פורום הורות טבעית - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• תינוק עם ריפלוקס ושיעול
    ורד
    18/11/2009

שלום רב רואי,

זו ורד אמא של זיו. ענית לשאלתי בנוגע לריפלוקס, לשיעול ולליחה של התינוק שלי . רכשתי אתמול את התרופות שהמלצת לי ונמסר מהרוקח כי עליי לתת לו את הפרוביוטיקה פעמיים ביום בוקר וערב ואת ה R49 גם פעמיים ביום כאשר המלצתך הייתה להתחיל ב-4 פעמים ביום. האם לתת 4 פעמים או פעמיים. הנושא מדאיג כי הנזלת והליחה מקשים מאוד על נשימתו. שיפרתי את הטיפול עפ"י ייעוץ עם שמנים :קורנית, אקליפטוס ולבנדר עם כף מלח המכשיר אדים קרים למשך הלילה וחדר מלח(אנחנו בטיפול ה-5), אני עושה מקסימום על מנת להקל עליו ולמנוע קוצר נשימתי. אם יש לדעת דבר נוסף שיש באפשרותי לעשות אשמח לקבל עצתך. בברכת יום נעים,ורד

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    תינוק עם ריפלוקס ושיעול

הוספת תגובה

תמונה

• המשך טיפול- שיעול וריפלוקס

18/11/2009

ורד שלום רב,
    הטיפול הוא כפי שהמלצתי!
    הרוקחת נתנה את המידע אודות טיפול מניעתי ו/או רק כאשר המצב משתפר נעבור לפעמיים ביוםץ בשלב זה רצוי (ויפה שעה אחת קודם) להתחיל במינון הטיפולי שהמלצתי.
    בריאות שלמה. תודיעי לנו על התקדמות בנך.
    ד"ר רואי גוניק ND, OMD

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• זיו,

ורד
    22/11/2009

הקשבתי לעצתך והשינוי הורגש אתמול בלילה כאשר לא השתעל בכלל(ביום הוא עדיין), בכל מקרה לאחר התייעצות עם פרופסור אף אוזן גרון נמסר לי לבדוק את השקד השלישל ולבקש עבור זיו צילום. מקווה שהבעיה תיפתא באמצעות התרופה שאתה הצעת ולא בשיטה קונבנציונלית.

שיהיה יום מקסים ומודה לך על ייעוצך.

ורד

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תינוק בן שבעה חודשים
    ורד
    10/11/2009

שלום רב,
    יש לי תינוק שנולד בשבוע 32, הוא אובחן שיש לו ריפלוקס ואוכל אינפמיל ar, מקבל ויטמינים של פוליויט ופריפל ומאז שיצא מהפגיה יש לו נזלת. לפני כשבועיים הוא חלה בוירוס שכלל חום גבוה במשך כ-3 ימים, שילשולים, שיעול , נזלת שהחריפה ודלקת גרון. הוא טופל באנטיביוטיקה מוקסיפן 250 מ"ג 3 פעמים ביום ובמוקולית להקלה על הליחה. כיום הוא משתעל מאוד תחילה היה משתעל עם הרבה ליחה וכיום משתעל כמעט עד לידי חנק בשיעול יבש ולפעמים עם ליחה. אני עושה לו אנלהציות של מי מלח מידי יום ושמה ליד המיטה שלו שמן אקליפטוס אך דבר לא עוזר. אני מאוד מודאגת כי הוא אוכל בלי תיאבון ופחות ממה שהיה אוכל קודם. אשמח לקבל ייעוץ מה עוד ניתן לעשות.

לקביעת תור
    סגירה
    תינוק בן שבעה חודשים

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה לורד על תינוקה

11/11/2009

ורד עניתי בשני...

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דיקור לילדים
    ויקי
    20/02/2008

שלום, האם אתה מבצע טיפולי דיקור לילדים במידה ויש להם כאבי גפיים? כיצד הם נשארים רגועים נוכח המחטים?

לקביעת תור
    סגירה
    דיקור לילדים

הוספת תגובה

תמונה

• דיקור סיני לתינוקות

22/02/2008

שלום רב,
    כן אני מטפל בילדים ותינוקות בדיקור סיני. השיטה יעילה מאוד. דיקור לפעוטות וילדים קטנים שונה ממבוגרים ואינו מצריך מהם לשכב ללא תנועה.
    אשמח לפרט יותר טלפונית
    לבריאות
    ד"ר גנויק ND

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תינוק בן שבעה חודשים

ורד
    10/11/2009

שלום רב,
    יש לי תינוק שנולד בשבוע 32, הוא אובחן שיש לו ריפלוקס ואוכל אינפמיל ar, מקבל ויטמינים של פוליויט ופריפל ומאז שיצא מהפגיה יש לו נזלת. לפני כשבועיים הוא חלה בוירוס שכלל חום גבוה במשך כ-3 ימים, שילשולים, שיעול , נזלת שהחריפה ודלקת גרון. הוא טופל באנטיביוטיקה מוקסיפן 250 מ"ג 3 פעמים ביום ובמוקולית להקלה על הליחה. כיום הוא משתעל מאוד תחילה היה משתעל עם הרבה ליחה וכיום משתעל כמעט עד לידי חנק בשיעול יבש ולפעמים עם ליחה. אני עושה לו אנלהציות של מי מלח מידי יום ושמה ליד המיטה שלו שמן אקליפטוס אך דבר לא עוזר. אני מאוד מודאגת כי הוא אוכל בלי תיאבון ופחות ממה שהיה אוכל קודם. אשמח לקבל ייעוץ מה עוד ניתן לעשות.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תינוק עם רפלוקס ושיעול

11/11/2009

ורד שלום רב,
    אקדים ואאחל לבנך בריאות שלמה!
    מאחר וקיבל אנטיביוטיקה, גופו זקוק דחוף לפרו-ביוטיקה (חיידקים ידידותיים למערכת העיכול). ישנו מוצר מצוין בשלם PROBIOTIC KID בתוספת FOS המגיע באבקה. יש לשים 1/2 כפית לכל בקבוק אוכל למשך שבוע ואח"כ פעמיים ביום.
    בנוסף, מצב הרפלוקס גם אמור להשתפר עם הפרוביוטיקה. על מנת לשפר מצב הנזלת והשיעול- קני מוצר בשם R49 ג'וניור- זהו חומר הומיאופתי נוזלי המטפל בנזלת וליחה. יש לשים 3 טיפות על כפית פלסטיק של תינוקות עם מעט מים שעברו הרתחה (אבל פושרים). ישירות לפה- 4 פעמים ביום עד לשיפור, אח"כ לרדת בהדרגה וכמובן שאת מוזמנת להתקשר ולהתייעץ על מצבו בהמשך.
    בריאות שלמה!
    ד"ר רואי גוניק ND, OMD

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חלב שקדים
    נירית
    09/11/2009

בתי בת חמישה וחצי חוד/שים, יונקת מלא. לאחרונה התחלתי ללמוד שוב ואני נאלצת לתת לה מטרנה (שאיבה לא מצליחה לי) כיוון שכל אוכל מוצק שנכנס לה לפה היא נגעלת ולבסוף מקיאה. כמה שאלות:
    1. האם יש דרך להקל על המעבר למוצקים (רפלקסולוגיה, סוגי מזונות עדיפים וכיוב?)
    2. האיזומיל גרם לה להקיא לאחר כמה שעות ומטרנה חלבית היא לא מוכנה לאכול - מהו חלב השקדים בייצור הביתי שעליו אתם ממליצים (כולל הוראות הכנה אם אפשר)

תודה

נירית

לקביעת תור
    סגירה
    חלב שקדים

הוספת תגובה

תמונה

• חלב שקדים וחלב סומסום

09/11/2009

נירית שלום רב,
    אני ממליץ לבחון גם את האפשרות של חלב סומסום- טעים ובריא במיוחד. בנוסף, ניתן לרכוש חלב שקדים אורגני גם בחנויות הטבע.
    מצ"ב הוראות הכנה של חלב סומסום-
    ממליץ להכין את חלב הסומסום לבד וטרי. אני מצרף את אופן ההכנה (אמנם באנגלית), מקווה כי יעזור. מומלץ לקרוא וללמוד על כך עוד באתרים שונים המסבירים על אופן ההכנה.
    לבריאות!
    The way I make sesame milk is to soak approx 2 tablespoons per person (for 1 glass) of whole raw sesame seeds in water overnight and then rinse and strain the seeds.

As it is easy to overconsume fats in nuts and seeds on a raw food diet (e.g. in raw hummus, salad dressings, pates, raw crackers and milks as well as nuts / seeds eaten on there own as a snack etc) I don't use more than that amount now, but I used to.

There are different opinions about how long to soak them, but I wouldn't soak them longer than overnight. If necessary, you can make without soaking.

Then I put the sesame seeds in the blender with just a little pure water and blend. Next I add some more water and blend some more. How much water you add depends on how thick you want the milk to be. Afterwards, I strain the liquid (milk) into a jug.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תחליפי חלב טבעיים
    מירב
    08/11/2009

שלום רב,
    ראיתי שאתה ממליץ על תחליפי חלב כגון חלב שקדים או שומשום. וכן, באתרים אחרים ראיתי גם המלצות לגבי חלב אורז או שיבולת שועל. באף אחד מהמקומות לא היתה התייחסות למוצרים קנויים כאלו, שכן היום ניתן לקנותם אפילו במתכונת אורגנית, האם למרות זאת הם לא מומלצים לשימוש?
    (ביתי בת שנה, יונקת פעם ביום לפני השינה ומקבלת כרגע סימילק ב5 בבוקר, כאשר בקרוב אני מעוניינת לגמול אותה גם מהנקת הערב. והתחלתי לחשוב על תחליפי חלב טבעיים יותר מתמ"ל על בסיס חלב פרה)
    תודה ושבוע טוב.

לקביעת תור
    סגירה
    תחליפי חלב טבעיים

הוספת תגובה

תמונה

• תחליפי חלב טבעיים

08/11/2009

מירב שלום רב,
    בהחלט שניתן להשתמש גם במוצרים המוכנים בבתי הטבע, אבל תמיד עדיף (אם ניתן) להכין טרי בבית. ניתן גם להשתמש בחלב עיזים (וגם אותו ברור שעדיף ישירות מעז ולאחר הרתחה.
    במידה ואין אפשרות לטרי והכנה ביתי, בהחלט ניתן להשתמש במוצרים האורגניים מסוגים אלו בבתי הטבע
    בריאות וכיף בגידול ביתך!
    רואי

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המלצה למדקר סיני
    הדס
    04/11/2009

הבנות שלי בנות 10 חודשים, אחת מהן כבר יותר מחודש עם נזלת בלי סימפטומים נוספים, שום דבר לא עוזר
    חשבנו לקחת אותה לדיקור.
    האם מישהו יכול להמליץ על מדקר עם ניסיון בטיפול בתינוקות באזור בנימינה?
    תודה
    הדס

לקביעת תור
    סגירה
    המלצה למדקר סיני

הוספת תגובה

תמונה

• נזלת

ד``ר עומר טופול
    04/11/2009

הדס שלום,
    לפני דיקור הייתי ממליץ לנסות טיפות הומיאופתיות/ הומוטוקסיקולוגיות "סינוסין" של אלטמן.
    או פניה למומחה בהומוטוקסיקולוגיה לצורך טיפול
    בברכה
    עומר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טינטון
    שושנה
    28/10/2009

אני סובלת מזה שנתיים מטינטון. עברתי את כל המסלול הקונבנציונלי ושיקול לניתוח, אך ללא הועיל.
    ניסיתי גם טיפולים אלטרנטיבים וטיפול בדיקור סיני. כעת אני בטיפול אצל נטורופת אחר שמטפל בי בצמחי מרפה ובדיקור, אך אין הטה. יש לי ירידה גם בשמיעה בשתי האזניים.
    מה הסיבה לטינטון ומה עוד אפשר לעשות.
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    טינטון

הוספת תגובה

תמונה

• טינטון

02/11/2009

שושנה שלום רב,
    ברפואה הסינית מתייחסים לאוזניים כהתבטאות של הכליות. כאשר ישנה ירידה (גם קטנה) בתפקודי הכליות, ייתכנו בעיות אוזניים לרבות טנטון וירידה בשמיעה. אני ממליץ שבטיפול אותו את עוברת יתמקדו בחיזוק הכליות ואיזון הכבד. שני איברים אלו משפיעים על שמיעתך.
    בנוסף, יש לבדוק את מצב הצוואר. פעמים רבות לחץ בלתי שווה על חוליות הצוואר עלול לגרום לטינטון.
    בריאות שלמה
    ד"ר רואי גוניק ND, OMD

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה
    שרית
    25/10/2009

הכאבים היו מלויים בכאבי ראש עזים וכאבי גרון.
    לפני שבועיים עברו כאבי הראש והגרון ונשארתי עם כאבי השרירים
    הכאבים מתחזקים בעיקר בבקרים ובלילה
    במשך היום אני מרגישה חולשה וכאבים בעיקר בשוקיים ובכפות הרגליים.
    המצב מגיע לפעמים לכזה שאני ממש סובלת כאשר אני דורכת על הרגיים.

ביצעתי בדיקות דם כולל וירוסים והכל יצא תקין

אני כבר חודש לא מתפקדת בשגרה היומיומית שלי ואני רק בת 23 בריאה בד"כ
    האם יש רופא מומלץ שאפשר להיבדק אצלו?
    דרך להקל על הכאבים ?

תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים מתמשכים

ד``ר עומר טופול
    25/10/2009

שרית שלום,
    המצב דורש איבחון מעמיק. האם נבדקו וירוסים EBV ו CMV ?
    ממליץ לפנות לאיבחון וטיפול אצל מטפל רב תחומי בזמן הקרוב מאד...
    בברכה
    עומר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה
    פזית
    19/10/2009

שלום רב,
    לפני כחודשיים התגלתה אצלי מחלת הפסוריאזיס. הרופא המטפל נתן לי מרשם לטיפול עם " דייבובט " אשמח לדעת האם יש לכם המלצות לטיפול בפסוריאזיס על ידי רפואה משלימה.
    תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה

הוספת תגובה

תמונה

• פסוריאזיס

ד``ר עומר טופול
    19/10/2009

פזית שלום,
    לפסוריאזיס אספקט פסיכוסומטי מאד חזק, כלומר מאד מושפע מרמות הנפש - מתח נפשי, לחץ וכו'.
    לרפואה המשלימה כלים מצויינים לטיפול בפסוריאזיס הן ברמות הנפש והן ברמה של ההתבטאות הפיסית בעור.
    ממליץ לך לפנות למטפל המשלב מספר טכניקות כגון רפואה סינית והומיאופתיה, על מנת לאפשר אופציות טיפול רבות ומגוונות.
    בברכת בריאות שלימה
    עומר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לד"ר עומר - שאלה
    זוהר
    06/10/2009

ד"ר עומר שלום,
    אבי כבן 60 סובל מזה 8 שנים מכאבי בטן עזים, לחץ וגזים בכל הפלג גוף התחתון. לפני כשנה וחצי אובחן כסובל מקנדידה. הוא שינה את כל התזונה שלו, לא אוכל סוכרים ולחם מזה שנה וחצי, עבר טיפולים הומאופטים כדורים ותרופות באלפי שקלים, מקבל דיקורים וכוסות רוח, ושום דבר לא עוזר.
    מה ניתן לעשות?

לקביעת תור
    סגירה
    לד"ר עומר - שאלה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי בטן

ד``ר עומר טופול
    07/10/2009

לזוהר שלום,
    ממליץ לנסות אנזימי פאפאיה של חברת NOW לאחר הארוחה למשך מספר שבועות.
    במקרים רבים חוסר באנזימים מתבטא באופן דומה לזה שתיארת.
    במידה ולא עוזר נדרש איבחון מעמיק באופן אישי ולא מעל לדפי הפורום.
    בברכת בריאות שלימה
    עומר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול בחדר מלח
    גילה
    01/10/2009

אשמח לקבל חוות דעת או לשמוע על ניסיון לגבי טיפול בחדר מלח באופן כללי ולגבי נזלת אלרגי בפרט. תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    טיפול בחדר מלח

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול בחדר מלח

04/10/2009

גילה שלום רב,
    מחקרים הראו כי למלח השפעה מצויינת על דרכי הנשימה ומכאן גם השימוש במי מלח לטיפול בנזלות ודלקות גרון.
    מכיוון שילדים רבים כיום (וגם מבוגרים) סובלים מבעיות נשימה שונות לרבות אסטמה ואלרגיות, השימוש במלח נמצא יעיל מאוד עבורם.
    חדר המלח עשיר ביונים ובכך הופך את האויר לבריא יותר לנשימה. בנוסף למלח איכות גבוה בפתיחת דרכי הנשימה. נזלות ואלרגיות בהחלט מתאימות לטיפול בחדר מלח, רק חשוב לציין כי מדובר בסדרת טיפולים אינטנסיבית ולאחר מכן הגעה בתדירות נמוכה יותר לביקורים חוזרים. מנסיוני, מומלץ לשלב עם טיפול הומיאופתי או דיקור סיני בכדי לפתור את הבעיה מן השורש ולא רק להקל זמנית.
    בברכת בריאות שלמה!
    רואי גוניק

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה

סיוון
    05/10/2009

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פטריה בלשון
    לינור
    28/07/2009

היי,
    הבת שלי בת שלושה חודשים ואנו סובלות מפטריה שלא עוברת, היא בלשון ואני בפיטמות,
    שתינו מטופלות לסרוגין בדקטרין מה שלא עזר לנו עד כה.
    לאחרונה הרופאה המליצה להפסיק את הטיפול בילדה ולעבור בטיפול רק בפיטמות בעזרת למיסיל.
    מה שנמצא גם כלא יעיל.
    האם ייתכן שתקופה כה ארוכה של שלושה חודשים הפטרייה לא עוברת כאשר ששתינו מטופלות באנטיביוטיקה? (אגב הרופאה איבחנה שאכן מדובר בפיטמה גם צלי וגם אצלה ויש לנו את כל התופעות)
    אשמח לקבל עצה לגבי מה ניתן לעשות?
    ואם זה לא מסוכן לקחת אנטיביוטיקה כל כל הרבה זמן?
    האם יש אולי איזשהיא תרופת סבתא שניתן לאעזר בה במקום? (קראתי על סודה לשתייה, אך מדובר בילדה בת שלושה חודשים...)
    תודה רבה!

לקביעת תור
    סגירה
    פטריה בלשון

הוספת תגובה

תמונה

• פטריה

ד``ר עומר טופול
    28/07/2009

לינור שלום,
    לפני הכל: שתיכן זקוקות לפרוביוטיקה דחוף! את בקפסולות שלוש פעמים ביום והקטנה כפית אבקה במים פעמיים ביום. לטיפול בפיטמה: כפית שמן אורגנו מדולל בחמש כפיות שמן זית. למרוח על הפיטמה חמש פעמים ביום.
    זקוק לפרטים נוספים:
    מדוע אתן מטופלות באנטיביוטיקה?
    עומר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

לינור
    28/07/2009

היי ד"ר,
    תודה על התשובה המהירה.
    ביקרתי אצל רופאת הילדים וזו הנחתה אותי בטיפול אותו תיארתי.
    האם לשם הטיפול אשר המלצת הזדקק למרשמים?
    מהו פרוביטויקה והיכן ניתן לרכושו?
    למשך כמה זמן עלי להמשיך עם טיפול זה?
    תודה רבה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה נוספת

לינור
    29/07/2009

היי ד"ר,
    בהמשך לשאלה הקודמת:
    רכשתי את הפרוביוטיקה בסופר פארם של חברת life, לילדה את האבקה אך מצויין כי ניתן לתת לילדים מעל גיל חצי שנה, דניאלה בת שלושה חודשים, כמו כן לפי ההוראות מדובר על כפית ביום.
    האם בכל זאת לתת לה?
    הכדרוים שלי נקראים: כומסות אסידופילוס גם של life, האם זה בסדר?
    למשך כמה זמן עלינו להמשיך עם טיפול זה?
    תודה רבה!

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אשמח לשמוע אם הבעיה הסתדרה

אילנית
    19/09/2009

אנחנו סובלות מאותה הבעיה אשמח לשמוע אם הבעיה הסתדרה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פרוביוטיקה לפעוטות

04/10/2009

פרוביוטיקה הינה תוסף בטוח מיום היוולדו של התינוק. אין חשש לתת אבקה מסוג זה כבר מהיום הראשון לחיי התינוק.
    אני ממליץ להשתמש בתכשיר בעל איכות גבוהה יותר, כיוון שמתגובותיהם של מטופלים שונים, הם לא ראו שינוי עם מוצר זה, לעומת פרוביוטיקה של חברות אחרות בהם השינוי היה ברור.
    בריאות שלמה
    רואי גוניק

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חייבת עזרה שאלה של חיים ומוות
    טניה
    19/09/2009

אני אמא לילדה בת 4 חודשים. תינוקת שלי מניקה באופן מלא, לפני כשבועיים חזרתי לעבודה והתחלנו לתת לה חלב שאוב בבקבוק (אני שואבת ע"י ספקטרה")בנוסף גן שמתי התקן מינרה המכיל פרוגסטרון. שמתי לב כי תפוקת החלב שלי הולכת ופוחתת. בהתחלה שאבתי במשאבה דוצדדית כ200-250 סיסי ועכשיו בקושי 80-100 משני הצדדים. מה לעשות איך לגרום לשד לחזור לתפוקה הקודמת?אי לי מספיק אפילו לארוחה אחת

הוספת תגובה

תמונה

• תפוקת חלב

ד``ר עומר טופול
    20/09/2009

טניה שלום,
    אכלי שקדים שהושרו במים. הכיני מרתח זרעי דלעת ושתי כוס ביום מהמרתח.
    בנוסף, עיסוי השד והפטמות יסייע בשיפור זרימת החלב. גם לתת שעורה מסייע ביצור חלב לכן שתיית בירה שחורה עשויה לעזור.
    הקפידי לשתות מספיק מים. אם את לא שותה, מנגנון ההגנה שלך מאט ולבסוף מפסיק את ייצור החלב.
    לבריאות!
    עומר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תפוקת חלב

01/10/2009

טניה שלום רב,
    ארצה להוסיף לדבריו של ד"ר טופול.
    במרכז החזה, פחות או יותר בגובה הפטמות, ישנה נקודת דיקור היעילה מאוד להעצמת תפוקת החלב. על ידי עיסוי עדין עד בינוני בנקודה זו למשך 2-3 דקות ביום ישפר גם הוא את המצב. כמו כן, מומלץ לקבל תמיכה/ טיפול מקצועי מנטורופת אשר יוכל לעמוד את המצב ולתת תמיכה לגופך במקביל להתקן ששמת לאחרונה.
    בברכת בריאות שלמה
    ד"ר רואי גוניק ND, OMD

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לדר' טופול
    דרורית
    27/09/2009

שלום רב

בני בן שנה ועשר
    מאז שנולד סובל מעצירויות.
    המצב נעשה בלתי נסבל בחודשים האחרונים.
    מטופל בטיפול שמרני: אבילק, נרות וכו' תזונה עשירת סיבים (יש לו צואה אך מתקשה להוציאה...)
    כתוצאה, סובל מהקטע של הנרות, ומאי עשיית קקי - מנסה ולא יוצא - ולכן התיאבון פוחת כמו גם איכות חיים נמוכה יותר.
    האם יש פיתרון ?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    לדר' טופול

הוספת תגובה

תמונה

• יציאות קשות

ד``ר עומר טופול
    29/09/2009

שלומית שלום,
    לפני הכל יש לאבחן האם הקושי הינו פסיכולוגי או פיסיולוגי.
    מדבריך עולה שהילד סובל מעצירות מאז נולד ולכן ניתן לחשוד שהסיבה היא פיסיולוגית.
    ממליץ לנסות בנוסף לכל מה שכבר ניתן עסוי של הבטן. יש לעסות בעדינות בתנועות סיבוביות עם כיוון השעון כשהבטור משמש כמרכז. ניתן להשתמש בקרם או שמן תינוקות לצורך העיסוי.יש לבצע למשך 5 דקות שלוש פעמים ביום. בזמן העיסוי את עשויה להרגיש מסות וגושים אותם עליך לנסות להניע בעדינות. דגש על עדינות!!!
    פעילות גופנית מסייעת גם היא בפעילות מעיים ולכן יש לדאוג הילד יהיה פעיל.
    בברכת בריאות שלמה והצלחה בנושא רגיש זה
    עומר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רפלקסולוגיה לתינוקות
    שני
    23/09/2009

הי
    האם ישנה רפלקסולוגיה לתינוקות?
    משהו יכול להמליץ על מטפל?

לקביעת תור
    סגירה
    רפלקסולוגיה לתינוקות

הוספת תגובה

תמונה

• רפלקסולוגיה לתינוקות

ד``ר עומר טופול
    25/09/2009

שני שלום,
    ישנה רפלקסולוגיה לתינוקות וגם עיסוי לתינוקות.
    ישנן חוברות להורים אשר מכילות בתוכן רשימות של מטפלים.
    אני מאמין כי תוכלי למצוא מטפל/ת בקרבת מקום מגוריך.
    בברכת בריאות ואושר
    עומר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה