מעלה לדיון ענין האונס והמשפחה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• מעלה לדיון ענין האונס והמשפחה
    בן
    23/08/2017

שלום רב
    אקצר ואומר כי אין מילים לתאר את מה שעבר ועובר על הנאנסת, שישפיעו עליה אולי אפילו עד סוף חייה, והטיפול היא המרכז בכל חייב לציין שהיה זה במסגרת של יחסים קצרים בניהם. אין חולק על כך. לדיון אני מעלה שאלה שלא מתיחסים אליה כמעט בכלל. נניח שלקורבן ההרוס יש משפחה , בעל וילדים. יסכימו איתי כולם שגם הם קורבנות לאונס , להבדיל, איפה הפגיעה בהם באה לידי ביטוי?? מה עובר על הבעל שאישתו הייתה כל עולמו? האם יש לו זכות קטנה ולו קטנה להרגשה שגם הוא נאנס, מתיחסים בכלל לנפש המנוצת שלו. הרי הם היו אחד, ובשניה כל עולמו קרס והתרסק לשברים קטנים של כלי זכוכית. זה אינדבידואלי אני יודע, אבל מה קורה במצב שבו הפסיק לתפקד, לעבוד התנתק מחבריו ובסל בערה פנימית שנים. וכשהוא פונה לרשויות לקבלת תשובות מנפנפים אותו כאילוההיה כלב רחוב. הרי ברור שחיי הזוגיות לא יחזרו לקדמותם. וקיים סיכוי גבוה שגם המשפחה תתפרק. והיכן הפגיעה האנושה בילדים בגילאים קטנים אומנם אבל מבינים. הרי חייהם פנו למסלול אחר. איפה ממוצבת המשפחה כולה למעשה שמרגישה ולוקחת חלק קשה התמודדות קשה. אף אחד לא סופר אותם. תגובת החברים ושלכם חשובה לי כי אני מאמין שלא כך צריך להיות. האם לא קמה למשפחה הזכות הטבעית לתבוע אזרחית על נזיקין, בהנחה שבפרקליטות החליטו לא להגיש כתב אישום? זה פשוט מקומם . אנא התיחסותכם. בן תודה מראש

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• מעגל המשפחה

טלי מנדיוק
    23/08/2017

שלום רב,
    אכן משפחתה של הקורבן נפגעת באופן קשה ומשמעותי. בטח ובטח שמדובר בבעל שאשתו נפגעה באופן אלים שכזה.
    מסכימה איתך שלא רק הקורבן הישיר צריך לקבל סיוע, אלה כל המעגל הקרוב והמשפחתי.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אלימות מינית

טלי מנדיוק
    18/09/2017

שלום רב,

לשאלתך /פניתך ממליצה לפנות למרכז לאלימות במשפחה הקרוב לאזור מגוריך.

שנה טובה!
    טלי מנדיוק

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו