כירורג טראומה בקופח-בוצע צילום עמוד שדרה צווארי, המומחה כתב שמבנה חוליות 3-7 משונה, צורות מוזרות והפנה לסיטי. עתה בהמתנה לאישור סובל מכאבים, מטופל בקספו ללא הטבה, אודה המון על תגובתך, מצ"ב צילום, הרבה תודות, תבוא על שכרך בע"ה הטוב .

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• צילום

פרופ' אייל יצחיאק
    08/07/2019

הי סהר
    מהצילום לא ניתן ללמוד כלום יש לבצע MRI בדחיפות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עקמת בגב מי לידה
    לאה יכו
    06/06/2019

לד"ר מרום שלום רב
    עברתי ניתוח קיבוע לפני 11 חודשים
    L5 s1 צילום mri מראה שהכול בסדר ורושם שיש לי עקמת כשה כמורה שמולא CT גם תקין מי אז אני סובל מי כאבים מאוד חזקים כול צד שמול ומקרין לרגל שמול אשמח לעזרה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאב לאחר ניתוח

פרופ' אייל יצחיאק
    08/07/2019

יש לבצע ברור הדמייתי רחב יותר ולהיבדק על ידי מנתח עמוד שדרב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה