פורום פסיכיאטריה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על הפרעות נפשיות ועל נושאים כמו סכיזופרניה, O.C.D, פסיכוזה, הפרעה דו-קוטבית, דיכאון, הפרעת אישיות גבולית, פוסט טראומה, תרופות פסיכיאטריות, טיפול אנטי פסיכוטי ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• בחירת כדור לקשיי הירדמות
    חסוי
    14/05/2020

שלום ,
    אני מטופל כבר שנים ב SSRI , בנוסף במקרים דיי דחופים של חרדות אני נוטל קלונקס - ממש לא באופן קבוע וללא תלות.
    כמות הקלונקס שאני נוטל (בתדירות לא גבוהה) הוא מינון לא גדול - בין חצי כדור ברוב הפעמים לכדור שלם ( כדור כתום 0.5mm)
    בזמן האחרון (כנראה שיש גם קשר למצב הנוכחי של הסגר) , יש ימים שמאוד קשה לי להירדם , ממש עד 3 או 4 בבוקר.
    למניעה של מצב כזה אני נוטל בחודשיים האחרונים בתדירות גבוהה יותר קלונקס (מינונים שציינתי) שעתיים לפני בשינה , זה עוזר לי מצויין.
    השאלה שלי היא , אם אני לא מרגיש לחץ או חרדות במשך היום , ונראה שכרגע הבעייה העיקרית שלי היא בשינה , ניתן ליטול במקום בונדורמין ? אני יודע שהוא מותאם יותר לשינה…
    האם הוא ממכר יותר מהקלונקס ? האם הוא עדיף לי למקרה הזה ? אציין שחשוב לי לא להיכנס לתלות בכדור כזה או אחר , אני לוקח את זה רק לעבור את התקופה הזאת …. מה מומלץ ?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    בחירת כדור לקשיי הירדמות

הוספת תגובה

תמונה

• רעידות בגוף ורצון להתחיל לטפל
    אסתר
    13/05/2020

אני 4 חודשים חווה רעידות בגוף במיוחד במאמץ זה קרה יום אחרי שנבהלתי ממשהו גדול שנפל ממש ממולי היו ימים טובים יותר אך לאחרונה זה מרגיש לי כאילו זה מתגבר יש לי תור לנוירולוג אך בנתיים רציתי לדעת אם במידה ורעידות אכן מזה איזה כדור הרגעה הכי טוב יכול לעזור לרעידות וכמובן גם דופק מהיר וחרדות עם מחשבות שליליות הבנתי שיש כדורים שדווקא התופעות לוואי שלהן עושות רעידות לכן רוצה לדעת מה הכי טוב

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• סכיזופרניה ואשפוז בכפיה - המחלה עלולה לחזור?
    א.ב.
    07/05/2020

שלום,בת זוגתי חוותה התקף פסיכוטי והייתה פסיכוטית במשך כמה שנים. אובחנה כחולת סכיזופרניה. מאז חלפו 6 שנים היא ללא טיפול תרופתי ומתפקדת מצויין. עושה ספורט כל יום, חדה, פיקחית ומנהלת בית ביד רמה. אני חושש שאולי המחלה עלולה לחזור, האם יש מה לחשוש?

הוספת תגובה

תמונה

• איקסאל שפיכה מוקדמת
    אני
    03/05/2020

אני נוטל מזה כשנה וחצי איקסאל 200 מ"ג (100 מג בבוקר ו100 מג בערב) עקב דכאון וחרדה. מאז שהתחלתי לקחת את התרופה, יש לי מעין פריקאם מוגבר, עם הרבה נוזל זרע ובעת האורגזמה יוצא מעט זרע. בנוסף האורגזמה מוחלשת. זו תופעת לוואי מוכרת של התרופה? האם כשאפסיק לקחת אותה היא תעלם?

לקביעת תור
    סגירה
    איקסאל שפיכה מוקדמת

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת דם לVALPROATE בתקופת הקורונה
    DAVID
    27/04/2020

אני מבצע בדיקה כל 3 חודשים עם ערך תקין. דחיתי את הבדיקה כבר חודש בגלל הקורונה. האם בכל זאת יש לבצע בתקופה זו?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• תרופות פסיכיאטריות
    רותם
    22/04/2020

איזה תרופות פסיכיאטריות שאינן משמינות כלל לחרדה ודיכאון ישנן

לקביעת תור
    סגירה
    תרופות פסיכיאטריות

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות בדיקת ליתיום
    יוכי
    20/04/2020

שלום רב
    אני נוטלת 2 כדורים ביום של ליתיום וגם לוקחת תרופה הומפתית שכולל היפרקום.. היה לי בבדיקה ליתיום הקודמת 0.70 ועכשיו עלתה 0.80 אני מפחדת מבחינת כליות. הבדיקות של הכליות ובלוטת התריס תקינות האם התרופה הומפתית העלתה ברמה? הרופאה שלי מסרה שהכל בסדר ובכל זאת אני חוששת
    אשמח לתשובה
    יוכי

לקביעת תור
    סגירה
    תוצאות בדיקת ליתיום

הוספת תגובה

תמונה

• אמביאן 12.5 מג ובונדרמין
    חן
    08/04/2020

שלום רב ה3 חודשים האלה צרכתי 12 חפיסות של אמביאן 12.5מג בכל חפיסה 28 כדורים וחםיסה אחת של בונדרמין 0.25 30 כדורים כמעט באופן רצוף עם הפסקה של יומיים בין חפיסה לחםיסה היו ימים שסיימתי חפיסה שלמה תוך יום והיום ימים של שלושה ימים לחםיסה במהלך כל התקופה נהיו לי תופעות של התכווצויות שרירים בכל הראש כל הקרקפת כל הפנים כל שרירי המצח האף העיניים הלחיים האוזניים בקיצור כל פינה בפנים מכווצת וכואבת גם הצוואר ומתחת לסנטר והסנטר עצמו והשפתיים הרגליים הכתפיים הידיים החזה ההלסתות בטן כל הגוף נוקשה הכל כמו אבנים ותחושה של נפיחות בשרירים כמו כן יובש בפה ויובש בכל הגוף. העיניים כולו כולל הארובות יבשות ואיבדתי ראיה בעין אחת והקרניות מאוד יבשות והעיניים.האוזניים הכל מתחת לגבה המצח כל פינה בפנים ובגוף. מרוב כאבים כל פעם הרדמתי את עצמי כדי לא להרגיש כאב והתכווצויות ויובש חזק במשך 3 חודשים רק ישנתי האם אלו תסמיני גמילה או שפגעתי בעצמי על ידי לקיחת כל כך הרבה כדורים האם השרירים נתפסו ומכווצים לתמיד וכאבים אני משתגעת מכאבים הכאב כל כך חזק שהשרירים חונקים לי את הצוואר .האם הנזק הוא לתמיד או שהשרירים ישתחררו עד שהתרופה תפוג מהדם האם שרירי נפגעו ואין פתרון או יש פתרון והשרירים ישתחררו ?תוך כמה זמן זה יקח בקושי אני עומדת על הרגליים הכל כמו שהוא לא יכולה לזוז ולקום הכל פשוט כמו אבנים האם זה יעבור או זה לתמיד האם אתאושש מכך או שפגעתי בשרירים חזק אני יודעת שאפשר גם למות מזה לא הלכתי לטיפול רפואי זה כבר שבוע האם יעבור מעצמו ? אני פוחדת שהשרירים ניזוקו ולא ישתחררו לעולם מה עליי לעשות האם שתיית מים תעזור לפנות את כל הכדורים?האם עיסוי יעזור? תרגילי מתיחה לא יכולה לעשות הכל חזק ותפוס ולא זז שום דבר מה יהיה האם אצא מהמצב הזה ודרירי יחזרו להיות כשהיו?

לקביעת תור
    סגירה
    אמביאן 12.5 מג ובונדרמין

הוספת תגובה

תמונה

• הפסקת נטילת ואבן
    לירון
    07/04/2020

הי .לקחתי ואבן בשבועיים האחרונים .בעקבות הנגיף נכנסתי להתקפי חרדה .לקחתי חצי כדור בוקר וחצי נוסף אחהצ .לא באופן קבוע .היו ימים גם שלא לקחתי או שלקחתי רק חצי .ובשלושה ימים והארבעה ימים האחרןנים לא לקחתי .הפסקתי בבת אחת .יש לי כאבי שרירים בעורף שגורמים לכטב ראש .אופטלגין לא עוזר .השאלה אם זה בסדר היה להפסיק בבת אחת ?ואם הכאבים החנה תופעה מוכרת כשמפסיקים ?תודה רבה ובריאות

לקביעת תור
    סגירה
    הפסקת נטילת ואבן

הוספת תגובה

תמונה

• גאודון במקום קלופיקסול
    רונית
    04/04/2020

התרופות הקבועות שלי הם דפלפט וסרוקוואל. לאחרונה התחתנתי ולצורך פוריות אני לוקחת טגרטול, סרוקוואל וקלופיקסול, זאת מאז פברואר האחרון. בשבועות האחרונים אני עולה במשקל ומרגישה רעב תמידי, ללא קשר לכמויות האוכל שאני אוכלת. כשעה אחרי ארוחה אני מרגישה כאבי בטן של רעב. מצב התיאבון הוא לא הגיוני בכלל ואני חוששת להמשיך לעלות במשקל עוד ועוד. אני מכירה את הקלופיקסול מעבר אשפוזי, בו עליתי כ20 ק"ג בחודש אחד של אשפוז.
    אני מכירה בחורה שלוקחת גאודון ומצבה טוב. הבנתי שהגאודון לא משפיע על תיאבון. האם זה סביר להחליף את הקלופיקסול בגאודון והאם הגאודון הוא מותר בזמן הריון?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    גאודון במקום קלופיקסול

הוספת תגובה

תמונה

• פסיכוזה? מפחדת שקיבלתי עוד מחלת נפש
    מור
    03/04/2020

היי אני מאובחנת כבר שנים עם פוסט טראומה חרדות דיכאונות לוקחת 2 פרוזק טגרטול 600 אסיבל 20 איטומין בלילה ו2 פנרגן בלי זה לא יכולה להירדם גם הפרעות שינה קשות. היה לי גם דקינט ולקחתי 3 ביחד 4 ביחד זה מוחק לי את כל הזיכרון גם תוך כדי שיחה. הרופאה דיברה עם הרופא משפחה שלי ועצרה לי המרשם. בנוסף מטופלת עם קנאביס רפואי מאוד עזר. אתמול בטעות נשפכו לי כמה טיפות יותר. ראיתי סרט תוך כדי קפץ לי מול העיניים סרט של מישהי באוטו שמירה אותה. תוך דקה אמרתי מה זה זה לא הגיוני זה בטוח לא אמיתי ץ אמרתי והתחלתי לחפש סירטונים של הבחורה והבנתי שזו היתה הזיה זה נראה מאוד אמיתי אבל גם תוך כדי הבנתי השתגעתי מה הלאה האם זה אומר שאני פסיכוטית?? חרדה נורא.אולי הדקינט היה מסוכן אולי הקנאביס תודה מראש על התשובה.

הוספת תגובה

תמונה

• יחס לא תקין ממנהלת במרפאה פסיכיאטרית
    אתי
    22/03/2020

שלום רב, שמי אתי בת 24 ואני מטופלת בטיפול פסיכיאטרי מזה 7 שנים באופן פרטי, ושבוע שעבר פניתי לראשונה לרופאה הפסיכיאטרית דרך קופת החולים כללית בכדי לקבל ייעוץ יותר קרוב בעיר שאני מתגוררת. הרופאה במרפאה שאלה אותי למה התחלתי את הטיפול וסיפרתי לרופאה שבגלל שאני הייתי בתקופת בגרויות נחרדתי מרוב הלחצים של הלימודים כי הייתי במגמה מדעית שדרשה הרבה יחידות לימוד, וסיפרתי שבאותה תקופה גם איבדתי חשק לחיות בגלל הלחצים של הבגרויות אך היום המצב הרבה יותר טוב ב"ה ונטילת התרופות שלי היום היא בכמות נמוכה שאוטוטו אוכל כבר להפסיקן. הרופאה הזו שלחה אותי להתאשפז במרפאת בריאות הנפש בבאר יעקב בגלל העבר שלי והיא בכלל לא התייחסה אל מה שבאתי להמשיך לומר אלא פשוט התעלמה. הרופאה הזו היא גם מנהלת המרפאה שאליה הגעתי. עדיין לא סיפרתי זאת לרופאה הפרטית שלי, ופניתי לכאן כדי לברר קודם כל האם יש לי לספר זאת לרופאה הפרטית שלי, או שהמנהלת במרפאה כך אמורה להתייחס אל כל מטופל שמגיע אליה??
    אודה על תשובה.

הוספת תגובה

תמונה

• היפרקום רמוטיב האם עוזר לדיכאון בינוני?
    זאבי
    07/03/2020

אפשר לקבל המלצות על היפרקום/ רמוטיב האם זה עוזר לדיכאון? האם מישהו לוקח ויכול לתת חוות דעת? לציין כמה זמן עד שהתרופה משפיעה והאם יש תופעות לוואי?

תודה

הוספת תגובה

תמונה

• פריזמה מתאימה לטיפול בוולוודיניה?
    לילך
    05/03/2020

שלום
    בת 35. רציתי לדעת האם פריזמה עוזרת ל וולוודיניה?
    רופא נשים המליץ לי על תרופה לדיכאון לטיפול.
    האם התרופה אכן עוזרת?
    קראתי שהיא מתאימה לאו סי די בעיקר והפרעות חרדה.
    האם גם מתאימה ל וולוודיניה? (כאב בנרתיק)

הוספת תגובה

תמונה

• מרשם לתרופה מפחיתת חרדה אשמח לחוות דעת
    יפית פבון
    05/03/2020

שלום בני בן ה9 קיבל תרופה,
    לפי הד"ר התרופה תגרום לו לפחות חרדה. תעלה לו את הביטחון והוא ילמד יותר. תופעות הלוואי שהוא יהיה ישנוני ולכן הד"ר המליצה לתת בלילה היא קבעה 5 מלגרם. הכוונה חצי כדור שמשפיע ל24 שעות לפי רוקחת בית המרקחת שאיתה התייעצתי היא אמרה שתרופה זאת רק תועיל.
    רציתי לשמוע חוות דעה נוספת - תודה.

הוספת תגובה

תמונה