פורום תזונת ילדים, השמנת ילדים - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• האם קסיליטול בטוח לילדים?
    שמרית
    21/12/2014

יצא לי לשמוע על נפלאות הקסיליטול (ממתיק טבעי), אך קראתי שאחת הבעיות שלו זה שהוא עלול לגרום לשלשולים במינונים מעל 30 ג"ר. האם נתון זה מצביע על כך שאפיה עם קסיליטול עלולה להיות לא בריאה לילדים?
    אשמח לתשובה מקצועית. תודה!

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    האם קסיליטול בטוח לילדים?

הוספת תגובה

תמונה

• האם קסיליטול בטוח לילדים? - תגובה

מיכל וינברגר
    30/12/2014

שלום,
    כל הממתיקים עם סיומת :אול" נקראים ממתיקים כוהלים, (אינם מכילים אלכוהול) הם מכילים פחות קלוריות מסוכר, ספיגתם איטית יותר, אך הם עלולים לגרום לגזים ושלשולים. אני לא הייתי ממליצה לילדים. אם כבר ממליצה רק לסכרתיים- וגם בהגבלה- כי עדיין מכילים פחמימות.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שימוש בקסיליטול

O.Mor
    22/01/2015

שלום
    אני לא מתיימרת להיות מקצועית ורצוי לדבר גם עם נטורופתים וטבעונים. אבל אם אפשרי לשתף מנסיון אישי אז הנה.
    איני יודעת אם מדובר בסכרת כלשהי או רק בעניין או עקרון בריאותי. עם זאת אפשרי לאפות עם:
    סילאן (טהור)
    סירופ אגבה (מצויין ולא מעלה את הסוכר בדם)
    סטיביה
    ונסי גם סירופ סורגום ותמרים.
    רצוי לחפש מינונים באינטרנט.
    זהו
    נסי ואם בא לך ספרי.
    לגבי קסיליטול :
    קסיליטול טהור הוא חומר לבן וגבישי שנראה ונטעם כמו סוכר. בהתוויה שלו, קסיליטול מתוייג באופן כללי כפחמימה ובאופן מדויק כפוליאול, או סוכר אלכוהולי, כך או כך הקסיליטול נחשב כממתיק נטול סוכר.
    חלק מהמוצרים מבוססי הקסיליטול מכילים חומרי גלם או תוספים או ממתיקים שאינם טבעיים. מוצרים אלה אינם ממולצים לאלה הרוצים ליהנות מיתרונותיו של מוצר כמו קסיליטול. אם אתם סובלים מסכרת, חשוב מאוד בכל מקרה להתייעץ עם התזונאי או הרופא המטפל לפני שמוסיפים את הקסיליטול לתפריט היומי
    נכון להיום, אין בישראל מוצרים המכילים רק קסיליטול. קיימים מספר מוצרים שבהם יש כמות מסויימת של קסיליטול (מסטיקים וסוכריות ללא סוכר), אך מוצרים אלה מכילים גם ממתיקים מלאכותיים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כולסטרול גבוה לילדה בת 5
    מאיה
    10/09/2014

שלום, בבדיקת דם עולה כי לביתי בת ה-5 כולסטרול 194 (כשטווח הנורמה הוא 75-170) ו-ldl 124 (כשהטווח הוא 50-110).
    יצוין כי משקלה נמוך מהממוצע- 15 קג בלבד..
    עד לתור לתזונאית שנקבע עוד חודש וחצי... אשמח להמלצותיכם איזה שינויים עלי לבצע בתפריט שלה להורדת הכולסטרול בינתיים.
    התפריט היומי שלה הוא בערך:
    קורנפלקס תירס עם חלב אורגני בבוקר, כריך בגן, א. צהריים מבושלת של הצהרון, חטיף/רוגלך אחהצ שמעתה יבוטלו.. ובמקומם יבוא פרי.
    בערב כריך/פיצה/בורקס/טוסט תמיד עם סלט שיש בו שמן זית. כ-4 פעמים בשבוע גם ביצה, שכעת כדאי להפחית?
    (האם בכלל מותר כעת גבינה צהובה?מאפים? ביצים?).
    תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    כולסטרול גבוה לילדה בת 5

הוספת תגובה

תמונה

• תזונה
    אלון
    21/01/2015

שלום
    בן 5 עם חוסר בברזל וב iron
    קיבלנו פריפל 5 cc ליום ללא הצלחה
    עברנו לדובונים - לא רוצה לקחת
    כיצד אוכל לעזור לו מבחינת תזונה
    לא ממש אכלן וסלקטיבי באוכל

לקביעת תור
    סגירה
    תזונה

הוספת תגובה

תמונה

• מזון לתינוק הרגיש לחלב
    ב
    11/12/2014

שלום,
    התינוק שלנו משלשל את המטרנה. בברור עם הרופא מסתבר שככל הנראה הוא רגיש לחלב. הציעו לנו מזון הנקרא נוטרמיגן, העניין שמזון זה אינו כשר ואנחנו שומרים כשרות.
    האם ידוע לכם על מזון מפורק חלבונים עם כשרות?
    אודה לעזרתכם

לקביעת תור
    סגירה
    מזון לתינוק הרגיש לחלב

הוספת תגובה

תמונה

• יש כשרות לנוטרמיגן

sh_b
    15/12/2014

אמנם לא מוטבע על הפחית, אבל קיבלתי את התעודת כשרות דרך החברה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בת שנתיים
    ראניה
    17/09/2014

בת שנתים הנקה בלבד עד גיל שנה מתפתחת חבל על הזמן לפי הספרים
    אוכלת בוקר וצהריים בגן אני אוספת אותה ב 1 מהגן כשהיא ישנה בד"כ קמה בין 3.5 לארבע אני נותנת לה אקטימל אחד או שניים פירות וחטיף לפעמים במבה ואצבע קינדר
    וארוחרת ערב בסביבות 8.5 בערב אצלי לא אוכלת לחם בכלל רק פסטרמה עם ירקות או ביצה קשה רק החלבון (הלבן) והיא לא מסתפקת בביצה אחת רוב הזמן בין שני חלבונים עד שלוש ופעמים מגיעה לארבע חלבונים ואחר מכן לפני השינה בסביבות 10.5בבקבוק חלב רק שקיות של 240 CC גם בבוקר לפני הגן היא מקבלת אותה כמות של חלב. חשוב לי הציין שבגן היא מגוון נא התילותכם האם זה בסדר תפריט מתאים לבת שנתיים

לקביעת תור
    סגירה
    בת שנתיים

הוספת תגובה

תמונה

• השמנה של נער בן 13.5
    הילי
    16/09/2014

שלום,
    ברצוני להתייעץ לגבי בני בן ה-13.5, שהחל להשמין מגיל 11.5.תמיד היה במשקל תקין ומשום מה, בשנתיים האחרונות שמן מאד.
    יש לציין שאני אם חד-הורית והוא בן יחיד. הוא גם סובל מאסטמה עונתית ואלרגיה נזלתית במשך כל השנה.
    ביקרנו מספר פעמים אצל דיאטנית...אך, עזר לתקופה קצרה ולאחר הבר-מצווה הוא עלה מאד במשקל ואפילו יש לו חזה בולט מהשומן כמו ציצים...שלי זה מאד מפריע.
    לא עוסק בפעילות ספורטיבית-יותר בבית עם הטלוויזיה והמחשב.
    מבחינה חברתית, אין לו כל-כך חברים...למרות, שרוצים את קרבתו והוא סולד. הוא לא ילד דחוי. אך, אוהב את ה-לבד.יכול להיות, שגם המלחמה השפיעה יותר על הסתגרותו.

עם תחילת שנת הלימודים, חל קצת שיפור באינטראקציה שלו עם ילדים בני גילו, אך גם דרך סקייפ ומשחקי מחשב.
    נתחיל עכשיו גם אימוני כושר אישיים, כרצונו שישולבו עם תפריט.
    מגיל 4 לא עבר בדיקות רפואיות, בשל פחדים.
    אשמח, לתגובתכם ועזרתכם בנידון.

לקביעת תור
    סגירה
    השמנה של נער בן 13.5

הוספת תגובה

תמונה

• תזונת ילדה בת ארבע ועשרה חודשים
    שיר
    13/09/2014

שלום רב,

יש לי מספר שאלות לגבי תזונת בתי בת ארבע ועשרה חודשים:

1. בכל יום היא מבקשת לארוחת ערב ביצת עין. שאלתי היא האם זה בסדר לתת ביצה שאינה עשויה לגמרי? כמו כן כמה ביצים ביום רצוי לתת לאכול לילדה בגיל שלה?
    ישנם ימים בהם אני מכינה לה לגן חביתה (עם ביצה אחת) ובערב היא מבקשת שוב ביצה.

2. בתי מאוד אוהבת גבינה צהובה. כמה פרוסות ביום מומלץ לתת בגיל שלה? ידוע לי שאצל מבוגרים כדאי להגביל את כמויות אכילת גבינה צהובה. אני בדר"כ קונה 28% שומן.

תודה רבה.

שיר.

הוספת תגובה

תמונה

• בן 2 סלקטיבי באוכל
    לילך
    13/09/2014

אני ממש מיואשת בני בן שנתיים לא מוותר עדיין על הציצי,סלקטיבי נורא באוכל :לא אוכל ביצה כלל ,לא אוכל כריך עם חומוס או גבינה,מדי פעם מסכים למעדן חלב,אוכל מעט עוף צלוי או שניצל,בגן אומרים לי שאוכל סביר מבחינת כמויות אבל בבית ממש נורא ,לאחרונה זה רק החמיר לא אוכל לפעמים מה שאני מביאה לו לארוחת ערב:קוסקוס,אורז,וכ"ו(זה אני נותנת בערב כיוון שלא נוגע בחביתה או גבינות לבנות/צהובות) מה עושים??? כל הנושא ממש מתיש אותי אני רודפת אחריו ומנסה אלטרנטיבות בלי סוף..אני פוחדת שיהיו לו חוסרים.עד לא מזמן היה אוכל קצת פשטידה אז שם יש ביצים אבל פתאום גם לא רוצה את זה ואני גם לא מצליחה לגמול אותו מהנקה הוא פשוט מתעקש ועושה לי טרור...הצילו..

לקביעת תור
    סגירה
    בן 2 סלקטיבי באוכל

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה דחופה -מיואשת ומוטרדת.
    אבישג
    01/09/2014

בני בן שנתיים,מתחיל עכשיו את המשפחתון.
    בני ב"ה בריא ולא רזה כ"כ,ניראה בסדר גמור-השאלה היא לגבי התזונה שלו- הוא אוכל רק דייסה בכפית רוב הארוחות ,ומידי פעם מוכן לטעום פירות גרבר קנוי.
    הבעיה היא בתזונה-בגן שבו נימצא הוא עקשן נורא ולא מוכן בשום פנים לטעום דבר -ניראה שהמקרה אבוד,הוא סרבן אכילה מגיל קטן ,ברקע הוא היה יונק עד שנה וחצי וזה מה שפגע באכילת מוצקים.
    היום -שבמבט לאחור חשבתי שכשיגדל הכל ישתפר אין שינוי והמטפלת לא יודעת כיצד להתמודד,הוא לא הסתדר עד היום בשום משפחתון -כי היה בוכה ,לא אוכל ולא מסכים לישון.
    איך משנים זאת? הילד לא מוכן גם כשרעב לאכול ארוחות צהריים מגוונות,לא עגבניה או מלפפון לא פתיתים או שניצל .
    וקשה לי נורא עם התפריט המצומצם שלו -מאוד רוצה שיאכל ויטעם הכל כמו רוב הילדים.
    אשמח לעצה,
    חשוב להגיד שחטיפים או קרקרים עוגיות הוא ישמח לאכול-אבל למה שניצל לא?או כל ארוחה אחרת,אפילו לא חביתה או ביצה -רק גבינה,יוגורט עם דייסה ,אפילו בשתיה שותה רק מים ולא אוהב שינוי של מתוק או שוקו.בקיצור,באמת שזה ניראה חסר סיכוי ,נסתי הכל,ובדרכים שונות-הוא נישאר בשלו ואני מוטרדת שלא ישאר גם במשפחתון הזה...מה עושים ולמי פונים.

הוספת תגובה

תמונה

• סירופ אגבה לפעוטה
    נטי
    29/07/2014

האם זה בסדר לתת לילדה בת שנתיים וחציהעוגיות אשר ממותקןת רק מסירופ אגבה?
    תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    סירופ אגבה לפעוטה

הוספת תגובה

תמונה

• ארוחת ערב ממש סיוט
    ג'סיקה
    28/07/2014

שלום רב
    שמי הוא ג'סיקה ואני אמא לתאומים בני שנה ושמונה חודשים וילדה בת שלוש וחצי.
    התאומים לא נמצאים במסגרת ויש להם סדר יום מאוד מסודר, את ארוחת הערב הם אוכלים בין שש ל שש וחצי וכמובן אנחנו יושבים כולנו לאכול יחד אבל הגדולה לא רעבה בשעות האלו ובקושי אוכלת
    אתמול במקרה היא אכלה ארוחת ערב ב8:00 והיה תענוג לראות את זה.
    הקטנים נכנסים בספטמבר הקרוב למסגרת ורציתי לדעת האם יש לכם המלצה על איך ניתן לשפר את הארוחה ולהנות ממנה במקום לסגול שהגדולה כלל לא אוכלת או במקם לפצל את הארוחה ל 2.

תודה רבה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    ארוחת ערב ממש סיוט

הוספת תגובה

תמונה

• דיאטה לבת 7.5
    פאני
    07/07/2014

בתי בת 7.5 שוקלת 34 קילו והיא 1.23 .
    היינו אצל דיאטנית שלא שינתה לי הרבה.
    הילדה אוכלת בבוקר ארוחת בוקר קונפלקס לפני היציאה מהבית בערך כוס וקצת
    בצהרים אוכלת 3 צלחות ולעיתים 2 של אוכל חם.
    לאחר שעתיים בערך שוב היא רעבה. לפעמים אני מכינה לה תירס מבושל, ארטישוק ולפעמים היא אוכלת שוב קונפלקס.
    בערב ארוחת ערב קלה אבל היא לא יורדת במשקל.
    היא שותה רק מים וכבר הורדנו את החטיפים מזמן מהבית
    מה עליי לעשות על מנת שהיא תרד במשקל? זה מפריע לה ולי .

לקביעת תור
    סגירה
    דיאטה לבת 7.5

הוספת תגובה

תמונה

• המלצה חמה על התוכנית של דן+חמוטל

שרונה
    19/07/2014

מה שאת מספרת מאוד מוכר לי. ואני חייבת לפרגן לזוג מקסים אשר
    פיתחו תוכנית יוצאת דופן לעבודה עם ילדים בעלי עודף משקל.
    קוראים לתוכנית דן+חמוטל והם פשוט לימדו אותנו כמשפחה ובפרט את הבת שלי
    מה זה אורח חיים בריא ובעיקר מה זה אומר להיות שבע. למדנו מהי התנהלות נכונה,
    כיצד גורמים לילדה שלנו להיות באמת שבעה, כיצד לבצע פעילות גופנית ועוד ועוד... בקיצור....ממליצה בחום :-)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איך אני מגיעה אליהם?

פאני
    20/07/2014

ואיך מגיעים אליהם?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• היי

שרונה
    22/07/2014

פשוט תרשמי בגוגל דן+חמוטל
    יש להם אתר מקסים.
    בהצלחה :-)

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דיאטה לבת 7.5 - תגובה

מיכל וינברגר
    21/07/2014

שלום,
    מדברייך יש לא מעט קורנפלקס, כוס של קורנפלקס- שזה לא הרבה שווה לשתי פרוסות לחם- והרבה פחות משביע, נסי להוריד או להפחית את הכמויות, יש שם גם המון סוכר גם בצהוב וגם בחום..
    הקפידי על הרבה ירק בצהריים- רצוי ג חי וגם מבושל/בתנור אם אוהבת, וכך תתמלא גם מירקות.
    חשבי על פעילות גופנית שהיא אוהבת- בקיץ- ממליצה על ים, בריכה..אולי חוג שחיה?
    בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• למה הם עולים במשקל?
    כרמית
    17/06/2014

שלום,
    רציתי להתייעץ אתכם על בעייה כפולה שיש לי.
    1) לפני 6.5 חודשים ילדתי בן במשקל 2.9 ק"ג.
    תחילה הנקתי אותו בלבד, אח"כ הוספתי לו בקבוק סימילאק פעם ביום, והיום (נכנס לגן לפני חודש) הוא ניזון חצי הנקה חצי תמ"ל (180 מ"ל בכל האכלה)- סה"כ 6 פעמים ביממה. התחיל לקבל טעימות ולשתות מים.
    העלייה שלו במשקל היתה מאוד מהירה, והיום בגיל 6.5 חודשים הוא שוקל כבר 8600נמצא באחוזון 90-95 מבחינת משקל (לעומת הגובה שבאחוזון 50-75).
    מה עליי לעשות? איך מונעים את העלייה במשקל?
    2) ילדה בת שנתיים שגם היא מלאה. שוקלת בסביבות 16 ק"ג! היא אוכלת ארוחות יפות, אבל ממש לא מנשנשת בין הארוחות. עד היום לא נתתי לה מעדנים (רק יוגורט רגיל), וכמעט ולא מקבלת ממתקים ונשנושים (רק בגן), שותה רק מים. אין לי מאיפה להוריד לה אוכל. אוכלת ארוחת בוקר, ארוחת צהריים וארוחת ערב צנועה. בין לבין מקבלת פירות. בבית לא מקבלת ממתקים כלל, ובגן נותנים להם לעיתים ביסקוויטים/חטיפים אבל במידה. ממתקים היא מקבלת רק כשיש אירוע מיוחד כמו יום הולדת. בכל מקרה, היא ממש לא מקבלת הרבה מתוקים שאפשר להפיל על זה את המשקל שלה. מבחינת פעילות גופנית - מן הסתם בגן מוציאה הרבה אנרגיה. בבית קצת פחות.
    כיצד אתם מייעצים לי לפעול?
    יש לציין כי גם אני וגם בעלי רזים (וגם כולם במשפחות שלנו).
    תודה רבה!!!

לקביעת תור
    סגירה
    למה הם עולים במשקל?

הוספת תגובה

תמונה

• למה הם עולים במשקל? - תגובה

מיכל וינברגר
    21/07/2014

שלום,
    לגבי העלייה במשקל של בנך, לעיתים גם מפורמולה בלבד ואפילו הנקה יש עלייה גדולה במשקל בחודשי החיים הראשונים, אשר מתאזנת עם הזמן (יש לי ילד שבגיל חצי שנה יצא מעקמות הגדילה מהנקה בלבד..והתאזן לאט לאט לאחוזון חמישים בגיל שנה) בכל מקרה לא נשמע לפי דברייך שיש מה להוריד..אני מאמינה שעם הזמן יהיה יותר פעיל והאחוזונים יתאזנו.
    לגבי ביתך,גם נראה לפי דברייך שסה"כ אוכלת טוב, שימי לב שלפחות בבית- תקבל הרבה ירקות- חי, מבושל, מאודה..ארוחות מסודרות, כמה שפחות מתוקים ופינוקים- כי גם כך מקבלת אותם בגן..ממליצה ללכת הרבה ברגל, להפעיל אותה, בג'מבורי, בריכה וכ'.. ולהמשיך לעקוב, מניחה שגם יסתדר עם הזמן, וזכרי שבגילאים האלו- רוב מה שאוכלים זה בשליטת ההורים..
    בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בן חמש אוכל מצומצם
    טעות..שוב מור
    05/06/2014

שלום רב,
    בני האמצעי בן החמש אוכל מגוון מאוד מצומצם של מאכלים.
    יש לו רגישות יתר באיזור הפה ואפילו שניסה לטעום בלינצס עם גבינה מתוקה בחג התעורר אצלו רפלקס ההקאה בעקבות כך.
    הוא מוכן לאכול רק :
    כריך עם חביתה
    אורז לבן
    מרק כתום עם עדשים טחון(הדבר הכי בריא שמוכן לאכול)
    טוסט (הכוונה עם קשטופ וצהובה)
    קונפלקס עם חלב
    בננה
    מתוקים כמו עוגת שוקולד וגלידה תמיד מסכים לאכול.
    אני מנסה כל הזמן כל מיני מאכלים,אנחנו אוכלים בבית מאוד בריא ומגוון ויש לי עוד 2 ילדים שאין להם בעיה,.
    שאלתי היא :
    בני לא מוכן לגעת בירקות חיים ולא במבושלים..
    האם עלול להיגרם לו נזק מכך?
    שאלה נוספת: כל ערב מבקש טוסט או פיצה לארוחת ערב.האם זה מסוכן לתת לו גבינה צהובה בכל יום? תודה מקרב לב,מור

לקביעת תור
    סגירה
    בן חמש אוכל מצומצם

הוספת תגובה

תמונה

• בן חמש אוכל מצומצם - תגובה

מיכל וינברגר
    21/07/2014

שלום,
    הרבה פעמים בררנות באוכל היא התנהגותית, רצון לשליטה, רצון לקבל בו תשומת לב- (ההורים מתעסקים עם זה..) ולכן ככל שנתעסק שבזה עוד- הבררנות רק תגבר.
    הגישה שלי- היא "לזרום" עם בנך, אך להמשיך להציע על השולחן מזונות חשובים- כמו ירקות, פירות, בשר, קטניות, לנסות כמובן לשתף את בנך- אם ירצה בהכנת מזונות חדשים ובריאים- אולי ההכנה תיתן לו חשק לטעום ולנסות דברים חדשים. רצוי שזה יבוא ממנו.
    למשל- להכין ביחד שייק פירות בבלנדר, להכין סלט יחד (או לעשות פרצוף מירקות) להכין ביחד פשטידה, לזניה,..אפשר גם ללכת יחד לסופר ולשתף אותו בבחירה שלך מזונות חשובים ובריאים לכל המשפחה.
    כמו כן, אם הדבר נמשך זמן רב, הייתי ממליצה לצרוך מולטיויטמין לילדים לתקופה, עד שהאכילה תשתפר.
    אני לא רואה בעיה עם גבינה צהובה כל יום- מכילה הרבה סידן, והפחות בריא- נתרן..
    בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בת 12 צמחונית
    הילה
    08/07/2014

שלום רב, ביתי בת ה-12 החליטה כי היא לא רוצה לאכול בשר - היא אוכלת ביצים , הרבה ירקות, פחמימות ומעט דגים. חוץ מזה מגוון קפואים של טבעול. אשמח לקבל תשובה האם זה תקין? האם זה לא יפגע בה באיזו שהיא צורה? והאם זה לא יכול לפגוע בקבלת וסת (עדיין לא התחילה לקבל וסת).
    אשמח לתשובה מהירה - תודה רבה.

לקביעת תור
    סגירה
    בת 12 צמחונית

הוספת תגובה

תמונה

• אשמח לקבל תשובה...

הילה
    21/07/2014

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בת 12 צמחונית - תגובה

מיכל וינברגר
    21/07/2014

שלום הילה,
    צמחונות לא אמורה לפגוע - בתנאי שהתזונה מאוזנת.
    על ביתך לקבל מהמזון: פחמימות, חלבונים, ירקות, פירות, שומנים. יש לשים לב שמכיוון שאין בשר- יש חלבון אחר במקום, ביצים ומוצרי חלב יהוו חלופה טובה לחלבון מהחי, ועם זאת, יש גם לצרוך חלבון צמחי - כמו קטניות (עדשים, חומוס, פול, שעועית,אפונה..), מוצרי סויה למניהם- פולי סויה, טופו, אדממה, שניצל צמחי, סייטן (חלבון חיטה דומה לטופו) יש גם דגנים עשירים בחלבון כמו כוסמת , קינואה.
    יש לשים לב שכל ארוחה של ביתך היא מאוזנת-כלומר- מכילה פחמימה+חלבון +ירק. בכל מקרה, מכיוון שהתזונה בגיל הזה קריטית- ואכן עשויה גם להשפיע על מחזור- רצוי לחשוב ביחד ולתכנן את החלופות לבשר שיהיו בארוחות. יש המון מתכונים ברשת- והמון רעיונות (חביתת חומוס, קציצות טופו, עדשים המבורגר שעועית וכ'..) בהצלחה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה