פורום אלימות במשפחה - יש לך שאלה?

פורום אלימות במשפחה הוא המקום שלכם להתייעץ לגבי אלימות במשפחה, פורום אלימות במשפחה יעסוק בגילוי עריות, נשים מוכות, תקיפה מינית במשפחה, צו הרחקה, אלימות מינית, אלימות בזוגיות, התעללות בילדים, אלימות נגד נשים, מקלט לנשים מוכות ועוד

מנהל הפורום

ד"ר מני מלכה
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• מהי אלימות? סימנים שחובים את זה?
    אני
    20/08/2018

אני רוצה להבין בהקשר לעצמי,
    מהי אלימות פיזית?מילולית ?נפשית? מרגיש לי שאני חובה את זה לצערי..
    השאלה הנוספת מתי זה עובר את הגבול?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ילד בן 3 עם פנס בעין
    שלוה
    01/08/2018

אתמול פגשתי את אחותי וילדיה באירוע.
    לילד הקטן, בן השלוש, היב פנס בעין. שאלתי אותה מה קרה לו בעין, היא הפנתה מבט ואמרה שנפל וקיבל מכה.
    הוא ילד מקסים וידידותי ששיחק כל הערב עם שאר הילדים, איתי ועם אחי. הוא אוהב אותנו.
    אחי הוא אב לילדים ושמר כליו, וראיתי כמה שהילד אוהב אותו.
    לעומת זאת כשהאבא שלו באיזור, למשל ניסה לרקוד עם הילד, אז הילד קפוא ולא מגיב.
    ראיתי את זה ולקחתי אותו ממנו.
    אני לא גרה ליד אחותי ומשפחתה, אבל יודעת שבעלה בעייתי, מניפולטיבי, בעבר היה מנסה לסכסך בין משפחתנו לאחותי, בעיקר ביני לבין אחותי.
    היא לא יכולה לצאת מתי שהיא רוצה, הלכתי איתה ועם הבת שלה לקניות לקראת אירוע והוא יושב ומחכה שיחזרו, מתקשר.
    אני לא גרה ליד אחותי ובעלה, רואה אותם לעיתים רחוקות אך זאת הפעם הראשונה שאני רואה חבלה אצל אחד מהילדים.
    היחד לא בנסגרת חינוכית, ואחותי ובעלה שומרים עליו במשמרות.
    אני יודעת בוודאות שמי שגרם את החבלה לילד זה אבא שלו.
    אחותי סגורה ולא אומרת מילה על ההתנהגות של בעלה.
    מגוננת עליו.
    הבעיה היא שבפעם הקודמת שהתערבתי ביחסיהם, הוא הוציא אותי כאילו הבעיה היא בי, אמר עליי דברים קשים והסית אותה נגדי. זה היה לפני שנים.
    אם אומר לה משהו-היא לא תעשה כלום, התחושה היא שגם היא וגם היחדים פוחדים וחוששים ממנו.
    כלפי חוץ בעלה מקסים, ההתנהגות שלו מניפולטיבית מאוד.
    הוא גם שקרן כרוני מה שכטרם לאחותי לפקפק גם במה שאחרים אומרים לה, פתאום נראה לה שכטלם משקרים, כמוהו.

אני חושבת שהיא גם פוחדת שהוא יקח לה את הילדים אם תעזוב, היא שאלה אותי בעבר שאלות כלליות לגבי סוגיה של משמורת, כי אני מתעסקת בתחום.

אני חוששת לילד וכואב לי כל כך שהוא צריך לחיות כך.
    מה ניתן לעשות כדי להגן עליו?

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• התייעצות בנושא התעללות נפשית
    ת
    25/06/2018

שלום,
    זוהי שאלה בהקשר להתעללות נפשית- שכידוע היא נושא חמקמק ולא ברור..
    אם יש תלמידה בבית הספר שקיימים לה סימפטומים דיכאוניים ומשדרת מצוקה, מתבודדת, בוכה, ולא מצויה עם בנות גילה, האם יועצת בית הספר רשאית לפנות לאמה (האם היחידנית- המורה שוחחה עמה ביחס לטיפול פסיכולוגי לבת והיא טענה כי אין צורך בכך, האם מאד מעורבת בחינוך בתה) או שמא היועצת רשאית לפנות רק לפקיד הסעד /המשטרה ללא פנייה לאם?
    מהם הנימוקים לכך ובהתאם לאיזה חוק?
    תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• התייעצות בנושא התעללות - המשך

ת
    25/06/2018

השאלה השנייה היא מה נדרשת היועצת לעשות כאשר המקרה מובא אליה כבר בהתחלה..
    * זוהי ילדה בת 13-14

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התייעצות-לגבי התנהגות בנישואים
    ענת
    23/06/2018

בעלי מתנהג אלי בזלזול. מדבר לא יפה אלי מול הילדים, מעליב, פוגע ברגשותיי. בנוסף פעמים רבות מתעלם ממני בשתיקה ארוכה, לא עונה לי כשאני מדברת אליו. מצבי הרוח שלו משתנים וקיצוניים. למרות שניסיתי לשקם את הנישואים ולדבר איתו ואפילו עם אימו שתנסה לעזור, הוא לא מוכן להתאמץ לשנות שום דבר ועם זאת אומר שרוצה להתגרש אך שלא יעשה שום דבר בענין. כלומר רוצה להשאר בבית ולהמשיך בהתנהגותו הרעה. מה לעשות?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• לענת

מני מלכה
    24/06/2018

שלום לך,
    התנהגותו של בן זוגך עשויה להתאים ל"אלימות פסיכולוגית". לפיכך מומלץ שתפני למרכז לטיפול ומניעת אלימות במקום מגורייך, שם תוכלי לקבל ליווי, ייעוץ והדרכה.
    בהצלחה
    מני

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רגע לפני גירושין מאשתי
    מתוסכל
    10/05/2018

שלום,

אני נשוי כ9 חודשים.
    במהלך ה9 חודשים האלה עברתי גיהנום.
    עצבים והתפרצויות מצד אשתי.
    קללות. השפלות. צעקות באמצע הלילה ופעמיים שלוש אלימות פיזית קלה ועוד...
    כל זה השפעה מהבית שלה. אבא שלה היה אלים מילולית(אולי יותר מזה. אני לא יודע)
    היא הפכה אותי למסכן כמו אמא שלה.
    היא לא מאמינה שאף אחד יכול לאהוב אותה ועוד דברים קשים שגדלה איתם.
    היא מטופלת אצל פסיכולוגית כמה חודשים וראיתי רק שינוי קל.
    לאחרונה, הגענו לסוף ממש לפני גירושין והלכנו ליעוץ היא התחננה והבטיחהשהיא תשתנה ויהיה לנו טוב.
    אני מאוד פסימי ולא מאמין בטיפול תקופתי שיעזור לכל החיים. אני כבר לא אוהב אותה כמו פעם אם בכלל.(כן. מבולבל.)
    השאלה אם מישהו שחווה כאלה דברים וזה כל הזמן רץ לו במח, יוכל להשתנות?
    היא תתצטרך טיפול ויעוץ כל החיים?
    אני מפחד שדברים יחזרו אחרי תקופה וכשיהיו ילדים הם יחוו את כל זה?
    אני לא יודע מה לעשות...

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• למתוסכל

מני מלכה
    11/05/2018

שלום לך,
    חשוב לבחון את הסיבות לכך שבחרת את בת זוגתך
    וגם את הסיבות שבעטיין אתה בוחר להישאר אתה,

במידה והנך מעוניין להישאר עם בת זוג בגלל שאתה אוהב אותה, ובגלל שהיא חשובה לך, ובגלל שאתם חברים טובים (וכך הלאה), מומלץ לשלב גם טיפול זוגי.
    כמו-כן, ייתכן וכדאי לבחון גם ברמה האישית שלך את הנושא של הפסימיות ואת האמונה שלך שאינך מאמין בטיפול ארוך (משום שיש מקרים שבהם טיפול ארוך יכול לשפר).

בהצלחה
    מני

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הסיבה

מתוסכל
    11/05/2018

בחרתי אותה כי אהבתי את המראה החיצוני שלה, את הסטייל שלה, את הנתונים שלה, את אסרטיביות שלה, הציניות שלה(שהיום באה נגדי) ועוד נתונים טכנים כמו זה שאנחנו באים מאותו אורח חיים.
    כרגע אני נשאר איתה כי אני מרחם עליה, קשה לעשות את הצעד לקטם וללכת, וזה שהיא התחננה שהיא אוהבת אותי והיא תשתנה.

לא יודע כמה אני אוהב אותה. כל היום צפים לי דברים שהיא אמרה לי.

אני פסימי כי אני חושב שגם אם היא תעשה שינוי בעקבות טיפול, זה לא ימשך לעד ודברים יחזרו והטיפול יהיה עניין קבוע.
    מעבר לזה אין לנו כרגע ילדים. לחכות לראות אם הטיפול עובד עוד שנה? אם היא מתנהגת ככה ברגיל, מה יהיה כשהיא תהיה בהריון??

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• למתוסכל

מני מלכה
    11/05/2018

שלום שוב,
    ממליץ לך לשלב טיפול\ייעוץ מקצועי כדי להתמודד עם השאלות שאתה מעלה. אין ספק שהן שאלות טובות ועבדות משקל, ולכן כדאי לשלב גם ייעוץ זוגי וגם פרטני במידת הצורך.

בהצלחה
    מני

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ילד של השכנים בוכה כל הזמן
    אולגה
    28/03/2018

שלום
    עברתי לדירה חדשה לפני כחודשיים וחצי, אני שומעת אצל השכנים מעליי ילד שכל הזמן בוכה וממש כל הזמן אם זה לילה בוקר או יום... שומעת גם את האמא חייבת לציין שאני לא מכירה אותם או את שאר השכנים עדיין.. ולא יודעת מה לעשות... משארת שהילד בסביבות הגיל 2 3 קצת מודאגת ולא איך לברר אם הכל בסדר שם. מה אני יכולה לעשות מבלי להיות חוצפנית ולהתערב שם בעניינים?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מה יכולים לעשות השכנים?
    השכנה מהרחוב הש
    03/03/2018

אני השכנה, או יותר נכון, מכירה את הסיפור, אבל לא בטווח שמיעת הצעקות. לא ארחיב, אבל השאלה הכי חשובה היא- מה אפשר ,מותר, צריך לעשות כדי למנוע מהגבר האלים הזה להכות . מה אפשר לעשות בזמן אמת, עד שמגיעים השוטרים. ומה אפשר לעשות כדי למנוע ממנו להגיע בין אם יד ובין אם אין צו הרחקה? אני מתכוונת לשכנים, מרגישה שלא עשיתי מספיק הערב עד שהוא נעצר, בעיקר בגלל שקיבלתי את ההודעה רק אחרי שעצרו אותו. מה יקרה אם מחר הוא ישוחרר ממעצר ויבוא שוב?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• האם אני במעגל אלימות?
    לימור
    20/02/2018

הי אני בת 28 לאחר נישואין כושלים בגיל 24-25 לצד גבר אלים בכל המובנים וסבל של שנה וחצי של פחד הכרתי גבר דרך חברה משותפת שאני יוצאת איתו כשנה מתחילת המערכת יחסים הוא שיחק איתי ועם האקסית שלו במקביל כיום הקשר איתה נפסק הוא מאוד אלים מילולית מקלל שעצבני וצועק הגרוש שלי היה אלים פיזית ממש אבל הוא לא אלים פיזית לרוב אלים מילולית הבחור שאני איתו בן 41 רווק ללא ילדים הוא לא רוצה להביא ילדים לעולם והוא גם טרוח להראות את זה שכל חודש הוא עוקב ביסודיות אחרי המחזור שלי עם קיבלתי ועם יש לי סימנים שחלילה לא אכנס ממנו להריון הוא טיפוס מוזר מאוד קנאי לי וגם לאקסיות שלו לא אוהב לבלות לא אוהב שאני יוצאת לבלות עם חברות הוא מחפש שאני יהיה איתו 24 שעות הוא לא אוהב ללכת לבריכה או ים או נופש בחיים לא לקח אותי חוץ מצימר שאני התעקשתי הוא לא נותן לי לישון אצל אימי אנחנו מתגוררים יחד ניסיתי לעזוב אותו אבל תמיד מצליח לשכנע אותי לחזור ואני חוזרת מחוסר ביטחון ופחד והרגל לא תקין אליו אני מתייעצת וכי אני בלחץ שאפספס את הרכבת שלא אכיר אף אחד ועל להביא ילדים ופחד שאשאר רווקה פחד להיות לבד היו לי כמה אירועים איתו שהיו כמעט אלימים ממריבה וויכוח שהתלקח בזריקת חפצים בבית בדחיפה כלפיי אבל לא מעבר .האם אני נמצאת במעגל אלימות גם עם הבחור הזה??

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• אלימות מילולית פיזית ורגשית מאשתי

נשואים 11 שנים ויש שני ילדים קטנים.
    לאשתי יש מידי פעם התקפי זעם בהם היא מעליבה. לעיתים משחיתה חפצים. לאחרונה נעלה אותי מחוץ לבית בלילה ולא נתנה לי לחזור שבוע.
    לעיתים מתעלמת ממני במופגן במשך ימים.
    תמיד מאשימה אותי ומתרצת את זה בדברים שאני עושה.
    מתעלמת מצרכים בסיסיים שלי כמו שינה צמא , פרטיות, וגם מתנגדת לחברים שלי.
    היא משתמשת בהאשמות שאני לא מספיק בסדר כדי להשיג את רצונה.
    יושבת לי על המצפון בכל דבר, וגם מאשימה כל מי שמסביב.
    לאחרונה הסיפור התפוצץ . המשפחה שלי ראו אותה בהתקף זעם והגנו עלי.
    אני בקשר עם ההורים שלה. הם תומכים בי ומנסים לפשר.
    יש גם חברים משותפים שמנסים לפשר.
    החלטנו על הפסקת הקשר לחודש ואני אצל ההורים.
    למרות שמנסה להתרחק בהתקפים, היא מוציאה ממני את הרע ואני מפחד שדברים יגיעו למשטרה ואז קודם כל מאמינים לאישה. ובכלל מפחד מהמעשים המטורפים שהיא מסוגלת וגם סובל נפשית.
    מצד אחד רוצה להישאר בקשר ולעזור לה אפילו אם תרצה. מצד שני רוצה שיהיו גבולות ברורים כלשהם שמגנים עלי.
    מה אתה ממליץ.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

מני מלכה
    02/02/2018

גיל שלום לך,
    מומלץ לפנות לסיוע של המרכז לטיפול ומניע אלימות במשפחה במקום המגורים שלך.

התרחיש הטוב ביותר הוא שכל אח מכן יפנה לסיוע נפרד של עו"ס מומחה בתחום, ובהמשך יהיה אפשר להרחיב לטיפול זוגי.

בתיאור שלך אתה מיטיב לתאר את הדילמה של נשים וגברים בתוך מערכת זוגית אלימה... כמה לסבול בשביל הקשר...? מצד אחד... ומצד שני....
    מה שברור הוא שלא מומלץ להמשיך לסבול ולנסות את האופציה של טיפול, גם עבורך, וגם עבורה, בנפרד. לשם כך נדרשת כמובן הסכמה גם שלה. בכל אופן לא כדאי להתנות את הגעתך לטיפול בהגעה שלה, וגם- אם תפנה לטיפול, זה לא אומר ש"אתה היא הבעיה".... והטיפול נועד לשם יעוץ, סיוע רגשי וקבלת החלטות לגבי העתיד.
    בהצלחה
    מני

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• חיזוק לכך שנהגתי נכון
    סבתא
    29/01/2018

יש יותר מדי ראיות לכך שבעלה של בתי סובל מאירועים של אבדן עשתונות כלפי ילדי המשפחה: 6, 3 ו-1.5. הוא בעל ואבא מסור ומשקיע, משכיל וחכם.....עד אשזר.....השניות הזו מבלבלת מאוד....בתחילה סברתי שאני משליכה מרגשותיי ועושה מזבוב פיל. אני עצמי הייתי נשואה שנים רבות לגבר עם התפרצויות זעם. אני מתרשמת שבתי היום חווה את מה שאני חוויתי כאמא צעירה, וילדיה חווים את מה שילדי חוו. היא מסתירה. היא משקרת, היא פוחדת, היא שומרת סוד, היא חוששת להרגיז אותו. היא מכחישה. היא בדיכאון. היא מבטלת ביקורים מתוכננים שלי ברגע האחרון. היא מזכירה לי את התנהלותי וריגשותי. בעקבות האירוע האחרון שהייתי עדת ראיה ושמיעה להתרחשותו (פעוט בן 3 עם חום גבוה, אבא אדיש לבכיו, וכשהערתי לו על כך, צרח בהיסטריה על הפעוט). כשכנה אם הייתי שומעת גבר צורח באמצע הלילה ותינוק בוכה עד שגרונו ניחר, הייתי מתקשרת למשטרה. בתור סבתא ואמא של בתי, ממש חטפתי אלם.....מייסרת את עצמי שלא נטלתי אותו בזרועותי והרחקתי אותו מאביו....מאחר והיה היסטרי (האב) חששתי שזה עלול להסלים והנזק שייגרם יהיה גדול יותר. לאחר התלבטות דיווחתי לפסיכולוגית המטפל בבתי, ולרווחה באיזור מגוריה...מקווה שנהגתי נכון. אני כעת במצב נפשי מאוד קשה. אני מלאת זעם כלפי החתן.....מה שאלתי: זקוקה לתמיכה נפשית וחיזוק לכך שנהגתי נכון.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ביטול צו הרחקה של המשטרה
    נופר
    05/01/2018

בלילה אחד חייגתי למשטרה ושיקרתי להם שבן זוגי הכה אותי וזו לא הפעם הראשונה. הם לקחו אותו לבית מעצר ויש בנינו צו הרחקה מטעם משטרת ישראל, מה עליי לעשות על מנת שהצו יבוטל? שנינו אוהבים אחד את השנייה והלילה הזה היה טעות גמורה שלא הפרידה בנינו. אנחנו רוצים להתחתן.
    תודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• לבעלי יש סימנים של בעל מכה .
    תמימה אליאב
    30/11/2017

למדנו הרבה על להיזהר מבעל מכה וכמובן רואים המון דברים בטלויזיה. ולכן אני לא יודעת אם אני מושפעת יותר מידי מזה. או שכל רוב הנשים המוכות אני סתם מתרצת תרוצים למה להישאר עם בעלי כי התרוצים שלי ממש נשמעים כמו התרוצים של נשים מוכות בטלוויזיה.
    כמובן שאני לא ממש יכולה לדבר עם אף אחד כי זה נשמע זוועה לאוזן לא מבינה. לכו אני הולכת בשם בדוי עם אימל פעיל בשם הבדוי שלי. ואני אשמח אם תחזרו אלי במייל זה.
    אז ככה בעלי הוא בעל אוהב ובן אדם טוב וממ ממש מנסה להשתנות כלפי הצרכים שלי. אני אוהבת אותו מאוד מאוד.
    יש לנו 2 ילדים אחת בת שלוש השני בן חודשיים.
    אנחנו נשואים 4 שנים.
    בעלי אוהב תוצאות וכמה שיותר זמן אני איתו אני מרגישה אני יותר ויותר כישלון וההרשה הזאת גורמת לי להיכשל עוד יותר כך שהביטחון העצמי שלי יורד ורמת הכעס שלו עולה.
    בעלי תוען שהוא אף פעם לא הראה ממש רגשות עד שהכיר אותי. ואני מרגישה שכל רגש שלילי שיש לו מתבטא בכעס וכמאט כל רגש חיובי במיניות.
    אני במקור פתיל קצר מתעצבנת מהר מתפרצת צורחת מגזימה ואומרת דברים שלא צריך להגיד ונרגעת.
    בעלי במקור שומר בלב. הוא יכל שבוע לא לדבר איתי אחרי התפרצות שלי.
    אבל נסינו להתקרב ולהשתנות אחד בשביל השני ואני לא בטוחה שלטובה.
    אני מאופקת יותר אבל כשאני מתפרצת הצעקות שלי נמשכות להרבה יותר זמן בעבר זה כל כך בעייתי כי כשהוא מבקש ספייס אני לא מצליחה להביא לו.
    הוא מצידו משתף יותר ומנסה לזהות את הרגשות השונים אך עדיין מבטא אותם בכעס אז הוא לא מתעלם ממני שבוע ואני וחברים שוב הרבה יותר מהר אבל רמות הכעס מפחידות ברמה.
    כמה פעמים ממש לא כזה הרבה פעמים היה מגע אלים אבל בעלי תמיד ידע לא לעשות נזק אמיתי קצת כאב וזהו. להיות פרית לפעמים אפילו בזמן שאני מתפרצת אני מקניטה אותו ואומרת לו להכות אותי. לפעמים אני נהיית פיזית איתו והוא מגיב אלי.
    אבל היום הוא דחף אותי שנינו חשבנו שלא כזה חזק אבל נפלתי על הגב.
    ברוך ה׳ כלום לא קרה אפילו לא שתף דם פנימי. אבל זה פתח את עיניי כי בקלות יכולתי לשבור את הגב להיות נחה או מה לא.
    הוא מיד הצתאר ובא לעזור לי אבל בגלל ששמתי לב מה יכל להיות אמרתי לו ללכת משם. והוא הקשיב.
    כשדיברנו על זה אח״כ הוא היה מזועזע מהמצב בדיוק כמוני. ונסינו למצא דרך שהוא לא יעבד את השליטה שלו שוב.
    הוא נתן לי 3 דברים לא לעשות ואמר שהוא באמת מאמין שאם אני יפסיק אם 3 הדברים האלו הוא יצליח להשתלט על הכעס שלו יותר.
    הבעיה שאחד הדברים האלו זה לתת לו לדבר ולהביע את הרגשות שלו וכשאני במצב של מתפרצת אני לא מצליחה לעשות את זה לא משנה כמה אני מנסה אני תמיד קוטעת אותו ורק צורחת את מה שאני מרגישה.
    אז אמרתי לו שאת השתיים האחרים אני יעשה השתדלות ורוב הסיכויים יצליח. אבל בזה אני יעשה השתדלות אבל מידי פעם ברור לי שאכשל ושזה יקח זמן אם אני אצליח.
    והוא אמר שזה לא מספיק טוב.
    אני ממש לא רוצה לעזוב אותו
    הוא מאז ומעולם היה נגד טיפול זוגי אבל בעבר הצלחתי לשכנע אותו.
    זה היה נוראי
    נתתי לו לבחור משהו הוא בחר אישה חילונית (אנחנו דתיים) מתל אביב שחושבת את עצמה ולוקחת 500 שקל לשעה.
    והתחלנו דיברנו (בעיקר אני) פתחנו פצעים. ( ככה זה בטיפול) אבל היא לא סגרה אותם מהר מספיק. אמרתי לבעלי היא נראית לי לא מתאימה לנו. והוא אך פעם לא מתייאש התחלנו אז נמשיך. ובקיצור כמאט התגרשנו. קצת אחרי זה פיספסנו את מועד ביטול המפגש בכמה דקות והיא אמרה לנו שאנחנו חייבים לשלם את ה 500 שקל. בעלי רצה להפסיק. התחננתי ממנו שנמשיך רק עוד פעמיים שלוש ( למרות

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• לתמימה

מני מלכה
    02/12/2017

שלום לך,
    מהתיאור שלך אפשר להבין שמדובר ביחסים זוגיים שיש בהם הרבה סבל ואי הבנה.
    למען האמת התקשיתי להבין מה את שואלת?

מני

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• נמאס כבר מהחיים האלו
    נמאס מהחיים האל
    31/10/2017

10 שנים אישה מוכה אני כבר נמאס לא מבינה עד כמה אשאר כאן אין יחס יפה מצידו כל דבר נעשה בעצבים מרגישה משרתת שלו מרגישה שהוא רוצח את האופי שלי מול כולם אני חזקה מתמודדת ועומדת על שלי רק איתו אני שקטה פחדנית ועל כל מילה שלו אומרת אמן גם אם לא בא לי גם אם לא רוצה אבל הפחד ממנו הורג אותי לפעמים ליד אנשים מתייחס אליי כמו לזבל ואני נפגעת ובוכה בלב עושה כאב בלב שאני רואה זוגות מאושרים שהאישה מביעה את הדעה שלה ורק אני שותקת כי זה יכול לא למצוא חן בעינייו ואז הוא יגיד לי שתקי שתקי אל תעלי לי את העצבים שזה אומר שתקי לפני שאני הופך את הבית אני אישה מאוד שמחה מאוד רגועה לא יודעת מה זה עצבים מדברת יפה עונה יפה אנשים אוהבים לדבר איתי על דברים שמפריעים להם כי אני יוודעת לייעץ ולכוון לאן כשצריך אבל רק אצלו אני נקראת טיפשה מפגרת ועקומה סתם אמרתי לה היום הרבה אנשים אמרו לי שרזיתי אז הוא אמר לי שיקרו עלייך וזה לא היה בצחוק הרי לשקול 62 אחרי 3 לידות בשבילו זה שמנה כבר אין כוח מתפללת לאלוקים שיקח אותי אבל נזכרת בילדים שלי שצריכים אותי.. אוף מה אני אעשה לאן אני אלך מתה לברוח אבל מפחדת

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום לך

מני מלכה
    02/12/2017

ניתן לפנות למרכז לטיפול ומניעת אלימות במשפחה,
    במידת הצורך, לאור הפחד הגדול שלך, יוכלו להפנותך למסגרת בטוחה המיועדת לשיקום ארוך טווח המיועדת לנשים (לתקופה של עד שנה), שם תהי הלך הזדמנות לארגן את עצמך ואת חייך מחדש. בהצלחה. מני

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רגשות אשם ופחד שיקחו את הילדים
    נטע
    01/12/2017

אנחנו נשואים 6 שנים. 2ילדים. התקשורת בנינו מאוד לא טובה וחלק גדול מהשיחות בינינו נגמרות בריב. בעלי לא משתף ברגשות הוא לרוב שותק כשכועס ולי קשה לשמור בבטן אני ישר מתחילה לצעוק ולהטיח אשמה. אני מאוד מנסה לעבוד על זה ובאמת השתפר אבל עדיין יש זליגות. במיוחד אחרי שאני שומרת הרבה זמן בבטן. בגדול, בעלי הוא בן אדם טוב רק שהרבה פעמים אני גומרת לו להתעצבן מאוד ואז הוא מקלל אותי בקללות איומות שאאני לא מסוגלת אפילו להעלות בכתב. כשאני ממש מתעצבנת מכך ומתחילה לצעוק ואפילו לצרוח הוא לפעמים מרביץ לי. לא מכות רצח כן אבל עדין מכאיב גם אחרי יום יומיים. קשה לי עם זה מאוד ועוד יותר קשה לי עם עצמי כי אני ממש מרגישה שאני זו שביאה אותו למצב הזה. אבל הכי קשה וכואב לי זה על הילדים ואני לא יודעת מה לעשות אני מפחדת שאם אערב את הרווחה יקחו אותם חלילה ואני לא מסוגלת לדמיין את זה מה גם שהבושה הורגת אותי כל מי שגר סביבנו בטוח שומע ויודע פשוט בגלל שאני צועוקת ותחושת האשמה גומרת אותי. אני פשוט נאכלת מבפנים ולא יודעת מה לעשות. אשמח לעצה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• לנטע

מני מלכה
    02/12/2017

שלום לך,
    מומלץ לפנות לקבל ייעוץ במרכז לטיפול ומניעת אלימות במשפחה במקום מגורייך.
    שם תקבלי ייעוץ, הכוונה וגם טיפול במידת הצורך.
    ישנה אפשרות גם לגייס את בעלך לטיפול, ועם הזמן לשלב טיפול זוגי כדי לשפר את דפוסי התקשורת.
    אני מסכים איתך לגבי הילדים, והדרך לפתור אשמה היא לעשות משהו בקשר לזה. באמצעות טיפול טוב ניתן יהיה גם לשוחח עם הילדים ולאפשר גם להם מענה טיפולי.
    בהצלחה
    מני

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התעללות נפשית מצד אשתי
    יגאל
    04/10/2017

שלום רב אני יגאל אני בן 27 נשוי לאישה בת 43 שהיא דומננתית (בלשון עמתה ) מאוד בקשר אני סובל מקרהון ו ocd כל ריב זה סיוט בשבילי והיא מודעת לבעיות אם החרדות ממשיכה וממשיכה קללות מאחלת לי סרטן עד שאני נשבר ומתפרץ בבכי ומאיימת כל הזמן לזרוק אותי עד שאני מתחנן יורד על ברכיים ומתחנן שלא תזרוק אותי פעם אחת נתנה לי לישון על ריצפה בגלל שלגחתי לה את הפלאפון שלי מבקש סיוע אני במצוקהאני לא יודע איך לצאת ממנה מכיוון שאני חושב שאני אשם ושהיא צודקת בגלל שיש לי ocd

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה