פורום הריון בסיכון גבוה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו הפלות חוזרות, סוכרת בהריון, שמירת הריון, רעלת הריון, הריון מרובה עוברים, לידה מוקדמת, ניתוח קיסרי, לחץ דם בהריון, מחלות הריון, הריון חוץ רחמי, זירוז לידה, היפרדות שליה, CMV ועוד
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• היריון בסיכון עקב מחלת קוליטיס
    ניצן
    08/10/2021

היי,
    אני בשבוע 11 ובהריון בסיכון עקב מחלת קוליטיס (נמצאת ברימיסיה ארוכה ומטופלת בטיפול ביולוגי-אינטיביו מזה 4 שנים).
    בבדיקה לאיתור סוג דם התקבלה תוצאה:
    A+
    Anti body screen I pos
    ונכתבה ההערה: פנל לא ברור, המשך בירור נוגדן.
    אשמח לדעת מה משמעות התוצאה ואילו בדיקות עליי לעשות על מנת לברר את סוג הנוגדן.
    תודה רבה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• קיצור צוואר הרחם - הריון תאומים
    דניאל
    11/09/2021

היי, אני בהריון תאומים שבוע 19, היום בבדיקת רופא הוא ראה כי הצוואר התקצר בצורה משמעותית ל13 מ"מ (בסקירה המוקדמת היה 35). נשלחתי ישירות למיון וכרגע אני מאושפזת להשגחה מחשש ללידה מוקדמת, מקבלת תמיכה הורמונלית.. אין צירים ואין פתיחה, הקטנים זזים, המים תקינים. ביום ראשון יחליטו האם יש מקום לבצע תפר בצוואר הרחם, אבל לפי מה שהסבירו לי בהיריון מרובה התפר לא יעיל לעיתים קרובות. מה האפשרויות שעומדות בפניי? האם אני יכולה להתעקש על תפר? האם קיימות המלצות אחרות? מוכנה לעשות הכל כדי לשמור על הקטנים שלי, הריון יקר לליבי מאוד לאחר שנתיים ivf.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• התלבטות לגביי בדיקת מי שפיר בהריון בסיכון
    עדי
    02/09/2021

היי,אני בת 43 שבוע 20 בהריון תאומים יקר מאוד מביציות שלי ,אחריי שנתיים טיפולי פוריות ועוד שנה וחצי 3 הפלות מתרומת ביצית ארורה (הפלות טבעיות שבוע 5)שלא ברור איך לא צלחה והותירה אותי עם טראומות קשות. שקיפות עורפית תקינה,סקירת מערכותמוקדמת תקינה הרופא שדיבר על סיכון להפלה להריון היקר במצבי הציע בשבוע 21 סקירת מערכות מוקפדת מאוד נוספת, ואם חלילה יהיה ממצא חריג אשלח לדיקור מי שפיר. אני ממש חוששת ותוהה באם הכל תקין עדיין כדאי לי לבצע דיקור מי שפיר שעלולה לגרום לי להפלת ההריון כולו??!!!קראתי מאמרים הטוענים שההמלצה שלא להתבסס רק על גיל האם אלא על הבדיקות עצמן סקירות,שקיפות עורפית וכו'.

הוספת תגובה

תמונה

• הפלה טבעית בחודש שישי והיריון חדש
    רוני
    01/09/2021

לפני כשלושה חודשים עברתי הפלה טבעית בשבוע שישי. עכשיו אני בשבוע חמישי ושלושה ימים בתאריך 27.8 הבטא שלי הייתה 476 והפרוגסטרון 14.6
    בתאריך 31.8 בטא 855 פרוגסטרון ירד 11.7 מקבלת טיפול פרוגסטרון .
    האם זה אומר שההריון כשל?

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה לגבי בטא , האם תקין או לא
    אוריה
    26/08/2021

האם יתכן שבדיקת בטא תצא 3400 במעבדה אחת
    ובמעבדה אחרת התוצאה תצא 3175 יום אחרי ?
    נצפה שק .

הוספת תגובה

תמונה

• בריכה בתפר צווארי
    דור
    24/08/2021

שלום ביצעתי לפני שבועיים תפר צווארי, שבוע 14
    האם מוצר להיכנס לבריכת שחייה?

לקביעת תור
    סגירה
    בריכה בתפר צווארי

הוספת תגובה

תמונה

• המטומה סבכוריונית מה הסיכוי ללדת?
    איילת
    07/08/2021

שלום,
    בת 30. עם טרומבוציטופניה. בדכ סביב 120 בהריונות יורד עד 60-50
    לאחר 3 לידות רגילות במועד (ואף שבוע 42)
    והפסקת הריון באמצע בגלל טריזומיה 13.
    הריון חמישי נגמר בשבוע 12+4 בשל המטומה והיפרדות קרומים.

כיום בהריון שישי.
    דימום ראשון לאחר יחסים בשבוע 9
    דימום שני שהיה חזק מאוד אבל נגמר פחות מ3 דקות בשבוע 11- שוחררתי לבית עם אבחנה של המטומה 40*10 ממ
    12+1 אובחנה היפרדות קרומים בכל דפנות הרחם.
    הרופא בהייריסק אמר שנפגש בהריון הבא והפנה למיון
    במיון יום למחרת הרופא אמר שזה רק בדופן האחורית ואין מה לעשות חוץ מתמיכה.
    לאחר 5 ימים עשיתי שוב א"ס בו נכתב כי ההיפרדות סבכוריונית ברוחב הקף שק ההריון. רוחב שכבת המטומה עד 11.5 ממ ובצד ימני של חלל הרחם והשיליה ללא המטומה תת כוריוניות ברוחב 33 ממ.
    1. מה הסיכוי של ההריון ללידה במועד עם עובר בריא?
    2. האם יש סיכוי שהקרומים יתאחו? האם במקרה כזה ההריון נחשב רגיל?
    אני כמובן בלחץ וחוששת בעיקר מלידה של פג
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• הטרוטקסיה בעובר שבוע 28
    מור
    11/06/2021

שבוע 28 לאחר מספר בדיקות וmri טובחנה הטרוטקסיה לעוברית.
    חא נתקלתי במקרים כאלה אשמח להבין יותר מהן ההשלכות על החיים חוץ מהניתוח שתעבור אחרי הלידה. מצרפת קובץ מהסקירה האחרונה

לקביעת תור
    סגירה
    הטרוטקסיה בעובר שבוע 28

הוספת תגובה

תמונה

• אינסולין טאגאו בהריון האם מותר
    ליז
    04/06/2021

שלום רציתי לשאול אם אינסולין ארוך מסוג טאגאו מותר בהריון

הוספת תגובה

תמונה

• ציסטה בטחול כ9 ס"מ
    שני
    12/04/2021

היי,
    בת 33 בריאה לחלוטין ,לפני כשמונה חודשים נמצאה ציסטה מסויידת בטחול בגודל 9 ס"מ. ההמלצה לנתח בגלל הגודל בלבד או לבצע מצקב.בוצע מעקב לאחרונה והציסטה ללא שינוי בגודל.נאמר לי שלפי הגודל וההסתיידות נמצאת בגוף כבר שנים.
    אני אחרי 3 היריונות ו3קיסרי ורוצה היריון נוסף .האם קיים סיכון?

לקביעת תור
    סגירה
    ציסטה בטחול כ9 ס"מ

הוספת תגובה

תמונה

• ציסטה בטחול היריון
    שני
    12/04/2021

היי,
    בת 33 בריאה לחלוטין ,לפני כשמונה חודשים נמצאה ציסטה מסויידת בטחול בגודל 9 ס"מ. ההמלצה לנתח בגלל הגודל בלבד או לבצע מצקב.בוצע מעקב לאחרונה והציסטה ללא שינוי בגודל.נאמר לי שלפי הגודל וההסתיידות נמצאת בגוף כבר שנים.
    אני אחרי 3 היריונות ו3קיסרי ורוצה היריון נוסף .האם קיים סיכון?

לקביעת תור
    סגירה
    ציסטה בטחול היריון

הוספת תגובה

תמונה

• שמירת הריון עקב אפילפסיה פעילה
    שירה
    03/04/2021

שלום, אני בת 41, חולת אפילפסיה עמידה לטיפול תרופתי. מתכננת הריון בקרוב. נאמר לי כי אזדקק לשמירת היריון בגלל מחלתי וכן בגלל גילי. אני גרה לבד ויש לי מדי פעם התקפי ניתוק כללי ללא נפילה (אבסנס). איני יודעת מתי הם יקרו, אין לי תחושה מקדימה. אני יודעת כי היה התקף אולם איני זוכרת מה היה במהלכו...
    יש לי מספר שאלות:
    1. האם אצטרך להיות מאושפזת במשך כל תקופת ההיריון?
    2. במידה וכן, היכן הייתן ממליצות לי להתאשפז?
    3.האם קיימת אופציה ל "אשפוז ביתי" במעקב אחות מוסמכת?
    4. במידה וכן, האם היא תהיה חייבת לגור איתי?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• הריון אחרי רעלת הריון עלייה בתפקודי כבד
    ל
    28/02/2021

לפני 3 שנים עברתי לידה רגילה. יומיים אחרי הלידה התפתח אצלי לח"ד עם עליה בתפקודי כבד, חלבון, פפליאדמה והרחבת כלי דם במח.. לקחתי טרנדיט חודש וזה הסתדר.

עכשיו אני בתחילת הריון חדש ומאד חוששת. מה אפשר לעשות ע"מ שזה לא יקרה שוב?

הוספת תגובה

תמונה

• שתי כלי דם בחבל הטבור- שבוע 27
    אביגיל
    05/02/2021

אני בשבוע 27 בסקירה המאוחרת גילו שיש 2כלי דם בחבל הטבור שלחו אותי לאקו לב עוברי ושם היה חשד לvsd לכן אמר לחזור שוב לאקו לב ולאחר שבועיים באקו לב השני אמר הרופא שאין חשד מה הסיכויים לתמונת דאון והאם כדאי כרגע לבצע בדיקת nipt או מי שפיר בשבוע 32 יש כאן אחד בשם ירון שהיה לאשתו את אותו דבר אשמח לדעת מה היה אם העובר בסוף

הוספת תגובה

תמונה

• הריון בסיכון +קרישיות יתר- גלולות
    Aya
    02/02/2021

אשמח לחוות דעת ,
    לפני מספר שנים עקב נטילת גלולות , נעשה בירור לקרישיות יתר (ללא אירוע כל שהוא)
    יש לי פקטור 'מונה מוגבר + לקים חיובים , לפעמים גבוליים ולפעמים גבוהים., שאר תפקודי קרישה תקינים נכון לרגע זה .
    כרגע אני בהריון שבוע 16 משבוע 4 אני נוטלת מיקרופרין בהמלצת ההמטלוגית האם אספירין מומלץ אחרי שבוע13 למרות שאמרו לי שכדאי עד שבוע 12 אם זה מסוכן ? מה ההבדל בין מיקרופרין לקלקסן? עשיתי בקרית מערכות מוקדמת שיצאה תקינה (חוץ מהערה שרשום שיש בחבל הטבור שני כלי דם במקום שלושה ) אם זה קשור לאספירין?

הוספת תגובה

תמונה