פורום תזונת ילדים, השמנת ילדים - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• B12 בגיל 4
    שירן
    18/04/2013

שלום,
    בתי בת 4 וכבר כמעט שנה שאינה אוכלת בשר.
    האם יש צורך לתת לה b12?
    תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    B12 בגיל 4

הוספת תגובה

תמונה

• תזונת תינוקת בת 11 חודש
    רוית
    08/04/2013

שלום,
    בתי אוכלת מטרנה,ירקות ופרות עם עוף בבלנדר כשאני לא טוחנת לה היא עושה פעולה שהיא רוצה להקיא,דברים אחרים כמו ביצה ואבוקדו גם,איך עליי להתנהל,מה רצוי לתת לה?

מחכה לתשובה

תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    תזונת תינוקת בת 11 חודש

הוספת תגובה

תמונה

• אוכל אצל ילדה בת שנה וחצי
    לרה
    08/04/2013

בוקר טוב,
    בתי בת שנה וחצי, אני רוצה לשאול כמה אוכל היא צריכה במהלך היום?
    היא מאוד רזה 9,500 וגובהה 79 ס"מ. תמיד הייתה ככה רזה.(נולדה לא פגית 2.300)
    אבל אוכלת המון...
    בבוקר בזמן האחרון היא מסרבת לאכול בקבוק (האם זה בסדר שבגיל הזה היא כבר לא שותה בקבוק?)
    אז לפני שיוצאים לגן סביבות 7 אני מכינה לה טוסט גבינה - פרוסה אחד של לחם מחלקת לשנים...
    בגן כשהיא מגיעה נותנים לה פתי בר ואז ארוחת בוקר סביבות 9, אמרו לי בגן שלפעמיים היא אוכלת פירות של תינוקות כי היא מבקשת וגם ארוחה של הגדולים (כריך עם ירקות,ביצה)
    ב12 ארוחת צהריים בשרית
    ב14:30 - 15 גמדים וקורנפקס או כריך.
    ב17 בבית אחד מ: ביצה מקושקשת, 3 פתי בר,חלב עם קורנפלקס (בזמן האחרון לא רוצה), או פרוסה של גבינה ופסטרמה עם 3-4 זיתים...
    ב19- 19:30 ארוחת ערב, קוסקוס, פתיתים,פסטה משהו עם פחממות היא כל כך אוהבת ירקות מבושלים, עם עוף (מאוד אוהבת)
    היא שותה רק מים, לא מיץ
    ואז הולכת לשון....
    יש לי כמה שאליות:
    האם התפריט בסדר? האם אוכלת יותר מדי פחממות?לפעמיים בין ארוחות אוכלת פתי בר האם זה בסדר (היא מבקשת...)
    היא מאוד, מאוד אוהבת לחם וזיתים, כמה אפשר לתת לה?
    איזה עוד תפריט אפשר לעשות לה כדי לגוון?
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    אוכל אצל ילדה בת שנה וחצי

הוספת תגובה

תמונה

• האם בתי תשמיןאו לא?
    ל
    04/04/2013

שלום רב, בתי בת 7. כאשר הייתה קטנה (עד גיל 3),היה לה "בשר" על הגוף- היא לא הייתה שמנה אבל נורמלית. מגיל 4 ועד עכשיו כל ה"בשר" נעלם (ניראה כאילו רגליה הם מקלות) .גובהה 1.24 ומישקלה 22 או 23 ק"ג. אנחנו (אביה ואני) נורמליים ובגיל ילדות אביה גם היה רזה עד גיל 14 (ועכשיו, כאמור, הוא במישקל בסדר). השאלה שלי היא האם היא תשמין ותיראה קצת יותר "נשית" לפחות בגיל 12?

לקביעת תור
    סגירה
    האם בתי תשמיןאו לא?

הוספת תגובה

תמונה

• עודף משקל- ילדה בת 3
    קארין
    11/03/2013

שלום,
    בתי בת 3 ו- 3 חודשים. גובהה- 97 ס"מ ושוקלת כ- 17 ק"ג. לפי טיפת חלב וגם במראה שלה, ביחס לחברותיה, היא מעט שמנמנה.
    הרגלי האכילה שלה מצוינים, אוכלת רק ליד השולחן, אוכל ביתי, מעט מאוד ממתקים ושותה רק מים. הגן בו היא נמצאת הוא גן צמחוני, נמסר לי שהיא אוכלת יפה. חוזרת בד"כ רעבה הביתה, ודורשת נשנושים למיניהם, אני מקפידה לתת לה אחה"צ בעיקר פירות, עד לשעת ארוחת הערב.
    האם ואיך מתחילים לטפל בעניין?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    עודף משקל- ילדה בת 3

הוספת תגובה

תמונה

• מקפיצה כי לא עונים

קארין
    18/03/2013

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עודף משקל- ילדה בת 3 - תגובה

עדי מגד
    04/04/2013

שלום רב,

רק מגיל 6-5 היתי מטפל בזה בצורה של שינוי הרגלים דרך דיאטנית,המשקל יכול להשתנות בהתאם לגובהבשנים הקרובות. עד אז אין מה לעשות יותר מדי, אלא רק להקפיד על הגבלה בחטיפים, שתיה מתוקה, מזון מטוגן.
    כמו כן שלא יהיה בסביבתה ולראות האם אוכלת מזונות מסוימים בצורה מופרזת מהרגיל.

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ממניעת השמנה
    אמא שלי
    27/03/2013

שלום
    ביתי בת 10. עד לפני כשנה הייתה רזה (לכל הדעות :)), בחצי שנה האחרונה שמנו לב
    שהיא מתחילה להתעגל מעט. חשוב לציין שהיא עושה פעילות גופנית של כ - 5 שעות בשבוע (מעבר לשעות הפעילות בבית הספר) בהנאה רבה ובללי היא ילדה חברותית ופעילה שלא מבזבזת זמן בבטלה.
    עד לפני כשנה עסקה בפעילות גופנית יומיומית, כ - 10 שעות שבועיות, אך בהחלטה משתפת "קיצצנו" חלק מהחוגים.
    מבקשים עצות כיצד ללמד אותה תזונה נכונה ומאוזנת על מנת למנוע המשך השמנה, ולהביא לתודעתה שהמשך אכילה לא מבוקרת יגרום להשמנה מבלי לפגוע בדימוי הגופני שלה שהיום הוא מאוד גבוה.

לקביעת תור
    סגירה
    ממניעת השמנה

הוספת תגובה

תמונה

• ממניעת השמנה - תגובה

עדי מגד
    04/04/2013

שלום,

מציע להיפגש עם דיאטנית ילדים כדי לדבר ולהפנים את הרעיון של "ברקסים" ( להגביל כמויות) בהתאם למסגלות שלה והרצון שלה בצורה טובה יותר.

אם זה יעשה בביקורתיות מצדך או בצורה מוגזמת זה יכול להביא לאפקט הפוך.

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תינוקת שלא עושה גרפס ופולטת המון
    יפעת44
    28/03/2013

אימא לילדה בת חודש וחצי שכאמור אחרי אכילת סימילאק לא עושה גרפס ופולטת פעמים רבות, איני יודעת מה לעשות. נא עזרתכם תודה מראש יפעת

הוספת תגובה

תמונה

• תינוקת שלא עושה גרפס ופולטת המון - תגובה

מיכל וינברגר
    04/04/2013

שלום,
    פליטות, בגדול הם הגדר הנורמה, כל עוד היא עולה במשקל ואוכלת טוב, יתכן ויש רפלוקס, ויתכן ויש להתעקש יותר על הגרעפס- הקפידי על העמדת התינוקת עלייך לאחר האכילה, ותני טפיחות קלות על גבה כדי לעודד את הגרעפס, לעיתים לוקח לו זמן להגיע, ואכן לעיתים הוא לא מגיע כלל.
    בכל מקרה, ממליצה לך להועץ עם רופא ילדים לגבי שאלת הרפלוקס בגלל פליטות מרובות, וגם להיועץ עם טיפת חלב.
    בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תיאבון מוגבר
    חן
    31/03/2013

ביתי בת שש וחצי. סובלת ממשקל עודף.גובה 124 ס"מ . משקל 33 ק"ג. ניסיתי כל מיני דרכים כדי שהיא תרד כולל חוגי ספורט והפחתת ממתקים. הבעיה שהיא כל הזמן רעבה. היא מסוגלת לאכול ארוחה דשנה ואחרי שעה לבקש עוד אוכל. הסברתי לה בדרכים עדינות את ההשלכות שנובעות כתוצאה מאכילה מרובה. מה גם שבבית הספר התחילו להעליב אותה ולכנות אותה שמנה. מה אני צריכה לעשות כדי לדכא את תאבונה?

לקביעת תור
    סגירה
    תיאבון מוגבר

הוספת תגובה

תמונה

• תיאבון מוגבר - תגובה

מיכל וינברגר
    04/04/2013

שלום חן,
    הפחתת ממתקים והוספת פעילות גופנית היא הדרך הנכונה להתחיל. בד"כ יש צורך לעשות שינוי כולל בכל הבית. לוודא שיש ארוחות משפחתיות (ערב, וצהריים אם נמצאת בבית) לדאוג שאוכלת פחות או יותר כל 3 שעות. לוודא שמוצעים ירקות בכל ארוחה.
    לפעמים ילדנו (וגם אנחנו) אוכלים גם משעמום- ולכן רצוי למלא את שעות אחר הצהריים בפעילויות- גני שעשועים, ספרייה, חוגים וכ'..פעמים רבות אני נתקלת בהורים האומרים שהילד החוזר מגן/בית ספר רוצה לאכול בבית למרות שכבר אכל מתוך ההרגל- שמגיעים הבייתה- אוכלים, אך אם יש תעסוקה אחרת, אז יש פחות אכילה הנובעת משעמום.
    בכל מקרה- בדקי עם ביתך, האם באמת רעבה, נסי להציע לה מים במקום, והכי חשוב- ארוחות מסודרות.
    בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאילה
    אוקסנה
    02/04/2013

שלום,
    ילד בן 6 שנים +PDD.
    לא לועס. מטופלים בהפרעת אכילה. (רק התחלנו).

תפריט של הילד כך:
    7:00 דיסה על בסיס חלב (עם ביצה/בלי ביצה)
    בגן אוכל גמדים 1/2.
    14:15 מרק ירקות לפעמים עם בשר / טונה (אחרי הגן).
    17:30 שוב מרק ירקות או דיסה. (פעם במקום זה היה גמדים 3-4 יחידות עם לחם)
    בערב כוס מיץ סלק עם גזר.
    בבקשה תעזרו לי לעשות שינוי מבחינת מרקים וטעמים!!!!!
    דחוף!!!!!!
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    שאילה

הוספת תגובה

תמונה

• ילד בן 4.5 שלא אוכל מספיק חלבון
    יעל
    31/03/2013

שלום.
    הבן שלי אכל יפה מאד בעבר אבל כבר למעלה משנה שהוא כמעט ולא אוכל חלבונים.
    לפני כחודשיים התחלתי לעקוב ולרשום את הכמויות ואני רואה שכאשר אנחנו מתאמצים הוא מגיע ל- 15 ג' חלבון ביום. לפי בירורים שעשיתי הוא צריך לאכול 1.5 ג' חלבון לקילו ולכן הוא צריך לצרוך כ 25 ג' חלבון ביום (שוקל 17 ק"ג).
    האם יש בדיקת דם באמצעותה ניתן לבדוק האם הוא סובל ממחסור בחלבון (כמו למשל שבודקים פריטין לגילוי מחסור בברזל)?
    האם יש תוספים של חלבון שמומלץ לתת בגיל כזה?

הוספת תגובה

תמונה

• בהמש להודעה הקודמת

יעל
    31/03/2013

שכחתי לציין ודוקא חשוב שהוא מרבה באכילת פירות וירקות ואוהב מאד. וגם עם פחמימות אין בעיה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תזונה ילדה בת 3
    נועה
    19/03/2013

שלום רב,
    בתי בת 3 מאוד מאוד בררנית, אוכלת מגוון מאוד מצומצם של מאכלים ולא מוכנה לטעום שום דבר חדש.
    אני מחפשת תזונאית שמתמחה בנושא זה.
    האם יש לכם המלצות?
    תודה, נועה.

לקביעת תור
    סגירה
    תזונה ילדה בת 3

הוספת תגובה

תמונה

• לא רוצה לאכול בשר
    שירי
    12/03/2013

שלום. בתי בת שנה וחצי, הולכת למעון (מגיל שנה) שבו לא מגישים ארוחות בשריות ולדברי המטפלות היא אוכלת בסדר גמור. למרות שאני כן מבשלת בבית ארוחות בשריות, הילדה לא רוצה לאכול ואפילו לא לטעום (יש לציין שלפני שנכנסה למעון, היא כן אכלה).בנוסף, שמתי לב שלאחרונה היא מבקשת לאכול מתוקים (ולא רק ממתק אחד ביום) וזה מדאיג אותי שכן הייתי שמחה אם הייתה אוכלת אוכל בריא... מה אפשר לעשות כדי לגרום לה להפחית עם המתוקים ולהתחיל לאכול מאכלים כמו בשר, דגים וכו'?

לקביעת תור
    סגירה
    לא רוצה לאכול בשר

הוספת תגובה

תמונה

• לא רוצה לאכול בשר - תגובה

מיכל וינברגר
    18/03/2013

שלום,
    על מנת למנוע אנמיה מחוסר ברזל, חשוב להקפיד על צריכת מזונות העשירים בברזל.
    עם זאת, אי אשר להכריח לאכול בכוח. מה שאני מציעה קודם לכן זה לדאוג להציע תחליפי בשר- המכילים חלבון וברזל כמו לדוגמא: כל משפחת הקטניות: עדשים, אפונה, שעועית יבשה, שעועית מאש, גרגרי חומוס, פול- ניתן לשלב במרק בקציצות, באורז עם פתיתים וכ'..כמו כן, גם קינואה- הוא מזון מלא שמכיל ביחס לפחמימות אחרות יותר ברזל. ככל, נסי לשלב דגנים מלאים- שמלכתכילה הערך התוזנתי שלהם גבוה יותר.
    לגבי בשר ממש המשיכי לנסות, אך לא ללחוץ, שלבי בארוחה עם בשר משהו מוכר שאוהבת,ואז נסי משהו חדש, נסי בצורות שונות, קציצות ברוטב, בטחינה, לזניית בשר, פשטידות עם בשר, ממלואים עם בשר- תפ"א, קישוא..אפילו בורקס בשר..שניצל, מוקפץ וכ'..
    בכל מקרה, כדאי לבדוק את מצב מאגרי הברזל, יתכן והכל תקין וגם אם לא, ניתן לצרוך תוסף בהוראת הרופא.
    לגבי המתוקים-נסי כמה שפחות לחשוף אם לא חייבים, ושכבר נחשפת- שימי גבול. במקום מתוקים- הציעי פירות, כריך עם ממרח מתוק- (דבש וטחינה, וחינה טתמרים..), יוגרט..
    בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חלבון כתוסף מזון
    ערן
    14/03/2013

שלום

שמי ערן

יש לי בן שמתאמם בחדר כושר והוא מעונין לצרוך אבקת חלבון לצורך הגדלת מסת שריר.
    הוא בן 14 ומתאמן מספר פעמים בחדר כושר לפי תוכנית אימונים מסודרת.
    האם זה נכון ליצרוך תוסף מזון בגילאים כאלה ?והאם זה לא מזיק לגוף ?

בברכה ערן

לקביעת תור
    סגירה
    חלבון כתוסף מזון

הוספת תגובה

תמונה

• כמה כפיות שקדים טחונים להוסיף?
    ויקי
    12/03/2013

שלום!

רציתי לדעת כמה כפיות שקדים טחונים לשים במנת פירה פירות לתינוק בן 7 חודשים?
    עד עכשיו שמתי כמעט כפית שלמה ותהיתי האם זה נכון..

תודה

הוספת תגובה

תמונה

• האם מותר וכמה לתת?
    ויקי
    04/03/2013

שלום!

תינוקות שלנו בני 7 חודשים.
    השאלות שלי לגבי סוגים הבאים של אוכל:
    1. האם מותר לתת להם ביצים ובאיזה כמות?
    2. האם מותר להם דגים ואיזה סוג מומלץ?
    3. האם מותר לשים בתערובת של פירות שקד טחון?

תודה!

לקביעת תור
    סגירה
    האם מותר וכמה לתת?

הוספת תגובה

תמונה