פורום פסיכיאטריה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על הפרעות נפשיות ועל נושאים כמו סכיזופרניה, O.C.D, פסיכוזה, הפרעה דו-קוטבית, דיכאון, הפרעת אישיות גבולית, פוסט טראומה, תרופות פסיכיאטריות, טיפול אנטי פסיכוטי ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• שילוב רמוטיב וולבוטרין חוות דעת
    מתעניין
    26/07/2021

שלום רב,
    טופלתי בערך כשנה ומשהו עם פרוזק במינון מינימלי שהיה נהדר ולאחר תופעות חוסר מיניות שולב וולבוטרין . השילוב לא הכי עזר והומלץ וולבטרין ורמוטיב מה שגרם לי להזיות רבות שברובם נעלמו ובהמלצת הפסיכיאטרית ירדתי רק לרמוטיב עקב תקופה ארוכה של השפעה טובה מה שלא היה כנראה נכון וחזרתי לשילוב הרמוטיב וולבוטרין שאני שוב שלושה שבועות איתם רק שזה כנראה לא מספיק לי ושוקל לחזור לפרוזק עם וולבוטרין לפי המלצתה , מה שיגרום כנראה שוב לבעכיות המיניות שנעלמו עם הרמוטיב. אשמח בבקשה לחוות דעת על השתלשלות הדברים ואם יש הצעות . תודה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    שילוב רמוטיב וולבוטרין חוות דעת

הוספת תגובה

תמונה

• קלונקס והתמכרות מה המינון והתדירות
    איל
    25/07/2021

שלום לפסיכולוג.פסיכיאטר
    אני מבין שקלונקס במינון ובתדירות מסוימת עלול להביא להתמכרות. שאלתי היא (אני בן 60 ומישהו נוסף שמתעניין הוא בן 30) האם כדור של 1 מ"ג לאורך שבוע יום יום, או כדור אחד פעם בשבוע לאורך 3 חדשים , מביא להתמכרות או למחיר גופני משמעותי אם בכלל. רב תודות. איל

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    קלונקס והתמכרות מה המינון והתדירות

הוספת תגובה

תמונה

• פקסט 20 מג האם להוסיף מינון לכדור
    מאיה
    21/07/2021

היי אשמח מאוד לעזרה
    אמי נוטלת פקסט 20 מג במשך כ20 שנה. הוא יעיל מאוד עבורה. עקב מחלה של סרטן השד נתנו לה כדור מניעתי ובעקבות כך שינו לה את הכדור נוגד הדיכאון לכדור אחר שלא הועיל לה בכלל. היא הייתה חודשיים בערך עם הכדור החדש וללא הפקסט. חזרו לה תסמיני דיכאון קשים עקב הפסקת הפקסט. עקב כך היא חזרה ליטול פקסט 20 מג כבר שבוע, הפסיקה את הכדור החליפי.
    השאלה שלה האם ניתן לקחת כדור וחצי במקום כדור אחד של פקסט כדי לזרז את ההשפעה שלו? ואם כן האם ביחד או חלק בבוקר חלק בערב?
    אודה מאוד לתשובתך!

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    פקסט 20 מג האם להוסיף מינון לכדור

הוספת תגובה

תמונה

• סרוקוול במקום ציפרלקס
    אורית
    19/07/2021

שלום..אשמח לחוות דעת לגבי הסרוקוול,אני בגמילה מהציפרלקס שממש לא עוזר לי והתחלתי סרוקוול אתמול 50 מ"ג

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    סרוקוול במקום ציפרלקס

הוספת תגובה

תמונה

• נטילת פרוזק ורצון לירידה במשקל
    חן
    12/07/2021

היי אני נוטלת פרוזק 20 מ"ג בעקבות תסמונת קדם וסתית קשה וחרדות.
    עברתי לפרוזק מציפרלקס לאחר שהייתי רעבה ללא סוף ועליתי 5 קילו
    ועכשיו עם פרוזק איתו אני כבר חודש עליתי גם 2 קילו לצערי הרב! למרות שיש לציין שהתיאבון יותר נורמלי מהציפרלקס
    לאחרונה חשבתי אם אעלה מינון ל40 מג האם יפחת התיאבון וכן אצליח לרדת במשקל?

תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• דעות קדומות ורמת טיפול יעילה- חייבת עזרה
    שלי
    28/06/2021

שלום רב, חברה מאוד קרובה בעלת דיכאון עמיד לתרופות התחילה לקבל עכשיו טיפולים מסודרים בקטמין דרך תרסיס אף.
    היא לקחה המון תרופות ועדיין לוקחת, שלא עוזרות לה בשום צורה כבר עשור. תרופות מאוד חזקות שלדעתי אין בהם בכלל צורך, היא רוצה גם לדבר עם פסיכיאטר שיוריד אותה מהן וישאיר אותה רק עם הקטמין, אבל על התקשורת ביניהם ארחיב בהמשך.
    לפני בערך שנתיים יצא שנהתנסתה בקטמין "רחוב" עם חברים והיא הגיבה לזה לא כמו אף אחד שם, היא חוותה אושר אמיתי ורצון לעשות ולחיות. ומאז ממש השתנו לה החיים וזה היה סם שצרכה על בסיס יומי במינונים נמוכים וככה הצליחה לתפקד ולקבל אפילו הנאה. צרכה את הסם בבית, לא במצבים חברתיים, בשביל להיות מסוגלת לתפקד, כתרופה ראשונה שבאמת עבדה.
    כרגע מסורה לטיפול ולא קונה יותר, משתפת פעולה עם הטיפול, אפילו שמאוד קשה לה כי המינון נמוך.
    היא מפחדת מאוד להגיד שכבר גילתה את הסם, שהיא יודעת שזה הדבר שמציל אותה, ולכן הטיפול הקלאסי שהיא מקבלת שמיועד לאנשים בלי עבר בסם עוזר, אבל בשיעור מאוד נמוך בינתיים. (היא בטיפול החמישי בערך)
    היא עדיין חוזרת להרגיש את הדיכאון כמה שעות או אולי ביממה הספציפית לאחר מתן הטיפול, המינון ההתחלתי לא מספיק לה. היא מקבלת 2 מנות בשבוע.
    היא מפחדת לדבר על זה עם הפסכיאטר כי היא חרדה שיפסיקו לה את הטיפול אם תגיד את האמת כי יחשבו שהיא "נרקומנית" שמנסה להשיג סמים מהמדינה (הסם היחיד שצרכה ורכשה זה כאמור קטמין, אחרי שגילתה שהיא יכולה להנות ולעשות דברים רק כשהיא בהשפעתו. מידי פעם גם קנאביס שעוזר ברמה נמוכה) אך מצד שני היא מקבלת מינון שהוא נמוך עבורה ולא עושה את ההשפעה שיכל לעשות וגם עלול לגרום לאבחנה לא נכונה וסיום טיפול. מה היית מציע לה לעשות במצב כזה?
    וגם - אני אמרתי לה שמס טיפולים רפואיים משנה משהו במוח לנצח וזה לא יהיה טיפול קבוע, שהמפגשים יספיקו ואחכ השפעת התרופה תשאר והדיכאון יחלוף, ככה הבנתי ממקורות אחרים שקראתי באינטרנט אבל כאן כתוב שזה מיועד לטיפול לכל החיים. מה זה אומר? היא מתה מפחד שיפסיקו לה את הטיפול, שמה שאני אומרת לא נכון.
    אם היא תאלץ להשתמש בתרופה דרך המרפאה באופן קבוע ניתן לעשות זאת לתקופה ארוכה יותר ממספר הטיפולים הנקבע מראש, או אפילו על בסיס קבוע שנים? היא מצידה גם אומרת את האמת כשהאחים שואלים אותה על ההשפעה, היא עוזרת אבל נמוכה או לשעות בודדות בלבד, ובגלל שלא יודעים במרפאה את העבר שלה והניסיון ב"סם" אני מפחדת שיחשבו שזאת לא התרופה שמתאימה לה ויפסיקו לה את הטיפול.
    אני חושבת שהיא מאוד צריכה לדבר עם הפסיכיאטר ולספר לו הכל, כדי שתוכל גם להתייעץ ולדבר בחופשיות על העניין. היא גם עישנה תקופה ארוכה קנאביס, לכן החרדה הגדולה שתתפס כאחת שרק רוצה סמים, וזה לא המקרה. היא נראית מוזנחת, תסמין של דיכאון, מאוד רזה אבל המראה הכללי נראה "פריקי", בגדים קרועים שיער צבעוני, ועלול ליצור סטיגמה ולחזק את התאוריה. פה הדילמה שנוצרה, זאת ברכה עבורה שקיבלה אישור למשהו רפואי ומפוקח וקבוע, והיא מאוד מפחדת שזה יופסק. לו הטיפול יופסק, היא תחזור בוודאות לקנות את הסם בצורה לא חוקית ולא בטוחה מבחינה כימיקלית, כי אין לה דרך לחיות בלי זה.
    אני גרה איתה ורואה את ההבדלים ביום של טיפול בקטמין ובימים שלא וההבדלים עצומים, לא ייאמן! (גם כשקנתה בצורה לא חוקית לפני האישור בטיפול) מלשכב במיטה ימים שלמים בדיכאון, חוסר אכילה, לא מסוגלת להתקלח שלא לדבר על לנהל את החיים בעצמה, נעזרת בהוריה ביטוח לאומי וסל שיקום ובוכה המון. ואז אחרי טיפול להיות יכולה לצאת מהב

הוספת תגובה

תמונה

• זקןק דחוף לעזרה עבור אימה שלי
    מרק
    24/06/2021

אמא מטופלת בכדורים ונראה שהמצב מתדרדר.
    זקוק לעזרה בבחירת טיפול שונה או שניו או הורדת מינון של הכדורים.
    אמא מטופלת ב: מירו, זאפה, דונפזיל והבעיה הכי גדולה שלה כרגע זה שהיא במהלך היום יושבת והולכת עם עיניים סגורות כי קשה לה לפתוח אותם והיא ממש מתאמצת לפתוח ולא מצליחה. לפעמים היא פותחת בלי מאמץ אבל זה לאורך דקות ספורות.
    מרק

הוספת תגובה

תמונה

• פבוקסיל הפחתת השפעה לאחר שנתיים
    רועי
    19/06/2021

בן 38 מטופל ב פבוקסיל 50 מג פעמיים ביום לחרדה.ולוריוון 0.5. פעם ביום.כבר שנתיים. לאחרונה מרגיש שהפבוקסיל משפיע פחות. איך אפשר שיחזור להשפיע ללא החלפת הכדור? והאם הלוריוון יכול להפריע לפעולתו ? תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• תסמונת טורט+לקיחת לוסטרל ולורייון
    אורית
    15/06/2021

שלום..סובלת מתסמונת טורט,חרדות והפרעה דו קוטבית נטלתי ציפרלקס במשך 6 שנים אך הפסיק כבר להשפיע,הוחלף ללוסטרל שותה כבר חודש וחצי 50 מ"ג בתוספת לורייון הבעיה שיש החמרה קיצונית בטורט כולל טיקים ווקלים מה שמעולם לא היה לי גם לא בשימוש של הציפרלקס,מרגישה שההחמרה היא מהלוסטרל בבקשה אשמח לדעת האם אני צודקת

הוספת תגובה

תמונה

• תרופות ללא מרשם שלוקח יחד- האם מסוכן
    רון אלפרד
    03/06/2021

שלום,
    עקב רגשות אשם שמובילות לדיכאון ומחשבות לא טובות בלשון המעטה, ועקב רצון כרגע ,מסיבות כאלה ואחרות, להמנע מתרופות ssri, אני לוקח תערובת של תרופות ללא מרשם- b12, שמן דגים, milk thistle, וג׳ינקו בילובה. האם ערבוב תרופות אלו יחד יכול לגרום נזק?
    והאם מותר לי לשתות אלכוהול עת אני צורך אותם?

הוספת תגובה

תמונה

• אקנה ובעקבות שימוש בזיפרקסה
    עדינה
    29/05/2021

בת 19 נוטלת זיפרקסה חצי שנה בשל התקף פסיכוטי ראשון. מאז סובלת גם מאקנה. לא סבלה קודם מאקנה. האם יש תרופות בלי השפעה כזאת ?

הוספת תגובה

תמונה

• קלונקס לפני תחרות- ספורטאי מתאגרף
    דוד
    02/05/2021

אני ספורטאי מתחום האיגרוף ויש לי תחרות בקרוב. שוקל לקחת 0.5 קלונקס יום לפני התחרות כדי לישון טוב וכדי להרגיש פחות את החרדה שתוקפת אותי לפני התחרות. כמה זמן לפני התחרות לקחת כדי שאחוש רוגע מסוים ושגם תחושת העייפות ושאר תופעות שעלולות לקרות יעברו? אציין שעשיתי זאת בעבר והיה מעולה אך איני זוכר בדיוק באיזה פרוטוקול וכמה זמן לפני.

הוספת תגובה

תמונה

• כדורים פסיכיאטריים
    מלי
    27/04/2021

שלום,
    בתי בת 35, לאחר פרידה מחבר, סובלת ממחשבות טורדניות,מדוכאת ובחרדה בשל אי הוודאות לגבי העתיד.
    הפסיכולוגית המליצה להתחיל טיפול תרופתי.
    האם לא קיימת אפשרות לוותר על הטיפול התרופתי ולהתגבר על הבעיה?
    אני חוששת מההשלכות של הכדורים
    אודה לתשובה

לקביעת תור
    סגירה
    כדורים פסיכיאטריים

הוספת תגובה

תמונה

• ייעוץ לגבי עזרה לבן- נגד דכאון
    נירה
    25/04/2021

שלום,
    הבן שלי הפסיק לאחרונה לקחת כדורים נוגדי דכאון וחרדה.
    הוא במצב חברתי גרוע ובעיות בעבודה.
    הוא לא מוכן ללכת לטיפול.
    לאחרונה הוא אמר שלא מעניין אותו כלום יותר. החיים שלו יסתכמו בלקום לעבודה, לחזור הביתה, לישון עד שהוא ייגמר.
    אני חסרת אונים ולא יודעת מה לעשות כדי לעזור לו.

הוספת תגובה

תמונה

• מצב רפואי קודם או מחלה חדשה?
    טל
    23/04/2021

בשנתיים האחרונות אנורקסיה שבה חליתי בצעירותי התלקחה מחדש לאחר כ20 שנה שלא היתה פעילה ואני מצויה באובדן כושר עבודה. חברת הפנסיה שלי לא מוכנה לשלם בטענה שמדובר במחלה קודמת/מצב רפואי קודם. כדי לדעת אם יש לי עילה לתביעה אני צריכה לדעת האם נכון להתיחס למחלה שהיתה ברמיסיה, כאמור, כ-20 שנה כמצב רפואי קודם או שיש לראות אותה כמצב רפואי חדש ?תודה

הוספת תגובה

תמונה