פורום תזונת ילדים, השמנת ילדים - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• טבעונות וילדים
    נעמה
    31/05/2013

שלום, בעלי התחיל להתעניין בטבעונות. אין לי בעיה להכין גם טבעוני אבל אני אישית ממש לא בכיוון, וגם הוא לא היה עד כה אם כי אנחנו מקפידים על לאכול בריא אולי קצת יותר מהממוצע: לא מכניסים הרבה ממתקים, כמעט ולא נותנים שתייה ממותקת או מעדנים, אין בכלל ממרחי שוקולד ודברים כאלה. יש לנו ילדה בת קרוב ל-3 ועוד אחד בדרך. בעלי רוצה שבהדרגה נרגיל אותה לאכול כמה שיותר טבעוני. כרגע הילדה בררנית מאד: כמעט לא אוכלת ירקות ופירות, אוהבת מאד בשר גבינות וביצים וגם טחינה. אוכלת בגן מסודר או כך הם אומרים - במעון התזונה על בסיס צמחוני דגים, ובבית בערב בד"כ או אורז עם קציצות / עוף או משהו כזה, או חביתה עם גבינות ועוד כל מיני. אנחנו משתדלים גם היום לתת לה תזונה טובה ככל האפשר ללא קשר לטבעונות, לשים ירקות בתבשילים למשל וכו', ולתת אבוקדו או זיתים או דברים שהיא כן אוהבת. בקיצור, מה שמטריד אותי זה בעיקר העניין הבא: ילדה שגם כך בררנית, להתחיל להגביל אותה גם בדברים שהיא כן אוכלת - אני חוששת מכמה דברים: ריבוי מלחמות על אוכל, מצב שנגיע לתזונה לא מאוזנת עבורה, וגם מכך שמרוב הגבלות היא רק תפתח רצון חזק יותר לאכול מה שאין בבית. אשמח לעצות איך כדאי לגשת לעניין ואין כדאי להתגבר על המחלוקות הרבות שסביר שיהיו בינינו (רק אציין שזה שאני בהריון, ממש לא מוסיף לשקט הנפשי שלי לגבי זה ולגבי הכל)?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    טבעונות וילדים

הוספת תגובה

תמונה

• טבעונות וילדים - תגובה

מיכל וינברגר
    13/06/2013

שלום,
    אין בעיה לותר מדי פעם על בשר, אך יש לקחת בחשבון שיש לצרוך חלבון צמחוני אחר- כמו קטניות, סויה, סייטן, ביצה וכ' במקום. לבשר יתרונות רבים- ודווקא בגיל של ביתך חשוב להקפיד על ברזל, אבץ, B12- ולכן לא הייתי ממליצה לגמרי להמנע מבשר .
    ניתן לשלב דגים, עוף, בקר רזה והודו אדום- שהשניים האחרונים עשירים יותר בברזל.
    נשמע שיש לכם הרגלי תזונה טובים בבית- שזה מצויין, כי אתם בונים כך "תשתית" לעתיד! עם זאת, יותר מדי הגבלות עלולות לייצר התנגדות, ולכן אפשר גם לאפשר מדי פעם דברים קצת פחות בריאים- שבעיקר גם נחשפים אליהם בחוץ. וכמו שאמרת- אם יש הרבה הגבלות סביב האוכל- בסופו של דבר היא פתח רצון עז יותר לאכול את מה שאסור..
    הקפידו להראות עמדה אחידה מול הילדה, ואני בטוחה שעם הבנה דיבור משותף ורצון-אפשר גם להתגבר על המחלוקות.
    בכל מקרה, לפעמים עוזר להתייעץ עם משהו נאטרלי- ולכן ממליצה להתייעץ עם דיאטן/נית כדי לשמוע את הדברים דווקא מבחוץ.
    בהצלחה!

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ילד בן 13 בדיאטה
    מירי
    29/05/2013

שלום, הילד שלי התחיל דיאטה במסגרת מעקב דיאטנית- ההמלצה לפי תפריט מסודר לאכול רק פחממות מורכבות ולכן אני מעוניינת להכין לו בבית לחם ולחמניות מקמח מלא בלבד ללא תוספים(לצערי כמעט בלתי אפשרי למצוא כאלה בסופרים ) אשמח לקבל מתכון ביתי ללחם ולחמניות כאלה ובנוסף אבקש לקבל המלצה לאופה לחם ומיקסר חזק לבחישת בצק. תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    ילד בן 13 בדיאטה

הוספת תגובה

תמונה

• צודקת

אלונה
    30/05/2013

קשה מאוד למצוא לחם ללא תוספים מקמח מלא בלבד בסופרים, מה שכן בחנויות טבע תוכלי למצוא. אם בכל זאת את מתעקשת על הכנת לחם ביתי (שבעיני עדיף :)) לי יש את האופה לחם של גרץ, שהוא נוח וקל לתפעול. חוץ מפעם אחת שלקחתי אותו למעבדה של ברימאג כי הוא הוציא ריח מוזר (מתברר שהיתה תקועה שם איזושהי חתיכת בצק) לא היו לי איתו תקלות מיוחדות ואני אופה המון. מעבר לזה אם תקלידי בגוגל "אפיית לחם מקמח מלא" תקבלי המון מתכונים טובים וקלים, את יכולה גם לנסות לחם ללא גלוטן (הרבה יותר מומלץ). בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ויטמינים במקום פירות וירקות
    אסתר
    20/05/2013

בני בן ה-5 אוכל הכל (בעיקר לחם מלא, עוף, ביצים וגבינות) מלבד פירות וירקות. לשמחתי לאחרונה הוא מסכים לשתות מיץ מתפוחים שאני סוחטת. ומקווה לעוד שיפורים בהמשך.
    הרופא אמר שעלי לתת לו מולטי-ויטמין.
    האם עלי להתעקש לבדוק אילו ויטמינים חסר לו ולפי זה לתת לו רק את הויטמינים החסרים?
    או פשוט לתת מולטי-ויטמין עד שיצרוך מגוון פירות?
    ובמקביל, מי יכול לעזור לי לגרום לו לאהוב פירות וירקות?

הוספת תגובה

תמונה

• ויטמינים במקום פירות וירקות - תגובה

עדי מגד
    26/05/2013

אין תשובה ברורה לגבי זה, תלוי האם יש תסמינים המעידים על חוסרים תזונתיים, ככל הנראה שאין כאלו....אם יש השתפרות הדרגתית אפילו אם היא איטית היתי מנסה לשנות את הדוגמה האישית שלכם כהורים מול בינכם.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הכנת חביתה
    שרון
    17/05/2013

יש לי שתי ילדות אחת רזונת ואחת מלאה. איך עלי להכין להן חביתות עם שמן לטיגון או עם תרסיס שמן? מה יותר בריא?

לקביעת תור
    סגירה
    הכנת חביתה

הוספת תגובה

תמונה

• הכנת חביתה - תגובה

עדי מגד
    26/05/2013

היי,
    אני אישית לא ממליץ על תרסיס קנוי בגלל כל החומרים הכימיים ששמים בתוכו, ניתן לשים שמן זית/ קנולה בתוך כלי עם תרסיס שניתן לקנות בחנויות לכלי מטבח / בית.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חילוף חומרים
    שרון
    18/05/2013

הילדה שלי בת שש וחצי והיא מלאה. בגיל שנה לקחתי אותה לדיאטנית ילדים ( לאחר שהעירו לי בטיפת חלב שהילדה שלי שמנה ) בקופת חולים והיא נתנה לי תפריט. הבעייה שהילדה באותה שנה אכלה פחות מהתפריט שנתנה הדיאטנית היות ואני בטיפשותי דיללתי לה את הסימילאק בצורה משמעותית. הילדה גם רזתה אך לא מספיק לדברי הרופאת ילדים. לאחר כחצי שנה הבנתי שעשיתי טעות והפסקתי לה את דילול הסימילאק. כמו כן הילדה גדלה והחלה לבקש יותר אוכל ואני החלטתי לא להגביל אותה ורק להקפיד על תזונה נכונה. היום היא ילדה מלאה שעוזסקת בספורט ונראה שמשנה לשנה היא טיפה מרזה. יש לציין שהיא אוכלת כמויות סבירות לגילה.
    השאלה שלי: האם יכול להיות שבטיפשותי פגעתי לילדתי בחילוף החומרים בגוף בכך שנתתי לה במשך חצי שנה לצרוך פחות קלוריות ממה שהיא צריכה?

לקביעת תור
    סגירה
    חילוף חומרים

הוספת תגובה

תמונה

• חילוף חומרים - תגובה

מיכל וינברגר
    20/05/2013

שלום, קשה לי להעריך כמה קלוריות צרכה בגיל שנה, משום שאני מניחה שהתפריט כלל עוד מזונות פרט לסימילאק. בגיל שנה, הסימיאק הינו רק תוספת קטנה- בד"כ פעמיים ביום- ורוב התזונה הוא האוכל הרגיל, לכן אני מניחה שאכלה בכמות המתאימה לה, אם הייתה רעבה הייתה בודאי בוכה , לא רגועה ודורשת עוד מזון. (ילדים בגיל זה יודעים בדיוק כמה הם צרכים ויש ילדים שבכלל לא אוכלים סימילאק בגיל זה אלא רק אוכל מוצק)
    עצם העיסוק הספורט ואכילת ארוחות בריאות ומאוזנות המחולקות על פני היום יכול רק לתרום לחילוף חומרים. קשה מאוד לשעת אם הייתת פגיעה למרות שלפי הדברים הדבר לא נראה מאוד סביר.
    המשיכי לעודד את העיסוק בספורט וגם הליכות מזדמנות ביום יום, להגביל במתוקים/חטיםפים ושתייה מתוקה במידת הצורך (לא למנוע בכלל) ולהקפיד על תזונה מגוונת ומאוזנת.
    בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חילוף חומרים - תגובה

מיכל וינברגר
    26/05/2013

שלום,
    לדעתי , אין מה להרגיש רגשות אשם (למרות שבתור הורים קשה קצת להימנע, אני יודעת..) קשה להעריך אם חילוף החומרים נפגע או לא- למרות שלא נראה לי כ"כ סביר..בכל מקרה, מה שאפשר לעשות עכשיו- זה לתת ארוחות מסודרות ומזינות- לפחות 3 ארוחות עיקריות ו-1-2 ארוחות ביניים שכוללות פרי/יוגרט או שניהם. למעט בממתקים, להגביר פ"ג.
    בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מודאגת מאוד-בבקשה עזרה
    רוית
    26/05/2013

שלום,
    בתי בת שנה וחודש,הייתי בטיפת חלב לפני שבוע ושקלו אותה,הי לא עלתה במשקל במשך ארבעה חודשים והיא אוכלת ,אציין את התפריט שלה:
    ב-5.30 בבוקר מטרנה 150
    ב-8.30 פירות מנה גדושה
    בהמשך לחם
    ב-14:00 מנת ירקות+עוף
    ב-19:00 גבינה,ביצה,יגורט
    ב-21:00 מטרנה 150
    האם הארוחות מספיקות?או שאני צריכה להוסיף משהו או לשנות?
    איך זה יכול להיות שהיא לא עלתה,יש לציין שהיא מאוד פעילה אבל עדיין היא היתה צריכה לעלות
    נ.ב כמה תינוקת בגיל שלה צריכה לאכול מטרנה?
    היא שוקלת 8.100

מחכה לתשובה

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    מודאגת מאוד-בבקשה עזרה

הוספת תגובה

תמונה

• סימני מתיחה לילדה
    לימור
    23/05/2013

אני אמא לילדה בת 13. ביתי גבוה (160+) ושמנמנה (אינני יודעת משקל מדויק אך בבדיקה בביה"ס bmi יצא גבוה מעל לנורמל).
    ביתי שוחה כבר שנתיים פעמיים בשבוע.
    במשך השנה האחרונה החלו להופיע קרעים (כמו סימני מתיחה של הריון) בזרוע הפנימית מול בית השחי, ובירכיים.
    האם אלו אכן סימני מתיחה ?
    אם כן, האם זה קבוע (כמו סימני מתיחה ) ?
    מה ניתן לעשות ? ממה זה נובע ?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    סימני מתיחה לילדה

הוספת תגובה

תמונה

• תזונה נכונה לגדילה
    גל
    02/05/2013

שלום!
    אני בן 16 מתאמן כבר שנה בחר כושר קצת ריצות ושומר תזונה.
    רציתי לדעת איזה מאכלים כדי לי לאכול בשביל לספק לגוף שלי את כל מה שהוא צריך בשביל לגדול ולגבוהה.(אני רוצה להיות גבוה בערך 180 ס''מ).

תודה לעוזרים!

לקביעת תור
    סגירה
    תזונה נכונה לגדילה

הוספת תגובה

תמונה

• תזונה נכונה לגדילה - תגובה

מיכל וינברגר
    20/05/2013

שלום!
    הגובה הסופי תלוי בעיקר במרכיב הגנטי- כלומר מה שקבלנו מהורינו. גם לתזונה יש תפקיד שיכול לעוזר לנצל את מלוא הפוטנציאל של הגובה שקבלנו- זאת אומרת שאם אוכלים מעט מדי והתזונה לא מספקת את כל צרכי הגדילה בגיל הגדילה- הגוף עלול להפסיד גובה.
    בהנחה שאתה אוכל מסודר מכל אבות המזון- ובכמות מספקת המתאימה גם לאימונים לא צריכה להיות בעיה.
    לגבי עבודה בחדר כושר על מכשירים בגיל גדילה- יש בעניין חילוקי דעות- ואני הייתי ממליצה להיוועץ עם רופא ספורט. (אין בעיה עם תרגילים אירובים כמו ריצה/הליכה/אופניים..)
    לגבי תזונה- חשוב לאכול מכל אבות המזון בפיזור על כל פני היום- פחמימות, חלבונים, ירקות, פירות, שומנים.
    לפני אימון- רצוי לאכל 3 שעות לפני- ארוחה מלאה המכילה פחמימות מורכבות וחלבונים- אם אין 3 שעות ניתן לאכול משהו קטן לפני- פרי+יוגרט, פרוסה..
    ומאוד חשוב להחזיר את האנרגיה לאחר האימון (תוך שעה מסיום האימון)- ולאכול שילוב של פחמימה וחלבון- שיכולים להיות בצורת ארוחה מלאה בשרית או חלבית (תלוי מה שעת האימון). למשל: עוף+תפ"א+ירק או חביתה+גבינה+לחם+סלט.
    ממליצה להיוועץ בדיאטן/נית כדי שיתנו לך תוכנית מלאה ומתאימה.
    בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בעיות אכילה ילדה בת 8
    לורין
    08/05/2013

הבת שלי בת 8 , כמעט ולא אוכלת כלום, יש דברים מסויימים שהיא אוכלת וגם אום לוקח לה שעות לסיים לאכול, תמיד צריך להתערב ולהאכיל אותה ולהסיח את דעתה ואז היא אוכלת הכל, לא מוכנה לטעום דברים חדשים או ירקות חוץ מלפפון ושאר האוכל שלה הוא יבש, כל צהרים זה מלחמות שהיא תאכל את התוספת ולא את הבשר , היא נורא רזה וגבוהה והרזון שלה פשוט מפחיד הבשיקות שלה תקינות , אבל מה אני יכולה לעשות שהיא לא מוכנה לאכול עד שהיא מגיעה למצב של כאבי בטן של רעב.מה עושים?

לקביעת תור
    סגירה
    בעיות אכילה ילדה בת 8

הוספת תגובה

תמונה

• בעיות אכילה ילדה בת 8 - תגובה

עדי מגד
    14/05/2013

להגיע איתה לדיאטנית ואולי בהמשך למכון להפרעות אכילה,
    לא מומלץ להתעמת איתה, אלא דרך איש מקצוע לגרום לה להסכים על מאכלים שכן מסכימה לאכול.
    אפשרות בפגישת יעוץ להציע לה העשרות של שייקים מסוגים שונים בצורת אבקה עם מים או חלב או פחיות העשרה.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סיבים תזונתיים
    איה
    13/05/2013

יש לי שני בנים. האחד בן 11 ומאוד מאוד צנום ונמוך לגילו והשני בן 6 וממוצע לגילו ויש לו אף כרס קטנה. האם כדאי להוסיף לתבשילים שאני מכינה להם סיבים תזונתיים של בנפייבר?

לקביעת תור
    סגירה
    סיבים תזונתיים

הוספת תגובה

תמונה

• סיבים תזונתיים - תגובה

עדי מגד
    14/05/2013

לא,
    ביינפייבר מומלץ במצבים של עצירות. לגבי ירידה במשקל יש פתרוונת אחרים יותר רלוונטים כמו: הגבלה בחטיפים וממתקים, הקפדה על ארוחות קבועות הגבלה בשתיה מתוקה וביצוע פעילות גופנית וכו...

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פיטריות
    טניה
    07/05/2013

שלום ,

האם ניתן לתת לבתי בת שנתיים וקצת פיטריות של חוות תקוע (שי-טאקי,שי-מג'י,שינוקי וכ"ו)?

לקביעת תור
    סגירה
    פיטריות

הוספת תגובה

תמונה

• פיטריות - תגובה

מיכל וינברגר
    13/05/2013

שלום,
    בגיל שנתיים ההגבלות היחידות הם בגלל מרקם קשה העלול לגרום לחנק (כמו אגוזים). כל עוד הפטריות ראויות למאכל- וחתוכות קטן- כך שלא יכולות לגרום לחנק- אני לא רואה איתן בעיה. כמובן שיש להשגיח תמיד.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לא אוכלת ירקות
    נופר
    30/04/2013

מה לעשות עם ילדה בת 6 שמסרבת לאכול ירקות בכל צורה שהיא?

לקביעת תור
    סגירה
    לא אוכלת ירקות

הוספת תגובה

תמונה

• תזונה ילדה בת 4
    דני
    09/04/2013

שלום,

אחותי בת 4 וחצי ואני חושש מהרגלי התזונה שלה, היא אוהבת מאוד ירקות ופירות, אך נוטה לא לאכול בארוחות ולנשנש ממתקים - אפילו אם אינה מסיימת אותם, היא פותחת או מתחילה לאכול בין 3-6 ממתקים למיניהם ביום, במשפחה יש בעיית השמנה, ואני השמתי בערך בגיל הזה עד לפני חצי שנה שבה עשיתי מהפך באורח חיי.

אני חושש מאוד שהיא תגיע למצב שלי ותעבור את מה שאני עברתי, אבל זה קשה לי להגיע אליה בתור אח גדול שבסוף אמור ליהיות אח תומך וכיפי, והורי קצת עיוורים למתרחש למרות שאני מטיח בהם את זה פעמים רבות - דבר אשר גם גורם לריבים רבים מדי לטעמי.

מה עלי לעשות? אני כבר אובד עצות

לקביעת תור
    סגירה
    תזונה ילדה בת 4

הוספת תגובה

תמונה

• תזונה ילדה בת 4 - תגובה

מיכל וינברגר
    23/04/2013

שלום,
    השינוי צריך לבוא מהבית, ובייחד מההורים שהם אחראים לאוכל שיש בבית. עצם העובדה שאחותך לא מסיימת את הממתקים זה סימן טוב, סימן שהיא קשובה לתחושות הרעב והשובע שלה, מצד שני, המנגנון שזה עלול לההרס והיא עלולה ללמוד לסיים את הכל..אני ממליצה מאוד לדבר עם ההורים- ולהציע שינוי בבית מבחינת ממתקים- אין ספק, שאם יהיה פחות בבית, ואחותך תהיה פחות חשפוה להם היא תאכל פחות. ניתן להחליפם בפירות, יוגרטים.. אני מעריכה את דאגתך לאחותך, ואת הנסיונות לדבר עם הורך-, נסה לעשות זאת בצורה נעימה, לא בצורת ביקורת או הטחה, אלא בצורה של הצעה לשינוי חיובי לכל הבית- לא ממקום של ביקורת.
    למשל להציע הליכות יחד כגיבוש משפחתי, להציע שמקום שיהיו חטיפים בבית כל הזמן אפשר ללכת לאכול גלידה כולכם פעם בשבוע לדוגמא..
    מומלץ להעזר במעקב של דיאטנ/ית להכוונה נכונה של תזונת הבית.
    בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לא אוכל נכון
    שירן
    19/04/2013

היי
    יש לי ילד בן שש והוא בעייתי מאד אוכל רק אוכל יבש לא גבינות בקושי ירקות יש לו דברים מסוימים שהוא אוהב ולא מוכן לטעום דברים חדשים ניסתי אפילו דרך מתנות הוא לא מוכן

בבדיקות הכל כשיר חוץ מברזל שאני נותנת לו תרופה?

זה בסדר ככה אני דואגת שחסרים לו דברים

לקביעת תור
    סגירה
    לא אוכל נכון

הוספת תגובה

תמונה

• לא אוכל נכון - תגובה

מיכל וינברגר
    23/04/2013

שלום,
    בררנות היא לעיתים בעיה התנהגותית, רצון לשליטה, רצון לקבל בו תשומת לב- (ההורים מתעסקים עם זה..) ולכן ככל שנתעסק שבזה עוד- הבררנות רק תגבר.
    הגישה שלי- היא "לזרום" עם בנך, לא להכריח כי זה לא יעזור, אך להמשיך להציע על השולחן מזונות חשובים- כמו ירקות, פירות, בשר, קטניות, לנסות כמובן לשתף את בנך- אם ירצה בהכנת מזונות חדשים ובריאים- אולי ההכנה תיתן לו חשק לטעום ולנסות דברים חדשים. רצוי שזה יבוא ממנו.
    למשל- להכין ביחד שייק פירות בבלנדר, להכין סלט יחד (או לעשות פרצוף מירקות) להכין ביחד פשטידה, לזניה,..אפשר גם ללכת יחד לסופר ולשתף אותו בבחירה שלך מזונות חשובים ובריאים לכל המשפחה.
    כמו כן, אם הדבר נמשך זמן רב, הייתי ממליצה לצרוך מולטיויטמין לילדים לתקופה, עד שהאכילה תשתפר.
    בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאילה
    אוקסנה
    02/04/2013

שלום,
    ילד בן 6 שנים +PDD.
    לא לועס. מטופלים בהפרעת אכילה. (רק התחלנו).

תפריט של הילד כך:
    7:00 דיסה על בסיס חלב (עם ביצה/בלי ביצה)
    בגן אוכל גמדים 1/2.
    14:15 מרק ירקות לפעמים עם בשר / טונה (אחרי הגן).
    17:30 שוב מרק ירקות או דיסה. (פעם במקום זה היה גמדים 3-4 יחידות עם לחם)
    בערב כוס מיץ סלק עם גזר.
    בבקשה תעזרו לי לעשות שינוי מבחינת מרקים וטעמים!!!!!
    דחוף!!!!!!
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    שאילה

הוספת תגובה

תמונה

• יש מי שעוזר פה?

אוקסנה
    08/04/2013

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איזה פורום זה?

אוקסנה
    11/04/2013

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאילה - תגובה

מיכל וינברגר
    23/04/2013

שלום, שמחה לשמוע שבנך נמצא בטיפול הפרעות אכילה, כי אין שום ספק, שכדי להרגיל אחר הרבה שנים של אכילת מרקם קר למרקם אחר דרושה עזרה מקצועית. ממליצה גם לבדוק עזרה עם קלינאי תקשורת כדי ללמד ממש את פעולות הלעיסה.
    לגבי התזונה כעט-
    ממליצה להוסיף לדדיסה בכל מקרה ביצה כדי ביקבל חלבון, ואפשרלנסות גם ביצה במרקם של חביתה רכה. ניתן להעשיר את הדייסה בכפית טחינה או שקדיה(יש בחנויות טבע), ולנסות גם פרי מרוסק בפנים כד שיקבל פרי.
    למרק הירקות מומלץ לשלב קטניות בפנים (בייחוד בימים שאין בשר) לדוגמא: אפונה, עדשים, שעועית, אפשר גם לטחון כך שלא יהיה שינוי במרקם.
    ניתן לנסות בערב- לביבות גבינה רכות מאוד (ביצים, מעט קמח וגבינה או יוגרט)
    ניתן לנסות אבקדו, גבינה+טונה, חביתה, עגבניה מרוסקת.
    ושוב, ממליצה מאוד להמשיך טיפול מקצועי של דיאטנית, קלינאי תקשורת ושיוכלו להמשיך מעקב לפי התקדמותו של בנך.
    בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה