פורום ניתוחים לפרוסקופים (כירורגיה לפרוסקופית) - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו ללמוד על ניתוחים זעירים פולשניים ולקבל מידע על ניתוח קיצור קיבה, חסימת מעיים, כריתת כיס מרה, הרניה, גידול במעי, ניתוח במעי הגס, קשירת חצוצרות, ניתוח להזעת יתר, אפנדיציט ועוד

מנהל הפורום

ד``ר גד לוטן
ד"ר גד לוטן
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר גד לוטן ללא פרסום בפורום

• ניתוח אחרי שני התקפים של דלקת תוספתן
    רועי
    24/10/2021

שלום דוקטור
    לפני שנה וחצי עברתי התקף של דלקת תוספתן שטופלה על ידי אנטיביוטיקה בלבד .לפני חודש היה לי התקף נוסף עשיתי CT ובפיענוח הודגם תוספתן רטרוצקלי מאורך ומעובה על רקע הסננת שומן צפקי קלה ונוזל חופשי בכמות קטנה במרזב ימני .טופלתי באנטיביוטיקה וגם ההתקף הזה עבר
    הגעתי לכירורג לביקורת והוא המליץ על ניתוח לכריתת התוספתן כי התוספתן מפותל וארוך ובמיקום לא שגרתי
    האם חיבים ניתוח ?
    תודה רבה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    ניתוח אחרי שני התקפים של דלקת תוספתן

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• הרדמה מקומית בניתוח פלסטי האם זה מסוכן
    לי
    19/10/2021

שלום דר
    אני רוצה לעשות הגדלת חזה בהרדמה מקומית כך שאני בהכרה מלאה ורק אזור הניתוח מורדם
    האם זה מסוכן ? האם עלול לפגוע בנשימה ?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הרדמה מקומית בניתוח פלסטי האם זה מסוכן

הוספת תגובה

תמונה

• לשאול בפורום הנכון לניתוח הזה

ד''ר גד לוטן
    19/10/2021

את צריכה לשאול בפורום הנכון לניתוח הזה ולא בלפרוסקופיה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סיטי בטן ראשון התפשלות בצד שמאל נוזל באגן זה מה שראו בכול הבדיקות שלי
    עידן באר שבע
    11/10/2021

שלום אני בן 30 יש לי כאבים בבטן תחתונה בצד שמאל קבוע ללא הפסקה הכאב הולך ומחמיר עשיתי סיטי בטן שלוש פעמים ופעם אחת בדיקת mri בטן בסיטי הראשון היה רשום במעי הדק התפשלות טרנזטורית בבטן שמאלית עליונה הודגם מבנה בצורת טרגרט אחר כך שעשו סיטי חוזר לא ראו את זה בבדיקת mri של המעי הדק היה רשום מימית בכמות קטנה באגן וצקום בעמדה נמוכה הכאב לא עובר לי ואני משתגע כבר לא יודע מה לעשות אני לא יכול ככה יותר זה משגע אותי הלכתי כבר מליון פעמים לסורקה ומשחררים אותי מה לעשות מרגיש גוש בבטן לוחץ.על בבטן סביב הטבור וצד שמאול משו לוחץ מה לעשות אני לא יכול לחיות ככה יותר אפשר להגיע אליך לבירור תודה

הוספת תגובה

תמונה

• התפשלות המעי הינה חסרת משמעות וחולפת

ד''ר גד לוטן
    11/10/2021

התפשלות המעי הינה חסרת משמעות ולולפת.
    אם כאבי הבטן נמשכים תקופה ולא חולפים יש הצדקה לפנות לבית חולים אחר להמשיך הברור ולפתור הבעיה.

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים בבית החזה צרבות איומות ודם כל יום אחרי שינה
    רוני
    06/10/2021

שלום דר', לפני כמה חודשים היתה לי ברונכיט חזקה עשיתי סיטי חזה לא סרטן חס וחלילה אבל הריאות לא במצב טוב בלשון המעטה וגם copd. ואז התחילו ל כאבים בחזה שמוקרן לגב כבר 5 חודשים עם צרבות נוראיות שהכל עולה לי וכאבים בלתי נסבלים ושריפה כל הזמן בוושט בחזה בגרון כבר לא יודעת איפה. בנוסף כמה חודשים יש לי דם בפה כמו דם טרי שנחתכים זה קשה לצפיה עבורי כל הזמן אני ממש רועדת מזה. הייתי אצל מלא רופאים, א.א.ג נקי אין גידולים, גסטרו אמר שאין מצב שהדם זה מגסטרו וקבעו לי תור רק בינואר מלא זמן לגסטרוסקופיה. לצערי אין מקום קודם. בדיקות דם תקינות לחלוטין. רופא הגסטרו נתן לי אומפרדקס 20 מג, לקחתי כדור אחד עשה לי הכי רע שבעולם והפסקתי, קניתי על דעת עצמי פמוטידין 20 מג , זכור לי שלפני 30 שנה היה לי גם כאבים אותו רופא עשה לי גסטרוסקופיה וקיבלתי פמוטידין לחודש פעמיים ביום ועבר לכן קניתי גם אבל השאלה לקחת פעמיים או פעם. אני לא טיפוס של כדורים ונמנעת מלקחת בכלל הפעם כנראה אין לי ברירה הכאבים והשריפה לא מסוגלת לעמוד בזה. ממה לדעתך הדם? קראתי בגוגל שכן יש מצב שאם יש חלילה מחלה או משהו אחר שלא נדע, יוצא דם מהוושט או מהקיבה ועולה לפה האם זה נכון? תוכל לתת לי כיוון בבקשה ממך. המון תודה, רוני

הוספת תגובה

תמונה

• בנוסף האם הדם מעיד על סרטן ?

רוני
    06/10/2021

בנוסף האם הדם מעיד על סרטן ?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים בחזה, הולכת לרופא מקצועי

ד''ר גד לוטן
    07/10/2021

את הולכת לרופא מקצועי במקום ללכת לרופא פנימי טוב

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ארבעה ימים לאחר כריתת כיס מרה בלפרוסקופיה
    מור
    05/09/2021

שלום וברכה,
    בן 33, ניתוח ראשון בחיי.
    לפני 4 ימים נכרת כיס המרה בלפרוסקופיה.
    המנתח ציין כי כיס המרה נצפה חולה במיוחד. לא שמר את האבנים כדי להראות לי. (ייתכן והתקשה בהוצאת הכיס והאבנים?)

מאז הניתוח ועד היום, אני סובל מכאבים בינוניים מצד ימין לטבור.
    הכאב מופיע בעיקר בעמידה זקופה, בהשתנה, ובהפעלת שריר הבטן.
    היום הופיע באזור כתם כחול (רצב תמונה). וכל האזור מסביב לטבור בצבע צהוב.

מה הסיבה לכאבים הנ"ל מימין לטבור?
    האם מעורר סיבה לדאגה, או שעליי להמתין בסבלנות עוד מס' ימים לחלוף הכאב?

המון תודה!

הוספת תגובה

תמונה

• אחרי ניתוח

ד''ר גד לוטן
    05/09/2021

עדיין מוקדם .
    תמתין כשבוע 10 ימים ואם ימשכו הכאבים תפנה למנתח

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לאחר ניתוח כריתת תוספתן לפרוסקופי
    יוליה ו.
    28/08/2021

אתמול עברתי ניתוח להוצאת תוספתן (לפרוסקופי). בסה"כ מרגישה בסדר, אבל שמתי לב שבלוטות הלימפה בצוור נפוחות. האם זה קשור בניתוח או בזה שלפני שבועיים היה לי סטרפטוקוק (טופל ע"י אנטיביוטיקה)?

הוספת תגובה

תמונה

• בלוטה ולדעתי לא קשור לניתוח

ד''ר גד לוטן
    28/08/2021

א. יום לאחר ניתוח השאלות צריכות להשאל אצל המנתח
    ב. לדעתי לא קשור לניתוח

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בת 80 לאחר ניתוח וויפל - כאבים
    יעל
    16/08/2021

שלום רב,
    בת 80 , עברה ניתוח וויפל לפני 3.5 שבועות.
    מאז עדיין כאבים.
    כאבים לאחר ארוחות וגם ללא קשר לארוחות. מתעוררת לפעמים בליליה מכאבים.
    במשך היום לוקחת אופטלגין , בדר"כ כ- 3 פעמים ביום , 500 מ"ג כל פעם.
    בבוקר לאחר ארוחת הבוקר אין כאב.
    לאחר ארוחת עשר , ארוחת צהריים צהריים, ביניים וארוחת ערב ערב, יש כאב. למעשה לאחר כל ארוחה.
    היא מרגישה שהאוכל לא מתעכל ו"עולה" כל הזמן.
    ארוחת הצהריים יכולה "לעלות" גם בערב ולגרום לכאבים.
    היינו בביקורת שבוע שעבר אצל המנתח, נתן הרגשה שזה בסדר שיש כאבים עדיין ואמר להמשיך עם האופטלגין.
    אני דואגת היות והכאבים לא חולפים כבר 3.5 שבועות מיום הניתוח ואינני יודעת אם המצב של הכאב המתואר נחשב לסביר לאחר ניתוח שכזה.
    אודה לתשובתך.

הוספת תגובה

תמונה

• הרחבת מעייים די רצינית יש סימנים לזהה ??
    קובי
    04/08/2021

שלום מה הסימנים הגופנים של הרחבת מעיים באופן די רציני שלא על רקע חסימתי מה הסימנים בבקשה אשמח לדעת תודה

הוספת תגובה

תמונה

• הרחבת מעיים - לפורום גסטרו, לא כאן

ד''ר גד לוטן
    04/08/2021

לפורום גסטרו ולא כאן

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סיטי בטן תקין עם חומר ניגוד שיקוף לאאאא
    יאיר
    31/07/2021

שלום עשיתי סיטי בטן יצא תקין שהכירןג אמר לי שהוא רוצה לעשות צילום רנטגן אבל בשיקוף לא שתיתי שום חומר ניגוד שכבתי על המיטה כמה שניות בחדר שיקופים הוא צילם ואמר שהצילום לא תקין שיש הרחבה של המעי הגס האם יכןל להיות סיטי עם חומר ניגןד תקין ןשיקוף יצא לא תקין אשמח ליעןץ סובל מכאב בטן בצד שמאןל תחתון תודה

הוספת תגובה

תמונה

• צילום

ד''ר גד לוטן
    01/08/2021

השאלה צריכה להיות מופנית למומחה רנטגן

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מד סטורציה לאצבע , מכשיר שמודד את ריכוז החמצן
    דפנה
    28/07/2021

שלום דר', מבקשת מאד לדעת עם המכשיר הקטן שנראה כמו אטב מד סטורציה שמודד את ריכוז החמצן יש לו תופעות לוואי או סיכון כלשהוא? הייתי אצל רופא שמדד לי ששאלתי מה זה אמר קחי שימי שוב ותראי ומדדתי שוב מסקרנות. והאם יש סכנה במדידה פעמים אחד אחרי השניה. אציין שאחרי הבדיקה הזאת יש לי כבר יותר מיממה עיקצוצים כמו נימול בידיים וברגלים ובגוף האם אלה תופעות לוואי של המד סטרוציה. נאמר לי שאפשר לקנות אותו בסופר פארם ולכן כמה פעמים מותר למדוד איתו את ריכוז החמצן. זה דומה לבדיקת לחץ דם ? תודה מראש על השאלות שממד מטרידות אותי. תודה רבה רבה.

הוספת תגובה

תמונה

• מד סטורציה

ד''ר גד לוטן
    28/07/2021

לא יודע אם השאלה רצינית או בדיחה.
    לא ברור הקשר לניתוחים לפרוסקופיים. אפשר להפנות לכל פורום

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים בחתך הניתוחי לאחר 6 ימים
    אפרת
    24/07/2021

שלום דר'. לפני 6 ימים עברתי ניתוח אפנדציט בשיטה לפרוסקופית. עדיין יש לי כאבים באזור החתך בשיפולי הבטן התחתונה. מעבר לזה החתך עצמו לא נראה כל כך אסתטי (עד כמה שניתן לראות מבעד לחבישה). האם זה תקין? תוך כמה זמן אמורה להיות ההחלמה (עד שאין יותר כאבים)?

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים לאחר ניתוח יכולים להימשך

ד''ר גד לוטן
    25/07/2021

כאבים בחתך יכולים להמשך שבועיים שלושה ולעיתים גם מספר חודשים. צריך לבדוק שאין זיהום בפצע שהוא מצב שצריך לטפל בו, בקיצור להבדק ע"י המנתח.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בקע מפשעתי חוזר
    רוני
    20/07/2021

שלום,
    אבי בן 88, לפני 30 שנה עשה ניתוח בקע מפשעתי ללא רשת, הבקע חזר לו , היינו אצל כירורג שטוען שהבקע קטן ועם יילך עם חגורה אולי עדיף להמנע מניתוח מפאת גילו. בנוסף הוא אמר שאם בסופו של דבר כן נחליט על ניתוח תוך כדי התייעצות עם מרדים אז רק ניתוח בשיטה הישנה בהרדמה חלקית כי ניתוח לפרוסקופי לא מתאים לאדם בגילו. רציתי לדעת האם באמת ניתוח לקרוסקופי לא מתאים לו והאם אפשר גם ניתוח לקרוסקופי לבצע בהרדמה חלקית. בסך הכל הוא אדם בריא נוטל תרופה ללחץ דם , תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    בקע מפשעתי חוזר

הוספת תגובה

תמונה

• ניתוח לפרוסקופי

ד''ר גד לוטן
    24/07/2021

יש יתרונות ויש חסרונות לניתוח לפרוסקופי ולגבר בן 88 בפרט ולכל אדם צריך לעשות ניתוח עם פוטנציאל מזיק קטן ביותר וצריך לכבד את הרופא שנתן התשובה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בקע מפשעתי חוזר-שאלה שלא נענתה
    רוני
    24/07/2021

אשמח לקבל תשובה לשאלה ששאלתי ב 20.7 וכפי הנראה
    דילגת עליי,
    תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים אחרי ניתוח אפנדציט
    אפרת
    22/07/2021

שלום דר'. לפני 3 ימים עברתי ניתוח להוצאת התוספתן בשיטה לפרוסקופית. במהלך היום אין לי כאבים חזקים מלבד מיחושים באזור הכתפיים, אך בלילה כשאני נשכבת לישון במיטה יש לי כאב חד בבטן כאילו שבועות אוויר עולות לי למעלה ונתקעות לי בצלעות החזה וכשאני מתיישבת אז הן יורדות חזרה, והדבר גורם לי לאי נוחות גדולה עד כדי חוסר יכולת לישון בשכיבה, ואני נאלצת לנסות להירדם בישיבה על המיטה, וזה מאוד קשה לי. האם התופעה הזו נורמלית? תוך כמה זמן היא אמורה לחלוף? מה אפשר לעשות כדי להקל על הכאבים הללו? תודה מראש....

לקביעת תור
    סגירה
    כאבים אחרי ניתוח אפנדציט

הוספת תגובה

תמונה

• 3 ימים לאחר ניתוח

ד''ר גד לוטן
    23/07/2021

זמן כזה לאחר ניתוח כל השאלות צריכות להיות מופנות למנתח.
    אויר שדלף מתחת לעור יכול לתת תחושה כזו אך את צריכה להבדק.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פניתי למנתח

אפרת
    23/07/2021

שלום. אני אכן פניתי למנתח וכל מה שהוא אמר לי זה לקחת אופטלגין.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בת 80 ניתוח וויפל
    sharon
    13/07/2021

שלום,
    אימי בת 80. בריאה בדר"כ. לא סובלת ממחלות. נוטלת כדור ללחץ דם וכולסטרול בלבד. בשל חולשה עשתה בדיקת דם ונמצא GGT 641. בשל כך הופנתה לבדיקות.
    ערכה בדיקת CT להלן הממצצאים.
    הרחבה ניכרת של דרכע המרה תוך כבדיות ו- CBD לכל אורכו (CBD ברוחב עד 1.4 סמ). מודגמת הרחבה של צינור הלבלב לכל אורכו. לא מודגם גןש בלבלב או תהליך פאתולוגי וודאי באיזור פפילה (ואטר).
    בסונר - בטן כיס המרה אין אבנים,הדפנות לא מעובים. דרכי מרה מורחבות, כולל מינור המרה המשותף בקוטר עד כ-9 מ"מ. לא זוהה גורם חוסם.
    ממצאי בדיקת EUS
    הלבלב נראה תקין. צינור מרה משותף מורחב לכל אורכו בקוטר עד 13.6 מ"מ ובקצה הדיסטלי 8.5 מ"מ. צינור פנקריאטי מורחב בקוטר 6 מ"מ ועד 7.6 מ"מ בחלקו הדיסטלי. לא זוהה ממצא גושי באזור הפפילה. הפורטה תקינה ואיזור הקונפלואנס נראה תקין. לא נראו קשריות באזור מוצא הצליאק. בהסתכלות ישירה עם דואודנוסקופ נראה נוזל מרתי בכמות רבה. הפפילה נראתה גדולה מגושמת וחשודה.לא נדגמה.
    היינו בהתייעצות אצל כירורג והוא קבע חד משמעית לנתח . ניתוח WHIPPLE.
    אני שואלת: אולי יש פתרון אחר ואין צורך לנתח? אולי הנתונים אינם מספקים לקבלת המלצה לניתוח ויש לבקש בדיקה נוספת? האם בגיל כזה אפשר לעמוד בניתוח כה מורכה ומסובך?
    אם נמנע מניתוח מהן ההשלכות?

לקביעת תור
    סגירה
    בת 80 ניתוח וויפל

הוספת תגובה

תמונה

• ניתוח ויפל

ד''ר גד לוטן
    13/07/2021

לדעתי יש מקום ליעוץ עם כירורג נוסף מהתחום לפני שלוקחים אשה בת 80 לניתוח שכזה ואני לא מתכוון לא לקבל ולא לתת שמות של כירורגים שהיושרה הינה נר לרגלם.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה