פורום אלימות במשפחה - יש לך שאלה?

בפורום זה תוכלו להתייעץ על נושאים כמו גילוי עריות, נשים מוכות, תקיפה מינית במשפחה, צו הרחקה, התעללות מינית, אלימות בזוגיות, התעללות בילדים, הורה מכה, מקלט לנשים מוכות ועוד

מנהל הפורום

ד"ר מני מלכה
ד"ר מני מלכה
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל ד"ר מני מלכה ללא פרסום בפורום

• בן זוג דוחף אותי במהלך ריבים לעיתים רחוקות
    אנונימית
    14/08/2020

היי.
    קורה שאני לפעמים ממש מתעצבנת וצועקת על הבן זוג שלי והוא דוחף אותי. בפעם האחרונה אחרי שרבנו הוא דחף אותי, התעצבנתי שיפסיק עם זה והוא אמר שרק ככה יכל להרגיע אותי. אני לא יודעת אם זה נחשב אלימות זה קורה לעיתים רחוקות ודחיפה קטנה. אודה לכל עצה בנושא, תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• שלום לך

מני מלכה
    14/08/2020

לאלימות יש היבטים סובייקטיביים ואובייקטיביים, כלומר, מה החוק קובע כאלימות.
    ברור שדחיפה נחשבת למעשה אלים. כלומר, גם אם זה קורה לעיתים רחוקות אין זה אומר שלא מדובר באלימות, במקרה הזה אלימות פיזית.
    מנגד, גם צעקות, והתוכן שלהן עשויות להחוות על ידי בן זוגך כמעשה אלים. אין זה כמובן אומר שהתגובה לכך (דחיפה) היא תגובה מוצדקת, בהחלט לא!!!
    כדי לדעת האם מדובר במערכת יחסים שמבוססת על תקשורת אלימה, ובעיקר לבחון שאלות כגון האם את חוששת, עסוקה בלהקטין את רצונותייך, נמצאת בסיכון וכדומה, מוטמלץ בהחלט לפנות לייעוץ במרכז לטיפול ומניעת אלימות במשפחה באיזור מגורייך. שם תוכלי לבחון את מהות הקשר עם בן זוגך ואת מקומך בתוכו. ייתכן והיא אף תמליץ לך על טיפול או טיפול זוגי. בהצלחה. מני

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• זוגיות קצרה ותחושות של איום ושל פחד
    סיוון
    29/05/2020

שלום לפורום,
    רציתי לשתף על ניסיון קשה של הכרות עם גבר שהיה לי לאחרונה במשך כחודש וחצי. מההתחלה הרגשתי רתיעה ממנו ושמשהו לא תקין בקשר, הרגשתי שהקשר לא מכבד. מהדייט השני הוא אמר שהוא לא מקבל ממני מספיק ואח"כ השתמש במילים ביקורתיות שגרמו לי להסגר מצד אחד ולרצות אותו מצד שני. הרגשתי שאני לא מצליחה לבטא את עצמי בפגישות שלנו וזה תסכל אותי מאוד. כשרציתי לסיים את הקשר או כשבקשתי לחכות עם המגע לשלב מתקדם בקשר הוא כתב לי דברים קשים שגרמו לי להרגיש שאני לא בסדר ואשמה, כמו: "יש לך בעיות נפשיות, כמה את מנקה, את לא זורמת, את רעה, את לא משוחררת, את כל הזמן חוזרת על אותו המשפט אולי תחליפי תקליט, את משחקת אותה קשה להשגה".
    הוא היה משתמש במסרים כפולים, הפעיל עלי לחץ להתקדם בקשר ואמר שמוכן לחכות. אמר שאין טעם לחייו אם נפרד שבזבזתי את זמנו וכספו ושיפעל לערב גורמי חוץ נגדי.
    חשתי מאוימת ומפוחדת.
    אחרי כל משברון בקשר היה מתנצל כותב שירים ומפנק במתנות קטנות. זה קירב אותי אליו. את הפרידה עשינו בהדרגה והוא שלח הודעה על סיום הקשר. הרגשתי תחושת הקלה גדולה שניצלתי וגם כאב. ואחרי מספר ימים כתב שלא שכח אותי ושלא התאמצתי ונלחמתי מספיק בשביל הקשר. ביקשתי שלא נהיה בקשר.
    כיום אני מרגישה שאני במעין טראומה, אני חולמת על סיוטים. אני גם שלמה שהקשר הסתיים. אודה על התייחסות.
    סיוון

הוספת תגובה

תמונה

• לסיוון

מני מלכה
    29/05/2020

שלום לך סיוון, אודה לך אם תנסי לחדד את השאלה שלך- מה את שואלת? כך שאוכל למקד את התשובה שלי ואת ההתייחסות אליה. חג שמח לך. מני

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הכרות לא מכבדת

סיוון
    29/05/2020

שלום מני,
    היום חשבתי לעצמי שאולי חוויתי אלימות רגשית בקשר שתארתי. או שאולי אני מחמירה עם עצמי ומפרשת את מה שחוויתי באופן מוגזם . מה דעתך?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הכרות לא מכבדת

סיוון
    29/05/2020

שלום מני,
    היום חשבתי לעצמי שאולי חוויתי אלימות רגשית בקשר שתארתי. או שאולי אני מחמירה עם עצמי ומפרשת את מה שחוויתי באופן מוגזם . מה דעתך?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לסיוון

מני מלכה
    29/05/2020

שלום לך,
    לאלימות רגשית\פסיכולוגית יש מרכיב אובייקטיבי וסובייקטיבי.
    אובייקטיבי- למשל איום מפורש.
    סובייקטיבי- תחושה פנימית כמו למשל של הפחתת ערך.
    אני סבור שהדברים שנאמרו לך הם חמורים מאוד.
    וברצוני להביע את הערכתי הרבה על כך שידעת להפסיק קשר כאשר זיהית שהדברים שנאמרו לך פועלים לרעה. זה לא מובן מאיליו, לעיתים יהיו כאלה שמתוך מניעים פסיכולוגיים עמוקים "ישקרו" לעצמם, ו\או שמתוך פחד ואימה ימשיכו בקשר. כדאי מאוד שגם בקשרים הבאים שלך לא תסכימי לקבל אמירות שכאלה. בן זוג ראוי, יהיה עליו לדעת להקשיב לך ולראות אותך, לקבל את הקצב שלך ואת הרצונות שלך- זהו תנאי בסיסי לקשר בריא. חג שמח. מני

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בתחושת טרור בבית מצד הילד בן 19
    נלי
    19/05/2020

בן 19 סובל מדימוי עצמי נמוך, תמיד עם תחושת קיפוח , בעיות רגשיות קשות כמו בכי, התקפות זעם שתמיד היו מגיל הילדות ונמשכות עד היום. ב עד גיל 12 קיבל טיפול פסיכולוגי לצד רגשי- רכיבה על סוסים,טיפול בריטלין ושיחות...בשנים אחרונות היה קושי אתו אבל תמיד אבל בשנה אחרונה זה בלתי נסבל..אלימות מילולית ופיזית כלפי אחיותיו וכלפיי.. מאבא הוא נרתע ולכן לא מדבר אתו למשך תקופות ארוכות...
    אוירה קשה בבית. צעקות וריבים...הוא מדגיש כל הזמן שהוא במצוקה שלא מקבל יחס ,תמיד מרגיש מקופח..
    כל הטענות שלו שגויות. גם המשפחה המורחבת רואה שהוא לא מפרש נכון סיטואציות... כמה שיחות שעשינו אתו עם הסבא והסבתא.הורים.אחים...הוא מרגיש שכולם נגדו ...
    הוא מסרב לקבל טיפול. מפחד שיפגע בו בצבא.אבל החיים איתו בבית בצל טרור... בבקשה עזרו לי למצוא בדחיפות טיפול פסיכאטרי ...הלחץ הוא גדול.

הוספת תגובה

תמונה

• ויכוח שהדרדר לקללות וצעקות ואלימות פיזית
    נעמי
    10/05/2020

נשואים בפעם השניה. 24 שנות נישואים. אין בד"כ אלימות, יש ויכוחים עם צעקות והעלבות ושתיקות של שבועות עד שהנפש נרגעת.
    בשישי האחרון פרץ ריב, כרגיל על שטות שהדליקה מדורה, אני הרמתי טונים וקיללתי אותו, הוא בתגובה ירק עלי וזרק על הריצפה קופסת חומוס שהיתה לו ביד, אח"כ הרים את אותה קופסה וזרק לי על הפנים.
    הגבתי בקללות ובצעקות.
    אני שוקלת את האפשרות להגיש תלונה במשטרה.
    אני מודעת לזה שאני גם נקטתי באלימות מילולית.
    מה לדעתכם אני צריכה לעשות?
    לתת למצב להישכח, כי במשך כל שנות הנישואין לא היה מצב של אלימות פיזית,
    או להגיש תלונה במשטרה...

הוספת תגובה

תמונה

• לנעמי

מני מלכה
    10/05/2020

שלום לך נעמי,
    מתאור של דברייך עולה כי הקשר שלך עם בת הזוג מתאפיין בתקשורת אלימה.
    תקשורת אלימה ואלימות במשפחה אינן מבוססות אך ורק על אלימות פיזית, וישנם סוגים נוספים של אלימות, כמו למשל אלימות פסיכולוגית, איומים ועוד.
    כמו-כן, אלימו ת של אדם אחד, איננה מהווה הצדקה לאלימות של הצד השני, ולהפך. לכך אחד ואחת אחריות על האלימות שלו\שלה.
    לגבי התלונה במשטרה, מומלץ שתפני למרכז לטיפול ומניעת אלימות במשפחה במקום המגורים שלך. שם תמצאי אנשי מקצוע, עובדים סוציאליים, שמומחים בנושא, ותקבלי הסבר מפורט לגבי פעולות שבאפשרותך לנקוט, בין היתר גם אפשרות של טיפול וליווי. בהצלחה. מני

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אלימות פיזית ומילולית
    אורנה
    15/04/2020

האם מותר לספר לחבריו של הבעל על מעשיו, כגון אלימות בגידות וכו'.
    האם זה לא נחשב ל"לשון הרע"?

לקביעת תור
    סגירה
    אלימות פיזית ומילולית

הוספת תגובה

תמונה

• שלום לך

מני מלכה
    15/04/2020

במקרים ובהם קיימת התנהגות אלימה (פיזית, פסיכולוגית ועוד) מומלץ לפנות לסיוע המרכס לטיפול ומניעת אלימות במשפחה במקום מגורייך.
    שם יסייעו לך לבחון את המצב, ולגבש תכנית פעולה שמתאימה לך. אני משוכנע שלאחר שתצרי קשר עם אשת מקצוע שתסייע לך, תוכלי לבחון יותר טוב את השאלה שאלה, להבין מאיזה מקום את שוקלת לשתף את החברים ומדוע. חג שמח ובהצלחה. מני

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בעל אלים מילולית ופיזית
    לי
    05/04/2020

שלום, אני נשואה 14 שנה ויש לי ילד בן 11 וילדה בת 13. בעלי באופי שלו אדם עצבני . הוא רב עם הילדה כל הזמן ותמיד שרוצה להרביץ לה אני עוצרת אותו, לפעמים שהוא ממש בעצבים ואני עוצרת אותו אז הוא מתעצבן עלי ודוחף אותי או מכה אותי על היד
    כל מה שהילדים עושים הוא מאשים אותי, משפיל אותי לידם, מדבר בזילזול.
    הבן שלי חולה אפילפסיה והתקף יכול להיגרם מלחץ, דאגה או חרדה. שרציתי להתקשר למשטרה להתלונן הוא ביקש שלא ואמר שלא רוצה שנתגרש.
    אני לא מוכנה לעשות משהו שיפגע בילדים. בעלי היה במרכז למניעת אלימות ולא עזר בכלום וגם היה בסדנא לניהול כעסים וגם לא עזר.
    מה ניתן לעשות מבלי שהילדים יפגעו מזה?

לקביעת תור
    סגירה
    בעל אלים מילולית ופיזית

הוספת תגובה

תמונה

• שלום לך

מני מלכה
    05/04/2020

שלום לך, התיאור שכתבת מדאיג מאוד.
    לגבי הטיפול של בעלך, בדרך כלל טיפול עוזר מאוד כשיש גבול ברור כנגד האלימות, כגון תלונה במשטרה. עם זאת חשוב לציין שזוהי רק דוגמא וכדי שתוכלי לבחון את הדברים עלייך להיפגש עם עןבד\ת סוציאלית מהמרכז לטיפול ומניעת אלימות במשפחה, כדי שהיא תעשה הערכת מסוכנות, ינתן הסבר לגבי הזכויות שלך וצעדים שאת יכולה לנקוט. בנוסף לכך, לגבי שאלת, "מה אפשר לעשות מבלי שהילדים יפגעו מזה" - חשוב מאוד לשים לב לכך שבהחלט ייתכן שהילדים כבר נפגעים מהמצב. ולבסוף, בהתייחס למשבר הקורונה, חשוב מאוד להתקשר לקו חירום, ולבדוק האם, כיצד ומתי המרכז לטיפול ומניעת אלימות במשפחה מקבל לקוחות (גם אם דרך הטלפון\מחשב) וכיצד תוכלי לקבל שיחת ייעוץ בעניין. שבוע טוב לך. מני

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התעללות מצד בן זוג שנמשכה לאורך שנתיים
    לינוי
    01/03/2020

אני מכירה משהו במשך שנתיים והוא התחיל איתי הזמין אותי עם חבריו בהתחלה. היה מרותק ממני ואז פתאום השתנה והתחיל להבריז לי ופגע בי במצבים קשים ושוב היה מרותק ממני, ככה בשנה הראשונה עד שיום אחד סיפר לי שהוא גם הומו ורוצה להמשיך להיות איתי ועם גברים, ולאט לאט התחיל לקנא לי ואני לא הלכתי עם אף אחד אחר כשהוא הלך עם עשרות גברים ניסיתי להתגבר עליו. ולאחרונה הוא היה מדהים ואמר שרוצה שנהיה רק אני והוא, עד שלאחרונה הוא בא אליי ובזמן האקט בינינו הוא לא הפסיק להיות הפלאפון ממש בזמן!!! לקחתי לו את הטלפון וראיתי שהוא צילם את עצמו בשירותים שלי ושלח זאת לעשרות גברים באתר מסוים. בזמן שאנחנו עושים את זה והתחלתי לבכות והוא חיבק אותי ואני רואה אותו ממשיך עם הפלאפון. אני מרגישה שיש לו איזה שהיא הפרעה ושהוא לא נורמאלי. זה נגמר אחרי זה אני לא מעוניינת אבל חוששת שנגרם לי נזק נפשי כבד כי אני לא אספר לאחרים שהוא הומו כי הוא יפגע בעצמו. אבל בעצם הוא התעלל בי במשך שנתיים והשאיר אותי בבוץ במקרים שהיו באשמתו או במצבים מצילי חיים שלא היו באשמתו אבל לא עזר לי...
    תודה

הוספת תגובה

תמונה

• איך נפרדים בניגוד לרצונו, מגבר אלים, ונשארים בחיים?
    נעמה
    13/11/2019

לאור מקרי הרצח הרבים של נשים דניסו להיפרד מגברים אלימים שלא היו מעוניינים בפרידה.......אני סבורה שיש לצאת בקמפיין שיתן לנשים כאלה הפניה למסגרת מתאימה. אלמלא נכנעתי לטרור של בעלי דאז, ונדארתי נשואה לו באומללות ובפחד, שנים רבות (בניגוד לרצוני), יתכן וגם אני הייתי נוספת לאותה סטטיסטיקה. כשאני מדברת על קמפיין, אני מתכוונת למדבקה בשירותי נשים, משהו בסגנון: איך נפרדים ונשארים בחיים, עם טלפון חירום של מניעת אלימות במשפחה. הפרידה היא השלב הכי מסוכן לאישה ולילדים כשמדובר בגבר אובססיבי.

הוספת תגובה

תמונה

• מה ההבדל בין אהבה לאלימות
    רונית
    12/09/2019

היי ד"ר
    רציתי לדעת - איך אפשר לדעת מה ההבדל בין גבר רכושני ואלים לבין אהבה וחיזור . ואיך לדעת שאני לא מדמיינת שזה כן היה אלימות מצד גבר שחיזר אחריי ורצה אותי ?
    ואיפה יש פורום של בנות ( בנט או במציאות ) שחוו אלימות כי אני מרגישה לבד בדבר הזה ואין לי עם מי לדבר ולשתף .
    כי אנשים שאני כן מספרת להם שהם חברים שלו לועגים לי צוחקים עלי ושופטים אותי בחומרה וכאילו אני מדמיינת את כל מה שהיה .
    וכן אהבתי אותו ואני מרגישה פיספוס וכואב לי שאמרתי לו לא .

בכל מקרה אשמח לתשובה בקרוב , תודה .
    אפשר גם בטלפון שהשארתי בנוסף כי אין לי גישה למייל .

לקביעת תור
    סגירה
    מה ההבדל בין אהבה לאלימות

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה לרונית

מני מלכה
    13/09/2019

שלום לך,
    הגדרה של אלימות בתוך קשר זוגי איננה קשורה רק להיבטים אובייקטיביים (מה שכולם יסכימו שזה אלימות, או מה שמוגדר בעיני החוק) אלא גם להיבטים סובייקטיביים (התחושה האישית שלך),

לכן, ברגע שאת מרגישה שמדובר בקשר אלים, או באלימות בתוך קשר, הייתי מציע לך לתת כבוד לרגשות הללו. ואף לגשת לייעוץ

בהצלחה
    מני

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אהבה ...זה אלימות?

מרים
    20/09/2019

רונית שלום, אני אשה מבוגרת מאד. ממרום שנותי תרשי לי לומר חד-משמעית : אלימות, רכושנות וכו, הם לא סימנים לאהבה, למרות שרבים מציגים זאת כך. תברחי כמו מאש, אלה סימנים שאמורים להדליק את כל הנורות האדומות, כי מה שמחכה לך בהמשך של ה"חיזור" הוא השפלה ומכות. אם באמת אמרת "לא!" את אישה חכמה. תצליחי! אל תסתכלי אחורה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אלימות של נשים כלפי בני זוגן
    מורן
    09/07/2019

שלום רב,

שמי מורן טואשי ואני סטודנטית לתואר שני בעבודה סוציאלית באוניברסיטת אריאל.
    במסגרת הלימודים אני כותבת עבודת תזה בנושא "סיפורי חיים של נשים אשר נקטו באלימות כלפי בני זוגן".
    המחקר יתמקד בנשים בוגרות, מגיל 25 ומעלה, אשר היו או הינן במערכת זוגיות מחייבת ואשר, מכל סיבה שהיא, השתמשו באלימות פיזית כלפי בן הזוג (בטווח כלל סוגי האלימות: זריקת חפצים, מכות, סטירות, דחיפות וכו').
    אם את מתאימה לקריטריונים אלה, אשמח להכיר אותך ולשוחח איתך, בזמן ובמקום המתאימים לך.

זו ההזדמנות שלך לקבל את מלוא הבמה להשמיע את קולך ובכך לתרום מחוויותייך ומניסיונך למחקר חשוב, ייחודי וחלוצי.
    כמו כן, המידע הנו משמעותי ויש בו בכדי לתרום להרחבת המודעות החברתית לתופעה זו ומכאן אולי גם לסייע בהתאמת שירותי הטיפול והמניעה.
    כמובן הדבר ייעשה במחויבות מלאה לשמירה על סודיות ואנונימיות של המשתתפות בכל האמצעים הנדרשים.
    אני מצרפת את מספר הטלפון והמייל האישי שלי, ואני מזמינה אותך ליצור עמי קשר בין אם את מעוניינת להשתתף במחקר, להפנות אליי אחרות, או מבקשת לקבל מידע נוסף. אשמח לענות לכל שאלה.

הוספת תגובה

תמונה

• בהצלחה

מני מלכה
    13/09/2019

בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• התעללות נפשית מה עושים?
    לין
    27/07/2019

שלום רב
    אני בת 36 גרושה ללא ילדים לצערי הרב חיה בחברה דתית
    גרה עם הוריי יש לי אח רווק בן 30 שאחת מדודותיי שכנעה אותו לבוא לגור איחתם
    יש לי בעיה רצינית עם אחת הדודות (זו ששכנעה אותו...בשנים אחרונות נהייתה דתית מאוד ועם זאת התנהגותה נהיית מאוד שוביניסטית)
    אני מרגישה שהשנאה שלה התעצמה כלפיי ימאז שהתגרשתי ומאז שהתתחלתי לקבל קצבת נכות על רקע חרדות
    למשל היחא שכנעה את אחי לגור בדירה מתחתיהם כאשר לאימא שלי היה שחיקת סחוס קשה והייתה צריכה הליכון באותה תקופה היתי מאוד עצבנית והיא שכנעה אחי לגור איתם בטענה שנגרום לו לברוח לחו"ל
    באותה תקופה שסבלה מכאבים חזקים בירכיים היא התחילה להגיד שכנראה זדו מחלה לפני המוות.
    לפני כשנתיים אימא שלי סבלה מהזיות ואז טענה שאימי דומה להתנהגות של חמות של בת דודתי ושבכלל אני האשמה בהזיות שלה
    בתקופה שהייתי עם אימא שלי בבית חולים באו להחליף אותי וררק בתקופה זו התחלתי לנהוג באוטו כשעמדתי ללכת אמרה "את לא חשובה" (כלומר הכוונה העיקר שלא אדרוס מישהו)
    לפני מס' שנים הכרתי בחור בגילי בערך גם גרוש למטרת חתונה ומשום מה לא הסתדר ובחרתי להפרד ממנו לפני נישואים (כשאותה דודה ואחותה הבינו שהכרתי משהו אמרו לי תתחתי איתו ממילא מי ייקח אותך כשאת גרושה??.....הקיצר יש עוד המון דוגמאות כל הזמן פוגעת ומעליבה אותי....ומסכסכת אפילו ביני לבין שאר דודותיי ואיזשהי בת דודה שלי שהיא אוהבת.....מה עושים עם אישה כזו??? אם זה היה תלוי בי הייתי מתרחקת ממנה ובקושי רואה אותה אך אימא שלי כל יום רוצה לבקר אלחיותיה ובלעדיי היא לא זזה ופשוט צריך לגרד לי בטחון עצמי בשפכטלך מהרצפה כ"כ נמאס לי!!!!!!!!!!!!!

לקביעת תור
    סגירה
    התעללות נפשית מה עושים?

הוספת תגובה

תמונה

• בעל אלים מילולית- התייעצות
    עדי
    05/04/2019

שלום
    בעלי אלים מילולית כלפיי. משפיל אותי מול הילדים, מסית אותם נגדי ומעליב כל הזמן. בנוסף צועק ועצבני מאוד בבית.
    זה כבר הרבה מאוד זמן ורק מחמיר. מה ניתן לעשות? למי עלי לפנות?

הוספת תגובה

תמונה

• שלום לך

מני מלכה
    05/04/2019

מומלץ בהחלט לפנות למרכז לטיפול ומניעת אלימות במקום מגורייך.
    העובדים במרכז מתמחים בנושא האלימות במשפחה ויעניקו לך ייעוץ ראשוני בנוגע לזכויות שלך ולהמשך טיפול
    בהצלחה
    מני

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• מה המניע לאלימות- בירור
    רוני
    25/03/2019

שלום ד"ר מני
    אני כרגע סובלת מאלימות של מישהו שהוא לא קרוב משפחה . ורציתי לדעת , למה ?
    מה הקטע ? למה אנשים ובעיקר גברים עושים את זה ? מה יוצא להם מלהפעיל אלימות על מישהו אחר ?
    אני אשמח אם תעזור לי להבין כי מבחינתי זה הזוי שמישהו יעשה דבר כזה בכלל למישהו אחר .

תודה :-)

לקביעת תור
    סגירה
    מה המניע לאלימות- בירור

הוספת תגובה

תמונה

• שלום לך

מני מלכה
    25/03/2019

אלימות כדרך תקשורת נועדה לשמור כוח, שליטה, לפצות על משהו...
    השורש א.ל.מ - המקום בו נגמרות המילים- כלומר, האפשרות לבטא במילים מצוקה\חששות\חרדות\תסכול וכך הלאה... שם מתחילה האלימות.

מציע לך לעשות חיפוש בגוגל אם את מתעניינת, קצרה היריעה מכדי לשטוח כאן באופן מקיף את כל ההסברים.
    מני

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• להעיר מישהו חולה משינה
    עירית
    21/01/2019

שלום,
    רציתי לשאול,האם להעיר אדם חולה ששוכב במיטה ולצרוח עליו זה נחשב לאלימות נפשית או כל סוג של אלימות?

לקביעת תור
    סגירה
    להעיר מישהו חולה משינה

הוספת תגובה

תמונה

• להעיר אדם חולה בצעקות

עירית
    21/01/2019

בעיקר שהאדם החולה הוא אישה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• איך עוזרים לחברה שהיא אישה מוכה
    לילך
    07/12/2018

יש לי חברה יקרה שאני לא בקשר רצוף איתה אבל אוהבת מאוד. חברה לחיים.
    התברר לי ולשאר החברות לפני כשבוע כי החברה סובלת מהתעללות פיזית נפשית וכלכלית.
    לה ולבן זוגה יש שני ילדים קטנים שעדים לכל הקטסטרופה הזאת.
    קשה לי להבין מדוע היא לא קמה ועוזבת את הבית.
    נודע לי ממשפחתה שניסו לעזור לה בעבר שוב ושוב ואף שכנעו את המכה לעזוב את הבית. היא רצה הביתה להתחנן שישאר.
    אני לא יודעת איך להגיע אליה. איך לשכנע אותה לקחת את גורלה וגורל ילדיה, לקום ולעזוב.
    כשאני מדברת איתה היא מקטינה את עניין המכות, מאשימה את עצמה ומשקרת.
    המשפחה שלה היא קנה רצוץ אבל חברות נוספות ואני החלטנו לעשות הכל כדי להוציא אותה ממעגל האלימות לפני שיהיה מאוחר מדיי.
    אני אשמח לכל עזרה, הכוונה או עיצה מכל אחת כאן שמבינה את המצב טוב ממני.
    תודה רבה
    לילך

הוספת תגובה

תמונה

• ללילך

מני מלכה
    08/12/2018

לילך שלום לך,
    ראשית, כל הכבוד לך על הרגישות ועל האכפתיות כלפי חברתך.
    אני סבור כי הדבר הטוב ביותר שחברתך יכולה לעשות הוא לפנות לסיוע במרכז לטיפול ומניעת אלימות במשפחה, במקום מגוריה.
    יכול להיות שכנקודת התחלה, רצוי לעודד אותה לפנות רק לשם התייעצות לשם שיפור התקשורת בבית.
    כמובן שזה לא נקי מבעייתיות (כלומר, אסור שתווצר הבנה שגויה כל שהיא, שבגלל שהיא פונה להתייעצות, הרי שהיא השאמה במצב...).
    לרוב, כולנו כבני אדם עושים שימוש במנגנוני הגנה, אשר כשמם כן הם, מגוננים על הנפש מפני ידיעה שקשה לשאת אותה. זו הסיבה שכדאי לפעמים לעשות שימוש במילים עדינות יותר, כדי לעודד אנשים להגיע לייעוץ (כלומר, השימוש בהמלצה להגיע לייעוץ בגלל בעיות תקשורת בבית, לא נועד להקטין מחומרת האלימות בתוך המשפחה, אלא רק לעודד להגיע לייעוץ ראשוני).

המלצה,
    על פי רוב מקובל לטעון שלא ניתן "להוציא נשים ממעגל האלימות", ומי שיכולה להוציא את עצמה, זו האשה בה מדובר.
    זה מוביל ללא מעט תסכול מצד חברות ומקורבים, כפי שאולי את חשה.
    לכן, נראה לי שלבטח היא זקוקה לתמיכתך, לליווי, וכך הלאה, אך מצד שני לזכור תמיד שמדובר באדם מבוגר, עם יכולות וכוחות, ולבטח כדאי שהוא יוציא את עצמו. זה תהליך...

דבר נוסף לגבי המושג "להוציא את עצמה"
    הדעה הרווחת היא שעבור נשים המצויות בקשר עם בן זוג אלים, הפתרון היחידי הוא לעזוב את הקשר. לכן חשוב להזכיר, כי גם גברים יכולים לעבור טיפול, וכדאי לעודד אותם. וכי ישנם מקרים שבהם טיפול מסייע לשיפור וחיזוק הקשר.

בהצלחה

מני

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה