פורום ניתוחים לפרוסקופים (כירורגיה לפרוסקופית) - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו ללמוד על ניתוחים זעירים פולשניים ולקבל מידע על ניתוח קיצור קיבה, חסימת מעיים, כריתת כיס מרה, הרניה, גידול במעי, ניתוח במעי הגס, קשירת חצוצרות, ניתוח להזעת יתר, אפנדיציט ועוד

מנהל הפורום

ד``ר גד לוטן
ד"ר גד לוטן
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר גד לוטן ללא פרסום בפורום

• בשביל מה דרוש מלווה בקולונוסקופיה?
    דני
    11/02/2020

שלום רב ד'ר
    אני מבין שלצורך בדיקת קולונוסקופיה,
    מחייבים לבוא עם מלווה,
    האם זה בגלל שמטשטשים את הנבדק, ואולי עדיין יהיה מטושטש אחרי הבדיקה, ויתקשה להגיע לבד הבייתה, או שיש סיבה נוספת?
    הבנתי שהמטופל מטושטש בדורמיקום, אז מי מלביש אותו בחזרה אחרי הבדיקה?
    לבסוף, באם יש מצב שהנבדק ללא מישפחה, ערירי, ואין מישהו שיכול ללוותו לבדיקה,
    מה קורה אז? מהי הפרוצדורה במקרה ולא ניתן להשיג מלווה?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• ליווי

ד''ר גד לוטן
    11/02/2020

השאלה לפורום גסטרו ולא ניץוחים לפרוסקופיים

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אבצס פריאפנדיקולרי ודלקת תוספתן- נפיחות במותן ימין
    ‫ניר סימן טוב‬‎
    09/02/2020

לפני חודשיים אובחנתי עם אבצס אפנדיקולרי ודלקת בתוספתן. במשך חודשיים טופלתי באנטיביוטיקה והייתי במעקב. לאחר חודש וחצי ללא שינוי ברמת הכאב וגודל האבצס שהיה קטן מידי לניקוז הוחלט להפסיק את האנטיביוטיקה ולחכות להחמרה או להחלמה טבעית של הגוף.
    במהלך השבועיים ללא אנטיביוטיקה המותן הימנית שלי התנפחה (התוספתן שלי גבוהה באופן יחסי, מתחת לכבד), והכאבים התגברו.
    בבדיקת אולטרסאונד בתום השבועיים נראה שהאבצס אכן גדל ועברתי ניקור מלא ללא נקז. לאחר שבוע כאוב ביותר באזור המותן הימנית התאשפזתי שוב, ביצעתי קולונוסקופיה שיצאה תקינה ועברתי ניתוח מורכב להוצאת תוספתן עם נקז. שוחררתי אחרי יומיים של התאוששות, עברו חמישה ימים מהניתוח והנפיחות במותן התגברה והכאבים חזרו.
    ללא חום, בדיקות שתן תקינות, CRP אחרון 21.
    מה זה יכול להיות ומה אני צריך לעשות?

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך טיפול

ד''ר גד לוטן
    09/02/2020

הפרטים שאתה יכול למסור הם חלקיים בהליך קבלת החלטות במקרה מורכב שכזה ולכן תחזור למקום שניתחו אותך ותציג את הבעיה

הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אפשרות לחזרת בקע לאחר קולונוסקופיה
    יותם
    04/02/2020

שלום לרופא
    אני בן 60, מידיי 5 שנים עובר קולונוסקופיה,בגלל סיפור מישפחתי של אחד ההורים [האמא] של סרטן המעי הגס,
    בשנת 2015, עברתי ניתוח לפרוסקופי דו צדדי במפשעה, עקב בקע מיפשעתי,
    השנה אני אמור לבצע שוב קולנוסקופיית ביקורת,
    חשבתי על הבקע שהיה, ויש לי שאלה, או שתיים,
    יודע שבבדיקה מנפחים את המעי באויר, ומופעל לחץ על הבטן,
    מטבע הבדיקה,ולכן, האם יתכן וכתוצאה מכך, עלול הבקע לחזור?או להיווצר אחד אחר?עד מידה שידרש ניתוח תיקון נוסף?
    או אפשרות מסוג זה,?קיימתעקב הקולונוסקופיה?
    ואם אכן כן, באיזו סבירות? ובמה זה תלוי?
    חן חן

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חזרה של בקע

ד''ר גד לוטן
    04/02/2020

לא שמעתי מימי אפשרות שקולונוסקופיה גורמת לשבר. אם יש בקע חוזר לא קשור לקולונוסקופיה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי בטן חודשיים וחצי ויציאות מרובות
    אנונימית
    29/01/2020

שלום דר', שאלה בבקשה. בת 66. לפני חודשיים וחצי התחילו לי כאבי בטן נוראיים, למטה, באמצע כבר לא מזהה איפה. עשיתי U.s איברים יצא בסדר, מחכה לפאפ מרופא נשים בדיקה ידנית בסדר. חודש הבא יש לי תור לגסטרו ולעשות קולנוסקופיה שלא עשיתי 25 שנה. כאבי הבטן מעירים אותי כל לילה במיוחד בחלק התחתון וגם בימין ובאמצע. הכאבים יוכלים להמשך שעות ופתאם יש הפוגה ואז חוזרים. גם יש לי יציאות מרובות שלא מובנות לי. לפעמים שאני עושה פיפי אז גם יש לי יציאה קצת מוזר. האם אלה תסמינים של סרטן המעי הגס? אני ממש חרדה ומפחדת. לא קרה לי מעולם כאלה כאבים בכלל ובטח שלא נמשכים תקופה כזאת ארוכה. תודה על תשובתך הכנה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• נימול בידיים וברגליים אחרי בדיקת אאורטה
    ליאן
    11/01/2020

לפני 4 וחצי שנים עשיתי את אותה הבדיקה. קראתי באינטרנט שבדיקת אאורטה עושים פעם אחת בחיים (אני מעשנת לא מעט) והרופאה משום מה כנראה לא בדקה שאכן הבדיקה נעשתה ורשמה לי שוב. משום מה לפתע יש לי בכפות הרגליים וברגליים ובכפות הידיים נימול כל הזמן (לא היה לי דבר כזה לפני כן) כאילו הם נרדמים, בישיבה וכשאני שוכבת ולעיתים גם בהליכה.גם כשאני ליד המחשב מקלידה מרגישה את זה כל הזמן. האם יש לבדיקה הזאת של כלי הדם שלוחצים עם המתמר עליו תופעות לוואי של התסמינים האלה ? ממש ממש לחוצה. תודה רבה מקרב לב.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת אולטראסאונד

ד''ר גד לוטן
    11/01/2020

ממש לא בטוח שהשאלות שלך אמיתיות . אשה בהריון עושה לפחות 3 בדיקות והריון נמשך פחות משנה.....
    רק בריאות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת אולטראסאונד של כל חלל הבטן
    דפנה
    10/01/2020

דר' שלום רב, עשיתי היו u.s. \בטן עליונה כולל כליות - 6705 כליות ואדרנלים - 6772 שלפוחית השתן - 6715 אאורטה - בדיקת סקר -6891 הטכנאית לחצה לי כל כך חזק שממש צרחתי ואמרתי לה כואב לי יותר בעדינות, כמעט הגיעה לי לגב וטענה שככה עושים את הבדיקה אחרת לא רואים. שאלתי האם מלחץ כזה (עשיתי בעבר בדיקה כזאת לעולם לא הכניסו לי את המתמר עמוק כל כך) יכול להיגרם נזק לאיברים בתוך הגוף כבד, לבלב, כליות וכו' למחוץ אותם או לפוצץ אותם או לעורר משהו או נזק כל שהוא אחר? האם חוזק כזה תקין? האם קרה בעבר אי פעם למישהו מבדיקת u.s נעשה נזק בבטן? תודה לך על תשובתך הכנה וקצת אחרת. אני די מבוהלת והאמת יצאתי ממנה עם כאבים בצד הכליות שלא היה לי בכלל קודם וגם לפתע כאב במפשעה רגל שמאל וכאילו לא היתה לי שליטה לעמוד עליה ואחרי שניה הסתדר, כאמור כל זה קרה אחרי הבדיקה לכן שואלת. סופש נעים ושוב תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקת אולטרטסאונד

ד''ר גד לוטן
    10/01/2020

לא שמעתי מימי נזק שנגרם מבדיקה. אם הטכנאי לא היה עדין תפני למקום שעשית הבדיקה ותודיעי להם. נזק לא יכול להגרם לך.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה

ליאן
    10/01/2020

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים אחרי לפרוסקופיה בקע טבורי
    עדי
    31/12/2019

שלום, אני שבוע אחרי ניתוח לפרוסקופי לתיקון בקע טבורי, ההחלמה הייתה בסדר עד כה, ביומיים האחרונים החלו להופיע מה שנראה לי כמו נתפסות שרירי הצלעות אחרי שינה, צד ימין לרוב קופץ חזרה למקומו אבל שמאל נשאר דיי דואב.
    ניסיתי להרים רגליים (ישנה על הגב מאז הניתוח ) אך ללא הועיל הצלעות עוד כואבות, מה ניתן לעשות? האם יש ממה לחשוש?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים לאחר ניתוח

ד''ר גד לוטן
    31/12/2019

צריכה לפנות למנתח לבקורת

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי בטן בעקבות מישוש בטן של רופאה
    ליאן
    19/12/2019

שלום דר' ותודה מראש, שבועיים יש לי כאבי בטן שמעירים אותי גם תוך כדי שינה בחלק התחתון של הבטן, גם באמצע בצד ימין בישיבה כבר לא יודעת איפה כואב לי כל חלל הבטן...הייתי אתמול אצל רופאה כללית שמיששה לי את הבטן ונתנה לי בדיקות כולל u.s בטן. היא מיששה לי מאד חזק ושמתי לב שהכניסה את היד חזק בתוך הבטן, אמרה שלא מרגישה שהכבד או הטחול מוגדל. השאלה שלי, האם ממישוש חזק מאד והכנסת היד פנימה יכול בטעות כמובן להיגרם נזק לאיברים כי אני מבינה שהיא תופסת את האיבר ולוחצת עליו? כי עכשיו אחרי הבדיקה כואב לי יותר. קרה בעבר בטעות שרופא לחץ על איברים והם נפגעו. אודה לך מקרב לב על תשובתך הכנה. תודה רבה ליאן.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

ד''ר גד לוטן
    19/12/2019

למרות ניסיוני של למעלה מ 35 שנים במקצוע לא שמעתי על בדיקה, עמוקה ככל שתהיה, שגרמה לנזק באיברים פנימיים

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סוג תפרים בניתוח פתיחת בטן לכריתת רחם
    שיר
    25/09/2019

מועמדת לכריתת רחם עם שרירן גדול שבוע 19 האם יש הבדל בהחלמה בחתך בטני שתופרים בתפרים פנימיים ללא נגיעה בשרירים. או חתך רגיל שתופרים עם סיכות. מה ההבדל ברמת הצלקת וזמן ההחלמה?והאם שיטה אחת טובה על השניה?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תפרים

ד''ר גד לוטן
    26/09/2019

ההחלטה על סוג וצורת התפירה היא החלטה של המנתח ואין הבדל משמעותי בין הסוגים השונים ולכן קיימות שיטות שונות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הפסקות בשמוש מיקרופירין, לחינם, מהן ההשלכות?
    יעקב
    19/09/2019

שלום
    יש לי בעיות בכלי הדם, בעורק הצוואר צד אחד היצרות 25%,ובבצד השני החלה אי סדירות באיזור אינטימה,
    לפני4 שנים עברתי אירוע רפרוף עליות,
    ישנו MVP
    י.ל.ד יתר שומני דם
    קרסול ימין נפוח דרך קבע ,לא אובחן הגורם,
    בעבר הרחוק 1998 התגלה במקרה בדופלר, DVTישן דו צדדי מאחורי הברכיים
    הטיפול שאני לוקח הוא ליתר.ל.ד ליפידים
    קרדילוק, טמבקור אומפרדקס טריטייס ומיקרופירין
    עקב צורך לעקירות שורשים, נקבעו לי תורים,
    בחודש יולי היה תור ולקראתו הפסקתי את המיקרופירין לשבוע,לבסוף לא בוצעה עקירה כי הרופא לא בא
    בחודש אוגוסט שוב הפסקתי מיקרופירין והפעם בוצעה עקירה, והיה לי תור להיום,כשאני שוב שבוע בהפסקה של מיקרופירין, לא בוצעה עקירה כי הרופא עזב[כללית סמייל]נתנו לי תור לעוד שבועיים,
    אני שואל לגביי ההשלכות על ההיצרויות וכלי הדם,כשמפסיקים את האספירין שוב ושוב ושוב כשזה במצטבר יוצא אולי חודש הפסקה,מה מידה ההחמרה שזה יוצר שם במקום ההיצרות?
    ובמידת ההיצרות?בכמה זה מחמיר את מחלתי, מצבי, שהוא לא מי יודע מה,גם ככה.
    ומה יהיה אם אלך לעקירה ולא אפסיק את האספירין?אסתבך עם דימום?
    תודה עבור המענה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אספירין

ד''ר גד לוטן
    20/09/2019

השאלה שלך מאד במקומה אבל לא באתר הנכון, צריך לשאול השאלה בפורום כלי דם ולא כירורגיה לפרוסקופית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מס שאלות אחרי אפנדיציט
    דני
    25/08/2019

אני 4 ימים אחרי ניתוח לפרוסקופי להוצאת אפנדיציט, לא התפוצץ.
    כל החתכים בצד השמאלי של הבטן, משמאל לקו הטבור
    כל פעם שאני מרים את רגל שמאל אני מרגיש כאילו קפיצה בשריר הבטן... מה משמעות הכאב הזה?

בנוסף, הרמתי מס פעמים את הילד הקטן שלי( כ15 קג), יש לנו עוד ילדים וא י לא יכול שלנוח לחלוטין באוגוסט עם הילדים
    השתדלתי "להרים מהכתפיים" אך לאחר מכן חשתי כאב עמום בבטן( שעבר אחכ)
    האם יתכן וגרמתי נזק להחלמה?

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• לאחר ניתוח תוספתן

ד''ר גד לוטן
    25/08/2019

אתה מוקדם לאחר ניתוח. תקופת ההתאוששות כשבועיים והתאורים שלך מקובלים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חייב לשכב ישר כול תזוזה עושה לי כאבים במעיים מזה
    עידן
    20/08/2019

שלום סובל מכאבי בטן תחתונה שהולכים ומחריפים מיום ליום והכאב קבוע בבטן תחתונה מימין ושמאול יוץר משמאול עברתי בירור סיטי בטן עם שתיה חומר ניגוד היה רשום במעי הדק התפשלות טרנזטורית ללא סימני חסימה בבטן שמאלית עליונה הודגם מבנה בצורת טרגרט איר כךmri מעי דק לא ראו את זה רק נוזל באגן עשו לי עוד סיטי אחר כך אנטוגרפיה היה תקין ובשיקוף ראו הרחבת מעי גס איך בשיקוף ראו בסיטי לא ?אני לא יכול לקפל רגלים או לתכפוף כי כואב לי כול המעיים שיושב רגיל חייב לשכב ישר תמיד מזה יכןל להיות?הלכתי לסורוקה ומשחררים אותי סובל מאוד אשמח לעזרה אני מבאר שבע תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים בבטן תחתונה ואפנדציט
    לילך
    14/08/2019

שלום רב, לפני שבוע כאבים חזקים שהתחילו בבטן תחתונה ועברו לצד ימין, עם ריבאונד, הופניתי למיון בחשד לאפנדציט. סי טי יצא גבולי -"קוטר גבולי 7-7.5 מ"מ מכיל בחלקו המקורב ח.נ במיקום אחרי למקום. ללא הזמנת שומן סביבו". הוחלט על אשפוז עם טיפול אנטיביוטי. הספקתי לקבל 2 מנות אנטיביוטיקה לוריד. לאחר מכן הייתה בדיקה של רופא, בבדיקה לא היה כאב בבטן בכלל. הרופא החליט להספיק טיפול אנטיביוטי ולהתחיל לאכול כלכלה רכה. הייתי באשפוז יום נוסף. שוב למחרת בדיקת רופא, ללא כאב, ושחרור הביתה. השאלה שלי היא האם לא חובה לסיים את הטיפול האנטיביוטי כדי שהדלקת או מה שזה לא היה, יחזור שוב? (כמו בדלקת גרון שיש חובה לסיים את כל הטיפול האנטיביוטי). אני מרגישה כאב מאד חלש מהאיזור ולכן החשש. תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אפנדיציטיס

ד''ר גד לוטן
    14/08/2019

טיפול מוזר בעיניי. יש טיפול לא ניתוחי לדלקת תוספתן אך כאן הוא הופסק ולא הושלם. גם עם טיפול מלא סיכויי הכשלון בין 40-60%.
    כרגע אין משהו לעשות מלבד לקבל החלטה לנתח התוספתן באופן מתוכנן.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקה ידנית של הבטן,כשברקע היה ניתוח בקע
    דני
    17/04/2019

שלום
    בסוף שנת 2015 עברתי ניתוח לפרוסקופי דו צדדי לבקע מיפשעתי,
    תקופה דיי ארוכה ,של חודשים אחריו,חשתי כאבים במקום הבקע,
    כעת חליתי, כאבי בטן ושילשול, הרופא ,אני לוקח בחשבון,שירצה לבדוק את הבטן,ידנית,אני חושש מ
    הלחיצות על הבטן, האם ישנה אפשרות אפילו דיי לא שכיחה, שלחיצות על מקום הניתוח,ששם הרשתות שהוכנסו,הלחיצות עשויות לגרום אחר כך כאבים, או אולי שינוי במיקום רשתות,או שינוי פיזיולוגי אחר,?ששיגרום לאיזו שהיא תופעה, או אולי כאב?
    האם מוטב שלא ללחוץ על הבטן כלל?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקה

ד''ר גד לוטן
    17/04/2019

אין מצב. הרשתות כבר לא יכולות לזוז ואין סיכוי שבדיקה תגרום נזק.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האם מותר לעשן אשמח לתשובה תודה
    משה
    09/10/2018

עבר שבוע אחרי הניתוח האם מותר לעשן נרגילה אחרי ניתוח פנטסטית

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה