פורום תזונת ילדים, השמנת ילדים - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• ילדה בת 3.5 שלא אוכלת
    ברכה
    13/01/2014

שלום בתי בת ה3 וחצי. ילדה מקסימה פעילה שוקלת 16 ק״ג וגובהה 100 סמ. אוכלת חצי פיתה בבוקר בגן, בצהריים עושה לי בעיות עם האוכל ולא משנה מה אני מכינה. לאחרונה לא מסכימה לאכול בשר. במהלך היום לפעמים מקשקשת פרי או חטיף קטן ובערב לא מוכנה לאכול כלום. היא רוצה רק סימילאק. יש לה בטן וכלפי חוץ אנשים חושבים שהיא כל היום רק אוכלת וזה ממש לא נכון. שאלותיי הן: האם לערב דיאטנית ואם לא האם את יכולה לייעץ לי איך ומה לתת לה לאכול? ודבר שני איך יכול להיות לילדה שכמעט לא אוכלת יש בטן ככ גדולה? תודה מראש

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    ילדה בת 3.5 שלא אוכלת

הוספת תגובה

תמונה

• ילדה בת 3.5 שלא אוכלת - תגובה

מיכל וינברגר
    17/01/2014

שלום,
    לפי הדברים, נראה כי יש כאן עניין התנהגותי, וביתך בטוח שלא רעבה..יתכן ורואה כי מקבלת תשומת לב אודות חוסר האכילה. כנראה שהסימילאק כרגע ממלא ומשביע, ולכן יש לה פחות צורך לאכול. בגיל כזה כבר אין סיבה לצרוך סימילאק והייתי מנסה בהדרגה להוריד אותו ולהסביר לביתך שהיא כבר גדולה ולא צריכה לשתות "אוכל של תינוקות" ולהסביר שהאוכל יחזק אותה ויעזור לה לגדול!. עם זאת לא לנדנד ולהפציר כי זה יכול בדיוק לעשות את ההיפך..
    ברגע שלא יהיה סימילאק ויכול בהחלט להיות שבהתחלה תמחה ותבכה על כך שאין ולא תהיה מוכנה לאכול עד שסימלאק יגיע. (חשוב לא להתפשר על נשנושים וחטיפים לא בריאים במקום) אך אם תהיי שלמה עם ההחלטה שמורידים את הסימילאק, זה יסתדר וביתך תאכל כי פשוט לא יהיה משהו במקום. חשוב לעשות את הדבר ממקום של ביטחון ושלמות שאת עושה את הדבר הנכון-וכמובן להסביר לביתך את ההגיון.
    סה"כ המשקל והגובה תקינים ויש להמשיך לעקב. לגב ה"בטן" בגיל זה , לחלק מהילדים השרירם עדיין לא מספיק חזקים ולכן נראה כאילו יש בטן קטנה. בד"כ זה מסתדרר בהמשך..
    בהצלחה!

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה נוספת

ברכה
    18/01/2014

קודם כל תודה רבה על התשובה. אם לא יהיה סימילאק היא לא תאכל בכלל. אין לך מושג כמה שעות היא יכולה להעביר בלי לאכול. איך יכול להיות שילדה שכמעט ולא אוכלת שוקלת 16 קג בזמן שיש ילדים שפותחים את הבוקר עם לחמניה ושוקלים 12 קג(אמהות בגן סיפרו לי)?תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ויטמינים לילדים
    שלי
    07/01/2014

לילה טוב.
    אשמח לדעת איזה ויטמינים מומלץ לתת לילד בן 3 לקראת החורף ובאיזו דרך הכי מומלץ ונוח?

לקביעת תור
    סגירה
    ויטמינים לילדים

הוספת תגובה

תמונה

• לסירופ קוראים ויטה סי

עלמה
    07/01/2014

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חחח תודה עלמה

שלי
    17/01/2014

נשמע אחלה סיכום, אנסה זאת גם אצלי.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עוד שאלה
    MORSEO
    01/01/2014

אני יודעת שזה לא קשור. אבל אשמח לדעת באיזה גיל אפשר להכניס ילד לגן. ואם לא מכניסים אותו לגן עד גיל 3 זה פוגע בהתפתחות או לא?
    אשמח אם תוכלי לענות לי על השאלה.

תודה.
    מור (אמא של תהל ואורי)

לקביעת תור
    סגירה
    עוד שאלה

הוספת תגובה

תמונה

• תזונת תינוקות
    MORSEO
    01/01/2014

הי, יש לי ילדה בת 3 האם כדאי להמשיך לה עם המטרנה או להפסיק.
    ויש לי ילד בן שנה ושלושה חודשים הוא לא אוכל טוב, יש ימים שהוא בקושי נוגע באוכל
    כל מה שמציעים לו הוא מסרב. אני מפחדת שזה יפגע לו בגדילה הוא באחוזון ה- 25
    הוא מאוד בררן. אוכל בעיקר מעדנים ומטרנה.בפירות אני מאכילה אותו בכוח וזה כבר מייאש. מה לעשות? האם מותר להביא לילד אוכל בכוח.

לקביעת תור
    סגירה
    תזונת תינוקות

הוספת תגובה

תמונה

• בת שנתיים וחצי בררנית באוכל מאד רזה
    חניתה
    02/12/2013

שלום, בתי בת שנתיים וחצי שוקלת 11 קילו מאד בררנית באוכל, לא לוקחת בקבוק כבר 6 חודשים ,משתעלת המון יש לה הרבה ליחה ולפעמים מקיאה בלילה אחרי שיעול.
    יש לציין שבגן היא אוכלת - כריך בבוקר + חתיכת פרי, ארוחת צהריים בשרית מגוונת, כריך אחרי צהריים כשחוזרת מהגן אוכלת מעדן ובערב - חביתה עם גבינה ומלפפון או עגבניה.
    בימים שהיא בבית כל היום, לא מוכנה לאכול לוקחת 2 ביסים וזהו, לא מוכנה לנסות דברים חדשים אוהבת בדר"כ שניצל ואורז או צ'יפס.
    השאלות שלי הן-
    איך אפשר לעורר לה את התאבון בבית?
    איך אפשר לגרום לה לנסות לטעום דברים חדשים?

הוספת תגובה

תמונה

• בת שנתיים וחצי בררנית באוכל מאד רזה - תגובה

מיכל וינברגר
    30/12/2013

שלום.
    נשמע שבימי הגן ביתך אוכלת סה"כ טוב. את עניין השיעול והליחה יש לבדוק מבחינה רפואית, ויתכן ויש טיפול תרופתי שניתן לתת. עצם העובדה שאוכלת בגן מרגיעה. אך עם זאת, כנראה לא רגילה לאכול בבית שלא נמצאת בגן.
    ניתן לעבוד על האכילה בהדרגה , להתחיל לאט לאט, מניסיון אחד של פעם ביום אכילה סביב שולחן, בלי מתחים, בלי הפצרות של ההורים, פשוט להציע אוכל מגוון וטעים, ולאכול בעצמכם- (דוגמא אישית) יחד איתה.
    יתכן ובסופו של דבר היא תרצה לנסות את האוכל של הבית בייחוד אם לא תרגיש לחץ סביב הנושא, והאווירה סביב השולחן תהיה נעימה. אולי אפשר להתחיל דווקא לא בבית- ולאכול במסעדה/משפחה
    חשוב לדאוג שיהיה על השולחן לפצות משהו אחד שהיא אוהבת.
    ניתן לעשות עם האוכל פעילויות חווייתיות- אפיית עוגיות יחד, הכנת פשטידה, בישול מרק..קניות בסופר יחד..
    בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ילדה בת שנה ועשר הפסיקה לאכול
    מרינה
    16/11/2013

שלום רב יש לנו ילדה בת 1.10 שאף פעם לא הייתה רכלנית גדולה אבל היה לה סמני ארוחה מסודרים שכן הייתה יושבת בשולחן ואוכלת! לפני כ 3 חודשים נולדה לה אחות ובנוסף באותו זמן בערך התחילה גן בפעם הראשונה ( לפני כן הייתה בבית איתי). מאז היא הפסיקה לאכול לגמרי כולל בגן חוץ מפרוסה עם ריבה או שוקולד, פטי בר או חטיף!
    בגן דאגו לה שלא אוכלת כלום והגננת המליצה לתת בקבוק בצהריים (חשוב לציין שאוכלת בקבוק בבוקר ולפני שינה בערב)
    הוספני בקבוק בצהריים אבל היא לא מסכימה לאכול כלום חוץ מהבקבוק! אחרי זמן מה פנינו לרופאת ילדים שהמליצה להוריד את הבקבוק של הצהריים ולתת לה זמן נוסף להסתגל למציאות החדשה! כיום המצב לא השתנה חוץ מזה שנראה כאילו היא מענישה את עצמה היא מאוד רעבה ומבקשת לאכול מאכל מסוים, מוציאה את המוצץ מהפה, לוקחת את המאכל ביד ולפני שמכניסה אותו לפה היא זורקת אותו בעצבים!
    אותו ההתנהגות היא עושה עם בקבוק, מבקשת לוקחת מכניסה לפה והופ עוד לפני שטעמה זורקת בעצבים!
    ניסינו לא לתת חטיפים, ניסינו לא להתעקש ולתת לה לבקש כשתהיה רעבה אבל נראה כאילו זה לא מפריע לה היא יכולה לא לאכול כלום כל היום והיא ממש עצבנית בגלל זה, ולקראת סוף היום לשתות בקבוק סימילק וזהו!
    גם כשיושבים בארוחות משפחתיות ושמים לה בצלחת היא זורקת את הצלחתת בעצבים, ובמקרים נדירים שכן מתחילה לאכול משהו קטן כמו צ׳יפס, אחרי כמה ביסים היא מתעצבנת זורקת את הצלחת ומתחילה לבכות!
    האם זה הפרעת אכילה? האם זה התנהגות שתחלוף עם הזמן? להתעקש? להציעה? מה עליי לעשות כדי לגרום לה להפסיק להעניש את עצמה?

הוספת תגובה

תמונה

• ילדה בת שנה ועשר הפסיקה לאכול - תגובה

מיכל וינברגר
    30/12/2013

שלום,
    אכן נראה כי ביתך עברה שינויים גדולים עבורה (אחות, גם חדש) והמצב בשבילה כנראה לא קל..דרך האוכל היא כמראה את מחאתה למצב..ונראה כי מקבלת תשומת לב ויחס -גם אם שלילי- יש התעסקות ודאגה סביב זה, ולכן, כל עוד המשקל והגובה תקינים, אני מייעצת לזרום איתה ולא לעשות מזה עניין. עצם העובדה שעושים מזה עניין- דווקא גורם לה כנראה להמשיך עם התנהגות זו..
    צריך לזכור שילד בריא לא מרעיב את עצמו והוא יאכל בסופו של דבר. אני מניחה שהסימילאק כנראה בשלב זה עוזר ומשביע..ואכן אם הוא ירד יתכן ותחזור לאכול. מצד שני- גם כך עוברת מספיק שינויים כרגע ולכן אני נוטה דווקא להשאיר את הסימילאק עד שתתרגל למצב ואז בהדרגה ניתן להוריד לפעמיים ביום ולפעם ביום..
    כרגע הייתי ממשיכה עם ארוחות משפחיות מסודרות באווירה נעימה ולא מלחיצה, לדאוג שיהיה שם לפחות משהו אחד שכן אוהבת, אבל גם מזונות מזינים רגילים- כמו , ביצה, גבינה, ירק...ולא להתעקש, גם אם לא אוכלת כלום! להתאפק ולהבין שזו תקופה זמנית.
    ניתן כמובן להפוך את הכנת האוכל לפעילות מהנה, לאפות משהו יחד, ללכת לקניות יחד ולבקש שתבחר משהו..לדבר על כמה האוכל עוזר לגדול..אבל הכל באווירה נעימה. יתכן וניתן לשתף אותה בהאכלת אחותה הקטנה שתתחיל לאכול...
    בכל מקרה, במידה וזה ממשיך, ויש ירידה בעקומות הגדילה הייתי מתייעצת עם דיאטנית ואולי גם הדרכה של יעוץ רגשי להורים.
    בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ספורט להרזיה
    פבלו
    11/12/2013

שיעורי טניס אארובים מועיד לילדים.
    חוג שהילדים ירצו לבוא ויעזור להם לשפר את הכושר
    לרזות ולהנות.
    שיעור ניסיון ללא התחייבות המשך בחצי מחיר!.
    השיעור מתקיים ברעננה.
    פבלו.

לקביעת תור
    סגירה
    ספורט להרזיה

הוספת תגובה

תמונה

• מיץ ענבים לילדה בת שנה ועשרה חדשים
    מיכל אהרון
    11/11/2013

שלום רב !!!

ביתי בת שנה ועשרה חדשים מאוד אוהבת לאכול ענבים שחורים (כמובן עם כל כללי הזהירות , חוצה לה אותם לשניים), אני שואלת כמה ענבים מותר לתת לה כמנת פרי יומית ?

הוספת תגובה

תמונה

• בן שנה ושבע בררן באוכל
    ליטל
    10/11/2013

הבן שלי בן שנה ושבע לא אוכל מעדנים בשום אופן ,הוא בורח מזה ולא מוכן לנסות אפילו.פירות הוא לא מוכן חאכול, גם מזה הוא בורח כאילו זה תרופה. דייסה הוא מתחיל לדחות גם. חשוב לציין שהוא היה אוכל עד שנה בערך אולי קצת יותר גם מעדנים וגם פירות. דייסה רק בשבועיים האחרונים הוא מתחיל לעשות איתה בעיות.מה את מציעה לעשות?!?! אני מאוד רוצה שיאכל מעדנים ופירות וניסיתי לגרות אותו בכל דרך אפשרית ולא עוזר.אני פוחדת שיחסר לו ויטמינים וסידן. הוא בעיקר אוכל כריכים (אבל כמה אפשר) ומנה חמה של פחמימות ירקות ובשר/עוף גם אין בעיה אבל גם את זה אי אפשר כל היום.אני מגיעה למצב שאני לא יודעת מה לתת לו לאכול.הוא מאוד בררן באוכל.הוא לא ינסה דבר חדש בשום אופן.הוא בוחן כל דבר ואם לא נראה לו הוא לא יגע

לקביעת תור
    סגירה
    בן שנה ושבע בררן באוכל

הוספת תגובה

תמונה

• מטרנה עד איזה גיל?
    מיטל
    19/08/2013

שלום רב,
    בני בן שנה ו7 חודשים ובגלל שמבחינת המשקל הוא באחוזון גבוה חשבתי להפסיק לתת לו כל בוקר וערב מטרנה. האם זה נכון לעשות זאת? עד איזה גיל נהוג לתת תחליף אם? בנוסף זכור לי כי כאשר בני היה יותר קטן פגשתי איש מכירות בסופר של חברה שאני לא זוכרת את שמה והוא הציע לי שמהרגע שבני יהיה בן שנה ניתן לקנות אבקה מסוימת שמכילה את הויטמינים שיש בכל התחליפי אם ואותה מכניסים למזון של התינוק וכך למעשה לא יחסר לו כלום מבחינת הויטמינים. האם מישהו מכיר את המוצר הנ"ל ושל איזה חברה? אודה לכם מאוד מיטל

לקביעת תור
    סגירה
    מטרנה עד איזה גיל?

הוספת תגובה

תמונה

• מטרנה עד איזה גיל? - תגובה

מיכל מסר בן שלום
    31/10/2013

שלום מיטל
    הפסקה של התמ"ל יכולה לבוא בחשבון אם בנך אוכל מגוון ובכמיות נאותות
    במידה ואוכל את כל הארוחות והתמ"ל הוא רק תוספת, אפשר להתחיל להוריד את התמ"ל בהדרגה...

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בת שנתיים בעייתית באוכל
    שירן
    30/07/2013

שלום
    יש לי תינוקת בת שנתיים וחודשיים. היא שותה מטרנה 3 פעמים בלילה במהלך השינה... וחלב רגיל פעם ביום.
    בבוקר אצלה זה יום כן יום לא... בוקר אחד היא יכולה לאכול צלוחית של דייסה( השאלה אם זו כמות מספיקה) או לחלופין ביצת עין עם לחם. מדי פעם ירקות, מוצרי חלב ממש בקטנה! במהלך היום היא אוכלת צלחת מרק, ובקושי.. או 6 אצבעות צ׳יפס וחתיכת פרגית קטנה. לפעמים אוכלת מילקי . אוהבת פחמימות מאוד ,, אבל זה יבש..
    כמובן במהלך השבוע הצהריים שלה מגוון, פעם ממולאים,פעם אורז, דג וכו... הבעיה שהיא אוכלת רק 3-4 כפיות מכל ארוחה!
    היא לא אוכלת סדיר, אוכלת מעט. שוקלת 11.7 ויחסית גבוהה לגילה.
    מה עושים? האם זה תקין? איך אני עוזרת לה לאכול קצת יותר.?

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    בת שנתיים בעייתית באוכל

הוספת תגובה

תמונה

• בת שנתיים בעייתית באוכל - תגובה

מיכל מסר בן שלום
    31/10/2013

שירן שלום,
    נשמע כי ביתך אוכלת נהדר, מגוון מאוד ובכמיות שמתאימות לגודלה
    לגבי משקלה וגובה
    יש לשקול ולמדוד אותה בטיפות החלב ולראות האם שומרת על עקומות הגדילה שלה
    וטיפ קטן
    גודל הקיבה של ביתך בגיל שנתיים הוא לא יותר גדול מהנפח של כוס פלסטיק חד פעמית... הכמות שהיא צריכה לאכול קטנה בהרבה מהכמות שאנחנו המבוגרים צריכים
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• השמנת יתר ילדה בת 11 וחצי
    אמא
    08/10/2013

שלום לכם, ביתי בת 11 וחצי תמיד סבלה מעודף משקל כל חייה.
    נכון להיום גובהה 155 ס"מ (קיבלה כבר ווסת בגיל תשע וחצי) ומשקל 65קילו.
    אני לא מצליחה לעזור לה לרדת במשקל.
    היא לא מוכנה ללכת לתזונאית אבל הילדה מודעת למשקלה הגבוהה ורוצה לרדת.

בבוקר היא אוכלת עד שתיים שתי לחמניות שאני מכינה לה.
    בארבע שאני מגיעה מהעבודה צהרים ורק בערב אולי קורנפלקס (רגיל) או פירכיות אורז עם קוט'ג.. היא שותה רק מים..
    היא טוענת שהליכות משעממות אותה והיא לא רוצה ללכת.
    האם מכשיר הכושר אליפטיקל הוא טוב בשבילה ? כי הוא המכשיר שהיא אוהבת
    ורוצה אותו.
    בדיקות הדם שלה תקינות , בלוטת התריס תקין מלבד אינסולין 29. שהאנדוקרינולוגית
    אמרה שחייבים פעילות גופנית . לכן אני פונה אליכם.
    אודה לכם על תושבתכם כיצד לנהוג איתה ?

לקביעת תור
    סגירה
    השמנת יתר ילדה בת 11 וחצי

הוספת תגובה

תמונה

• השמנת יתר ילדה בת 11 וחצי - תגובה

מיכל מסר בן שלום
    31/10/2013

חוה שלום.
    אני סבורה כי המצב מורכב, עליכם לקבל פרטני עם או בלי הילדה
    כמו כן ישנן מסגרות רבות (בקופ"ח ופרטיות) של קב' ילדים עם צוות רב מקצועי של מאמנים דיאטניות פסיכולוגים וכדומה , בכל רחבי הארץ

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בת שנתיים- מלאה..
    אורלי
    02/10/2013

ביתי בת השנתיים שוקלת 12.6 וגובהה 86. היא די שמנמנה.. כאשר היא אוכלת מתוק כמעט ואין לה שובע (ביומולדת, כשניסיתי לפנק ולא לעצור אותה, ביקשה עוד אחרי הפרוסה הרביעית..)
    ברור שביום יום אני דואגת לתזונה בריאה ונבונה ואני לא שואלת לגבי אלה.
    שאלתי היא לגבי גישה- מה הכי נכון עם ילדים לגבי ממתקים על מנת שלא "יתנפלו" כאשר כן יש ממתקים:
    1.לחשוף מידי יום , קצת, בהגבלה?
    2.לחשוף פעם--3 פעמים בשבוע בהגבלה?
    3.לתת ללא הגבלה
    4. לתת ללא הגבלה וכל יום חטיפים "בריאים" בלבד- פריכיות אורז עם דבש , חטיף אנרגיה, תמרים וכו?

חשוב לי מאוד שהיא תדע לפתח תחושות רעב שובע תקינות, ותדע לאכול במידה

תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    בת שנתיים- מלאה..

הוספת תגובה

תמונה

• בת שנתיים- מלאה.. - תגובה

מיכל מסר בן שלום
    31/10/2013

שלום רב,
    הגישות לגבי ממתקים שונות
    באופן עקרוני ילדים לא זקוקים כלל לממתקים
    הכך עניין של חינוך ומה תרצו
    הכי חשוב בכל מה שאתם בוחרים זה להיות עקביים בהחלטה ובמסר שאתם מעבירים לילדה
    אני מוצאת לנכון שחטיף אחד ביום הוא אופציה שמרבית ההורים מסוגלים "לחיות" איתה
    חשוב לי לציין שמעדן, שוקו, שתיה מתוקה, חטיף, ארטיק , קרמבו, שוקולד, עוגה, חטיף אנרגיה,במבה , ביגלה... הם כולם חטיפים
    אם בתך משתפת פעולה ומכונה לאכול חטיפים " בריאים יותר" כגון פירות יבשים או פרכיות אורז... מה טוב
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לא אוכל בצהרון
    מודאגת
    15/09/2013

שלום לצוות,
    בני בן שלוש, נכנס השנה לגן עירייה , מאז ומתמיד היה בעייתי עם אוכל: רק דברים מאוד מסוימים כמו: חביתה, עגבניה, מלפפון , פיצה ופסטה . עדיין אוכל סימילאק בוקר וערב ( מאוד קשה לגמול אז הנחנו לזה) הבעיה היא שמאז תחילת השנה הגננת של הצהרון אומרת שהוא לא אוכל שם כלום . היא מרחמת עליו ולכן נותנת לו פרוסה עם שוקולד כשרואה שאין סיכוי שיאכל ... גם בבוקר למעט חביתה שאני שולחת מהבית לא אוכל כלום. לא אוהב כריכים ואין שום אופציה לגיוון. שאלתי היא איך יוצאים מהפלונטר הזה? האם לבקש שיפסיקו עם כריך השוקולד ? אבל אז לא יאכל כלום... ניסיתי כמה פעמים לתת עוד דברים ולא היה סיכוי... לתשובתכם אודה...

לקביעת תור
    סגירה
    לא אוכל בצהרון

הוספת תגובה

תמונה

• לא אוכל בצהרון - תגובה

מיכל מסר בן שלום
    31/10/2013

שלום רב,
    ממליצה בחום לא לתת את הכריך עם השוקולד בצהרון, כך בנך מקבל מסר, אם תהיה עקשן ולא תהיה מוכן לאכול שום דבר תקבל מה שאתה רוצה,
    מציאה להערך ולהכין ארוחה שאוהב או מזונות שנמצאים בבית ולתת לו ארוחת צהרם- ערב לכשמגיעים הביתה
    הוא יהיה רעב אז יאכל, ובאותה הזדמנות תוכלו לנסות לשלב ולגוןן את המזונות
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• השמנה של ילדה בת 8
    יול
    11/09/2013

היי,
    בתי בת שמונה. התזונה בבית שלנו בריאה ובכל ארוחה יש ירק מבושל / חי ובד"כ שניהם. הילדה גבוהה וגם מעט "עגלגלה" . עדיין לא שמנה ממש אבל אם תמשיך בדרכה היא בכיוון...
    הבעיה היא שמגוון המזונות שהיא אוכלת די מוגבל ואח"כ היא משלימה לעצמה עם כל מיני שטויות. בגזרת החלבונים - רק שניצל או עוף בתנור . אם הקציצות אפויות במקום מטוגנות לא בא בחשבון. פחמימות- רק תפו"א או אורז לבן או פסטה עם גבינה צהובה. (אציין שאין אצלינו בבית בכלל חטיפים מלוחים !!! אז היא לוקחת אקטימל או שניים ... או שוקולד מריר או פופקורן שזה בערך המתוק היחידי שיש כאן. אצל חברות או בימי הולדת זה כבר סיפור אחר. כנ"ל בשבת ובביקורים אצל המשפחה. )אני מאוד לא רוצה ליצור עניין מיוחד סביב האוכל אבל מרגישה שאומרת לה כבר יותר מידי "זה לא בריא..." או להזכיר לה המון פעמים ש"ממתק אחד ליום" אני לא רוצה גם לגרום לה לאיזושהיא שריטה לגבי אוכל. היא מאוד אוהבת חביתות, ומוכנה לבית ספר לקחת רק כריך עם חביתה או גבינה צהובה בלחמניה...ולא שום דבר אחר. לא מוכנה בשום אופן לקחת איתה פרי או ירק בנוסף. בצהריים מוכנה לאכול חצי פלפל או מלפפון ולעתים תפוח, אבל מיד לאחר מכן מבקשת שוקולד כאילו אם אכלה תפוח, מגיע לה ממתק כפרס. שותים אצלינו רק מים אבל מחוץ לבית (באירוע, במסעדה) אנחנו מאפשרים שתיה מתוקה במידה.
    אני מרגישה שהיא מאוווד מאוווד אוהבת את המתוק. המון פעמים מציעה לי אחה"צ להכין יחד עוגיות שוקולד, או עוגה ועוד, ואח"כ זה נמצא בבית והדרך לבטן קצרה....אציין שלא מסכימה להכין כל מיני דברים בריאים פרט לעוגת גזר שגם אותה בסופו של דבר לא אוכלת אלא אם כן שמה בפנים גם שוקוציפס
    קראתי כבר המווווון מאמרים אבל לא מצליחה להגיע אליה ולהסביר לה את הנזק בסוכר. נורא קשה לי לראות את התזונה שלה הולכת ומצטמצמת במקום להיפתח.
    מה אני יכולה לעשות ?

לקביעת תור
    סגירה
    השמנה של ילדה בת 8

הוספת תגובה

תמונה

• שלום לך

רונית
    12/09/2013

מכירה את הבעיה שלך מקרוב..גם לי יש ילדה שמאוד בעייתית באוכל, לא אוהבת אוכל מבושל, הדברים הבודדים שהיא מוכנה לאכול (חוץ מחטיפים ושוקולד) זה פיצה ושניצל תירס. בשלב מסויים היא מאוד עלתה במשקל ויום אחד לקחתי אותה לשיחה והיא סיפרה לי שזה מפריע לה..הסברתי לה שיש מאכלים שצריך ללמוד לאהוב ולהתרגל אליהם, ושתנסה יותר לטעום דברים חדשים ולא להיות אנטי. ודבר שני רשמתי אותה לספורטן, היא בחרה שם את החוגים שהיא אוהבת וככה יש לה גם מסגרת ספורטיבית שהיא נהנית ממנה. הכי חשוב זה לא לתת למצב להידרדר, הילדים היום הם אכזריים אחד לשני ולגדול כילד שמן זו טראומה..תדאגי לה לפעילות בשעות אחרה"צ ולתזונה בריאה שהיא גם תאהב, ויהיה בסדר. בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• השמנה של ילדה בת 8 - תגובה

מיכל מסר בן שלום
    31/10/2013

שלום רב,
    חשוב מאוד שביתך תהיה מעורבת בכל ההחלטות שקשורות למה שהיא אוכלת ושתבין את ההגיון שמאחורי הדברים
    היתי פועלת בכל פעם במישור אחד
    ראשית בי"ס
    ערכו מערכת אוכל לכל יום מימי השבוע
    בכל יום צריך להיות כריך שונה ופעם בשבוע יכול להיות כריך מתוק... תני לביתך להחליט איזה כריך באיזה יום וכשיגמרו לה האופציות היא תצטרך לתת עוד אפשריות (כמובן שכאן ניתן לעזור)
    אותו כנ"ל עם הארוחות, אך לא מומלץ לעשות הכל ביחד, כאשר ארוחה אחת תהיה כבר מבוססת ולא יהיו עליה סימני שאלה זה הזמן לעבור ולטפל בארוחה אחרת
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה