פורום פסיכיאטריה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על הפרעות נפשיות ועל נושאים כמו סכיזופרניה, O.C.D, פסיכוזה, הפרעה דו-קוטבית, דיכאון, הפרעת אישיות גבולית, פוסט טראומה, תרופות פסיכיאטריות, טיפול אנטי פסיכוטי ועוד

מנהל הפורום

ד"ר בן עמית
ד"ר בן עמית
053-6834250
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר בן עמית
053-6834250 ללא פרסום בפורום

• פריזה תופעות לוואי- בירור
    חיים
    18/03/2019

שלום רב,
    אני בן 45 ונטלתי פלוטין באופן קבוע מאז 2014. לצערי בשל מחסור והפסקת הייצור של התרופה, נאלצתי לעבור לפריזמה במקום. אני נוטל אותה מזה כחודשיים ומתחיל לסבול מהתופעות הבאות: תחושת ״גירוי״ בשרירי הגפיים, עודף עירנות (למרות שאני נוטל רק בבוקר - 40 מ״ל) ושינה ״קלה״, תחושות ״נימול״ בזרועות מפעם לפעם. כמעט ולא סבלתי מהתופעות האלו כשלקחתי את הפלוטין.
    לפני שעברתי לפוטין לקחתי ריסטל במשך הרבה מאוד שנים, ובשל השמנה עברתי לפלוטין. מה אני יכול לעשות? להרגעה אני לוקח רבע וואבן אבל זה לא תמיד עוזר.
    תודה.

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    ד"ר בן עמית - 053-6834250

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• חרדה ועליה במינון- התייעצות
    נעמה
    17/03/2019

שלום, יש לי שאלה מיקצועית לפסיכיאטר,

7 חודשים אחרי הלידה הראשונה קיבלתי חרדות התחלתי טיפול תרופתי בציפראמיל. אחרי שנה סיימתי טיפול.

ניכנסתי להריון שני ואחריו 4 חודשים קיבלתי שוב חרדות. ושוב התחלתי ציפראמיל חצי כדור 10 מ"ג, לאחר חודשיים זה לא הספיק, היתה הטבה אך שוב חזר והעלתי לכדור 20 מ"ג.

עכשיו אני שנה וחודשיים עם טיפול תרופתי. לפני כחודש שוב החלו תנודות וזה מעט חזר לפרקים, מחשבות מדאיגות שממש גורמות לחרדות עם עצמי, כל היום עסוקה בעצמי איך אני מרגישה-לא מרגישה טוב, מחשבות מציקות כמו על החיים וכו'...

לפני כחודש נפטרה בפתאומיות סבתא של בעלי שהיה לי קשר די טוב איתה וגם עברתי סיפור משפחתי קטן. אני לוקחת הכל אישית וקשה לי עם כל מה שקורה לכולם..

והרגשתי שזה מחמיר לי,

לפני חודשיים ייעץ לי הרופא להעלות את המינון בעוד חצי כדור.

רציתי לשאול את חוות דעתכם בענין,

האם זה יסתיים מתי שהו החרדות האלו אם בעבר הן חלפו?

האם כל החיים אקח את הכדור הזה? (יש לציין אני מהתחלה רוצה כבר לסיים...)

האם יועיל להעלות את המינון?

האם אצא מיזה ואחזור לחיים רגילים כמו פעם?

והאם יש טיפול במקום תרופתי?

ועוד שאלה, האם יש בעיה לקחת לעיתים קרובות כמו פעם בשבוע חצי כדור לוריוון (שמאוד עוזר לי בהתקף או תחושה רע) שאני מרגישה רע?
    אשמח לתשובה מהירה!

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• גמילה מכדורי שינה והרגעה
    אורן
    16/03/2019

אני בחור בן 28. עקב בעיות שינה ניתנו לי כדורי שינה וכדורי הרגעה שעלו המינונים עם השנים. לוקח 2 נוקטורנו ביום ו3 מג לוריואן ביום כבר 10 שנים רצוף. גם עם הכדורים הללו אני לא מצליח להירדם כבר ויש לי בעיות שינה קשות וכל נסיון של הפחתה בכדורים גורמת לחרדות קשות תופעות לוואי רעות מאוד של גמילה.
    הלכתי ל4 פסיכאטרים דרך קופת חולים מכבי והם לא ידעו איך לעזור לי להיגמל מהכדורים האלה לתת לי תוכנית גמילה שאפשר לעשות בבית.
    אני לא רוצה להתאשפז בשום בית חולים פסיכאטרי אין לי שום מחלת נפש פשוט מאוד התמכרות לכדורי שינה והרגעה. האם אפשר לקבל רופאים באזור המרכז שיכולים להדריך אותי איך לעשות את הגמילה בבית שלי? תודה רבה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• לחץ וחרדות בעקבות ברינטליקס
    רונוש
    24/02/2019

חרדות ולחץ
    רונוש24/02/19 20:51
    הי,
    בת 35 נשואה פלוס 3.
    תודה לאל הכל בסדר בחיי בית זוגיות ילדים עבודה... מאז ילדותי הייתי חרדתית ופרפקציוניסטית ברמה נסבלת.
    בשנים האחרונות לאור עומסי היום יום והלחצים - עסק של הבעל, תביעה משפטית פרפקציוניזם שכל הבית והילדים יהיו מתוקתקים, החל לחץ בדמות פסוריאזיס קל, דפיקות לב מואצות, קשיי נשימה, תחושת חנק בגרון ועוד.
    פניתי לפסיכיאטר שנתן לי ציפרלקס 10 מג בשילוב קלונקס 0.5. לאחר חודש חשתי שיפור אבל הציפרלקס דיכא לי חשק מיני, נלחצתי ועברתי למירו. המירו גם במינון נמוך גרם לעיפות והשמנה. החלטתי להפסיק ולנסות להתמודד לבד אך מסתבר שהתת מודע שלי חזק יותר ולמרות שאני לכאורה לא חשה לחץ או חרדה אז יש לי תופעות של קושי בנשימה, מכבש על הלב ומועקה, מעין גולה בגרון (בדיקת אאג תקינה)
    מה שעוזר לי מידי פעם זה לוריוון אחת לכמה ימים. הרופאה רשמה לי כדורים חדשים בשם ברינטליקס 10 מג... לא ראיתי הרבה אינפורמציה עליהם באינטרנט.
    אשמח לעזרתכם האם יש להם תופעות לוואי של השמנה? דיכוי חשק מיני? התמכרות?
    אני מאוד חוששת שמא אצטרך כל החיים לקחץ כדורים אלו וסהכ אני אדם נורמטיבי ושמח שאוהב את החיים...
    אני נוטלת אותם כשבוע בשילוב קלונקס חצי כדור של 0.5 בבוקר וחצי בערב. מאז הברינטלקס אני חשה החמרה בתחושת הלחץ והמחנק וגם בחילות נסבלות. האם זה הסתגלות לתרופה? הקלונקס מאזן מעט את התופעות... עד מתי להערכתך להמשיך עימה עם תופעות אתו?
    לעזרתכם אודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תופעות לוואי ברינטליקס

ד"ר בן עמית
    15/03/2019

רונוש היקרה,
    תודה על פנייתך. אני חושב שהיטיבת לתאר את עיקר המצוקות של מטופלים ומטפלים כאחד במקצועי - תופעות לוואי של הטיפול התרופתי. תופעות הלוואי של צירפקלס ומירו שתיארת - אכן מוכרות. ברינטליקס עובדת במנגנון דומה, ולכן למרות שיש לצפות לפרופיל תופעות לוואי שאינו שונה מהותית, יש עדויות ראשוניות לפיהן יתכן והטיפול מוביל לפחות השמנה ועייפות מאשר מירו, ולפחות דיכוי חשק מיני מאשר ציפרלקס, אם כי מכיוון שמדובר בתרופה חדשה, אנחנו עדיין לא יודעים מספיק. אכן, בשבועות הראשונים של הטיפול מקובל לחוש החמרה בתסמינים חרדתיים, שחולפים. אני מקווה שעד עתה - התסמינים כבר חלפו. ולגבי משך הטיפול - למרות שמפתיע, במקרים רבים לאחר כשנה אפשר להתחיל להוריד במינון, ולבסוף להפסיק הטיפול; כנראה כי המוח "לומד" להיות יותר גרוע. בהצלחה!

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חרדות וכאבים בחזה- התייעצות

רונוש
    15/03/2019

בינתיים הפסקתי כבר עם הברינטליקס, עשה לי חרדות ברמת תחושה של התקף לב.
    לעת עתה אני עם קלונקס 0.5 חצי כדור בבוקר ולסירוגין בערב. הרופא אנר שמינון כזה לא ממכר, שאנסה תקופה ואז נחליט איך להמשיך.
    אם חלילה תופעות החרדה הלחץ בחזה ותחושת המחנק יחזרו, על איזה כדור אתה ממחיץ שלא משמין, מדכא מינית ועושה טוב את העבודה?
    אני ממש מנסה לעבודעל עצמי ולפתח טכניקות הרגעה, התחלתי קואצ'ינג הכל בשאיפה להמנע מכדורים.
    האם לדעתך חצי כדור קלונקס של 0.5 עד כדור ביום זה בסדר?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לוסטרל- טשטוש ראייה מרחוק
    דליה
    17/02/2019

שלום, התחלתי טיפול בלוסטרל לטיפול בהתקפי חרדה. נטלתי 1/2 כדור של 50 מ"ג. תופעות הלוואי ישנוניות, סחרחורת ושמתי לב שהראייה מרחוק קצת מטושטשת. למשל קריאת תרגום מהטלוויזיה. האם טשטוש הראייה זו תופעה שתחלוף? האם להחליף כדור? בעלון התרופות רשום שבמקרה של ראייה מטושטשת יש לפנות לרופא. נא עזרתכם בהקדם. המון תודה, דליה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• טשטוש ראיה תחת לוסטרל

ד"ר בן עמית
    15/03/2019

שלום דליה,
    תודה על פנייתך, התנצלותי על משך הזמן עד למענה, ומקווה שהנושא נבדק. אם רלוונטי, מדובר בתופעת לוואי לא נפוצה אבל מוכרת; ישנה התרגלות מסויימת, אבל יתכן והבעיה תמשיך, ויהיה צורך בהחלפת תרופה. לוסטרל הוא טיפול מצויין להתקפי חרדה, ואני מקווה שתמצאי לבסוף מה שיתן לך מזור. בברכה, ד"ר עמית

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לוסטרל- טשטוש ראייה מרחוק

דליה
    15/03/2019

תודה לך על תשובתך. החלפתי מאז תרופה לציפרלקס. סהכ התופעות יותר קלות וישנה הקלה למעט לחץ שאני חשה בלסתות. התחלתי כדור שלם של 10 מג לפני יומיים. האם לחץ בלסת ווקליקים משונים זו תופעה שתחלוף? מיואשת מהמחשבה להחליף שוב כדור... המון תודה לך.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בחרדות מלקחת את הכדור
    מורן
    20/12/2018

יש לי חרדות ונתנו לי כדורים אבל אני בחרדות מלקחת את הכדור

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מורן

ד"ר בן עמית
    15/03/2019

מורן היקרה,
    התנצלותי על המענה המאוחר; מקווה שמאז חלה התקדמות. מה שאת מתארת הוא תופעה ידועה, ולא פוסחת אפילו על רופאים... אני מציע לנהל את השיחה המורכבת הזאת עם איש מקצוע, שיבין מה מקור החששות, כמה חשוב במקרה שלך לקחת את הטיפול, ויעזור לך לקבל החלטה. לקחת כדור שמשפיע על המוח זו אכן לא החלטה קלה, וכרופא אני משתדל תמיד לזכור את זה, כאשר משוחח על אפשרות של טיפול תרופתי עם מטופלי. בהצלחה רבה! ד"ר עמית

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מירו נגד בעיות שינה
    שרגא
    23/12/2018

האם מירו עוזרת גם לבעיות פסיכוטיות וגם לבעיות שינה?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מירו - למה זה טוב?

ד"ר בן עמית
    15/03/2019

שלום שרגא,
    מירו היא תרופה המשמשת למגוון התוויות, כולל דכאון, חרדה והפרעות שינה. אין למיטב ידיעתי למירו השפעה נוגדת פסיכוזה, אולם יש להתייעץ על כך עם הרופא המטפל. בהצלחה! ד"ר עמית

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מפחד לחלות גם בסכיזופרניה
    יונתן
    16/12/2018

לאבא שלי יש סכיזופרניה, אני מפחד לחלות גם, יש דרך למנוע את זה?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• סיכון משפחתי לסכיזופרניה

ד"ר בן עמית
    15/03/2019

יונתן היקר,
    תודה על השאלה; החשש בהחלט מובן. זה נכון שיש רקע גנטי לסכיזופרניה, כמו לכל דבר, אולם חשוב לזכור שלמרבית חולי הסכיזופרניה אין הורים חולי סכיזופרניה, וגם להיפך - מרבית הסיכויים היא שלהורה הלוקה בסכיזופרניה יצא ילד בריא לחלוטין. כך שסיכוייך טובים מאוד. בכדי לצמצם את הסיכון, כדאי להקפיד על אורח חיים בריא, צמצום חשיפה לסטרס חריג ביותר, ובעיקר - להמנע משימוש בסמים, מכל סוג, בעיקר בגיל צעיר. במידה ויש תסמינים כלשהם - חשוב לפנות למומחה מוקדם ככל האפשר, ולו בכדי שיניח את דעתך. בהצלחה רבה! ד"ר עמית

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• על תרופות פסיכאטריות ועוד
    אייל
    28/12/2018

שלום לדר יקר !!
    נוטל בין היתר תרופה בשם לפונקס שעוזרת לי עם הקטע של החרדות אך יש לי איתה הרבה בעיות של ת לוואאיי כמו עצירות חזקה עייפות וכבידות . .
    מה עליי לעשות .
    שאלה נוספת !! מה ההבדל בין קלונקס ולוריוון ..
    תודה על תגובתך.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה יי

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תופעות לוואי לפונקס

ד"ר בן עמית
    15/03/2019

אייל היקר,
    תודה על פנייתך. לפונקס היא אכן תרופה מצויינת ומומלצת, ואני מציע לשוחח על תופעות הלוואי עם הרופא המטפל. עצירות עשויה להיות לא נעימה, ובמקרים קיצוניים - אף מסוכנת, ויש לפנות לרופא כדי להסדיר את היציאות ע"י תזונה, פעילות, שתיה מרובה ובמידת הצורך - משלשלים. את העייפות אפשר לשפר ע"י חלוקת הטיפול לכמה מנות במשך היום, ו"פטנטים" נוספים - כל עוד נעשה בתיאום עם הרופא.
    באשר לקלונקס ולוריבן - מאוד דומות; לוריבן "מחזיק" כמה שעות פחות.
    בהצלחה, ד"ר עמית

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• החלפת סרוקסט בפריזמה עקב השמנה
    ליאת
    10/02/2019

במשך ארבע שנים לקחתי כדור סרוקסט 40 מ"ג ביום ובתקופה הזאת עליתי 30 קילו . ללא שינוי תזונה או שינוי בכושר . התרופה גרמה לחילוף חומרים איטי והייתי הולכת לשירותים פעם בשבוע בממוצע . הכדור גרם גם לעליה בלחץ הדם וכולסטרול ולעייפות תמידית וזומביות הרופאה המליצה לי על החלפת הכדור לפריזמה 20 מג ואמרה שהכדור הזה לא משמין ובעל תופעות לוואי מעטות וחולפות לאחר מספר ימים . האם פריזמה באמת לא כדור משמין ? וזה הפתרון הטוב ביותר עבורי?
    תודה רבה .

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• סרוקסט, פריזמה והשמנה

ד"ר בן עמית
    15/03/2019

שלום ליאת,
    תודה על השאלה ומתנצל על המענה המאוחר. אכן, לסרוקסט יתרונות רבים, אולם יכול להוביל לעצירות כפי שתיארת, ישנוניות ועליה במשקל. פריזמה הוא טיפול מאותה משפחה, שאני מסכים עם הרופאה המטפלת שיש לצפות שיוביל לפחות תופעות לוואי כגון אלה. מקווה שההחלפה עברה בשלום - מוזמנת לעדכן. תודה, ד"ר עמית

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התייעצות חשובה בקשר ל OCD
    אורן
    09/03/2019

שלום, אני סובל מאו סי די, אני לוקח 60 מ"ג פארוקסטין
    ו 200 מ"ג סרוקוול (רק לאחרונה הפסיכיטרית שלי העלתה לי
    את המינון של הסרוקוול ל 200 מ"ג). הפסיכיאטרית אמרה לי
    להתחיל לקחת את כל 60 מ"ג הפארוקסטין ישר על הבוקר, ואת
    הסרוקוול חצי בבוקר וחצי בלילה, זה נראה לי מוזר כי אני מבין שההסרוקוול והפארוקסטין משלימים אחד את השני, האם לדעתך עלי לקחת את כל 60 המ"ג בבוקר, או חצי בבוקר וחצי בערב ?
    כמו כן קראתי שהמינון המקסימלי לסרוקוול ל או סי די הוא 160 מ"ג, האם זה בסדר לקחת 200 מ"ג כפי שהפסיכיאטרית רשמה ?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פרוקסטין וסרוקוול - תופעות לוואי וחלוקה לאורך היממה

ד"ר בן עמית
    15/03/2019

שלום אורן,
    תודה על פנייתך. הטוב ביותר תמיד הוא להתייעץ עם הפסיכיאטרית המטפלת, המכירה אותך ללא ספק טוב ממני ותוכל לענות. באופן כללי, פרוקסטין היא תרופה בעלת אפקט מרגיע, ולעיתים מרדים, ולכן נכון שיש אנשים שנוהגים ליטול לפחות מחצית מהמינון היומי בשעות הערב. גם סרוקוול עשויה להרדים; אין חשיבות מיוחדת ליטול את שתי התרופות (סרוקוול ופרוקסטין) יחד. בסופו של דבר אני מציע להתייעץ עם הפסיכיאטרית - חלוקת התרופה לאורך היום תלויה לרוב במידת הרצון שלך באפקט מרגיע, או בהמנעות מישנוניות במשך היום. מבחינת ההשפעה על סיכויי ההצלחה של הטיפול אין למועד הנטילה ביום השפעה מיוחדת.
    באשר למינון - המידע הרשום בעלון הוא בגדר המלצה כללית, ותמיד יש ללכת לפי הוראות הרופא המטפל. ניתן גם לקחת מינון של 1000 מ"ג סרוקוול ביום ללא נזק, כך ש-200 מ"ג זה בהחלט סביר ביותר. בהצלחה!

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ציפרלקס האם הסיבירות לעצירות היא כמו בסימבלטה?
    יעל
    21/12/2018

שלום,
    האם ציפרלקס עלולה לגרום לעצירות באותה סבירות כמו סימבלטה?
    והאם זה נכון שבציפרלקס תופעות הלוואי האפשרית של עלייה במשקל היא לא רק עקב עלייה בתאבון אלא עקב שינוי חילוף החומרים? ז"א, שיש סיכוי שאם אקפיד על מכסת קלריות שלא חורגת ממה שאני שורפת ביום עדיין אעלה במשקל?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• האם התרופה FANAPT מומלצת?
    שרול
    18/12/2018

האם התרופה FANAPT מומלצת?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• רידזין ותוך כמה זמן משפיע
    דורית
    13/12/2018

בס"ד
    שלום רב דוקטור.
    אני בת 38, חולה בסכיזופרניה. בעיקר סובלת מקהות רגשית (תסמינים שליליים).
    נטלתי תרופות אנטי פסיכוטיות רבות שחלקן לא הועילו כלל וחלקן רק באופן חלקי.
    התרופה היחידה שנמצאה יעילה עבורי היא הרידזין (מלריל). נוטלת 175 מג כרגע.
    חשוב לי לדעת מהו פרק הזמן שלוקח לרידזין להשפיע?
    3 חודשים?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תרופות לטיפול באובססיה כפייתית
    טוני
    13/12/2018

באיזה תרופות נהוג לטפל בהפרעת אובססיה כפייתית?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה