פורום תזונת ילדים, השמנת ילדים - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• הפסקת ההנקה לבת 2
    שירה
    27/09/2015

ביתי בת ה2 נירדמת בהנקה.היא כמעט בהנקה מלאה כלומר כל פעם שהיא ניגשת עלי אני מניקה אותה.אני בהריון בשבועות הראשונים ומאוד קדה לי להניק אותה
    איך אני יכולה להפסיק את ההרגל של ההנקה ?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הפסקת ההנקה לבת 2

הוספת תגובה

תמונה

• בן 3 פלוס ושנתיים
    ענבל
    23/07/2015

שלום

יש לי בן 3 ושמונה חודשים נמצא באחוזון 30. כל ארוחה הוא אוכל רק כמה ביסים וזהו. כל ארוחה ככה גם אם זה דברי מתיקה או פיצה למשל קצת וזהו.

האם צריך לעשות משהו בנידון? כי למשל הרבה פעמים ארוחת צהריים בקושי אוכל ממנת החלבון ביס שניים נדיר שיותר.

בן שני בן 2 וארבעה אחוזון 20, שהיה תינוק היה אחוזון 3. העניין איתו שהוא אוכל הרבה גם אחרי שסיים ארוחת צהריים זמן קצר אחכ אם הוא רואה אותי אוכלת הוא רוצה להצטרף גם אם זה לכמה ביסים. הוא אומנם רזה אבל אני לא רוצה להרגיל אותו שכל הזמן יש משהו בפה. מה עושים?

תודה מראש

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    בן 3 פלוס ושנתיים

הוספת תגובה

תמונה

• תינוק בן ארבעה חודשים מסרב לאכול
    viki
    15/04/2012

שלום,
    הבן שלי בן ארבעה חודשים עוד שבוע.
    מזה מספר שבועות חלה ירידה בתאבון שלו. בעבר היה תינוק אכלן מאוד. ובשבוע האחרון חלה ירידה דרסטית בתאבון שלו. הוא מסרב לאכול בכל תוקף ושרואה בקבוק כבר מתחיל לבכוד ולהזיז ראש לצדדים (בורח מהפיטמה).
    יש לציין כי היתה לו פטריה בפה שביניים החלים ממנו. עשינו בדיקות דם ושתן היה תקין. לכאורה אין סיבה בראותית לסירוב של אוכל.
    אנחנו ממש אובדי עצות, מאחר והוא מש ירד בכמויות של אוכל. לפעמים אוכל 40 גרם וגם זה בקושי. לפעמים אוכל 100 גרם וכך כל היום סביב האכלה שלו. יש לציין שהוא עושה הפרשים גדולים בין האכלות. מעל 4 שעות. היום בבוקר בקושי אכל 90 גרם אחרי שלא אכל 9 שעות.
    מה יכול להיות הסיבה ?

הוספת תגובה

תמונה

• תינוק בן ארבעה חודשים מסרב לאכול - תגובה

מיכל מסר בן שלום
    15/04/2012

שלום רב,
    הפטריה שמננה סבל והקושי באכילה שנבע בעקבותיה בהחלט יכולים לגרום לבנך להמנע מאכילה.
    חשוב לבדוק כמה דברים:
    1. האם ממשיך לעלות במשקל? האם שומר על האחוזון שלו או לא?
    2. לנסות ולהחליף בקבוק לסוג אחר או להאכיל בצור שונה- לא בבקבוק אלא בכוס (שתיה ולא מציצה)
    מכיוון שבנך בעוד שבוע בן 4 חודשים אפשר החל מעוד שבוע להסמיך לו את המזון למרקם דייסתי ולהאכיל אותו בכפית
    כמו כן, לרוב בגלאים הללו רוב יום הוא סביב האכלה והחלפה, נשמו עמוק זה משתפר בהמשך
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך בבקשה מחכה למענה

viki
    16/04/2012

שלום,
    בעיית האכילה של בני נמשכת. אתמול בלילה אחרי שאכל ב12 בלילה קם לאכול (התעורר בבכי) סביבות 4 לפנות בוקר. ברגע ששמנו לו בקבוק בפה הוא סירב לאכול והתחיל לבכות. עזבנו הרדמנו אותו חזרה. שוב קם בחמש לפנות בוקר (ניראה שמרעב) ואותו דבר בכה ברגע ששמנו לו בקבוק.
    לא אכל עד 9:30 בבוקר וגם אז 100 גרם בלבד.
    האלה שלי האם אני יכולה להוסיף בבוקר קצת דייסת אורז ובלילה קונפלור? (האם אפשר אחד בוקר והשני בלילה)?
    מאחר ורק עוד 10 ימים יש לי טיפת חלבהאם אני יכולה בינתייים להתחיל איתו עם פירות כמו בננה ותפוח עץ?
    מרק ירקות עם גזר או בטטה עם תפוח אדמה וקישואים?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך בבקשה מחכה למענה - תגובה

מיכל מסר בן שלום
    17/04/2012

שלום רב,
    אינני ממליצה להתחיל בהצגת מזונות לפני השבוע ה- 17 לחיו של בנך כלומר 4 חודשים מלאים.
    בנוסף הצגת המזונות היא רק הצגה ולא ארוחה כלומר לא מצופה ממנו שיאכל מנה מלאה של ירקות או פירות בשלב הראשון
    כפי שאמרתי ניתן להסמיך את התמ"ל ע"י דייסת סולת או אורז ולנסות להאכילו בכפית או בכוס
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ועוד שאלה

viki
    16/04/2012

האם בגיל 4 חודשים כדאי לקחת את התינוק שלי למרכז שניידר ומומחה להפרעות אכילה? (ביקשתי מרופא מטפל הפנייה אבל אני לא שלמה עםזה עד הסוף).

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ועוד שאלה - תגובה

מיכל מסר בן שלום
    17/04/2012

ושוב שלום,
    התייעצות עם מומחה היא הבחלט אופציונאלית ויכולה להאיר ולעזור לכם בטיפול בבנכם. אך כמובן לשיקולך

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בת בת 4 חודש מסרבת לאכול

בלה
    22/07/2015

שלום לכם
    יש לי אותו סיפור כמו שלך
    אני כבר לא יודעת מה לעשות, ניסיתי הכל
    האם הבעיה שלך הסתדרה? אולי יש לך עצה לתת לי...תודה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בת שנה וחודשיים, בעיות באכילה.
    ורד
    08/07/2015

שלום

ביתי בת שנה וחודשיים, במשקל תקין אך ירדה בעקומת הגובה כנראה מחוסר איזון תזונתי ומחסור בחלבון .
    היא הייתה סרבנית מוצקים, ולמעשה רק בגיל 10-11 החלה לשתף פעולה עם מוצקים. עם אוכל מרוסק לא זורמת בכלל. לדעתי אין לה בעיה עם טעמים, היות והיא לא מגלה סימני דחיה, אך הכמויות שהיא אוכלת מאוד מאוד קטנות, היא יכולה אחרי 5 ביסים לסרב. אני משתדלת לגוון לה קציצות, עוף, דג סלמון, אורז, ירקות שורש, פסטה, מהכל היא אוכלת אבל שוב כמות קטנה. מעדנים כמו גמדים/גרבר מיני היא מעולם לא סיימה אפילו חצי.זורמת עם מלפפון, עגבניה, בננה שלמה (אך כעת קשה למצוא בננות טובות), אבטיח, ענבים, שוב במנות קטנות.
    היא אוכלת מטרנה ב 4 לפנות בוקר וב 8:30, טועמת מעט מאוד פרי עד הצהריים. בצהריים אוכלת מנה קטנה של מוצקים (זה יכול להסתכם ב 6-8 ביסים), אחרי חצי שעה אני נותנת לה מטרנה והיא גומרת בקבוק של 180-210 מל. אחה"צ מנסה לתת לה פרי, היא יכולה לאכול ביס שניים ולוותר, אז אני נותנת לה ביסקוויט של מטרנה, בערב היא יכולה לאכול ביצה קשה מרוסקת עם 2 כפיות גבינה (את זה היא גומרת לרוב) ואולי חצי מלפפון ו 3 עגבניות שרי. (עם פרוסות לחם עם גבינה/טחינה עם סילאן/חומוס היא לא ממש זורמת).

חשוב לי לציין כי אני לא רודפת אחריה, אם היא בעניין אני נותנת ואם אני רואה שהיא מסרבת אני עושה עוד ניסיון שניים להציע לה ואני מניחה לה.

שאלתי היא האם עלי להוריד לה את המטרנה של הצהריים ופשוט להמשיך לאורך כל היום לנסות לתת לה אוכל במנות קטנות? מה את מייעצת לי לעשות?

תודה רבה
    ורד

הוספת תגובה

תמונה

• ילד בן שנתיים שמסרב לארוחת בוקר
    נועה
    18/06/2015

בני בן שנתיים, מסרב לחלוטין לאכול את ארוחת הבוקר בגן (וגם בבית) ובמקומה מבקש פירות. כך שיוצא שהוא נמנע לחלוטין, לא רק בבוקר מאכילה של לחם, גבינה, ביצים, וירקות טריים. קיוותי שישנה את דעתו במהלך השנה אבל מסתבר שהוא מאוד עיקש... את ארוחת צהריים אוכל ללא בעייה כולל ירקות מבושלים פחממות ומנה בשרית. יש לי שתי שאלות:1. האם משיג את כל הרכיבים הדרושים לו על אף שמוותר על המזונות שהזכרתי?
    2. איך אפשר לשדל אותו לאכול ארוחת בוקר בלל ולחם בפרט?
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• אני בת 12 ואני סבלתי מעודף משקל
    עדי
    09/06/2015

אני בת 12 אני מטר 63 ומשקלי לפני חודשיים וחצי היה 72 קילו כיום משקלי הוא 57 קילו כתוצאה מדיאטה והמון המון המון ספורט הצלחתי לרדת במשקל אבל אני עדיין לא שלמה עם איך שאני נראת מה לעשות ??? מה לעשות ? אני מרגישה שאני רוצה לרדת עוד 5 קילו לפחות אבל עכשיו כבר אני הפסקתי לרדת למרות שכל פעם אני מגדילה את כמות הפעילות גופנית אבל עדיין אני לא יורדת מה לעשות?????

אשמח לתשובה!

הוספת תגובה

תמונה

• ליקוק קיר
    לירן
    31/05/2015

שלום רב
    הגננת של בני דיווחה לי כי פעמיים היא ראתה שבני מלקק קיר ואף ייתכן כי נגס בו
    מדובר בילד בן ארבע וחצי
    האם ייתכן שזה תופעה בריאותית ולא התנהגותית?
    אשמח לשפוך אור על הנושא
    תודה רבה!

לקביעת תור
    סגירה
    ליקוק קיר

הוספת תגובה

תמונה

• הפרעות אכילה
    אמא
    21/05/2015

שלום רב
    הילד שלי בן שנתיים. מאז שהתחלנו בטעימות מגיל חצי שנה הילד לא מוכן לאכול כלום. היו ימים טובים שהוא הסכים לאכול אבל עם טלוויזיה והיו ימים שלא אכל כלום ושום דבר לא יעזור. עכשיו הוא בן 2 והלך לגן. כבר חודש הוא מסרב לאכול. לא בגן ולא בבית. מנסה כל מיני מאכלים אך הוא יורק הכל. לפעמים אוכל קציצה או דייסת קוואקר עם פירוט. מידי פעם אוכל אפרסק אגס. בקיצור יש ממש מעט מאכלים שהוא אוכל. אני מאוד דואגת שהוא לא אוכל. הוא נראה בריא וכולם חושבים שהוא דווקא מאלה שאוהבים לאכול. אך כל ארוכה אצלנו זה מלחמה. מדליקה טלוויזיה אז הוא מוכן לקחת לפה אך לא לועס ולא בולע.
    צריכה עזרה בבקשה מה ניתן לעשות?
    תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הפרעות אכילה

הוספת תגובה

תמונה

• מכורה לממתקים
    רחלי
    08/05/2015

שלום. הבת שלי בת שבע, ומכורה לממתקים. היא גדלה בבית בו כמעט ואין ממתקים, רק עוגה או עוגיות ביתיות ו אולי שלוקים בקיץ או שוקו פעם בשבוע. לרוב אוכלים אוכל רגיל ולנשנושים: פירות, קרקרים או פריכיות. בערך פעם או פעמיים ביום אוכלת עוגיה או פרוסת עוגה. גם הארוחות אמנם יחסית מותאמות לילדים אבל אוכל ביתי מזין ומאוזן ולא תעשייתי. בכל פעם שהילדה רואה ממתקים (מסיבות, אירועים, טיולים, סבתא) היא אוכלת בכמויות, לא מצליחה לעצור את עצמה, ולפעמים גם מסיימת את היום עם כאבי בטן שלשולים והקאות. היא די בוגרת יכולה להסביר למה חשוב לאכול בריא ולהימנע מממתקים אבל ברגע האמת היא לא מצליחה להשתלט על עצמה וסובלת אחכ. מה אפשר לעשות?

לקביעת תור
    סגירה
    מכורה לממתקים

הוספת תגובה

תמונה

• השמנה
    נילי
    05/05/2015

היי , בתי בת ה-6 שוקלת 32 ק"ג.
    האם ייעוץ דיאטטי יעיל בגיל הזה ?
    מקפידים בבית על תזונה נכונה, הרבה פעילות גופנית (רכיבה על אופנים/שחיה)
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    השמנה

הוספת תגובה

תמונה

• תמ"ל
    אור
    01/05/2015

שאלה...הבת שלי כבר בת שנה ואני נותנת לה בין היתר גם תמ"ל סימילאק ג'נטל. העניין הוא שעל הקופסה רשום שזה עד גיל שנה, השאלה האם חייבים להפסיק כבר לתת לה כי זה ממש נוח להמשיך לתת לה בלילה וגם במצבים שהיא חולה ולא רוצה משהו אחר?

לקביעת תור
    סגירה
    תמ"ל

הוספת תגובה

תמונה

• תזונה לפעוט
    יפעת
    15/03/2015

שלום קוראים לי יפעת ויש לי פעוט בין 10 חודשים ששוקל 8.500 והוא חוץ מלהתהפך מהבטן לגב וגב בטן לא עושה כלום לא זוחל קדימה אחורה לא נעמד ולא יושב עצלן קצת כנראה אדיר אוכל בבוקר ב7 בקבוק סימילאק 180 ב12 מרק מנה של 300-350גרם ב5 פירות בסביבות 300-320 גרם וב8 בערב בקבוק 210 סימילאק עם כף דייסה והולך לישון עד הבוקר דבר נוסף שחשוב לי לומר לך שאם האוכל לא טחון טוב או למשל הבננה לא מעוכה טוב טוב קשה לאדיר לבלוע לכן גם כשאני מנסה לגרד לו ביצה עם עגבניות מתקשה בבליעה שלא לדבר על אוכל עם הידיים שבכלל לא אוכל שאלתי היא האם הכמות של המרק והפירות היא גדולה מידי לטעמכם
    המטפלת שלו רוצה להוסיף לו בסביבות 9 בבוקר חצי בננה וחתיכת אבוקדו זה לא הרבה בננה וחצי ביום כי בפירות הוא אוכל בננה שלמה עם אגס תפוח וחתיכת אבוקדו והאם לדעתכם התפריט של אדיר היא בסדר או שיש משהו לשנות גם הבן הגדול שלי מגיל קטן ועד היום אכל מנות גדולות וטובות וטיפת חלב המליצה לי לגבי אדיר להוריד בכמויות של המרק והפירות
    תודה על תשובתכם

לקביעת תור
    סגירה
    תזונה לפעוט

הוספת תגובה

תמונה

• צריכים עזרה דחופה- השמנה ילדה בת 9
    אמנון
    28/02/2015

שלום לכולם
    יש לנו ילדה בת 9 סובלת לא מעודף משקל אלא מהשמנה
    ויש לנו כמה בעיות איתה בקשר לכך
    1.אנו מנסים לתת לה תזונה נכונה ובריאה אך פעמים רבות שהיא רואה אוכל היא פשוט ״מאבדת את הצפון״ פשוטו כמשמעו
    דוגמאות: הילדה יכולה בארוחה אחת לגמור שלוש צלחות של אורז וקציצות, כמה פעמים גמרה לבד מגש פיצה שלם, שאוכלים בחוץ במקדונלדס למשל היא מסוגלת לגמור 3ארוחות ילדים
    יש לציין שהארוחות שהיא אוכלת הם מסודרות והבעיה היא רק בכמויות
    בעיה שניה ואולי יותר חמורה היא ביציאות שלה
    היא פשוט לא מסוגלת להתאפק... עכשיו שהיא צריכה פיפי אז בסדר תופסים פינה מפשילים קצת את המכנסיים ועושים אך מה עושים שהיא צריכה להפריש צואה ואין שירותים בקרבת מקום או שהשירותים/ מזוהמים?? ואיך במקרה זה מתמודדים עם זה שהאנשים מסתכלים לכיוון שלנו בגלל גודלה החריג של ילדתנו??

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה נוספת
    חנה
    20/02/2015

שלום רב,
    הכנתי עוף למרק עוף והמים התחממו אך לאחר כמה דקות כיבתי את האש והשארתי את העוף במים החמים לכמה דקות בסיר סגור. כשחזרתי כעבור כמה דקות פתחתי את הסיר - החלק התחתון של העוף היה חם וחלקו העליון קר. האם אפשר להשתמש בו למרק או שבדקות ששהה במים החמים הוא פיתח חיידקים ומוטב להימנע. הסיר היה סגור במהלך אותן דקות עד שפתחתי לבדוק וגיליתי . תודה

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה נוספת

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה נוספת - תגובה

מיכל וינברגר
    21/02/2015

שלום,
    אמנם חיידקים אוהבים סביבה מימית, ורצוי לא להשאיר תבשיל זמן רב ללא קירור, אך אני לא רואה בעיה עם השארת התבשיל עם העוף בסיר למספר דקות. בכל מקרה, אם יש לך ספק את תמיד יכולה להרתיח שוב לכמה דקות , רוב החיידקים לא שורדים בחום של 100 מעלות.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בת שנתיים,קצת שמנמנה
    עמית
    08/02/2015

הבת שלי,חן,ילדה מהממת.
    מה שכן בת שנתיים וכבר מעכשיו אנשים מתחילים להעיר לי "איזה חמודה,איזו שמנה,מעניין את ובעלך לא שמנים"
    אני מרגישה שזה כבר כמעט כל אחד שעוצר אותי ברחוב.
    היא בת שנתיים וחצי ,שוקלת 15 קילו.
    והיא גם באמת שמנמנה,לחיים מתוקות,יש מה לצבוט,סנטר ,ויש לה גם בטן
    היא נראית שמנמנה,אבל בקטע חמוד,אני חוששת שהיא לא תמשיך עם העליה הזאת.
    היא אוכלת בריא
    בוקר 2 פרוסות לחם מלא עם חומוס ומלפפון או פלפל,ב12 פרי או ירק
    בצהריים,ארוחה חמה,ירקות עם פחמימות מלאות כמו בורגול כוסמת וכדו'
    עוף או דג.
    בערב 2 פרוסות קמח מלא עם חביתה,אבוקדו ושוב ירק כמו מלפפון או גזר רצועות.
    מה שכן נגיד פעמיים בשבוע היא יכולה לקבל מהגן או מישו נדיב אחר,חטיף,וופל,עוגיה
    ולאכול אתו בהתלהבות
    אני לא רוצה להגביל אותה בזה כדי לא לייצר חלילה הפרעת אכילה.
    בגינה היא לא ממש פעילה,נצמדת אלי ומעדיפה לא לשחק.
    מה עושים?
    אולי הלחם זה יותר מידי לגיל שלה?להוריד כמות?
    יש לציין שהיא אוהבת לאכול ולאו דווקא ממתקים

לקביעת תור
    סגירה
    בת שנתיים,קצת שמנמנה

הוספת תגובה

תמונה