רילוקיישן לחו"ל והאתגר החברתי

מנהל הפורום

סימונה פלג
סימונה פלג
053-4877819
לקביעת תור אצל סימונה פלג
053-4877819 ללא פרסום בפורום

• רילוקיישן לחו"ל והאתגר החברתי
    ליאת
    01/02/2019

לפני כחצי שנה עשינו רילוקיישן לחו"ל. הילדה בת 12 בארץ היתה תלמידה מצטיינת, וכאן גם יש לה ציונים טובים (A +B) למעט מתמטיקה שהיא מתקשה אך משתדלת.. היא טוענת שהיא לא אוהבת את בית הספר ולא נהנית מכיוון שלחוויתה כאן כל מה שחשוב זה הלימודים ויש כאן הרבה לחץ (מבית הספר וגם בבית מהאבא) כהכנה לקולג' ואת השיעורים והמשימות עושה בלית ברירה ולא בכיף כי צריך להתקדם...
    כמו גם העניין החברתי קשה לה, בארץ היא הייתה מאוד פופולרית וחברותית והיו לה חיי חברה פעילים מאוד וכאן הכל שונה. יום הלימודים ארוך עד ארבע, אין הפסקות אלא לעבור מכיתה לכיתה, והאינטרקציה עם החברים היא בסיסית ביותר. אני יודעת שזה מפריע לה מאוד ומתגעגעת לחיים בארץ ובעיקר לחברים. (היא ילדה יחידה) אני רואה ושומעת ממנה על חבריה החדשים אבל היא אומרת שזה לא זה ואין לה חיבור של ממש איתם, שהם משעממים ולא עושים כלום אחרי בית ספר... אני מנסה לעודד אותה להזמין חברה הביתה כדי להתחיל להעמיק את הקשרים החדשים שלה, מציעה לקחת אותם לסרט, לקניון וכו' אך היא תמיד אומרת לא. כשאני אוספת אותה מבי"ס, אני רואה אותה מתעכבת עם החברים עוד כמה דקות מדברת וצוחקת איתם והיא לא ממהרת להיכנס לאוטו ואני מחכה בסבלנות כי יודעת שטוב לה באותו רגע... אנחנו מנסים לעזור לה למצוא תחביב להרשם לחוג אך היא לא מעוניינת לנסות(הייתה פעמיים בחוג ריקוד והחליטה שהיא לא רוצה עוד) ובעיקר לא מעוניינת להתאמץ. כשהיא מגיעה הביתה בארבע אחה"צ אם אנחנו לא יוצאים יחד להסתובב היא כל הזמן בפלאפון ובמחשב ורוקדת בתוך הבית. אני רואה את התסכול שלה ולעיתים כשאנחנו חוזרים מבחוץ היא אומרת שהיא לא אוהבת לחזור הביתה כי משעמם לה. מהשיעמום היא לעיתים נהיית אטומה, חסרת רגישות ולא איכפתית לגבי המאמץ שלנו לעזור לה.
    אנינו מנסים לעודד אותה ומדגישים בפניה שהיא צריכה להיות גאה בעצמה, שהיא מצליחה בלימודים בארץ אחרת ובשפה אחרת בזמן כ"כ קצר ובבית ספר הכי טוב באיזור אך כל זה לא ממש מעניין אותה לפי דבריה ולפי ההתנגדות הנחרצת לנסות להיות יותר חיובית לגבי החוויה ולתת לזמן לעשות את שלו..
    כבר שקלתי לחזור לארץ כי לא טוב לה אבל יודעת שבזמן כה קצר עוד יש דרך לעשות ולהרים ידיים זה לא פתרון. איך אנו יכולים לעזור לה להסתגל ובעיקר איזו גישה כדאי לנקוט כדי שתבין שכאן החיים החדשים כדי שתתחיל לבנות את עצמה מכל הבחינות

ליצירת קשר עם מנהל הפורום:
    סימונה פלג - 053-4877819

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• רילוקיישן לחו"ל והאתגר החברתי

סימונה פלג
    03/02/2019

ליאת שלום.
    אני מתארת לעצמי כמה קשה לראות את השינוי שבתך חוה עם המעבר לחו"ל.
    גיל ההתבגרות בפני עצמו מהווה אתגר לכל שינוי שאנחנו עוברים מיומתינו כל שכן כשמדובר לארץ, תרבות, שפה וכו.... חדשים.
    מה לעשות?
    להרפות יקרה. להרפות מלנסות להציע, להגיד, להראות את מגוון האפשרויות וכו..
    להבין שלזמן יש משמעות. ואתם תקופה מאוד קצרה שם. לתת לזמן לעשות את שלו. אך לשחרר.
    תמיד אפשר לחזור . אך כמו שאת כותבת ..עוד לא... זה פיתרון מהיר וקל מדי.
    אז אני מציעה לשחרר. אם לא רוצה ללכת או להזמין חברים וכו.. זה בסדר גמור.
    המון בהצלחה,
    אשמח להתעדכן.
    סימונה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו