פורום ביטוח בריאות - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו ביטוח סיעודי, אובדן כושר עבודה, ביטוח קבוצתי, ביטוח פרטי, ביטוח מורחב, ביטוח פנסיוני, הוצאות אשפוז ועוד

מנהל הפורום

מאיה יעקוביאן
מאיה יעקוביאן
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל מאיה יעקוביאן ללא פרסום בפורום

• ביטוח בריאות פרטי
    אנומימית
    26/08/2021

שלום
    האם כדי לעשות ביטוח בריאות פרטי ? חוץ מהקופת חולים אני במכבי
    שם יש לי ביטוח

בברכה פזית

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    ביטוח בריאות פרטי

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• אבחון רפואי רדיולוגי בחוץ לארץ
    Ggg
    12/07/2021

מה הפרוצדורה לאבחון רפואי בחול ?אם אני מעוניינת לנסוע בשביל ללכת ולהיבדק בדם ובביופסיה כדי לקבל אבחון אמין אצל רדיולוג מומחה אן מומחה אחר בחוץ לארץ מה אני צריכה לעשות ?ואיך עובד ההליך ?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• תביעה לביטוח בריאות- אובדן כושר עבודה
    אנונימית
    12/01/2021

שלום,
    יש לי ביטוח בריאות שמכסה פיצוי בגין אובדן כושר עבודה כתוצאה מניתוח. מיוני 2019 אני באכע כתוצאה מניתוח ובהתחלה הביטוח לא אישר לי כלום כי הם לא ראו קשר בין הבעיה לניתוח. ערערתי כי יש קשר ישיר אישרו לי 4 חודשים. ערערתי שוב שלחו אותי לרופא מטעמם באוקטובר 2020 שקבע שמיוני 2019 עד אוקטובר 2019 הייתי באכע. ומאוגוסט 2020 עד סוף ינואר 2011 אני באכע נוסף. באוגסוט עברתי ניתוח נוסף (חלק מהטיפול באותה בעיה שנוצרה בניתוח הראשון).. אמרו לי שהתשלום מאוגוסט עד ינואר הוא לפנים משורת הדין כי לא עבדתי לפני הניתוח השני (עבודה רגילה לפני הניתוח זה תנאי). הם רואים את הניתוח השני כניתוח בפני עצמו ולא כחלק מטיפול מתמשך (טיפול שאני צריכה בגלל הבעיה שנוצרה בניתוח הראשון)...
    ערערתי שוב על התקופה שלא קיבלתי תשלום (יש לי עשרות מסמכים מעשרות רופאים, כולל מרופא תעסוקתי וועדות ביטול לאומי שאישרו 100% אכע) והפנו אותי שוב לרופא מטעמם. אותו רופא...
    השאלות שלי הן-
    1) האם נכון לשלוח אותי לאותו רופא? מה מצפים שיקרה? שיגיד שהוא טעה? כי מן הסתם זה לא יקרה...
    2) האם זה נכון להסתכל על הניתוח השני כניתוח בפני עצמו ואל כחלק מטיפול?
    3) אני בסוף הטיפולים.. עד בדיקת הרופא הבאה מניחה שאהיה כשירה לעבודה מבחינתם כי הבעיה משתפרת... וגם אם לא, אני לא הולכת להגיש תביעה נוספת, אין לי כוחות... לא ברור לי איך ממצב עכשווי אפשר לראות מה היה לפני שנה? הם מתעלמים מהמסמכים שאני מגישה באלגנטיות... אני בכל מקרה לא אחזור לשוק העבודה עד שרופא בלי אנטרס יאשר לי...
    4) ביטוח הבריאות שבוטחתי היה ביטוח קבוצתי ממקום העבודה... העבודה פיטרה אותי השבוע (שנה ושבע שאני לא עובדת בפועל)... יש לי זכות להמשיך עם אותה פוליסה באופן פרטי? כי דיברתי עם סוכן והוא אמר שהורידו לי כמה סעיפים... זה תקין?
    5) אני מקבלת אכע גם מהפנסיה של אותה חברה (הבריאות והפנסיה שלי באותה חברה). הפנסיה דווקא כן אישרה לי לחודשים האלו שהבריאות לא אישרו אכע... האם אחרי שהרופא מטעם הבריאות יקבע שאני כשירה יש טעם להמשיך להגיש מסמכים לפנסיה? (כי הרופא המטפל לא מאשר לי עדיין לחזור)...

תודה רבה

הוספת תגובה

תמונה

• הצהרת בריאות ונתונים אישיים
    מישהו
    10/01/2021

שלום,

אני שוקל להצטרף לביטוח בריאות פרטי, אך בהצהרת הבריאות שואלים שאלות מאוד אישיות לגביי עבר של הפרעות נפשיות.

כיום אני בן 33, הייתי אנורקס בגיל 17, האם זה יכול להשפיע על קבלה\מחיר של הביטוחים:ניתוחים בחו"ל,תרופות מחוץ לסל, השתלות ותרופות בהתאמה אישית? כמובן שהכל מזמן מאחורי, אך האם חברת הביטוח יכולה לחייב אישור מפסיכיאטר\פסיכולוג כהתניה להצטרפות לפוליסות האלו?.
    אם הייתה לי הסננה שומנית ברמה קלה בכבד לפני 5 שנים (מאז לא בדקתי שוב, אך הכל בסדר איתי ואין לי בעיות), עלולים לקשר בין זה לאנורקסיה מלפני 16 שנה למרות שאין קשר ולעשות בעיות בהצטרפות?.
    מה היית ממליצה לעשות?

תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• מעבר מפוליסה קבוצתית לפרטית
    ליאת
    02/01/2021

שלום
    במסגרת עבודתי בתאגיד גדול הייתי מבוטחת בביטוח בריאות קבוצתי במשך שנים, בזמן עבודתי התגלה אירוע בריאותי והחלטתי להתפטר, כאשר התפטרתי בקשתי לשמור על הרצף הביטוחי מאחר ויצאתי מפוליסה הקבוצתית של החברה ואכן נאמר לי שמעתה אני משלמת פרטי על פוליסה פרטית אך משמרת את הרצף הביטוחי, באתר החברה המבטחת מועד הפוליסה רשום לפי מועד הצטרפותי לפוליסה הפרטית, האם החברה המבטחת יכולה לדחות הוצאות בגין מצבי הבריאותי שהתגלה תחת התקופה שהייתי מבוטחת בביטוח קבוצתי רק משום שהתפטרתי ועברתי כאמור לשלם במסגרת פרטית, הסוכן שטיפל בי דאז ציין שאין צורך בהצהרת בריאות נוספת ואני משמרת רצף ביטוח

בתודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• הפוליסה נרכשה לפני 2016
    ליאת
    01/01/2021

תודה על התשובה, רכשתי את הפוליסה לפני שנת 2016 כך שהתשובה שלך מאוד עוזרת לי, תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הפוליסה נרכשה לפני 2016

הוספת תגובה

תמונה

• דחיית בקשה להחזר הוצאות ניתוח
    ליאת
    30/12/2020

שלום,
    יש לי ביטוח פרטי כללי שמכסה ניתוחים בארץ, לפי הפוליסה אני אמורה לפנות לחברה ולבקש נותן שירות בהסדר, השנה עשיתי ביופסיה עם נותן שירות שלא בהסדר ולא פניתי לחברת ביטוח לפני , כששלחתי בקשת החזר הם דחו אותי על רקע שלא הודעתי ופניתי למנתח בהסדר. אני מבינה שאני לא זכאית לסכום המלא אך האם הם לא אמורים לפצות אותי לפחות בסכום שהיה עולה להם הספק שנמצא אצלם בהסדר?
    תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• קרע ברצועה הצולבת-מה מגיע ?
    ‫ליאור מתיתיהו‬
    30/12/2020

שלום.
    נפצעתי בברך במשחק כדורגל עם חברים וקרעתי את הרצועה הצולבת.
    יש לי ביטוח תאונות אישיות והגשתי תביעה וקיבלתי סכום לפי סעיף בפוליסה של שבר ברגל.
    הבנתי שיש את האופציה של נכות צמיתה בביטוח תאונות אישיות,מה התהליך של זה ?
    והאם אני צריך לשלוח משהו לביטוח לאומי למרות שזאת לא תאונת עבודה ?

הוספת תגובה

תמונה

• בת זוגתי עובדת זרה חולה בסרטן
    יריב גולן
    08/12/2020

היה לי ביטוח רפואי פרטי לבת זוגתי בעת שחלתה בסרטן השד עברתי בשוגג לחברת ביטוח אחרת וכעת אין מי שמוכן לטפל בה,חייבת כימותרפיה דחוף.

הוספת תגובה

תמונה

• תביעה - בירור זכאות/קבלת החזר
    דנה
    09/11/2020

בפועל (ולא ברמה היבשה):
    האם הגשת תביעה, כבירור זכאות להחזר לפני טיפול, לעומת הגשת תביעה לאחר טיפול בבקשה להחזר, עשויים לקבל תשובה שונה ולהשפיע על אישור הזכאות?
    (מציינת כי בבירור צ'אט עם נציג נאמר בפירוש שאני זכאית, אך אין זה אישור רשמי)

(ביטוח בריאות קולקטיבי ב"הפניקס")

הוספת תגובה

תמונה

• ביטוח רפואי פלטינום של כללית
    ראובן
    01/11/2020

שבוע טוב,
    שתי שאלות בבקשה.
    1- האם כדאי לרכוש ביטוח פלטינום של כללית? בן 64, יש לי ביטוח פרטי לטיפולים בחו"ל ותרופות מחוץ לסל.הרבה מהסעיפים בפלטינום לא נוגעים לי.
    2- מתלבט האם להמשיך במעבר בביטוח פרטי לחברה אחרת בשל מחיר זול יותר.תוך התהליך ובבדיקה מקרית התגלה אבדן משקל אך לא ידוע ממתי, מרגיש טוב ואין ממצא ממשי מדוע עד תוצאות עוד בדיקות. אני לא יודע אם אפשר לחתום בלב שלם על אי שינוי במצבי, ואם יש האם אאבד זכויות בחברה הנוכחית או החדשה תעשה בעיות?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• כיסוי וביטוח טיפולים מחליפי ניתוח
    משה
    22/10/2020

לבחינת כיסוי ביטוח טיפולים מחליפי ניתוח, האם טיפולים אלו עולים כמו הניתוחים אותם הם מחליפים?
    הביטוח שלי מוגבל בסכום ואני חושש שלא יכסה מחליפי ניתוחים יקרים כגון השתלות, כוויות קשות ואורתופדיה אונקולוגית.

הוספת תגובה

תמונה

• דרישת אישור רופא לטיפולים משלימים בביטוח פרטי הראל
    מתן
    15/09/2019

אני מעוניין לתבוע החזרים על רפואה משלימה מהביטוח הפרטי. בחברת הביטוח "שלפו" דרישה לאישור רפואי מרופא לגבי הצורך ברפואה משלימה עבור כל שנה בה טופלתי, וציינו שאישור רטרו' אינו נחשב. הדרישה אינה הגיונית, משום שהטיפולים משרתים בעיות כרוניות שנמשכות שנים. אין שום היגיון שאלך לרופא כל שנה כדי שיפנה אותי לטיפול משלים. לכן אין ברשותי אישור שכזה (חוץ מאחד מלפני כמה שנים), מה גם שמדובר בדרישה שמגיעה בעת הגשת התביעה לאחר שנה-שנתיים, כאשר כבר איני יכול לעשות דבר בנידון. האם הדרישה הזו חוקית? מה ניתן לעשות?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• ביטוח סיעודי לבעל כיסוי אובדן כושר עבודה
    Ido Zarini
    26/05/2020

שלום, אני בן 44 ועכשיו בפנסיה שלי יש כיסוי לאובדן כושר עבודה אז נשאלת השאלה האם אני צריך גם ביטוח סיעודי? כי מרגיש לי שאפשר לוותר על הסיעודי ולחזור אליו נאמר עוד 10 שנים כשזה יהיה רלוונטי יותר. אשמח למענה ככל שניתן במסגרת המידע הזה.

הוספת תגובה

תמונה

• אי כושר זמני וקבלת קצבה לאי כושר קבוע
    אור
    04/05/2020

שלום, אני בת 35 יש לי מספר בעיות רפואיות עם החמרות.
    פרט לקצבת נכות מביטוח לאומי אני מקבלת אי כושר מלא מחברת הביטוח (פנסיית נכות)
    ארבע פעמים חברת הביטוח אישרה 100% אי כושר לחצי שנה.
    הבעיות מהן אני סובלת לצערי לא יכול להיות שיפור והן לצמיתה.
    במסמכים רפואיים הדברים כתובים ומפורטים מדוע חברת הביטוח מאשרת בכל פעם זמני?
    מה לעשות בכדי שיאשרו אי כושר לצמיתה?
    אשמח למענה והדרכה.

הוספת תגובה

תמונה