זוגיות קצרה ותחושות של איום ושל פחד

מנהל הפורום

ד"ר מני מלכה
ד"ר מני מלכה
לקביעת תור אצל ד"ר מני מלכה ללא פרסום בפורום

• זוגיות קצרה ותחושות של איום ושל פחד
    סיוון
    29/05/2020

שלום לפורום,
    רציתי לשתף על ניסיון קשה של הכרות עם גבר שהיה לי לאחרונה במשך כחודש וחצי. מההתחלה הרגשתי רתיעה ממנו ושמשהו לא תקין בקשר, הרגשתי שהקשר לא מכבד. מהדייט השני הוא אמר שהוא לא מקבל ממני מספיק ואח"כ השתמש במילים ביקורתיות שגרמו לי להסגר מצד אחד ולרצות אותו מצד שני. הרגשתי שאני לא מצליחה לבטא את עצמי בפגישות שלנו וזה תסכל אותי מאוד. כשרציתי לסיים את הקשר או כשבקשתי לחכות עם המגע לשלב מתקדם בקשר הוא כתב לי דברים קשים שגרמו לי להרגיש שאני לא בסדר ואשמה, כמו: "יש לך בעיות נפשיות, כמה את מנקה, את לא זורמת, את רעה, את לא משוחררת, את כל הזמן חוזרת על אותו המשפט אולי תחליפי תקליט, את משחקת אותה קשה להשגה".
    הוא היה משתמש במסרים כפולים, הפעיל עלי לחץ להתקדם בקשר ואמר שמוכן לחכות. אמר שאין טעם לחייו אם נפרד שבזבזתי את זמנו וכספו ושיפעל לערב גורמי חוץ נגדי.
    חשתי מאוימת ומפוחדת.
    אחרי כל משברון בקשר היה מתנצל כותב שירים ומפנק במתנות קטנות. זה קירב אותי אליו. את הפרידה עשינו בהדרגה והוא שלח הודעה על סיום הקשר. הרגשתי תחושת הקלה גדולה שניצלתי וגם כאב. ואחרי מספר ימים כתב שלא שכח אותי ושלא התאמצתי ונלחמתי מספיק בשביל הקשר. ביקשתי שלא נהיה בקשר.
    כיום אני מרגישה שאני במעין טראומה, אני חולמת על סיוטים. אני גם שלמה שהקשר הסתיים. אודה על התייחסות.
    סיוון

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• לסיוון

מני מלכה
    29/05/2020

שלום לך סיוון, אודה לך אם תנסי לחדד את השאלה שלך- מה את שואלת? כך שאוכל למקד את התשובה שלי ואת ההתייחסות אליה. חג שמח לך. מני

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הכרות לא מכבדת

סיוון
    29/05/2020

שלום מני,
    היום חשבתי לעצמי שאולי חוויתי אלימות רגשית בקשר שתארתי. או שאולי אני מחמירה עם עצמי ומפרשת את מה שחוויתי באופן מוגזם . מה דעתך?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הכרות לא מכבדת

סיוון
    29/05/2020

שלום מני,
    היום חשבתי לעצמי שאולי חוויתי אלימות רגשית בקשר שתארתי. או שאולי אני מחמירה עם עצמי ומפרשת את מה שחוויתי באופן מוגזם . מה דעתך?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לסיוון

מני מלכה
    29/05/2020

שלום לך,
    לאלימות רגשית\פסיכולוגית יש מרכיב אובייקטיבי וסובייקטיבי.
    אובייקטיבי- למשל איום מפורש.
    סובייקטיבי- תחושה פנימית כמו למשל של הפחתת ערך.
    אני סבור שהדברים שנאמרו לך הם חמורים מאוד.
    וברצוני להביע את הערכתי הרבה על כך שידעת להפסיק קשר כאשר זיהית שהדברים שנאמרו לך פועלים לרעה. זה לא מובן מאיליו, לעיתים יהיו כאלה שמתוך מניעים פסיכולוגיים עמוקים "ישקרו" לעצמם, ו\או שמתוך פחד ואימה ימשיכו בקשר. כדאי מאוד שגם בקשרים הבאים שלך לא תסכימי לקבל אמירות שכאלה. בן זוג ראוי, יהיה עליו לדעת להקשיב לך ולראות אותך, לקבל את הקצב שלך ואת הרצונות שלך- זהו תנאי בסיסי לקשר בריא. חג שמח. מני

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו