פורום הריון בסיכון גבוה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו הפלות חוזרות, סוכרת בהריון, שמירת הריון, רעלת הריון, הריון מרובה עוברים, לידה מוקדמת, ניתוח קיסרי, לחץ דם בהריון, מחלות הריון, הריון חוץ רחמי, זירוז לידה, היפרדות שליה, CMV ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• שמירת הריון עקב אפילפסיה פעילה
    שירה
    03/04/2021

שלום, אני בת 41, חולת אפילפסיה עמידה לטיפול תרופתי. מתכננת הריון בקרוב. נאמר לי כי אזדקק לשמירת היריון בגלל מחלתי וכן בגלל גילי. אני גרה לבד ויש לי מדי פעם התקפי ניתוק כללי ללא נפילה (אבסנס). איני יודעת מתי הם יקרו, אין לי תחושה מקדימה. אני יודעת כי היה התקף אולם איני זוכרת מה היה במהלכו...
    יש לי מספר שאלות:
    1. האם אצטרך להיות מאושפזת במשך כל תקופת ההיריון?
    2. במידה וכן, היכן הייתן ממליצות לי להתאשפז?
    3.האם קיימת אופציה ל "אשפוז ביתי" במעקב אחות מוסמכת?
    4. במידה וכן, האם היא תהיה חייבת לגור איתי?
    תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    שמירת הריון עקב אפילפסיה פעילה

הוספת תגובה

תמונה

• הריון אחרי רעלת הריון עלייה בתפקודי כבד
    ל
    28/02/2021

לפני 3 שנים עברתי לידה רגילה. יומיים אחרי הלידה התפתח אצלי לח"ד עם עליה בתפקודי כבד, חלבון, פפליאדמה והרחבת כלי דם במח.. לקחתי טרנדיט חודש וזה הסתדר.

עכשיו אני בתחילת הריון חדש ומאד חוששת. מה אפשר לעשות ע"מ שזה לא יקרה שוב?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• שתי כלי דם בחבל הטבור- שבוע 27
    אביגיל
    05/02/2021

אני בשבוע 27 בסקירה המאוחרת גילו שיש 2כלי דם בחבל הטבור שלחו אותי לאקו לב עוברי ושם היה חשד לvsd לכן אמר לחזור שוב לאקו לב ולאחר שבועיים באקו לב השני אמר הרופא שאין חשד מה הסיכויים לתמונת דאון והאם כדאי כרגע לבצע בדיקת nipt או מי שפיר בשבוע 32 יש כאן אחד בשם ירון שהיה לאשתו את אותו דבר אשמח לדעת מה היה אם העובר בסוף

הוספת תגובה

תמונה

• הריון בסיכון +קרישיות יתר- גלולות
    Aya
    02/02/2021

אשמח לחוות דעת ,
    לפני מספר שנים עקב נטילת גלולות , נעשה בירור לקרישיות יתר (ללא אירוע כל שהוא)
    יש לי פקטור 'מונה מוגבר + לקים חיובים , לפעמים גבוליים ולפעמים גבוהים., שאר תפקודי קרישה תקינים נכון לרגע זה .
    כרגע אני בהריון שבוע 16 משבוע 4 אני נוטלת מיקרופרין בהמלצת ההמטלוגית האם אספירין מומלץ אחרי שבוע13 למרות שאמרו לי שכדאי עד שבוע 12 אם זה מסוכן ? מה ההבדל בין מיקרופרין לקלקסן? עשיתי בקרית מערכות מוקדמת שיצאה תקינה (חוץ מהערה שרשום שיש בחבל הטבור שני כלי דם במקום שלושה ) אם זה קשור לאספירין?

הוספת תגובה

תמונה

• ציסטה בטחול כ9 ס"מ- סיכון להריון
    שני
    17/01/2021

היי,
    לפני מס חודשים נמצאה אצלי באופן אקראי ציסטה מסויידת בטחול בגודל 9 ס"מ.
    לאחר מס בדיקות נאמר לי שמדובר בציסטה פשוטה לחלוטין ולפי הגודל וההסתיידות נמצאת בגופי כבר שנים ...
    הומלץ על ניתוח בגלל הגודל בלבד או מעקב.
    כרגע החלטתי לעקוב .
    אני אחרי 3 היריונות ו3 קיסרי , היריון אחרון לפני שנתיים וחצי .
    רוצה היריון נוסף ורציתי לדעת האם קיים סיכון בהיריון וקיסרי נוסף ?

הוספת תגובה

תמונה

• הריון בסיכון שבוע 21 וחיסון לקורונה
    שרה
    04/01/2021

היי, הריון שבוע 21 יש מחלות רקע קרישתיות וית"ד, האם כדאי להתחסן לקורונה?

הוספת תגובה

תמונה

• הריון שלא התפתח האם מדובר בתגובה אוטואימונית?
    שמי
    08/10/2020

שלום
    לפני שלושה חודשים נקלטתי להריון ומיד החלו לי תסמינים של נוקשות וכאבים במפרקים לצערי לאחר שבוע נמצא כי ההריון כימי ולא הצליח להקלט טוב ברחם.
    החודש היה לי דבר דומה ומיד זיהיתי שנקלטתי כי שבוע לאחר הביוץ החלו לי אותם כאבים . הכאבים נמשכו שבועיים ולאחר מכן שוב ההריון לא נקלט והכאבים מיד פסקו.
    ביקשתי מהרופא לבצע בדיקות דם ולבדוק האם יש משהו אוטואימוני
    התוצאות : rf 6.3 , שלילי crp , ana שלילי
    לא ביצעתי שקיעת דם.
    כמו כן, אני הטרוזיגוטית לפאקטור פייב ליידן ופרטאין s נמוך.
    רציתי לדעת מה עליי לעשות ?
    האם יתכן והיתה תגובה אוטואימונית של הגוף להריןן?

הוספת תגובה

תמונה

• חלבון בשתן 11-50 בהיריון שבוע 26
    אולגה
    07/09/2020

שלום. אשמח להתייעצות. אני בהיריון שבוע 26 ועשיתי בדיקת שתן שהראתה שהכל תקין חוץ מהפרמטר חלבון בשתן שרשום ככה: 11-50. האם עלי לדאוג? מאוד חוששת. יש לציין שלפני חודשיים עשיתי גם וזה לא הופיע.

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח מוניטור - הריון בסיכון בשל סכרת - האם צירים?
    שחר
    18/08/2020

שבוע 37+2 הקטנה שוקלת 2560.
    הריון בסיכון בשל סוכרת הריון
    היי.. עשיתי היום מוניטור..
    אשמח לפיענוח המוניטור..
    זה מראה צירים? סדיר? כל כמה זמן?
    שבוע שעבר היה לי צירים עם פתיחה של 1.5 ומחיקה 60%
    אם יש צירים כאלו זה יכול לגרום להתקדמות או שזה לא צירים משמעותיים..תודה

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות שקיפות עורפית בהיריון שלישי
    שירן
    06/08/2020

שלום,
    אני הריון שלישי אחרי 2 הריונות ולידות תקינים.
    כעת שבוע 17, עשיתי שקיפות עורפית ובדיקת דם שאחרי. כל פרמטר בפני עצמו יצא תקין. אך בשקלול ביחד יצא סיכוי לתסמונת דאון 1:190
    השבוע עשיתי חלבון עוברי, התוצאות תקינות. בשקלול עם השקיפות הסיכוי לפי גיל הוא 1:890 והסיכוי לפי כל הפרמטרים יחד 1:1200.

האם אפשר להירגע ולהבין שהתוצאות טובות? או עדיין יש צורך לעשות את בדיקת הNipt (שהיא לא זולה)?

תודה

הוספת תגובה

תמונה

• הפרעה בגדילת העובר וזריקות למניעת סיבוכים בהיריון
    מגלה עולם
    19/07/2020

שלום לכולן
    אולי מישהי מבינה בעניין...
    היום הייתי אצל מומחה בכיר בהריון בסיכון.
    אני בשבוע 8.
    בהריון הקודם נולדה בתי במשקל 2.280 בשבוע 37.
    המומחה טוען שזה מעיד על הפרעת גדילה תוך רחמית ולכן נתן לי זריקות קלקסן ואספירין כדי למנוע סיבוכים בהריון הנוכחי.
    בלידה וההיריון הקודם לא נאמר לי דבר לגבי זה. אשמח לשמוע אם מישהי עברה מצב דומה או מבינה בעניין ואם אכן הייתה הפרעת גדילה לעוברית שלי שכיום בת שנתיים וחצי בריאה ושלמה...
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• הריון בסיכון גבוה במקרה של שלישייה
    דן
    08/03/2020

שלום, יש לנו הריון עם שלישייה. מדובר בהריון ראשון שבוע 10, IVF בשיטת ICSI. האם בריאה. עובר אחד בשק ושילייה נפרדים. שני עוברים בשקים נפרדים אך שילייה אחת. נכון לעכשיו נראה שכל השלושה בריאים, אם כי באחד מהתאומים הזהים באולטראסאונד האחרון (לפני שלושה ימים) אובחנה בצקת קלה. המטרה שלנו היא לשמור 2 עוברים. כל הרופאים איתם שוחחנו ממליצים על דילול של השניים הזהים ואחד מהם אף ציין שלדעתו אין בארץ מומחיות בדילול של אחד מתוך שניים זהים עם אותה שילייה אך שקים נפרדים. אשמח לשמוע חוות דעת / המלצות על מומחים שאפשר לשוחח איתם בעניין. תודה!

הוספת תגובה

תמונה

• שק הריון ריק - ערכי b בירידה
    ריבה אסטרין
    10/02/2020

שלום דוק. אני בת 44 תוצאות בדיקת chg-bב 9.2 היו 108732. אך הרופאה לא ראתה כלום בתוך שק ההריון
    ב 4.2 הערך היה 122138.
    יש סיכוי שההריון עדיין תקין?

הוספת תגובה

תמונה

• מיעוט מי שפיר בדיקת אולטרסאונד
    יעל
    23/01/2020

שלום רב,
    אני בת 35, הריון ראשון, שבוע 18.
    אני מטופלת במרפאה בסיכון עקב קרישיות יתר בעקבות חסר בפרוטאין s free ומטופלת בזריקות קלקסן 40 מג.
    ביצעתי בדיקת שקיפות עורפית, סקירת מערכות מוקדמת וחלבון עוברי, תוצאות אלו יצאו תקינות. לפני 9 ימים ביצעתי בדיקת מי שפיר, רק מסיבת גיל מעל 35 ואני עדיין ממתינה לתשובה.
    היום פניתי למוקד נשים אשר לאחר בדיקת אולטרסאונד מצאה שהיא מודאגת מאחר שיש לי מיעוט מי שפיר 100 מ"מ (או הכוונה הייתה ל10).
    מה פירוש הבדיקה? האם מי השפיר יכולים להשתפר?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• חשד לרעלת הריון שבוע 12
    רינה
    07/01/2020

שלום רב אני בשבוע 12 ובבדיקות שעשיתי היום ראו קצת חלבון בשתן ודופק מהיר 120 ולחץ דם 130/90 . יש חשד לרעלת הריון . הרופא שלח אותי לבדיקות נוספות . מה עושים במקרה כזה ? בנוסף אני אלרגית לאספירין . קראתי שברעלת הריון צריך ליילד אבל אני בשבוע מאוד מוקדם אז מה הטיפול שאני צריכה לעבור ?

לקביעת תור
    סגירה
    חשד לרעלת הריון שבוע 12

הוספת תגובה

תמונה