פורום התמכרות, התמכרויות - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו התמכרות לסמים, אלכוהוליזם, הימורים, קניות, התמכרות למין, התמכרות לאינטרנט, סמים ובני נוער, תרופות ממכרות, גמילה עצמית, מכוני גמילה ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• התמכרות לפורנו ובעיות של שפיכה מהירה
    ישראל
    25/09/2020

אני בן 33 יותר מעשור ללא זוגיות, אני חושב בגלל שפיכה מהירה איבדתי את הביטחון (ניסיתי אפילו כמה פעמים עם נערת ליווי ,ללא הצלחה)התמכרי לפורנו בעיקר ואני לא מסוגל להיכנס לזוגיות.
    הבטיחון עצמי שלי ברצפה מה שהוביל ריחוק חברתי והתבודדות מאנשים .
    אין לי מושג איך להתמדד עם כל זה ואני מרגיש שהמצב שלי הופך להיות קשה, אשמח לעצות כי לי כבר אין.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• תסמיני גמילה מאלכוהול ותחושות כלליות לא טובות
    אנונימי
    24/08/2020

היי, אני בן 21 והייתה לי די בעיית שתייה, הייתי שותה לא קצת מגיל ההתבגרות. וכרגע הפסקתי לכמה ימים אני רוצה לצמצם לכמות המותרת ביום.
    עכשיו התחלתי להרגיש ממש לא טוב, כאילו סוג של שפעת חולשה בשרירים, תשישות, כאבי ראש לפעמים גלים של בחילות. גלי חום בלי חום אבל. ומצב רוח ירוד.
    הלכתי למיון חשתי ממש ברע אבל הבדיקות יצאו חיוביות ולא היה בעיות. והיום אני עוד פעם חש בתסמינים האלו. אני רעב אבל פשוט לא מצליח לאכול.
    זה יעבור לי? אני צריך עזרה מקצועית?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• האם אני מכורה לרגש ותשומת לב מהבן שלי?
    רונית
    23/05/2020

אני אם לבן 25 מרגישה צורך לשמוע ממנו על בסיס יומי. אם הוא לא מדבר אתי או עונה לי לטלפון אני נעשית מאוד עצובה, עד שהוא עונה לי אז אני מרגישה רגועה. לרוב אני מתקשרת אליו ואם הוא לא עונה אז אני מצלצלת בלי הפסקה עד שהוא עונה, ואם הוא לא עונה אני הולכת אליו לבדוק מה הסיבה.
    הוא לא מראה שאכפת לו, וכל מה שהוא רוצה שאני איעלם. אני אישית לא מרגישה טוב עם ההתנהגות שלי, אני כל הזמן חושבת שבגלל שאני לבד בעולם, ללא משפחה ללא חברים לגמרי לבד שרק הוא כל עולמי, ולכן אני מתנהגת כך.
    אני מודעת לזה שזה לא מה שהייתי רוצה, אך אני לא יכולה להניח להרגשה הזאת עד שהיא לא תגיע לסיפוק, ממש מתביישת בעצמי, מהרגשות כוללות שאני כך.
    בבקשה לכתוב תשובות עם רגש כי אני ממש שבורה, תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• גמילה מסובקסון לאחר שימוש בטרמדקס
    נוני
    27/04/2020

היי
    הייתי מכןרה לטרמדקס 100 מ״ג במשך 8 חודשים
    כבר 4 חודשים מטופלת בעזרת סובקסון שמאוד עזר לגמילה. התחלתי מ12 מג וכרגע אני על 4
    לפני כמה שבועות ניסיתי להפסיק לגמרי וחוויתי תסמיני גמילה מזעזעים כמו רעידות, דפיקות לב, חרדות וחוסר יכולת
    לישון.
    הרופאה מהמרכז אמרה לי שזה פסיכולוגי ואין בעיה באמת להפסיק עם הסובקסון
    מהי הדרך היעילה ביותר?
    מישהו פה פעם נגמל מסובקסון?

הוספת תגובה

תמונה

• התמכרות לספרים ומחשב
    אנונימי
    01/04/2020

אני בן 27 ומאז שאני זוכר את עצמי תמיד אהבתי לקרוא ספרים ולשחק במחשב...
    חשבתי שזה נשאר בהגדרת "אוהב" ולא "מכור" עד לזמן האחרון שבגלל מגפת הקורונה אני מבין שאני בעצם לא יכול לשלוט בזה(ולא יכולתי כבר הרבה זמן אבל רק עכשיו זה עולה לי).
    אני מזניח את העבודה שלי
    סדר היום שלי סובב מתי אני יכול לקרוא ספרים
    קריאה של שעה/שעתיים בשירותים בזמן יום עבודה (נגרם לי כתוצאה מזה שאני סובל מטחורים)
    אני יחזור הביתה ואגיד שלום לחברה שלי, נשב קצת ביחד ואז אני פשוט ישאב למחשב או לספר עד הלילה.
    אני מבין את זה רק עכשיו כי בעבר שלא היה את הקורונה הייתי עושה יותר דברים ביחד עם החברה ולא הייתי תקוע בבית.
    אבל עכשיו בכל פעם שיש לי את הבחירה אם לעשות משהו חשוב כמו להכין אוכל או ללמוד למכללה לבין לקרוא ספר או לשחק במחשב אני מאבד את זה...אני משחק או קורא 4 שעות וזה אף פעם לא מרגיש מספיק.
    כשאני מסיים ספר אני עובר לספר הבא וככה זה גם במשחקי מחשב..
    ניסיתי לתקצב את זה לשעתיים ביום אבל זה פשוט מרגיש לי דל מידי ואני לא מסופק.
    החלטתי להפסיק לגמרי גם עם המשחקים וגם עם הקריאה אבל אני מרגיש ריק וכל דבר אחר לא נותן לי את ההרגשה של לקרוא ספר או לשחק במשחק
    אני ממשיך לחפש דברים אחרים אבל זה קשה לי

לקביעת תור
    סגירה
    התמכרות לספרים ומחשב

הוספת תגובה

תמונה

• האם מותר לקחת 2 כדורים אלו ביחד
    ישראל
    24/03/2020

האם מותר לקחת סבוטקס ואוקסיקודין ביחד
    אני נוטל תרופה סבוטקס 8 מג ביום
    ויש לי כאבי גב מטורפים

האם אפשר לקחת אותם ביחד
    סבוטקס ואוקסקודין

הוספת תגובה

תמונה

• כל התסמינים להתמכרות לקנאביס
    ר
    06/02/2020

יש את כל התסמינים להתמכרות, אבל עדיין התפיסה אומרת שאין במה להאחז עם או בלי העישון .למעשה אני נופלת למניפולציה ? מתמכרת לשינוי תודעת הסם ולא מצליחה להבין מה יש שם בשבילי גם בלי

הוספת תגובה

תמונה

• מכורה מתחילה חוששת לעתידי
    ענת
    01/02/2020

היי. אני גרה באירופה והולכת באופן קבוע להמר על מכונות מזל אפילו מדי יום על מקסימום 20 או 25 אירו אבל זה לא הענין הכספי אלא ההרגל ההתמכרות. גם כשאני מרוויחה אני דואגת להפסיד את זה. איך מפסיקים ? דואגת לעתידי ...

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול באב שהוא אלכוהוליסט כבד
    א
    15/01/2020

היי.
    אבא שלי אלכוהוליסט כבד מאוד. מדובר בסאגה שנמשכת שנים ובשנתיים האחרונות חלה החמרה חריפה במצב.
    לפני כמה חודשים אחרי הרבה שכנועים הצלחנו להכניס אותו למרכז גמילה - הוא שרד שם יומיים במהלכם קרס ואושפז בבית חולים שם הוא נשאר למשך שבוע עם תסמונת גמילה קשה ללא אפשרות להשתמש בגפיים.
    לאחר שהשתחרר מהבית חולים כמובן שלא רצה לחזור למרכז גמילה והחליט לחזור הביתה במחשבה שזה לא קורה שוב.
    מאז המצב התדרדר למצב יותר גרוע ממה שהיה לפני. אין לו שליטה בסוגרים, אין רגעים של שפיות והוא נופל ומתעלף באופן תדיר.
    מדובר בבנאדם שלא ניתן לדבר איתו בהגיון כי הוא לא שפוי, ולכן לא יסכים להגיע לגמילה שוב (בפעם הראשונה זה גם היה לא פשוט בלשון המעטה).
    מעבר לכך, הוא סכנה גם כשהוא לבד בבית - מדליק את הגז ונרדם ליד הכיריים (היו כמה וכמה מקרים שבהם בנס לא נשרף הבית), סוגר את הדלת בלי להוציא את המפתח ומתעלף כך שאי אפשר להיכנס לבית ועוד מגוון סיפורי אימה.

מה ניתן לעשות? נשמח לרעיונות לפתרון כי זה לא חיים ולעו"ס אין פתרון פרט למרכז גמילה (מזכירה שגם במרכז גמילה לא מחזיקים אנשים בכח ומדובר פה בבנאדם שלא מוכן להיכנס לשם מלכתחילה).

תודה רבה.

הוספת תגובה

תמונה

• התמכרות התנהגותית - בולמוסי אכילה
    לונה
    09/01/2020

שלום רב,
    בת 28 עם היסטוריה של הפרעות אכילה. כבר מעל ל10 שנים אני בסיפור הזה עם עליות ומורדות.
    הבעיה שלי כרגע זה בולמוסי אכילה.
    אני מרגישה שאני ממש מכורה לזה.
    מצד שני אני גם מכורה לתחושת השליטה שאני חשה כשאני אוכלת לפי תפריט דל ומדויק מאוד.
    ואין אצלי אמצע. או שאני שולטת לחלוטין באכילה או שאני בחוסר שליטה מוחלט.
    אני גם משתמשת במשלשלים אחרי הבולמוסים וגם בימים רגילים כי המעיים שלי כבר נדפקו מכל השנים של הבולמוסים. כמובן שבימים של בולמוסים אני לוקחת כמות הרבה יותר גדולה מבדרך כלל (באזור ה-10 כדורים, כשביום רגיל של שליטה אני לוקחת 2-3)
    איך עוצרים את המדרון החלקלק שנקלעתי אליו?
    בימים שאני אוכלת לפי תפריט אני מרגישה טוב כי אני בשליטה אבל יש גם תחושת חרדה בלתי פוסקת בימים האלה שכל דבר קטן יכול להפיל אולי לבולמוס.
    כבר הייתי בכמה טיפולים פסיכולוגיים וכלום לא עוזר, להיפך המצב רק נהיה גרוע יותר. תדירות והיקפי הבולמוסים עולים והמצב הנפשי שלי מידרדר.
    מה אתה ממליץ לי לעשות? נמאס לי מהסבל הזה...

הוספת תגובה

תמונה

• התמכרות לסמארטפון בנהיגה
    רות
    29/12/2019

יש אנשים שהתמכרותם לסמארטפון באה לביטוי בסירובם להפסיק לדבר בו בשעת נהיגה, בנימוק ששימושם בדיבורית מונע את בעיית חלוקת הקשב הקיימת בשיחה רגילה, שבגללה אסור לדבר בנייד בזמן נהיגה. האם יש בסיס לנימוק זה? רות

לקביעת תור
    סגירה
    התמכרות לסמארטפון בנהיגה

הוספת תגובה

תמונה

• התמכרות קשה למסטיקים - מה ניתן לעשות?
    סול
    08/12/2019

לפני כמה שנים עברתי תהליך דיאטה ומאז אני מכורה למסטיקים.
    אני מחסלת מינימום בקבוק מסטיק ביום
    תמיד כשאני מנסה להתרכז במשהו ולא ללעוס מסטיק, אני פשוט מאבדת עניין בדבר שאני מנסה להתרכז בו.
    גם כשמשעמם לי אני פשוט מחפשת מסטיק או משהו אחר להכניס לפה ולהעסיק את עצמי.
    מה אפשר לעשות? תמיד אני מנסה להפסיק ואז חוזרת למצב גרוע יותר

הוספת תגובה

תמונה

• גמילה ממסטיקים

אבי יקיר
    09/12/2019

סול שלום,
    סביר להניח כי בעיית המסטיקים קשורה לבעיות אכילה שקיימות או היו קיימות. הייתי מציע לך לעבור טיול שיחתי אצל מטפל בהתמכרויות, על מנת לעזור לך ללמוד מה הם הטריגרים ללעיסה ואיך מוצאים דרכים להפסקת ההתנהגות הזאת.
    אבי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• גמילה מהימורים - כאבים וחוסר מנוחה
    דוד
    16/10/2019

הייתי שולח לוטו לפחות פעמיים שלוש בשבוע
    הייתי
    מתעסק
    כל היום בזה כל הזמן המחשבות שלי היו רק על הימורים
    עד שיום אחד החלטתי לחסום את האתר של הפיס בפלאפון
    ולנסות לנקות את עצמי מזה ולהתנתק
    כבר שבוע שאני לא הימרתי אבל חש כאבים כל פעם באזורים שונים בראש מאז תחושה של מועקה וכאבים בחזה, חוסר שקט ועצבנות וחוסר יכולת להיות במנוחה.
    האם יש תרופה שיכולה להקל על זה

הוספת תגובה

תמונה

• גמילה מהימורים

אבי יקיר
    09/12/2019

דוד שלום,
    ישנם תופעות פיזיות של גמילה מהימורים, גש לרופא המשפחה ותשתף אותו.אבי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סבתא שלי מכורה להימורים
    חגי
    14/08/2019

סבתא שלי בת 76. היא מכורה להימורים והיא לא
    מוכנה להודות בכך ובטח לא לקבל טיפול. איך אנחנו, כמשפחה, יכולים לשכנע אותה לקבל סיוע או ללכת לגמילה?
    ניסינו להסביר לה שזה משפיע על כל המשפחה ומדרדר אותנו למטה יחד איתה, אבל היא לא באמת מקשיבה או מפנימה.
    אנא עזרתך

לקביעת תור
    סגירה
    סבתא שלי מכורה להימורים

הוספת תגובה

תמונה

• התמכרות להימורים

אבי יקיר
    14/08/2019

חגי שלום,
    אוספים את כל המשפחה, בלעדי סבתא וחושבים ביחד על התייחסות אחת חד משמעית שתוסכם על כל המשפחה. ניתן גם לקבל הדרכה בנושא. אשמח לעזור וממליץ לתאם פגישה בקליניקה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פצעיה בברך והתמכרות לארקוקסיה
    הדס
    06/08/2019

הבן שלי נפצע בברך לפני כשנתיים.
    הרופא נתן לו מרשם לארקוקסיה.
    הוא כבר מזמן היה צריך להפסיק ליטול אותם.
    אך הוא ממשיך.
    לדעתי הוא פיתח תלות בכדור המקולל הזה.
    איך אני יכולה לעזור לו להיגמל?
    אני ממש ממש דואגת לו!!

הוספת תגובה

תמונה

• התמכרות למשככי כאבים

אבי יקיר
    07/08/2019

הדס שלום,
    מה שאת מתארת היא בהחלט התמכרות למשכך כאבים, תופעה נפוצה מאד. כדאי לשאול אותו האם הוא חושב שישנה בעיה ואם כן להפנות אותו למטפל בהתמכרויות, ע"מ שיעבור אבחון ראשוני וימליץ על דרך הגמילה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה