כיצד להתמודד עם האקס של בן הזוג?

האקס של בן הזוג יכול להעיב על כל מערכת יחסים ואפילו להוות איום על המשך קיומה. בעזרת כמה כללים פשוטים אפשר להתגבר על הקושי ולהפוך אותו לבסיס חזק של הזוגיות המתפתחת
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 18/10/2017 |
צפיות: 2,267
דירוג: 3.0 מתוך 5 הצבעות
התקבלו 5 דירוגים בציון ממוצע 3.0 מתוך 5
לכל אחד יש היסטוריה רומנטית וכל אחד נושא עמו מטענים ממערכות יחסים קודמות, אותם המטענים יכולים להיות גם בני זוג קודמים, בעיקר כאשר הם היו נשואים ואם יש ילדים משותפים. אף על פי שבני זוג נפרדו כי מערכת היחסים לא צלחה, אין זה אומר שאין רגשות מעורבים. במצב זה בן הזוג החדש יכול להרגיש לא בנוח ולהתקשות למצוא את התפקיד שלו במערכת היחסים שבה הוא נמצא.

היכנסו לפורומים והתייעצו עם המומחים:
פורום יחסים, זוגיות ונישואין
פורום אימון ויעוץ לזוגיות ודייטינג
פורום סקס ויחסים
פורום פסיכותרפיה
פורום התמודדות עם לחץ, פרידה, בגידה, פיטורין

להכיל את הקשיים של בן הזוג

על בן הזוג החדש מוטלת משימה קשה – להפעיל כמה שפחות לחץ על מערכת היחסים בין בן הזוג לבין האקס שלו ועל דרכי התקשורת וההתמודדות ביניהם. גישה זו אינה תמיד נעימה ופעמים רבות היא גורמת לתחושת כניעות או של "פרייריות", בעיקר כאשר בן הזוג מנהל תקשורת רציפה וממושכת עם האקס.

הדבר הנכון ביותר לעשות במצבים אלה הוא לתמוך בבן הזוג. בצורה זו אפשר למעשה להוריד מהמתח הקיים בין בן הזוג לבין האקס וכן להפחית מהלחץ שיש על הקשר החדש. גישה זו מקנה סביבה נינוחה ובטוחה שמאפשרת לקשר החדש לצמוח ולגדול בצורה שלמה והרמונית שמכילה את הקשיים שבן הזוג מתמודד עמם.

כאמור, זו משימה קשה ומאתגרת לתמוך בבן הזוג ולעודד אותו לשמור על קשר טוב עם האקס, ולא פעם מקנן הפחד לאבד את בן הזוג ושהוא יחזור לאקס, אך יש להניח כי אם תתרחש פרידה, היא תקרה בכל מקרה ולא דווקא בגלל הקשר של בן הזוג עם האקס.

אסור לשפוט את הילדים של בן הזוג

ישנן פעמים שבהן מערכת היחסים החדשה היא גורם הפרידה של בן הזוג מהאקס. במקרים אלה יש לתת לאקס את המקום לכעוס ולא לאהוב את בן הזוג החדש, מקרים אלה רגישים במיוחד כשיש ילדים. אם הילדים של בן הזוג מספיק גדולים יש להבין ולכבד את העובדה שהם לא יאהבו ולא יתמכו בזוגיות החדשה עם מי שהפריד בין ההורים שלהם. אסור לשפוט את הילדים על התהליך שהם עוברים ועל היחס שהם מביעים כלפי בן הזוג החדש, אפילו אם הם הופכים אותו למפלצת.

במקרים אחרים המניע לפרידה של בן הזוג מהאקס שלו היה בשל מעשה שהאקס עשה, אולי הוא בגד או חצה קווים אדומים במערכת היחסים. אף על פי שהפעולה הטבעית ביותר היא לכעוס על האקס ולחלוק את אותם הרגשות שבן הזוג חש כלפיו, תפקידו של בן הזוג החדש היא לתמוך בבן הזוג ולא ללבות ולעודד רגשות שליליים.

ביטחון ונינוחות הם תשתית לזוגיות טובה

מערכת יחסים חדשה צריכה להיות עצמאית ולא תלויה במערכות יחסים קודמות של בן הזוג, יש להיות אמפתי כלפי הרגשות של בן הזוג ולגבי סיבות הפרידה מהאקס, אבל לא להפוך אותם לחלק מהזוגיות החדשה והמתפתחת.

אולי תרצו לקרוא גם:
למה בעלי אופי חזק מתקשים למצוא זוגיות?
מהם השלבים של כל קשר זוגי?
כיצד יוצרים אינטימיות?
ככה לא רבים: למה אסור להגיד לבן הזוג ''להתגבר על זה''?
כיצד יודעים שזו אהבה?

מערכת יחסים זוגית מושתתת על תמיכה ועל אמון הדדי, כאשר מקנים לבן הזוג את האפשרות לנהל תקשורת בריאה עם האקס שלו, כך למעשה מחזקים את הביטחון ואת הנינוחות במערכת היחסים החדשה. אם בן הזוג לא מרגיש חופשי לשתף ולספר על מערכות היחסים הקודמות שלו ואם מונעים ממנו לשמור על קשר עם האקס, כך יעלה הצורך להסתיר ולהסוות את המציאות, דבר אשר רק יזיק למערכת היחסים החדשה ולבניית האמון בין בני הזוג.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר