פורום פגים - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• אוכל לפג
    אמא חדשה
    24/01/2013

שלום רב שלום רב ילדתי בשבוע 32 וכרגע בני בן חודש. אני קצת מבולבלת.לגבי האוכל ואשמח לקבל הכוונה על.מספר דברים:
    1.מה כמות הסימילאק שיש לתת בכל האכלה?בפגיה קיבל 55.ומתי להגדיל כמות?
    2.הוא פלט מס פעמים מהאף ונשנק מה שהיה מאוד מפחיד ומלחיץ-רופא בכללית אמר שזה כתוצאה מהאכלת יתר.. מה עושים?
    3.אני מאכילה אותו בבקבוק של אוונט עם פטמה מספר 2 האם זה בסדר הוא שצריך להעביר לפטמה מס 1?
    4.האם הסטירילזטור מספיק טוב מבחינת חיטוי מלא?
    5.מתי כדאי לתת ברזל לפני הארוחה אחרי או באמצע?

6.הוא שוכב בעריסה וכל ומידי פעם מאדים ומתכווץ-מדוע?
    אולי ההיתי צריכה לקרוא לעצמי אמא לחוצה...
    בתודה מראש
    אני

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אוכל לפג - תגובה

דפנה דוידי
    24/01/2013

תשובות לשאלות
    לגבי ברזל העיקר לתת ממש לא חשוב מתי,לא לשים בתוך הבקבוק אלא ישירות לפה או בכפית,להערכתי זקוק לפטמה הכי קטנה ,פיטמה 2 ,גדולה מדי,יכול להיות שזאת הסיבה שמשתנק,לגבי כמות סימילאק כמה שוקל היום?האם 55 מספיק לו?סימילאק פגים מעלים להערכתי כל 30 ,ולכן הקפיצות הם ב30 CC ,איך נותנת 55 ?מכינה שני בקבוקים ואז שמה 55 ?לגבי הפליטות מהאף רושם שאוכל מהר מידי,לא ניראית לי האכלת יתר.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

אמא חדשה
    25/01/2013

תודה רבה
    הוא שןקל נכון ליום שני קילו ארבע מאות
    לגבי דרך מתן האוכל אני עושה מנה של שישים סיסי והוא לא מסיים את הכל.
    העברתי אותו לפטמה מס 1 יש שינוי
    אב מה ניתן ךעשות נגד עצירות?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך תשובה

דפנה דוידי
    25/01/2013

פורמולה לפגים ידועה כעושת עצירות,אפשר לשחק בן סימילאק פגים או מטרנה פגים ולראות אם יש שינוי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רפלקס בליעה ומציצה
    אמא לתאומים
    27/12/2012

היי אני אמא לתאומים בגיל 3 חודשים בן ובת נולדו בשבוע 29+6 הילד נולד 1.151 והילדה 916 גרם הילד השתחרר אחרי חודש והילדה עדיין מאושפזת הייתה מונשמת עד לפני כמה ימים יש לה בעיית בליעה אין לה את רפלקס הבליעה והמציצה ואנחנו מתפללים שזה ישתנה אם מישהו מכיר את הסיפור בבקשה שיסביר לי אני מיואשת

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• רפלקס בליעה ומציצה - תגובה

דפנה דוידי
    28/12/2012

שלום רב
    מכיוון שזוהי בעייה רפואית,כדאי מאוד להתיעץ אם הצוות המטפל מה דעתו בעניין.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מיואשת

אמא לתאומים
    30/12/2012

אני אשמח לשמוע אם מישהו מכיר את הבעייה הזו

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשאלי בפורום רפואת תינוקות פה באתר

אסי
    09/01/2013

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רפלקס בליעה ומציצה - תגובה

דפנה דוידי
    31/12/2012

באתר זה רק אני עונה ולא אנשי מקצוע אחרים,תנסי למצוא אתרים של רופאי ילדים ,מכיוון שזו בעייה רפואית מורכבת.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מה ההשלכות של HMD לפג
    גבריאל
    24/12/2012

שלום רב,
    בני נולד (יחד עם אח תאום) בשבוע 35, במשקל 2.4 ק"ג, ולאחר כשעתיים במחלקת יילודים הועבר לפגיה עקב אנחות וקוצר נשימה מהרגע שנולד.
    בפגיה רשמו שהוא "מתנשם עם דה סטורציות עד 88% באויר חדר. צילום חזה - חשד ל- RFLF ובהמשך תבנית המתאימה ל- HMD."
    רציתי לדעת האם קיים סיכוי שהמצב המתואר לעיל (שככל שאני מבין אותו - חוסר חמצן בדם) גורם לפגיעה נוירולוגית/קוגנטיבית שתלווה את הילד בהמשך?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מה ההשלכות של HMD לפג - תגובה

דפנה דוידי
    26/12/2012

hmd או בשמו החדש RDS RESPIRATORY DISTRESS SYNDROM מאפינת פגים,הסיכון לתופעה עולה בלידת תאומים,התופעה מתאפיינת בבעייה נשימתית וחוסר חימצון מתאים לרקמות אם צורך בחמצן ולפעמים בהנשמה,ככל שהפג גדול יותר גם בשבוע וגם במשקל,הוא יוכל להלחם טוב יותר.
    להערכתי אם טיפול נאות לא ישאר זכר,והוא יגדל רגיל
    כדאי להתיעץ אם הצוות המטפל בפגיה הם יודעים הכי טוב מה קורה אם הילד

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אמא לפגית
    שרי
    04/08/2009

שלום...
    אני שרי בת 21 נשואה ואמא טרייה...לתינוקת ראשונה:)
    קצת מוזר להרגיש אמא כשהתינוקת שלך לא נמצאת לידך ..הסיפור התחיל לא מזמן בב18-8 שההיתי בשבוע 26 והתחילו צירים ופתיחה של 2 הגעתי לשמירת הריון ובזכות הרופאים הצלחתי להגיע ל26 ו6 ימים התאריך כבר 24-8-09שכנראה הילדה לא רצתה לחכות יותר והתחילה לעשות לאמא בעיות כבר מעכשיו:) הצירים חזרו והפתיחה הגיעה ל5 ומשם אני כבר לא ההיתי מודעת למה שמתרחש סביבי מיד הכניסו לחדר הניתוח אני בלידה! ההיסטריה לא נחסכה ממני התעוררתי אחרי כמה שעות ולא האאמנתי שזהו מסע של אמא לפגית. הקטנטנה שלי נמצאת באינקובטור יש עליות וירידות קצת קשה להבין מה שמתרחש אצל הגוף הקטנטן הזה היא נולדה 993 גרם ממש פיצפונת הכול נהיה מוזר ולא מובן אני כל כך רוצה שתהיה בזרועתיי הדרך ארוכה וקשה המון שאלות ואין תשובות אני באמת אמא?? למה אני לא מרגישה ככה?? וכל כך כואב לראות אותה שם בעזרת השם הכול יעבור והיא תהיה איתנו אני מאמינה בלב שלם שיהיה בסדר אבל עדיין אני מרגישה מאד מוזר לחיות את חיי שהיא שם ואני כאן התיאבון ירד ואין לי חשק לחייך אני מאלצת את עצמי להיות חזקה כי מי יטפל בי בסופו של המסע כשהיא תגיע אלי?.? התמיכה שלכם והידע שלכם יתרמו למסע הלא נודע לעבור טיפ טיפה יותר בקלות:)

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מזל טוב

אמא לאלעד
    04/08/2009

אני ממש מבינה אותך כאמא לפג בשבוע 24 700 ג"ר.
    כיום אנחנו בבית והוא בן 9 ח'.

מאחלת לכם בריאות והתמודדות לא קשה בפגיה .

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קודם כל מזל טוב!

מיכל
    04/08/2009

אני יודעת שזו תקופה ממש לא פשוטה וצריך המון כוחות בשביל לעבור אותה.... לי עזר מאוד לחשוב כל הזמן על הפרס שמחכה לי בסוף- נסיכה מדהימה שתהיה איתי בבית וזה אכן מה שקרה :-)
    אז באמת תנסי לאגור כמה שיותר אופטימיות וסבלנות (שקולטים מההודעה שיש לך!) ותזכרי שהתקופה הזאת בסוף תעבור. השהות בפגיה היא כמו רכבת הרים, יש עליות ויש ירידות וצריך להיות מוכנים לזה ולדעת שגם אם יש פתאום קושי או בעיה יהיה בסדר והמצב ישתפר. אני מקווה שאצלכם השהות תעבור כמה שיותר חלק וכמה שיותר קצר!!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום

יסמין
    06/08/2009

היי
    מזל טוב על הקטנטנה שנולדה לך. מי כמוני מבינה מה את עוברת. הילדה שלי נולדה 818 גר' ושהתה חודשיים ושבוע בפגיה. היום היא בת שנה ותשעה חודשים (טפו, טפו, טפו).
    נכון זו תקופה מבלבלת, מפחידה אך בלי עיו הרע הכל עובר.
    לי היה קשה להבין שהלידה הראשונה שלי לא הייתה כמו שדמיינתי אבל זו לא קלישאה שהזמן עושה את שלו.
    ובעזרת השם הקטנה תגיע הביתה, ותגדל ותתחזק.
    אז תחזיקי מעמד, תמיד טוב לפרוק מהלב ולדבר עם הורים שעברו את מה שאת עוברת
    ושוב מזל טוב.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אמא לפגית...

ליאת גנון
    19/08/2009

שלום לך, גם אני עברתי סיפור כמו שלך בדיוק לפני שנה.. ילדתי בשבוע 25+2 משקל הילדה היה 620 גרם.. היום היא בת שנה ושוקלת 5300 ק"ג התהליך שעוברים מאוד קשה לפעמים עד היום יש לי ימים בלי מצבי רוח על מה שעברתי אבל שאני רואה את הילדה הכל שונה.. תמיד שיהיה לך מצב רוח לידה שהיא לא תרגיש שאת עצובה.. או שקשה לך.. המון סבלנות ותדברי אליה המון זה עוזר מאוד גם לך וגם לה.. וביום שתחזיקי אותה את תתרגשי מאוד ויכאב לך להחזיר אותה לאינקובטור אבל תתעודדתי שבעוד זמן קצר היא תיהיה בידים שלך כל היום ואפילו בלילה..
    הילדה שלי בת שנה והיום אני מרגישה אמא.. שהיא רוצה אותי.. שהיא מחפשת אותי עכשיו אני מעכלת שמשהי תלויה רק בי וזה כל האושר שבעולם..
    חמודה שתמיד יהיה לך חיוך על הפנים ליד הילדה הכי חשוב...

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פגית

מעיין
    20/12/2012

לי יש ילדה שנולדהבשבוע 24 650 גרם כיום היא בת שנה שוקלת 8 קילו למי יש תשובה מתי היא תלך או תזחיל או תעמוד לבדה או שתעשה משהו היא כבר בת שנה וחודשיים ולא עושה כלום חוץ מלהרים את הראש ולהסתבובב לצד אחד בלבד עברנו חוויה קשה4 חודשים בפגייה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פגית - תגובה

דפנה דוידי
    20/12/2012

שלום מעיין
    בחישוב גיל מתוקן בתך היא סביב גיל 8 חודשים,וגם לגיל 8 חודשים אם מה שאת מתארת נכון אז היא בהחלט אם איחור התפתחותי תינוק בן 8 חודשים אמור להתהפך לשני כיוונים,להסתובב על צירו,לברבר עיצורים חוזרים על עצמם,להעביר חפצים מיד ליד ויש כאלה שכבר מתחילים להראות סימני זחילה אחורה וסימני התישבות,
    האם בתך מטופלת וחייבת להיות מטופלת במכון להתפתחות הילד מטעם קופת החולים שלכם או בית החולים שנולדה ומה אומרים שם?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פגית

מעיין
    20/12/2012

היא במעון שיקומי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פגית

מעיין
    20/12/2012

יש לה גם טונוס שררים ירוד כללי הופוטוניה מתי את חושבת שהיא תילך?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך

דפנה דוידי
    21/12/2012

מעיין היקרה
    כדי להיות מציאותיים עד כמה שזה קשה,לבתך יש המון שלבים לעבור עד להליכה,הטוב ביותר להתיעץ אם צוות המטפלים,עד כמה שיש להם תשובות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פגית - תגובה

דפנה דוידי
    24/12/2012

אין לי מושג,דברי אם הצוות המטפל במעון

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חשית פג לקהל
    אנונימית
    10/12/2012

שלום רב, ביתנו נולדה בשבוע 33 במשקל 2285 .
    גיל כרונולוגי חודש ושבועיים וגיל מתוקן 0.
    לפני כשבוע היא שקלה 3100. בפגיה נאמר כי יש להמעיט ולהמנע בתקופה הקרובה לחשוף אותה לאנשים ובמיוחד לילדים. מתי מומלץ להתחיל לחשוף אותה לאנשים ובעיקר לילדים אפילו לא חולים?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• חשית פג לקהל - תגובה

דפנה דוידי
    11/12/2012

מכיוון שזהו חורף אין שליטה על הוירוסים בחורף,אם צריך ללכת לאיזשהו מקום אם הילדה הולכים,ונזהרים ומבקשים מאנשים לא להרים הרבה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בעיות עם האוכל
    יפים
    09/12/2012

שלום רב.

בתי כיום בת 5 חודשים ושבוע.נולדה בשבוע 36 במקשל 1600 ק"ג.בתקופה הראשונה לאחר השיחרור מהפגיה אכלה מטרנה ועד 4 ק"ג הוסיפה במשקל די יפה.לאחר מכן המליצה הרןפאה לנסות להאכיל אותה עם אנפמיל.גם פורמולה זו היא אכלה יפה(למצבה)די יפה,אך בזמן האחרון היא לא אוכלת טוב.שוקלת 4.900 ק"ג ואוכלת כמות של 120-130 שלגילה זה מאוד מעט.בדיקות הדם שעשינו הראו שהכל תקין.היא צוחקת,עושה קולות,מתהפכת לבד,מרימה את עצמה כמעט עד מצב ישיבה,טך עניין האיכל מאוד מדאיג ומתסכל.לפי מה שנאמר לנו עד גיל שנה תינוקות שנולדים במשקל נמוך משיגים את הרגילים.

אודה לכם על תשובה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בעיות עם האוכל - תגובה

דפנה דוידי
    11/12/2012

תנו לה לאכול כמה שרוצה,יש תקופות שתינוק אוכל פחות ויש יותר זה תקין לחלוטין.אם עולה יפה במשקל ומתפתחת אין מה לדאוג

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סימילאק נאושור - עד איזה משקל?
    אושקוש
    06/12/2012

שלום,
    ילדתי בשבוע 38+0 לאחר זירוז בעקבות משקל נמוך של העובר.
    התינוק נולד במשקל 1.8 ק"ג וניזון מסימילאק נאושור לפגים.
    היום הוא בן 6 שבועות ושוקל 3.4 ק"ג.
    האם ניתן לעבור לסימליאק רגיל?
    תודה,

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• סימילאק נאושור - עד איזה משקל? - תגובה

דפנה דוידי
    08/12/2012

לתינוק שמוגדר IUGR יש לתת סימילאק פגים עד למשקל 4 קג

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תאומים שבוע 25. מה הסיכוי שלנו ?
    אורן
    12/11/2011

הי,
    השבוע נולדו לי שני תאומים בשבוע 25+2.
    הרופאים מסרבים לשתף בסטטיסטיקה כלשהי לגבי הסיכוי לשרוד ולגדול כילדים בריאים.
    האומנם לא קיים סיכוי שכזה ?
    אנחנו זקוקים לאיזהו נתון להאחז בו ולצאת לדרך.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• הי אורן

קרן
    13/11/2011

אני לא רופאה או מומחית, פשוט אמא שעברה לפני שנה את מה שאתם עוברים כעת. בני נולד בשבוע 27 במשקל 850 גרם שצנחו אחרי שבוע ל-730 גרם. גם אני ביקשתי סטטיסטיקות כי לא היה לי במה להיאחז והתשובה שקיבלתי היא "כל פג הוא 100 אחוז סטטיסטיקה של עצמו". רק אחרי שהתעקשתי ולחצתי (וגם מיררתי בבכי) ראש המחלקה אמר שבעיקרון בשבוע כזה ובמשקל כזה 20 אחוז לא שורדים ו-80 אחוז כן. רבע מאותם 80 אחוז ישארו נכים לכל החיים, והשאר יחיו טוב. מה זה טוב? אולי יהיו להם הפרעות קשב וריכוז, דיסלקציות, משקפיים או מכשירי שמיעה, אבל הם יוכלו לנהל אורח חיים נורמלי.
    זה לא ציטוט מדויק אבל די נאמן למקור.
    בכל שלושת החודשים ששהינו בפגיה רק רציתי שאהיה כבר שנה אחרי, שאדע כבר מה קורה. עברנו נק, כמעט ניתוח לב שלא היה בו צורך ברגע האחרון, ניתוח הרניה, חודש של הנשמה בטיפול נמרץ, שלושה זיהומים קשים, חשש לאיבוד שתי אצבעות בעקבות חסימת כלי דם עקב עירוי, חשש לחרשות ולעיוורון.
    התינוק שלנו חוגג בעוד שבועיים שנה לחייו. לא יהיה לו צורך במשקפיים לעולם- אלא אם הוא קיבל את הגנים הדפוקים שלי -, הוא שומע מעולה, כל איבריו שלמים, הוא זוחל ומקשקש וצוחק ויפה תואר. הוא רק קצת קטן והרבה מתחת לעקומת הגדילה אבל הוא בריא וחיוני.
    אתם עומדים לעבור את התקופה הקשה ביותר בחייכם (אני מקווה שהיחידה), תקופה של רכבת הרים רגשית קשה ומתישה. תהיו אופטימיים גם כשזה כמעט בלתי אפשרי, תשהו ליד התינוקות שלכם כל יום כל היום ודברו אליהם - הם שומעים אתכם ומרגישים את ההורות שלכם. שירו להם, תנו להם שמות, אהבו אותם. כל יום מתחילים מחדש, ולעיתים כשנדמה שהכל בסדר מקבלים שוב אגרוף לפרצוף ושוב מתחילים מהתחלה. תעזרו זה לזו לעבור את הייסורים האלה ביחד, תהיו משענת ותנו כתף זה לזו, הקשיבו האחד לשני, ובקשו תמיכה מחברים ומשפחה, תתפלאו כמה הם מוכנים לתת.
    דברו עם עוד הורים. זה ממש עוזר.
    אני מקווה שהכל יהיה בסדר. אני יכולה רק להבטיח שזה יחשל אתכם גם אם בעוד כמה חודשים תבינו שאתם פוסט טראומטיים לחלוטין, תדעו שאתם חזקים יותר ממה שהיים כל חייכם.
    הילד שלי עבר דברים נוראיים שרוב הילדים, תודה לאל, לא עברו. כעת הוא כמעט כמו כולם, אבל אין ספק שהוא מיוחד הרבה יותר.
    מאחלת לכם שתהיו כבר שנה אחרי.
    החזיקו מעמד
    קרן

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ריגשת אותי

שרית
    15/11/2011

היי קרן
    גם אני עברתי עברתי לפני כשלוש שנים לידת פג אומנם בשבוע מאוחר יותר (שבוע 31) אך החוויה היא אותה חוויה.
    ריגשת אותי בדרך החיזוק שלך את ההורים, אני מסכימה עם כל מילה שלך במיוחד בחלק של לשבת ולדבר אל הילד- זה הכי חשוב.
    אני מחזיקה לכל הורי הפגים אצבעות ומאחלת לכם שתצאו כולכם מהפגיה במהרה, בריאים ושמחים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ריגשת אותי - תגובה

צביה קרל
    16/11/2011

הי
    אחריהתגובות הנהדרות האלו, אין לי הרבה מה להוסיף. קרן אמרה כבר הכל.
    נכון- כל פג הוא סטטיסטיקה בפני עצמו, ישנם כאלו שיעברו את האשפוז חלק וישנם עם הרבה סיבוכים. בגיל שמתחת ל28 שבועות,, מה שאנחנו מגדירים בפגים קיצוניים, הסיכוי לשרוד הוא כ-80%. מתוך השורדים, יהיו הרבה עם בעיות שונות, מקלות ועד קשות.
    אתם חייבים להתרכז בילדים שלכם בלבד. לא להשוות לאחרים. תשאלו, תחקרו, תראו מה אתם יכולים לעשות בשבילם. לפי מה שהצוות אומר שזהבסדר. קנגורו, להחליף טיטול, למדודו חום, לשאוב חלב, ועוד.
    אנחנו כאן כדי לעזור ולחזק.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שוב שלום אורן

קרן
    25/11/2011

מאז ההודעה שלך פה אני חושבת עליכם כל יום. משום מה, אולי בגלל שלא הגבת עדיין, יש לי קצת הרגשה רעה ואני מתפללת שהכל בסדר. זה שבוע נורא נורא מוקדם ועוד עם תאומים אז בטח גם המשקל שלהם יותר נמוך מזה שהיה שוקל ילד יחיד... בכל מקרה שלא יהיה, אני אשמח להיות איתכם בקשר דרך הפורום, לכל עצה ומילה טובה.
    רק בשורות טובות ובריאות
    קרן

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שבוע 27!!!

קורל
    04/10/2012

שלום קרן .
    ראיתי את ההודעה שרשמת פה ואני בדיוק מחפשת מידע על לידה מוקדמת סביב השבועות 27 והלאה אני בעבר ילדתי את בני בשבוע 32 וברוך ה' הכל בסדר איתו כרגע אני בשבוע 27 כבר קיבלתי זריקה להבשלת ריאות בגלל צירים ניראה כי אני בשידור חוזר של חיי אני יכולה להגיד שלא סבלתי בכלל בפגיה שילדתי את הבן שלי ואף הכל היה תקין במהלך הלידה אבל עכשיו אני די חוששת כי העובר בשבוע הרבה יותר קטן וגם במשקל הרבה יותר קטן בני נולד בשבוע 32 במשקל של 2 ק"ג נכון לעכשיו ע"פ הערכת משקל העובר שוקל כ- 850 גרם אני מנסה למשוך וכמה שיותר ע"י מנוחה מרובה שתיה מרובה וכול מה שאפשר אבל עדיין חוששת שהלידה מתקרבת ולצערי אין לי שום אינפורמציה או מידע לגבי לידה בשבועות אלו כמה באמת שורדים בשבועות אלו?? כמה מהם נולדים ללא שום מום?? מה מתוכנן לו בפגיה??? השמח לכל מידע בנושא אני כבר די מתוסכלת מהמצב ומפחדת ללדת מוקדם שאין בידי שום אינפורמציה למה שמחכה לי.
    תודה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הי קורל

קרן
    04/10/2012

קורל היקרה,
    התחלתי לכתוב לך כאן תשובה שלא חוסכת בשום תיאור ואז הבנתי שאולי זה טיפולי ומרפא בשבילי לכתוב ולהוציא את כל שעברתי אבל בשבילך זה ממש יעשה ההפך. את לא יודעת עוד כמה זמן יש לך עד הלידה, ואני מקווה שזה יהיה כמה שיותר, אבל מה שלא יהיה עשי את הזמן הזה שלך ושל תינוקך ברחם נעים ככל האפשר על אף החרדות והאימה והלא נודע. זו תקופה קריטית!
    דברי אליו (אני רצינית לגמרי) והסבירי לו למה כדאי לו להמשיך להישאר בפנים, כמה חמים ונעים לו עכשיו והכל במילים חיוביות ולא בשלילה. לא ״אל תצא״ אלא, ״תישאר״...דמייני כל הזמן איך את עוברת עוד יום, הכיני לעצמך טבלת תקווה (ההפך מטבלת יאוש) שבמקום לסמן כמה עברת, תסמני בכל יום כמה עוד נותר לשבוע 40. הדבר האחרון שכדאי לך לשמוע הוא מה מצפה לך, פשוט כי זה לא יועיל לך ולתינוק שלך, ובעיקר מהסיבה שאיש לא יכול להגיד לך מה מצפה לך. הקיפי כרגע את עצמך רק בדברים שעושים לך טוב והרחיקי את מה שאפילו קצת עושה לך רע, בעיקר אנשים. אל תחששי לבקש זאת. זה זמן שאת צריכה לעבור והצקות ואנרגיות שליליות לא יועילו. אני למשל בשבוע שהייתי בשמירה בבית החולים (לי ירדו המים בשבוע 26 והחזקתי מעמד שבוע בלי מים עד הלידה) ביקשתי מאבא שלי להתעדכן דרך אמי ולא לבוא לבקר אותי או להתקשר אליי, פשוט כי אני יודעת שהוא אדם עצבני ורגיש ולא רציתי שיבכה לידי או לחילופין יצעק על הרופאים כשהוא לידי. רציתי רק את השקט שלי ולהתרכז במשימה להשאיר את הילד שלי בתוכי. השבוע הזה בין ירידת המים ללידה היה בדיעבד קריטי וחיוני ביותר להצלת חייו. כל דקה ברחם היא קריטית ועלייך להתרכז בזה. אני גם חיפשתי אז מידע על פגים בשבועות מוקדמים מאוד וראיתי שזה עושה לי רע.
    אז סלחי לי שאיני משתפת אותך כרגע בתקופה של הפגיה, כשתלדי תכתבי שוב ואז אעשה זאת. אני מקווה שזה יקרה בעוד שלושה חודשים ושזה לא יעניין אותך :)
    שמירת הריון היא תקופה קשה אבל היא לטובת שניכם. המשימה שלך היא להישאר בהריון. הקיפי את עצמך רק במה שעושה לך טוב ודמייני איך הבטן שלך גדלה, איך העובר מקבל בחבל הטבור כל שהוא צריך ודברי איתו ואליו אפילו בקול, כל הזמן.
    אני מתפללת בשבילך ושולחת אלייך מחשבות טובות ותפילות.
    מחבקת ומקווה לטוב
    קרן

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מקווה שאת בסדר

קרן
    06/10/2012

עדכני.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עדכון

קורל
    09/10/2012

עדיין עם צירים חזקים קצת פתיחה אבל מחזיקה מעמד וממש מנסה למשוך כמה שיותר

כל עוד אני עדיין אישה בהריון אז הכל טוב מבחינתי.

מקווה לבשורות טובות ושלא יהיו עדכונים בזמן הקרוב כרגע אני נכנסת לשבוע 29 אז נכנסה בי איזה אופטימיות שאולי אני יחזיק לפחות עד 32 ומשם נקווה להגיע ל 40 .

אני יעדכן מידי פעם.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פגיות שנולדו בשבוע 27

יעל
    29/11/2012

הי קורל,

נולדו לי תאומות בשבוע 27+5. קיבלתי את הזריקות להבשלת ריאות ועיכוב צירים. ירדתי 3 פעמים לחדר לידה. אבל מה לעשות הן רצו לצאת. הייתי בלחץ נוראי. פחדתי מפגים.
    כיום הן בנות 3 חודשים. יצאו לפני כחודש מהפגיה.
    הימים בפגיה לא פשוטים בכלל. אני מכינה אותך. הם מקבלים הרבה אנטיביוטיקה כי חוטפים חיידקים, בדיקות דם, עירויים, הנשמות. יש התקדמות ואז נסיגה. לא פשוט בכלל!! אבל אנחנו היינו בשניידר שזו פגיה מעולה ואן תוכלי עדיף לך ללדת בבלינסון כדי להגיע לשם- זו הפגיה הכי משוכללת בארץ והטיפול שם מקצועי ברמות.
    כיום הן מדהימות. יש הרבה בדיקות וביקורות- עיניים, לב, שמיעה וכו'. אבל הן מתפתחות נהדר וזה תענוג. חוץ מחוסר השינה כמובן.
    אם יש לך שאלות את מוזמנת ליצור קשר
    יעל

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פגים שבוע 25

ללי
    25/11/2011

לצערי,אני יכולה להגיד לך שהסטטיסטיקות לא ממש לטובתכם,אני יודעת שקשה לשמוע,גם אני לא הייתי מוכנה לשמוע על הנתונים המצערים.אני ילדתי שתי תאומות שבוע 25 אחת נפטרה לאחר חודשים בפגייה בוולפסון מזיהום והשניה לאחר חמישה חודשים... צר לי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לאורן

טופז
    13/10/2012

היי אורן. אני יכולה רק לתת לך עצות , אני ילדתי בשבוע 29 ילדה במשקל 1.175. אני מתארת לעצמי שאתה רק רוצה שיגידו לך שהכול יהיה בסדר אבל לצערי הרופאים לא יודעים ולא יכולים להבטיח כלום. אני זוכרת שאני כל הזמן בכיתי כי לא ידעתי מה יהיה. אתם תצטרכו לחכות בסבלנות ורק לחשוב מחשבות חיוביות ולהתפלל. בינתיים הקפידו לעשות קנגורו במיוחד אשתך, זה מדהים כמה החום גוף עוזר לפגים. תדברו איתם , תלטפו תגעו גם אם נדמה לכם שהם רק ישנים ולא מרגישים. תתפלא כמה החום גוף עוזר. תשהוו הרבה שעות בפגייה לידם.
    ועוד דבר נוסף חלב אם מאוד חשוב להתפתחות שלהם. אם אשתך מסוגלת לשאוב זה מצויין אם לא לא נורא יש תחליפים לפגים טובים.
    מאחלת לכם רק בשורות טובות ובריאות.
    נצלו את הזמן ללמוד את הפגים ועם הזמן יתנו לכם לטפל בהם (להחליף, למדוד חום להאכיל) ככה גם תרגישו מועילים וגם תלמדו לטפל בהם.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תאומים שבוע 25. מה הסיכוי שלנו ? - תגובה

דפנה דוידי
    14/10/2012

שלום אורן
    השאלה הופיע לגבי תאריך 11/11 האם התשובה רלוונטית

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תאומים שבוע 25. מה הסיכוי שלנו ? - תגובה

דפנה דוידי
    29/11/2012

מדוע קופצת ההודעה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עידכון

קורלי
    01/12/2012

כרגע שבוע 36 היום מוצ"ש יום חמישי בבוקר נכנסת ללידה רגילה!! תודה לכולן על התמיכה והעזרה מסתבר שעבודתי הקשה השתלמה לי הייתי כנכה טוטלית אבל השתלם אורך צוואר התארך בתקופה הזו הצירים פסקו לחלוטין אין מאושרת ממני תודה לכולן ובשורות טובות לי קרה נס חנוכה מקווה שגם לכן יקרו

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תאומות פגיות- האכלה ןוהתפתחות
    יעל
    29/11/2012

שלום,

בנותיי נולדו בשבוע 27+5. משקלים 990 ו860 גרם. כיום שוקלות 3270 ו- 2815.
    1. מהו גילן המתוקן וכיצד מחשבים?
    2. מה מצופה מהן לעשות בשלב זה? מבחינת חיוך, מוטוריקה...
    3. מה ניתן לעשות כדי לקדם מבחינה מוטורית? הן הרבה עם הראש לצד שמאל.
    4. אחת אוכלת אינפמיל א.ר- כמות 90. והשניה סימילאק- כמות 80.
    אני מעירה אותן כל 3 שעות. אך לעיתים הן מתעוררות קודם או שלא מתעוררות. אני מבולבלת עם זמני ההאכלה. אשמח לקצת סדר בדברים.

מהי כמות האוכל המצופה לפי משקלן? האם הן אוכלות מספיק?
    האם להמשיך להעיר כל 3 שעות? בהתחשב בזה שיהי לי נוח להאכיל את שתיהן אחת אחרי השניה?

5. לאחת יש פטריה על הלשון. האם מיש משהו לעשות בנידון?

לתשובתך אודה
    יעל

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• האכלת פגית בלילה
    בוריס
    13/11/2012

שלום רב!

אנו שומעים דעות שונות לגבי האם כדאי להאכיל את נועה שלנו בלילה במידה והיא לא מתעוררת מרצונה על מנת לאכול.
    נולדה במשקל של 2.285
    ירדה 140 גרם
    ועכשיו עלתה בחזרה ובמגמת עלייה.
    בת 12 יום.

אנו מאכילים אותה כל שלוש שעות ביום והיינו רוצים לתת לה לישון יותר בלילה ולא לטרטר אותה ואותנו על מנת להאכיל כל שלוש שעות אלא להאכיל כל 4 שעות.
    מה הספרות אומרת על זה?

תודה רבה,
    בוריס ואולגה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• האכלת פגית בלילה - תגובה

דפנה דוידי
    14/11/2012

באופן כללי ההמלצה היא להעיר גג כל 4 שעות עד משקל 3 קילו,באיזה שבוע נולדה?ומה אוכלת?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אוכלת סימילאק

בוריס
    15/11/2012

הפורמולה היא מסוג advances plus.
    נולדה בשבוע ה 33.4.
    האם לדעתך ניתן לעבור לסימילאק קומפורט אפילו שאין בעיות מיוחדות עם הפורמולה הנוכחית?
    תודה.
    בברכה,
    בוריס.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האכלת פגית בלילה - תגובה

דפנה דוידי
    16/11/2012

כמו שאמרתי עד 3 קילו להעיר כל 3-4 שעות מקסימום

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סימילאק קומפורט

בוריס
    16/11/2012

תודה.
    מה לגבי הסימילאק קומפורט?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סימילאק קומפורט - תגובה

דפנה דוידי
    17/11/2012

באיזה שבוע נולדה?ההנחיה היא על מתן תזונה מתאימה לפגים כמו מטרנה סנסיטיב או סימילאק פדיאשור לפחות עד משקל 3 וחצי קילו

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פגית

בוריס
    17/11/2012

בשבוע 33.4.
    בפגיה היא לא קיבלה את הפורמולה המיוחדת של סימילאק אלא את ה
    ADVANCE PLUS .

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פגית - תגובה

דפנה דוידי
    18/11/2012

אז כדאי להמשיך אם האדוונס פלוס ולהעיר כל 3 שעות עד למשקל 3 קילו

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תאומים שיוולדו בין שבועות 24-28
    א
    08/11/2012

אני בשבוע 20 בהריון תאומים זהים. הייתי מעוניינת להתכונן מראש לאפשרות שעלולה להתרחש של לידה מוקדמת בשבועות 24-28 (שקרתה כבר לאמא שלי). אשמח לכמה נתונים סטטיסטיים:

כמה אחוזים מן התאומים שנולדים בשבועות אלה שורדים?
    מבין השורדים כמה צפויים להיות בעלי נכות קשה, מומים או פיגור?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תאומים שיוולדו בין שבועות 24-28 - תגובה

דפנה דוידי
    09/11/2012

כמובן שיש נתונים יבשים,אבל כל תינוק אם הנתונים שלו,נכון שככל שהשבוע צעיר העובר פחות סובל ובדרך כלל חולה יותר,אבל ראיתי גם פגים שנולדו בשבועות צעירים ובגיל שנה לא ראו זכר לפגות שלהם.
    נכון שזהו הריון תאומים אם סיכוי יותר לפגות,אבל לא הייתי מתעסקת בדברים האלו,המטרה שלך זה לשמור על עצמך ולהתקדם בשבועות ההריון
    שיהיה בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כמות אוכל לפג בן 3 חודשים
    אלונה
    25/10/2012

שלום רב ,
    בני בן שלושה חודשים (גיל מתוקן חודש וחצי) שוקל 4.4 ק"ג.
    בימים האחרונים ירד בכמות האוכל ובמקביל גדל בזמן בין הארוחות (4 שעות).
    ארוחה ממוצעת שלו ירדה ל-60 CC מ-70-80 CC (בסביבות 450-520 CC ליום).

מהיא כמות האוכל סבירה ליום?
    כמה בממוצע צריך לאכול תינוק?

תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• כמות אוכל לפג בן 3 חודשים - תגובה

דפנה דוידי
    05/11/2012

האם תינוק בריא?ממה ניזון?יציאות תקינות?בגדול במשקל זה אוכלים סביב 120 CC ,60 זה ניראה לי מעט מדי,אם ממשיך להפחית כמויות,עליו לעבור בדיקת רופא מטפל.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• החלפת פטמה
    הילה
    04/11/2012

שלום רב,
    יש לי תאומים בני 11 שבועות. ניזונים ממטרנה, ובינתיים עם פטמה לזרימה איטית.
    מתי כדאי לעבור לפטמה בזרימה בינונית?
    הם שותים בין 70 ל-130 בארוחה

תודה :)

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• החלפת פטמה - תגובה

דפנה דוידי
    04/11/2012

זרימה בינונית מעבירים שהילד יותר גדול,ומתעצבן שהזרימה איטית,וגם כאשר מוסיפים דייסה שהיא סמיכה יותר ויש צורך לפתח גדול יותר,לגבי התאומים שלך,ניראה לי שאפשר להמשיך אם אותה פיטמה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך, המשך לבדיקות דם
    מאיה
    30/10/2012

שלום,

בני נולד בשבוע 35 + 5 במשקל 1,377 גרם.

כיום הוא בן שנה וחודשיים מתוקן במשקל 8,886 גרם.

אני לא יודעת האם יש צורך לציין, אך הבדיקות נעשו לאחר ניתוח תיקון היפוספדיאס. 5 ימים לאחר קיום הניתוח.

מודה מראש על התשובה.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך, המשך לבדיקות דם - תגובה

דפנה דוידי
    01/11/2012

עניתי לך

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בדיקות דם
    מאיה
    28/10/2012

שלום,

בני נולד פג בשבוע 35+5 במשקל 1377 גרם.

כעת בני בגיל שנה וחודשיים מתוקן ועשיתי לו בדיקות דם ואני קצת מודאגת מהתוצאות.

קיבלתי תוצאה של תפקודי כבד ואינני יודעת האם היא חריגה או לא >

ast - got יצא 43 שזה מעל הטווח (10-37) - על מה זה בדיוק מעיד?

ca -calcium b יצא 10.4 שזה מעל הטווח (8.4-10)- האם זה אומר שנתתי לו יותר מידי סידן או ויטמין D?

מודה מראש על התשובה ושיהיה שבוע טוב.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה