פורום ביטוח בריאות - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו ביטוח סיעודי, אובדן כושר עבודה, ביטוח קבוצתי, ביטוח פרטי, ביטוח מורחב, ביטוח פנסיוני, הוצאות אשפוז ועוד

מנהל הפורום

מאיה יעקוביאן
מאיה יעקוביאן
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל מאיה יעקוביאן ללא פרסום בפורום

• ביטוח סיעודי לבעל כיסוי אובדן כושר עבודה
    Ido Zarini
    26/05/2020

שלום, אני בן 44 ועכשיו בפנסיה שלי יש כיסוי לאובדן כושר עבודה אז נשאלת השאלה האם אני צריך גם ביטוח סיעודי? כי מרגיש לי שאפשר לוותר על הסיעודי ולחזור אליו נאמר עוד 10 שנים כשזה יהיה רלוונטי יותר. אשמח למענה ככל שניתן במסגרת המידע הזה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• אי כושר זמני וקבלת קצבה לאי כושר קבוע
    אור
    04/05/2020

שלום, אני בת 35 יש לי מספר בעיות רפואיות עם החמרות.
    פרט לקצבת נכות מביטוח לאומי אני מקבלת אי כושר מלא מחברת הביטוח (פנסיית נכות)
    ארבע פעמים חברת הביטוח אישרה 100% אי כושר לחצי שנה.
    הבעיות מהן אני סובלת לצערי לא יכול להיות שיפור והן לצמיתה.
    במסמכים רפואיים הדברים כתובים ומפורטים מדוע חברת הביטוח מאשרת בכל פעם זמני?
    מה לעשות בכדי שיאשרו אי כושר לצמיתה?
    אשמח למענה והדרכה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• תשלום ביטוח בריאות
    מורן
    07/04/2020

שלום
    יש לי שאלה מאוד כללית עקב חוסר יודע ואשמח אולי לעזרה.
    אבא שלי אומר שהוא משלם בכל חודש כ800 שח על ביטוח בריאות על 3 אנשים (על עצמו, אמא שלי ועליי) הוא מתחת לגיל 65 וגם אמא שלי ואני מעל 18 (הבנתי שזה קשור גם לגיל).
    רציתי לשאול האם סכום כזה הוא הגיוני?
    ומה הסיבה לסכום הגבוה הזה?
    האם זה אומר שיש לנו ביטוח פרטי או ממלכתי?

לקביעת תור
    סגירה
    תשלום ביטוח בריאות

הוספת תגובה

תמונה

• תגובה

מדיח - סוכן ביט
    07/04/2020

יכול להיות שיש לכם ביטוח בריאות פרטי ואולי גם עוד כיסויים
    להגיד שהוא מתחת לגיל 65 זה לא מספק
    צריך לדעת נתונים מדוייקים כמו מעשנים/ לא מעשנים ועוד פרטים
    אשמח שתיצור איתי קשר ולעשות לך בדיקה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ביטוח בריאות - לא בכל מחיר

שי - יועץ ביטוח
    13/04/2020

זוהי שאלה שהתשובה עליה מורכבת ממספר פרמטרים ושיקולים רחב. בערך כמו לשאול אם המכונית שלי טובה....
    לא פירטת מה כולל הביטוח, האם יש ביטוחים נוספים בחברות/ארגונים אחרים, האם ישנן מחלות רקע או בעיות רפואיות אישיות, ומה המצב הכלכלי הכלל של המשפחה.
    בשורה התחתונה, מומלץ להתייעץ עם יועץ אובייקטיבי בלתי תלוי שאינו מרוויח ממכירת מוצרי ביטוח ואינו סוכן.
    חשוב להקפיד שהתשלום על הייעוץ הינו חד פעמי ואינו מותנה ברכישת ביטוחים/העברת ביטוחים וכו'.
    בהצלחה רבה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשלום ביטוח בריאות
    מורן
    07/04/2020

שלום יש לי שאלה דיי כללית
    אבא שלי אמר שהוא משלם על 3 אנשים
    (על עצמו על אמא שלי ועליי)
    כ800 שח בכל חודש על ביטוח בריאות.
    האם זה הגיוני?
    אנחנו נמצאים בקופח כללית אם זה קשור.
    האם סכום כזה הוא ממלכתי או פרטי?

לקביעת תור
    סגירה
    תשלום ביטוח בריאות

הוספת תגובה

תמונה

• החזר מביטוח רפואי פרטי, בעסור צינטור דרך קופת החולים?
    דוד
    30/03/2020

כנ"ל

הוספת תגובה

תמונה

• ביטוח נסיעות לחו"ל ובעיה רפואית
    יוסי
    23/02/2020

שלום
    בביטוח רפואי לנסיעות לחול. אם אני עושה היום ביטוח והנסיעה היא עוד 4 חודשים ובמהלכם (נניח חודש לפני) צצה בעיה רפואית חדשה או אפילו אשפוז. אם אני מחוייב להודיע לביטוח טרם הנסיעה הוא יכול לבטל או להחריג את הפוליסה?
    אין לי כרגע צפי למשהו אבל אני תוהה האם כדאי לעשות עכשיו כדי להיות מכוסה מבחינה רפואית אם משהו יצוץ. לא מדובר על ביטול נסיעה אלא ביטוח להוצאות רפואת אם בחול פתאום לא מרגישים טוב.

הוספת תגובה

תמונה

• ביטוח נסיעות לחו"ל

קובי גרינברגר
    29/02/2020

היי יוסי,
    שאלה מצוינת ואקטואלית מאד.

במצב רגיל לפני הופעת הנגיף קורונה יש בפוליסת נסיעות חו"ל, כיסוי להחזר תשלומים עקב ביטול נסיעה שאתה נמצא בארץ לפני הטיסה או קיצור נסיעה שאתה נמצא בחו"ל.

הסיבות להחזר תשלומים הם עקב מחלה או תאונה או מוות של המבוטח או לקרוב משפחה דרגה ראשונה בכפוף לחריגים בפוליסה.

עדיף לרכוש את הביטוח החל מתאריך שחברת הביטוח מאפשרת זאת שזה בסביבות 90 יום לפני הטיסה. כל עוד אתה בארץ, אתה יכול לבטל את הביטוח מכל סיבה אפילו יום לפני הטיסה ולקבל החזר כספי מלא על הביטוח.

אם היית מאושפז בבית חולים 3 חודשים לפני שהצטרפת לביטוח אתה חייב לציין זאת בעת רכישת הביטוח.

אם קיבלת אישור לביטוח אז אי אפשר להחריג או לבטל שום מרכיב בביטוח גם אם היית מאושפז לאחר ההצטרפות.

יחד עם זאת. במידה ומצב רפואי הוחמר והשתנה לרעה עוד בארץ, חשוב לדווח לחברת הביטוח ולהרחיב את הכיסוי במידת הצורך למקרה של החמרת מצב רפואי קיים.

כעת בגלל הקורונה, חברות הביטוח לא מאפשרות לבטח באסיה ובחלק מהמדינות באיטליה, ובנוסף הם ביטלו באופן גורף את הכיסוי להפסד תשלומים בגין ביטול וקיצור נסיעה.

לכן מציע לך להמתין שהמצב יתבהר ולרכוש את הביטוח לאחר שהמצב יחזור לקדמותו לפני הקורונה.

דרך אגב, פרסמתי אתמול פוסט מפורט בנושא בפייסבוק ומציע לך לקרוא אותו בקישור המצורף

https://www.facebook.com/596165657110252/posts/2854066124653516/

רק בריאות

בברכה,
    קובי גרינברגר
    שחם ביטוח - הבית שלך

.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התחמקות של חברת ביטוח מלשלם על טיפול מחליף ניתוח
    עינב
    14/01/2020

שלום ,יש לי בעיה בירך ולפני שנה וחצי עשיתי סבב של זריקות לירך הטיפול מחליף ניתוח ולכן הביטוח כיסה את הטיפול. היום לאחר שנה וחצי רופא המליץ לי לעשות שוב זריקות שזה סבב חדש לגמרי (פג ההשפעה של הזריקות הקודמות) וחברת הביטוח לא מוכנה להשתתף בכל הסכום, בטענה שכבר ניצלתי חלק מהתקרה של השתתפות שמגיעה לי. האם זה הגיוני שהם טוענים שבגלל שזה אותה ירך ואותה בעיה,הם לא מוכנים שוב להשתתף במלוא העלות,ומאשרים לי רק את היתרה של התקרה שנותרה מלפני שנה וחצי. תודה

הוספת תגובה

תמונה

• דחיית תביעה

קובי גרינברגר
    19/01/2020

היי עינב,

בהנחה שיש לך פוליסת בריאות המכסה ניתוחים מהשקל הראשון,
    סכום ביטוח לכיסוי לטיפול מחליף ניתוח הוא עד תקרת סכום ביטוח במידה והיית עוברת ניתוח.

אם הניתוח או טיפול מחליף ניתוח לא הצליח, חברת הביטוח תצטרך לשלם שוב כמו במקרה הראשון.

המשמעות היא שהכיסוי לא מוגבל למקרה אחד, ויש כיסוי לכל תקופת הביטוח כל עוד קיים צורך ממשי לניתוח או לטיפול מחליף ניתוח.

מציע לך לערער, ובמידה וזה לא עוזר, תפני לפניות הציבור ותגישי תלונה.

רק בריאות ובהצלחה

בברכה,
    קובי גרינברגר
    שחם ביטוח-הבית שלך

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דחיית תביעה

קובי גרינברגר
    19/01/2020

היי עינב,

בהנחה שיש לך פוליסת בריאות המכסה ניתוחים מהשקל הראשון,
    סכום ביטוח לכיסוי לטיפול מחליף ניתוח הוא עד תקרת סכום ביטוח במידה והיית עוברת ניתוח.

אם הניתוח או טיפול מחליף ניתוח לא הצליח, חברת הביטוח תצטרך לשלם שוב כמו במקרה הראשון.

המשמעות היא שהכיסוי לא מוגבל למקרה אחד, ויש כיסוי לכל תקופת הביטוח כל עוד קיים צורך ממשי לניתוח או לטיפול מחליף ניתוח.

במידה והם מערימים עליך קשיים ודוחים את תביעתך תתלונני עליהם בפיקוח על הביטוח במשרד האוצר

מציע לך לערער. ובמידה וזה לא עוזר, תפני לפניות הציבור בפיקוח על הביטוח ותגישי נגדם תלונה.

רק בריאות ובהצלחה

בברכה,
    קובי גרינברגר
    שחם ביטוח-הבית שלך

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• החרגה לגב תחתון בכיסוי של ביטוח בריאות
    ירון
    09/01/2020

שלום,
    שקלתי לעבור חברת ביטוח בריאות, אבל מאז הפוליסה הקודמת התגלה אצלי בקע בגב התחתון.
    חברת הביטוח רוצה להחריג את הגב התחתון בניתוחים - זה אומר שכל ניתוח שיתבצע בגב התחתון לא יהיה מכוסה, אבל אם יהיו בעיות אחרות שאולי קשורות לבקע הנ"ל - זה כן מכוסה.
    הם מתעקשים שאין סיכוי שארצה לנתח את זה מעולם, ולכן לא כדאי לתת להחרגה הזאת להפריע לי.
    מה דעתך? האם זו החרגה קריטית?

הוספת תגובה

תמונה

• החרגת גב תחתון

קובי גרינברגר
    11/01/2020

היי ירון,
    ממליץ לך להישאר באותה חברת ביטוח שבה את מבוטח בתנאים רגילים וללא כל מגבלות ולא לעבור לחברה אחרת שבה יש לך הגבלה הקשורה בצורה ישירה או עקיפה לניתוח ו/או לטיפול מחליף ניתוח הקשור לגב תחתון

רק בריאות

בברכה,
    קובי גרינברגר
    שחם ביטוח - הבית שלך

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דחיית תביעה להחזרים - ביטוח קבוצתי
    רויטל
    29/11/2019

שלום, יש לי ביטוח רפואי דרך מקום העבודה בחברת מגדל.
    אני נמצאת בהריון מתקדם המוגדר בהריון בסיכון גבוה בגלל, ריבוי עוברים, גיל, סכרת הריון ומשקל.
    עד חודש שביעי בערך לא הפעלתי את הביטוח והכול נעשה בבית חולים ציבורי ורופאים בקופת החולים.
    לאחר אישפוז וגילוי סכרת הריון החלטתי לגשת לרופא להריון בסיכון גבוה המתמחה בסכרת הריון.
    עפי הביטוח הקיים מגיע לי 3 התייעצויות בשנה ההחזר של 80% ועד 750 שח.
    הגשתי את כל המסמכים לסוכן הביטוח עבור תביעה לקבלת החזר.
    לצערי התביעה שלי נדחתה מסיבה שמדובר במעקב הריון ולא יעוץ.
    על הקבלה מהרופא צוין ייעוץ הריון בסיכון.
    חשוב לציין, יש לי רופא מעקב וגם מטופלת במחלקה להריון בסיכון.
    אבל בגלל גילוי הסכרת ובסיכון שגדל הלכתי לרופא מומחה.
    מאז דחיית הבקשה שלי בחברת מגדל פניתי לסוכן הביטוח שעובד איתנו ולא קיבלתי תגובה אלא רק התעלמות מוחלטת!
    פניתי בעצמי למגדל לבקש ערעור בעניין ושלחתי מסמכים נוספים להוכיח הריון בסיכון גבוה .
    אני לא מבינה מה הזכויות שלי בביטוח וחשוב לי להבין לפני שאני פונה התלונה למפקח על הביטוח.
    הבנתי שרופא בהריון בסיכון נחשב כייעוץ ולא מעקב כפי שביקשתי מהתחלה. אודה לעזרתכם

הוספת תגובה

תמונה

• דחיית תביעה

קובי גרינברגר
    05/12/2019

היי רויטל,

בנספח ייעוץ ובדיקות יש בדרך חריג הריון ולידה וייתכן שזאת הסיבה שדחו את תביעתך.

למען הסר ספק, מציע לך לבקש מחברת הביטוח בכתב את סיבות הדחייה כולל מספר סעיף בפוליסה שבגללו נדחתה בתביעה.

בהצלחה

בברכה,
    קובי גרינברגר
    שחם ביטוח - הבית שלך

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ביטוח רפואי פרטי מול שב"ן
    ראובן
    27/11/2019

לא יודע אם הפורום מתאים אבל מנסה- בן 63,יש לי ביטוח של כלל (שחלק מפרמיה הוקצה למשהו אחר רלוונטי יותר) כולל קטסטרופות בעלות כ-100 לחודש.כללית פנתה אלי בהצעה לרכוש פלטינום (יש מושלם) -עוד 59 ש"ח לחודש ויגדל על הזמן.לידיעתי אין בעיית כפל ביטוחים. יש טעם?ברור לי שלסוכנת הביטוח ולקופה יש אינטרס. או לבטל את 'כלל' ולהישאר עם פלטינום? תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    ביטוח רפואי פרטי מול שב"ן

הוספת תגובה

תמונה

• דרישת אישור רופא לטיפולים משלימים בביטוח פרטי הראל
    מתן
    15/09/2019

אני מעוניין לתבוע החזרים על רפואה משלימה מהביטוח הפרטי. בחברת הביטוח "שלפו" דרישה לאישור רפואי מרופא לגבי הצורך ברפואה משלימה עבור כל שנה בה טופלתי, וציינו שאישור רטרו' אינו נחשב. הדרישה אינה הגיונית, משום שהטיפולים משרתים בעיות כרוניות שנמשכות שנים. אין שום היגיון שאלך לרופא כל שנה כדי שיפנה אותי לטיפול משלים. לכן אין ברשותי אישור שכזה (חוץ מאחד מלפני כמה שנים), מה גם שמדובר בדרישה שמגיעה בעת הגשת התביעה לאחר שנה-שנתיים, כאשר כבר איני יכול לעשות דבר בנידון. האם הדרישה הזו חוקית? מה ניתן לעשות?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• נוהל תביעת רפואה משלימה

קובי גרינברגר
    21/09/2019

היי מתן,
    נוהל תביעות בחברות הביטוח הוא להמציא אישור על הצורך הרפואי לפני מקרה הביטוח ולא לאחריו. האישור הרפואי יהיה תקף לכל התביעות שיהיו שנה קדימה. ומדי כל שנה תתבקש להמציא אישור חדש.

יחד עם זאת, חברת הביטוח לא יכולה לדחות את תביעתך, למרות שהבאת אישור רפואי רטרו, זאת ובתנאי שהם היו מאשרים את תביעתך אם היית פועל מלכתחילה לפי הנוהל שלהם.

במידה והם מערימים עליך קשיים ודוחים את תביעתך תתלונן עליהם בפיקוח על הביטוח במשרד האוצר

רק בריאות ובהצלחה

בברכה,
    קובי גרינברגר
    שחם ביטוח - הבית שלך

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ניתוח דרך פוליסת ביטוח בריאות פרטית
    ניבר
    15/08/2019

היי,
    בפוליסת ביטוח בריאות קולקטיבית נרשם כי הניתוחים יבוצעו רק אצל מנתחי הסכם.
    לפני שלוש שנים הייתה לי תאונת דרכים ועברתי ניתוח אצל מנתח למרות שלא היה בהסכם עם חברת הביטוח וקיבלתי החזר כאילו נותחתי אצל מנתח בהסכם.
    נאמר לי שזה נעשה לפנים משורת הדין.
    לצערי, עדיין יש כאבים ואצטרך לעבור שוב ניתוח באותו מקום.
    באופן טבעי, אני מעדיפה לעבור את הניתוח אצל המנתח שניתח אותי בפעם הראשונה,בנוסף לכך, מנתחים אחרים שפניתי אליהם בנושא התחמקו והפנו אותי למנתח שניתח אותי.
    לאחרונה חודשה פוליסת הביטוח ושוב נרשם בה כי הניתוחים יבוצעו רק אצל מנתחי הסכם.
    אני חוששת שאם אפנה לחברת הביטוח היא לא תאפשר לי לבצע את הניתוח אצל המנתח שניתח אותי.
    מה הזכויות שלי והאם קיים פיתרון לפיו אעבור את הניתוח אצל המנתח המקורי וחברת הביטוח תשתתף בעלות הניתוח?
    בתודה,
    ניבר

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה בקשר להצטרפות לביטוח
    ציפי
    14/08/2019

שלום, אם קיים חשד שאדם סובל ממחלה מסוימת אך טרם אובחן, האם הוא חייב לציין זאת לפני הצטרפות לביטוח, ואם הוא מציין זאת, האם מחלה זו תוחרג בכל מקרה? תודה.

הוספת תגובה

תמונה

• פנסיית אי כושר- בירור
    רינת
    21/06/2019

שלום,
    אני מקבלת אי כושר מלא
    במסגרת סעיף אי כושר מביטוח פנסיה,
    אחת לחצי שנה אני מגישה מסמכים
    והפנסית אי כושר מתחדשת,
    כך היה כבר ארבע פעמים
    האם פנסית נכות מאושרת רק בחידוש תקופות או שגם מאשרים לקבוע?
    הנכות ממנה אני סובלת היא קבוע
    באותו המצב, התסמינים יכולים רק להחמיר ולא להשתפר
    איך אני יכולה בועדה הבאה להשפיע
    שיאשרו אי כושר קבוע?
    אשמח להסבר
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    פנסיית אי כושר- בירור

הוספת תגובה

תמונה

• אובדן כושר עבודה

מאיה יעקוביאן
    21/06/2019

רינת שלום,
    לרוב, חברות הביטוח מאשרות קצבת נכות / אובדן כושר עבודה לתקופות קצובות. אני מציעה שבפעם הבאה שתדרשי להגיש מסמכים לאישור המשך הזכאות, תצרפי חוות דעת רפואיות אשר קובעות מפורשות כי לא צפוי שינוי לטובה במצבך הרפואי.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ביטוח לתרופות שמחוץ לסל
    הלל
    21/05/2019

שלום.
    האם אפשר לרכוש פוליסה רק לתרופות שמחוץ לסל הבריאות, כולל תרופות OFF LABEL ותרופות יתום, ותרופות ביולוגיות, כולל בדיקות התאמה. בהשתתפות עצמית נמוכה?

אם כן, מה חשוב לברר ולדעת ועל מה יש לשים דגש ברכישת פוליסה כזו?

תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    ביטוח לתרופות שמחוץ לסל

הוספת תגובה

תמונה

• תרופות

מאיה יעקוביאן
    21/05/2019

הלל שלום,
    ניתן לרכוש ביטוח הכולל רק כיסוי לתרופות שאינן בסל הבריאות. תרופות בהתאמה אישית + בדיקת התאמה, לרוב אינן חלק מהביטוח הבסיסי ויש צורך ברכישת נספח הרחבה עבור מרכיבים אלו.
    בסה"כ הפוליסות של חברות הביטוח די דומות אחת לשנייה ומספקות מענה מקיף. יש הבדלי מחיר.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה