פורום פסיכיאטריה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על הפרעות נפשיות ועל נושאים כמו סכיזופרניה, O.C.D, פסיכוזה, הפרעה דו-קוטבית, דיכאון, הפרעת אישיות גבולית, פוסט טראומה, תרופות פסיכיאטריות, טיפול אנטי פסיכוטי ועוד

מנהל הפורום

ד"ר בן עמית
ד"ר בן עמית
053-6834250
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר בן עמית
053-6834250 ללא פרסום בפורום

• תופעות לוואי של םריזמה
    רחל
    23/05/2019

שלום. התחלתי לקחת פריזמה. מאז אני לא מפסיקה לשלשל כבר יותר מחודש. הגיוני????? זה אומר שהכדור לא מתאים? תודה

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    ד"ר בן עמית - 053-6834250

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• הפרעות שינה מספר שנים
    חלי
    22/05/2019

שלום, יש לי בעיות שינה גם קשיים להירדם ויקיצות באמצע הלילה, מה שעוזר לי זה דיקור סיני ולאחרונה גם טונייט, הבנתי שטונייט זה לא כדור שינה אלא כדור לאלרגיה שתופעת הלוואי שלו היא עייפות האם זה נכון? דבר נוסף שרציתי לשאול האם טונייט יכול לשבש את הפעילות המוחית שקשורה לשינה? כלומר האם יש סיכון שאתמכר אליו והוא ישבש לי את השינה הטבעית? תודה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הסבר ומשמעות למונחים- בירור
    לירון
    21/05/2019

שלום דר' , אולי תוכל לעזור לי במשמעות הדבר.
    אני סובל מפוסט טראומה כתוצאה מאירוע מסויים וללא רקע פסיכיאטרי.
    הפסיכיאטר כתב כך,
    אבחנה: PTSD
    אי שקט פסיכומוטורי בינוני / אפקט: לבילי ירוד / מהלך החשיבה: מדבר בצורה אקספנסיבית
    בתוכן: ללא עדות למחשבות שווא. יש סימפטומים של PTSD
    ללא עדות להפרעות בתפיסה / שיפוט: שמור / תבונה קיימת

חשוב לי להבין את משמעות שלושה מונחים: אי שקט פסיכומוטורי בינוני,
    אפקט: לבילי ירוד ומהלך החשיבה: מדבר בצורה אקספנסיבית

הסבר למונחים, והאם מונחים אלו משוייכים/ כתוצאה מפוסט טראומה?
    או שזהו אבחנה נפשית שלא קשורה לפוסט טראומה?
    אשמח להסבר
    תודה רבה!

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• סרוקסט במינון 40 מ"ג
    אייל
    19/05/2019

אני נוטל סרוקסט 40 מ"ג 12 שבועות עם שיפור חלקי בחרדות.
    האם מנסיונך יכול להיות מצב ש40 מ"ג זה מינון גבוה עבור מישהו ומה שהוא מרגיש זה בגלל הכדור במינון הזה ואם נוריד מינון ל30 מ"ג ארגיש יותר טוב ויהי שיפור מלא?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• האם יש ערך בהורדת רמת הקורטיזול בסטרס
    משה
    20/05/2019

שלום דוקטור, רציתי לשאול האם זה יעזור במשהו, אם מצאתי דרך להוריד את רמת הקורטיזול שבא מסטרס? האם זה מועיל לי במשהו ובמה, או שזה חסר משמעות?
    תודה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• סרוקסט במינון 40 מ"ג
    אייל
    19/05/2019

בעבר, סרוקסט תמיד עזר לי בכמה אפיזודות של חרדה המלווה בדיכאון ותמיד התאזנתי על מינון של 30 מ"ג. עכשיו אני נוטל סרוקסט 40 מ"ג 12 שבועות עם שיפור חלקי בחרדות. הפסיכיאטר הוסיף לי 2.5 מ"ג אריפליי ואני לוקח אותו כבר 3 ימים. תוך כמה זמן הוא אמור לעזור?
    האם מנסיונך יכול להיות מצב ש40 מ"ג זה מינון גבוה עבור מישהו ומה שהוא מרגיש זה בגלל הכדור במינון הזה ואם נוריד מינון ל30 מ"ג ארגיש יותר טוב ויהי שיפור מלא?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אשווגנדה (צמח) עם קספליון
    משה
    19/05/2019

שלום דוקטור,
    רציתי לשאול אם אפשר לקחת אשווגנדה עם קספליון,
    תודה רבה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אשווגנדה (צמח) עם קספליון
    משה
    19/05/2019

שלום דוקטור,
    רציתי לדעת אם אפשר לקחת אשווגנדה עם קספליון,
    תודה רבה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• דה ריאליזציה עקב שימוש בקנאביס
    ליה
    18/05/2019

שלום. לפני 11 ימים הייתי באמסטרדם ואכלתי עוגת קנאביס והיה לי טריפ מאוד רע
    ופאניקה ומאז יש לי תופעות של דה ריאליזציה (ניתוק, חוסר תחושה ביד וכו). אשמח לדעת האם זה משהו שאמור לעבור (אפילו שאני 11 ימים אחרי ועדיין חווה זאת) ומה יכול לעזור לזה לעבור?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• התקפי חרדה עם שמוש וונלה פקסין
    אפרת
    15/05/2019

שלום רב. אני נוטלת כבר כמה שנים טובות ויאפקס בעקבות התקפי חרדה ולחץ חזקים . היו תקופות יותר טובות . בשנה האחרונה לוקחת מינון של 225 ליום. אני מרגישה שהתרופה אינה עוזרת. יש לי התקפי עצבים קשים ללא שליטה לחץ מטורף . מרגישה דפיקות לב מואצות .כל דבר הכי קטן נראה לי כמו סוף העולם
    נראה שזה המקסימום שאפשר לקחת מהתקופה . מה עושים ??

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• למודקס, סרטרלין טבע וסרוקוול
    רייצ`ל
    15/05/2019

היי,
    אני בת 21,סובלת מחרדות מאוד קשות ודיכאון. אני לוקחת למודקס 75 מג,(צריכה להעלות עד 200 מג) סרטרלין טבע 200 מג וסרוקוול 100 מג xr, ועוד 50 מג סרוקוול רגיל, לא xr. יש לי כמה שאלות..:

1.כפות הידיים שלי רועדות.בעיקר כשאני בחרדות,כשאני צריכה לצאת לרחוב,אבל גם סתם כך.זה אף פעם לא קרה לי.(לפני כמה חודשים נטלתי סרוקסט ט מג) גם ככה אני סובלת מחרדה חברתית ועכשיו בכלל..הרעד תוקף אותי כשאני בחרדה וזה מאוד לא נעים להופיע כך בחברה.
    השאלה היא מה גורם לזה,הלמיקטל,הסרטרלין טבע או הסרוקוול?
    השאלה היא אם הרעד בידיים זה מהחרדות או מהתרופות?

2.אני לוקחת את ה50 מג סרוקוול הרגיל כדי להירדם,אבל זה מרדים אותי כעבור שעות רבות,מאוחר בלילה,אני לא ישנה כל כך טוב ובבוקר אני פשוט מותשת.אני קמה בצהריים,אבל גם כשלקחתי תרופות שכן הרדימו אותי קמתי בצהריים.כך שאני ממש בפלונטר: מצד אחד אני לא נרדמת ומלאה בחרדות,מצד שני חוששת מאוד מתופעות הלוואי שאם אעלה את הסרקוול:תופעות לוואי של השמנה,(עם הסרוקסט השמנתי יותר מ10 ק"ג!! אני ממש לא רוצה להשמין!!) עייפות וחוסר ריכוז. לכן אני חושבת אולי להעלות ל150 סרוקוול xr ולהוריד את הסרוקוול 50 מג הרגיל? או 150 xr ועוד 100 מג רגיל כדי להירדם?(זו האפשרות הפחות רצויה,חשש להכין הרבה תופעות לוואי.) מה אתה מציע?

3.מדוע אי אפשר לחצות כדורים של xr? זה היה יכל להיות פתרון..

4.כפות הידיים שלי מזיעות כל הזמן.ממש יוצא מהן מים.ידוע לך מאיזו תרופה זו ומה אפשר לעשות בנידון?

5.אני לא בטוחה שאני צריכה את הלמיקטל.איך אפשר לדעת? האם הכדור ממש טוב גם למי שסובל רק מדיכאון וחרדות בלי מאניה?

6. בין היתר אני חוששת שאני לוקחת יותר מדי תרופות.גם ככה הכבד שלי לא מתפקד הכי טוב עקב שנים של תרופות,אם הכבד קורס או שתפקודו מורע ממש,יש איזו תרופה/טיפול שיכול לתקן אותו? מה עושים אם זה קורה? ממשיכים לקחת תרופות בכל זאת? אני גם סובלת מאקנה בכל הגוף כבר הרבה שנים,ואמרו לי שזה קשור לכבד,שהכבד שלי מלא ברעלים והוא מוציא את זה דרך העור.מה עושים?

7.אני לא מבינה למה שמים לקטוז בתרופות.מה עושים אלה שרגישים לזה? זה נורא מתסכל.
    ללמודקס יש טעם איום ונורא,כל יום אני נאבקת לסתום את האף ולבלוע ותמיד יש לי בחילה אחר כך מזה.למה הם עושים את הכדורים מסיסים??!?! אי אפשר לעשות כדורים נורמליים שבולעים?!
    בגלל הטעם המגעיל של הלמודקס חשבתי על למוג'ין,אבל גם בלמוגין וגם בסרוקוול יש המון לקטוז וזה עושה לי כאבי בטן והקאות.מה עושים? יש איזו חלופה לתרופות האלו?

סליחה שזה כל כך ארוך.אני נורא מבולבלת ואין לי את מי לשאול.תודה...

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שילוב בין ציפרלקס ואדרונקס
    מיקי
    11/05/2019

שלום,
    אני מטופל בציפרלקס כשנתיים בעקבות חרדות והמצב שלי השתפר מאוד.
    השנה התחלתי ללמוד באוניברסיטה ולצערי אני לא מצליח להתרכז.
    הרופא רשם לי אדרונקס לצד הציפרלקס (ריטלין עשה לי התקפי חרדה).
    תוך כמה צפויה לי הטבה במצב קשב וריכוז?
    האם האדרונקס צפוי לגרום לי להתקפי חרדה בשבועיים הראשונים?
    אני כבר שבוע נוטל אותו ובקרוב אני צריך לעלות ל8 מג יחד עם 10 של הציפרלקס.. קצת חושש מתופעות הלווי (כרגע בעיקר יובש בפה וחוסר שינה)
    תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תופעות לוואי אדרונקס

ד"ר בן עמית
    12/05/2019

שלום מיקי,
    אני לא מצליח להבין מדוע הרופא שרשם לך את התרופה לא זמין לענות על השאלה - זה תמיד עדיף. יתכנו התקפי חרדה וחוסר שינה חולפים. ההשפעה על הריכוז - קשה לומר, אבל לדעתי בתוך כמה ימים.
    בברכה,
    ד"ר עמית

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה אם למוג'ין משמין?
    אלין לומקין
    10/05/2019

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תופעות לוואי למוג'ין

ד"ר בן עמית
    12/05/2019

שלום,
    כן, אבל לא מאוד, יחסית לתרופות פסיכיאטרי אחרות. קשה לי לומר בדיוק כמה - זה מאוד תלוי באדם. בדרך כלל 2-3 ק"ג.
    בברכה, ד"ר עמית

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ליתיום ליצוב האם 750 מספיק
    גלית
    07/05/2019

שלום רב.הייתה לי היפומניה ועכשיו אני בדיכאון ולא מתפקדת.הרופא הגיע איתי לליתיום 750 ואמר שזה מינון שאוכל להתאזן.לא נראה לי. בנוסף אני משתמשת בסרוקוול 450 והוא העלה לי ל600 גם בגלל האי שקט. אני פוחדת להיות יותר זומבית ועייפה.. יש לי תור רק עוד חודש וחצי וכז אולי יעלה לי את הליתיום ל900 פשוט הוא פוחד שירעיל אותי. מה לעשות אני מתה מדאגה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מינון ליתיום

ד"ר בן עמית
    12/05/2019

גלית היקרה,
    בנושאי ליתיום חשוב מאוד שיהיה מטפל אחד ותו לא. מינונים לא רלוונטיים - מה שרלוונטי הוא הרמה בדם. במקרים דחופים אפשר לפנות לרופא המשפחה; אני זמין להתייעצות פרטית. בברכה, ד"ר עמית.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דיזינסס ותחושת שיוט.. האם זה יכול להיות פסיכיאטרי?
    מיכל
    05/05/2019

שלום,
    אני בת 38. כבר שנה וחודשיים סובלת מתחושת דיזינסס שהיא כאילו שמטלטלים אותי קדימה ואחורה כאילו שאני על ספינה. לא סחרחורות סיבובית... הכל התחיל עם כאב ראש שהיה רק בצד ימין שלא היה פועם ונמשך שבוע.. ואיתו התחילה הדיזינסס... כאב הראש עבר אחרי שבוע, והדיזינסס נשארה. בדיקה נוירולוגית יצאה תקינה וורטיגו נשלל. רופא אחד רצה שאעשה MRI כי אמר שאולי עברתי ארוע מוחי קל, אבל בקופה לא אישרו לי.. ולמעשה אף רופא לא יודע להגיד לי מה זה. האם זה יכול להגרם ממחסור בסרוטונין, נורדנלין.. או דופמין?
    האם שמעת על מטופלים שלך שהיו להן תלונות דומות ו SSRI או SNRI עזרו להם?
    קראתי על כך רק במקום אחד ברשת. אני כמה חודשים לוקחת 5htp במינון מירבי ליום ואת התרופה רמוטיב ואין שום שיפור.. אז תהיתי האם אולי בכל זאת תרופות כימיות כן יעזרו.
    תודה מראש

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• סחרחורות - SSRI יעזור?

ד"ר בן עמית
    12/05/2019

שלום,
    הביולוגיה של הדברים האלה מורכבת מאוד, ולמעשה אין הפרעות שנגרמות מ"חוסר סרוטונין", למרות שרבים אומרים כך, כדי לפשט את העניינים. סחרחורות בעיקרה היא דבר שאינו פסיכיאטרי, ו-SSRI לא הטיפול המומלץ, אבל אנשים זה דבר מורכב, וצריך לשמוע את הדברים בצורה מסודרת. רמוטיב לא יעילה, ו-HTP5 - עוד פחות. אם רוצה - אני לשירותך. בברכה, ד"ר עמית

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה