פורום תזונת ילדים, השמנת ילדים - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• תינוקת שלא עושה גרפס ופולטת המון
    יפעת44
    28/03/2013

אימא לילדה בת חודש וחצי שכאמור אחרי אכילת סימילאק לא עושה גרפס ופולטת פעמים רבות, איני יודעת מה לעשות. נא עזרתכם תודה מראש יפעת

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

• תינוקת שלא עושה גרפס ופולטת המון - תגובה

מיכל וינברגר
    04/04/2013

שלום,
    פליטות, בגדול הם הגדר הנורמה, כל עוד היא עולה במשקל ואוכלת טוב, יתכן ויש רפלוקס, ויתכן ויש להתעקש יותר על הגרעפס- הקפידי על העמדת התינוקת עלייך לאחר האכילה, ותני טפיחות קלות על גבה כדי לעודד את הגרעפס, לעיתים לוקח לו זמן להגיע, ואכן לעיתים הוא לא מגיע כלל.
    בכל מקרה, ממליצה לך להועץ עם רופא ילדים לגבי שאלת הרפלוקס בגלל פליטות מרובות, וגם להיועץ עם טיפת חלב.
    בהצלחה!

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תיאבון מוגבר
    חן
    31/03/2013

ביתי בת שש וחצי. סובלת ממשקל עודף.גובה 124 ס"מ . משקל 33 ק"ג. ניסיתי כל מיני דרכים כדי שהיא תרד כולל חוגי ספורט והפחתת ממתקים. הבעיה שהיא כל הזמן רעבה. היא מסוגלת לאכול ארוחה דשנה ואחרי שעה לבקש עוד אוכל. הסברתי לה בדרכים עדינות את ההשלכות שנובעות כתוצאה מאכילה מרובה. מה גם שבבית הספר התחילו להעליב אותה ולכנות אותה שמנה. מה אני צריכה לעשות כדי לדכא את תאבונה?

לקביעת תור
    סגירה
    תיאבון מוגבר

הוספת תגובה

תמונה

• תיאבון מוגבר - תגובה

מיכל וינברגר
    04/04/2013

שלום חן,
    הפחתת ממתקים והוספת פעילות גופנית היא הדרך הנכונה להתחיל. בד"כ יש צורך לעשות שינוי כולל בכל הבית. לוודא שיש ארוחות משפחתיות (ערב, וצהריים אם נמצאת בבית) לדאוג שאוכלת פחות או יותר כל 3 שעות. לוודא שמוצעים ירקות בכל ארוחה.
    לפעמים ילדנו (וגם אנחנו) אוכלים גם משעמום- ולכן רצוי למלא את שעות אחר הצהריים בפעילויות- גני שעשועים, ספרייה, חוגים וכ'..פעמים רבות אני נתקלת בהורים האומרים שהילד החוזר מגן/בית ספר רוצה לאכול בבית למרות שכבר אכל מתוך ההרגל- שמגיעים הבייתה- אוכלים, אך אם יש תעסוקה אחרת, אז יש פחות אכילה הנובעת משעמום.
    בכל מקרה- בדקי עם ביתך, האם באמת רעבה, נסי להציע לה מים במקום, והכי חשוב- ארוחות מסודרות.
    בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאילה
    אוקסנה
    02/04/2013

שלום,
    ילד בן 6 שנים +PDD.
    לא לועס. מטופלים בהפרעת אכילה. (רק התחלנו).

תפריט של הילד כך:
    7:00 דיסה על בסיס חלב (עם ביצה/בלי ביצה)
    בגן אוכל גמדים 1/2.
    14:15 מרק ירקות לפעמים עם בשר / טונה (אחרי הגן).
    17:30 שוב מרק ירקות או דיסה. (פעם במקום זה היה גמדים 3-4 יחידות עם לחם)
    בערב כוס מיץ סלק עם גזר.
    בבקשה תעזרו לי לעשות שינוי מבחינת מרקים וטעמים!!!!!
    דחוף!!!!!!
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    שאילה

הוספת תגובה

תמונה

• ילד בן 4.5 שלא אוכל מספיק חלבון
    יעל
    31/03/2013

שלום.
    הבן שלי אכל יפה מאד בעבר אבל כבר למעלה משנה שהוא כמעט ולא אוכל חלבונים.
    לפני כחודשיים התחלתי לעקוב ולרשום את הכמויות ואני רואה שכאשר אנחנו מתאמצים הוא מגיע ל- 15 ג' חלבון ביום. לפי בירורים שעשיתי הוא צריך לאכול 1.5 ג' חלבון לקילו ולכן הוא צריך לצרוך כ 25 ג' חלבון ביום (שוקל 17 ק"ג).
    האם יש בדיקת דם באמצעותה ניתן לבדוק האם הוא סובל ממחסור בחלבון (כמו למשל שבודקים פריטין לגילוי מחסור בברזל)?
    האם יש תוספים של חלבון שמומלץ לתת בגיל כזה?

הוספת תגובה

תמונה

• בהמש להודעה הקודמת

יעל
    31/03/2013

שכחתי לציין ודוקא חשוב שהוא מרבה באכילת פירות וירקות ואוהב מאד. וגם עם פחמימות אין בעיה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תזונה ילדה בת 3
    נועה
    19/03/2013

שלום רב,
    בתי בת 3 מאוד מאוד בררנית, אוכלת מגוון מאוד מצומצם של מאכלים ולא מוכנה לטעום שום דבר חדש.
    אני מחפשת תזונאית שמתמחה בנושא זה.
    האם יש לכם המלצות?
    תודה, נועה.

לקביעת תור
    סגירה
    תזונה ילדה בת 3

הוספת תגובה

תמונה

• לא רוצה לאכול בשר
    שירי
    12/03/2013

שלום. בתי בת שנה וחצי, הולכת למעון (מגיל שנה) שבו לא מגישים ארוחות בשריות ולדברי המטפלות היא אוכלת בסדר גמור. למרות שאני כן מבשלת בבית ארוחות בשריות, הילדה לא רוצה לאכול ואפילו לא לטעום (יש לציין שלפני שנכנסה למעון, היא כן אכלה).בנוסף, שמתי לב שלאחרונה היא מבקשת לאכול מתוקים (ולא רק ממתק אחד ביום) וזה מדאיג אותי שכן הייתי שמחה אם הייתה אוכלת אוכל בריא... מה אפשר לעשות כדי לגרום לה להפחית עם המתוקים ולהתחיל לאכול מאכלים כמו בשר, דגים וכו'?

לקביעת תור
    סגירה
    לא רוצה לאכול בשר

הוספת תגובה

תמונה

• לא רוצה לאכול בשר - תגובה

מיכל וינברגר
    18/03/2013

שלום,
    על מנת למנוע אנמיה מחוסר ברזל, חשוב להקפיד על צריכת מזונות העשירים בברזל.
    עם זאת, אי אשר להכריח לאכול בכוח. מה שאני מציעה קודם לכן זה לדאוג להציע תחליפי בשר- המכילים חלבון וברזל כמו לדוגמא: כל משפחת הקטניות: עדשים, אפונה, שעועית יבשה, שעועית מאש, גרגרי חומוס, פול- ניתן לשלב במרק בקציצות, באורז עם פתיתים וכ'..כמו כן, גם קינואה- הוא מזון מלא שמכיל ביחס לפחמימות אחרות יותר ברזל. ככל, נסי לשלב דגנים מלאים- שמלכתכילה הערך התוזנתי שלהם גבוה יותר.
    לגבי בשר ממש המשיכי לנסות, אך לא ללחוץ, שלבי בארוחה עם בשר משהו מוכר שאוהבת,ואז נסי משהו חדש, נסי בצורות שונות, קציצות ברוטב, בטחינה, לזניית בשר, פשטידות עם בשר, ממלואים עם בשר- תפ"א, קישוא..אפילו בורקס בשר..שניצל, מוקפץ וכ'..
    בכל מקרה, כדאי לבדוק את מצב מאגרי הברזל, יתכן והכל תקין וגם אם לא, ניתן לצרוך תוסף בהוראת הרופא.
    לגבי המתוקים-נסי כמה שפחות לחשוף אם לא חייבים, ושכבר נחשפת- שימי גבול. במקום מתוקים- הציעי פירות, כריך עם ממרח מתוק- (דבש וטחינה, וחינה טתמרים..), יוגרט..
    בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חלבון כתוסף מזון
    ערן
    14/03/2013

שלום

שמי ערן

יש לי בן שמתאמם בחדר כושר והוא מעונין לצרוך אבקת חלבון לצורך הגדלת מסת שריר.
    הוא בן 14 ומתאמן מספר פעמים בחדר כושר לפי תוכנית אימונים מסודרת.
    האם זה נכון ליצרוך תוסף מזון בגילאים כאלה ?והאם זה לא מזיק לגוף ?

בברכה ערן

לקביעת תור
    סגירה
    חלבון כתוסף מזון

הוספת תגובה

תמונה

• כמה כפיות שקדים טחונים להוסיף?
    ויקי
    12/03/2013

שלום!

רציתי לדעת כמה כפיות שקדים טחונים לשים במנת פירה פירות לתינוק בן 7 חודשים?
    עד עכשיו שמתי כמעט כפית שלמה ותהיתי האם זה נכון..

תודה

הוספת תגובה

תמונה

• האם מותר וכמה לתת?
    ויקי
    04/03/2013

שלום!

תינוקות שלנו בני 7 חודשים.
    השאלות שלי לגבי סוגים הבאים של אוכל:
    1. האם מותר לתת להם ביצים ובאיזה כמות?
    2. האם מותר להם דגים ואיזה סוג מומלץ?
    3. האם מותר לשים בתערובת של פירות שקד טחון?

תודה!

לקביעת תור
    סגירה
    האם מותר וכמה לתת?

הוספת תגובה

תמונה

• ילד בן שנתיים שאוכל הרבה
    ענבל
    01/03/2013

הי,
    בני בן השנתיים בחודשיים האחרונים נראה כי אוכל בצורה מוגזמת.
    הדבר בא לידי ביטוי כאשר יושבים לאכול צהרים הוא מבקש תוספת ועוד תוספת ועוד תוספת, לציין כי במעון בו הוא נמצא המטפלת אף העירה את תשומת ליבי כי הוא היא נותנת לו 4 תוספות במהלך האורחת הבוקר והצהרים וזה אף ניראה לה כי הוא לא עושה זאת מתוך רעב.
    בנוסף, כאשר הוא מגיע מהגן הוא ניגש ישר למטבח ומתחיל לבקש בננה, מעדן, עוגיה, במבה וכדומה והוא רוצה לאכול את הכל, כלומר הוא מסיים מעדן ומבקש בננה וכדומה. אם הוא לא מקבל את מה שהוא רוצה הוא מתחיל לבכות ולצרוח.
    אני מאוד משתדלת כאשר הוא נמצא תחת חסותי, אחרי שעות הגן, לא לתת את כל מה שהוא מבקש ואני נותנת לו פרי או מעדן וכשהוא מתחיל לבכות כי לא קיבל מה שהוא רוצה אני מסבירה לו ומשקפת לו לו מה הוא אכל.פעמים רבות הוא ממשיך לבכות אך אם אני מציעה לו שנשחק ביחד משחק הוא שוכח מעניין האוכל. ( ארוחת ערב הוא אוכל את המנה שלו שזה בדרך כלל פרוסת לחם עם גבינה/חומוס עגבניה טונה והוא לא מבקש תוספת אחרי זה ).
    חשוב לציין כי הוא ילד מאוד פעיל, נבון ויודע לדבר מצויין וכן הוא לא ילד שמן.
    הנושא מאוד מלחיץ אותי כי איני רוצה שהוא יגדל להיות ילד שמן ואח"כ יצטרך להתמודד עם בעיית ההשמנה.
    אשמח להסבר כיצד עלי להתמודד עם צורת אכילה שכזאת ואיך עלי ללמדו לאכול בתורה נכונה ונבונה.
    בברכה
    ענבל

לקביעת תור
    סגירה
    ילד בן שנתיים שאוכל הרבה

הוספת תגובה

תמונה

• ילד בן שנתיים שאוכל הרבה - תגובה

מיכל וינברגר
    04/03/2013

שלום,
    נתראה כי בנך מגלה כרגע משהו חדש, הוא נהנה ממויות של אוכל, ואף בוכה שלא מקבל את כל מה שרוצה, עם זאת, ציינת-שכשאר יש עיסוק אחר- הוא כבר שוכח מעיסוק האוכל.
    נראה שאת כן מתומדדת בחכמה עם העניין, ואכן שמתחיל לבכות- מסבירה שזה יותר מדי בשבילו.
    ציינת שהוא במשקל תקין, וזה עוד סימן טוב.
    לפי התיאור- יתכן וזו רק תקופה זמנית- אולי בנלך בוקד כמה הוא יכול לאכול ומתנסה משהו חדש וזמני.
    ממליצה לשים גבולות ולתת אוכל רק בזמן הארוחות- שמגיע מהגן לתת ארוחת ביניים קטנה- שכוללת למשל: פרי+כריך או פרי+יוגרט (להשתדל לא להציע דווקא חטיפים ומתוקים- אותם לשמור לימי הולדת, סופי שבוע, סבתות..) להצמד לאוכל בריא, אפשר גם ירקות חתוכים אם אוהב. ולאחר ארוחה זו, לצאת מאיזור האוכל, ולעשות משהו אחר- גן שעשועים, משחקים וכ'..בכלל יציאה מהבית היא מומלצת- הליכה ברגל, התרוצצות בגני שעשועים וכ'..
    במידה ומבקש עוד, לשאול אם באמת רעב, להסביר שלא אוכלים כל היום , אלא רק בזמן האוכל. אפשר להציע מקסימום עוד פרי/'ירק אחד, ולהסביר שתהיה ארוחת ערב.
    בארוחת הערב להציע -ירקות, גבינות, ביצה/טונה, לחם..ולתת לו להתחבר לבד לרעב ולשובע, גם אם מבקש תוספת לשאול אם באמת רעב, ולהסביר שלא צריך למלא כל כך את הבטן כדי שלא תכאב (אפשר לעשות השוואה לבלון).
    בכל מקרה יש להקפיד גם לשתות בין הארוחות, לפעמים המוח מתרגם את הצמא לרעב.
    גם בגן, ניתן להנחות את הצוות- להסברים כאלו, אך הייתי מקפידה על זה בעיקר בבית- שאת יכולה לשלוט על זה, ויתכן ויהיה שיפור בגן בכל מקרה.
    בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אבקת סימילאק פדיאשור קומפליט
    אילנית
    22/02/2013

הבן שלי בן 3.9 לא אוכל הרבה אבל אוכל יפה ולא בררן.
    הוא עדיין אוהב בבוקר בקבוק חלב. בגלל גילו עברתי מסימילק רגיל לסימילק
    פדיאשור קומפליט (למרות שעל פניו אינו זקוק לכך).
    בחודשיים האחרונים פחות או יותר מאז שהחלפתי, החלה תופעה של יציאות רכות
    רוב הזמן ואף קושי להתאפק ובורחת קצת צואה רכה בתחתונים (למרות שגמול לגמרי כבר מעל לשנה). האם יש קשר לסימילק פדיאשור ?

הוספת תגובה

תמונה

• אבקת סימילאק פדיאשור קומפליט - תגובה

עדי מגד
    25/02/2013

כן, פדיאשור יכול לגרום ליציאות להיות רכות יותר ולכן יש צורך לחשוב על תחליפים אחרים כמו נוטרן ילדים או העשרות דרך המזון,
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תינוקת עם משקל נמוך
    לי
    21/02/2013

בתי נולדה בשבוע 40 במשקל 2.1. היום היא בת שנה ושבעה חודשים ושוקלת רק 8.7.
    יש לציין שגם מבחינת גובה היא נמוכה מאוד לגילה. גובהה הוא 75 ס"מ.
    האם זה תקין?

לקביעת תור
    סגירה
    תינוקת עם משקל נמוך

הוספת תגובה

תמונה

• תינוקת עם משקל נמוך - תגובה

עדי מגד
    25/02/2013

נראה כי היא צריכה התיחסות של דיאטנית ילדים,
    כיוון שהיא רזה לגילה ויכול להיות שזה עלול להשפיע על הגובה שלה,
    פני לרופא המשפחה וקבלי הפניה לדיאטנית ילדים
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מאיזה גיל מומלץ
    ליהי
    13/02/2013

לחשוף את התינוק למאכלים רגילים? ואילו סוגי מאכלים עדיפים?
    האם צריך לרסק את האוכל שיהיה נוזלי, ואם כן מומלץ לקנות לשם כך מיקסר?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    מאיזה גיל מומלץ

הוספת תגובה

תמונה

• המלצה

דנית
    17/02/2013

הי,
    בד"כ מדריכים אמהות בטיפת חלב לגבי סוגי אוכל, מניסיון אחרי חצי שנה את יכולה להתחיל לגרות את הילד באוכל מוצק כפי שהמבוגרים אוכלים.
    באופו אישי אני הייתי מרסקת לילדה את האוכל בבלנדר מבית קנווד, יש לי גם את המיקסר שלהם אך, לדעתי עדיף למנות קטנות של אוכל להשתמש בבלנדר. אפילו אם מתקלקל לך יש להם אחריות יצרן של ברימאג
    את יכולה לרסק אפילו פירות ..

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מאיזה גיל מומלץ - תגובה

מיכל וינברגר
    18/02/2013

שלום נעמה,
    היום ההנחיות הן שמגיל חצי שנה ניתן לחשוף לאט לאט למזון מוצק, מומלץ בלי מלח ותבלינים לא טבעיים (אבקות מרק, רוטב סויה שהוא עשיר בנתרן..) מומלץ להרגיל בהתחלת לטעם הנאטרלי של המזון. בהתחלה נותנים "טעימות" ולאט לאט אפשר להחליף ארוחה שלמה ואכ' ארוחות נוספות בפורמולה.

לגבי מזונות- ניתן להתחיל עם הכל- ירקות, פירות, - אני אישית תמיד מעדיפה להתחיל דדוקא עם הירקות שהם פחות מתוקים..
    מומלץ אחרי הירקות לשלב גם בשר הודו ובקר -העשירים בברזל- פשוט להוסיף אותם למרק הטחון.
    בהתחלה עדיף שהמרקם יהיה די נוזלי, זה מה שהתינוק היה רגיל..אבל עדיין מרקם שאפשר לתת בכפית- ומכבן שמומלץ מיקסר- אני השתמשתי במיקסר ידני- (מוט) אפשר לטחון את המרק בתוך הסיר.
    בהמשך לפי יכולת התינוק ניתן גם למעוך דברים רכים- פירה, בטטה, קישוא, קציצה, אפשר גם לרסק במגרדת תפוח, אגס..
    ומה שחשוב הוא שלכל תינוק קצב משלו!.
    בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תינוקת בת שנה שלא אוכלת כמעט כלום
    מאיה
    31/12/2012

שלום רב,
    אני בעלת פעוטון ועובדת עם פעוטות כבר 10 שנים, כך שיש לי אינדיקציה על כמות ואיכות התזונה בגיל הזה. לא נתקלתי מימיי בתינוקת כל כך עקשנית וסרבנית לאוכל ("הסנדלר הולך יחף"). היא נמצאת במסגרת ויש סדר יום ושעות קבועות של ארוחות מגוונות והאוכל פשוט לא מעניין אותה. היו הצלחות בודדות של חצי חביתה, תות, חצי פרוסת לחם עם טחינה, מעט עוף. אני מניקה אותה כפעמיים ביום ומקבלת בקבוק אחד ביום ובקבוק אחד לפני השינה. חשוב לציין שההנקה או הבקבוק הם רק אחרי נסיון כושל לתת מוצקים. ניסיתי לשתף אותה בארוחות משפחתיות אך היא רק עשתה בלגאן עם האוכל וטעמה שניים - שלושה ביסים. אני ממש מיואשת... היא גם לא עולה במשקל כבר ארבעה חודשים ויורדת באחוזונים... שוקלת רק 8.5 ק"ג בגיל שנה וחשוב לציין שהיא מאוד גבוהה לגילה. התחלתי לתת לפני כשבוע "פדיאשור קומפליט" להשלמה תזונתית... מה דעתך???

הוספת תגובה

תמונה

• תינוקת בת שנה שלא אוכלת כמעט כלום - תגובה

מיכל מסר בן שלום
    10/02/2013

מאיה שלום
    ראשית את פועלת הייטב, חשוב להמשיך להציע מזון שונה
    גם אם הילד יעשה בלאגן וגם אם הרוב יהיה על הרצפה
    להשלמה בהחלט ניתן לתת הנקה או תמ״ל
    שנית- בגילה של בתך אני לא ממליצה על פדיאשור
    הפורמולה הנל מיועדת לילדים שכבר לא מוזנים מתמ״ל או הנקה
    הסיבה- תרכובות המזון לתינוקות וההנקה מכילים את כל מה שיש בפדיאשור
    ואף יותר
    ובנוסף מכיון שהפדיאשור מתוק, ביתך עשויה לסרב בהמשך לכל סוג של מזון שאינו מתוק
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המלצה
    רוני
    03/02/2013

אני מבקש עם תוכלו להמליץ לי על תזונאי ספורט לילד בן 11 באזור ראשון,חולון,בתים .שמקבל חברים מקופת חולים מכבי

לקביעת תור
    סגירה
    המלצה

הוספת תגובה

תמונה