פורום תזונת ילדים, השמנת ילדים - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• השמנה אצל בת 7.5
    דליה
    13/01/2013

היי ותודה מראש על התשובה
    הבת שלי בת 7.5 ילדה פעילה מגיל קטן(פעמיים בשבוע טניס ופעם בשבוע חוג ריקוד)
    גם בבית לא מפסיקה לרקוד ולקפץ.
    הבעיה היא שהתזונה שלה היא די קבועה ולא מזינה לטעמי.
    היא אינה מוכנה לנסות טעמים חדשים לא משנה מה ניסינו (לקנות יחד,לבשל יחד,"לצייר " עם האוכל על הצלחת ...וכו'). בתוך הצריכה היומית שלה יש כמות נכבדת של פחמימות וזאת בשל כך שהיא כנראה לא שבעה כי אין לה הרבה מה לשלב. יש לציין כי בכל צהריים וערב יש לנו ארוחות משפחתיות סביב השולחן וכולנו כולל אחותה הקטנה אוהבים לאכול כמעט הכל והכל מונח על השולחן. וגם לא אוכלים בשום מקום אחר אלא רק בפינת האוכל במודעות. המוטו שלנו שאותו אנחנו מנסים להשריש בשתיהן לגבי אוכל הוא שהכל בריא במידה תוך השמת דגש על סדר עדיפות של הדברים המזינים יותר כך שלא ליצור אנטי לשום דבר. כל זאת לא עוזר כי במבחן התוצאה היא עדיין אוכלת אותו דבר(גבינה לבנה, גבינ"צ,סלט ביצים וביצה קשה, אורז לבן, שניצל, קציצת מפרום,פסטה לבנה,לחם לחמניות בכל הצורות, מלפפון גזר וגמבה בלבד ופרות...מאוד אוהבת שוקולד ומתוק וג'אנק כבורקס ופיצה-בצקים) ולמרות כל הפעילות הפיזית הרבה היא נראית קצת מלאה ממה שצריך והחשש שלנו שזה לא יילך ויחמיר.מה לעשות? כיצד עלינו לפעול בלי לעשות סיפור סביב העניין?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    השמנה אצל בת 7.5

הוספת תגובה

תמונה

• השמנה אצל בת 7.5 - תגובה

מיכל מסר בן שלום
    03/02/2013

שלום אב
    למרות שציינת שאינה אוכלת הרבה יש מגוון יפה
    הקפידי שכל ארון תתחיל בסלט ירקות או צלחת ירקות חתוכים מאלו שאוכלת
    אחרי שתאכל את הבלט תהיה פחות רעבה ולכן מנת הפחמימה תהיה יותר קטנה
    כמו כן ממליצה להקפיד על שתיה של מים ביחד עם האוכל
    במידה ועדין רעבה, הייתי שולחת אותה לשחק כ 10 דק ואז בודקת איתה אם היא רעבה
    אם כן לתת עוד אוכל, אם לא, זה מצויין לתחושת השובע לוקח להגיע כ -20 דק ועד אז אנחנו יכולים לאכול הרבה, הרבה מאוד, למרות שאנחנו לא צריכים

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• השמנה בתינוקות
    מלי
    09/01/2013

שלום
    יש לי תינוקת בת חודשיים וחצי שניזונת מתחליף חלב וגם יונקת קצת
    מימיה הראשונים הרגשתי שהיא דורשת לינוק קצת יותר מדי לפי גילה
    היא לא ישנה וצרחה עד שהנקתי אותה עוד,בבית החולים נשקלה 3 ק"ג וכעבור חודש נשקלה 4 קילו ו53 ס"מ אורך וכשהיתה בת חודשיים 4 ק"ג ו56 אורך
    שאלתי היא כמה היא צריכה לאכול וכל כמה זמן כי זה משתנה מתינוק לתינוק והטבלה שנמצאת על קופסת התמ"ל לא ממש עוזרת כמה אני צריכה להאכיל אותה כך שהיא תשמור על משקל נורמלי ולא תסבול בעתיד מהשמנת יתר
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    השמנה בתינוקות

הוספת תגובה

תמונה

• השמנה בתינוקות - תגובה

מיכל מסר בן שלום
    03/02/2013

מלי שלום
    בגילה של ביתך אין!!! להגביל את אכילתה כדי שלא תשמין
    חשוב להקשיב לה ולדרישותיה
    ממה שציינת נראה כי ביתך לא עולה יפה במשקל וזאת עקב ההגבלה
    חשוב שתדעי, הגבלת מזון בגלל פחד מעליה במשקל עלולה לגרום בעתיד להשמנה
    וזאת מכיוון שמגיל מאוד צעיר הגוף מפתח מנגנון ניצול יעיל של אנרגיה
    ולשאלתך
    תינוקת בגיל חודשיים וחצי במשקל 4 קילו צריכה לאכול בין 6-10 ארוחות ביום
    כשכל ארוחה היא של 90-120 מל׳ בערך
    חשו להדגיש
    כמונו יש שעות שבהן אנחנו רעבים יותר ויש שעות שפחות
    לכן סביר שלעיתים תדרוש יותר ולפעמים לא תסיים
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תופעת האוגר
    יערה ל
    31/01/2013

שלום רב
    בני בן שנתיים וחמישה חודשים בעל תאבון בריא, אוכל מגוון.
    גילינו בחודשים האחרונים כי מחזיק בחלל הפה אוכל לעוס במשך שעות. אפילו שתה בקבוק לאחר הארוחה, ישן וכשהתעורר גיליתי מזון ששמר בפה מהארוחה המוצקה.
    אנו מפצירים בו ללעוס ולבלוע והוא מחזיק שעות את המזון בפה לעוס כבר. כך בגן וכך גם בבית.
    לציין שרמות ההמוגלובין שלו מאוד נמוכות, מקבל תוסף פריפל בטיפות.
    כיצד ניתן ללמד אותו ללעוס ולבלוע מיד תוך כדי הארוחה. הדבר גם מסוכן מבחינתי שכן הוא שומר מזון תוך כדי משחק , פעילות בגינה ואף בשינה.
    בתודה
    יערה

לקביעת תור
    סגירה
    תופעת האוגר

הוספת תגובה

תמונה

• תופעת האוגר - תגובה

מיכל מסר בן שלום
    03/02/2013

שלום רב,
    ממליצה לפנות למרפאה בעיסוק שתלמד את בנך את תהליך האכילה לעיסה בליעה
    הנורמטיבי
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בת שלוש
    ענת
    21/01/2013

גם אני וגם בעלי סובלים ממשקל עודף. בעלי עבר ניתוח לקיצור קיבה לא מזמן. שתי הבנות הגדולות שלנו יצאו רזות, לעומת זאת הבת הצעירה מראה סימנים של עודף משקל.
    רציתי לשאול האם בגיל כזה נהוג לעשות דיאטה לילדים? על מה כדאי להקפיד מבחינת תזונה ושתייה?
    תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    בת שלוש

הוספת תגובה

תמונה

• בת שלוש - תגובה

מיכל וינברגר
    28/01/2013

שלום!
    חשוב שתהיה בבית כבר מגיל אפס מודעות לתזונה נכונה . לא מדובר על "דיאטה" ועל הכנסת מוצרים דיאטטים כגון לחם קל ומעדני דיאט. אלא פשוט הקניית הרגלים נכונים לכל הבית -כולל כל הילדים וההורים- למשל, הרגל לשתית מים בלבד, שלא יהיה הרגל שיש גם שתייה מתוקה במקרר- פשוט לא לקנות.
    ארוחות משפחיות מסודרות הכוללות: פחמימות למינהן- רצוי לשלב דגנים מלאים, ירקות, וחלבונים (בשרים עדיף לא מתועשים, ביצים, גבינות..)
    אכילה ליד שולחן ולא מול מסכים. זיכרו כי אתם ההורים אחראים להרגלים בבית , למה שאתם מכניסים לבית, או לא מכניסים, למה שיש על שולחן האוכל. לגבי מתוקים ופינוקים- גם שם יש לדעת לחשוף מעט, ועם זאת, לא להעלים בכלל כדי לא לייצר חסכים .
    בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ילד בן 5 לא אוכל בבית כלום!!!!
    לריסה
    01/01/2013

שלום!!! אני זקוקה לעזרה והכונה דחוף! ילד שלנו, בן 5 , לא אוכל בבית כלום! הוא תמיד בעיתי באוכל, זה לא משהו חדש, אך בזמן אחרון ישנה החמרה ( גם בגן ). ! סוף שבוע אחרון הוא לא אכל כלום, בארוחות ערב, למשל , יושבת כל המשפחה ביחד : אני, בעלי, בן ובת הקטנה. הוא בזמן ארוחה עושה הכל, רק לא לאכול: משחק עם אוכל, מדבר בלי הפסקה, יש לציין שאין טלוויזיה בזמן ארוחה, ואני מכינה אוכל שהוא כן אוהב, אבל גם עם זה הוא עושה בעיות.
    מה לא ניסינו, לעודד, לעניין, לאניש.... שום דבר לא עוזר. תמיד בסוף זה עצבים שלנו, בכי שלו , לפעמים אוכל בפח זבל...
    המצב הנוכחי מאוד מתיש ומתסכל... לא יודעים מה לעשות, לא רוצים מלחמות בבית !!!
    מבקשת תשומת לבכם לנושא הכאוב שלנו, עזרה והכוונה.
    תודה מראש!!!!

הוספת תגובה

תמונה

• ילד בן 5 לא אוכל בבית כלום!!!! - תגובה

עדי מגד
    06/01/2013

היי,
    אין פה פתרון קסם , מציע שתפגשו עם דיאטנית מומחית בענין או עם יועצת להדרכת הורים, כנראה שיש כאן ענין רגשי שצריך להתיחס אליו.
    כל טוב
    ביי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לבדוק את זה יותר לעומק

מירב
    22/01/2013

זה באמת מצב מדאיג ולא נעים, אבל מצד אחד מהניסיון שלי עם הילד ולאחר התייעצות גם עם דיאטנית וגם נטורפתית, שתיהן אמרו דבר אחד שהוא נכון, כאשר הילד רעב, אז בטוח הוא יבקש לאכול. הרעב זה משהו שהילד לא יהיה מסוגל להתמודד איתו ויהיה חייב אוכל. אולי את גם צריכה לבדוק מבחינה חברתית למה הוא לא אוכל גם בגן וגם כאשר אתם יושבים ביחד. בגלל זה אני חושבת שאת צריכה לקחת אותו גם ליעוץ או משהו בסגנון. ועוד משהו, בגלל שהוא לא אוכל טוב, אני ממליצה לך לתת לו תוסף טבעי שזה סירופ (טעים לילדים) שנקרא סמבוקיד של סופהרב שהוא משלים את התזונה ומחזק את מערכת החיסון. זה מה שאני נותנת לילד שלי בזמן הזה ובזמן שעשה בעיות עם האוכל.
    ממליצה לך לבדוק על זה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רוצה לרדת במשקל
    שירה
    07/01/2013

שלום רב ,
    שמי לירז ואני עוד מעט בת 11 , אני שוקלת 57 ק''ג והגובה שלי הוא 164. אני סובלת מכולסטרול גבוה בדם ואני משתדלת לשמור באוכל . אני חושבת שהמשקל שלי הוא עודף ונראה לי שאני קצת שמנה. ניסיתי לא לאכול הרבה ולדלג על ארוחות אבל זה לא ממש עזר . אני אשמח לקבל עזרה ועצות מיכם .

בברכה ,
    לירז.

לקביעת תור
    סגירה
    רוצה לרדת במשקל

הוספת תגובה

תמונה

• אגב

שירה
    07/01/2013

נראה לי שהייתי פעם אצל מיכל מסר בן שלום מטופלת.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רוצה לרדת במשקל - תגובה

מיכל מסר בן שלום
    14/01/2013

היי שירה
    ראשית הרשי לי לומר שאת מאוד מאוד גבוה לגילך.
    לאור זאת אני חושבת שאת מרגישה יותר ״גדולה״ מבנות אחרות בנות גילך
    אני חושבת שיש מקום לבנות לך תפריט ספציפי בעיקר עקב הכולסטרול הגבוה
    וכן חשוב מאוד להיות במעקב אצל דיאטנית
    במשקל כמו שלך, אני לא בהכרח ממליצה לרדת במשקל, אלא
    לשמור על המשקל כמה שיוצר זמן, ובמקביל לגבוה
    חשוב לבנות לך תוכנית שתהיה דלת שומן וכולסטרול
    וכן תוכנית כזו שתעזור לך לשמור על המשקל
    בנוסף אני ממליצה לבצע פעילות גופנית לפחות 3 פעמים בשבוע
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אכילה סלקטיבית
    שוש
    08/01/2013

שלום לכם , הילד שלי בין 8 ומאוד בררן באוכל ,
    הוא לא משלב בכלל בתפריט שלו ירקות ופרות טריים ,
    (מרק ירקות הוא כן מוכן לאכול - רק טחון ),
    בצהריים הוא יחסית אוכל בסדר ( עוף או שניצל או קציצות או ממולא),
    בארוחות ערב הוא אוכל רק חביתה או פיצה וגמדים ,
    הוא לא פתוח בכלל למזונות חדשים , ואנחנו לא מצליחים לגרום לו לנסות דברים חדשים.
    מה ניתן לעשות
    בתודה מראש שוש

לקביעת תור
    סגירה
    אכילה סלקטיבית

הוספת תגובה

תמונה

• אכילה סלקטיבית - תגובה

מיכל וינברגר
    08/01/2013

שלום,
    בכל מקרה לא ניתו לכפות על בנך לאכול הכל. סה"כ מקבל ירקות דרך המרק , מקבל חלבונים דרך בשר/ביצה/גבינה. אין ספק שיש כאן מקום להוסיף עוד מזונות, ויותר גיוון. רק שיש צורך לעש זאת מאוד בעדינות.
    יתכן ושיתוף הילד בהכנת המזון _למשל להכין פרצוף מתירס/מלפפון/עגבניה..) להכין פשטידת ירק, להכין פיצה עם ירק..
    ניתן ניתן לשתף את בנך בקניות האוכל, בבחירה של מזונות חדשים, ניתן לבקש ממנו לבחור משהו אחד חדש ולנסות אותו.
    נסי להגיש מזון חדש ביחד עם מזון אהוב ומוכר. הגישי את הטעימה בכמות קטנה,
    אם יש אפשרות לגדל ירק בגינה- זה יכול להיות מצויין.
    מומלץ גם להסביר את ההיגיון- שיאכל יותר בריא-ויותר צבעים יהיה יותר חזק, יהיה לו יותר כוח לשחק עם חברים..
    בדקו- האם הארוחות משפחיות? בד"כ בארוחות אלו יש חשיפה למגוון גדול יותר של מזונות.
    נסי שלא להפגין דאגה או כעס, לא להבטיח הבטחות, ולא להתנות תנאים הקשורים לאוכל. חשוב מאוד שלא להפוך את הנושא לטעון , מצב שיכול לגרום לחיבור בין מזון, המהווה צורך בסיסי ויומיומי, לבין עצבים, כוח, שליטה ומניפולציות רגשיות.
    בכל מקרה, הייתי ממליצה להמשיך לתת מרק ירקות על בסיסי יומי משום שזה מקור טוב לויטמינים, יתכן ויש חוסר בויטמין סי- בגלל שאין ירקות ופירות טריים ובהחלט ניתן לשקול שימוש במולטוימין לילדים.
    ממליצה לפנות לדיאטנית המתמחה בילדים

בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התינוק לא אוכל כמעט
    איריס
    08/01/2013

בני בן ה-7.5 חודשים כבר חודש בקושי אוכל. התחלנו טעימות בגיל 5 ח' והוא ממש לא התלהב ולא לחצתי, אבל בגיל 6 חודשים הוא פתאום התחיל לאכול ממש יפה והחליף כמעט מייד 2 ארוחות ביום. אחרי שבועיים בערך היה לו וירוס של חום והקאות והפסקתי לכמה ימים עם המוצקים. שחזרתי לתת לו הוא שוב הקיא, שוב הפסקתי, שוב התחלתי, שוב הקיא. מאז הוא גם בקושי אוכל מבקבוק- מקסימום 120 מ"ל (אני משלבת תמ"ל והנקה). הוא ירד קילו בתקופה הזאת (יש לציין שהוא היה באחוזון 90% במשקל אז יש לו ממה לרדת, אבל עדין). אני מנסה לחזור לתת לו מוצקים מדי פעם אבל ממש לא משתגע על זה.
    עשינו בדיקת צואה- לא מצאו שום דבר יוצא דופן. אודה לעזרה.

לקביעת תור
    סגירה
    התינוק לא אוכל כמעט

הוספת תגובה

תמונה

• התינוק לא אוכל כמעט - תגובה

מיכל וינברגר
    08/01/2013

שלום איריס,
    לעיתים אחרי מחלה יש ירידה בתיאבון, ויתכן ובגלל הפחד מההקאה יש גם פחד לאכול שוב אוכל מוצק.
    יתכן שיש לתת לו את הזמן עד שיחזור התיאבון והרצון לאכול. המשכי לתת מזון נוזלי- הנקה/בקבוק- אפילו עם הפסקה של יומיים מהמזון המוצק, נסי לאחר מכן- ברוגע ובאוירה נעימה ולא מלחיצה לנסות להציע שוב אוכל מוצק .
    יש שתינוקות שרק בגיל 8 חודשים מסכימים לאכול מוצק, ובכל מקרה הוא במשקל תקין כך שזה בהחלט מרגיע.
    שימי לב גם להתנהגותו , אם יש שינוי פרט לשינוי באכילה? האם נבדק אצל רופא מאז? בכל מקרה, הייתי נותנת עוד מס ימים וחוזרת לטעימות לאט לאט בקצב שלו. קחי בחשבון שהוא לא ירעיב את עצמו. הוא אוכל כמה שהוא צריך. יתכן וזו גם דרך למשוך תשומת לב.
    בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דיאטה ויעוץ הורי
    אמא
    03/01/2013

החלטנו להתחיל תהליך של תזונה נכונה ובריאה בבית, כולנו מסתבר זקוקים לזה... אבל אנחנו נתקלים בהתנגדות עזה מצד הילדים ובעיקר מצד הבכורה שממש נכנסת למתח וכעס מכל מה שקשור בנושא. אני מחפשת המלצה לדיאטן/ית שמתמחה בתזונת ילדים ויכול לעזור להעביר את התהליך בצורה נכונה גם מבחינה חינוכית, זאת אומרת דיאטן שנותן גם יעוץ הורי... יש דבר כזה?

לקביעת תור
    סגירה
    דיאטה ויעוץ הורי

הוספת תגובה

תמונה

• דיאטה ויעוץ הורי - תגובה

עדי מגד
    06/01/2013

כן בהחלט, עליתם על הנקודה הנכונה
    הטיפול העיקרי מתיחס ללאחריות ההרוית ולדוגמה האישית שהם נותנים,
    אני מקבל באזור המרכז,
    אתם מוזמנים להתקשר
    ביי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• צריכת מלח
    ציביה
    26/12/2012

שלום,
    בני בן 3 וחצי. לאחרונה התפתחה אצלו אהבה מיוחדת למלח - כל פעם שהוא רואה מלח על השולחן הוא מבקש אותו וממליח לעצמו את האוכל או שפשוט מפזר על השולחן וטובל בו את הלחם. לפעמים הוא אפילו מנסה ללקק את המלחיה. אם אנחנו לא עוצרים אותו- הוא יכול הלמשיך ככה ולאכול המון מלח.
    השאלה שלי היא איפה לעצור אותו? אני יודעת בגילאים קטנים כאלה, כאשר הילד רוצה איזשהו רכיב באוכל בצורה קיצונית (שהוא לא ממתק כמובן...) זה יכול להצביע על חוסר של ויטמין / מינרל כלשהו שקיים באותו רכיב ואז הגוף מפתח אליו חשק מיוחד. מצד שני אני יודעת שמלח זה מאוד רע בכמויות גדולות וממילא ילדים צורכים אותו מעבר למנה המומלצת גם מבלי שממליחים את האוכל.
    אשמח לתשובתכם,
    ציביה

לקביעת תור
    סגירה
    צריכת מלח

הוספת תגובה

תמונה

• צריכת מלח - תגובה

מיכל מסר בן שלום
    02/01/2013

שלום רב,
    טעם מלוח הינו טעם נרכש, ככל שאנו נחשפים למזון מלוח יותר, גודל הגירוי בחשיפה הבאה בכדי לקבל את אותה מליחות יצטרך להיות גדול יותר.
    אני הייתי מגבילה את בנך בצריכת המלח.
    כמו שכתבת כמות המלח בתזונה המערבית היא גדולה מאוד, ובמיוחד בחטיפים.
    מלח נמצא בכל מזון שאנו אוכלים: לחםן, גבינות, בשר, חטיפים ומוצרים מעובדים אחרים
    המזונות שאינם מכילים מלח באופן טבעי הם פירות וירקות
    אם את מוצאת שהאוכל הוא מלוח מספיק לטעם המשפחתי, אל תאפשרי לבנך להתשמש במלחיה
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מהפך מקצה לקצה - סרטון מרגש!
    אסנת
    01/01/2013

הוספת תגובה

תמונה

• דיאטה לילד ביוזמת ההורים
    מיכאל
    01/01/2013

שלום רב,
    אני מחפש הורים שיזמו לילדיהם דיאטה מכיוון שהם היו בעודף משקל בעייתי, או הורים שיזמו דיאטות קיצוניות לילדיהם בגלל מצב רגשי...
    אשמח אם תוכלו לצור איתי קשר או להחזיר לי תשובה במידה ואתם מכירים מישהו כזה.

לקביעת תור
    סגירה
    דיאטה לילד ביוזמת ההורים

הוספת תגובה

תמונה

• צריכה עזרה דחוף!!
    יעל
    19/12/2012

בבקשה אל תפנו אותי לרופא!!!!!
    אני מיואשת. יש לי תינוק עוד שבוע בן 5 חודשים. עד עכשיו ניזון רק מפורמולה.
    הוא היה ישן לילות שלמים. בזמן האחרון בערך שבועיים כבר, הוא מתעורר ממש כל שעןת בלילה. אני פוסלת את כל האפשרויות טיטול, חם. קר וכו ואחרי בכי שלא ניפסק אני נותנת לו לאכול. וכאן הבעיה. האם עלי לתת לו לאכול, כי הרופא אמר.לתת לו לבכות??? אבל זה ניראה כאילו הוא ממש רעב?? הוא בוכה המון עד שנוא לא מקהל אוכל. כרגע נוא אוכל 130מלילטר. ניסיתי לתת לו והוא פולט המון.
    כמו כן בהמלת הרופא היתחלתי לתת לו קצת דייסהמלפני השינה בתוספת לפורמולה וכמובן שכלום לא עוזר.
    אני מיואשת, ועייפה ולא יודעת אם זה טוב שהוא אןכל כל שעות בלילה.מ
    והרופא אמר עוד לא להתחיל טעימות של פרות וירקות האם זה בסדר???
    )אנחנו גריםבחו"ל)
    בבקשה אל תפנו אותי לרוםא!!!!

לקביעת תור
    סגירה
    צריכה עזרה דחוף!!

הוספת תגובה

תמונה

• צריכה עזרה דחוף!! - תגובה

מיכל מסר בן שלום
    19/12/2012

יעל שלום
    אם את חושבת שהוא רעב, תני לו לאכול.
    בגיל 5 חודשים זה בהחלט הגיוני לתת ארוחה במהלך הלילה.
    כמו כן את יכולה להתחיל לתת לו טעימות בכמיות קטנות מאוד רק שיתחיל להתנסות בטעמים ומרקמים שונים...
    בהדרגה ובהתאמם לבשלותו תוכלי להגדיל את המנה עד שתחליף ארוחה
    ובנוסף כמות של 130 מ"ל בארוחה היא תקינה לחלוטין בהנחה שיש לפחות 5-6 ארוחות ביום
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לחיים אדומות ותזונה?
    יעל
    21/12/2012

קראתי שאולי יש קשר בין לחיים אדומות לתזונה האם זה נכון?
    תינוק בן חמישה חודשים בריא, שניזון רק מפורמולה והיתחיל טעימות קטנות של דייסות. (בהמלצת הרופא ), לאחרונה מתעורר בלילה ונרגע רק אחרי בקבוק. אבל הוא פולט המון (הרופא אמר שזה בסדר והוא ניזון מפורמולה A.R ועדיין פולט)
    אולי הלחיים שלו אדומות כי יש לו עומס על הקיבה או משהו??

לקביעת תור
    סגירה
    לחיים אדומות ותזונה?

הוספת תגובה

תמונה

• האם מותר לתת סלמון מעושן?
    טניה
    05/12/2012

האם מותר לתת סלמון מעושן? בת שלי בת שנה ו10 חודשים.
    לא אוכלת דגים בתנור, מעושן אכלה בכיף ונראה שלא היו בעיות בעקבות זה.

לקביעת תור
    סגירה
    האם מותר לתת סלמון מעושן?

הוספת תגובה

תמונה

• האם מותר לתת סלמון מעושן? - תגובה

מיכל מסר בן שלום
    19/12/2012

אם אוהבת וזה חלק מתזונת המשפחה, שיהיה בתאבון

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה