פורום פסיכיאטריה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על הפרעות נפשיות ועל נושאים כמו סכיזופרניה, O.C.D, פסיכוזה, הפרעה דו-קוטבית, דיכאון, הפרעת אישיות גבולית, פוסט טראומה, תרופות פסיכיאטריות, טיפול אנטי פסיכוטי ועוד

מנהל הפורום

ד"ר בן עמית
ד"ר בן עמית
053-6834250
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר בן עמית
053-6834250 ללא פרסום בפורום

• הפרעה טורדנית, דיכאון? מה עושים?
    רונן
    18/06/2019

שלום רב,

אמי מעל גיל 80 אלמנה. היחסים עם אחי במשברים תכופים במהלך השנים האחרונות. אני משוחח איתה בכל יום כשעה בטלפון. כל השיחות, כמעט ללא יוצא מן הכלל, סובבות סביב ביקורת על אחי ואורח חייו וחזרתיות אין סופית על דברים שקרו לפני עשרות שנים והטלת אשמה וביקורת קשה על כל דבר שקרה בעשורים האחרונים.

אני שמח לדבר עם אמי, אבל השיחות חסרות כל תועלת. שנינו יוצאים מהן בהרגשה רעה ואני תשוש נפשית מהן. לא ניתן לשנות את העבר כמובן ואנחנו רק דשים בו למרות מאמצי להפנות את הפנים לעתיד ולדברים חיוביים.

ראשית קשה לי מאוד להתמודד עם התופעה הזו שהיא אין סופית בעיני ומשאירה בי משקעים קשים וגורמת לי להתרחק מאמי. שנית קשה לי לראות את אימי במצב שהוא בעיני אובססיבי והתעסקות בלתי פוסקת (גם בביקורים אצלה) אך ורק במה שקרה כשהיינו ילדים ועד היום. האשמות, יצירת רגשות אשם ומלל שחוזר על עצמו שוב ושוב.
    השאלה שלי - מה ניתן לעשות שיקל על אמי? ובך גם לשפר על היחסים איתי וגם עם אחי?
    כל עצה או כיוון יתקבלו בברכה.
    תודה.

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    ד"ר בן עמית - 053-6834250

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• שילוב תרופה עם אריפליי ולוסטרל
    inp
    17/06/2019

שלום רב..
    אני בן 30 וסובל גם מדיכאון
    אני מקבל מעל 20 מ״ג אריפליי ו150 מ״ג לוסטרל(כחודש), הטיפול הזה יחסית עוזר לי והזיכרון השתפר מאוד(אחרי העלאת המינון של הלוסטרל ל 150.רק בחודש האחרון הבנתי עד כמה לא הבנתי את בעיות הזיכרון שיש והיו לי) יחסית לטיפולים שקיבלתי בעבר!

לצערי הרב עדיין יש ימים ושעות שאני מרגיש מדוכא!
    רציתי לדעת אילו תרופות ניתן לשלב ביחד עם אריפליי ולוסטרל?
    ראוי לציין שיקבלתי: פאפראנן, ריספרדל, אדרונקס,פלוטין, קלונקס(שאני עדיין לוקח אבל פעם ב- ) - התרופות הופסקו עקב אי יעילות או עקב תופעות לוואי.

תודה והמשך שבוע טוב

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תקופת מבחנים- שינוי תרופתי
    אלי
    12/06/2019

שלום רב
    אני סטודנט ושוקל להתחיל טיפול תרופתי חדש במייצב מצב רוח בבקרוב שיוכל לשפר את התפקוד שלי. רציתי לשאול הם באמת מומלץ שלא לעשות שינוי תרופתי בתקופת מבחנים והאם זאת ידועה כתקופה שלא מומלץ לעשות כן

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• השפעת העלאת מינון ציפרלקס
    ליגל
    11/06/2019

שלום רב,

נטלתי למשך חודשיים 10 מ"ג ציפרלקס. בשל תופעות לוואי הורדתי המינון ל5 מ"ג בחודש האחרון.
    עתה חזרתי ליטול 10 מ"ג.
    תוך כמה זמן ארגיש ההשפעה של המינון החדש?

אודה על תשובתך.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כדור אסציטאלופרם
    אשר.א
    10/06/2019

ערב טוב אמי בת 88 שתהיה בריאה ואיבדה השנה שתי אחים ולפני שלוש שנים איבדה ילד ומאז יש לה איבוד זיכרון טוטאלי וחרדות שמלווים עם גרפסים ועשיתי לה את כל הבירורים הגסטרולוגים והכל תקין אמא בדרך כלל אשה בריאה ברוך השם רק נפלה לפני שנתיים ובשיקום נתנו לה מירו 30 מג"ורופא המשפחה המשיך לה את הטיפול בבית לפני שלושה חודשים פניתי לפסיכוגריאטר על מנת לעזור לאמא עם הגרפסים והרופאה נתנה לה אסציטאלופרם 10 מג"ומאז לאמא אין תיאבון והקקי שלה שחור העם זה מהכדור הזה אמא מצד שמאל בתמונה ואבקש גם מה לעשות עם חוסר התיאבון תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ציפרלקס העלאת מינון
    לי
    10/06/2019

שלום רב.
    מזה חודש נוטלת 5 מג ציפרלקס וזאת לאחר הורדת מינון מ10 מג במשך מספר חודשים. (בשל חרדה)
    אני מעונינת להעלות שוב את המינון ל10 מג ומעוניינת לדעת תוך כמה זמן ארגיש השיפור מהעלאת המינון?
    אודה על תשובתך.
    לי

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• החלפת רסיטל ללוסטרל- התייעצות
    אפי
    10/06/2019

שלום אחרי הרבה שנים עם רסיטל 40 שהשפעתו נחלשה עם השנים והיה לי מאוד קשה להגיע לאורגזמה רופאה בכירה המליצה לי לעבור ללוסטרל.
    אני 13 ימים עם הלוסטרל הגעתי למינון המתבקש 150 מג. אבל יש לי חולשה יותר חרדה ובעיקר מה שמפריע תחושת רעד ברגלים מציקה ומלחיצה שמפריעה לשבת בשקט מה עושים? זה עובר מתישהו?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• השפעת תרופות פסיכיאטריות על מערכת העצבים
    ויס קלרה
    10/06/2019

שלום לוקחת מירו15 מג כבר שנתיים לשינה ולוריבן 0.5 מג גם לשינה וציפרלקס 6 מג חש לי חרדה ודכאון ניסיתי לעלות ציפרלקס לא הצלחתי גורם לעירנות בלילה למרות המירו והלוריבן כמו כן גורמת לעצירות קשה ואני לא יכולה להאשות לעצמי כי יש לי פיסורה צניחת רקטום שאלתי היא האם תרופות שאני לוקחת יכולות לגרום לתופעות של הליכה איטית לא יציבה הליכת ברווז הליכה כבדה דמוית פרקינזון רעד אין לי ממש מודאגת נהיה לי גם ניורופטיה בכפות הרגלים הרדמויות אחרי לקיחת מירו

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פחד מהתקף פסיכוטי כתוצאה מהעלאת מינון בסרוקסט
    מורי
    04/06/2019

שלום וברכה,אנסה לתת קצת רקע על מצבי אני סובלת מאז היותי בת 17 מocd מחשבות טורדניות קשות .בהיותי בת 17 נבהלתי מתוך שינה והסביבה מוות של בן דודי הופיע הocd בהתחלה לא הבנתי בכלל מזה המחשבות הללו אם הזמן התחלתי לטפל והבנתי שיש לי הפרעה שנקראת ocd והתחלתי לקחת טיפול תרופתי אז אני לא זוכרת מה היה כיום אני מטופלת כבר המון שנים הפאקסט בהתחלה התחלתי ב20 מג אח"כ העלו לי ל40 הייתה לי תקופה ממש טובה של 5 שנים שאומנם היו מחשבות אבל למדתי להתמודד איתם ועם הכדור והייתי מאוזנת פחות או יותר התחתנתי עברתי שני הריונות שני לידות וחשבתי שנפטרתי קצת מocd אבל לפני חודשים הוא החליט לבוא לבקר שוב באופן קשה אני אומנם עובדת במשרד והכל ומטפלת בילדים אבל סובלת ממחשבות קשות ובוכה המון הפסיכיאטרית הציעה לי לעלות את המינון של הפאקסט ל50 מג נכנסתי לאינטרנט וקראתי שאנשים שנטלו תרופות מסוג ssri במינון גבוה יכולים לקבל התקף פסיכוטי מאותו רגע אני מפחדת לעלות את המינון מפחדת להחליף תרופה בקיצור מפחדת מהכל.
    לפני 10 שנים בערך שגם הייתה לי תקופה קשה הפסיכאטרית ניסתה לשלב לי אנטי פסיכוטים עם ssri כדי שהמחשבות יפחתו אך אחרי 3 ימים בגלל פרפנאן 4 מג הגעתי לבית חולים כי הפה שלי התעקם והפסיקו לי את הכדור המיידית.
    שאלתי היא כך האם אכן זה נכון שהמינון גבוה אפשר לקבל התקף פסיכוטי והאם עם אני מעלה ל50 יכול להיגרם לי איזה התקף פסיכוטי?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פחד מהתקף פסיכוטי כתוצאה מהעלאת מינון בסרוקסט
    מורי
    04/06/2019

שלום וברכה,אנסה לתת קצת רקע על מצבי אני סובלת מאז היותי בת 17 מocd מחשבות טורדניות קשות .בהיותי בת 17 נבהלתי מתוך שינה והסביבה מוות של בן דודי הופיע הocd בהתחלה לא הבנתי בכלל מזה המחשבות הללו אם הזמן התחלתי לטפל והבנתי שיש לי הפרעה שנקראת ocd והתחלתי לקחת טיפול תרופתי אז אני לא זוכרת מה היה כיום אני מטופלת כבר המון שנים הפאקסט בהתחלה התחלתי ב20 מג אח"כ העלו לי ל40 הייתה לי תקופה ממש טובה של 5 שנים שאומנם היו מחשבות אבל למדתי להתמודד איתם ועם הכדור והייתי מאוזנת פחות או יותר התחתנתי עברתי שני הריונות שני לידות וחשבתי שנפטרתי קצת מocd אבל לפני חודשים הוא החליט לבוא לבקר שוב באופן קשה אני אומנם עובדת במשרד והכל ומטפלת בילדים אבל סובלת ממחשבות קשות ובוכה המון הפסיכיאטרית הציעה לי לעלות את המינון של הפאקסט ל50 מג נכנסתי לאינטרנט וקראתי שאנשים שנטלו תרופות מסוג ssri במינון גבוה יכולים לקבל התקף פסיכוטי מאותו רגע אני מפחדת לעלות את המינון מפחדת להחליף תרופה בקיצור מפחדת מהכל.
    לפני 10 שנים בערך שגם הייתה לי תקופה קשה הפסיכאטרית ניסתה לשלב לי אנטי פסיכוטים עם ssri כדי שהמחשבות יפחתו אך אחרי 3 ימים בגלל פרפנאן 4 מג הגעתי לבית חולים כי הפה שלי התעקם והפסיקו לי את הכדור המיידית.
    שאלתי היא כך האם אכן זה נכון שהמינון גבוה אפשר לקבל התקף פסיכוטי והאם עם אני מעלה ל50 יכול להיגרם לי איזה התקף פסיכוטי?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הדרגתיות מתונה בנטילת קלונקס עד להפסקתה באופן בטוח
    דניאל מ.
    11/05/2019

לפני כחודש התחלתי טיפול בסרטרליין 25 מ"ג. כמובן שע"פ הנחיות הפסיכיאטרית העליתי את המינון בהדרתיות, וכעת נוטל מינון של 150 מ"ג, והחל מיום שישי הבא 200 מ"ג.
    במקביל לתחילת הטיפול בתרופה זו, התחלתי ליטול גם קלונקס במינון 0.5 מ"ג (מצטער שהתפתיתי לתרופה האיומה הזו מבלי לעיין בעלון לצרכן) במשך כשבועיים וחצי. הבנתי ששימוש בתרופה זו במשך יותר משבועיים רצופים אינה מומלצת ויש הכרח להפחית בהדרגה, ע"פ האזהרות המצוינות בעלון לצרכן. לכן ביום ראשון לפני כשבועיים הפחתתי את המינון ל-0.25 מ"ג וכך המשכתי גם למחרת. יומיים לאחר מכן התחלתי לחוות תסמינים של התקפי פאניקה והיסטריה קשים הרבה יותר מלפני נטילת התרופה. בכול סופ"ש שעבר סבלתי מדופק מואץ, בחילה (לפעמים הייתה גם הקאה) צמרמורת, רעד, בלבול, הכרה מעורפלת, ירידה חדה בזיכרון טווח קצר. לא יכולתי לעשות כמעט כלום, ממש בקושי שאכלתי וחוויתי את המציאות באופן ממש מפחיד, פשוט לא הבנתי מה קורה סביבי וחשבתי שאני בוודאות משתגע. אני חושב שמה שהרגשתי קשור לכך שלא הפסקתי את נטילת הקלונקס בהדרגתיות המומלצת. נורא נורא נלחצתי, לא ידעתי מה לעשות ולמי לפנות, אלה היו פשוט ארבעה ימים של גיהינום. ביום ראשון שעבר הלכתי למרפאה שלי לבדיקת אחות בהמלצת הוריי, שאמרה לי שהדופק מעט גבוה אך זה לא כ"כ משמעותי והפנתה אותי לרופאת משפחה. הרופאה מדדה לי גם לחץ דם שאף הוא היה מעט גבוה. היא הציעה לי לחזור לקלונקס וליטול אותה פעמיים ביום במשך שבוע ולהפסיק בהדרגה. חשבתי להפחית כול שבוע בחצי כדור (0.25 מ"ג), כלומר ממחר 1.5 כדור, שבוע אח"כ כדור אחד ושבוע לאחר מכן חצי כדור. האם זו תהיה הדרגתיות מתונה וזהירה, שתבטיח לי להיגמל מהכדור? והאם במקביל להדרגתיות זו לא תהיה אפקטיביות של הסרטרליין (תגובות בין תרופתיות)? כלומר האם הקלונקס עלולה להפריע לפעילותה של הסרטרליין, שבין כה וכה אינני מרגיש הטבה מנטילתה, למרות שעדיין לא הגעתי למינון המירבי? במידה והתהליך יצליח אני לא אתקרב יותר לאף תרופה ממשפחת הבנזודיאזפינים. הקלונקס הזו פשוט החמירה את מצבי והגבירה מחשבות טורדניות, מה שממש ממש לא טוב למי שסובל מאו.סי.די. מה גם שכתוב בעלון לצרכן שאין להשתמש בתרופה אם הינך חווה או חווית דיכאון, בעוד שאני בנאדם מאוד מאוד דיכאוני ופסימי. מדוע לעזאזל רופאי המשפחה ו/או הפסיכיאטרים לא מיידעים את מטופליהם בסיכון שהם לוקחים כאשר נוטלים בנזודיאזפינים וממשיכים לרשום אותם כאילו היו סוכריות?! העניין מקומם אותי מאוד ואני ממש ממש מאוכזב הן מהרופאת משפחה והן מהפסיכיאטרית שהמליצו לי על הקלונקס. לא תיארתי לעצמי שאסבול בצורה חמורה פי כמה וכמה ממה שסבלתי לפני נטילת "תרופה" זו.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תלות בקלונקס

ד"ר בן עמית
    01/06/2019

שלום דניאל,
    אני תנצל על התשובה המאוחרת, הייתי פחות זמין לתקופה קצרה. אני לא יכול להסכים יותר איתך; אישית אני משתדל למעט מאוד במתן מרשמים לבנזודיאפינים, ומרבה לראות מקרים של התמכרות, לצערי. אני שמח על העירנות שלך, והתוכנית לרדת בהדרגה נראית לי בהחלט במקומה. אם יש שאלה נוספת - בשמחה. ד"ר עמית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה לגבי בעיות שינה וכדורים
    אוהד
    31/05/2019

שלום,
    התייעצתי עם הפסיכיאטר שלי לגבי העניין הזה, אבל אין לו תשובה חד משמעית ולכן אשמח לקבל חוות לדעת נוספת.

אני בן 30, מטופל בכדורים רק 10 חודשים.
    האבחנות שלי : דיסתמיה , התקפי חרדה ופאניקה , ocd .

ב-10 חודשים האחרונים לוקח ציפרלקס 20 מ״ג , זה עוזר , אבל לא מספיק (יש בעיקר בעיות עם השינה).

ניסיתי במשך 3 חודשים לשלב למיקטל עם הציפרלקס, הגעתי בהדרגה עד למינון מקסימלי של 100 מג, פעמיים ביום.. הלמיקטל גרם לי לתופעות לוואי (כאבי ראש, התקפי בכי, חוסר שקט , הגביר לי את החרדות , הגביר את הבעיות שינה ).

כנ״ל במשך 3 חודשים ניסיתי לשלב לסיאה עם הציפרלקס וגם היו תופעות לוואי לא טובות.

כאשר ניסיתי במשך יומיים לרדת מ-20 מג ציפרלקס, לקחת רק 10 מג ביום , קיבלתי התקף חרדה קשה, לקח לי להרגע 5 שעות, לכן הבנתי שהציפרלקס עוזר לי.

במשך השנה האחרונה ניסיתי מגוון רחב של כדורי הרגעה / שינה , חלק עזרו לחודש-חודשיים והפסיקו לעבוד, חלק עשו לי רע מאוד.

להלן הכדורים:
    סטילנוקס, טרזודיל, פנרגן, קלונקס, אסיוול, לוריוון.

הכדורים הללו לא עוזרים לי להרגע/לישון.

מה שכרגע עוזר לי להרדם ולישון טוב: 2 כדורים של בונדורמין וחצי כדור מירו (לפעמים כדור שלם).

זה מה שעוזר לי בחודש האחרון להרדם ולישון טוב.

הפסיכיאטר אומר שאולי עדיף בשביל השינה לקחת רבע כדור איטומין.

אני מאוד פוחד מאיטומין, בעיקר כי מספר חברים שלקחו את הכדור במינונים נמוכים אמרו לי שהוא גורם לתופעות לוואי קשות.

השאלה שלי, מה עדיף -
    2 כדורים של בונדרומין וחצי כדור מירו
    או רבע כדור איטומין?

או בכלל יש לך המלצה לכדור אחר בשביל להרדם ולישון טוב?

אשמח לתשובה
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מרגיש בבעייה שלא נגמרת לי
    נאורי
    29/05/2019

אני תמיד הולך ברחוב ומרגיש כאילו לא מוצא את עצמי כאילו אני נבלע כזה בחוץ משהו מוזר אני גם לא מסתכל בעיניים ולא במה שקורה סביבי הולך כאילו ישר או קפוא ..מה עושים זה תמיד ככה ! אני בן 28 דרך אגב..תודה חייב עזרה באמת דחוף

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• Lamogine 200 --- trima- בירור
    קטי דהן
    27/05/2019

שלום ד"ר בן עמית.
    אני שותה בכל יום את הכדור הנ"ל לפני השינה
    אני מבחינה. שעליתי במישקל בצורה קיצונית ללא סיבה ניראת לעין( אני אוכל מעט מוצרים בריאים)
    יתכן שתרופה זו יש השפעה על עלייה במישקל?
    מצפה לתשובתך בהקדם...תודה מראש k.d

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• עזרה בלימודי פסיכיאטריה- בירור
    רגינה
    26/05/2019

איו לי ממש בעיה לדבר עליה אלה דווקא רציתי לדעת איך אפשר להתקבל ללימודי פסיכיאטריה?
    מה מומלץ להרחיב ולעשות את הבגרות שלי עליו? איזה אוניברסיטה בארץ היא הטוב ביותר ללימודי אלה?
    ובכללי עזרה איך להגיע למקצוע

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה