פורום ניתוחים לפרוסקופים (כירורגיה לפרוסקופית) - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו ללמוד על ניתוחים זעירים פולשניים ולקבל מידע על ניתוח קיצור קיבה, חסימת מעיים, כריתת כיס מרה, הרניה, גידול במעי, ניתוח במעי הגס, קשירת חצוצרות, ניתוח להזעת יתר, אפנדיציט ועוד

מנהל הפורום

ד``ר גד לוטן
ד"ר גד לוטן
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר גד לוטן ללא פרסום בפורום

• שבועיים לאחר הרדמה כללית עוד כואב הגרון
    רונית תמיר
    27/06/2022

עברתי לפני שבועיים הרדמה כללית ועוד כואב לי הגרון
    רק בצד שמאל

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    שבועיים לאחר הרדמה כללית עוד כואב הגרון

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• עברתי מתיחת בטן מלאה לפני שבועיים והיום אחותי הגדולה שהיא קצת מלאה נתעה בי תול כדי הליכה ..רציתי לדעת אם זה יכול לעשות נזק לשרירים שנתפרו
    שירז
    03/06/2022

עברתי מתיחת בטן מלאה לפני שבועיים והיום אחותי הגדולה שהיא קצת מלאה נתעה בי תול כדי הליכה ..רציתי לדעת אם זה יכול לעשות נזק לשרירים שנתפרו

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
  • כריתת חצוצרה ימנית
    דנה
    01/06/2022

שלום יש לי 2 שאלות, ביום חמישי עברתי ניתוח לפרוסקופיה ובו כרתו את החצוצרה הימנית.
    במכתב שחרור שלי מבית החולים נכתב שיש "מעט הדבקויות בחצוצרה השמלית".
    למה לא פתחו את החצוצרה השמלית על הדרך בזמן הניתח?
    ואם ביצעתי בעבר 2 צילומי רחם האם מומלץ לבצע שוב כדיי לפתוח את ההדבקויות בחצוצרה השמלית?

לקביעת תור
    סגירה
    כריתת חצוצרה ימנית

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים עוותים לא חולפים רק מתחזקים מיום ליום
    עידן
    16/02/2022

שלום יש לי כאבים עוותים בבטן 24 שעות לא חולף בכלל מחמיר עם הזמן האם כאב כזה נגרם רק מחסימה מעיים חלקית או מלאה מה עוד הסיבות שיכולים לגרום לכאב עוותי במעיים ובבטן יש לי כאב בצד שמאל תחתון מתי שהוא ממקום אז בצד שמאל שלא ממקום הכאבים עוותים כול היום בסיטי שעשו לי היה רשום במעי הדק התפשלות טרנזורית ללא סימני חסימה בבטן שמאלית עליונה הודגם מבנה בצורת טרגרט אחר כך עשו עוד סיטי למעי הדק בגלל התפשלות והיה תקין לא ראו שוב את התפשלוצ מעי מה לעשות ? מה הסיכוי שיש לי חסימה חלקית של המעי עשו לי 4 פעמים סיטי רק בפעם אחת היה התפשלות מימה נגרם כאב עוותי מחכה לבדיקת כירורג אשמח לדעת לגבי השאלות שלי תודה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה לרופא בענין גידול
    אלון
    02/02/2022

שלום
    לפני 5 חודשים איבחנו אצלי גידול שהשתרע מפי הטבעת פנימה לאורך 5 סנטימטר .קיבלתי טיפול גם בכימותרפיה לבד וגם בכימותרפיה ביחד עם הקרנות ,מה שנקרא TNT .ביצעתי עכשיו MRI והפיענוח הוא שיש הקטנה ניכרת של הגידול מודגם
    מוקד אות ביניים זעיר בשעה 11 של התעלה האנאלית העליונה ללא רסטריקציה בדיפוזיה ולכן יתכן שלא מדובר בשארית גידול ויאבילית ,יש שינויים פיברוטיים נרחבים סביבו המבטאים תגובה טובה לטיפול
    האם יש סיכוי לניתוח משמר סוגרים ?האם במידה ויש הקטנה של הגידול ,עושים ניתוח על פי מה שנשאר או שתמיד כורתים על פי המצב קודם הטיפולים
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה לרופא בענין גידול

הוספת תגובה

תמונה

• כחכוח גרון לאחר הרדמה כללית
    אלמונית
    10/01/2022

אתמול .9.1.2022 עברתי טיפול שיניים בהרדממה כללית. לאחר שחזרתי הביתה ונסיתי להירדם.. .. כל הלילה הרגשתי צורך לבלוע רוק מיד לאחריו הופיע כחכוך בלתי נשלט בגרון... יש מצב שפצעו לי את קנה הנשימה?? שואלת בדאגה ובכאב.

הוספת תגובה

תמונה

• לאחר טיפול שיניים להפנות לפורום שיניים

ד''ר גד לוטן
    10/01/2022

צריכה להפנות לפורום שיניים

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האם צריך כריתת קיבה על T1NOM0
    גבי
    03/01/2022

שלום דוקטור
    אני בן 71 .עברתי גסטרוסקופיה שבה נמצא פוליפ בגודל 13 מילימטר שנכרת במלואו בביופסיה חזר שזה אדנוקרצינומה שנובעת מ HGD אדנומה T1 N0 MO , סטייג 1A .חזרו על גסטרוסקופיה שם נראה עיבוי מוקוזלי קל במיטת הפוליפ ללא ממצא ברור מחשיד , ב EUS יש עיבוי מינמלי של המוקוזה עם הפרדה בין שכבות המעי ללא ממצא חשוד לממאירות,יש בלוטה אחת היפואקואית בשורש הצליאק בגודל 9 מילימטר שהיא קטנה בשביל לקחת ממנה ביופסיה .נלקחו ביופסית ממיטת הפוליפ ודגימות רבות נוספות שכולם חזרו ללא ממאירות .הציעו לי ניתוח לכריתת הקיבה .האם באמת צריך לעשות כריתת קיבה על T1NO M0

הוספת תגובה

תמונה

• יש לי שלשולים כול יומים כאב חזק בצד שמאל מת מכאבים כול היום תעזור לי
    עידן
    19/12/2021

שלום יש לי כבר שלוש שנים כאבים חזקים בבטן יש לי כול יום כאבים בבטן אין יום שאין ככה חזק כאבים עיוותים רוב הזמן והם כול היום ככה לא חולפים עוותים שמחומרים עם הזמן מרגיש גם גוש שיושב בבטן סביב הטבור ולפעמים בצד השמאלי של הבטן גוש לוחץ בוודאות וזה לא גזים מרגיש את זה בבטן זה זז ולוחץ קולנסקפיה מלאה לפני שנתיים גם אז היה כאבים עוותים ולא ראו כלום בקולנסקופיה עשיתי אחר כך קולנסקפיה קצרה שבודקת את הצד השמאלי שכואב לי יצא תקין רשום שנבדק עד 30 משו כזה בסיטי הראשון היה רשום במעי הדק התפשלות טרנזטורית ללא סימני חסימה בבטן שמאלית עליונה הודגם מבנה בצורת טרגט בדיוק איפה שכואב לי צד שמאל נראה לי שיש לי גידול בצד שמאל שעושה תכאבים גם מרגיש את זה זה כול יום ככה עשיתי 4 פעמים סיטי האם הוא יכול לפספס גידול בבטן ? עשיתי גםmri עם הזרקה לוריד ושתיתי חומר היה רשום נוזל בכמות קטנה באגן וזהו כרגע יש לי כאבים עוותים חזקים מה לעשות ? חוץ מהתפשלות בלי חסימה נוזל בכמות קטנה באגן וצקום בעמדה נמוכה הכול יצא תקין והכאב לא חולף לפעמים יש לי כאבים בצד שמאל של הכליות האם שווה לעשות אולסטדונד כליות או שסיטי שעשיתי יותר טוב?? מה לעשות בן 30 בדיקות דם תקינות תמיד אני הולך לבית החולים סורוקה ומשחררים אותי ואני מת מכאבים מה לעשות אין מי שיעזור לי אני לא יודע לאן לפנות ....

הוספת תגובה

תמונה

• עד כמה הניתוח חשוב במצבי
    גלית
    12/12/2021

שלום דוקטור
    אני בת 34 ויש יל ברקע תרומבוטיצופניה קלה ונטיה לדמם שלא מוסברת עדיין [אני עדיין בבירור] אבל הקסקפרון עוזר מאוד ותחת הקסקפרון אין לי שום דימומים .לפני שבוע נתקפתי בכאב חזק בבטן ימנית עליונה ומותן ימנית עם חום . נשלחתי למיון ושם עשו US ומצאו אבנים בכיס מרה ללא עיבוי דופן כיס מרה ,דרכי המרה אינם מורחבות ללא סימנים של דלקת .שוחררתי ונאמר לי שהחום אינו קשור ,החום עבר אחרי חצי יום
    כירורג המליץ לי לעבור ניתוח להסרת כיס מרה .המטולוג אמר שאני יכולה לעבור את הניתוח ושאני יקח הקסקפרון לפני ושיהיו טסיות מוכנות למקרה הצורך ,ואני שואלת מה מידת החשיבות של הניתוח לאור העובדה שיש לי בעיה לא מוסברת בקרישיות הדם וגם אני מעלה ספק אהם האירוע שחויתי אכן היה בילארי קוליק לאור העובדה שהיו גם כאבים במותן .האם אני צודקת?
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    עד כמה הניתוח חשוב במצבי

הוספת תגובה

תמונה

• לכי לעבור ניתוח כיס מרה כל עוד מצבך טוב

ד''ר גד לוטן
    12/12/2021

גלית
    עצתי לך , לכי לעבור ניתוח כיס מרה כל עוד מצבך טוב ולא במצב רע מבחינת כיס המרה ותפקודי הקרישה. סיימי עם הנושא בהקדם האפשרי.
    בהצלחה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קולקציה בלבלב לאחר ניתוח מעי גס
    רז
    07/12/2021

היי,
    לפני כמעט שבועיים נותחתי ניתוח חירום לכריתה תת שלמה של המעי הגס בשל חסימה, עדיין מאושפז.
    ההחלמה מהניתוח לא פשוטה, היה חשד לדלף בהשקה שנשלל לאחר שתי בדיקות סיטי, החשד הגיע כי אחד הנקזים שמחובר אלי התמלא פעם אחר פעם בנוזל עכור עם ערכי ליפאז ועמילאז גבוהים, עד שנאמר שזו אינה צואה אלא נוזל לבלבי.
    כיום, 10 ימים לאחר הניתוח, הנקז עדיין מתמלא בנוזל, הכמות משתנה מיום ליום, לפעמים יותר ולפעמים פחות.
    נאמר לי שבניתוח היתה פגיעה בלבלב.
    מלבד הנוזלים שיוצאים בנקז, אין לי כאבי בטן או בחילות, זה בעיקר רק זה.
    הרופאים לא מספקים לי תשובות, אני אשמח לדעת מה הטיפול המיטבי במצבי ואם חלילה, מתוך התיאור ובראייה שטחית בלבד - המצב מסוכן? ניתן להחלים במהרה?
    תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• דליפה מהלבלב דינה להיסגר בדרך כלל עצמונית

ד''ר גד לוטן
    08/12/2021

הזוי בעיניי שחולה מאושפז צריך לשאול שאלות מזר ולא מהמנתח.
    דליפה מהלהלב דינה להסגר בדרך כלל עצמונית ובעיקר משינוי הכלכלה ותרופות שמדכאות הפרשה במערכת העיכול.
    רק אם זה יכשל יש דרכים נוספות בעזרת רופא גסטרו מיומן.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מה יקרה אם הוא לא יעבור את הניתוח
    גבי
    14/11/2021

שלום דוקטור
    אבי בן 70 אחרי אירוע מוחי מלפני 13 שנה ,הולך על קביים .עשה CT וזה התוצאות .מצב אחרי חבלה בעבר , פגיעה בסערפת שמאלית עם התכנסות מעי גס ושומן מזנטריאלי לתוך בית החזה . גורם לתמט פסיבי ולהגדלת נפח בית החזה ,סטית מדיאסטנום ימינה ללא אגירת CO2 וללא היפוקסיה .ביעוץ כירורג התמט הוא פסיבי וממליצים על ניתוח גדול בגישה אבדומינלית טורקלית משולבת
    האם יש הכרח בניתוח ומה יקרה אם הוא לא יבור את הניתוח
    תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה לרופא כאבים קבועים בבטן יותר שמאלית תחתונה קבוע לא חולף לדקה
    עידן
    06/11/2021

שלום יש לי כבר שלוש שנים כאבים חזקים בבטן יש לי כול יום כאבים בבטן אין יום שאין ככה חזק כאבים עיוותים רוב הזמן והם כול היום ככה לא חולפים עוותים שמחומרים עם הזמן מרגיש גם גוש שיושב בבטן סביב הטבור ולפעמים בצד השמאלי של הבטן גוש לוחץ בוודאות וזה לא גזים מרגיש את זה בבטן זה זז ולוחץ קולנסקפיה מלאה לפני שנתיים גם אז היה כאבים עוותים ולא ראו כלום בקולנסקופיה עשיתי אחר כך קולנסקפיה קצרה שבודקת את הצד השמאלי שכואב לי יצא תקין רשום שנבדק עד 30 משו כזה בסיטי הראשון היה רשום במעי הדק התפשלות טרנזטורית ללא סימני חסימה בבטן שמאלית עליונה הודגם מבנה בצורת טרגט בדיוק איפה שכואב לי צד שמאל נראה לי שיש לי גידול בצד שמאל שעושה תכאבים גם מרגיש את זה זה כול יום ככה עשיתי 4 פעמים סיטי האם הוא יכול לפספס גידול בבטן ? עשיתי גםmri עם הזרקה לוריד ושתיתי חומר היה רשום נוזל בכמות קטנה באגן וזהו כרגע יש לי כאבים עוותים חזקים מה לעשות ? חוץ מהתפשלות בלי חסימה נוזל בכמות קטנה באגן וצקום בעמדה נמוכה הכול יצא תקין והכאב לא חולף לפעמים יש לי כאבים בצד שמאל של הכליות האם שווה לעשות אולסטדונד כליות או שסיטי שעשיתי יותר טוב?? אני מרגיש גוש בבטן שלוחץ לי על הבטן הגוש זז בבטן ולוחץ.על הטבור ועל צד שמאל היה התפשלות בסיטי בלי חסימה האם סיטי יכול לפספס גוש בבטן וגידול עשיתי 3 פעמים סיטי בטן ..אשמח לעזרה תודה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי בטן

ד''ר גד לוטן
    06/11/2021

מניח שעברת כבר רופא אחד או שניים וזה סוג התלונות שצריך להבדק פיזית ולא רק לשמוע הסיפור
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הריון לאחר ניתוח לפרוסקופי
    אורטל
    03/11/2021

לדר שלום,
    כמה זמן לאחר ניתוח לפרוסקופי לכריתת כיס מרה ניתן להכנס להריון?

הוספת תגובה

תמונה

• ניתוח כיס מרה לפרוסקופי ודימום מהטבור
    עמי
    30/10/2021

לדר׳ שלום,
    אני לאחר ניתוח כיס מרה שמהלכו היה תקין לחלוטין
    היום לאחר כ 6 ימים מהניתוח הלפרסקופי
    הופיע דימום מהטבור לא כמויות של דם אלה קצת דם שנוזל ומתקרש ( מאחד החתכים שבוצעו בטבור)
    האם הנ״ל תקין? מה יכולה ליהיות הסיבה לכך?

הוספת תגובה

תמונה

• באיזה חוט נתפר הטבור ואם תפר לא נמס

ד''ר גד לוטן
    31/10/2021

צריך להבדק לודא באיזה חוט נתפר הטבור ואם תפר לא נמס האם עבר דרך העור חייבים להוציאו.
    לחזור למנתח הוא יודע כל הפרטים

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• 5 ימים לאחר ניתוח כיס מרה ונפיחות באיזור הטבור
    אני סיוון בוקובזה
    28/10/2021

היי , עברתי ניתוח לכריתת כיס מרה ביום ראשון 24.10 ניתוך במהלך תקין למחרת בבוקר כבר שוחררתי הבייתה הפלסטרים מהניתוח נפלו לאחר יומיים
    עד עכשיו יש כאבים ורגישות באיזור הטבור ונפיחות ממש כמו גולה
    האם זה תקין?
    בנוסף יש משהו שניתן לעשות עם הצלקות ? מתי אפשר למרוח משחה לצלקות והאם יש טיפול שניתן לעשות על מנת לטשטש?

הוספת תגובה

תמונה

• לאחר ניתוח נא לשאול את המנתח שלך

ד''ר גד לוטן
    28/10/2021

המון שאלות ובהחלט במקום אך לכל מנתח גישה משלו . זמן קצר כל כך אחרי ניתוח שאלי את המנתח שלך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה