פורום פסיכיאטריה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על הפרעות נפשיות ועל נושאים כמו סכיזופרניה, O.C.D, פסיכוזה, הפרעה דו-קוטבית, דיכאון, הפרעת אישיות גבולית, פוסט טראומה, תרופות פסיכיאטריות, טיפול אנטי פסיכוטי ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• בני בן ה8 שומע קולות
    עילום שם
    14/04/2021

שלום

בני בן ה8 שיתף אותי הבוקר שכבר תקופה ארוכה הוא שומע שצועקים להזדרז ושזה קורה לו רק בשעות הבוקר כשהוא עושה דברים ושזה לא מישהו מהמשפחה

ניסיון שלי להבין ממנו פרטים נוספים לא צלח

מה עליי לעשות??

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    בני בן ה8 שומע קולות

הוספת תגובה

תמונה

• התייעצות לגבי חרדות והסתגרות חברתית לאחר טראומה
    יריב
    05/04/2021

אני בת 45. סובלת מפוסט טראומה והפרעת הסתגלות זה כולל חרדה, הימנעות חברתית ומחשבות אובדניות. ניסיתי ציפרלקס במשך חודשיים, בהנחיית פסיכיאטר עברתי לפריזמה, עוד חודשיים, כלום לא הועיל, אפילו קצת. כרגע חודש בלי כלום.
    מקבלת טיפול קליני X 2 בשבוע. לא זז.
    מה עושים?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• תיאבון ותרופת סרנדה
    רויטל
    01/04/2021

לאחר פרידה קשה התחלתי לקחת בהמלצת פסיכיאטרית את התרופה סרנדה. היא הזהירה אותי מעליה במשקל בעקבות התרופה. אבל אני דווקא ירדתי במשקל בחצי השנה שנטלתי אותה. לפני כחודש הפסקתי את התרופה בהדרגה בהמלצתה, ואז התחלתי דווקא לאכול יותר והתיאבון גבר. אני מבולבלת. זה הגיוני?
    תודה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    תיאבון ותרופת סרנדה

הוספת תגובה

תמונה

• אני חושבת שיש לי דיסיידופוביה רצינית
    אנונימית
    01/04/2021

כל דבר שאני עושה בחיים שלי, מאז שאני צעירה נקבע על ידי קוביה או על אלגוריתמים שפיתחתי במוח שלי כמו גימטריה בכל דבר שאני שומעת, מהדברים הכי קטנים כמו מה לכתוב בהודעה ואיזה סבון או מרכך לשים במקלחת באופן אקראי לגמרי ועד מה לאכול או איזה דעות לאמץ. אני מחפשת יום יום מה יש לי וזה הכי קרוב שמצאתי, חושבים שזה זה?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    אני חושבת שיש לי דיסיידופוביה רצינית

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה בנוגע לכדור טרנקסל
    תום
    26/03/2021

שלום אני מעוניין לדעת באיזה תהליכים במוח\בגוף מעורב הכדור "טרנקסל" ? למשל איזה נוירוטרנסמיטר הוא מפריש? (למשל ציפרלקס מעלה את רמות הסרוטונין בין היתר) אז על מה משפיע הטרנקסל? תודה:}

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה בנוגע לכדור טרנקסל

הוספת תגובה

תמונה

• דיכאון מג'ורי וטיפול בקטמין
    אור
    12/03/2021

אובחנתי במחלקה פסיכיאטרית בבית חולים כחולה בדיכאון מג'ורי (נמשך כבר 20 שנה). לא מגיבה לטיפול תרופתי. הופניתי לטיפול בקאטמין. במרפאת קאטמין של בית החולים נאמר לי שיש המתנה של חודשים- התור הפנוי הבא הוא ביולי. אני במצב קשה, וברור לי ולסובבים אותי שלא אחזיק מעמד עד יולי. מה אפשר לעשות כדי לטפל טיפול בקאטמין בדחיפות? זה מצב של חיים או מוות.

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה בנוגע לסכיזופרניה
    רננה
    11/03/2021

שלום,
    לפני שנים אבחנו לי סכיזופרניה ואחר כך פרופ לפסיכיאטריה ביטל את זה ונתן לי אבחנות של ocd, חרדות, חרדה חברתית ודיכאון.

מעולם לא ראיתי דברים לא שמעתי דברים ולא היו לי דברים שקשורים לסכיזופרניה..
    זה אובחן לי בתקופה מאוד קשה וטראומתית אז כנראה כל מה שאמרתי הרגיש מוקצן ומוזר אז האבחנה הייתה סכיזופרניה למרות שתמיד רופאים היו לא בטוחים וזה הרגיש להם לא הגיוני.

באחת מהתרופות נגד סכיזופרניה שנתנו לי אז, הייתה לי תופעה מוזרה שבה הרגשתי שכל רגע מישהו עומד לפנות אליי במציאות וגם בטלוויזיה.. כל רגע ידברו עליי, כל רגע אולי אראה בכתוביות בטלוויזיה פניה אליי או עליי..

ברגע שהפסקתי עם הכדורים זה נגמר ולא חזר. פסיכיאטרית אחת אמרה לי שדבר כזה בחיים לא יכול לקרות מכדורים וזה אומר כנראה שיש משהו פסיכוטי למאות שבאמת זה בא עם הכדורים והפסיק איתם.

אני מודעת לזה שיש לפסיכיאטרים נטיה כמעט כל דבר שונה ומוזר לקבוע כסכיזופרניה ויש המון מחלות נפשיות שיכולות להיחשב בטעות כסכיזו ושזה נושא מורכב ולא חד משמעי.

אבל השאלה שלי האם היא צודקת?
    כדורים אנטי פסיכוטים לא יכולים לגרום לתופעה כזאת אם אין סכיזופרניה?
    גם אם התופעה מתחילה ונגמרה עם הכדורים?

אשמח להבהרה וחוות דעת בנושא, תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה בנוגע לסכיזופרניה

הוספת תגובה

תמונה

• פריזמה וקימה משינה באמצע בלילה
    שקד
    08/03/2021

התחלתי לפני 6 שבועות ליטול פריזמה, בהתחלה 20 מ"ג ולפני שבועיים עליתי ל 30 מ"ג. עם הילייה במינון החלו התעוררויות בלילה וזמן רב שלוקח לי לחזור לישון. האם זו תופעת לוואי שעוברת עם הזמן ? וכמה זמן להמתין ולבדוק את השינוי ?
    תודה !

הוספת תגובה

תמונה

• המלצה על פסיכיאטר טוב לטיפול בדכאון
    טלי
    07/03/2021

שלום,
    בתי נפרדה מבן זוג ושרויה בדיכאון עמוק . היא זקוקה לפסיכיאטר מכיל , איש מקצוע מעולה.
    זקוקה להמלצות עם עדיפות באיזור חיפה אך גם מאיזורים אחרים אפשרי.יודעת שלא נותנים פה המלצות אך זה עניין רגיש ואין לי מושג מי מומלץ.
    תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• לא מצליח לחזור לאיזון תרופתי
    אביחי
    27/02/2021

שלום רב,
    אני בן 42. על רקע דכאון וחרדות נטלתי פבוקסיל 300 מג ליום במשך 11 שנה עד שהפסיקו להשפיע והתחלתי לחוות חרדה גופנית מדי יום וכל היום (דופק מורגש בכל הגוף, חום בגוף, לחצים בראש).
    לאחר נסיונות של תרופות רבות במשך שנתיים הצלחתי להתייצב שוב על שילוב של סרוקסט 30 וסימבלטה 60 וזה החזיק די טוב במשך 8 שנים אך פגם קשות בחשק המיני. בעצת הפסיכיאטר הסימבלטה לבדה הוחלפה לוולבוטרין 150 (סרוקסט נשאר 30) אך מאז הירידה ההדרגתית בסימבלטה אני שוב חווה את הדופק בכל הגוף והלחצים בראש. חזרתי ל"מינון המנצח" שעבד 8 שנים (סימבלטה 60 וסרוקסט 30) אך עדיין אני סובל מאותן תופעות פיזיות. היו ימים קצת יותק קלים אך עדיין חצי או רוב השבוע בהרגשה רעה והומלץ לי להעלות את הסימבלטה ל90. כבר שבועיים עם המינון הזה ואני מרגיש ממש לא טוב מבחינת הדופק והלחץ בראש. חצי קלונקס קצת מקהה את ההרגשה אך מרדים מאד. אני די חסר אונים. מה עלי לעשות? תודה !

הוספת תגובה

תמונה

• מה הסיכון בגמילה מלפונקס? חולה סכיזופרניה
    אלחנן
    23/02/2021

שלום וברכה

רציתי לשאול עבור בן משפחה שאובחן כחולה סכיזופרניה ונוטל את התרופה - לפונקס במשך כשנה וחצי האם ניתן עקרונית להיגמל מהשימוש בתרופה זו,
    האם ישנם סיכונים מיוחדים בתהליך הגמילה והאם ניתן להירפא כליל ממחלה זו באיזו צורה כל שהיא
    מה ידוע לרפואה על המחלה?
    מה שכיחותה?
    האם ניתן להשתלב בעבודה? בלימודים?
    בקשר לזוגיות, עם מי ניתן להתחתן וכו'?
    האם זה תורשתי?
    האם יש תרופות חדשות בתחום?
    האם זה פוגע גם פיזית?
    האם ישנה קהילה תומכת?
    כל ידע נוסף יתרום להבנת המקרה
    תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• תופעות עם כדורי סרנדה
    שירן
    07/02/2021

היי,

ב4 חודשים האחרונים התחלתי טיפול תרופתי עם סרנדה בהמלצת פסיכיאטר מאחר ואני סובלת מהפרעות חרדה ודכאון
    תחילה נטלתי 50 מ"ג ובחודש האחרון העלתי את המינון ל100
    אציין שבתחילת הדרך עם הכדורים הרגשתי שיפור חיובי
    כעת שהעלתי ל100 אני מרגישה קצת רע נפשית, דכדוך דאון ואפתיות..
    יש קשר בין זה לבין העליה במינון? יכול להיות שהכדור הפסיק לעבוד אחרי תקופה וזה פשוט לא משפיע עלי? או שעליי להוריד שוב למינון 50?
    אודה לתשובה בהקדם תודה רבה לכם

לקביעת תור
    סגירה
    תופעות עם כדורי סרנדה

הוספת תגובה

תמונה

• לקיחת כדורים פסיכאטרים
    ח
    29/01/2021

לקיחת כדורים
    מחבר: ח
    לקיחת כדורים פסיכיאטרים האם לקיחת כדורים פסיכיאטרים שאמורים לקחת בבוקר בצהרים ובערב אם לוקחים בטעות מכסה של הבוקר עם הכדורים של הצהרים שאילו אותם כדורים שזה כדור מאה מיליגרם רונקסין, 20 מיליגרם קלונקס ,10 מיליגרם הלופר האם הדבר משפיע אם זה קורה חד פעמי

לקביעת תור
    סגירה
    לקיחת כדורים פסיכאטרים

הוספת תגובה

תמונה

• המלצה למכשיר אלפא סטים איד
    עינת
    28/01/2021

המכשיר אכן עוזר אם משתמשים בו נכון. אבל לא להוריד את הכדורים רק באישור של רופא. אפשר לבקש מהרופא להוריד מינון ובמקביל להשתמש במכשיר שבאמת עוזר בתחושות של החרדה. מומלץ מכל הלב

הוספת תגובה

תמונה

• רמוטיב לכפיתיות וסכיזופרניה תופעות לוואי
    יוסי
    10/01/2021

האם רמוטיב עוזר לכפיתיות
    והאם תרופות נוגדות דיכאון יכולות להיות לגרום לסכיזופרניה
    למישהו אם גנטיקה במשפחה של סכיזופרניה

הוספת תגובה

תמונה