פורום פסיכיאטריה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על הפרעות נפשיות ועל נושאים כמו סכיזופרניה, O.C.D, פסיכוזה, הפרעה דו-קוטבית, דיכאון, הפרעת אישיות גבולית, פוסט טראומה, תרופות פסיכיאטריות, טיפול אנטי פסיכוטי ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• דיכאון וחרדות במשך שנים
    שון
    24/09/2021

היי אני בת 36 נשואה +2
    במשך 5 שנים סובלת מחרדות אך לצערי מקבלת סינדרום סרטונין מכל כדור שאני מקבלת מהפסיכיאטר מלבד מודל שעשה עבודה מדהימה אך לצד זה פסק לי המחזור ועצירויות קשות מנשוא, לאירונה אני שמה לב שאני ממש בדיכאון..חוסר חשק לחיות להנות לבלות לא צוחקת 0 מוטיבציה , לא ישנה בכלל ..והדבר מציק לי כי בבסיסי אני לא בנאדם כזה.
    חשבתי ללכת שוב לפסיכיאטר ולהציע לו שנתחיל ברינטליקס, העניין שגם בכדור הזה יש את מנגנון הסרטונין ואני פוחדת שזה שוב יעשה לי סינדרום סרטונין, האם יש המלמות לכדורים נוגדי דיכאון וחרדה שלא מערבים סרטונין? הרגישות שלי לענין הזה לא מוצתה עד הסוך לא ממש הבנו למה זה קורה..אבל זה קורה וזה מאד מלחיץ כשזה בא.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    דיכאון וחרדות במשך שנים

הוספת תגובה

תמונה

• סרווקאל בילדה בת 10
    טלי
    21/09/2021

קיבלנו מרשם ל12.5 מג סרווקאל . חצינו את הכדור ונתתי לראשונה שלשום ועשה עבודה נפלאה.הילדה הצליחה להירדם אחרי כמה ימים ללא שינה והתמעטו התופעות של הבכי הרב ומפלס החרדה מעט ירד. לצערי אתמול בערב נתתי את החצי כדור השני ( שכנראה לא היה שווה בגודלו לראשון) וההשפעה היתה פחותה עד אפסית, הלילה שוב הילדה בקימות של 3-5 פעמים מחווים בבכי.אתמול בערב חג גם בכתה מלא, קראתי שכלל אסור לחצות את הכדור.איך בכל זאת ניתן לתת לה 12.5( כאמור ניתן ב29ג כי היא בת 10).תודה לעונים🙏

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    סרווקאל בילדה בת 10

הוספת תגובה

תמונה

• פריזמה במינון 20 מג ותופעות לוואי
    נטלי
    07/09/2021

רציתי לשאול .. לקחתי מינון של פריזמה 20 מג שתי כדורים וחצי מאז התחילו לי תופעות לוואי של תחושת ניתוק כאילו יכולה לחשוב על משהו נגיד יושבת על המיטה חושבת שאני קמה עושה פעולה מסויימת אבל בפועל אני עדיין על המיטה אבל כאילו לא יודעת אם זה קרה או לא., האם תופעה זו מוכרת והאם היא תחלוף???
    האם ברגע שמפסיקים את הכדור התופעה תעלם ? כי לפני זה לא חוויתי רק מאז לקחתי את הכדור הזה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    פריזמה במינון 20 מג ותופעות לוואי

הוספת תגובה

תמונה

• כן. זאת תופעת לוואי של פריזמה

מישהו
    18/09/2021

כן. יש לפריזמה תופעת לוואי של דפרסונליזציה (תחושת ניתוק מעצמך). כמובן שאחרי שבועיים לאחר שתפסיקי עם הכדור זה יחלוף.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אבחנה פסיכיאטרית.
    דורון
    16/09/2021

לצערי אני קורבן של אימון והפעלת אזרחים ע"י שימוש בהפנוזה סביבתית מצגות , תכנות תודעתי ושליטה בתודעה.
    כאזרח אין לי "מעסיק" או כתובות לפנות אליה , כתוצאה מתכנות תודעתי וחוויות שעברתי אני סובל מ PTSD מורכב.
    כיוון שאין לי "מעסיק", ויש לאלץ אותי לא לדבר על הנושא ובכלל זה בפני מטפלים משתמשים בפסיכיאטריה כמחסום, זה אומר כאשר אני פונה לטיפול, המטפל במקום להתעסק בבעיה עקב פניה אליו טוען שטענותי "הזויות", מבלי לבדוק כלל את העובדות, וצריך טיפול בעצם התלונה ולא בבעיה. בפעם האחרונה אף הצעתי למטפל לצפות בווידאו והקלטות והוא ענה שיש לו "אבחנה" ושוב במקום לשמוע ולטפל בבעיה הוא מנסה "להתקין לי מחסום" מלדבר עליה.
    יש לציין כי כדי להגיע למקום מפגש בסתר משתמשים ב PTSD שנוצר בפעילות יום יומית חוזרת, (תכנות תודעתי) ואיזכורו של PTSD הוא חלק מהכלים להפעלה ולכן גם לא מעוניינים שאדבר אליו כדי לאפשר הפעלה ולהגן על השיטה. כיצד אוכל לקבל עזרה ראויה בנסיבות אלו כאשר כל אדם שאני פונה אליו משתמש בזה כנגדי..? ולא בודק אפילו עובדות..?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    אבחנה פסיכיאטרית.

הוספת תגובה

תמונה

• מה הסיכון במעבר מליתיום לליתיום אורוטייט
    אלינה
    11/09/2021

לא הבנתי מה הסיכון במעבר מליתיום לליתיום אורוטייט.
    לקיחת הליתיום גרמה לי לעלייה דרסטית שגם בה יש סיכון רפואי אך הפסיכיאטר מעדיף כך.
    האם צריך להוסיףף לאוטורט גם אריגנין ועןד משהו.

הוספת תגובה

תמונה

• פחד ממחלות בלתי נסבל
    נתי
    24/08/2021

היי, אני בת 31 יש לי לידה בת שנתיים. בשנה האחרונה אני מנסה להיכנס להריון שני, לקח הרבה זמן עד שהצליח ואז חוויתי שתי הפלות. מאז התחילו עיסוקים בלתי פוסקים בבריאות ( תמיד היה קיים אבל לא ברמה הזאת) זה התחיל מבדיקת דם סמוי בצואה שהייתי חיובית, כבר דמיינתי סרטן בכל מקום בבטן, כל פעם הייתי משוכנעת שזה במקום אחר, חברתי בין סימפטומים שונים שיש לי וקשרתי אותם לסרטן. אירי שהתגלה שזה קוליטיס כיבית , ועל אף שהבטחתי לעצמי שאחרי שאני מגלה שזה לא סרטן אני נרגעת, מסתבר שתיבת פנדורה רק נפתחה ומאז כל שבוע אני חרדה ממחלה אחרת, כל משהו קטן בגו אני חושדת כמחלה נוראית, אני בדריכות יתר על מה שקורה בגוף שלי וכל סימפטום מרגיש חזק ואמיתי מאוד. אני כמובן עושה את הטעות כל פעם וקוראת בגוגל, זה טעות אבל זה חזק ממני. עכשיו אני תקועה על זה שיש לי משהו נוירולוגי, זה התחיל בגלל בחילות חזקות שהיו לח בעיקר בבוקר, כבר חשבתי שיש לי סרטן, הבחילות כבר עברו אבל המחשבה לא ורני חוששת שכבר פתחתי לעצמי סימפטומים שלא היו אבל קראתי, כמו סחרחרות וחוסר יציבות. האם דבר כזה יכול להתפתח רק מהמחשבה על זה? בכל מקרה זה מאוד פוגע לי בתפקוד, מהצד אני יודעת שזה נשמע לא הגיוני ואף אחד כבר לא מאמין לי או לא לוקח ברצינות וגם.אני מבינה מהצד שזה חשיבה לא הגיונית, ועדיין הפחד קיים, יש לי תמיד את המחשבה שזה יהיה מקרה של זאב זאב..
    התחלתי לפני כחודש טיפול אצל פסיכוטרפיסטית שמשלבת cbt, Emdr, דינאמי . האם זה נשמע טיפול מתאים? מתי סביר שאתחיל להרגיש שינוי? אולי יש שינוי קל של קול רציונלי יותר שנכנס אבל עדיין רוב הזמן אני סובלת ומאוד עסוקה במה קוקה חי בגוף ומה לא בסדר בו

לקביעת תור
    סגירה
    פחד ממחלות בלתי נסבל

הוספת תגובה

תמונה

• חרדות וחיסון קורונה
    טלי
    22/08/2021

אני סובלת מחרדות כבר הרבה שנים. מטופלת בכדורים סימבלטה אתמול עשיתי חיסון ומאז יש לי טשטוש ראייה. גם לפני החיסון היה קצת. כאילו כבדות בעיניים אבל עכשיו זה מחמיר. אני לא יודעת אם לקשר את זה לחיסון או לחרדה שלי. מה גם, שנהייתה לי מחשבה שאולי יש סיכוי שקיבלתי מנה של מודרנה במקום פייזר כמו בשני החיסונים הראשונים ואולי זה הגורם?

לקביעת תור
    סגירה
    חרדות וחיסון קורונה

הוספת תגובה

תמונה

• התחלת נטילת ציפרולקס באופן הדרגתי ותחילת ההשפעה
    יודית
    01/08/2021

שלום רב
    התחלתי ליטול ציפרולקס לפני כ שבועים וחצי.
    לפי עצתו של הרופא, נטלתי במשך 4 ימים ראשונים רבע כדור.
    לאחר מכן חצי כדור במשך שבועיים ומחר אתחיל ליטול כדור שלם.
    נכון לעכשיו אין הטבה ואפילו מרגישה החמרה קלה.
    שאלתי היא האם בגלל המינון הנמוך וההדרגה, ההשפעה תהיה יותר איטית?
    מתי בכלל ארגיש הקלה?
    יש לציין שאני מרגישה מדוכדכת עם מצבי רוח ירודים.
    בהחלט לא דיכאונית
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• ייעוץ בקשר לציפרלקס
    יעקב
    31/07/2021

שלום
    אני לוקח תקופה דיא רוכה של 1 ביום ציפרלקס. עכשיו מטרתי לרדת במינון בגלל שיש לי שילוב של "ואבן" וציפרלקס מכיון שקורה לי שאני "נרדם בכסא" בחדר האוכל או בכורסה ליד הטלויזיה. ככה כשלעצמו אין לי שום תלונות על הואבן והציפרלקס. אדוני הרופא
    איך אני מבצע את הירידה במינון (10מ"ג) מהסיבה שהגדרתי אותה?

לקביעת תור
    סגירה
    ייעוץ בקשר לציפרלקס

הוספת תגובה

תמונה

• טרזודיל ובעיות שינה
    מיי
    30/07/2021

לאחר התקף חרדה. בעברי טיפול בציפרקלס לצד אימובן אחרי חרדות שהובילו לדכאונות אחרי לידה ובעיות שינה.

הפסקתי לפני 5 חודשים עם ציפרקלס.

לפני 3 שבועות שוב התקף חמור ומאז מצאת כבר כמעט 3 שבועות עם טרזודיל וחצי אימובן ועדיין יש לילות לבנים.
    אשמח לדעת כמה זמן לוקח לטרזודיל להתחיל להשפיע?והאם יש תקווה

לקביעת תור
    סגירה
    טרזודיל ובעיות שינה

הוספת תגובה

תמונה

• התחלת נטילת ציפרולקס באופן הדרגתי ותחילת ההשפעה
    יהודית
    29/07/2021

שלום רב
    התחלתי ליטול ציפרולקס לפני כ שבועים וחצי.
    לפי עצתו של הרופא, נטלתי במשך 4 ימים ראשונים רבע כדור.
    לאחר מכן חצי כדור במשך שבועיים ומחר אתחיל ליטול כדור שלם.
    נכון לעכשיו אין הטבה ואפילו מרגישה החמרה קלה.
    שאלתי היא האם בגלל המינון הנמוך וההדרגה, ההשפעה תהיה יותר איטית?
    מתי בכלל ארגיש הקלה?
    יש לציין שאני מרגישה מדוכדכת עם מצבי רוח ירודים.
    בהחלט לא דיכאונית
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• שילוב רמוטיב וולבוטרין חוות דעת
    מתעניין
    26/07/2021

שלום רב,
    טופלתי בערך כשנה ומשהו עם פרוזק במינון מינימלי שהיה נהדר ולאחר תופעות חוסר מיניות שולב וולבוטרין . השילוב לא הכי עזר והומלץ וולבטרין ורמוטיב מה שגרם לי להזיות רבות שברובם נעלמו ובהמלצת הפסיכיאטרית ירדתי רק לרמוטיב עקב תקופה ארוכה של השפעה טובה מה שלא היה כנראה נכון וחזרתי לשילוב הרמוטיב וולבוטרין שאני שוב שלושה שבועות איתם רק שזה כנראה לא מספיק לי ושוקל לחזור לפרוזק עם וולבוטרין לפי המלצתה , מה שיגרום כנראה שוב לבעכיות המיניות שנעלמו עם הרמוטיב. אשמח בבקשה לחוות דעת על השתלשלות הדברים ואם יש הצעות . תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• קלונקס והתמכרות מה המינון והתדירות
    איל
    25/07/2021

שלום לפסיכולוג.פסיכיאטר
    אני מבין שקלונקס במינון ובתדירות מסוימת עלול להביא להתמכרות. שאלתי היא (אני בן 60 ומישהו נוסף שמתעניין הוא בן 30) האם כדור של 1 מ"ג לאורך שבוע יום יום, או כדור אחד פעם בשבוע לאורך 3 חדשים , מביא להתמכרות או למחיר גופני משמעותי אם בכלל. רב תודות. איל

הוספת תגובה

תמונה

• פקסט 20 מג האם להוסיף מינון לכדור
    מאיה
    21/07/2021

היי אשמח מאוד לעזרה
    אמי נוטלת פקסט 20 מג במשך כ20 שנה. הוא יעיל מאוד עבורה. עקב מחלה של סרטן השד נתנו לה כדור מניעתי ובעקבות כך שינו לה את הכדור נוגד הדיכאון לכדור אחר שלא הועיל לה בכלל. היא הייתה חודשיים בערך עם הכדור החדש וללא הפקסט. חזרו לה תסמיני דיכאון קשים עקב הפסקת הפקסט. עקב כך היא חזרה ליטול פקסט 20 מג כבר שבוע, הפסיקה את הכדור החליפי.
    השאלה שלה האם ניתן לקחת כדור וחצי במקום כדור אחד של פקסט כדי לזרז את ההשפעה שלו? ואם כן האם ביחד או חלק בבוקר חלק בערב?
    אודה מאוד לתשובתך!

הוספת תגובה

תמונה

• סרוקוול במקום ציפרלקס
    אורית
    19/07/2021

שלום..אשמח לחוות דעת לגבי הסרוקוול,אני בגמילה מהציפרלקס שממש לא עוזר לי והתחלתי סרוקוול אתמול 50 מ"ג

לקביעת תור
    סגירה
    סרוקוול במקום ציפרלקס

הוספת תגובה

תמונה