פורום תזונת ילדים, השמנת ילדים - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• סוכרזית
    מוריה
    19/07/2014

שלום
    האם מותר לתת סוכרזית לילדה בת 9 ?
    וכמה קלוריות צריכה לאכול ילדה בגיל הזה
    התחלתי לשנות תהרגלי אכילה של בתי
    היא אוכלת 1500 קלוריות ליום האם זה בסדר ?
    אשמח לעזרה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    סוכרזית

הוספת תגובה

תמונה

• אי אכילה
    דנה
    06/07/2014

שלום. הבן שלי בן שנתיים ותשעה חודשים. לא אוכל לבד. כשמגישים לו ארוחה בגן וגם בבית, יושב מול הצלחת ולא נוגע בכלום עד סוף הארוחה. כתוצאה מכך מאכילים אותו. גם בבית וגם בגן, ואז הוא אוכל. הוא לעולם לא מבקש אוכל, גם כאשר עוברות שעות רבות מהארוחה הקודמת. אני מודאגת. מה עושים?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    אי אכילה

הוספת תגובה

תמונה

• שכחתי לציין, אחוזון 10

דנה
    06/07/2014

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• האם הפורום לא פעיל יותר??
    טעות..שוב מור
    09/06/2014

לקביעת תור
    סגירה
    האם הפורום לא פעיל יותר??

הוספת תגובה

תמונה

• גדילה והתפתחות
    אוסנת
    26/05/2014

שלום, בני בן 6ו-4 חודשים, שוקל 20 קילו גובה 115 ס"מ.. הוא מאוד בעייתי באוכל, לא אוכל בשר,עוף, דגים.... בקיצור בררן גדול ואני מפחדת שזה יפגע לו בגדילה. האם לפי הנתונים הנ"ל התפתחותו בסדר? האם הוא נמוך לגילו?
    כל הילדים בגן גבוהים ממנו. אשמח לתשובה.

לקביעת תור
    סגירה
    גדילה והתפתחות

הוספת תגובה

תמונה

• גדילה והתפתחות - תגובה

מיכל וינברגר
    03/06/2014

שלום,
    לפי הנתונים, העכשיווים- הגובה תקין- בדיוק בין אחוזון 15-50 כלומר- בסביבות אחוזון 35- אמנם מעט נמוך מהממוצע, אבל עדיין גובה תקין ובטווח התקין. במקום בשר, עוף, ודגים- דאגי שיאכל חלבון ממקור אחר- ביצים, מוצרי חלב, קטניות- אפשר חומוס, ולהכין קציצות מחוומוס ועדשים, או קציצות טופו וירקות, ממליצה לנסות כל פעם משהו חדש בשילוב אוכל שבכל מקרה אוהב, ולנסות מדי פעם גם להכניס בשר אבל לא להתעקש כי זה לא יעבוד..
    אם התזונה מאוזנת מכל הבחינות (ירקות, פירות, דגנים, ביחצים חלב, קטניות..) גם בלי בשר אני לא רואה חשש לפגיעה בגדילה, אך כן מומלץ לבדוק רמות ברזל.

בהצלחה!
    מיכל

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תזונה לא מגוונת לילד על הספקטרום
    נועה
    17/03/2014

שלום רב,
    בני בן ה-3.5 אובחן לפני כחודשיים במצוי על הספקטרום האוטיסטי בתפקוד גבוה מאד.
    איני יודעת אם הדבר בהכרח קשור אבל לבני יש מגוון מאד מצומצם של מאכלים שהוא מוכן לאכול והוא אינו מוכן לנסות בשום אופן מזונות חדשים או לחזור לאכול ירקות ופירות כפי שנהג לאכול עד לפני כשנה וחצי. (אוכל רק תפוח).
    בגן נאמר לי כי הוא אוכל קציצות וסלט טונה, קוסקוס, אורז ופסטה. לא נוגע בירקות החיים בכלל.
    בבית אוכל בד"כ פיתה עם חומוס, ביסקוויטים ועוגיות ובערב לא מוכן לזוז מצלחת פסטה ללא רוטב ושניצל.
    איני יודעת האם התנהגות זו קשורה ל"מצבו" או שזה "קטע" של ילדים בני גילו אבל אני חוששת שחוסר במזונות מסוימים יכולים להזיק לו במובן של השפעה על התפקוד שלו.
    לציין כי הוא מקבל מולטי ויטמין על בסיס יומי.

אודה לתשובתך בהקדם,
    נועה

הוספת תגובה

תמונה

• יש תוכנית שנקראת דן+חמוטל שמתאימה

גילה
    30/04/2014

מניסיון אישי אני רוצה להמליץ לך על תוכנית מאוד מיוחדת שנקראת דן+חמוטל , זוג מדהים שעובדים בקלינקה שלהם שהיא משולבת עם סטודיו לפעילות גופנית. הם עובדים בארבעה מישורים . רגשי- הדרכות הורים, פיזי, תזונתי וסדר וארגון.. אני נדהמתי מהכלים שהם פיתחו בדיוק למה שאת מתארת... בקיצור , אל תהססי לפנות אליהם.. הם תמיד קשובים ועוזרים. בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תזונה לא מגוונת לילד על הספקטרום - תגובה

מיכל וינברגר
    03/06/2014

שלום,
    קשה לדעת אם התנהגות זו קשורה למצבו או לא, יתכן ויש קשר ויתכן ולא, בררנות בגיל זה די נפוצה ולעיתים גם חולפת לבד..
    בשלב זה הייתי ממשיכה עם המולטיוימין כדי שכן יהיה מקור לויטמינים ומנרלים שעלולים להיות חסרים, אין מה להתעקש ולהפציר כי זה בדכ לא יעזור..עם זאת, ניתן לנסות בדרכים עקיפות- כמו - גידול ירקות -אם יש גינה או עדנית, הכנה משוטפת- למשל ירק מעל פיצה, קנייה משוטפת, שייק פירות על בסיס גלידה, וכמכובן להמשיך להכין ירקות בארוחות שלכם, לשאר בני הבית- שיבין שזה חלק אנטגרלי מהארוחה.

בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תפריט לילדים
    חסוי
    27/05/2014

שלום,

בני בן ה-5 קיבל תוצאה של 99 מתוך 100 בבדיקת דם לסוכר

איזה תפריט מומלץ לגיל 4+5 חוץ מהפחתת כמות הממתקים והשתייה ממותקת ?

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    תפריט לילדים

הוספת תגובה

תמונה

• עודף משקל לבן ה9
    מיכל
    05/05/2014

מבדיקת ה bmi אני מבינה שבני נמצא בעודף משקל של כ6 קילו.
    הוא אוכל כמות סבירה של מזון, אבל מהר מאוד. נסיונות הדיבור וההסבר בנושא לא צולחים.
    הבעיה העיקרית לדעתי היא אפס פעילות גופנית. הוא תחרותי וההרגשה של חוסר הצלחה גורמת לו להמנע מפעילות.
    האם פעילות של הליכה ביחד איתי, נניח 3 פעמים בשבוע במשך כשעה, תספיק?
    או שרצוי לפנות לדיאטנית?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    עודף משקל לבן ה9

הוספת תגובה

תמונה

• עודף משקל לבן ה9 - תגובה

מיכל וינברגר
    17/05/2014

שלום!
    חשוב לדעת שבגיל תשע בד"כ אין צורך לרדת במשקל אלא לשמור על משקל קיים ולא לאט עם העלייה הגובה ניתן להגיע למשקל תקין. כמו כן, חשוב לדע שלילדים ונוער ישנן עקומות BMI שונות מאלו של המבוגרים.
    פעילות גופנית הוא חשןבה אך לא רק, חשוב גם מה אוכלים..
    הליכה 3 פעמים בשבוע איתןךנשמע מצויין- אך חשבי אם יתמיד, אני בד"כ ממליצה בגיל זה על חוג כלשהו- ואז יש מחויובות. כמובן שחשוב שזה יהיה משהו שהוא רוצה- שחיה, משחקי כדור, היאבקות,..היום יש מגוון גדול של חוגים במערבים גם ספורט- ג'אגלינג, קירקס, סקטים, אומנויות לחימה ועוד..מציעה לכם לחשוב ביחד ולנסות -עכשיו לקראת הקיץ זה אולי הזדמנות לשפר את השחייה?
    בכל מקרה אם בנך מוכן ממליצה גם להוועץ עם דיאטן/נית ובמידה ולא- ממליצה ללכת בעצמך ולבדוק אם יש שינוי שאת יכולה לעשות בבית.
    בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ממליצה לך לפנות לזוג שיכול לעזור

רותי
    22/05/2014

יש תוכנית לילדים שנקראת דן+חמוטל
    יש להם סטודיו מיוחד לילדים לפעילות גופנית והם משלבים תוכנית
    מאוד מיוחדת לילדים לירידה במשקל. אני הגעתי אליהם בעקבות המלצה של חברה
    והם פשוט עזרו לי ובעיקר לבת שלי. כמו שחברה שלי המליצה לי..
    אני חייבת להמליץ עליהם גם. מלאכים

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• FE IRON נמוך ביותר!
    אמאלה
    05/03/2014

שלום רב,
    בבדיקת דם שנלקה מהווריד של ביתי בת השנתיים וחצי
    נמצאה כי בידקת ברזל מסוג FE IRON הינה בעל ערך של 23 !
    יש לציין שטווח הנומרה הינו 50---120
    מה שמעיד על תוצאה נמוכה ביותר!
    מה זה אומר? מה חסר בדיוק?
    וכיצד אוכל לסייע?
    איזה סוג אוכל מומלץ???
    אשמח למענה מהיר מכם צוות המומחים!
    בברכת יום נפלאא

לקביעת תור
    סגירה
    FE IRON נמוך ביותר!

הוספת תגובה

תמונה

• תינוק בן 1.7 לא אוכל מסודר
    אדווה
    04/02/2014

שלום רב.
    בני בן ה 1.7 מאז שהתחלנו את האוכל המוצק לא התגלה כאכלן גדול (בלשון המעטה).
    כשהוא בגן אני מקבלת דיווחים שהוא אוכל יפה ואכן יש גם קקי בטיטול לפחות פעם ביום לכן אני מניחה שאכן נכנס משהו.
    בגן הוא אוכל רק אוכל מוצק ויש שם תמ"ל מנה אחת של 180 CC לגיבוי.
    באופן כללי הוא אוכל בקבוק תמ"ל בבוקר כשהוא קם ולפני השינה.
    אני מכינה לו בקבוק של 180 אבל בשבועות האחרונים בקושי מסיים חצי.
    יש לי מספר שאלות אני אשתדל כמה שיותר מסודר:
    1. איך אני יכולה עוד לעודד אכילה, אני מנסה לגוון במאכלים מצד אחד אבל גם להביא לו דברים שאני יודעת שבוודאות יאכל. אני הבנתי סוף סוף שבכוח איתו זה לא יילך...אבל מדהים אותי שבמשך כמה שעות שלא אוכל כלום אחה"צ (שאני אוספת מהגן בערך בארבע וחצי), הוא לא רעב בכלל בשעה שש וחצי שבע!!!!
    2. האם יש דוגמא לתפריט כלשהו לתינוקות בגיל הזה? בטווח של שנה וחצי שנתיים?
    אוף מיואשת

לקביעת תור
    סגירה
    תינוק בן 1.7 לא אוכל מסודר

הוספת תגובה

תמונה

• תינוק בן 1.7 לא אוכל מסודר - תגובה

מיכל וינברגר
    25/02/2014

שלום,
    לעיתים רבות אני נתקלת בבעיה דומה- הילד אוכל את רוב האוכל שזקוק לו בגן ובבית מעט מאוד..מה שציריך להנחות אטותך זה מראה הילד- האם חיוני, פעיל, בריא, משקל ןגוובה תקינים ועולים בהתאמה? אם הכל תקין- אני לא רואה סיבה לדאגה, יש לידים שאוכל פחות מעניין אותם, וזה גם יכול להשתנות..יתכן שבימים שאוכל טוב יותר יש לו ]פחות מקום לתמל ולהפך- אם יאכל יותר מוצק פחות פחות יזדקק לתמ"ל.
    לגבי עידוד אכילה- כמו שהבנת נכון- בכוח זה לא ילך..נסי לצור ארוחות משפחיות עם דוגמא אישית של לפחות אחד מההורים- והאחים אם יש. נסייון לשתף את בנך בהכנת האוכל, לשבור ביצה, לטבול, לערבב...
    חשוב שהאוירה בשולחן האוכל לתהיה נעימה ולא מלחיצה!
    שימי לב שאין נשנושים ושתייה מתוקה עד הערב כי זה בהחלט יכול להזיק לתאבון בארוחה..
    אם רעב אחרי הגן הביאי פירות וירקות.
    ממש דודמא לתפריט - יש מאד כללי- תלוי בילד בכל מקרה- הייתי ממליצה פורמולה לא יותר מפעמיים ביום- וגם אז אם אוכל טוב לא חובה:
    התעוררות
    פורמולה או יוגרט/קורנפלקס עם חלב..
    א. בוקר בגן: לחם, גבינה, אבקדו, ירקות..
    צהריים בגן: פחמימה+ירק+חלבון
    א. ארבע: פרי, יוגרט
    א. ערב: ביצה/טונה, ירק, לחם, גבינה, אבקדו
    תמ"ל לפני השינה במידה ולא אוכל טוב בערב.
    כמובן שאת הכמויות הילד קובע..
    בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בן שנתיים
    ענבל
    14/01/2014

שלום,

יש לי שתי שאלות:
    1. בני בן השנתיים החלים מדלקת ריאות לפני חודש וחצי בהם ירד במשקלו בשני קילו.
    כיום שוקל 11 ק"ג . מאז הבריא לא עלה במשקל וגם ירד בכמות האוכל שהיה אוכל, למשל בארוחת צהריים הוא אוכל כמעט חצי מנה פחות ממה שהיה אוכל לפני הדלקת ריאות. עם זאת הוא מתפקד בסדר גמור, פעיל ואנרגטי. האם לעשות משהו מבחינת התזונה?

2. האם לחם/פסטה מקמח לבן מאוד מזיק לבריאות והאם כדאי להימנע לגמרי מאכילתם?
    גילאי הילדים בבית הם : בת חמש וחצי, בן שנתיים ובן 11 חודשים. כמה אחוז מהמזון שלהם אפשר להעביר למזון מלא כגון: אורז מלא ,קמח מלא, לחם שיפון.

המטרה לא לתת להם לחמים מקמח לבן בכלל.

תודה מראש
    ענבל

לקביעת תור
    סגירה
    בן שנתיים

הוספת תגובה

תמונה

• האם אפשר לקבל מענה

ענבל
    23/01/2014

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בן שנתיים - תגובה

מיכל וינברגר
    24/02/2014

שלום ענבל,
    לגבי בנך , אני לא הייתי משנה שום דבר בתזונה כל עוד הוא מתפקד כרגיל, חיוני ופעיל
    ,, סביר להניח שעד עכשיו המצב כבר הסתדר , והוא השלים את הפער שנוצר במשקל. לפעמים לוקח זמן עד שהתיאבון חוזר ומתייצב.

לגבי הדגנים מהמקמח הלבן. דגנים אלו- כגון פסטה ולחם לבנים אינם מזיקים, הם פשוט פחות בריאים. הקמח המלא מכיל יותר סיבים תונתיים ויטמינים ומינרלים שמצוייים בעיקר בקליפה, הקמח הלבן לא מכיל את הקליפות של הדגנים ולכן הרבה פחות בריא. עם זאת ילדים לא תמיד אוהבים את הדגנים המלאים ולכן אני ממליצה לשלב רק מה שאשפר, ניתן לשלב פסטה מקמח כוסמין שטעמה דומה יותר לפסטה הלבנה אך היא בריאה יותר, ניתן לשלב בורגול שהוא גם דגן מלא, קטניות למינהן, קוסקוס מלא , קינואה וכ'..הכל עניין של ניסוי ותהייה. כמובן שרצוי שהכל יהיה מלא, אך לא בכל מחיר. גם אם אוכלים אורז לבן ,עוף והרבה ירקות הארוחה מאוזנת וטובה.
    בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בן חמש עם בעיות בויסות חושי
    טעות..שוב מור
    14/02/2014

שלום רב, בני בן חמש, מאז היוולדו הוא בררן מאוד באוכל, בעל רגישות יתר באיזור הפה,
    רגיש למרקמים ולא מוכן לטעום שום דבר חדש.
    התזונה שלו מסתכמת בדברים הבאים :
    בבוקר לגן כריך עם חביתה
    לארוחת צהריים מרק טחון של כתומים + עדשים או אורז לבן עם "רוטב" ( שזה בעצם קציצות ביתיות של עוף טחון עם ירקות שאני מועכת לבני ומערבבת עם האורז נלבן כי אם יראה אותן בצורתן המקורית לא יסכים לגעת)
    בערב לרוב טוסט מלחם מלא עם קטשופ,חמאה וצהובה.
    בני לא מוכן לגעת בפירות ובירקות חיים.
    במוצרי חלב לא נוגע למעט שוקו בבוקר שעשוי מאבקת שוקולית וחלב.
    לאחרונה התחלתי לתת לו מולטי ויטמין של צנטרום ג'וניור.
    אני מודאגת מההרכב התזונתי שלו.
    רק לציין שיש לי גם בת 3 שאוכלת הכל ואנחנו מבשלים בבית אוכל מזין ומגוון כל יום.
    האם יש סיבה לדאגה?
    האם יש לכם רעיונות למאכלים נוספים לילדים עם רגישות תחושתית?
    תודה,מורן

הוספת תגובה

תמונה

• השמנה בקרב בת 8 ושקרים לגבי מזונה
    אורית
    29/12/2013

שלום רב,
    בתו של בעלי בת 8, לאחרונה מאד השמינה, ונראה כי כל הזמן מחשבותיה סובבות סביב אוכל. לא מעט פעמים היא שואלת אם תוכל לקבל תוספת עוד בטרם סיימה את המנה הנוכחית,
    כמו כן גילינו מספר פעמים שהיא משקרת לגבי האוכל - הן כשהיא חוזרת לבית אימה, שם היא טוענת כי היא רעבה כיוון שלא אכלה ארוחת ערב, למרות שאכלה ארוחה מלאה, והן באחת הפעמים שחצי יום בילתה איתי ואכלנו במסעדה וכשהביאתיה לאביה אמרה לו כי לא אכלה והיא רעבה וכך אכלה מנה נוספת איתו.
    דבר נוסף, בחודשיים האחרונים יש לה יום אחד בו היא חוזרת לבדה לבית של אמה אחרי ביה"ס במקום ללכת למועדוניות (עפ"י רצונה שלה, מכיוון שטוענת כי אינה אוהבת את המועדונית), ואני חוששת שההשמנה לאחרונה קשורה לעובדה שהיא מספר שעות לבדה בבית ללא מבוגר מפקח, ויש לי חשש שהיא מנצלת את הזמן הזה לאכול המון.
    התחלנו להגביל אותה במזון - הן בכמויות והן בתזונה עצמה (למשל גם צלחת מרק אינני מרשה לה לאכול יותר מדי, על מנת לנסות לצמצם את קיבתה), עימתנו אותה עם העובדה ששיקרה לגבי אוכל, אך היא התעקשה ובכתה כי לא שיקרה ודבקה בגירסה שלא היה ולא נברא (איני יודעת אם זו היתה גישה נכונה, אבל התעקשתי איתה שאני יודעת שהיא משקרת ושלא יעזור מה היא תגיד כיוון שאנו יודעים, ושיש שקיפות מלאה בין ההורים לגביה מתוך דאגה לה)
    בנוסף, ידוע לנו כי צוחקים עליה בבי"ס לפעמים כי היא שמנה, ובסופ"ש האחרון היו פעמיים שהיא החליפה לחולצה ישנה ורחבה במקום אחת חדשה או התעקשה ללבוש סווטשירט מעל חולצת ביה"ס מכיוון שטענה שהיא לא רוצה שיראו לה את הבטן ושהיא מתביישת בשומנים.
    חשבתי אולי לקבוע שעות וכללים של אוכל בבית - למשל לא אוכלים אחרי השעה 20:30 בערב - הבעיה שאתמול לאחר שאכלה ב-20:00 הגיעה אלינו ב-21:15 ובכתה כי היא לא נרדמת מרוב רעב, עד שאכלה צלחת קטנה של מרק והלכה לישון.

אשמח להמלצה כיצד לנהוג, באיזו גישה, האם להגביל באוכל ובכמויות, האם לתת לה להבין לבד שזה מאד מציק לה כשילדים צוחקים עליה (וכאן יש את הפחד של נידוי חברתי). אנחנו חלילה לא רוצים לעשות טעות ולגרום לה להפרעות אכילה עקב טיפול שגוי מצידנו...

תודה מראש

הוספת תגובה

תמונה

• קבוצת הרזיה לילדים
    גל
    08/01/2014

אני מחפשת כבר המון זמן קבוצת הרזיה לילדים (משולב עם פעילות) באזור השפלה ולא מוצאת. בבקשה אם מישהו מכיר זה יעזור לי מאוד

לקביעת תור
    סגירה
    קבוצת הרזיה לילדים

הוספת תגובה

תמונה

• תחליפי חלב לפעוט
    מילי
    27/01/2014

שלום, הוצאנו לבני (בן שנתיים וחצי) מהתפריט מוצרי חלב בעקבות בעיות חוזרות ונשנות בדרכי הנשימה (סטרידו, ברונכיטיס, נזלת ושיעול כרונויים). כעבור שבוע בלבד נעלמו כל התסמינים! כעת אני מתלבטת אילו תחליפים לתת לו. הילד מאוד בעייתי באוכל: הוא אינו מוכן לאכול שום ירקות (לא מבושלים ולא חיים) ורק מדי פעם מוכן לאכול מוצרי סויה (חלב סויה או מעדן סויה- ממש פעם בכמה ימים). אני חוששת שיווצר אצלו מחסור בסידן. גם טחינה אני מצליחה "לדחוף" לו לעתים רחוקות. מה עושים?

לקביעת תור
    סגירה
    תחליפי חלב לפעוט

הוספת תגובה

תמונה

• ילדה בת 3.5 שלא אוכלת
    ברכה
    13/01/2014

שלום בתי בת ה3 וחצי. ילדה מקסימה פעילה שוקלת 16 ק״ג וגובהה 100 סמ. אוכלת חצי פיתה בבוקר בגן, בצהריים עושה לי בעיות עם האוכל ולא משנה מה אני מכינה. לאחרונה לא מסכימה לאכול בשר. במהלך היום לפעמים מקשקשת פרי או חטיף קטן ובערב לא מוכנה לאכול כלום. היא רוצה רק סימילאק. יש לה בטן וכלפי חוץ אנשים חושבים שהיא כל היום רק אוכלת וזה ממש לא נכון. שאלותיי הן: האם לערב דיאטנית ואם לא האם את יכולה לייעץ לי איך ומה לתת לה לאכול? ודבר שני איך יכול להיות לילדה שכמעט לא אוכלת יש בטן ככ גדולה? תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    ילדה בת 3.5 שלא אוכלת

הוספת תגובה

תמונה

• ילדה בת 3.5 שלא אוכלת - תגובה

מיכל וינברגר
    17/01/2014

שלום,
    לפי הדברים, נראה כי יש כאן עניין התנהגותי, וביתך בטוח שלא רעבה..יתכן ורואה כי מקבלת תשומת לב אודות חוסר האכילה. כנראה שהסימילאק כרגע ממלא ומשביע, ולכן יש לה פחות צורך לאכול. בגיל כזה כבר אין סיבה לצרוך סימילאק והייתי מנסה בהדרגה להוריד אותו ולהסביר לביתך שהיא כבר גדולה ולא צריכה לשתות "אוכל של תינוקות" ולהסביר שהאוכל יחזק אותה ויעזור לה לגדול!. עם זאת לא לנדנד ולהפציר כי זה יכול בדיוק לעשות את ההיפך..
    ברגע שלא יהיה סימילאק ויכול בהחלט להיות שבהתחלה תמחה ותבכה על כך שאין ולא תהיה מוכנה לאכול עד שסימלאק יגיע. (חשוב לא להתפשר על נשנושים וחטיפים לא בריאים במקום) אך אם תהיי שלמה עם ההחלטה שמורידים את הסימילאק, זה יסתדר וביתך תאכל כי פשוט לא יהיה משהו במקום. חשוב לעשות את הדבר ממקום של ביטחון ושלמות שאת עושה את הדבר הנכון-וכמובן להסביר לביתך את ההגיון.
    סה"כ המשקל והגובה תקינים ויש להמשיך לעקב. לגב ה"בטן" בגיל זה , לחלק מהילדים השרירם עדיין לא מספיק חזקים ולכן נראה כאילו יש בטן קטנה. בד"כ זה מסתדרר בהמשך..
    בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה נוספת

ברכה
    18/01/2014

קודם כל תודה רבה על התשובה. אם לא יהיה סימילאק היא לא תאכל בכלל. אין לך מושג כמה שעות היא יכולה להעביר בלי לאכול. איך יכול להיות שילדה שכמעט ולא אוכלת שוקלת 16 קג בזמן שיש ילדים שפותחים את הבוקר עם לחמניה ושוקלים 12 קג(אמהות בגן סיפרו לי)?תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה