פורום פסיכיאטריה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על הפרעות נפשיות ועל נושאים כמו סכיזופרניה, O.C.D, פסיכוזה, הפרעה דו-קוטבית, דיכאון, הפרעת אישיות גבולית, פוסט טראומה, תרופות פסיכיאטריות, טיפול אנטי פסיכוטי ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• נטילת ציפרלקס בהריון מה ניתן לעשות?
    אנה
    14/10/2020

נטלתי ציפרלקס (20 מג) במשך 5 שנים. כעת אני בהריון בחודש 8 וכבר לא נוטלת במשך כ3 חודשים ציפרלקס (שכחתי ליטול חודש אחד ופשוט הפסקתי) אני מרגישה כעת שאני יותר עצבנית, לא מסוגלת להכיל את הבן הקטן שלי בן ה4, צועקת וכועסת עליו הרבה ונורא חוששת ממה יהיה אחרי הלידה ומדיכאון אחרי לידה. לא יודעת אם לחזור ליטול או איך לחזור ליטול. לא מצליחה להשיג תור לפסיכיאטר רק לחודש דצמבר/ינואר ואני באמת אובדת עיצות. אשמח לתשובה. תודה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    נטילת ציפרלקס בהריון מה ניתן לעשות?

הוספת תגובה

תמונה

• דיספוריה לחץ בחזה ונטילת ליתיום
    יוכי
    08/10/2020

מה זה דיספוריה? אני נוטלת כ 25 שנים ליתיום האם תופעה כזו ויכולה לקרות עם ליתיום
    בודה
    יוכי

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    דיספוריה לחץ בחזה ונטילת ליתיום

הוספת תגובה

תמונה

• בעיות תוקפנות ותיפקוד כללי ביקיצה לא טבעית
    עופרי
    06/10/2020

היי,
    שמי עופרי, בת 30 וחודש. יש לי מצב שהתחיל בערך לפני שנתיים: כל פעם שאני מתעוררת יקיצה לא טבעית, אני קמה במצב ממש רע: אני לא מרוכזת, סובלת מקשיים בנשימה, כל הזמן מתעלפת, סובלת מהתקפי חרדה ולעיתים אף נהיית תוקפנית. אם אני שמה שעון מעורר אני מתעוררת עם כל התופעות הנ"ל שפירטתי ולעומת זאת אם אני מתעוררת באופן טיבעי אני קמה במצב מעולה: שמחה, מרוכזת, ומרגישה בריאה לגמרי. וזה משהו שהוא בעייתי לי כי אני יכולה ככה לעבוןד רק משמרות ערב ולילה, שלא נדבר על גידול ילדים והקמת משפחה.. (אם היהי לי עכשיו ילד לגדל, איך הייתי שולחת אותו כל בוקר לגן ועוד הולכת אחר כך לעבודה?..) בקיצור, זה נישמע אולי טיפשי אבל כשאני סובלת מבעיות בשנימה וכו' וכל פה שפירטתי למעלה וזה פוגע לי בתיפקוד ואני אפילו הופכת להיות תוקפנית זה ממש מדאיג. חשוב לי להגיד שכדורים לא פתרו את הבעיה ואפילו גם החמירו אותה. ורציתי לשאול האם יש לתופעה הזאת שם??? ואיך ניתן לטפל בזה??
    תודה רבה,
    עופרי.

הוספת תגובה

תמונה

• ציפרלקס האם אפשר להפסיק אחרי חצי שנה?
    חנה
    06/10/2020

אני לוקחת ציפרלקס 10 בערך חצי שנה ואני מאוד רוצה להפסיק בגלל התופעות לוואי ואני מרגישה יחסית יציבה השאלה שלי אם יש מצב כזה להפסיק אחרי די קצת זמן ואם יש בזה סיכון ממשי?

הוספת תגובה

תמונה

• חרדה בכל התעוררות בבוקר מה עושים?
    יעל
    27/09/2020

שלום לדר אני חווה חרדה בכל התעוררות בבוקר לוקחת מירו 15 מג ו0.5 מג לוריבן ובבוקר 5 מג ציפרלקס ממה החרדה מאיזו תרופה ? גם התייבשתי אבדתי רוק הפה יבש מאיזו תרופה זה יכול להיות? זה גורם לכאבים גם בקיבה מאיזו תרופה? גם חוה תחושת טרום עילפון איזו תרופה גורמת לכך?

הוספת תגובה

תמונה

• האם גרירת רהיטים וזריקת חפצים זה מחלת נפש?
    חמיס
    26/09/2020

יש לי שכנה שכל הזמן גוררת רהיטים, זורקת חפצים על הרצפה...
    זה בזדון
    האם זאת מחלת נפש ?
    מה אני יכול לעשות עם אני בחרדה מההטרדות?

הוספת תגובה

תמונה

• זיעה ירכיים אחוריות
    משה
    11/09/2020

בן 28 סובל שנה וחצי מזיעה בירכיים האחוריות ( (SADDLE REGION) ממש מתחת לעכוזים. באותו זמן ממש הופיעה ווריקוצלה באשכים. יש לציין שבארבע השנים האחורנות הייתה לי ויש רגישות לקור. אבל איזור הירכיים האחוריות פשוט נעשה לוהט וחם כשאני הולך לישון. גם במהלך היום אני מרגיש את זה אבל פחות מפריע לי שאני מזיע שם ביום ויש אי נוחות ואפילו מרגישד כאב בשריר שמחבר את הישבן עם הירך האחורית לפעמים.
    בבדיקה אצל ראומטולוג אין סימינים לשום דבר ראומטולוגי בכל זאת שלח אותי לבדיקות דם והכל תקין.
    בבדיקה אצל נוירולוג הכל תקין שלחו MRI של כל עמוד השדרה הכל תקין וכל בדיקות הדם תקינות.

מבחינה אורטופדית הכל תקין. מיפוי עצמות תקין.

אני חושב שכל הסיפור נבע מזה שהייתה תקופה לפני שנה וחצי שהייתי בחו"ל והלכתי הרבה ביום משהו כמו 15-17 ק"מ בכל יום חצי שנה רצוף אולי זה גרם לקרע מינורי בשריר שמחבר או הגידים שמחברים ביןם העכוז לירך האחורית.

בכל מקרה אני לא יכול לישון מזה בלילה - מדובר בזיעה ותחושת שריפה וחום קיצוני בצורה סימטרית בשני הירכיים האחוריות. נוירולוג נתן לי ליריקה וזה כבר לא עוזר לא משנה כמה אני מעלה את המינון. אף אחד לא אבחן אותי. ביצעתי את כל הבדיקות האפשריות וגם EMG וגם CPK תקין וכל בדיקה יצאה תקינה גם EEG תקין. כל בדיקות תקינות. הליריקה זה לא מרפה אני צריך משהןו שירפה אותי וצריך אבחנה - מה הבעיה ?
    יש לציין שאם אני לא שוטף את האיזור הזה במים קפואים 4 או 5 פעמים לפני שינה אני לא יכול להירדם.
    אני לא יכול לישון על הגב . אם נרדם (תמיד נרדם בלי מכנסיים לא יכול ללבוש אותם מהחום בירכיים) מיד במהלך השינה הגוף זורק את השמיכה כדי לא להזיע שם והשינה נהיית פחות איכותית ואני מתעורר אחרי שעתיים כל המהלך הזה גורם לי להתחיל את היום ב 14:00 ללא יכולת לזוז אני בחור צעיר שמאבד את החיים שלו ממש במצב נכה.

יש לציין שכל החיים אני סובל מכאבים אחרי עמידה ממושכת ותמיד מחפש נעל עם ג'ל כמו נימבוס או קוואנטום של אסיקס אני לא יכול להיות עם נעל אחרת.

יש לציין שלפני 4 שנים עברתי טיפולי הסרת שיער לליזר באיזור הזה כולל אגן מפשעות וכל הרגליים וזה כאב מאוד! במיוחד באיזור הירכיים אחוריות. המבנה שלי היה כזה שההיתי שעיר מאוד באיזור גוף תחתון
    אני נמצא במצוקה גדולה!
    מה לעשות???????? אודה לכם נורא !!!!

לקביעת תור
    סגירה
    זיעה ירכיים אחוריות

הוספת תגובה

תמונה

• בעיה משפחתית וחיפוש אחרי דרך התמודדות
    אנונימי
    05/09/2020

היי,
    יש לי אח בן 40 אשר מתגורר עם ההורים שלי. הוא סובל מ-ocd וחרדות קשות (לא מוכן לישון לבד ביחידת הדיור שלו, מדליק את כל האורות בבית בלילה, לא עובד ולא עבד אף פעם בחייו, בקושי אוכל ובאופן כללי בקושי יוצא מהבית).
    מעבר לכך הוא מנסה להשתלט על חייהם של ההורים שלי ושל יתר המשפחה (גם מבחינה כספית), מפריע לאורח החיים שלהם, ומפריע להם לנהל חיים תקינים.
    הוא מסרב לקבל טיפול וזה פוגע בכל המשפחה וגם בהורים המבוגרים שלי, וכמובן בעצמו.

איזה אפשרויות יש במצב כזה? מה אפשר לעשות? האם קיים איזשהו ייעוץ שההורים יכולים לקבל על מנת להתמודד עם המצב הזה?

הוספת תגובה

תמונה

• כדור טונייט גורם להשמנה בהאטת מטבוליזם או הגברת תיאבון?
    אלירן
    02/09/2020

היי אני בחור בן 40. פסיכאטר נתן לי כדורי טונייט לתקופה ארוכה שזה בעצם חומר אנטי היסטמין Doxylamine Succinate למטרת גמילה מכדורי שינה כגון נוקטורנו ובונדורמין.
    רציתי לדעת האם הכדור הזה גורם להשמנה כי הוא אנטי היסטמין? האם הוא מאט חילוף חומרים או גורם לתאבון כמו הכדורים האנטי פסיכוטיים? תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• איך לתקשר עם חולה סכיזופרניה אשר פוגע בי?
    נועה
    17/08/2020

פגשתי חולה סכיזופרניה. לא ידעתי לפני כן. ככל שהמשכנו לדבר גיליתי אדם מקסים.

במשך כל הזמן תמכתי בו הקשבתי לו המון. עם המון סבלנות. היה מתייעץ איתי כל הזמן.

במשך הזמן הוא התחיל לפגוע בי מדי פעם בצורה קשה בצורה לא הגיונית. רציתי רק לשאול אם התפרצויות הזעם שלו נובעות מהתחלה והאם הוא מודע לכך?

הרי לא הגיוני שהוא יפגע במי שתומך בו ורוצה בטובתו.

מה עושים?

תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• שימוש בשילוב תרופות באופן חד פעמי לפני בדיקה קשה
    דנה
    24/08/2020

שלום,
    אני עומדת לפני בדיקה הסטרוסקופיה אבחנתית ויודעת לצערי מניסיון העבר (לפני שנתיים) שהבדיקה קשה מאוד כי הסבל רב.
    אני צריכה לעשות שוב את הבדיקה הזו... ולכן לפני הבדיקה, אני רוצה לקחת כדור קולנס יחד עם כדור טרמל כשעה לפני כדי להיות יותר רגועה.
    האם באופן חד פעמי אני יכולה לשלב בין הכדורים? זקוקה לתשובה בהקדם. תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• החלפת הפסיכיאטר הקבוע בפסיכיאטר אחר
    לילי
    17/08/2020

הפסיכיאטרית שלי מזה שנים לא מקבלת יותר, איך מוצאים פסיכיאטר מומלץ, מאיפה מתחילים?

הוספת תגובה

תמונה

• שילוב ציפרלקס ודיקלקטין למניעת בחילות בהיריון
    שיר
    15/08/2020

שלום, האם ניתן לשלב בין ציפרלקס 10 מ"ג ודיקלקטין למניעת בחילות והקאות בהריון?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• נטילת סימבלטה עם חשש להתפרצות מאניה גנטית
    Shir
    13/08/2020

שלום,
    אני סובלת ממיגרנות קשות מזה שנים. ניסיתי המון טיפולי מניעה (פרולול, נורמיטן, טופמקס, אלטרולט) או שלא היו יעילים, או שהיו יותר מדי תופעות לוואי.

הנוירולוג המליץ להתחיל טיפול בסימבלטה.
    לאחר קריאה של העלון ומספר מחקרים אני מבינה שיש קשר לאפיזודות מאניות ואף איסור ליטול את התרופה במידה וסובלים ממאניה. אני אמנם לא סובלת מהפרעה מאובחנת כלשהי. אולי נטייה לחרדה...
    החשש שלי הוא על רקע תורשתי מאחר ובת דודתי מאובחנת במאניה דיפרסיה וזו הפרעה עם מרכיב גנטי משמעותי.

האם אפשר ליטול את התרופה בכל זאת? האם הסיכון להתפרצות אפיזודות מאניות משמעותי?

תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• נטילת תרופה נרקוטית לאורך זמן - Vyvance סיכונים
    ח
    11/08/2020

אני מטופלת כבר קרוב ל-6 שנים אצל פסיכיאטר. בחודשיים האחרונים אני לוקחת כדורי prozac 20mg שהוא רשם לי.
    בנוסף לזה, בשנתיים האחרונות, בעקבות טראומה נפשית נוספת, יש לי בעיות זיכרון קשות. לאחר בדיקות רבות (כולל ct ו- mri), התברר שיש לי הידרוצפלוס (מולד). אבל רופאים הגיעו למסקנה שמאחר והבעיות זיכרון התעוררו בגיל מבוגר יחסית ובגלל שהן מתגברות כשהמתח הנפשי גובר, הסיבה העיקרית לבעיות הזיכרון היא מתח נפשי.
    לפני 10 ימים רשם לי רופא אחר (נוירולוג פרטי מומחה אליו הפנה נוירולוג בקופ"ח) Vyvance 30mg.
    אלא שלפי מה שהסבירו לי בבית המרקחת מדובר בתרופה נרקוטית, שדורשת מרשם מיוחד.
    שאלות:
    מה המשמעות בכלל של נטילת תרופה נרקוטית לאורך זמן - התמכרות קשה (כמו לסמים)?
    ואם זה כ"כ ממכר, מה אפשר במקום ולמה זה קיים בכלל?
    לטענת הפסיכיאטר, אני חייבת בכל מקרה לנסות קודם ריטאלין/ קונצרטה, ורק אם זה לא יעזור, הוא יוכל לרשום לי vv...

הוספת תגובה

תמונה