אלימות רגשית מפחידה- בזוגיות 7 שנים

מנהל הפורום

ד"ר מני מלכה
ד"ר מני מלכה
לקביעת תור אצל ד"ר מני מלכה ללא פרסום בפורום

• אלימות רגשית מפחידה- בזוגיות 7 שנים
    לירית
    11/01/2021

שלום, אני נמצאת בזוגיות 7 שנים עם בן זוג אלים רגשית וכלכלית, יש לי בת מנישואים קודמים בת 13 ובת משותפת איתו בת 4. הוא שולט וקובע כל דבר, במיוחד בעניין כסף. משתגע מכעס בכל פעם שמוציאים כסף על הבת הגדולה, שלא שלו. אם אני מנסה להפרד, הוא מאיים שיקח את המשמורת על הבת הקטנה. אני יודעת שהוא יעשה הכל כדי להמשיך לשלוט גם אם נפרד. האלימות והפגיעה באים בהתקפים, לאחרונה אחרי כל התקף הוא דורש להמשיך הלאה כאילו כלום לא קרה, אחרת ימשיך לפגוע בי (להשפיל, לאיים, לקלל). אני מתקשה מאוד להעמיד פנים שהכל בסדר, אבל מפחדת להמשיך לריב. איך יוצאים מזה? הצעתי לו מספר פעמים ללכת לטיפול, הוא לא מוכן ואפילו לא מודה שיש בעיה, אלא טוען שהכל באשמתי, בגלל שעשיתי משהו למרות שהוא אסר עלי. מרגישה שאני כלואה ואין לי דרך לצאת.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• שלום לך

מני מלכה
    25/01/2021

מומלץ בהחלט, לאור התיאור שלך, לפנות למרכז לטיפול ומניעת אלימות במשפחה במקום מגורייך. לאור החשש שלך, דעי שיש באפשרותך לפנות בשלב ראשון בעצמך, ללא בן הזוג.
    במרכז תפגשי איש\אשת מקצוע מומחים בתחום, שיעריכו את מדית המסוכנות, יעניקו לך ייעוץ ראשוני, ואף טיפול בהתאם לצורך. בדרך כלל, בהתאם לרמת המסוכנות, ישנה אופציה בשלב כזה או אחר, לגייס גם את בן הזוג לטיפול נפרד ו\או קבוצתי בשלב ראשון.
    חשוב לציין כי הצעתי זו, אין פרושה כי הינך אשמה במצב ו\או באלימות (לאנשים רבים יש נטייה להגיב תגובה בנוסח "אם הוא האלים, אז למה שאני אלך לטיפול..."). לכן חשוב לי להסביר כי עצם הגעתך לטיפול נועדה לסייע לך להתחזק, לחדד את הצרכים שלך, לצמצם ולהעלים תחושות אשמה, ובעיקר לא להישאר לבד ולקבל הדרכה וליווי. זה חשוב מאוד. בהצלחה. מני

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו