פורום פסיכיאטריה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על הפרעות נפשיות ועל נושאים כמו סכיזופרניה, O.C.D, פסיכוזה, הפרעה דו-קוטבית, דיכאון, הפרעת אישיות גבולית, פוסט טראומה, תרופות פסיכיאטריות, טיפול אנטי פסיכוטי ועוד

מנהל הפורום

ד"ר בן עמית
ד"ר בן עמית
053-6834250
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר בן עמית
053-6834250 ללא פרסום בפורום

• אישה שסבלה מסכיזופרניה וסיכויי המחלה לחזור
    א.ב.
    23/02/2020

שלום, בת זוגתי הייתה במצב פסיכוטי חריף ואושפזה עקב כך. אובחנה כחולת סכיזופרניה. מאז ועד היום חלפו 6 שנים היא ללא טיפול תרופתי. מתפקדת מצוין, חדה, חריפה, עושה ספורט ומנהלת בית ביד רמה. אני חושש אולי המחלה יכולה לחזור.

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    ד"ר בן עמית - 053-6834250

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• כדור לשיאה נגד חרדה
    דוד
    18/02/2020

אני בחור בן 25
    רופא משפחה נתן לי כדור לשינה שזה כדור טבעי מרגיע נגד סטרס וחרדה. השאלה שלי אם זה כדור שפועל באותו רגע כמו כדור הרגעה או שזה כדור שצריך לקחת אותו קבוע ורק אחרי תקופה יש לו אפקט כמו משפחת SSRI? תודה רבה על התשובה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ציפרלקס לרישיון לנשק - מה אומרים לרופא?
    שלמה
    17/02/2020

שלום. אתמול הייתי במשרד לבטחון פנים בקשר להוצאת רישיון נשק. הגשתי את כל המסמכים כולל הצהרת בריאות. בגלל שאני לוקח ציפרלקס התבקשתי להביא אישור סיכום רפואי מרופא המשפחה עם התייחסות לנשיאת נשק והסיבה שאני נוטל ציפרלקס. אני לוקח בגלל עומס בעבודה והמון לחץ. אני אזרח עובד צה"ל בחיל הים בתחום הצוללות. מה אני אומר לרופא לרשום? תודה שלמה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• רגישות לציפרלקס בעבר - שוקלת לנסות שנית
    שני
    14/02/2020

היי לפני כ3 שנים החלו לי חרדות, הרופאה נתנה לי ציפרחקס אך ביום שבו העליתי מינון ל19 מיליגרם החלו לי תופעות קשות מאד והגעתי למיון, שם אמרו שזה רגישות או הרעלת סרטונין..
    אני מאז לקחתי מודל רק לתקופה של 5 חודשים והפסקתי מכיון שהכדור עצר לי את הווסת.
    אני מאד מתקשה לתפקד, אומנם כן עושה cbt, מיינדפולנס, שחייה, לומדת פילאטיס, מנסה באמת לחיות אך זה קשה מנשוא אלו לא חיים מלאים.
    אני שוקלת לנסות לבקש מהרופאה לוסטרל לקחת מינון מאד נמוך כי הבנתי שהוא עדין יותר מהציפרלקס אך יש בי חשש שמא אגיב כמו שהגבתי בעבר לציפרלקס.
    בבית חולים לא הגדירו סאת כאלרגיה רק כתגובה או הרעלת סרטונין וזה היה מינון ממש נמוך 10 מיליגרם.
    אשמח לשמוע את דעתך בנושא...
    אגב ניסו לתת לי סימבלטה והגבתי קשה מאד לכדור גם.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אבחנה מהפרעה סכיזואפקטיבית וכדורי הרזיה
    ל
    12/02/2020

שלום, אני מאובחנת כסובלת מהפרעה סכיזואפקטיבית. יש לציין שהשתמשתי בכדורי הרזייה לא חוקיים במשך תקופה ארוכה של יותר מחמש שנים. עד שהתחלתי לראות צבעים כשאני עוצמת את העיניים. את ההתקף הראשון קיבלתי ב 2015. אך לא נטלתי את התרופות שרשמו לי והמשכתי עם כדורי ההרזיה מה שהוביל לשני אשפוזים פסיכיאטרים. האחרון היה בפברואר 2018. השאלה שלי היא האם באמת אני סובלת מהמחלה הזאת או שזה מצב זמני עקב השימוש בכדורי ההרזיה שאני לא היחידה שנפגעה מהם.? ואיך ביטוח לאומי מתייחס לאבחנה הזו כי הם מסרבים לתת לי אחוזי נכות צמיתים. ומה ההבדל בן סכיזואפקטיב לסיכזופרניה מבחינת חומרת המחלה?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ברור לגבי השפעת אי מתן טיפול
    אריה
    06/02/2020

בעקבות משבר חברתי ומשבר בעבודה ולחץ נפשי , ישנה הרבה ושינה עם נשימות מאוד איטיות 6 בדקה , ירידה בתפקוד כגון כתיבה מתקשה , sms לא מצליחה לכתוב ללא שגיאות וכו, לא מצליחה להחזיק ראש יותר מ 3 שעות וכו, לטענתה התפקוד הנןרמלי יחזור , האם יש סכנה להמשיך לתפקד ללא טיפול ? והאם יכול להגרם נזק ארוך טווח ללא טיפול ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• סינדרום סנטורין - אי שקט ודפיקות לב מואצות
    אני
    06/02/2020

הי נוטלת ציפרלקס 10 מג
    היום בבוקר עקב מיגרנה לקחתי שתיים אקמול פוקוס וחצי ריזלט..מאז אי שקט ודפיקות לב מואצות..
    האם יכול להצביע על סנדרום סנטורין? תודה ומה לעשות

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תופעות לוואי פרוזק וטיפול יעיל ב-ocd
    איציק
    03/02/2020

שלום רב.
    בן 32, לאחרונה סובל מ-ocd מחשבתי אשר מחולל חרדות ולחצים. בהמלצת הרופא החל טיפול בפרוזק.
    בתום שבוע מתחילת הטיפול- תופעות הלוואי הינן: רעד וקפיצות באברי הגוף, חוסר שקט פנימי ועצבנות. בעיות בתפקוד המיני.
    הסימפטומים הנל אינן תורמים למישור הנפשי ואך מלבים את תחושת החרדה והמצוקה.
    זו הפעם הראשונה בה הנני נוטל תרופה פסיכיאטרית וכי עד כה נעשה שימוש במישור הפסיכולוגי ותרופות טבעיות.
    האם תופעות הלוואי הנל שכיחות וחולפות עם הזמן או נדרש בחינה מחודשת של הערכת מצב?
    כמו כן מהו הטיפול היעיל ביותר עבור ocd מחשבתי? ללא טקסים פיזיים.

תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מעבר מוסטרל 50 מ"ג לספרוקס בדיכאון מגורי
    מוני
    03/02/2020

מטופל בלוסטרל כעשר שנים בדיכאון מגורי עם חרדה ועצבנות - השפעה חיובית קטנה . נוסו כל התרופות האחרות , היו ללא השפעה ועם ת.לוואי כמו זומבי , חוסר חשק מיני מלא ועוד .
    כמובן שהגדלת המינון של לוסטרל לא הועילה .
    האם יש לך ניסיון עם ספרוקס ? האם הוא עובד ?
    האם מומלץ ליטול ביחד עם הלוסטרל או להפסיק מהדרגה?
    אציין שאני משתמש בגראס ר' לכאבים והרגעה על בסיס יום יומי .

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• זיפרקסה במינון 7.5 מ"ג לחרדה קשות ללא פסיכוזה
    גיא
    31/01/2020

שלום
    אחרי ניסיונות מרובים של כלל נוגדי הדיכאון וחרדה עם הצלחה חלקית מאוד, הפסיכיאטר החליט על אוגמנטציה של זיפרקסה למרות ששולל פסיכוזה אלא כדי להפחית חרדה חברתית קשה ודיכאון קליני משני. לאחר שבועיים מצב רוחי השתפר אך החרדה לא פחתה, מדוע? יש היגיון מדעי/רפואי/קליני בשילוב של SSRI ונוגד פסיכוזה לחרדות קשות? major tranquilizers

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אדרונקס האם מטפל בחרדות?
    נילי
    22/01/2020

שלום דר.
    אני בדיכאון קשה של מאניה דיפרסיה מקבלת סרוקוול 300xr אמביאן וקלונקס.
    אני לא מגיבה לאף תרופה כולל כל המייצבים ושילובים.
    בזמנו הגבתי לאנפראניל ועזר לי מאוד.
    הרופא נתן לי אדרונקס לפני שנעבור משפחה.
    הגבתי לוולבוטרין שהעיר אותי ונתן לי מרץ אבל הייתי פקעת עצבים תוקפנית והפסקתי לישון. אז הפסקתי.
    יש לי חרדות והפרעות שינה והאמביאן כבר לא עוזר יותר משעתיים.וגם לא הקלונקס.6
    האם האדרונקס מטפל בחרדות? האם יפריע לשינה גם אם לוקחים מוקדם? לפי מה שאני יודעת לא נותנים כטיפול יחיד.
    לעזרתך אודה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פרפאנאן וחוסר מוטיבציה 2
    dana
    18/01/2020

בתום תקופה בת שבעה חודשים בה התחיל עם הנ"ל מ4 מ"ג מעלה ל24,מתוכם כעת כבר שלושה חודשים על 4, הורדה מוחלטת השבוע, עדין חוסר מוטיבציה וסגירות אם כי נוכחות שמרגישה יציבה. איך עוברים את ההר הבא? את התחלת התנועה אחרי הארון מתים הזה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• קלונקס הורדה של הכדור לחלוטין הפסקה
    אלעד
    08/01/2020

שלום
    נטלתי קלונקס 0.5 עקב חרדות קשות תשע חודש כמעט כול יום 2 כדורים ביום לפעמים גם 3 ולעיתים רחוקות 4 כדורים
    בשבוע האחרון אני בתהליך ירידה מהכדור לחלוטין למה צריך להוריד בהדרגה את הכדור עד הפסקה מוחלטת ? למה נניח אי אפשר להפסיק ישר ? מה ההבדל ? מה יש בתהליך ההורדה במינון בשונה מהפסקה ישירה ?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• האם אפקטיביות רסיטל פוחתת אחרי שנים של נטילה?
    איתמר
    28/12/2019

שמעתי פעם שאם נוטלים תרופה פסיכיאטרית כמו רסיטל/ציפרלקס במשך שנים, אפקטיביות התרופה פוחתת ובעצם כבר לא משפיעה.
    זה הגיוני?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תופעות לואי בלתי רגילות לתרופות אנטי פסיכוזה
    שיר
    26/12/2019

שלום. קרוב משפחה מאושפזת בבאר יעקוב עם פסיכוזה. מתחילה לקבל תרופה ומקבלת תופעות לוואי קשות המדמות פרקינסון,אי יכולת ניידות ויציבות, בעבר גם חם קר מגרד.נסתה את כל התרופות כמעט כולל מתוך תוצאות של בדיקת ניופורמג'ן.כולל 13 טיפולים בנזעי חשמל.מחלת וילסון נשללה. לא מצליחה לזהות אנשים שמכירה מתוך תמונות.את בני המשפחה מזהה.שקטה יחסית עכשיו .מטופלת רק ב לוריוון ו דופיקר 3 פעמים ביום רבע כדור.חוץ מזה מחפשים רופא שיתן חוות דעת שניה ויהיה מוכן להגיע לבית חולים.
    אם יש איזה קצה אור..

תודה
    שיר

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה