פורום תזונת ילדים, השמנת ילדים - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• סירופ אגבה לפעוטה
    נטי
    29/07/2014

האם זה בסדר לתת לילדה בת שנתיים וחציהעוגיות אשר ממותקןת רק מסירופ אגבה?
    תודה מראש

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    סירופ אגבה לפעוטה

הוספת תגובה

תמונה

• ארוחת ערב ממש סיוט
    ג'סיקה
    28/07/2014

שלום רב
    שמי הוא ג'סיקה ואני אמא לתאומים בני שנה ושמונה חודשים וילדה בת שלוש וחצי.
    התאומים לא נמצאים במסגרת ויש להם סדר יום מאוד מסודר, את ארוחת הערב הם אוכלים בין שש ל שש וחצי וכמובן אנחנו יושבים כולנו לאכול יחד אבל הגדולה לא רעבה בשעות האלו ובקושי אוכלת
    אתמול במקרה היא אכלה ארוחת ערב ב8:00 והיה תענוג לראות את זה.
    הקטנים נכנסים בספטמבר הקרוב למסגרת ורציתי לדעת האם יש לכם המלצה על איך ניתן לשפר את הארוחה ולהנות ממנה במקום לסגול שהגדולה כלל לא אוכלת או במקם לפצל את הארוחה ל 2.

תודה רבה מראש

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    ארוחת ערב ממש סיוט

הוספת תגובה

תמונה

• דיאטה לבת 7.5
    פאני
    07/07/2014

בתי בת 7.5 שוקלת 34 קילו והיא 1.23 .
    היינו אצל דיאטנית שלא שינתה לי הרבה.
    הילדה אוכלת בבוקר ארוחת בוקר קונפלקס לפני היציאה מהבית בערך כוס וקצת
    בצהרים אוכלת 3 צלחות ולעיתים 2 של אוכל חם.
    לאחר שעתיים בערך שוב היא רעבה. לפעמים אני מכינה לה תירס מבושל, ארטישוק ולפעמים היא אוכלת שוב קונפלקס.
    בערב ארוחת ערב קלה אבל היא לא יורדת במשקל.
    היא שותה רק מים וכבר הורדנו את החטיפים מזמן מהבית
    מה עליי לעשות על מנת שהיא תרד במשקל? זה מפריע לה ולי .

לקביעת תור
    סגירה
    דיאטה לבת 7.5

הוספת תגובה

תמונה

• המלצה חמה על התוכנית של דן+חמוטל

שרונה
    19/07/2014

מה שאת מספרת מאוד מוכר לי. ואני חייבת לפרגן לזוג מקסים אשר
    פיתחו תוכנית יוצאת דופן לעבודה עם ילדים בעלי עודף משקל.
    קוראים לתוכנית דן+חמוטל והם פשוט לימדו אותנו כמשפחה ובפרט את הבת שלי
    מה זה אורח חיים בריא ובעיקר מה זה אומר להיות שבע. למדנו מהי התנהלות נכונה,
    כיצד גורמים לילדה שלנו להיות באמת שבעה, כיצד לבצע פעילות גופנית ועוד ועוד... בקיצור....ממליצה בחום :-)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איך אני מגיעה אליהם?

פאני
    20/07/2014

ואיך מגיעים אליהם?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• היי

שרונה
    22/07/2014

פשוט תרשמי בגוגל דן+חמוטל
    יש להם אתר מקסים.
    בהצלחה :-)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דיאטה לבת 7.5 - תגובה

מיכל וינברגר
    21/07/2014

שלום,
    מדברייך יש לא מעט קורנפלקס, כוס של קורנפלקס- שזה לא הרבה שווה לשתי פרוסות לחם- והרבה פחות משביע, נסי להוריד או להפחית את הכמויות, יש שם גם המון סוכר גם בצהוב וגם בחום..
    הקפידי על הרבה ירק בצהריים- רצוי ג חי וגם מבושל/בתנור אם אוהבת, וכך תתמלא גם מירקות.
    חשבי על פעילות גופנית שהיא אוהבת- בקיץ- ממליצה על ים, בריכה..אולי חוג שחיה?
    בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• למה הם עולים במשקל?
    כרמית
    17/06/2014

שלום,
    רציתי להתייעץ אתכם על בעייה כפולה שיש לי.
    1) לפני 6.5 חודשים ילדתי בן במשקל 2.9 ק"ג.
    תחילה הנקתי אותו בלבד, אח"כ הוספתי לו בקבוק סימילאק פעם ביום, והיום (נכנס לגן לפני חודש) הוא ניזון חצי הנקה חצי תמ"ל (180 מ"ל בכל האכלה)- סה"כ 6 פעמים ביממה. התחיל לקבל טעימות ולשתות מים.
    העלייה שלו במשקל היתה מאוד מהירה, והיום בגיל 6.5 חודשים הוא שוקל כבר 8600נמצא באחוזון 90-95 מבחינת משקל (לעומת הגובה שבאחוזון 50-75).
    מה עליי לעשות? איך מונעים את העלייה במשקל?
    2) ילדה בת שנתיים שגם היא מלאה. שוקלת בסביבות 16 ק"ג! היא אוכלת ארוחות יפות, אבל ממש לא מנשנשת בין הארוחות. עד היום לא נתתי לה מעדנים (רק יוגורט רגיל), וכמעט ולא מקבלת ממתקים ונשנושים (רק בגן), שותה רק מים. אין לי מאיפה להוריד לה אוכל. אוכלת ארוחת בוקר, ארוחת צהריים וארוחת ערב צנועה. בין לבין מקבלת פירות. בבית לא מקבלת ממתקים כלל, ובגן נותנים להם לעיתים ביסקוויטים/חטיפים אבל במידה. ממתקים היא מקבלת רק כשיש אירוע מיוחד כמו יום הולדת. בכל מקרה, היא ממש לא מקבלת הרבה מתוקים שאפשר להפיל על זה את המשקל שלה. מבחינת פעילות גופנית - מן הסתם בגן מוציאה הרבה אנרגיה. בבית קצת פחות.
    כיצד אתם מייעצים לי לפעול?
    יש לציין כי גם אני וגם בעלי רזים (וגם כולם במשפחות שלנו).
    תודה רבה!!!

לקביעת תור
    סגירה
    למה הם עולים במשקל?

הוספת תגובה

תמונה

• למה הם עולים במשקל? - תגובה

מיכל וינברגר
    21/07/2014

שלום,
    לגבי העלייה במשקל של בנך, לעיתים גם מפורמולה בלבד ואפילו הנקה יש עלייה גדולה במשקל בחודשי החיים הראשונים, אשר מתאזנת עם הזמן (יש לי ילד שבגיל חצי שנה יצא מעקמות הגדילה מהנקה בלבד..והתאזן לאט לאט לאחוזון חמישים בגיל שנה) בכל מקרה לא נשמע לפי דברייך שיש מה להוריד..אני מאמינה שעם הזמן יהיה יותר פעיל והאחוזונים יתאזנו.
    לגבי ביתך,גם נראה לפי דברייך שסה"כ אוכלת טוב, שימי לב שלפחות בבית- תקבל הרבה ירקות- חי, מבושל, מאודה..ארוחות מסודרות, כמה שפחות מתוקים ופינוקים- כי גם כך מקבלת אותם בגן..ממליצה ללכת הרבה ברגל, להפעיל אותה, בג'מבורי, בריכה וכ'.. ולהמשיך לעקוב, מניחה שגם יסתדר עם הזמן, וזכרי שבגילאים האלו- רוב מה שאוכלים זה בשליטת ההורים..
    בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בן חמש אוכל מצומצם
    טעות..שוב מור
    05/06/2014

שלום רב,
    בני האמצעי בן החמש אוכל מגוון מאוד מצומצם של מאכלים.
    יש לו רגישות יתר באיזור הפה ואפילו שניסה לטעום בלינצס עם גבינה מתוקה בחג התעורר אצלו רפלקס ההקאה בעקבות כך.
    הוא מוכן לאכול רק :
    כריך עם חביתה
    אורז לבן
    מרק כתום עם עדשים טחון(הדבר הכי בריא שמוכן לאכול)
    טוסט (הכוונה עם קשטופ וצהובה)
    קונפלקס עם חלב
    בננה
    מתוקים כמו עוגת שוקולד וגלידה תמיד מסכים לאכול.
    אני מנסה כל הזמן כל מיני מאכלים,אנחנו אוכלים בבית מאוד בריא ומגוון ויש לי עוד 2 ילדים שאין להם בעיה,.
    שאלתי היא :
    בני לא מוכן לגעת בירקות חיים ולא במבושלים..
    האם עלול להיגרם לו נזק מכך?
    שאלה נוספת: כל ערב מבקש טוסט או פיצה לארוחת ערב.האם זה מסוכן לתת לו גבינה צהובה בכל יום? תודה מקרב לב,מור

לקביעת תור
    סגירה
    בן חמש אוכל מצומצם

הוספת תגובה

תמונה

• בן חמש אוכל מצומצם - תגובה

מיכל וינברגר
    21/07/2014

שלום,
    הרבה פעמים בררנות באוכל היא התנהגותית, רצון לשליטה, רצון לקבל בו תשומת לב- (ההורים מתעסקים עם זה..) ולכן ככל שנתעסק שבזה עוד- הבררנות רק תגבר.
    הגישה שלי- היא "לזרום" עם בנך, אך להמשיך להציע על השולחן מזונות חשובים- כמו ירקות, פירות, בשר, קטניות, לנסות כמובן לשתף את בנך- אם ירצה בהכנת מזונות חדשים ובריאים- אולי ההכנה תיתן לו חשק לטעום ולנסות דברים חדשים. רצוי שזה יבוא ממנו.
    למשל- להכין ביחד שייק פירות בבלנדר, להכין סלט יחד (או לעשות פרצוף מירקות) להכין ביחד פשטידה, לזניה,..אפשר גם ללכת יחד לסופר ולשתף אותו בבחירה שלך מזונות חשובים ובריאים לכל המשפחה.
    כמו כן, אם הדבר נמשך זמן רב, הייתי ממליצה לצרוך מולטיויטמין לילדים לתקופה, עד שהאכילה תשתפר.
    אני לא רואה בעיה עם גבינה צהובה כל יום- מכילה הרבה סידן, והפחות בריא- נתרן..
    בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בת 12 צמחונית
    הילה
    08/07/2014

שלום רב, ביתי בת ה-12 החליטה כי היא לא רוצה לאכול בשר - היא אוכלת ביצים , הרבה ירקות, פחמימות ומעט דגים. חוץ מזה מגוון קפואים של טבעול. אשמח לקבל תשובה האם זה תקין? האם זה לא יפגע בה באיזו שהיא צורה? והאם זה לא יכול לפגוע בקבלת וסת (עדיין לא התחילה לקבל וסת).
    אשמח לתשובה מהירה - תודה רבה.

לקביעת תור
    סגירה
    בת 12 צמחונית

הוספת תגובה

תמונה

• אשמח לקבל תשובה...

הילה
    21/07/2014

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בת 12 צמחונית - תגובה

מיכל וינברגר
    21/07/2014

שלום הילה,
    צמחונות לא אמורה לפגוע - בתנאי שהתזונה מאוזנת.
    על ביתך לקבל מהמזון: פחמימות, חלבונים, ירקות, פירות, שומנים. יש לשים לב שמכיוון שאין בשר- יש חלבון אחר במקום, ביצים ומוצרי חלב יהוו חלופה טובה לחלבון מהחי, ועם זאת, יש גם לצרוך חלבון צמחי - כמו קטניות (עדשים, חומוס, פול, שעועית,אפונה..), מוצרי סויה למניהם- פולי סויה, טופו, אדממה, שניצל צמחי, סייטן (חלבון חיטה דומה לטופו) יש גם דגנים עשירים בחלבון כמו כוסמת , קינואה.
    יש לשים לב שכל ארוחה של ביתך היא מאוזנת-כלומר- מכילה פחמימה+חלבון +ירק. בכל מקרה, מכיוון שהתזונה בגיל הזה קריטית- ואכן עשויה גם להשפיע על מחזור- רצוי לחשוב ביחד ולתכנן את החלופות לבשר שיהיו בארוחות. יש המון מתכונים ברשת- והמון רעיונות (חביתת חומוס, קציצות טופו, עדשים המבורגר שעועית וכ'..) בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סוכרזית
    מוריה
    19/07/2014

שלום
    האם מותר לתת סוכרזית לילדה בת 9 ?
    וכמה קלוריות צריכה לאכול ילדה בגיל הזה
    התחלתי לשנות תהרגלי אכילה של בתי
    היא אוכלת 1500 קלוריות ליום האם זה בסדר ?
    אשמח לעזרה

לקביעת תור
    סגירה
    סוכרזית

הוספת תגובה

תמונה

• אי אכילה
    דנה
    06/07/2014

שלום. הבן שלי בן שנתיים ותשעה חודשים. לא אוכל לבד. כשמגישים לו ארוחה בגן וגם בבית, יושב מול הצלחת ולא נוגע בכלום עד סוף הארוחה. כתוצאה מכך מאכילים אותו. גם בבית וגם בגן, ואז הוא אוכל. הוא לעולם לא מבקש אוכל, גם כאשר עוברות שעות רבות מהארוחה הקודמת. אני מודאגת. מה עושים?

לקביעת תור
    סגירה
    אי אכילה

הוספת תגובה

תמונה

• שכחתי לציין, אחוזון 10

דנה
    06/07/2014

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האם הפורום לא פעיל יותר??
    טעות..שוב מור
    09/06/2014

לקביעת תור
    סגירה
    האם הפורום לא פעיל יותר??

הוספת תגובה

תמונה

• גדילה והתפתחות
    אוסנת
    26/05/2014

שלום, בני בן 6ו-4 חודשים, שוקל 20 קילו גובה 115 ס"מ.. הוא מאוד בעייתי באוכל, לא אוכל בשר,עוף, דגים.... בקיצור בררן גדול ואני מפחדת שזה יפגע לו בגדילה. האם לפי הנתונים הנ"ל התפתחותו בסדר? האם הוא נמוך לגילו?
    כל הילדים בגן גבוהים ממנו. אשמח לתשובה.

לקביעת תור
    סגירה
    גדילה והתפתחות

הוספת תגובה

תמונה

• גדילה והתפתחות - תגובה

מיכל וינברגר
    03/06/2014

שלום,
    לפי הנתונים, העכשיווים- הגובה תקין- בדיוק בין אחוזון 15-50 כלומר- בסביבות אחוזון 35- אמנם מעט נמוך מהממוצע, אבל עדיין גובה תקין ובטווח התקין. במקום בשר, עוף, ודגים- דאגי שיאכל חלבון ממקור אחר- ביצים, מוצרי חלב, קטניות- אפשר חומוס, ולהכין קציצות מחוומוס ועדשים, או קציצות טופו וירקות, ממליצה לנסות כל פעם משהו חדש בשילוב אוכל שבכל מקרה אוהב, ולנסות מדי פעם גם להכניס בשר אבל לא להתעקש כי זה לא יעבוד..
    אם התזונה מאוזנת מכל הבחינות (ירקות, פירות, דגנים, ביחצים חלב, קטניות..) גם בלי בשר אני לא רואה חשש לפגיעה בגדילה, אך כן מומלץ לבדוק רמות ברזל.

בהצלחה!
    מיכל

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תזונה לא מגוונת לילד על הספקטרום
    נועה
    17/03/2014

שלום רב,
    בני בן ה-3.5 אובחן לפני כחודשיים במצוי על הספקטרום האוטיסטי בתפקוד גבוה מאד.
    איני יודעת אם הדבר בהכרח קשור אבל לבני יש מגוון מאד מצומצם של מאכלים שהוא מוכן לאכול והוא אינו מוכן לנסות בשום אופן מזונות חדשים או לחזור לאכול ירקות ופירות כפי שנהג לאכול עד לפני כשנה וחצי. (אוכל רק תפוח).
    בגן נאמר לי כי הוא אוכל קציצות וסלט טונה, קוסקוס, אורז ופסטה. לא נוגע בירקות החיים בכלל.
    בבית אוכל בד"כ פיתה עם חומוס, ביסקוויטים ועוגיות ובערב לא מוכן לזוז מצלחת פסטה ללא רוטב ושניצל.
    איני יודעת האם התנהגות זו קשורה ל"מצבו" או שזה "קטע" של ילדים בני גילו אבל אני חוששת שחוסר במזונות מסוימים יכולים להזיק לו במובן של השפעה על התפקוד שלו.
    לציין כי הוא מקבל מולטי ויטמין על בסיס יומי.

אודה לתשובתך בהקדם,
    נועה

הוספת תגובה

תמונה

• יש תוכנית שנקראת דן+חמוטל שמתאימה

גילה
    30/04/2014

מניסיון אישי אני רוצה להמליץ לך על תוכנית מאוד מיוחדת שנקראת דן+חמוטל , זוג מדהים שעובדים בקלינקה שלהם שהיא משולבת עם סטודיו לפעילות גופנית. הם עובדים בארבעה מישורים . רגשי- הדרכות הורים, פיזי, תזונתי וסדר וארגון.. אני נדהמתי מהכלים שהם פיתחו בדיוק למה שאת מתארת... בקיצור , אל תהססי לפנות אליהם.. הם תמיד קשובים ועוזרים. בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תזונה לא מגוונת לילד על הספקטרום - תגובה

מיכל וינברגר
    03/06/2014

שלום,
    קשה לדעת אם התנהגות זו קשורה למצבו או לא, יתכן ויש קשר ויתכן ולא, בררנות בגיל זה די נפוצה ולעיתים גם חולפת לבד..
    בשלב זה הייתי ממשיכה עם המולטיוימין כדי שכן יהיה מקור לויטמינים ומנרלים שעלולים להיות חסרים, אין מה להתעקש ולהפציר כי זה בדכ לא יעזור..עם זאת, ניתן לנסות בדרכים עקיפות- כמו - גידול ירקות -אם יש גינה או עדנית, הכנה משוטפת- למשל ירק מעל פיצה, קנייה משוטפת, שייק פירות על בסיס גלידה, וכמכובן להמשיך להכין ירקות בארוחות שלכם, לשאר בני הבית- שיבין שזה חלק אנטגרלי מהארוחה.

בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תפריט לילדים
    חסוי
    27/05/2014

שלום,

בני בן ה-5 קיבל תוצאה של 99 מתוך 100 בבדיקת דם לסוכר

איזה תפריט מומלץ לגיל 4+5 חוץ מהפחתת כמות הממתקים והשתייה ממותקת ?

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    תפריט לילדים

הוספת תגובה

תמונה

• עודף משקל לבן ה9
    מיכל
    05/05/2014

מבדיקת ה bmi אני מבינה שבני נמצא בעודף משקל של כ6 קילו.
    הוא אוכל כמות סבירה של מזון, אבל מהר מאוד. נסיונות הדיבור וההסבר בנושא לא צולחים.
    הבעיה העיקרית לדעתי היא אפס פעילות גופנית. הוא תחרותי וההרגשה של חוסר הצלחה גורמת לו להמנע מפעילות.
    האם פעילות של הליכה ביחד איתי, נניח 3 פעמים בשבוע במשך כשעה, תספיק?
    או שרצוי לפנות לדיאטנית?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    עודף משקל לבן ה9

הוספת תגובה

תמונה

• עודף משקל לבן ה9 - תגובה

מיכל וינברגר
    17/05/2014

שלום!
    חשוב לדעת שבגיל תשע בד"כ אין צורך לרדת במשקל אלא לשמור על משקל קיים ולא לאט עם העלייה הגובה ניתן להגיע למשקל תקין. כמו כן, חשוב לדע שלילדים ונוער ישנן עקומות BMI שונות מאלו של המבוגרים.
    פעילות גופנית הוא חשןבה אך לא רק, חשוב גם מה אוכלים..
    הליכה 3 פעמים בשבוע איתןךנשמע מצויין- אך חשבי אם יתמיד, אני בד"כ ממליצה בגיל זה על חוג כלשהו- ואז יש מחויובות. כמובן שחשוב שזה יהיה משהו שהוא רוצה- שחיה, משחקי כדור, היאבקות,..היום יש מגוון גדול של חוגים במערבים גם ספורט- ג'אגלינג, קירקס, סקטים, אומנויות לחימה ועוד..מציעה לכם לחשוב ביחד ולנסות -עכשיו לקראת הקיץ זה אולי הזדמנות לשפר את השחייה?
    בכל מקרה אם בנך מוכן ממליצה גם להוועץ עם דיאטן/נית ובמידה ולא- ממליצה ללכת בעצמך ולבדוק אם יש שינוי שאת יכולה לעשות בבית.
    בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ממליצה לך לפנות לזוג שיכול לעזור

רותי
    22/05/2014

יש תוכנית לילדים שנקראת דן+חמוטל
    יש להם סטודיו מיוחד לילדים לפעילות גופנית והם משלבים תוכנית
    מאוד מיוחדת לילדים לירידה במשקל. אני הגעתי אליהם בעקבות המלצה של חברה
    והם פשוט עזרו לי ובעיקר לבת שלי. כמו שחברה שלי המליצה לי..
    אני חייבת להמליץ עליהם גם. מלאכים

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• FE IRON נמוך ביותר!
    אמאלה
    05/03/2014

שלום רב,
    בבדיקת דם שנלקה מהווריד של ביתי בת השנתיים וחצי
    נמצאה כי בידקת ברזל מסוג FE IRON הינה בעל ערך של 23 !
    יש לציין שטווח הנומרה הינו 50---120
    מה שמעיד על תוצאה נמוכה ביותר!
    מה זה אומר? מה חסר בדיוק?
    וכיצד אוכל לסייע?
    איזה סוג אוכל מומלץ???
    אשמח למענה מהיר מכם צוות המומחים!
    בברכת יום נפלאא

לקביעת תור
    סגירה
    FE IRON נמוך ביותר!

הוספת תגובה

תמונה

• תינוק בן 1.7 לא אוכל מסודר
    אדווה
    04/02/2014

שלום רב.
    בני בן ה 1.7 מאז שהתחלנו את האוכל המוצק לא התגלה כאכלן גדול (בלשון המעטה).
    כשהוא בגן אני מקבלת דיווחים שהוא אוכל יפה ואכן יש גם קקי בטיטול לפחות פעם ביום לכן אני מניחה שאכן נכנס משהו.
    בגן הוא אוכל רק אוכל מוצק ויש שם תמ"ל מנה אחת של 180 CC לגיבוי.
    באופן כללי הוא אוכל בקבוק תמ"ל בבוקר כשהוא קם ולפני השינה.
    אני מכינה לו בקבוק של 180 אבל בשבועות האחרונים בקושי מסיים חצי.
    יש לי מספר שאלות אני אשתדל כמה שיותר מסודר:
    1. איך אני יכולה עוד לעודד אכילה, אני מנסה לגוון במאכלים מצד אחד אבל גם להביא לו דברים שאני יודעת שבוודאות יאכל. אני הבנתי סוף סוף שבכוח איתו זה לא יילך...אבל מדהים אותי שבמשך כמה שעות שלא אוכל כלום אחה"צ (שאני אוספת מהגן בערך בארבע וחצי), הוא לא רעב בכלל בשעה שש וחצי שבע!!!!
    2. האם יש דוגמא לתפריט כלשהו לתינוקות בגיל הזה? בטווח של שנה וחצי שנתיים?
    אוף מיואשת

לקביעת תור
    סגירה
    תינוק בן 1.7 לא אוכל מסודר

הוספת תגובה

תמונה

• תינוק בן 1.7 לא אוכל מסודר - תגובה

מיכל וינברגר
    25/02/2014

שלום,
    לעיתים רבות אני נתקלת בבעיה דומה- הילד אוכל את רוב האוכל שזקוק לו בגן ובבית מעט מאוד..מה שציריך להנחות אטותך זה מראה הילד- האם חיוני, פעיל, בריא, משקל ןגוובה תקינים ועולים בהתאמה? אם הכל תקין- אני לא רואה סיבה לדאגה, יש לידים שאוכל פחות מעניין אותם, וזה גם יכול להשתנות..יתכן שבימים שאוכל טוב יותר יש לו ]פחות מקום לתמל ולהפך- אם יאכל יותר מוצק פחות פחות יזדקק לתמ"ל.
    לגבי עידוד אכילה- כמו שהבנת נכון- בכוח זה לא ילך..נסי לצור ארוחות משפחיות עם דוגמא אישית של לפחות אחד מההורים- והאחים אם יש. נסייון לשתף את בנך בהכנת האוכל, לשבור ביצה, לטבול, לערבב...
    חשוב שהאוירה בשולחן האוכל לתהיה נעימה ולא מלחיצה!
    שימי לב שאין נשנושים ושתייה מתוקה עד הערב כי זה בהחלט יכול להזיק לתאבון בארוחה..
    אם רעב אחרי הגן הביאי פירות וירקות.
    ממש דודמא לתפריט - יש מאד כללי- תלוי בילד בכל מקרה- הייתי ממליצה פורמולה לא יותר מפעמיים ביום- וגם אז אם אוכל טוב לא חובה:
    התעוררות
    פורמולה או יוגרט/קורנפלקס עם חלב..
    א. בוקר בגן: לחם, גבינה, אבקדו, ירקות..
    צהריים בגן: פחמימה+ירק+חלבון
    א. ארבע: פרי, יוגרט
    א. ערב: ביצה/טונה, ירק, לחם, גבינה, אבקדו
    תמ"ל לפני השינה במידה ולא אוכל טוב בערב.
    כמובן שאת הכמויות הילד קובע..
    בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה