פסיכוזה פרנואידית

מנהל הפורום

ד"ר בן עמית
ד"ר בן עמית
053-6834250
לקביעת תור אצל ד"ר בן עמית
053-6834250 ללא פרסום בפורום

• פסיכוזה פרנואידית
    מירית
    29/09/2019

שלום רב, חברה שלנו מפרסמת בחודשים האחרונים פוסטים בפייסבוק מהם ברור כי היא נמצאת במצב פסיכוטי פרנואידי. היא בחורה אינטילגנטית ומתפקדת אבל ברור שהיא במצב פסיכוטי (כותבת על מטרידן שהשתלט לה על המחשב והטלפון, גורם לשיבושים באינטרנט ובמזגן, גורם לה ליפול בבית שלה כשהוא לא נמצא איתה, גורם לה למחלות וכו'). איך אפשר לשכנע אותה לקבל עזרה פסיכיאטרית? היא הרי לא חושבת שהבעיה אצלה..

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    ד"ר בן עמית - 053-6834250

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• הפנית מטופל לקבלת טיפול

ד"ר בן עמית
    05/10/2019

מירית היקרה,
    ראשית כל ישר כוח על האכפתיות. שנית, חשוב לי להדגיש שהייעוץ כאן הוא כללי בלבד ואינו מיועד למצבים דחופים; נוכח הזמן שחלף, אני מקווה שזהו עדיין המצב העדכני. ככלל - אני מאוד מתנגד לכל צורה של שקר. מנסיוני, חשוב לבנות אמון אמיתי, וכמו כן, אין לאיש מאיתנו הזכות לשקר למטופל. יש להציע לה בעדינות לקבל עזרה, כאשר חמלה היא המניע האמיתי - במרבית המקרים זה יוערך. יתכן ויהיה צורך למצוא את הדבר שבו היא מעוניינת, כמו למשל יותר שקט נפשי, כדי שתהיה מעוניינת לפנות לאיש מקצוע. אפשר לנסות לשכנע אותה לערב בני משפחה או חברים - רק הבאת הנושא לתשומת ליבם יכולה להיות בעלת ערך. בכל מקרה, רק במידה ויש מסוכנות כלשהיא או הטרדה של סביבתה יש מקום לפנות לרשויות ולשקול התערבות כפויה, אבל זאת תוצאה עגומה, שרצוי להמנע ממנה. שיהיה בהצלחה, ואם צריך את מוזמנת להתקשר למרפאה שלי.
    להתראות,
    ד"ר עמית

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו