שאלה בעניין הסרה של שרירן מהרחם

פורום שרירנים ברחם - מיומה נועד לתת לכם מידע רפואי וייעוץ על שרירנים ברחם - מיומה. פורום שרירנים ברחם - מיומה ידון על שרירנים ברחם, מיומה, גידולים ברחם, רחם שרירני, פעילות הורמונאלית, מיומה בהריון, גידולים ברחם, מיומה ברחם, מיומות ועוד

מנהל הפורום

ד"ר רועי משיח
פרופ' יונה תדיר
לקביעת תור אצל פרופ' יונה תדיר ללא פרסום בפורום

• שאלה בעניין הסרה של שרירן מהרחם
    נטלי
    11/08/2018

פרופ׳ יונה שלום רב.

אני בת 33 וחצי ועוד לא ילדתי. אובחן לי שרירן גדול בתוך הרחם המורכב משלוש שגודלם 15*13*15 הגודל הוא בראש של תינוק, כמו חודש חמישי. לא עברתי ניתוחים בחיים שלי ואני מפחדת מאוד עד כדי כך שאני לא מצליחה להירדם ולתפקד מהפחד והוא הורג אותי יש לי כאבים בחזה כבר מרוב מחשבות אני לא מעכלת שזה קורה לי. הייתי אצל מומחה פרופ׳ בכיר שמנתח פרטי ואמר שאין מנוס מלנתח חיתוך בטן רחבי חתך של 8 ס״מ לערך בגלל הגודל. כמו כן גם הרופאת נשים אמרה אותו הדבר(רק ניתוח) קראתי את השיטות האחרות להסרת השרירן, אולם הגודלשלי לא מאפשר לצערי ואין מנוס אלא לנתח. השאלה שלי האם יש שיטה אחרת מלפתוח את הבטן? לקחת תרופה שמכווצת את השרירנים?
    מה מרגישים לאחר ניתוח? האם הכאבים נסבלים? האם אפשר להיכנסלהריון בעז״ה?
    אשמח לתשובתך המהירה.
    תודה רבה,
    נטלי

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• אין מרחב תמרון להתלבטות

פרופ' יונה תדיר
    13/08/2018

מתאום הדברים שאת מעבירה בשאלתך נראה שכלל אין מקום להתלבטות, ויפה שעה אחת קודם. מכל השיטות השמרניות לטיפול בשרירנים אף לא אחת מתאימה למצבך, והעובדה שאת ודאי תרצי להרות בעתיד משאירה לך מקום להתלבט רק על דבר אחד, אם לעבור את הניתוח בשבוע הבא, או בחודש הבא. כל דחיה של ניתוח לכריתת השרירן (בפתיחת בטן) מגדילה את הנזק לרחם ומקשה יותר על שיקומו בניתוח. פרופ׳ יונה תדיר

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נטלי הוצאת שרירן מהרחם

תודה רבה פרופ׳
    15/08/2018

תודה על תשובתך המהירה. אני פוחדת מאוד. קבעתי תור לניתוח יום שני הקרוב למומחה פרטי בעל שם אני ממש בדילמה מפחדת אני בטוחה שאם הייתה אלטרנטיבה הוא היה אומר אבל ההרגשה שלי לא שלמה לא יודעת אם זה מהפחד או סימן של השם. הוא אמר שצריך לחתוך לרוחב 8 ס״מ? למה חתך גדול? הכאבים לאחר הניתוח כואבים? נסבלים? אני לא מצליחה לישון אני בחרדה בוכה כל היום. אני ממש רועדת מפחד. אשמח להגיע אליך לעוד חוות דעת אני פשוט לא מתפקדת.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חוות דעת נוספת?

פרופ' יונה תדיר
    15/08/2018

לא נראה לי שיש הצדקה לחוותְ דעת נוספת. מדובר בחרדות שאינן מוצדקות. גודל החתך, ס״מ יותר או פחות, נקבע בזמן הניתוח. זה לא משנה דבר וחצי דבר מבחינת הכאב או השיקום, ו 8 ס״מ לא נחשב לחתך גדול. זה הגודל המקובל לניתוח כזה ואין כל סיבה להיות חרדה, לרעוד או לבכות. זה ניתוח שגרתי שרופא נשים ממוצע עושה באופן שגרתי. פרופ׳ יונה תדיר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שרירן גדול ברחם

נטלי
    16/08/2018

פרופ׳ תודה רבה על תשובתך המהירה והסובלנות כלפי. ההחלמה קשה? יש כאבים? אני הלכתי לפרופ׳ ליסינג יוסף אמר לי שזה גדול כםי שאמרתי לך מורכב משלוש והיא תת נסיובית יושבת על דופן הרחם . הרחם שלי בטבור. הוא אמר לי לא לפחד והכל יהיה בסדר בעז״ה ואני גם אכנס להריון בעזרת השם.
    זה נכון? אני מפחדת מהניתוח ההחלמה אלוהים ירחם עליי אני לא נושמת יש לי לחצים בחזה. תענה לי בבקשה אני קראתי שתלוי היכן היא ממוקמת וצריך מיומנות להסירה בלי חלילה לפגוע ברחם.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו