תלות תפקודתית ונפשית בקולה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• תלות תפקודתית ונפשית בקולה
    אורן
    08/01/2019

אני בן 37, סובל מהפרעות חרדה ומסתבר ששתיית קולה ברמת היום-יום מקלה על מצבי.
    לכן אני צורך את המשקה פעמיים במינון בקבוק 500 מ"ל זאת לצד תרופות לטיפול בחרדה אשר הביאו הטבה חלקית.
    ניסיתי להפסיק לשתות קולה בשל הנזקים הבריאותיים של שתייה יום יומית של המשקה ואני מרגיש החמרה בחרדות.
    לאחר שלא חל שיפור בהתגברות החרדה הנובעת מהפסקת הקולה גם בחלוף חודשיים, הועלה המינון התרופתי לצערי ללא הועיל !
    אני מניח שאין מדובר בגמילה שכן לא סביר שהתופעות תמשכנה מעבר לחודש-חודשיים אלא פשוט משהו בקולה (אולי ריבוי הסוכר והקפאין) עושה למוח תחושת נינוחות ושיחרור זמני.
    הרגשתי תלויה בשתיית קולה.האם זוהי התמכרות? למי פונים כדי לצאת מהתסביך?
    אגב, הפסיכיאטר שלי לא מבין מדוע לא לשתות קולה אם זה עושה לי כל כך טוב הוא מציע לשתות קולה אבל לעשות לעצמי מאזן קלורי.אני לא רוצה כי קולה כל יום הוא משקה מזיק בכל הפרמטרים ואני לא מבין איך זה שאני לא מצליח להיפתר ממנו ולהרגיש טוב ולתפקד טוב בלי המשקה.
    אשמח לשמוע מהי עצתך. תודה רבה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• הפרעות חרדה וקולה

אבי יקיר
    08/01/2019

אורן שלום,
    כפי שתיארת, הקולה יוצרת שחרור זמני בלבד וגם יוצרת תלות התמכרותית.
    אני מציע לך לפנות לפסיכיאטר מומחה לטיפול בהתמכרויות, שייעץ לך בשני התחומים: הפרעות חרדה והתמכרות לקולה.
    דר' ארתורו לרנר, דר' יששכר הרמן.
    בהצלחה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו