פורום הריון בסיכון גבוה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו הפלות חוזרות, סוכרת בהריון, שמירת הריון, רעלת הריון, הריון מרובה עוברים, לידה מוקדמת, ניתוח קיסרי, לחץ דם בהריון, מחלות הריון, הריון חוץ רחמי, זירוז לידה, היפרדות שליה, CMV ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• הריון שלא התפתח האם מדובר בתגובה אוטואימונית?
    שמי
    08/10/2020

שלום
    לפני שלושה חודשים נקלטתי להריון ומיד החלו לי תסמינים של נוקשות וכאבים במפרקים לצערי לאחר שבוע נמצא כי ההריון כימי ולא הצליח להקלט טוב ברחם.
    החודש היה לי דבר דומה ומיד זיהיתי שנקלטתי כי שבוע לאחר הביוץ החלו לי אותם כאבים . הכאבים נמשכו שבועיים ולאחר מכן שוב ההריון לא נקלט והכאבים מיד פסקו.
    ביקשתי מהרופא לבצע בדיקות דם ולבדוק האם יש משהו אוטואימוני
    התוצאות : rf 6.3 , שלילי crp , ana שלילי
    לא ביצעתי שקיעת דם.
    כמו כן, אני הטרוזיגוטית לפאקטור פייב ליידן ופרטאין s נמוך.
    רציתי לדעת מה עליי לעשות ?
    האם יתכן והיתה תגובה אוטואימונית של הגוף להריןן?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• חלבון בשתן 11-50 בהיריון שבוע 26
    אולגה
    07/09/2020

שלום. אשמח להתייעצות. אני בהיריון שבוע 26 ועשיתי בדיקת שתן שהראתה שהכל תקין חוץ מהפרמטר חלבון בשתן שרשום ככה: 11-50. האם עלי לדאוג? מאוד חוששת. יש לציין שלפני חודשיים עשיתי גם וזה לא הופיע.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח מוניטור - הריון בסיכון בשל סכרת - האם צירים?
    שחר
    18/08/2020

שבוע 37+2 הקטנה שוקלת 2560.
    הריון בסיכון בשל סוכרת הריון
    היי.. עשיתי היום מוניטור..
    אשמח לפיענוח המוניטור..
    זה מראה צירים? סדיר? כל כמה זמן?
    שבוע שעבר היה לי צירים עם פתיחה של 1.5 ומחיקה 60%
    אם יש צירים כאלו זה יכול לגרום להתקדמות או שזה לא צירים משמעותיים..תודה

הוספת תגובה

תמונה

• תוצאות שקיפות עורפית בהיריון שלישי
    שירן
    06/08/2020

שלום,
    אני הריון שלישי אחרי 2 הריונות ולידות תקינים.
    כעת שבוע 17, עשיתי שקיפות עורפית ובדיקת דם שאחרי. כל פרמטר בפני עצמו יצא תקין. אך בשקלול ביחד יצא סיכוי לתסמונת דאון 1:190
    השבוע עשיתי חלבון עוברי, התוצאות תקינות. בשקלול עם השקיפות הסיכוי לפי גיל הוא 1:890 והסיכוי לפי כל הפרמטרים יחד 1:1200.

האם אפשר להירגע ולהבין שהתוצאות טובות? או עדיין יש צורך לעשות את בדיקת הNipt (שהיא לא זולה)?

תודה

הוספת תגובה

תמונה

• הפרעה בגדילת העובר וזריקות למניעת סיבוכים בהיריון
    מגלה עולם
    19/07/2020

שלום לכולן
    אולי מישהי מבינה בעניין...
    היום הייתי אצל מומחה בכיר בהריון בסיכון.
    אני בשבוע 8.
    בהריון הקודם נולדה בתי במשקל 2.280 בשבוע 37.
    המומחה טוען שזה מעיד על הפרעת גדילה תוך רחמית ולכן נתן לי זריקות קלקסן ואספירין כדי למנוע סיבוכים בהריון הנוכחי.
    בלידה וההיריון הקודם לא נאמר לי דבר לגבי זה. אשמח לשמוע אם מישהי עברה מצב דומה או מבינה בעניין ואם אכן הייתה הפרעת גדילה לעוברית שלי שכיום בת שנתיים וחצי בריאה ושלמה...
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• הריון בסיכון גבוה במקרה של שלישייה
    דן
    08/03/2020

שלום, יש לנו הריון עם שלישייה. מדובר בהריון ראשון שבוע 10, IVF בשיטת ICSI. האם בריאה. עובר אחד בשק ושילייה נפרדים. שני עוברים בשקים נפרדים אך שילייה אחת. נכון לעכשיו נראה שכל השלושה בריאים, אם כי באחד מהתאומים הזהים באולטראסאונד האחרון (לפני שלושה ימים) אובחנה בצקת קלה. המטרה שלנו היא לשמור 2 עוברים. כל הרופאים איתם שוחחנו ממליצים על דילול של השניים הזהים ואחד מהם אף ציין שלדעתו אין בארץ מומחיות בדילול של אחד מתוך שניים זהים עם אותה שילייה אך שקים נפרדים. אשמח לשמוע חוות דעת / המלצות על מומחים שאפשר לשוחח איתם בעניין. תודה!

הוספת תגובה

תמונה

• שק הריון ריק - ערכי b בירידה
    ריבה אסטרין
    10/02/2020

שלום דוק. אני בת 44 תוצאות בדיקת chg-bב 9.2 היו 108732. אך הרופאה לא ראתה כלום בתוך שק ההריון
    ב 4.2 הערך היה 122138.
    יש סיכוי שההריון עדיין תקין?

הוספת תגובה

תמונה

• מיעוט מי שפיר בדיקת אולטרסאונד
    יעל
    23/01/2020

שלום רב,
    אני בת 35, הריון ראשון, שבוע 18.
    אני מטופלת במרפאה בסיכון עקב קרישיות יתר בעקבות חסר בפרוטאין s free ומטופלת בזריקות קלקסן 40 מג.
    ביצעתי בדיקת שקיפות עורפית, סקירת מערכות מוקדמת וחלבון עוברי, תוצאות אלו יצאו תקינות. לפני 9 ימים ביצעתי בדיקת מי שפיר, רק מסיבת גיל מעל 35 ואני עדיין ממתינה לתשובה.
    היום פניתי למוקד נשים אשר לאחר בדיקת אולטרסאונד מצאה שהיא מודאגת מאחר שיש לי מיעוט מי שפיר 100 מ"מ (או הכוונה הייתה ל10).
    מה פירוש הבדיקה? האם מי השפיר יכולים להשתפר?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• חשד לרעלת הריון שבוע 12
    רינה
    07/01/2020

שלום רב אני בשבוע 12 ובבדיקות שעשיתי היום ראו קצת חלבון בשתן ודופק מהיר 120 ולחץ דם 130/90 . יש חשד לרעלת הריון . הרופא שלח אותי לבדיקות נוספות . מה עושים במקרה כזה ? בנוסף אני אלרגית לאספירין . קראתי שברעלת הריון צריך ליילד אבל אני בשבוע מאוד מוקדם אז מה הטיפול שאני צריכה לעבור ?

לקביעת תור
    סגירה
    חשד לרעלת הריון שבוע 12

הוספת תגובה

תמונה

• שליית פתח ותוספת אספירין לסיוע
    נעה
    25/12/2019

אני בת 43.אחרי לידת בני הבכור התחלתי טיפולי פוריות מפרכים בהם עברתי 2 הפלות, 5 הריונות כימיים ואקטופי אחד. אני אחרי קיסרי, 13 שאיבות וניתוח להסרת חצוצרה. בהריון הקודם שנפל בשבוע 20- נשללו בעיות המטולוגיות/כרומוזומליות- אך הייתה שליית פתח. כרגע בהריון, שבוע 17+3. יש לי שליית פתח חלקית עם חשד לנעיצות, וכן pappa-a 0.27. לוקחת קלקסן 40 (משקל 70 ק"ג) ללא ממצא המטולוגי. קיבלתי המלצה להוסיף אספירין 100, בעוד שרופא אחר לא המליץ. האם תוספת אספירין יכולה לסייע במקרים של שליית פתח?

הוספת תגובה

תמונה

• תסחיף ריאתי, והאם לעשות סיטי
    achva sitbon
    20/11/2019

היי
    אני שבוע 27, בשבוע האחרון יש לי ממש קושי לנשים אחרי מאמץ קצר של 200 מטר מרגישה נחנקת על סוף עלפון. הגעתי למיון (גרה בספרד) בדקו דם שתן אקג
    הכל יצא תקין חוץ מ d dimer שיצא 617 שהבנתי שזה לא ממש חריג לשבוע שלי אבל רצו לשלול חשד לתסחיף ריאתי, שלחו אותי לקו לב שיצא תקין ושיחררו כדי שאחזור מחר לעשות בדיקת סיטי נשיפה בץריאות עם חומר ניגוד.
    אני מאוד מתלבטת, גם מעוצמת בקרינה לעובר גם מהחומר הניגוד... לא יודעת מה לעשות. לחוצה מאוד ומרגישה שאף אחד לא נותן לי ממש תשובות

הוספת תגובה

תמונה

• טיסה בתחילת הריון עם רקע של לידה מוקדמת בעבר
    יהלי
    02/06/2019

היום גיליתי שאני בהריון שבוע 4 וחמישה ימים.
    זהו הריון שלישי ההריון הראשון הסתיים בשבוע 16 עקב פתיחה ולידה מוקדמת. ההריון השני הסתיים בהצלחה לאחר קשירת צוואר רחם ונטילה של מדללי דם.
    בשבוע הבא כלומר בשבוע שישי אנחנו אמורים לטוס לחופשה שתוכננה מראש, החזרה אמורה להיות בשבוע שביעי. האם מותר לטוס?
    תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• מיקרופירין 100 מנה כפולה בטעות
    High
    19/05/2019

שלום רב,
    שבוע 20, הריון בסיכון. נוטלת מיקרופירין 100 אחת ליום בהמלצת הרופא. היום נטלתי בטעות שני כדורים, אחד לאחר א.צהריים ושני לאחר א.ערב (סה"כ 200). האם יכול להגרם נזק כלשהו לי או לעובר? האם כדאי ליטול מחר את הכדור כרגיל?
    תודה!

הוספת תגובה

תמונה

• סיכוני המטומה (בדיקת מי שפיר)
    נ
    28/02/2019

שלום,

בת 37, שבוע 12, מתחילת ההריון ישנה המטומה משמאל לשק, פעם אחרונה נמדדה בגודל 24*7 מ"מ.
    אשמח להבין מהם הסיכונים הקיימים.
    בפרט במקרה של בדיקת מי שפיר שעשויה להיות בעייתית במצב זה, מהם השיקולים לקבלת ההחלטה האם לבצע את הבדיקה ?

תודה רבה מראש !

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת NIPT גנומיטי במקום בדיקת מי שפיר
    טלי
    27/02/2019

הי
    רציתי לדעת אם אני מתכוונת לעשות את בדיקת גנומיטי במקום בדיקת מי שפיר האם אני יכולה לוותר על בדיקות אחרות שאותן מייתרת הבדיקה (לדוגמא האם צריך לעבור גם את הסקר הביוכימי)?
    תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה