פורום תזונת ילדים, השמנת ילדים - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• חלב מורתח
    יוכי
    10/07/2013

שלום
    רציתי בבקשה לשאול האם ניתן דייסה ביתית בארוחת ערב מחלב מורתח עם שיבולת שועל/ בורגול לילדה בת עשרה חודשים

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    חלב מורתח

הוספת תגובה

תמונה

• בן שנה וחצי
    ענבל
    04/07/2013

שלום,

האם מגיל שנה וחצי אפשר לתת לאכול אורז/פסטה מלא? ובאיזה תדירות? האם אני יכולה להחליף כל ארוחת צהריים את האורז הלבן /פסטה למלאים?(כמעט כל ארוחת צהריים אנחנו אוכלים אורז)

שאלה נוספת לגביי תזונה נטולת גלוטן , האם יש צורך לעבור ללא גלוטן גם כשאין רגישות? ההורים שלי עברו לתזונה ללא גלוטן וטוענים שכך הרבה יותר בריא.(אין להם רגישות ואין להם בעיות משקל) האם תזונה כזו נכונה לילדים קטנים( שנה וחצי ובת חמש)? או להפחית כמות של מאכלים עם גלוטן כמו שציינתי אנחנו כל ארוחת צהריים אוכלים אורז או פסטה לצד מנת חלבונים( עוף או קציצה) ותוספת של ירק ברוקולי/שעועית/אפונה) וכמובן עגבניה ומלפפון ..,

תודה מראש
    ענבל

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    בן שנה וחצי

הוספת תגובה

תמונה

• בן שנה וחצי - תגובה

מיכל וינברגר
    07/07/2013

שלום!
    אני לא רואה שום בעיה בלתת דגנים מלאים כגון אלו שציינת בגיל שנה וחצי. יש מגוון רב של דגנים מלאים כגון- אורז מלא, פסטה ממלאה, בורגול, קןסקס מלא, קטניות וכ'..שהם בד"כ מומלצים יותר כי מכילים את כל הקליפות - של הדגן והם אלו שמכילות את רוב הויטמינים וגם את הסיבים התזותים. במידה ובנך משלשל כתוצאה מהמעבר מזונות המלאים- זו סיבה לבדוק ולהפסיק (בכל מקרה בתקופות שלושול הם אינם מומלצים) אך אם הכל רגיל- אני ממליצה באופן רגיל לשלבם בתזונה- בכל גיל.
    לגבי גלוטן- אם אין סיבה, אני לא רואה הצדקה לתזונה נטולת גלוטן- במידה ובאמת מחליטים להקפיד זה מאוד לא פשוט- בעיקר שאוכלים בחוץ/בגן ווכ'..ואם רוצים להמשיך ולצרוך תזונה בריאה המכילה דגנים מלאים- זה עלול להיות עסק יקר מאוד..
    במידה ויש באמת רגישות לגולטן או צליאק- הורדת הגלוטן צריכה להיות מוחלטת.
    לפי מה שתיארת את מקפידה על תזונה מאוזנת בארוחות- וממליצה לך להמשיך כך.
    בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה

ענבל
    07/07/2013

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תפריט לתימוקת בת 9 חודשים
    רחלי
    04/07/2013

שלום מיכל,
    יש לי תינוקת בת 9 חודשים שוקלת 8.5 ק"ג ונראית טוב.
    מהחודש האחרון מסרבת לבקבוק עם המטרנה אז בוקר וערב היא אוכלת את זה בכפית עם קצת דייסה(בין 120 ל180), בסביבות 9 וחצי פירות אחרי זה ירקות ואז אחה"צ מעדן/פתיתים..
    אני רוצה להתחיל לשנות לה את סדר הארוחות לזה:
    בבוקר דייסה+תמ"ל(120), 11:30-12:00 צהריים של ירקות עם בשר, אחה"צ אם הפירות טחונים לקראת 4-4:30 ואז דייסה לפני שינה. האם זה בסדר? ומה אפשר לתת כביניים ומתי לתת בכלל ביניים? היא אוכלת בסדר לפעמים עושה בעיות אבל בסוף אוכלת.
    ***הכמות של הפירות והירקות שהיא אוכלת זה בין 200-240מ"ל.
    ממש אודה לעזרה
    תודה רחלי

לקביעת תור
    סגירה
    תפריט לתימוקת בת 9 חודשים

הוספת תגובה

תמונה

• דבר נוסף להודעה שרשמתי

רחלי
    04/07/2013

כרגע התברר שהיא אלרגית לבייצים...

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דבר נוסף להודעה שרשמתי - תגובה

מיכל וינברגר
    07/07/2013

אז החביתה כרגע לא רלונטית..

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תפריט לתימוקת בת 9 חודשים - תגובה

מיכל וינברגר
    07/07/2013

שלום,
    שימי לב שאת נותנת לביתך ארוחה כל בערך 3 שעות- אם המרווחים קטנים מדי יתכן והתאבון נפגע.

בבוקר- תלוי מתי קמה- ניתן לתת דייסה+ תמל- ניתן לגרד לתוך זה פרי וך להעשיר.
    ניתן לתת באמצע מנת פרי- אם יש מספיק מרווח עד הצהריים- לא לחלופין לאחר את הצהריים.
    עם הפרי הטחון- ניתן לתת כפית שקדיה או טחינה- גם כדי להעשיר בשומנים טובים.
    בצהריים תקפידי שיהיו גם ירקות+פחמימות+ חלבונים.
    אחה"צ- אם יש מרווח עד הערב- את הפירות, או יוגרט לבן+פרי טחון.
    בערב- ניתן להמשיך עם הדייסה- ובסביבות גיל שנה- אם היא מגלה עניין לתת ארוחת ערב ליד שולחן עם מגוון מוצרים כמו חביתה, אבקדו, ירקות, לחם , גבינות וכ'..
    בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה נוספת

רחלי
    07/07/2013

המרווח שלה בין הארוחות הוא אפילו 3 וחצי שעות או 4 תלוי בכמות שאכלה. לצערי באמת היא לא תינוקת שבוכה לאכול אז קשה לדעת לפעמים. אני נותנת לה את התמל עם דייסה בוקר וערב כי לא רוצה בקבוק, אבל פתאום יש ימים שהיא כן מוכנה לבקבוק ואז מסרבת שוב. למה זה?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ביצה לילד
    מיכל
    03/06/2013

שלום רב,

האם מותר לילד לאכול ביצה עין שהחלמון לא כ"כ מבושל ?

תודה .

לקביעת תור
    סגירה
    ביצה לילד

הוספת תגובה

תמונה

• ביצה לילד - תגובה

מיכל מסר בן שלום
    01/07/2013

שלום מיכל
    במידה ואת מדברת על ביצה רכה או ביצת עין
    ניתן לתת לילד מעל גיל שנה
    בתאבון

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דיאטה בגיל ההתבגרות
    ליאן
    05/06/2013

היי, אני בת 16, 1.70, שקלתי 65 ועכשיו אני שוקלת 53 והורדתי את זה בכמעט שנה ..
    עכשיו לא עשיתי דיאטה כל כך בריאה, לא ממש הרעבתי את עצמי אבל הייתי אוכלת פחות מ1000 קלוריות ביום ואני ממש בבעיה אני רוצה לחזור לאיך שהייתי אוכלת מקודם אבל בלי להעלות את המשקל,
    אני לא מצליחה לעשות את זה כי מרוב שהתמכרתי לספורט ולאכול בריא ולא דברים משמינים אני לא מסוגלת להכניס אותם לפה שלי ויוצא לי שאני לא מפסיקה לרדת במשקל..

מה לעשות?
    תודה :)

לקביעת תור
    סגירה
    דיאטה בגיל ההתבגרות

הוספת תגובה

תמונה

• דיאטה בגיל ההתבגרות - תגובה

מיכל מסר בן שלום
    01/07/2013

ליאן שלום,
    שמירה על המשקל היא גם סוג של דיאטה, בו אנחנו צריכים להקפיד מאוד על מה שאנחנו אוכלים ולא לאכול הכל "כמו קודם"
    אכילה כמו שאכלת קודם תגרום לך לעלות במשקל ועל כן צריך למצוא את דרך האמצע
    ממליצה כמה דברים:
    1. להוסיף בשלב הראשון כ-200 קל' יומיות כלומר אם עד עכשיו אכלת 1000 קל' הוסיפי עד 1200
    2. להוריד אימון אחד בשבוע
    3. לקבוע פגישה עם דיאטנית שתשמע בדיוק מה את אכולת ואיך אפשר להעשיר לך את התפריט
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ילד בן 11
    elad
    29/06/2013

שלום אני מאמן כושר לילד בן 11 , אני מאמן אותו כבר חצי שנה כמעט. יש שיפור עצום במרכיבי הכושר הגופני, פיתוח שריר , כח וסיבולת. אך הבטן של הילד עדיין לא יורדת. נראה שעדיין יש לו בטן. הילד אוכל נכון ושומר על תזונה.
    מה עלי לעשות?

לקביעת תור
    סגירה
    ילד בן 11

הוספת תגובה

תמונה

• ילד בן 11 - תגובה

מיכל מסר בן שלום
    01/07/2013

שלום רב,
    ילדים בגיל זה לא אמורים לרדת במשקלם, ואם כן רק בפיקוח של דיאטנית ילדים
    "בטן" אצל ילדים יכולה להיות המבנה הטבעי שלהם
    במידה וזה ממש מפריע לילד והוריו, שלח אותם להתייעץ עם איש מקצוע

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ילד בן שנתיים ו10 חודשים
    שרון
    25/06/2013

שלום הבן שלי מאז שנולד לא היה אכלן גדול. אך כעט זה ממש ממפריע לי שהוא לא אוכל.
    הגננת אומרת שהוא ממש מעט בבוקר ובצהריים. בבית אני מכינה לו מגוון מאכלים בתקווה שמשהו הוא כן יסכים לאכול. הוא מעדיף לחכות עד לבקבוק של לפני השינה מאשר לאכול מוצק. חשוב לי לציין שמידי הוא מתלונן על כאבי בטן ואחת לשבועיים יש לו יום או יומיים של שלשולים. אשמח לקבל עצות איך לעודד לאכול.

לקביעת תור
    סגירה
    ילד בן שנתיים ו10 חודשים

הוספת תגובה

תמונה

• ילד בן שנתיים ו10 חודשים - תגובה

מיכל מסר בן שלום
    01/07/2013

שלום שרון
    כאבי הבטן והשלשולים שציינת כי בנך חווה בצורה די דחופה
    הם בהחלט סיבה טובה לפנות לרופא לבירור באשר לאי סבילות למזון ו/או אלרגיה
    כאבי בטן כתוצאה מאכילה יכולים לגרום כמעט לכל אחד להמנע מאוכל ולאכול פחות
    יחד עם זאת ובינתיים חשוב להמשיך ולהציע
    מכיוון שאמרת שבנך מעדיף את הבקבוק - אפשר לנסות לשלב יותר דייסות על בסיס התמ"ל ולהוסיף להן מגוון של מזונות
    עדכני אותנו בהמלצת הרופא

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עבודה בצבעים באוכל לילדים
    רון
    23/06/2013

שלום אני עושה עבודה על אוכל צבעוני לילדים...
    הייתי רוצה לדעת אם ילדים לא בוחנים את הצבע של האוכל? כמו למשל הקטשופ הירוק שלא הצליח? האם יש צבעים שילד לא אוכל? האם יש צבעים שילדים מעדיפים? האם ילד יוכל להגיד "לא" על שוקולד בצע אדום או כחול?
    ואם כן למה על ארטיקים יוצא מהכלל?

הוספת תגובה

תמונה

• ילד בן שנתיים
    מירית
    17/06/2013

שלום רב,
    רציתי לשאול האם זה בסדר לתת לילד בן שנתיים לאכול יוגורט ביו 1.5 אחוז? או שגם בגיל זה רצוי לתת 3 אחוז ומעלה.

לקביעת תור
    סגירה
    ילד בן שנתיים

הוספת תגובה

תמונה

• ילד בן שנתיים - תגובה

עדי מגד
    23/06/2013

היי,
    אפשר ורצוי לתת יוגורטים המכילים עד 3% שומן כיוון שאין שינוי מהותי מבחינה קלורית ל1.5% ובנוסף נעשתה פחות פעולת עיבוד למוצרי להוצאת השומן מן החלב. בכל אופן מה שתבחרי, לא מהותי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טבעונות וילדים
    נעמה
    31/05/2013

שלום, בעלי התחיל להתעניין בטבעונות. אין לי בעיה להכין גם טבעוני אבל אני אישית ממש לא בכיוון, וגם הוא לא היה עד כה אם כי אנחנו מקפידים על לאכול בריא אולי קצת יותר מהממוצע: לא מכניסים הרבה ממתקים, כמעט ולא נותנים שתייה ממותקת או מעדנים, אין בכלל ממרחי שוקולד ודברים כאלה. יש לנו ילדה בת קרוב ל-3 ועוד אחד בדרך. בעלי רוצה שבהדרגה נרגיל אותה לאכול כמה שיותר טבעוני. כרגע הילדה בררנית מאד: כמעט לא אוכלת ירקות ופירות, אוהבת מאד בשר גבינות וביצים וגם טחינה. אוכלת בגן מסודר או כך הם אומרים - במעון התזונה על בסיס צמחוני דגים, ובבית בערב בד"כ או אורז עם קציצות / עוף או משהו כזה, או חביתה עם גבינות ועוד כל מיני. אנחנו משתדלים גם היום לתת לה תזונה טובה ככל האפשר ללא קשר לטבעונות, לשים ירקות בתבשילים למשל וכו', ולתת אבוקדו או זיתים או דברים שהיא כן אוהבת. בקיצור, מה שמטריד אותי זה בעיקר העניין הבא: ילדה שגם כך בררנית, להתחיל להגביל אותה גם בדברים שהיא כן אוכלת - אני חוששת מכמה דברים: ריבוי מלחמות על אוכל, מצב שנגיע לתזונה לא מאוזנת עבורה, וגם מכך שמרוב הגבלות היא רק תפתח רצון חזק יותר לאכול מה שאין בבית. אשמח לעצות איך כדאי לגשת לעניין ואין כדאי להתגבר על המחלוקות הרבות שסביר שיהיו בינינו (רק אציין שזה שאני בהריון, ממש לא מוסיף לשקט הנפשי שלי לגבי זה ולגבי הכל)?

לקביעת תור
    סגירה
    טבעונות וילדים

הוספת תגובה

תמונה

• טבעונות וילדים - תגובה

מיכל וינברגר
    13/06/2013

שלום,
    אין בעיה לותר מדי פעם על בשר, אך יש לקחת בחשבון שיש לצרוך חלבון צמחוני אחר- כמו קטניות, סויה, סייטן, ביצה וכ' במקום. לבשר יתרונות רבים- ודווקא בגיל של ביתך חשוב להקפיד על ברזל, אבץ, B12- ולכן לא הייתי ממליצה לגמרי להמנע מבשר .
    ניתן לשלב דגים, עוף, בקר רזה והודו אדום- שהשניים האחרונים עשירים יותר בברזל.
    נשמע שיש לכם הרגלי תזונה טובים בבית- שזה מצויין, כי אתם בונים כך "תשתית" לעתיד! עם זאת, יותר מדי הגבלות עלולות לייצר התנגדות, ולכן אפשר גם לאפשר מדי פעם דברים קצת פחות בריאים- שבעיקר גם נחשפים אליהם בחוץ. וכמו שאמרת- אם יש הרבה הגבלות סביב האוכל- בסופו של דבר היא פתח רצון עז יותר לאכול את מה שאסור..
    הקפידו להראות עמדה אחידה מול הילדה, ואני בטוחה שעם הבנה דיבור משותף ורצון-אפשר גם להתגבר על המחלוקות.
    בכל מקרה, לפעמים עוזר להתייעץ עם משהו נאטרלי- ולכן ממליצה להתייעץ עם דיאטן/נית כדי לשמוע את הדברים דווקא מבחוץ.
    בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ילד בן 13 בדיאטה
    מירי
    29/05/2013

שלום, הילד שלי התחיל דיאטה במסגרת מעקב דיאטנית- ההמלצה לפי תפריט מסודר לאכול רק פחממות מורכבות ולכן אני מעוניינת להכין לו בבית לחם ולחמניות מקמח מלא בלבד ללא תוספים(לצערי כמעט בלתי אפשרי למצוא כאלה בסופרים ) אשמח לקבל מתכון ביתי ללחם ולחמניות כאלה ובנוסף אבקש לקבל המלצה לאופה לחם ומיקסר חזק לבחישת בצק. תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    ילד בן 13 בדיאטה

הוספת תגובה

תמונה

• צודקת

אלונה
    30/05/2013

קשה מאוד למצוא לחם ללא תוספים מקמח מלא בלבד בסופרים, מה שכן בחנויות טבע תוכלי למצוא. אם בכל זאת את מתעקשת על הכנת לחם ביתי (שבעיני עדיף :)) לי יש את האופה לחם של גרץ, שהוא נוח וקל לתפעול. חוץ מפעם אחת שלקחתי אותו למעבדה של ברימאג כי הוא הוציא ריח מוזר (מתברר שהיתה תקועה שם איזושהי חתיכת בצק) לא היו לי איתו תקלות מיוחדות ואני אופה המון. מעבר לזה אם תקלידי בגוגל "אפיית לחם מקמח מלא" תקבלי המון מתכונים טובים וקלים, את יכולה גם לנסות לחם ללא גלוטן (הרבה יותר מומלץ). בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ויטמינים במקום פירות וירקות
    אסתר
    20/05/2013

בני בן ה-5 אוכל הכל (בעיקר לחם מלא, עוף, ביצים וגבינות) מלבד פירות וירקות. לשמחתי לאחרונה הוא מסכים לשתות מיץ מתפוחים שאני סוחטת. ומקווה לעוד שיפורים בהמשך.
    הרופא אמר שעלי לתת לו מולטי-ויטמין.
    האם עלי להתעקש לבדוק אילו ויטמינים חסר לו ולפי זה לתת לו רק את הויטמינים החסרים?
    או פשוט לתת מולטי-ויטמין עד שיצרוך מגוון פירות?
    ובמקביל, מי יכול לעזור לי לגרום לו לאהוב פירות וירקות?

הוספת תגובה

תמונה

• ויטמינים במקום פירות וירקות - תגובה

עדי מגד
    26/05/2013

אין תשובה ברורה לגבי זה, תלוי האם יש תסמינים המעידים על חוסרים תזונתיים, ככל הנראה שאין כאלו....אם יש השתפרות הדרגתית אפילו אם היא איטית היתי מנסה לשנות את הדוגמה האישית שלכם כהורים מול בינכם.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הכנת חביתה
    שרון
    17/05/2013

יש לי שתי ילדות אחת רזונת ואחת מלאה. איך עלי להכין להן חביתות עם שמן לטיגון או עם תרסיס שמן? מה יותר בריא?

לקביעת תור
    סגירה
    הכנת חביתה

הוספת תגובה

תמונה

• הכנת חביתה - תגובה

עדי מגד
    26/05/2013

היי,
    אני אישית לא ממליץ על תרסיס קנוי בגלל כל החומרים הכימיים ששמים בתוכו, ניתן לשים שמן זית/ קנולה בתוך כלי עם תרסיס שניתן לקנות בחנויות לכלי מטבח / בית.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חילוף חומרים
    שרון
    18/05/2013

הילדה שלי בת שש וחצי והיא מלאה. בגיל שנה לקחתי אותה לדיאטנית ילדים ( לאחר שהעירו לי בטיפת חלב שהילדה שלי שמנה ) בקופת חולים והיא נתנה לי תפריט. הבעייה שהילדה באותה שנה אכלה פחות מהתפריט שנתנה הדיאטנית היות ואני בטיפשותי דיללתי לה את הסימילאק בצורה משמעותית. הילדה גם רזתה אך לא מספיק לדברי הרופאת ילדים. לאחר כחצי שנה הבנתי שעשיתי טעות והפסקתי לה את דילול הסימילאק. כמו כן הילדה גדלה והחלה לבקש יותר אוכל ואני החלטתי לא להגביל אותה ורק להקפיד על תזונה נכונה. היום היא ילדה מלאה שעוזסקת בספורט ונראה שמשנה לשנה היא טיפה מרזה. יש לציין שהיא אוכלת כמויות סבירות לגילה.
    השאלה שלי: האם יכול להיות שבטיפשותי פגעתי לילדתי בחילוף החומרים בגוף בכך שנתתי לה במשך חצי שנה לצרוך פחות קלוריות ממה שהיא צריכה?

לקביעת תור
    סגירה
    חילוף חומרים

הוספת תגובה

תמונה

• חילוף חומרים - תגובה

מיכל וינברגר
    20/05/2013

שלום, קשה לי להעריך כמה קלוריות צרכה בגיל שנה, משום שאני מניחה שהתפריט כלל עוד מזונות פרט לסימילאק. בגיל שנה, הסימיאק הינו רק תוספת קטנה- בד"כ פעמיים ביום- ורוב התזונה הוא האוכל הרגיל, לכן אני מניחה שאכלה בכמות המתאימה לה, אם הייתה רעבה הייתה בודאי בוכה , לא רגועה ודורשת עוד מזון. (ילדים בגיל זה יודעים בדיוק כמה הם צרכים ויש ילדים שבכלל לא אוכלים סימילאק בגיל זה אלא רק אוכל מוצק)
    עצם העיסוק הספורט ואכילת ארוחות בריאות ומאוזנות המחולקות על פני היום יכול רק לתרום לחילוף חומרים. קשה מאוד לשעת אם הייתת פגיעה למרות שלפי הדברים הדבר לא נראה מאוד סביר.
    המשיכי לעודד את העיסוק בספורט וגם הליכות מזדמנות ביום יום, להגביל במתוקים/חטיםפים ושתייה מתוקה במידת הצורך (לא למנוע בכלל) ולהקפיד על תזונה מגוונת ומאוזנת.
    בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חילוף חומרים - תגובה

מיכל וינברגר
    26/05/2013

שלום,
    לדעתי , אין מה להרגיש רגשות אשם (למרות שבתור הורים קשה קצת להימנע, אני יודעת..) קשה להעריך אם חילוף החומרים נפגע או לא- למרות שלא נראה לי כ"כ סביר..בכל מקרה, מה שאפשר לעשות עכשיו- זה לתת ארוחות מסודרות ומזינות- לפחות 3 ארוחות עיקריות ו-1-2 ארוחות ביניים שכוללות פרי/יוגרט או שניהם. למעט בממתקים, להגביר פ"ג.
    בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מודאגת מאוד-בבקשה עזרה
    רוית
    26/05/2013

שלום,
    בתי בת שנה וחודש,הייתי בטיפת חלב לפני שבוע ושקלו אותה,הי לא עלתה במשקל במשך ארבעה חודשים והיא אוכלת ,אציין את התפריט שלה:
    ב-5.30 בבוקר מטרנה 150
    ב-8.30 פירות מנה גדושה
    בהמשך לחם
    ב-14:00 מנת ירקות+עוף
    ב-19:00 גבינה,ביצה,יגורט
    ב-21:00 מטרנה 150
    האם הארוחות מספיקות?או שאני צריכה להוסיף משהו או לשנות?
    איך זה יכול להיות שהיא לא עלתה,יש לציין שהיא מאוד פעילה אבל עדיין היא היתה צריכה לעלות
    נ.ב כמה תינוקת בגיל שלה צריכה לאכול מטרנה?
    היא שוקלת 8.100

מחכה לתשובה

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    מודאגת מאוד-בבקשה עזרה

הוספת תגובה

תמונה