חלבונים

רוצה לדעת על חלבונים? לרשותך מאמרים מקצועיים, חדשות מהעולם והכל בנושאי חלבונים. באפשרותך לפנות גם בפורום או לקבוע תור עם רופא מומחה בתחום ...
חלבונים הם בין התרכובות החשובות ביותר המרכיבות את האורגניזם, והם מצויים בכל תא חי. צריכה מספקת שלהם חיונית לתהליכי בנייה, שימור וגדילה אופטימליים של הגוף. החלבונים משמשים כאבני היסוד למבנה הגוף (שרירים, רקמות עצמות) ולתפקודו התקין ופועלים ללא הרף לייצר מספר רב של פעולות בכל שנייה של חיים. הם מאפשרים תנועה ומשמשים להובלה, פירוק ועיכול מזון, יצור אנרגיה, הגנה (מערכת חיסון), גדילה ועוד.

חלבונים בנויים משרשרת מקופלת של חומצות אמינו הקשורות ביניהן. סדר קישור חומצות האמינו, זהותן ומספרן קובעים את טיבו של החלבון ואת תפקודו. לגוף דרושות כ- 20 חומצות אמינו, ואלו מתחלקות לשתי קבוצות. את האחת הגוף מסוגל לייצר בעצמו מהמזון שהוא מקבל. את השנייה הגוף אינו מסוגל לייצר וחייב לקבל מבחוץ ולספוג אותן דרך הדם. הסוג השני של חומצות האמינו אינו נאגר בגוף ומנוצל תוך כמה שעות מזמן האכילה, כך שצריך לקבל אותן מדי יום מהמזון. אלו נקראות "חומצות אמיניות חיוניות".

במהלך פעילות היומיום החלבונים נמצאים בתהליך מתמיד של הרס ובניה. לדוגמה, כשאנו רצים חלבוני השריר נהרסים, ובמנוחה, בלילה, מערכות ההתאוששות בונות מחדש את השריר. כך אנו גדלים ומשפרים את הכושר הגופני, במנוחה.

על מנת שהחלבון יספג במערכת העיכול נדרשת עבודה מאומצת של הקיבה והשקעה גבוהה של כל מערכת העיכול. החלבון עובר פירוק לחומצת אמינו אחת או לשתי חומצות אמינו בודדות, נספג מהמעי ועובר אל הכבד, שם מיוצרים מגוון חלבונים לפי דרישות הגוף.

תפקיד החלבוניםבניית רקמות חדשות והחלפת רקמות שיצאו משימוש או שניזוקו

בניית גופי חיסון הלוחמים בזיהומים

הובלת המזון והחמצן בדם, אל התאים ומהם

ויסות מאזן המים, החומצות והבסיסים בגוף

ויסות חילוף החומרים בגוף

אילו מזונות מהווים מקור לחלבון


חלבון ניתן להשיג מן החי (בשר, דגים, ביצים, חלב) או מהצומח (דגנים וקטניות). חלבון מהחי מכיל את החומצות האמיניות ביחס הנכון ביניהן ולכן מכונה בשם חלבון מלא. דגנים וקטניות מכילים רק חלק מחומצות האמינו החיוניות לגוף, ויש לצרוך אותם יחד להשגת חלבון מלא. עם הדגנים נמנים אורז, חיטה (לחם, פסטות, בורגול, סולת), תירס, שעורה, דוחן, קינואה, אמרנט ושיבולת שועל. הקטניות הן: סויה, אפונה, שעועית, חומוס, פול ועדשים.

ניתן לספק את מרבית צריכת החלבונים גם ללא צורך בחלבונים מן החי, על ידי אכילת קטניות (חומוס, עדשים, פול, פולי סויה) ירקות (ברוקולי, נבטים וכל העלים הירוקים), גרעינים (אגוזים, שקדים, שומשום), אבוקדו (מכיל 5% חלבונים) וקינואה (20%-16% חלבונים). גרעיני דלעת קלופים מכילים כ-33% חלבון, הרבה יותר ממה שיש בבשר.

סויה, בגלל כמות החלבון הגבוהה האצורה בה, משמשת כתחליף לחלבון מן החי. למעשה יש בה את כמות החלבון הגבוהה ביותר מבכל יבול אחר. חלבון סויה מכיל גם ספונינים, רכיב בעל השפעה חזקה במניעת סרטן, הפחתת רמות גבוהות של כולסטרול ומניעת מחלות לב.

אמנם קל יותר להשיג חלבון מלא באכילת בשר, ביצים וחלב, אולם צריכת חלבון מהחי נקשרה עם סיכונים בריאותיים רבים:

מחקרים שבדקו את הקשר בין צריכת חלבון לבין מסת עצמות והסיכון לשבר בראש הירך, מצאו שאצל נשים שמרבית החלבון שהן אכלו היה מבשר, הסיכון לשבר בראש הירך היה 3.7 פעמים רב יותר מאשר הסיכון של נשים שמרבית החלבון שהן אכלו היה צמחי. במחקר שנעשה ביפן נתנו לנשים צעירות כמות מוגדלת של חלבון, למחציתן עם הוספת בשר, ומחציתן עם הוספת חלבון סויה. אלו שקיבלו תוספות בשר איבדו מדי כ-50% יותר סידן בשתן יחסית לאלו שקיבלו תוספת חלבון מסויה.

חלבונים מן החי אינם מתעכלים בגופנו אלא מתפרקים בתהליך של ריקבון. במצב זה דפנות המעי הדק נאטמות ואינן סופגות ביעילות את המזון. כתוצאה מכך, יכולת הגוף לייצר כדוריות אדומות נחלשת וכתגובה יפרק הגוף את רקמותיו הוא, לצורך יצור כדוריות הדם, ובעיקר מהשריר, כי זה הכי פחות חיוני להישרדות הגוף. כך אנו מאבדים ממסת הגוף.

עיכולם של חלבונים מן החי גורם ליצור חומצות רעילות ביותר כמו חומצה יורית, סולפירית, פוספורית וניטרית. חומצות אלו נקשרות לאין ספור של מחלות כמו: סרטן, לב וסכרת. בצריכת יתר של חלבונים נקשרת עם פגיעה במערכת החיסון ולמגוון רחב של תגובות אלרגניות. לאחרונה גם התפרסם מחקר מקיף שמצא כי צריכת בשר נקשרה לירידה בתוחלת החיים.

מה ההבדל בין חלבון חסר לחלבון מלא?


נהוג לעשות הפרדה בין סוגי החלבון לחלבון מלא ולחלבון חסר על פי תכולת החומצות האמינו החיוניות במזון. עם זאת, חשוב לדעת שרוב המאכלים (גם מאכלים מהצומח) מכילים את כל חומצות האמינו החיוניות אך במינונים שונים.

חלבון חסר (incomplete protein) - חלבון המכיל כמות נמוכה יחסית של החומצות האמינו החיוניות (אחת מהן או יותר).

חלבון מלא (complete protein) - חלבון המכיל כמות גדולה יחסית של חומצות האמינו החיוניות.

כמה חלבונים יש לצרוך ביום


בדרך כלל, מהווים חלבונים 15-20 אחוזים מכלל הקלוריות היומיות. כמות החלבונים הנדרשת לנו משתנה בהתאם לגיל, מין, משקל, רמת הפעילות הגופנית והמצב הבריאותי. בתקופת הגדילה, בתקופת מחלה ולאחר פציעה או ניתוח הגוף זקוק לכמות גדולה יותר של חלבונים.

מועצת המחקר הלאומית בארה"ב (RDA) ממליצה למבוגרים על צריכה של 0.8 גרם חלבון ליום לכל קילוגרם משקל גוף, שזה בערך 56 גרם למבוגר במשקל 70 ק"ג. לילדים בין הגילאים 10-7 שנים מומלצת צריכה של גרם חלבון אחד ליום לכל ק"ג משקל גוף. לתינוקות מומלץ לצרוך 2.2 גרם חלבון לכל קילוגרם.

המלצות אלו מיועדות למי שאינו עוסק בספורט ובפיתוח גוף. פעילות ארובית עצימה וממושכת ואימוני כוח עצימים הגורמים לעלייה במסת השריר, מגבירים את דרישת הגוף לחלבון. לאנשים העוסקים בספורט ובפיתוח גוף מומלצת צריכה גבוהה יותר של חלבונים, בין 1.2 ל-1.7 גרם ליום לק"ג משקל גוף. כמות החלבון הנדרשת לספורטאים תלויה בניסיון המתאמן, עצימות האימון והמאזן האנרגטי הכללי:

לאנשים העוסקים בפעילות אירובית מתונה (הליכה, ריצה קלה, שחיה וכד'), מומלץ לצרוך 0.8-1 גרם חלבון לכל קילוגרם גוף ליום.

לאנשים העוסקים בפעילות אירובית כמו ריצה, רכיבה, שחיה, קרוסטריינר וכד', מומלץ לצרוך 1.5-1 גרם חלבון לכל קילוגרם גוף ליום, בהתאם לעצימות, למשך ולתדירות המאמץ.

לאנשים העוסקים בפעילות באימון כוח (אימון משקולות), מומלץ לצרוך 1.7-1 גרם חלבון לכל קילוגרם גוף ליום, בהתאם לעצימות, למשך ולתדירות המאמץ.

מדוע מומלץ לספורטאים לצרוך יותר חלבונים?


חלבון הוא אבן הבניין העיקרית של השריר ויש לו תפקיד חשוב בפיתוח כוח וחוזק ובכל הקשור להגעה לתוצאות טובות יותר בספורט. בזמן אימון בחדר כושר כל אימוץ וגירוי גבוה של השריר גורם להרס מסוים של סיבי השריר. לאחר הפעילות המאומצת הגוף מנסה לבנות מחדש את השריר שאיבד במהלך האימון, ולשם כך הוא זקוק לאספקת חלבון (באוכל או בתוספים).

בניית השרירים מתרחשת בתהליך דו כיווני במהלכו חומצות אמינו מתחברות לחלבונים והחלבונים גם מתפרקים לחומצות אמינו. לתהליך דו-כיווני כזה קוראים שחלוף והוא יכול להגיע לעד 20 אחוזים מסך כל האנרגיה היומית שאנו מוציאים במנוחה.

הזמן הקריטי לאספקת חלבונים לבניית השרירים הוא ב- 45 הדקות שלאחר האימון. את החלבונים יש לצרוך לאחר תום האימון, משום שלאחר האימון השרירים "מזמינים" מהמוח חלבונים לצורך בנייה מחודשת. כל עוד השרירים לא עשו זאת, לא ניתן לדעת אם החלבונים יגיעו לשרירים אליהם המתאמן רוצה שיגיעו. בנוסף, אכילה של חלבונים לפני האימון מכבידה על המערכת העיכול ומקשה על ביצוע האימון.

מהי דיאטת חלבונים


דיאטת חלבונים היא דיאטה עשירה בחלבונים ובשומנים ודלה בפחמימות. בניגוד לפחמימות ולשומנים, החלבון אינו מקור רשמי לאספקת אנרגיה לגוף אבל באין אנרגיה ממקור אחר הוא מסוגל לייצר אנרגיה, (אם כי בעמל רב). על בסיס עקרון זה נוסדה התשתית לדיאטה:

צריכת פחמימות שמקורן בירקות בלבד, וצמצום צריכת הפחמימות הגורמות להשמנה באמצעות יצירת אינסולין.

הגדלת צריכת החלבונים לשם הפקת אנרגיה במקום הפחמימות, מתוך כוונה שהגוף יתאמץ יותר בהפקתה ולכן יוציא יותר קלוריות.

מאחר ועיכול החלבונים איטי וערכם הגליקמי אפסי, הם גם משביעים יותר.

כאשר הגוף מקבל את האנרגיה שלו מגורמים שאינם פחמימות ושומנים, נוצרת הפרשה מוגברת של קטונים בדם, שמורידים את התיאבון.

ארגון הלב האמריקאי, ארגון התזונה האמריקאי וקרן הכליה האמריקאית פרסמו כולם הצהרות המזהירות מפני הסכנות השונות המקושרות לדיאטות עשירות בחלבונים ובשומנים ודלות בפחמימות. עם זאת, הכפלת כמות חלבון על פני שומן ומבלי להפחית פחמימות, משפרת ירידה במשקל ויוצרת תחושת שובע.

דיאטה עשירה בחלבונים ובשומנים ודלה בפחמימות נקשרה במגוון סיכונים בריאותיים:

גורמת לשינויים בחומציות הדם, היווצרות אבני כליות של סידן וחומצת שתן ופגיעה ביציבות העצמות.

דיאטות עשירות בחלבונים מגבירות את תהליך האוסטיאופורוזיס מאחר וריבוי חלבון בדיאטה מגבירה את הפרשת הסידן בשתן. הן עלולות לגרום להתקפי שלשול, התייבשות, חולשה, כאבי ראש, ודילול הגליקוגן, שהוא המקור היחיד של גלוקוזה זמינה לגוף לצרכים אנרגטיים.

כאשר החלבונים הופכים בגוף לחומצות אמינו הם משחררים רעלים שהגוף בדרך כלל מסוגל להפטר מהם. עודף באספקת חלבונים לטווח ארוך מעמיס על הכליות ומסוכן ביותר לחולי סכרת או לסובלים מתפקוד לקוי של הכליות.

אחד מהנזקים המיידים של דיאטת חלבונים הוא ירידה בתפקוד הקוגנטיבי.

מה קורה כאשר בגוף יש מחסור בחלבונים


חוסר בחלבון בגוף עלול לגרום לתחושת עייפות, נשירת שיער, מסת שריר נמוכה, פגיעה במערכת החיסונית ובפוריות, החלשות של הלב ושל מערכת הנשימה ואף למוות.

סכנות בצריכת יתר של חלבוניםצריכת חלבון גבוהה במשך חודשים עד שנים עלולה לגרום לשינויים מסוימים במעי הגס, אשר עשויה לאורך זמן להוסיף לסיכון לסרטן המעי הגס.

צריכת חלבון גבוהה עלולה לגרום להתייבשות ומגבירה את הסיכון למחלת השיגדון (גאוט), לאבנים בכליות ולאוסטיאופורוזיס.

החל משנות השמונים נמצא במחקרים קשר בין צריכה מוגברת של חלבונים לבין הפרשת סידן מוגברת בשתן ולאובדן מסת עצמות.

* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר

תזונת ספורט

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו תזונה לספורטאים, דיאטה,דיאטת חלבונים, פחמימות, הרזיה, אכילה נכונה לאימונים, דיאטת לחם, תפריט דיאטה, הורדה במשקל, שמירת משקל ועוד
הוספת הודעה לפורום
 
תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום
 
 • איך להעלות מסת שריר וגוף
  אורי
  10/10/2010

  היי סיוון,
  אני בן 22, גובה 1.83 ושוקל 65. כמו שאת מבינה אני רזה מאוד ולכן ברצוני להעלות את מסת גופי. לצורך כך,לפני כחודש התחלתי להתאמן בחדר כושר בדגש על נפח. תוכנית האימונים שלי היא 3-4 אימונים בשבוע.
  הייתי אצל תזונאית בשבוע שעבר, אך מכיוון שהיא איננה תזונאית ספורט, לא יכלה לחדש לי דבר.
  אני מאוד אשמח אם תוכלי לעזור לי לבנות דיאטה שתעלה את מסת גופי (בדגש כמובן על שרירים).
  נ.ב, שמעתי על אבקות חלבון, האם זה כדאי, מה אופן השימוש, על מה את ממליצה ואיפה קונים זאת?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  איך להעלות מסת שריר וגוף

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • איך להעלות מסת שריר וגוף - תגובה

  סיון דוד
  13/10/2010

  אורי שלום
  אין באפשרותנו לבנות תפריט אישי דרך הפורום, אלא בפגישה אישית בלבד.אבל אתה מוזמן לשאול אותי שאלות בפורום בנוגע לתפריט שלך!
  לגבי אבקות חלבון- אני בדרך כלל לא ממהרת להמליץ עליהן, אלא קודם מחשבת את כמות החלבון בתפריט ורק אם יש צורך ולא מגיעה לכמות החלבון שרציתי אז מוסיפה...

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • התזונה שלנו אבות המזון
  שלומי כהן
  19/12/2017

  היי סיון דוד.ערב טוב..

  היי סיון דוד.ערב טוב.מה שלומך??????????

  אני בסדר גמור.......

  אהה קודם כל סליחה על זה שיש כביכול פעמיים פה הודעה באותו נושא בפורום.....

  אז מקווה שזה בסדר.דני שני..רק רציתי להגיד ולשאול שקודם כל אני נורא אוהב את התזונה שלנו פחמימות,חלבונים,שומנים...
  מאוד אוהב אותה!!!

  ומה שרציתי להגיד ולשאול שאני בתזונה אוכל כל יום ויום 3 פירות טריים בכל יום...ואני אוכל ירקות בכל ארוחה כי ההמלצה היא להרבות באכילת ירקות בניגוד לסוכר הפירות(פרוקטוז)...ואגב כל יום ויום אני מקבל את כל הסיבים התזונתיים מהמזון שלנו..וגיליתי שיש מלא סוגים שלהם....וזה מדהים......
  בכל מקרה אני אוכל 3 פירות טריים כל יום וירקות בכל ארוחה ויש גם הרבה דרכים להרבות באכילת ירקות בתזונה שלנו שזה עוד משהו שגיליתי....

  בכל מקרה רציתי לשאול..זה בסדר 3 פירות טריים בכל יום נכון???

  וגם רציתי לשאול ולהגיד שאני מגיע לכל יום לתצרוכת יומית של פחמימות 50%-60% זה בסדר נכון???(ואוכל כל יום את כל הדגנים המלאים גם בצהריים וגם בערב עוד תוספת פחמימתית ממשפחת הדגנים שהכוונה ללחם מלא)..אז זה בסדר תצרוכת של אחוז פחמימות יומית של 50% עד 60% זה בסדר נכון???


  מחכה לתשובה וערב טוב.

  שלומי כהן.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  התזונה שלנו אבות המזון

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • המלצות לכמות פירות ופחמימות

  סיון דוד
  04/04/2018

  ערב טוב
  מומלץ לאכול 3 מנות פרח ביום, כל עוד בדיקות דם תקינות ואין מגבלה שדורשת צמצום בהמלצה זו.
  לגבי כמות פחמימות , מומלץ לאכול 50 עד 55% מסך הקלוריות היומיות. אך זהו תפקידה של הדיאטנית שלךלחשב זאת ולא מצפה ממך לעשות חישובים שכאלה.
  בהצלחה וחג שמח
  בברכה
  סיון דוד

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • המלצות לכמות פירות ופחמימות בתזונה.

  שלומי כהן
  06/04/2018

  שבת שלום ומבורכת סיון דוד.

  שבת שלום.סיון דוד. מה שלומך????איך את??

  אני מצטער שאני כותב ומחזיר תגובה בערב ליל שישי/שבת....את לא עונה בשבת וזה בסדר גמור,גם התלבטתי הרבה אם לכתוב את התגובה בשבת או במוצ"ש או ביום אחר שהוא יום חול.(אז תחזירי לי תשובה מתי שתוכלי ולא בשבת כמובן)
  אז ככה השנה והשבוע הזה במיוחד בתזונה שלי ובתפריט שלי היה לי קשה מאוד,סבלתי נורא,לא מצאתי את עצמי ולא הסתדרתי עם התפריט כלומר עם מיעוט הפחמימות בחג הפסח..לא ידעתי איך לעבור שבוע שלם עם האוכל בפסח..

  בסופו של דבר מצאתי פתרונות לתפריט שלי במקום לחם מלא,לחמנייה כשרה לפסח ואפשר גם במקום לחם/לחמנייה ירקות וירקות(כמקור לגלוקוז למוח אם זה בסדר שאני כותב את זה ככה כלומר לשלב פחמימות בארוחת הבוקר)
  אבל השבוע הסתדרתי בסופו של דבר על אף הקושי שהיה לי והיה.החלפתי את הלחם מלא בלחמנייה כשרה לפסח וגם במקום לחמנייה כשרה לפסח עם ירקות בארוחת הבוקר-פחמימות בארוחת הבוקר.

  חוץ מזה השבוע אכלתי מלא עופות ודגים ופרגיות וחזה עוף שעשירים בחלבונים....לא ידעתי שעופות ודגים כ"כ טעימים..לא שלא אהבתי את זה קודם...אני לא צימחוני ולא טבעוני סיון....מבחינת בשרים וזה השבוע אכלתי טוב,צלי בקר,עופות דגים אז בסדר...היה לי שבוע מאוד קשה ולא ידעתי איך אני הולך לעבור ולשרוד שבוע שלם עם האוכל בפסח,יום אחד היה לי קשה מאוד...

  אבל בסדר,עבר בסופו של דבר.ברוך ה'....אז מצאתי פתרונות החג הזה,לחמניות כשרות לפסח,ירקות..אני אדע עד לשנה הבאה......

  וגם ביום יום בתפריט שלי ביום חול יש לי אופציה לשלב פחמימות בארוחת הבוקר-כמו ירקות...במקום לחם מלא לשלב פחמימות בארוחת הבוקר...

  עכשיו רציתי להגיד..שכן.....אני אוכל ירקות בכל ארוחה ובאמת
  3 פירות בכל יום.....אני מגיע מבחינת כמות הפירות ל-3 פירות בכל יום....
  ולגבי תצרוכת כמות הפחמימות מה החליפו את זה במקום מ50%-60% ל55% ???

  אפשר לאכול רק חמש ארוחות ולהגיע לתצרוכת של כמות פחמימות 50% כמו שרוב השבוע עשיתי....ואפשר גם 60% עם מלא קטניות בתפריט( עם מאגרי האנרגיה והגליקוגן)... עדיין יש לי את התפריט שלי ואני ממשיך איתו....אפשר רק חמש ארוחות ואפשר גם 60% פחמימות לא???? מה את אומרת??מה יותר מומלץ?? מה 50%-55% במקום 60%??

  נ.ב חשבתי עזבת את הפורום באתר סיון....


  מחכה לתשובה ושבת שלום.

  שלומי כהן.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • חג הפסח בשישי הקרוב
  שלומי כהן
  26/03/2018

  ערב טוב סיון דוד.

  ערב טוב סיון דוד..קודם כל מה שלומך?אני בסדר..איך את?

  רציתי לשאול ואם תוכלי לענות לי ביום-יומיים הקרובים אני אשמח...

  זה פשוט די דחוף..זה כי זה לשישי הקרוב לערב חג הפסח ליל סדר..

  כמה שאלות:

  1) אני לא יודע כ"כ איך לנסח את זה..אבל רציתי לשאול אם בארוחה מרכזית שבה אני רוצה לצמצם לקבוצת הדגנים....ואני מחליט לאכול תירס שנותן חלבון ופחמימה בגוף.....נגיד אפשר אח"כ לאכול רגיל פרי,אגוזים,שקדים..לאכול שאכלתי ארוחה עם פחמימה מורכבת וחלבון ושומן אבל עם תירס.....?????

  2) האם אפשר לרדת באחוזי שומן בגוף....גם כשאר אוכלים שומנים רווים שמגיעים מן החי..כמו דגים,ועופות..מבלי לאכול שומנים בלתי רווים כמו טחינה?????

  3) אז בזמנו באתר הישן......שכתבת אז מה לאכול לפני אימון ובאמצע אימון ואז אחרי אימון שכתבת לאכול ארוחה עם פחמימות וחלבונים עם אורז/פסטה/תירס/לחם עם עוף/דג/ביצה וירקות או אבוקדו...מבלי אנרגיה שתתקבל מאכילת פחמימות..אני יודע למה התכוונת.....אני למדתי והבנתי את הדבר הזה.....

  זה באמת אנרגיה שצריכה להתקבל מאכילת פחמימות וזה קשור לתהליך הנשימה של התא...שזקוק לאנרגיה בעת ניצול הגלוקוז.....

  למדתי והשכלתי על זה קצת באינטרנט בזמן האחרון....

  בכל מקרה רציתי לשאול לגבי הסדר....אין שום אפשרות לאכול לא אורז ולא פסטה ובטח שלא תירס ובטח שלא גם לחם......ורציתי לשאול האם מצה זה בסדר??

  נגיד מצה דג וירקות......תתקבל אנרגיה מזה.........מצה זה גם פחמימות לא???

  האם אפשר לאכול ארוחה מהסוג הזה עם מצות??

  מחכה לתשובה וערב טוב.

  שלומי כהן.

  נ.ב-מקווה שהבנת את כל השאלות שלי...

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה
  חג הפסח בשישי הקרוב

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תחליפים ללחם בפסח

  סיון דוד
  04/04/2018

  מניחה שכבר לא רלוונטי כי החג עומד להגמר אך בכל זאת עונה לפעם הבאה:
  מזונות שעשירים בפחמימות לפסח הם : תפוח אדמה, בטטה, אורז, קינואה, וכמובן שגם מצה ופריכיות.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תקיעות בירידה באחוזי שומן
  עינב
  03/04/2018

  היי סיוון,
  שמי עינב ואני בתהליך של הורדת אחוזי שומן בהדרכה של תזונאי מקצועי כבר 3 חודשים.
  אני מרגישה ממש תקועה בתהליך הזה, דבר שגרום לי ליאוש ולירידה במוטיבציה. אני אוכלת כ1250 קלוריות ליום, עושה לפחות 160 דק אירובי בשבוע ו3 אימוני כוח.
  התזונאי שלי אמר שירידה באחוזי שומן זה לא מדע טילים נטו להגדיל את הגירעון הקלורי. אני לא רואה איך אני יכולה להגדיל יותר את הגירעון הקלורי כי 1250 קלוריות זה גם ככה מעט ואני מרגישה עייפות ותשישות במהלך היום, ועד לפני שבועיים הייתי עושה 220 דק אירובי בשבוע שזה ממש ריסק אותי. ראיתי באינטרנט כל מיני היבטים לגבי תזונה ואני כבר ממש מבולבלת. מה לדעתך אפשר ונכון לעשות?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • התייחסות לתפריט לירידה במשקל

  סיון דוד
  04/04/2018

  עינב ערב טוב
  ראשית , אני מקווה שפנית לתזונאי שהוא דיאטן קליני בעל רשיון, ואם כך הדבר אז אני מניחה שאת צריכה לסמוך עליו ולתת לזמן לעשות את שלו.
  שנית, לא ציינת מהו משקלך וגובהך , וגם בת כמה את ,ככה שקשה להתייחס למקרה האישי שלך.
  כמו כן, אני חושבת שיש מספיק מאמרים באנטרנט על דיאטה דלת קלוריות קיצונית ומסוכנת ככה שאכן לא מומלץ להגיע למצב שכזה.
  ישנן כל מיני שיטות להגברת חילוף חומרים בסיסי , במידה ותרצה ייעוץ על כך בהמשך את מוזמנת לפנות אליי.
  בכל מקרה חשוב לזכור שלחץ יכול להשפיע על התהליך וממליצה לך לנסות לשחרר כמה שניתן.
  בהצלחה ובברכה,
  סיון דוד

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תוספת פחמימתית(קבוצת הדגנים-פיתה) בארוחה וכללי
  שלומי כהן
  05/11/2017

  ערב טוב ומבורך סיון דוד.

  ערב טוב,ערב נעים..הי היי סיון.מה שלומך????????מה נשמע?????

  אני בסדר גמור....ומלא זמן לא דיברנו....

  חח התגעגעתי קצת....בכל מקרה רציתי לשאול האם אפשר פשוט בא לי קצת לגוון...ואני שואל האם אפשר בצהריים במקום לאכול תוספת פחמימתית מבושלת,כלומר ארוחה עם פחמימה מורכבת וחלבון וקצת שומן...
  אני רק מזכיר(על העיקרון אורז/פסטה,עוף /דג חומוס,טחינה וירקות)..
  אז האם אפשר במקום תופסת פחמימתית מבושלת אורז/פסטה/תירס/פתיתים/פירה ששיכים לקבוצת הדגנים אפשר לאכול פיתה עם חזה עוף???
  אני בכל מקרה אוכל אורז/פסטה/פתיתים ופירה עם חזה עוף..אז אפשר להחליף את זה בפיתה נכון???זה גם בסדר????

  אגב התחלתי להסביר לאנשים קודם כל על תזונה נכונה,תזונה בריאה שמכילה את כל אבות המזון באמת..אני כבר מסביר להם בעצמי על התזונה.....וגם הסברתי להם שחלבונים במזון שלנו ניתן לקבל לא רק מעופות/דגים ובשרים אחרים כמו חזה עוף......ארוחה עם פחמימה מורכבת חלבון ושומן אני יכול לקבל ממוצרי חלב בצהריים שעשירים בחלבונים......גם מוצרי חלב עשירים חלבונים גבינה ויוגורט שעשירים בחלבונים....כמו כן שמתי לב בתפריט של עליית מסת שריר אפשר להחליף בין הארוחות,אפשר לאכול ארוחה בצהריים שעשירה בחלבונים ממוצרי חלב ואת הבשרי בערב ואפשר גם קודם ארוחה עיקרית ואז ארוחת ביניים פרי,אגוזים,שקדים.(אפשר לאכול לפי הסדר בתפריט ואפשר גם להחליף בין הארוחות).

  בכל מקרה אז לגבי השאלה אז ברור שאפשר נכון לאכול במקום תופסת פחמימתית מבושלת בארוחה..שהרי אני כבר אוכל אורז/פסטה(תוספת פחמיתית ששייכת לקבוצת הדגנים) עם חזה עוף שמכיל בעיקר חלבון אז אני יכול לאכול את זה בפיתה נכון וכמובן ירקות להוסיף לתוך הפיתה..

  גם פיתה שייכת לקבוצת הדגנים נכון???


  מחכה לתשובה וערב טוב.

  שלומי כהן.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • קבוצת הדגנים

  סיון דוד
  27/11/2017

  פיתה ומוצרי מאפה שייכים לקבוצת הדגנים אך מכיוון שמכילה קמח לבן פחות מומלצת.
  מומלץ יותר לצרוך פיתה מקמח מלא.

  בברכה
  סיון דוד

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • קבוצת הדגנים פיתה ומוצרי מאפה

  שלומי כהן
  27/11/2017

  היי סיון אחה" טובים..

  היי היי סיון..מה שלומך?????????אני בסדר גמור.......

  קודם כל תודה שהחזרת לי תשובה למרות שזה אחרי חודשים.....שההודעה שכתבתי על הפיתה והחזרת תשובה אחרי הרבה מאוד זמן אבל גם בסדר...

  בכל מקרה רציתי להגיד לך שאת יודעת בשנה האחרונה נורא התחברתי לתזונה הזאת,אני נורא מחובר ואוהב את התזונה הזאת (כ60% פחמימות) והתחלתי להסביר לאנשים על התזונה ועל מוצרי חלב שעשירים בחלבונים(נגיד גבינה ויוגורט) אבל לא רק...אני התחלתי להיות "דיאטן" סוג של בעצמי ולהסביר לאנשים על התזונה,רק חבל שאני לא עובד בזה....

  בכל מקרה אני אישית נורא אוהב אותה.....

  תודה על התשובה אחרי מאוד מאוד מאוד זמן...


  שיהיה לך המשך יום טוב

  ושמחתי לשמוע ממך...


  שלומי כהן.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • ריצת מרתון - תזונה בזמן הריצה?
  שמואל רובין
  29/10/2017

  שלום רב ,בן 63 מאוזן סכרת וגם לחץ דם.מזה כשנתיים הצטרפתי לקבוצת ריצה ,כיום מתאמן לקראת מרתון מלא( 42.2 ק"מ) כ6 שעות ריצה לערך.. מה לקחת ע"מ לשמור שלא לקבל היפו .כיום רץ למרחקים של 27 ק"מ לוקח תמר או שניים כל 10 ק"מ. מה המלצתכם בריצת מרתון

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • סוכרת וריצה מרתון

  סיון דוד
  29/10/2017

  שלום
  ניסית לקחת ג'ל איזוטוני?
  ממליצה לך לנסות יש מגוון רב על המדפים. הג'ל מכיל פחמימות זמינות שמספקות במהירות אל הדם. במידת הצורך אתה מוזמן להפנות את שאלתך גם לפורום סוכרת.
  בהצלחה !

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תודה רבה לך

  שמואל
  30/10/2017

  תודה רבה

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • פחמימות מלאות בתקופת אימון
  רותם
  14/10/2017

  אני מתאמן בחדר כושר וכעת בתקופה של עלייה במסה. מקפיד על מאזן קלוריות חיובי. בתפריט שלי יש 5 ארוחות, כאשר צריכת הפחמימות העיקרית בכל ארוחה נראית כך:
  ארוחה ראשונה- 4 פרוסות לחם מחיטה מלאה
  ארוחה שנייה- אורז
  ארוחה שלישית - 4 פרוסות לחם מחיטה מלאה ופירכיות אורז
  ארוחה רביעית- כוסמת
  ארוחה חמישית- כוסמת/אורז
  כמובן שבכל ארוחה יש גם מקורות נוספים של פחמימות שאני אוכל (למשל פירות וירקות) וחלבונים שאותם לא הכללתי- מה שציינתי כאן זה רק את המקורות העיקריים לצריכת הפחמימות שלי במהלך היום.
  השאלה שלי היא האם כדאי להמיר את האורז והכוסמת לכאלה שמכילים פחמימות מלאות (כרגע אלה אורז וכוסמת פשוטים)?
  הדבר הזה יגרום לכך שרוב מקורות הפחמימות שלי יהיו פחמימות מלאות, לא יודע אם זה מומלץ והאם יש טעם בזה.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • גיוון פחמימות בתפריט

  סיון דוד
  14/10/2017

  רותם שלום
  כוסמת הינה סוג זרעים של צמח שאינו דגן אך מרכיביו דומים לקבוצת הדגנים ולכן כוסמת שייכת לקבוצת הדגנים שעשירים בפחמימות. היא בעלת מינרלים וויטמינים בכמות יפה , אך מבחינת כמות הסיבים היא מכילה מעט יחסית לחיטה ודגנים אחרים (בורגול, חיטה שלמה, שיבולת שועל,כוסמין, שיפון, אורז מלא ועוד).
  לכן ההמלצה שלי היא לגוון . כלומר לשלב דגנים שונים בתפריט היומי והשבועי.
  בברכה,
  סיון דוד

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • אז אם ככה

  רותם
  14/10/2017

  בארוחה הראשונה והשלישית שלי הפחמימות שאני אוכל הן מלאות, כפי שניתן לראות בהודעה הראשונה (לחם מחיטה מלאה + פירכיות אורז שהן מאורז מלא). מדובר בכ- 150 גרם פחות או יותר של פחמימות מלאות, כשבתפריט היומי שלי יש 450-500 גרם פחמימות בסה"כ.
  בהינתן הכמויות האלה, האם היית ממליצה להעלות את חלקן היחסי של הפחמימות מלאות מסך הפחמימות היומי? אם כן אז בכמה להעלות?

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • גיוון פחמימות בתפריט

  סיון דוד
  14/10/2017

  מומלץ שלפחות 50% מהפחמימות שאתה צורך יהיו מלאות ( דגנים מלאים בהגדרה המדוייקת). אתה יכול להחליף את האורז הרגיל באורז מלא ולגוון בעוד דגנים. כך שתגיע ל50 אחוז לפחות , כלומר 200 גרם מתוך 400 גרם שאתה צורך יהיו דגנים מלאים.
  בברכה
  סיון דוד

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • גיוון פחמימות בתפריט-תוספת

  שלומי כהן
  16/10/2017

  היי סיון והיי רותם...

  היי סיון...רק רציתי לתת עוד קצת תוספת ועוד קצת דגשים לתפריט היומי..

  קודם כל זה ברור שאחוז הפחמימות צריכות להיות 50%-60% כלומר 5-6 ארוחות ביום....וכאמור החלבון מחולק ל5-6 ארוחות ביום..

  כמה דגשים לגבי עליית מסת שריר בתפריט היומי:

  1) במסת שריר אפשר להחליף בין הארוחות.לא חייב באותו סדר של התפריט..אפשר לאכול אותו לפי הסדר ואפשר גם להחליף בין הארוחות אך סך הפחמימות צריכות להיות לפחות 50%.
  אפשר להחליף בין ארוחה עיקרית לארוחה ביניים,קודם עיקרית ואז ביניים.....

  ואפשר גם להחליף בין הארוחות של חלבי/בשרי.לא חייב תמיד בצהריים את הבשרי.תמיד הורגלנו שחייב את הבשרי בצהריים.חלבונים אפשר לקבל גם ממוצרי חלב גבינות ויוגרטים ואפשר לאכול ארוחה מלאה עם פחמימה מורכבת וחלבון וקצת שומן שמורכבת ממוצרי חלב...

  לא רק מעוף/דגים/ובשרים שעשירים בחלבונים.

  כמו כן מוצרי חלב עשירים בחלבונים...ואפשר לאכול ארוחה מלאה בצהריים גם ממוצרי חלב.


  2) לגבי חלבונים בשריים...אפשר גם לאכול בצהריים חוץ מעוף/דג אפשר לאכול חזה עוף שיש בו בעיקר חלבון.....ובשרים אחרים ואפשר גם 2-3 קציצות בשר מעוף/הודו מה שבא לך...אפשר לאכול אורז/פסטה/תירס עם חזה עוף......ואפשר גם דגנים אחרים כמו פתיתים וכדומה.

  3) תירס עם כל דבר אחר נותן חלבון ופחמימה...

  4) למרות שכבר אמרתי את זה מוצרי חלב גם כן עשירים בחלבונים אז כאמור אפשר לאכול בצהריים ארוחה עם פחמימה מורכבת וקצת חלבון ושומן ממוצרי חלב ולאחר פעילות גופנית אפשר לאכול כריךעם "ביצה" קשה וירקות..(זה רק דגומה)ובמקום ביצה אפשר לאכול כריך עם חזה עוף בשילוב עם דגנים שחשיבותה היא באספקת אנרגיה בגוף.

  5) מומלץ להרבות באכילת ירקות בניגוד לסוכר הפירות שמכיל סוכרים פשוטים,מומלץ להרבות באכילת ירקות וירקות בכל ארוחה ושלוש פירות ביום!
  מקווה שעזרתי...


  שלומי כהן.


  *מוצרי חלב גבינות ויוגרטים עשירים בחלבונים!!!!!לא רק עופות/דגים/ובשרים אחרים.ואפשר לגוון לגבי הבשרים כמו חזה עוף,פרגיות ובשרים אחרים וכמובן בשילוב דגנים מלאים!!!!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • גיוון פחמימות בתפריט תוספת ודגשים

  שלומי כהן
  16/10/2017

  אני רק רוצה להגיד עוד משהו..

  זה משהו באופן כללי...

  פחמימות בתפריט היומי צריכות להיות 50%-60%

  חלבונים 10-20% מכמות הקלוריות ביום

  -שומנים בין 25%-35%

  לגבי עליית מסת שריר וירידה באחוזי שומן בגוף..לא חייב לאכול את כל ה-35% אחוז..מספיק רק 25% שומנים וזה אומר קודם לתאר את השומן בגוף,אח"כ לאכול את השומן החד בלתי רווי ואח"כ עושים תחליב שומנים שומן חד בלתי רווי בשומן רב בלתי רווי...

  בין טחינה (חד בלתי רווי) לבין אגוזים ושקדים שהם מכילים רב בלתי רווי..וזה נקרא בגוף תחליב שומנים!

  בכל מקרה אפשר לאכול רק 25% אחוז שומנים ואז לאכול לאחר פעילות גופנית רק כריך עם עוף/דג/חזה עוף וירקות ללא קטניות ושומנים....

  וזה גם בסדר.....אפשר לרדת באחוזי שומן לאחר אכילה של 25% אחוז שומנים!!!!!


  ועוד כל מיני דגשים אחרים ששמתי לב בעצמי בעליית מסת השריר.


  שלומי כהן.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • תוספת להודעה

  שלומי כהן
  21/10/2017

  היי שבוע טוב ומבורך..

  היי אני רק רוצה להוסיף תיקון ומשהו שאני כבר מלא זמן רציתי להגיד פשוט לא היה לי זמן..

  קודם כל את בטח התכוונת להגיד לו סיון שאתה יכול להחליף את הלחם באורז מלא ובדגנים אחרים...את רצית להגיד לו שאם צריכת לחם מפריעה לו לרדת באחוזי שומן הוא כמובן יכול להחליך את זה באורז ובדגנים אחרים...ובטעות יצא לך במשפט להחליף את האורז באורז לא משנה..בכל מקרה אז אפשר להחליף את צריכת הלחם בארוחה באורז/תירס ובדגנים אחרים כאוות נפשו ובכלליות כאוות נפשוט של כל אחד.

  שנית אפשר בתפריט היומי של לפחות 50% פחמימות ואפשר גם רק 50%..לא חייבם לפחות 50%...אפשר את שניהם.בכל מקרה אחוז הפחמימות היומית צריכה להיות בים 50%-60%(5-6 ארוחות יומיות).
  אז אפשר רק 5 ביום..ולגבי מסת שריר ואחוזי שומן אפשר להחליף בין הארוחות,אני רק מזכיר ואומר לך ולו(רותם)..אפשר בצהריים ארוחה עשירה בחלבון ממוצרי חלב ובערב בשרי ואפשר גם קודם כל ארוחה עיקרית ואז ביניים(פרי,אגוזים,שקדים).כמובן שאפשר לאכול את התפריט היומי לפי הסדר שלהם......ואפשר גם להחליף בין הארוחות.
  אני רק מוסיף לכם דגשים ותיקונים לגביי עליית מסת שריר.


  שיהיה לכם שבוע מבורך במעשים טובים ובשורות טובות.


  שלומי כהן.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • אגוזים שעתיים אחרי חלבונים
  שלומי כהן
  18/10/2017

  היי צהריים טובים סיון דוד...

  היי סיוון דוד...מה נשמע????????מה שלומך????

  רק רציתי לשאול משהו קטן.......מקווה שזה בסדר..אם אכלתי בצהריים..אגב התחלתי לאכול ולגוון במקום אורז/פסטה/תירס גם פתיתים שנורא טעימים..ממש טעימים לגמרי!!!

  בכל מקרה רק רציתי לשאול אם אכלתי בצהריים פירה עם חלבון ושומן וכמובן ירקות..אז עדיין אני יכול לאכול לאחר ארוחה זו כמובן שעתיים אחרים..פרי אגוזים,שקדים...

  ואז בערב כלומר לאחר פעילות גופנית..יוגורט עם גוזים+שקדים (גרנולה) ופרי טרי??

  ואכלתי בבוקר ירקות ובצהריים ירקות...וירקות בכל ארוחה ושלוש פירות ביום...בכל מקרה אפשר גם לאחר ארוחה שמכילה פירה להמשיך כרגיל עם התפריט??זה מה שאני שואל...

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • שאלה קטנטנטנה אך חשובה..

  שלומי כהן
  18/10/2017

  - *יוגורט אגוזים,שקדים ופרי.

  *ואגב פתיתים חבל על הזמן..הם ממש טעימים מאוד!!!

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • כמות חלבונים ביום של מנוחה, במטרה לעלות במסה
  אופיר
  07/10/2017

  אני מתאמן בחדר כושר במטרה לעלות במסה. גובהי הוא 1.83 ומשקלי 71 קילו. מבצע אימון A-B ארבע פעמים בשבוע : ב-A מבצע גב, כתפיים ויד אחורית. ב-B מבצע רגליים, חזה ויד קדמית. את הבטן מאמן 2-3 פעמים בשבוע. יש לציין שאינני מתאמן מתחיל.

  לפי בדיקה שביצעתי ברשת מול 5 מחשבוני קלוריות שונים, ראיתי שאני צריך לאכול בערך 3080 קלוריות במטרה לעלות חצי קילו בשבוע- ואכן כשאני אוכל כמות כזאת של קלוריות, אני שם לב שעולה חצי קילו בשבוע.
  בנוסף, לאחר מחקר קטן שביצעתי ברשת הבנתי שחלוקה טובה לקלוריות במטרה לעלות במסה היא כזאת: 18% שומן, 18% חלבון, 64% פחמימות.

  כעת, שאלתי היא כזאת: 18% חלבון מסך הקלוריות שלי, יוצא כמות של 140 גרם חלבון- כלומר כמעט 2 גרם לכל קילו בגוף שלי.
  האם לאכול כמות כזאת ביום שאיני מתאמן זה יותר מדי?
  לפי מה שקראתי ברשת- החלוקה של 18% שומן, 18% חלבון, ו- 64% פחמימות מתייחסת לכל יום ולא רק ליום אימון, אך קראתי גם מקורות שטוענים שצריך לאכול פחות חלבון ביום של מנוחה.

  מה גם, פחות חלבון אומר כבר פחות מ-18% מסך הקלוריות שאני צורך- וזה כבר נשמע לי מעט.

  אשמח לדעתכם בנוגע למה שרשמתי.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • כמות חלבונים ביום של מנוחה וי ום של פעילות

  סיון דוד
  08/10/2017

  ערב טוב
  אכן אין תשובה חד משמעית בעניין אך מניסיוני בעבודה מול מתאמנים ממליצה על אכילת כמות זהה של חלבון בתפריט בכל יום, ללא קשר אם התקיים או לא התקיים אימון.

  בברכה
  סיון דוד

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • צום יום הכיפורים ואבות המזון שיחול בעוד יומיים
  שלומי כהן
  27/09/2017

  היי..אחה"צ טובים סיון דוד.

  היי שלום רב לך..מה שלומך???קודם כל לא יודע אם יצא לך לקרוא את מה שכתבתי בהודעה תגובה בחזרה...אבל שוב זה נורא ריגש אותי מה שכתבת..
  אני כבר מספיק בקיא באבות המזון,קיבלתי את כל המידע שצריך בפורום ובפגישות עם הדיאטנית...שצברתי במשך שנים..
  אני לא צריך יותר תפריט ועל כל מה שכתבת לי אני מאוד מודה לך..אז המון המון תודה רבה...
  מה גם שאני כבר שולט בזה לבד באבות המזון,ובארוחות לאורך כל היום..

  לגבי צום יום הכיפורים ובארוחה המפסקת בעוד יומיים אז רק חיזוק קטן....שוב לאכול את כל הארוחות ובארוחה המפסקת את כל אבות המזון נכון??
  וכמו כן להגביר את השתייה באותו יום לפני שנכנס הצום..

  מחכה לתשובה והמשך יום טוב.

  שלומי כהן.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

 • צום יום הכיפורים ואבות המזון שיחול בעוד יומיים.

  שלומי כהן
  27/09/2017

  -רק חיזוק קטן וטיפ שרציתי לארוחה המספקת...

  מחכה לתשובה והמשך יום טוב שלומי כהן.

  * המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  לקביעת תור
  סגירה

  הוספת תגובה

   
  תמונה

  לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום