פורום הריון בסיכון גבוה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו הפלות חוזרות, סוכרת בהריון, שמירת הריון, רעלת הריון, הריון מרובה עוברים, לידה מוקדמת, ניתוח קיסרי, לחץ דם בהריון, מחלות הריון, הריון חוץ רחמי, זירוז לידה, היפרדות שליה, CMV ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• הריון תאומים בסיכון גבוה ttts
    ליטל
    21/09/2018

שלום שמי ליטל הייתי ב 12.9 בשקיפות עורפית שיצאה תקינה שם נאמר לי שיש לי תאומים זהים עם שלייה אחת יש לי מספר שאלות : האם רופא יכול להמליץ על הפלה לפני סריקת מערכות מוקדמת? חזרתי לרופא שלי יום אחרי ב 13.9 עם התשובה ובגלל שעברתי כבר הפלה אחת אז הרופא שלי אמר לי שזה שבדק אותי ממליץ על הפלה האם זה הגיוני? הרופא שלי אמר שזה עוד מוקדם
    שאלה נוספת האם יכול להיות שיש לי ttts כבר בשבוע כזה קטן 12 הובחנה שחייה אחת תאומים זהים ואם כן האם אפשר לדעת דרגת ttts רק משקיפות עורפית? אשמח לתשובה מאוד מוטרדת מזה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• APLA ומי שפיר -מהם הסיכונים?
    שחר
    16/08/2018

יש לי APLA אשר בגינה אני נוטלת מידי יום אספירין 100 מ"ג וכן קלקסן 0.4.
    אני ובעלי מתלבטים לגבי ביצוע בדיקת מי שפיר. נכנסתי להריון בהיותי בת 33.8.
    מעבר לסיכונים אשר כל אישה לוקחת עת היא מבצעת את הבדיקה, האם לאור העובדה שיהיה עליי להפסיק את הקלקסן ערב לפני ואת האספירין 5-7 ימים לפני ביצוע הבדיקה ( לא קיבלתי עדיין הנחיות מדוייקות) האם יש סיכונים נוספים שעלינו לקחת בחשבון לנוכח בעיית הAPLA כאמור.
    האם הAPLA מגדילה את הסיכונים הכרוכים בבדיקה?
    אודה מאוד לעזרתך

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה בנוגע להפחתת עובר
    אני
    16/08/2018

עד איזה שבוע ניתן לבצע דילול מתאומים לעובר יחיד?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• טיסה עם שיליית פתח
    נועה
    26/06/2018

שלום רב
    אני בהריון רביעי (3 ההריונות הקודמים היו תקינים לחלוטין), שבוע 26. בסקירה בשבוע 23 נאמר לי שיש לי שיליית פתח.
    בעלי הזמין לנו בהפתעה טיסה ללונדון לעוד יומיים.
    אני מבינה שהריון עם שיליית פתח נחשב הריון בסיכון.
    שאלתי את הרופא שלי והוא אמר שמבחינה רפואית הטיסה אינה בעייתית, רק יש בעיה של הביטוח.
    האם אכן שיליית פתח נחשבת הריון בסיכון? יש לציין שלא חוויתי שום דימום או משהו דומה.
    האם יש בעיה לטוס עם שיליית פתח?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הפלה מאיימת - התכווצויות ודימום שבוע 9 להיריון
    קטי
    20/06/2018

שלום רב, אני בשבוע 9 להיריון אתמול לאחר כאב בטן עז הצלחתי להרדם כשהתעוררתי וקמתי הרגשתי שמשהו לא בסדר התחיל בימום מאסיבי יותר מאשר במחזור תוך שעה שניתי לדבר עם מוקד אחיות מכבי להבין מה לעשות הפד התמלא כולו בדם צבע אדום טרי ללא גבשושים . הובלתי באמבולנס לבית החולים שם מסרו לי שאם זה דימום כזה הסיכון שהיריון ישרוד הוא 50/50% ואלי לחכות לאולטראסאונד שבשלב הזה אם מתחילה הפלה לא עושים דבר נותנים לגוף להוציא היריון לא תקין. בדיקת אולטראסאונד היתה תקינה תודה לאל עובר עםדופק שמתאים לגיל היריון. הסיבה לדימום לא ידוע . החום עלה סביב 38כל הזמן לחץ דם היה אתמול 150-100 היום ירד ל 90/60 דופק115 . התכווצויות ממשיכות ומתגברות כשאני קמה או יושבת. הדימום פסק. מה אלי לעשות? אני אבודה לגמריי . רשמו במכתב שחרור . יש צורך לברר סוג דם במידה ומדובר ב rh שלילי יש חובה לקבל חיסון antid . לי יש b+ . מה עוד אני צריכה לבדוק ולעשות למי לפנות ומתי?האם זה תקין שעלה לי החום?
    תודה מראש על התשובה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• טיסה לחו״ל עם קלקסן
    שני
    03/06/2018

שלום,
    אני לוקחת קלקסן 60 מג כל בוקר.
    אני יודעת שיש אנשים שמזריקים קלקסן לפני טיסה כדי למנוע קרישי דם אבל בלי קשר רציתי לשאול אם יש סיכון בטיסה כאשר אני לוקחת את הזריקה על בסיס יומי ?
    מדובר על טיסה קצרה לאירופה ולא טיסה ארוכה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• משמעות של תאומים מונוכריונים מונואמניוטים
    אור כהן
    31/05/2018

היי, אני בשבוע 11 הלכתי לעשות שקיפות עורפית( הטעו אוצנו לגביי שבועות ההריון)
    נאמר לנו שיש לנו תאומים מונוכריונים מונוטמניוטים? זה אומר תאומים סיאמים?
    הם רואים מחיצה שנפסקה באמצע.
    ואחד העוברים ישנה בצקת.
    השאלה אם עוד שבוע יכול להיות שינוי לגביי הבצקת.
    ומזה אומר לגביי? יש סיכון?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• קלקסן ואספירין, האם לקחת ביחד או לחוד ?
    ישראל
    07/05/2018

אשתי בת 41 ונמצאת בשבוע 13 להריון, אין לנו ילדים.
    בשלוש השנים האחרונות היו לה 2 הפלות בשליש הראשון וההריון ה-3 היה לידה שקטה בשבוע 39(בגלל קשר בחבל הטבור). בהריון של הלידה השקטה לווה בקלקסן.
    בהריון הנוכחי הרופא מעקב בסיכון ממליץ לקחת אספירין ואינו ממליץ על קלקסן אך אשתי ממשיכה לקחת קלקסן בנוסף לאספירין.
    רופא אחר שליווה אותנו בהריון של הלידה ממליץ עכשו להסתפק בקלקסן.
    אנחנו חוששים מתופעות הלוואי של קלקסן ואספירין ביחד.
    נשמח לחוות דעתכם, תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת NIPT במקרה של תאומים לא זהים
    מיכאל
    23/04/2018

שלום ד"ר בוריס,

אנחנו בהריון עם 2 תאומות לא זהות שבוע 15,
    אשתי בת 31.10. בבדיקת שקיפות עורפית של התאומה הראשונה הממצאים הם: שקיפות עורפית 1 מ"מ, אורך העובר הוא (CRL) 70 מ"מ, סיכון משוקלל לתסמונת דאון הוא 1:3500, צוואר הרחם ארוך וסגור

בבדיקת שקיפות עורפית של התאומה השניה:
    שקיפות עורפית 1.7 מ"מ, אורך העובר הוא (CRL) 70 מ"מ, סיכון משוקלל לתסמונת דאון הוא 1:3500

האם לאור התוצאות הנ"ל היית ממליץ לעשות בדיקת NIPT בהקשר תסמונת דאון (הוסבר לנו שלשאר המקרים הבדיקה פחות אמינה במקרה של תאומים לא זהים) שכן יש לנו התחבטות קשה ורצינית בנושא.

תודה רבה מראש,
    מיכאל.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• סיכויים לקבלת אישור לשמירת הריון
    אתי
    27/03/2018

שלום ,
    אני כרגע בהריון שני שבוע 31+6 ,
    משבוע 16 מטופלת ע"י זריקות פרוגרסטרון עקב היסטוריה של לידה מוקדמת בעבר בשבוע 34 - הלידה החלה בירידת מים והתפתחה מהר .
    לפניי כשבועיים אושפזתי עקב קיצור צוואר ל- 29 ,
    פתיחה 1.5 ומחיקה 80% .
    במהלך האישפוז קיבלתי זריקות להבשלת ריאות .
    מה הסיכוי שיאשרו לי שמירת הריון במצב זה .
    לאחר שקיבלתי המלצה מרופא נשים.
    בנוסף אציין שלפניי כחודשיים הייתי מעורבת בתאונת דרכים כהולכת רגל ומאז סובלת מכאב גב .

אשמח לתשובתכם ,

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הריון אחרי טיפול פוריות
    רינה
    22/03/2018

8 21/03/2018 | מאת שירי

שלום
    הריון תאומים אחרי ivf שבוע 25. אנחנו טסים לחול (פרנקפורט,גרמניה) עוד שבוע למשך 13 יום. הכל תקין ואין לי שום בעיה בהריון. השאלה היא האם מסוכן לטוס בתקופה הזאת או שזה בסדר. הטיסה נמשכת 4 שעות וחצי.
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הריון לאחר טיפול ivf
    שרית
    21/03/2018

שלום,
    אני בהריון לאחר טיפול ivf . תאריך החזרת עוברים 12.2
    עפ"י החישוב צריכה להיות בשבוע 7 + יומיים.
    נצפה דופק עוברי החל משבוע 6.
    לאחר אולטרסאונד שבוצע היום קיים דופק אך לפי בדיקת העובר הרופא ציין שהועבר מתאים לשבוע 6 + 6 ימים.
    האם יכול להיות שקיימת בעיה בהתפתחות העובר?
    או שאין חשש בלהסיק מסקנות.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שליה היקפית שבוע 16
    מאיה
    14/02/2018

שלום. אתמול עשיתי סקירת מערכות שבוע 16 . נמצאה שילייה היקפית .
    רציתי לדעת האם מותר לקיים יחסי מין? מי מה להזהר הבנתי שיש סיכוי גבוה להפרדת שילייה .. מה ההנחיות בבקשה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• דינמיקה צווארית בסקירה מאוחרת
    מרינה
    29/01/2018

ערב טוב.בסקירה מאוחרת בשבוע 21 גילו שצוואר הרחם 24 ממ.נשלחתי למיון.תוך שעה צוואר הרחם היה כבר 10 ממ עם פנלינג 11 ממ.עקב שבוע קטן לא נתנו לי טיפול רק פרוגסטרון נשלחתי הביתה ללא אפשרות תפר או פסרי בגלל הצירים.
    בשבוע 24+ שוב הושפזתי.הצוואר היה פעם 17 ממ,פעם 10 ממ אבל פחות צירים ולכן הותקן פסרי. קיבלתי צלסטון,אנדומטרין ופרסולט.
    בבית החולים נתנו לי תפיסה של פרסולט 10 ואמרו לי לקחת 4 פעמים ביום(לא ציינו שעלי לקחת 2 כדורים).
    בשחרור קיבלתי מרשם לפרסולט 20, לקחת אותו 4 פעמים ביום.
    האם מינון המקובל זה פרסולט 10 או 20 אם זה 4 פעמים ביום? תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות בדיקת דם בהריון
    שירי
    22/01/2018

שלום, אני בשבוע 7+, ע״פ הרופא ככל הנראה מדובר בהריון לא תקין מאחר ושק לא תואם לשבוע ואין כרגע דופק. בספירת דם יצא הערך הבא: immature granulocytes 0.01 בטווח של 0-0.09 , ובאחוזים 0.20% בטווח של 0-0.62%.. שאר הערכים תקינים למעט mch 26.3... האם ניתן להסיק מכך שההריון אכן לא התפתח? תודה ומקווה לבשורות טובות

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה