פורום תזונת ילדים, השמנת ילדים - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• השמנה של ילדה בת 8
    יול
    11/09/2013

היי,
    בתי בת שמונה. התזונה בבית שלנו בריאה ובכל ארוחה יש ירק מבושל / חי ובד"כ שניהם. הילדה גבוהה וגם מעט "עגלגלה" . עדיין לא שמנה ממש אבל אם תמשיך בדרכה היא בכיוון...
    הבעיה היא שמגוון המזונות שהיא אוכלת די מוגבל ואח"כ היא משלימה לעצמה עם כל מיני שטויות. בגזרת החלבונים - רק שניצל או עוף בתנור . אם הקציצות אפויות במקום מטוגנות לא בא בחשבון. פחמימות- רק תפו"א או אורז לבן או פסטה עם גבינה צהובה. (אציין שאין אצלינו בבית בכלל חטיפים מלוחים !!! אז היא לוקחת אקטימל או שניים ... או שוקולד מריר או פופקורן שזה בערך המתוק היחידי שיש כאן. אצל חברות או בימי הולדת זה כבר סיפור אחר. כנ"ל בשבת ובביקורים אצל המשפחה. )אני מאוד לא רוצה ליצור עניין מיוחד סביב האוכל אבל מרגישה שאומרת לה כבר יותר מידי "זה לא בריא..." או להזכיר לה המון פעמים ש"ממתק אחד ליום" אני לא רוצה גם לגרום לה לאיזושהיא שריטה לגבי אוכל. היא מאוד אוהבת חביתות, ומוכנה לבית ספר לקחת רק כריך עם חביתה או גבינה צהובה בלחמניה...ולא שום דבר אחר. לא מוכנה בשום אופן לקחת איתה פרי או ירק בנוסף. בצהריים מוכנה לאכול חצי פלפל או מלפפון ולעתים תפוח, אבל מיד לאחר מכן מבקשת שוקולד כאילו אם אכלה תפוח, מגיע לה ממתק כפרס. שותים אצלינו רק מים אבל מחוץ לבית (באירוע, במסעדה) אנחנו מאפשרים שתיה מתוקה במידה.
    אני מרגישה שהיא מאוווד מאוווד אוהבת את המתוק. המון פעמים מציעה לי אחה"צ להכין יחד עוגיות שוקולד, או עוגה ועוד, ואח"כ זה נמצא בבית והדרך לבטן קצרה....אציין שלא מסכימה להכין כל מיני דברים בריאים פרט לעוגת גזר שגם אותה בסופו של דבר לא אוכלת אלא אם כן שמה בפנים גם שוקוציפס
    קראתי כבר המווווון מאמרים אבל לא מצליחה להגיע אליה ולהסביר לה את הנזק בסוכר. נורא קשה לי לראות את התזונה שלה הולכת ומצטמצמת במקום להיפתח.
    מה אני יכולה לעשות ?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    השמנה של ילדה בת 8

הוספת תגובה

תמונה

• שלום לך

רונית
    12/09/2013

מכירה את הבעיה שלך מקרוב..גם לי יש ילדה שמאוד בעייתית באוכל, לא אוהבת אוכל מבושל, הדברים הבודדים שהיא מוכנה לאכול (חוץ מחטיפים ושוקולד) זה פיצה ושניצל תירס. בשלב מסויים היא מאוד עלתה במשקל ויום אחד לקחתי אותה לשיחה והיא סיפרה לי שזה מפריע לה..הסברתי לה שיש מאכלים שצריך ללמוד לאהוב ולהתרגל אליהם, ושתנסה יותר לטעום דברים חדשים ולא להיות אנטי. ודבר שני רשמתי אותה לספורטן, היא בחרה שם את החוגים שהיא אוהבת וככה יש לה גם מסגרת ספורטיבית שהיא נהנית ממנה. הכי חשוב זה לא לתת למצב להידרדר, הילדים היום הם אכזריים אחד לשני ולגדול כילד שמן זו טראומה..תדאגי לה לפעילות בשעות אחרה"צ ולתזונה בריאה שהיא גם תאהב, ויהיה בסדר. בהצלחה!

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• השמנה של ילדה בת 8 - תגובה

מיכל מסר בן שלום
    31/10/2013

שלום רב,
    חשוב מאוד שביתך תהיה מעורבת בכל ההחלטות שקשורות למה שהיא אוכלת ושתבין את ההגיון שמאחורי הדברים
    היתי פועלת בכל פעם במישור אחד
    ראשית בי"ס
    ערכו מערכת אוכל לכל יום מימי השבוע
    בכל יום צריך להיות כריך שונה ופעם בשבוע יכול להיות כריך מתוק... תני לביתך להחליט איזה כריך באיזה יום וכשיגמרו לה האופציות היא תצטרך לתת עוד אפשריות (כמובן שכאן ניתן לעזור)
    אותו כנ"ל עם הארוחות, אך לא מומלץ לעשות הכל ביחד, כאשר ארוחה אחת תהיה כבר מבוססת ולא יהיו עליה סימני שאלה זה הזמן לעבור ולטפל בארוחה אחרת
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• השמנה של ילדה בת 9 - מבקשת עזרה
    טינה
    31/08/2013

שלום לכם
    הבת שלי בת 9 ולאחרונה היא התחילה להשמין מאוד
    הוצאתי את כל ה"אויבים" מהבית
    והתחלתי להקפיד יותר על תזונה בבית(כל המשפחה)

ולצערי עכשיו כשהיא הולכת לחברות היא מבקשת שם אוכל

ניסיתי לנהל איתה שיחה בצורה מאוד עדינה, הסברתי לה שכל הבית עובר לאורח חיים בריא ואנחנו מצפים ממנה שתצטרף, אבל היא לא מוכנה

מה לעשות?

הוספת תגובה

תמונה

• הקאת תמל
    גליה
    30/08/2013

שלום
    ביתי בת ה4 וחצמ חודשים ניזונה מהנקה ולאחרונה לאור חזרה לעבודה ניסינו תמל. עד גיל חודש קיבלה סימילאק בביהח ובעוד הזדמנות ועבר בסדר.. עד עכשיו רק הנקה ולאחרונה כשניסינו היר מקיאה כשעתיים לאחר האכילה, גם אם מדובר בכמות קטנטונת10 מל. באחת הפעמים עירבבנו עם כף דייסת קורנפלור ולא הקיאה. האם ייתכן אלרגיה לחלב למרות שלא אחרי כל פעם? מה לנסות לתת בכל זאת?? האם פורמולות נטולות לקטוז או סימילאק קומפורט עם חלבון מפורק??
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הקאת תמל

הוספת תגובה

תמונה

• הקאת תמל - תגובה

מיכל מסר בן שלום
    31/10/2013

שלום גליה
    המצב דורש בירור
    להערכתי ייתכן ריפלוקס אך יש להיבדק ע"י רופא הילדים
    לכשתהיה אבחנה חיזרי אלינו ונוכל להמליץ על דרכי הזנה אפשריות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חוסר בויטמין D אצל ילד בן 6
    שילה
    29/08/2013

תוצאות בדיקות הדם הראו מספר מתחת למינימום.
    אילו מזונות עשירים בויטמין D? יש תוספים מיוחדים לילדים?

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    חוסר בויטמין D אצל ילד בן 6

הוספת תגובה

תמונה

• זה ויטמין שקשה להשלים באמצעות מזון

עדן
    30/08/2013

הדרך העיקרית להגדיל את הויטמין בגוף היא להחשף לשמש, מכיוון שזה מסוכן להחשף להמון זמן מומלץ לעשות את זה רק למשך 20 דקות ולהיעזר בנוסף בתוסף תזונה. לשני הילדים שלי יש חוסר ואני נותנת להם ויטמין D 400 לילדים, זה מגיע בטיפות כאלה, של חברת סופהרב.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• זה ויטמין שקשה להשלים באמצעות מזון - תגובה

מיכל מסר בן שלום
    31/10/2013

אכן עדן, תשובה יפה
    ויטמין די הוא ויטמין המסיס בשומן ועל כן נמצא אותו לרוב במוצרי מן החי עתירי שומן
    שמנת גלידה כבד איברים פנימיים נוספים וכו'
    בנוסף גופינו יודע לייצר ויטמין זה בחשיפה לשמש
    מכיוון שאנחנו מגינים על העור ע"י מסנני קרינה נותר מעט מידי ויטמין די
    בכדי להשלים את החסר ממליצה להשתמש בתוסף של ויטמין די
    קיימים בשוק מספר תכשירים בטיפות בכדורים ובסוכריות גומי
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תזונת הילד- ד"ר ג'ודי אבן חן
    אברהם אבן- חן
    31/10/2013

ד"ר ג'ודי אבן חן מומחית בעלת שם עולמי לתזונה טבעית.
    קיבלה חסות של וולט דיסני לספר שיצא מפרי עטה בעברית ובאנגלית.
    כמו כן, יוצרו שש פורמולות בעלות ויטמינים ומינרלים בנוזל לילדים ונוער מטעם וולט דיסני.

הוספת תגובה

תמונה

• ד"ר ג'ודי אבן חן- תזונת הילד
    אברהם אבן- חן
    31/10/2013

ד"ר ג'ודי אבן חן מומחית בעלת שם עולמי לתזונה טבעית.
    קיבלה חסות של וולט דיסני לספר שיצא מפרי עטה בעברית ובאנגלית.
    כמו כן, יוצרו שש פורמולות בעלות ויטמינים ומינרלים בנוזל לילדים ונוער מטעם וולט דיסני.

הוספת תגובה

תמונה

• בן 6 אוכל לא מגוון
    אורית
    24/09/2013

שלום רב,
    הבן שלי בן 6, אוכל רק את המאכלים הבאים: סנדוויץ עם גבינה צהובה, פיצה, שניצל אבל רק עם קטשופ, מרק עוף ופסטה.
    מוכן לאכול גם מעדן חלב אבל רק בטעם וניל.
    כמובן שגם מוכן לאכול ממתקים, ארטיקים וגלידות (למעט בטעם שוקולד - לא אוהב).
    ניסינו להשאיר אותו רעב כדי שיאכל דברים אחרים - לא מוכן. כמו כן ניסינו "לשחד" אותו בהפתעות, פרסים וכיו"ב - לא מוכן לאכול בשום פנים ואופן.

מה עושים? הוא לא אכל ביצה, ירקות או פירות מאז שהיה תינוק.
    יש לציין שהילד במשקל וגובה תקינים, נמצא בחוגי ספורט 3 פעמים בשבוע, מאוד פעיל.
    אשמח לעצה.

לקביעת תור
    סגירה
    בן 6 אוכל לא מגוון

הוספת תגובה

תמונה

• בן 6 אוכל לא מגוון - תגובה

מיכל וינברגר
    25/10/2013

שלום,
    העובדה שבנך בגובה ומשקל תקינים ופעיל-די מרגיעה, אך לא תמיד נראה חוסר תזונתי . קשה לי להעריך אם קיימת בעיה התנהגותית, הרבה פעמים בררנות באוכל היא התנהגותית, רצון לשליטה, רצון לקבל בו תשומת לב- (ההורים מתעסקים עם זה..) ולכן ככל שנתעסק שבזה עוד- הבררנות רק תגבר.
    הגישה שלי- היא "לזרום" עם בנך, ופחות להשתמש באוכל כפרס או עונש. יש להמשיך להציע על השולחן מזונות חשובים- כמו ירקות, פירות, בשר, קטניות, בנוסף למזטונות שכן רגיל לאכול, מומלץ לנסות כמובן לשתף את בנך- אם ירצה, בהכנת מזונות חדשים ובריאים- אולי ההכנה תיתן לו חשק לטעום ולנסות דברים חדשים. רצוי שזה יבוא ממנו.
    למשל- להכין ביחד שייק פירות בבלנדר, להכין סלט יחד (או לעשות פרצוף מירקות) להכין ביחד פשטידה, לזניה,..אפשר גם ללכת יחד לסופר ולשתף אותו בבחירה שלך מזונות חשובים ובריאים לכל המשפחה.
    כמו כן, אם הדבר נמשך זמן רב, הייתי ממליצה לצרוך מולטיויטמין לילדים לתקופה, עד שהאכילה תשתפר.
    בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מתרנה שלב 1 לתינוקות בני שנה וחודשי
    ויקי
    17/09/2013

שלום!

האם זה נכון לתת לתינוקות בני שנה וחודשיים מתרנה שלב 1 כשהם חולים ומסרבים לאכול?
    הרעיון הוא שמתרנה שלב 1 מיועדת לתינוקות שעדיין לא אוכלים כלום חוץ מחלב אם/פורמולה. וכשהתינוקות שלי חולים ומסרבים לאכול אולי עדיף לתת להם מתרנה שלב 1 במקום שלב 3?

תודה

הוספת תגובה

תמונה

• מתרנה שלב 1 לתינוקות בני שנה וחודשי - תגובה

מיכל וינברגר
    25/10/2013

אבקת מטרנה שלב 1 מיועדת בהרכבה לתינוקות קטנם- כפי שחלב האם בחודשים הראשונים שונה מאשר בחודשים המתקדמים יותר. בהמשך הוא מכיל יותר שומן ויותר קלוריות וכך גם המטרנה ושאר הפורמולות לתינוקות.
    שתינוק מסרב לאכול בגלל מחלה- זה לא ממש משנה מה לתת לו- אלא לתת מה שמסכים, הרי זה מצב זמני בכל מקרה. גם שאנחנו חולים אנחנו לא תמיד רעבים..
    דעתי האישית- אם מסכים לאכול את המטרנה שמתאימה לגילו- להמשיך איתה ואין צורך לעבור במיוחד לשלב אחד- שלב אחד פשוט יכל פחות קלוריות ושונמן ואם גם כך אינו אוכל הרבה עדיף שיקבל בכל זאת יותר קלוריות .
    בהצלחה ובריאות

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תזונה מתאימה למניעת עצירות
    שלומי
    11/10/2013

ילדתי בת ה-6 סובלת בערך מגיל שנה מצואה קשר ויבשה ועצירויות רבות,
    במהלך השנים ניסנו טיפולים רבים כגון הומופטיה, רפקסולוגיה, פגלקס, נורמלקס ,
    הטיפול היחידי שעוזר לה לאורך זמן הינו נורמלקס, אנו חוששים מאוד מהטיפול הממושך בתכשיר והאפשרות לפתח תלות בתכשיר.
    הילדה בררנית באוכל, התזונה שלה כוללת בין השאר סיבים תזונתיים (דגני בוקר מלאים, ירקות ופירות), אוכלת מעט מוצרי בשר ומעט מאוד מוצרי חלב, אוהבת בעיקר פחמימות פשוטות (אורז לבן, פסטה)
    נשמח להבין האם במקרה זה של עצירות שאנו מגדירים אותה כרונית שינוי בתזונה/ הוספת סיבים תזונתים, פרוביוטיקה עשויים לסייע? אם כן כיצד ניתן לתת אותם לילדה (האם יש אבקה שנמסה במים? )

הוספת תגובה

תמונה

• תזונה מתאימה למניעת עצירות - תגובה

מיכל וינברגר
    25/10/2013

שלום,
    הטיפול בעצירות הוא אכן גם אכילת מזונות המכילים סיבים תזונתיים כפי שאתם עושים
    ו יש לשים לב על הדברים הבאים:
    לוודא ששותים מספיק מים- 1.5-2 ליטר ביום
    להגביר פעילות גופנית באופן כללי- . ישנם גם תנוחות מסוימות (כמו ישיבה בכריעה או ישיבת "כובסת" שעשויות לעזור)
    להוסיף סיבים תזונתיים- לעבור לדגנים מלאים, ברנפלקס, קוואקר, סובין לחם מלא, קטניות, להוסיף יותר פירות וירקות עם קליפתם
    לאכול ארוחות קטנות ומסודרות ולהימנע מארוחות כבדות וגדולות(ארוחה כל 3 שעות)
    על פי נסיון עם מטופלי לכל אחד דבר המתאים לו, אתן לך מספר דוגמאות להתנסות אישית:
    • הוספת שזיפים מיובשים שהושרו במים במשך הלילה.
    • שתיית מים + לימון בבוקר. ניתן להוסיף כפית שמן זית וניתן לנסות רק את כפית שמן הזית בנפרד.
    • אכילת דייסה מסובין שיבול שועל (או הוספת מים רותחים לסובין שיבולת שועל) גם דייסת שיבולת שועל עשויה לעזור אך חשוב מאוד לשתות מים עם כל המזונות המכילים הרבה סיבים תזונתיים.
    • אכילת יוגרט אקטיביה המכיל סיבים העוזרים למערכת העיכול. (המחקרים מדברים על שניים ביום כדי לראות שינוי)
    • אכילת דגני בוקר מועשרים במיוחד בסיבים (מעל 15 גר' ל-100 גר'- יש לבדוק בסימון התזונתי- ברנפלקס, פייבר 1).
    • וככל לוודא שרוב המזון יכיל יותר סיבים- לעבור לדגנים מלאים אורז מלא/פסטה מקמח מלא/בורגול/קוסקוס מלא/קטניות למניהן.
    • בשלב הבא- ניתן לנסות תכשירים שונים, וכאן צריך להיזהר לא לצרוך משהו ממכר שיפתור את הסימפטום בהתחלה אך הגוף יזדקק לכמויות גדולות יותר כל פעם. אני בד"כ ממליצה לצרוך דברים טבעיים שלא מבוססים על סנה, למשל- אבקת "בן פייבר", פגלקס
    או פייבר קל- הבן פייבר והפייבר קל הן לא תרופה אלא תוסף מזון במערבבים במים-והם מרככים את הצואה.
    כמו כן, גם פרוביוטיקה עשוייה לעזור- יש אבקות לילדים בחברות השונות.
    בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מדוע לא עונים פה כבר חודש שלם ?????
    אנונימית
    14/10/2013

הוספת תגובה

תמונה

• אוכל מוצק
    maria
    11/08/2013

שלום רב!
    תונוק שלי כמעט בן 7 חודשים בגל חצי שנה היה אחוזון 75(גובה 69 משקל 8875)
    ברוצוני לשאול מה כמות המים שצריך לשתות תינוק אחרי ארוחה.הוא אוכל בבוקר תמ"ל אחר בעוד 3 שעות נותנת לו פרות אוכל 120 ורוצה עוד אז נותנת לו תמ"ל(משלימה) בהרך 100 אחר כל בצהריים אוכל מרק (עם בשר )אוכל 150 ואז אני עוד פעם משלימה עם תמ"ל.או שהוא אוכל הרבה??או שרוצה לשתות אבל הוא לא שותה (שותה 20 -30).מה לעשות?לא ממש ברור איך זה עובד אני מפחדת שיתחיל להשמין...תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    אוכל מוצק

הוספת תגובה

תמונה

• אוכל מוצק - תגובה

מיכל וינברגר
    19/08/2013

שלום!
    תינוקות בגיל הזה יודעים בדיוק כמה הם צריכים לאכול. יתכן ועל רקע הגברת הפעילות הגופנית שלו (אולי יותר זוחל או מתנועע יותר) זקוק ליותר אנרגיה. ויתכן וגם יש ימים שנראה שאוכל יותר בגלל קפיצת גדילה, ויהיו ימים בהם יאזן ויאכל פחות.
    לגבי הפורמולה - יתכן וזהו הרגל שפיתח לקבל אחרי האוכל, נסי לתת כמות אוכל קצת יותר גדולה בלי תוספת פרמולה- בהדרגה- בהתחלה בארוחה אחת.
    נסי לשמור על מרווחי אכילה של 3- שעות.
    שתיית מים אמורה להיות בין לבין- ואת הכמות קשה להגדיר- בימים חמים יש לשתות יותר - שימי לב שהחיתול ספוג- והשתן לא צהוב על החיתול.
    חישוב הנוזלים לגילו אמור להיות- כולל הפורמולה- בין 120-160 מ"ל לק"ג ביום כלומר בהנחה ששוקל כ-9 ק"ג עליו לשתות כליטר נוזלים כולל המים שבפורמולה.
    בהחלט יתכן -שהתרגל לקבל פורמולה אחרי שמסיים ולא תמיד יש בכך צורך. הציעי בעדינות מים, או יותר אוכל .\
    בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה בבקשה
    טלי
    06/08/2013

בתי בת חמש, ולא נעים לומר אולם היא עדיין שותה סימילאק מבקבוק פעם ביום כשהיא מתעוררת בבוקר. האמת היא שהיא מאוד נהנית מזה, זה עוזר לה ומקל עליה מאוד את המעבר משינה לעירות ונותן לה מעין זריקת אנרגיה. היא לא אוהבת לאכול בבוקר, ולא אוהבת לשתות כוס חלב - כך שהאופציה היחידה היא שוקו ומבחינתי כבר עדיף סימילאק. מה לעשות? האם להמשיך עם הבקבוק למרות גילה? אגב, ניסיתי לתת פורמולה בכוס אבל זה לא זה... תודה רבה על העזרה

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה בבקשה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה בבקשה - תגובה

מיכל וינברגר
    19/08/2013

שלום,
    מבחינה תזונתית- אין בעיה עם הסימילאק בבוקר- כנראה שיש לה מעין פינוק בשתייה מהבקבוק. (עובדה שמהכוס זה כבר לא אותו הדבר..) זה נראה כמו מעין גמילה שיש לעשות- כמו מומצץ. יתכן וזה יבוא ממנה, שתבין בעצמה שהיא כבר גדולה..
    האם משקלה תקין ? ניתן לדלל קצת את הפורמולה אם זה מרגיש לך יותר מדי, מצד שני אם משקלה תקין0- כנראה זה התחליף לארוחת בוקר. ניתן גם לנסות חלב רגיל (לא רצוי שוקו בגלל כמויות הסוכר הגדולות) בבקבוק, ובעדינות לשאול אותה מתי הייתה רוצה להגיד שלום לבקבוק? אולי עם מעבר לגן חדש, או יום הולדת וכ'..
    ניתן לבציע ארוחות בוקר אחרות- כמו יוגרט+פרי חתוך/ דגנים (לא מתוקים מדי) +חלב/פר'+מריחה וכ'..\
    בכל מקרה, בלי להלחיץ ולכפות עליה -אלא לתת לה לחשווב על כך לבד ולהבין שבקבוק זה מתאים יותר לתינוקות...ולהציע לה אפשרויות אחרות.
    בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בירה לילדים
    אינאס
    12/08/2013

שלום,
    רוצה לדעת מה בירה יכולה לעשות לילד בן 4 שנים וחצי?
    אשמח לקשר אותי למאמר\ בלוג ...
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    בירה לילדים

הוספת תגובה

תמונה

• מוצרי חלב
    שרי
    28/07/2013

שלום,
    יש לי ילדה בת 7 וילד בן 11, שני ילדיי צורכים הרבה חלב { כ- 3 כוסות בממוצא ביום, לפעמים יותר} בנוסף לגבינות .
    אני מאוד מודאגת, בגלל האסטרוגן והאנטיביוטיקה שנמצאים בחלב.
    בנוסף הבת שלי מלאה ,ואני מפחדת מהתפתחות מוקדמת עקב צריכת חלב.
    האם מבחינה בריאותית כדאי למנוע מילדיי מוצרי חלב ולעבור לחלב שיבולת שועל או חלב אורז?
    ואם כן , כיצד ניתן לספק להם סידן וחלבון { הם אינם אהבים טחינה לצערי}במקום?
    אודה לתשובתכם,
    שרי

לקביעת תור
    סגירה
    מוצרי חלב

הוספת תגובה

תמונה

• בצים
    בתשבע
    25/07/2013

שלום רב,
    נותרתי עם הרבה ביצים שהיו במקרר אך תוקפם פג לפני כיומיים. האם ניתן לשהתמש בהןועד מתי? תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    בצים

הוספת תגובה

תמונה

• בצים - תגובה

מיכל וינברגר
    28/07/2013

שלום,
    שימי לב יש תמיד שני תאריכים: (לקוח מאתר משרד החקלאות ופיתוח בכפר)
    התאריך האחרון לשיווק המופיע על הביצה ועל האריזה הקימעונית, משמעו שמעבר לו אין למכור עוד את הביצים. התאריך האחרון לשימוש הינו חודש ימים מעבר לתאריך האחרון לשיווק ומהווה המלצה לצרכן עד מתי להשתמש בביצים כאשר הן מאוחסנות בבית במקרר.
    כלומר- התאריך הוא בגדר המלצה- עד מת להשתמש. קחי בחשבון שככל שעובר זמן רב יותר מהטלת הביצה עד שאנו אוכלים אותה ערכה התזונתי יורד.
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה