פורום תזונת ילדים, השמנת ילדים - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• סימני מתיחה לילדה
    לימור
    23/05/2013

אני אמא לילדה בת 13. ביתי גבוה (160+) ושמנמנה (אינני יודעת משקל מדויק אך בבדיקה בביה"ס bmi יצא גבוה מעל לנורמל).
    ביתי שוחה כבר שנתיים פעמיים בשבוע.
    במשך השנה האחרונה החלו להופיע קרעים (כמו סימני מתיחה של הריון) בזרוע הפנימית מול בית השחי, ובירכיים.
    האם אלו אכן סימני מתיחה ?
    אם כן, האם זה קבוע (כמו סימני מתיחה ) ?
    מה ניתן לעשות ? ממה זה נובע ?
    תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    סימני מתיחה לילדה

הוספת תגובה

תמונה

• תזונה נכונה לגדילה
    גל
    02/05/2013

שלום!
    אני בן 16 מתאמן כבר שנה בחר כושר קצת ריצות ושומר תזונה.
    רציתי לדעת איזה מאכלים כדי לי לאכול בשביל לספק לגוף שלי את כל מה שהוא צריך בשביל לגדול ולגבוהה.(אני רוצה להיות גבוה בערך 180 ס''מ).

תודה לעוזרים!

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    תזונה נכונה לגדילה

הוספת תגובה

תמונה

• תזונה נכונה לגדילה - תגובה

מיכל וינברגר
    20/05/2013

שלום!
    הגובה הסופי תלוי בעיקר במרכיב הגנטי- כלומר מה שקבלנו מהורינו. גם לתזונה יש תפקיד שיכול לעוזר לנצל את מלוא הפוטנציאל של הגובה שקבלנו- זאת אומרת שאם אוכלים מעט מדי והתזונה לא מספקת את כל צרכי הגדילה בגיל הגדילה- הגוף עלול להפסיד גובה.
    בהנחה שאתה אוכל מסודר מכל אבות המזון- ובכמות מספקת המתאימה גם לאימונים לא צריכה להיות בעיה.
    לגבי עבודה בחדר כושר על מכשירים בגיל גדילה- יש בעניין חילוקי דעות- ואני הייתי ממליצה להיוועץ עם רופא ספורט. (אין בעיה עם תרגילים אירובים כמו ריצה/הליכה/אופניים..)
    לגבי תזונה- חשוב לאכול מכל אבות המזון בפיזור על כל פני היום- פחמימות, חלבונים, ירקות, פירות, שומנים.
    לפני אימון- רצוי לאכל 3 שעות לפני- ארוחה מלאה המכילה פחמימות מורכבות וחלבונים- אם אין 3 שעות ניתן לאכול משהו קטן לפני- פרי+יוגרט, פרוסה..
    ומאוד חשוב להחזיר את האנרגיה לאחר האימון (תוך שעה מסיום האימון)- ולאכול שילוב של פחמימה וחלבון- שיכולים להיות בצורת ארוחה מלאה בשרית או חלבית (תלוי מה שעת האימון). למשל: עוף+תפ"א+ירק או חביתה+גבינה+לחם+סלט.
    ממליצה להיוועץ בדיאטן/נית כדי שיתנו לך תוכנית מלאה ומתאימה.
    בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בעיות אכילה ילדה בת 8
    לורין
    08/05/2013

הבת שלי בת 8 , כמעט ולא אוכלת כלום, יש דברים מסויימים שהיא אוכלת וגם אום לוקח לה שעות לסיים לאכול, תמיד צריך להתערב ולהאכיל אותה ולהסיח את דעתה ואז היא אוכלת הכל, לא מוכנה לטעום דברים חדשים או ירקות חוץ מלפפון ושאר האוכל שלה הוא יבש, כל צהרים זה מלחמות שהיא תאכל את התוספת ולא את הבשר , היא נורא רזה וגבוהה והרזון שלה פשוט מפחיד הבשיקות שלה תקינות , אבל מה אני יכולה לעשות שהיא לא מוכנה לאכול עד שהיא מגיעה למצב של כאבי בטן של רעב.מה עושים?

לקביעת תור
    סגירה
    בעיות אכילה ילדה בת 8

הוספת תגובה

תמונה

• בעיות אכילה ילדה בת 8 - תגובה

עדי מגד
    14/05/2013

להגיע איתה לדיאטנית ואולי בהמשך למכון להפרעות אכילה,
    לא מומלץ להתעמת איתה, אלא דרך איש מקצוע לגרום לה להסכים על מאכלים שכן מסכימה לאכול.
    אפשרות בפגישת יעוץ להציע לה העשרות של שייקים מסוגים שונים בצורת אבקה עם מים או חלב או פחיות העשרה.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סיבים תזונתיים
    איה
    13/05/2013

יש לי שני בנים. האחד בן 11 ומאוד מאוד צנום ונמוך לגילו והשני בן 6 וממוצע לגילו ויש לו אף כרס קטנה. האם כדאי להוסיף לתבשילים שאני מכינה להם סיבים תזונתיים של בנפייבר?

לקביעת תור
    סגירה
    סיבים תזונתיים

הוספת תגובה

תמונה

• סיבים תזונתיים - תגובה

עדי מגד
    14/05/2013

לא,
    ביינפייבר מומלץ במצבים של עצירות. לגבי ירידה במשקל יש פתרוונת אחרים יותר רלוונטים כמו: הגבלה בחטיפים וממתקים, הקפדה על ארוחות קבועות הגבלה בשתיה מתוקה וביצוע פעילות גופנית וכו...

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פיטריות
    טניה
    07/05/2013

שלום ,

האם ניתן לתת לבתי בת שנתיים וקצת פיטריות של חוות תקוע (שי-טאקי,שי-מג'י,שינוקי וכ"ו)?

לקביעת תור
    סגירה
    פיטריות

הוספת תגובה

תמונה

• פיטריות - תגובה

מיכל וינברגר
    13/05/2013

שלום,
    בגיל שנתיים ההגבלות היחידות הם בגלל מרקם קשה העלול לגרום לחנק (כמו אגוזים). כל עוד הפטריות ראויות למאכל- וחתוכות קטן- כך שלא יכולות לגרום לחנק- אני לא רואה איתן בעיה. כמובן שיש להשגיח תמיד.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לא אוכלת ירקות
    נופר
    30/04/2013

מה לעשות עם ילדה בת 6 שמסרבת לאכול ירקות בכל צורה שהיא?

לקביעת תור
    סגירה
    לא אוכלת ירקות

הוספת תגובה

תמונה

• תזונה ילדה בת 4
    דני
    09/04/2013

שלום,

אחותי בת 4 וחצי ואני חושש מהרגלי התזונה שלה, היא אוהבת מאוד ירקות ופירות, אך נוטה לא לאכול בארוחות ולנשנש ממתקים - אפילו אם אינה מסיימת אותם, היא פותחת או מתחילה לאכול בין 3-6 ממתקים למיניהם ביום, במשפחה יש בעיית השמנה, ואני השמתי בערך בגיל הזה עד לפני חצי שנה שבה עשיתי מהפך באורח חיי.

אני חושש מאוד שהיא תגיע למצב שלי ותעבור את מה שאני עברתי, אבל זה קשה לי להגיע אליה בתור אח גדול שבסוף אמור ליהיות אח תומך וכיפי, והורי קצת עיוורים למתרחש למרות שאני מטיח בהם את זה פעמים רבות - דבר אשר גם גורם לריבים רבים מדי לטעמי.

מה עלי לעשות? אני כבר אובד עצות

לקביעת תור
    סגירה
    תזונה ילדה בת 4

הוספת תגובה

תמונה

• תזונה ילדה בת 4 - תגובה

מיכל וינברגר
    23/04/2013

שלום,
    השינוי צריך לבוא מהבית, ובייחד מההורים שהם אחראים לאוכל שיש בבית. עצם העובדה שאחותך לא מסיימת את הממתקים זה סימן טוב, סימן שהיא קשובה לתחושות הרעב והשובע שלה, מצד שני, המנגנון שזה עלול לההרס והיא עלולה ללמוד לסיים את הכל..אני ממליצה מאוד לדבר עם ההורים- ולהציע שינוי בבית מבחינת ממתקים- אין ספק, שאם יהיה פחות בבית, ואחותך תהיה פחות חשפוה להם היא תאכל פחות. ניתן להחליפם בפירות, יוגרטים.. אני מעריכה את דאגתך לאחותך, ואת הנסיונות לדבר עם הורך-, נסה לעשות זאת בצורה נעימה, לא בצורת ביקורת או הטחה, אלא בצורה של הצעה לשינוי חיובי לכל הבית- לא ממקום של ביקורת.
    למשל להציע הליכות יחד כגיבוש משפחתי, להציע שמקום שיהיו חטיפים בבית כל הזמן אפשר ללכת לאכול גלידה כולכם פעם בשבוע לדוגמא..
    מומלץ להעזר במעקב של דיאטנ/ית להכוונה נכונה של תזונת הבית.
    בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לא אוכל נכון
    שירן
    19/04/2013

היי
    יש לי ילד בן שש והוא בעייתי מאד אוכל רק אוכל יבש לא גבינות בקושי ירקות יש לו דברים מסוימים שהוא אוהב ולא מוכן לטעום דברים חדשים ניסתי אפילו דרך מתנות הוא לא מוכן

בבדיקות הכל כשיר חוץ מברזל שאני נותנת לו תרופה?

זה בסדר ככה אני דואגת שחסרים לו דברים

לקביעת תור
    סגירה
    לא אוכל נכון

הוספת תגובה

תמונה

• לא אוכל נכון - תגובה

מיכל וינברגר
    23/04/2013

שלום,
    בררנות היא לעיתים בעיה התנהגותית, רצון לשליטה, רצון לקבל בו תשומת לב- (ההורים מתעסקים עם זה..) ולכן ככל שנתעסק שבזה עוד- הבררנות רק תגבר.
    הגישה שלי- היא "לזרום" עם בנך, לא להכריח כי זה לא יעזור, אך להמשיך להציע על השולחן מזונות חשובים- כמו ירקות, פירות, בשר, קטניות, לנסות כמובן לשתף את בנך- אם ירצה בהכנת מזונות חדשים ובריאים- אולי ההכנה תיתן לו חשק לטעום ולנסות דברים חדשים. רצוי שזה יבוא ממנו.
    למשל- להכין ביחד שייק פירות בבלנדר, להכין סלט יחד (או לעשות פרצוף מירקות) להכין ביחד פשטידה, לזניה,..אפשר גם ללכת יחד לסופר ולשתף אותו בבחירה שלך מזונות חשובים ובריאים לכל המשפחה.
    כמו כן, אם הדבר נמשך זמן רב, הייתי ממליצה לצרוך מולטיויטמין לילדים לתקופה, עד שהאכילה תשתפר.
    בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאילה
    אוקסנה
    02/04/2013

שלום,
    ילד בן 6 שנים +PDD.
    לא לועס. מטופלים בהפרעת אכילה. (רק התחלנו).

תפריט של הילד כך:
    7:00 דיסה על בסיס חלב (עם ביצה/בלי ביצה)
    בגן אוכל גמדים 1/2.
    14:15 מרק ירקות לפעמים עם בשר / טונה (אחרי הגן).
    17:30 שוב מרק ירקות או דיסה. (פעם במקום זה היה גמדים 3-4 יחידות עם לחם)
    בערב כוס מיץ סלק עם גזר.
    בבקשה תעזרו לי לעשות שינוי מבחינת מרקים וטעמים!!!!!
    דחוף!!!!!!
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    שאילה

הוספת תגובה

תמונה

• יש מי שעוזר פה?

אוקסנה
    08/04/2013

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איזה פורום זה?

אוקסנה
    11/04/2013

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאילה - תגובה

מיכל וינברגר
    23/04/2013

שלום, שמחה לשמוע שבנך נמצא בטיפול הפרעות אכילה, כי אין שום ספק, שכדי להרגיל אחר הרבה שנים של אכילת מרקם קר למרקם אחר דרושה עזרה מקצועית. ממליצה גם לבדוק עזרה עם קלינאי תקשורת כדי ללמד ממש את פעולות הלעיסה.
    לגבי התזונה כעט-
    ממליצה להוסיף לדדיסה בכל מקרה ביצה כדי ביקבל חלבון, ואפשרלנסות גם ביצה במרקם של חביתה רכה. ניתן להעשיר את הדייסה בכפית טחינה או שקדיה(יש בחנויות טבע), ולנסות גם פרי מרוסק בפנים כד שיקבל פרי.
    למרק הירקות מומלץ לשלב קטניות בפנים (בייחוד בימים שאין בשר) לדוגמא: אפונה, עדשים, שעועית, אפשר גם לטחון כך שלא יהיה שינוי במרקם.
    ניתן לנסות בערב- לביבות גבינה רכות מאוד (ביצים, מעט קמח וגבינה או יוגרט)
    ניתן לנסות אבקדו, גבינה+טונה, חביתה, עגבניה מרוסקת.
    ושוב, ממליצה מאוד להמשיך טיפול מקצועי של דיאטנית, קלינאי תקשורת ושיוכלו להמשיך מעקב לפי התקדמותו של בנך.
    בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• B12 בגיל 4
    שירן
    18/04/2013

שלום,
    בתי בת 4 וכבר כמעט שנה שאינה אוכלת בשר.
    האם יש צורך לתת לה b12?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    B12 בגיל 4

הוספת תגובה

תמונה

• תזונת תינוקת בת 11 חודש
    רוית
    08/04/2013

שלום,
    בתי אוכלת מטרנה,ירקות ופרות עם עוף בבלנדר כשאני לא טוחנת לה היא עושה פעולה שהיא רוצה להקיא,דברים אחרים כמו ביצה ואבוקדו גם,איך עליי להתנהל,מה רצוי לתת לה?

מחכה לתשובה

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    תזונת תינוקת בת 11 חודש

הוספת תגובה

תמונה

• אוכל אצל ילדה בת שנה וחצי
    לרה
    08/04/2013

בוקר טוב,
    בתי בת שנה וחצי, אני רוצה לשאול כמה אוכל היא צריכה במהלך היום?
    היא מאוד רזה 9,500 וגובהה 79 ס"מ. תמיד הייתה ככה רזה.(נולדה לא פגית 2.300)
    אבל אוכלת המון...
    בבוקר בזמן האחרון היא מסרבת לאכול בקבוק (האם זה בסדר שבגיל הזה היא כבר לא שותה בקבוק?)
    אז לפני שיוצאים לגן סביבות 7 אני מכינה לה טוסט גבינה - פרוסה אחד של לחם מחלקת לשנים...
    בגן כשהיא מגיעה נותנים לה פתי בר ואז ארוחת בוקר סביבות 9, אמרו לי בגן שלפעמיים היא אוכלת פירות של תינוקות כי היא מבקשת וגם ארוחה של הגדולים (כריך עם ירקות,ביצה)
    ב12 ארוחת צהריים בשרית
    ב14:30 - 15 גמדים וקורנפקס או כריך.
    ב17 בבית אחד מ: ביצה מקושקשת, 3 פתי בר,חלב עם קורנפלקס (בזמן האחרון לא רוצה), או פרוסה של גבינה ופסטרמה עם 3-4 זיתים...
    ב19- 19:30 ארוחת ערב, קוסקוס, פתיתים,פסטה משהו עם פחממות היא כל כך אוהבת ירקות מבושלים, עם עוף (מאוד אוהבת)
    היא שותה רק מים, לא מיץ
    ואז הולכת לשון....
    יש לי כמה שאליות:
    האם התפריט בסדר? האם אוכלת יותר מדי פחממות?לפעמיים בין ארוחות אוכלת פתי בר האם זה בסדר (היא מבקשת...)
    היא מאוד, מאוד אוהבת לחם וזיתים, כמה אפשר לתת לה?
    איזה עוד תפריט אפשר לעשות לה כדי לגוון?
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    אוכל אצל ילדה בת שנה וחצי

הוספת תגובה

תמונה

• האם בתי תשמיןאו לא?
    ל
    04/04/2013

שלום רב, בתי בת 7. כאשר הייתה קטנה (עד גיל 3),היה לה "בשר" על הגוף- היא לא הייתה שמנה אבל נורמלית. מגיל 4 ועד עכשיו כל ה"בשר" נעלם (ניראה כאילו רגליה הם מקלות) .גובהה 1.24 ומישקלה 22 או 23 ק"ג. אנחנו (אביה ואני) נורמליים ובגיל ילדות אביה גם היה רזה עד גיל 14 (ועכשיו, כאמור, הוא במישקל בסדר). השאלה שלי היא האם היא תשמין ותיראה קצת יותר "נשית" לפחות בגיל 12?

לקביעת תור
    סגירה
    האם בתי תשמיןאו לא?

הוספת תגובה

תמונה

• עודף משקל- ילדה בת 3
    קארין
    11/03/2013

שלום,
    בתי בת 3 ו- 3 חודשים. גובהה- 97 ס"מ ושוקלת כ- 17 ק"ג. לפי טיפת חלב וגם במראה שלה, ביחס לחברותיה, היא מעט שמנמנה.
    הרגלי האכילה שלה מצוינים, אוכלת רק ליד השולחן, אוכל ביתי, מעט מאוד ממתקים ושותה רק מים. הגן בו היא נמצאת הוא גן צמחוני, נמסר לי שהיא אוכלת יפה. חוזרת בד"כ רעבה הביתה, ודורשת נשנושים למיניהם, אני מקפידה לתת לה אחה"צ בעיקר פירות, עד לשעת ארוחת הערב.
    האם ואיך מתחילים לטפל בעניין?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    עודף משקל- ילדה בת 3

הוספת תגובה

תמונה

• מקפיצה כי לא עונים

קארין
    18/03/2013

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עודף משקל- ילדה בת 3 - תגובה

עדי מגד
    04/04/2013

שלום רב,

רק מגיל 6-5 היתי מטפל בזה בצורה של שינוי הרגלים דרך דיאטנית,המשקל יכול להשתנות בהתאם לגובהבשנים הקרובות. עד אז אין מה לעשות יותר מדי, אלא רק להקפיד על הגבלה בחטיפים, שתיה מתוקה, מזון מטוגן.
    כמו כן שלא יהיה בסביבתה ולראות האם אוכלת מזונות מסוימים בצורה מופרזת מהרגיל.

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ממניעת השמנה
    אמא שלי
    27/03/2013

שלום
    ביתי בת 10. עד לפני כשנה הייתה רזה (לכל הדעות :)), בחצי שנה האחרונה שמנו לב
    שהיא מתחילה להתעגל מעט. חשוב לציין שהיא עושה פעילות גופנית של כ - 5 שעות בשבוע (מעבר לשעות הפעילות בבית הספר) בהנאה רבה ובללי היא ילדה חברותית ופעילה שלא מבזבזת זמן בבטלה.
    עד לפני כשנה עסקה בפעילות גופנית יומיומית, כ - 10 שעות שבועיות, אך בהחלטה משתפת "קיצצנו" חלק מהחוגים.
    מבקשים עצות כיצד ללמד אותה תזונה נכונה ומאוזנת על מנת למנוע המשך השמנה, ולהביא לתודעתה שהמשך אכילה לא מבוקרת יגרום להשמנה מבלי לפגוע בדימוי הגופני שלה שהיום הוא מאוד גבוה.

לקביעת תור
    סגירה
    ממניעת השמנה

הוספת תגובה

תמונה

• ממניעת השמנה - תגובה

עדי מגד
    04/04/2013

שלום,

מציע להיפגש עם דיאטנית ילדים כדי לדבר ולהפנים את הרעיון של "ברקסים" ( להגביל כמויות) בהתאם למסגלות שלה והרצון שלה בצורה טובה יותר.

אם זה יעשה בביקורתיות מצדך או בצורה מוגזמת זה יכול להביא לאפקט הפוך.

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה