פורום נוירולוגיה ילדים - יש לך שאלה?

הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• הליכה על קצות האצבעות בן שנה וחצי
    לרה
    23/06/2016

שלום,
    בני בן שנה וחצי, התחיל ללכת בגיל שנה וחודשיים הליכה רגילה, ולפעמים היה הולך על קצות האצבעות אבל בשבוע אחרון כשהוא יחף, הוא הולך לו בשיא האלגנטיות על קצות האצבעות, כמובן שהוא נופל הרבה בגלל זה.
    זה לא קורה כשהוא עם נעלים/ סנדלים אבל כשהוא יחף (שזה קורה הרבה) הוא הולך רוב הזמן רגיל אך לעתים עולה לו על האצבעות..
    התפתחות שלו תמיד הייתה תקינה, הוא ילד חייכן, מתקשר עם הסביבה, אבל אני חושבת שהוא קצת רגיש עם הכפות רגלים.
    האם תקין? ניתן לעשות משהו כדי לטפל- אם צריך?
    תודה רבה רבה מראש!!!

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• פענוח תשובות EEG בשינה לתינוקת בת 8 חודשים
    יפעת
    14/06/2016

שלום,
    הבת שלי פרכסה מחום בגיל 7 חודשים.
    בגיל 8 חודשים לקחנו אותה לבדיקת EEG בשינה ולהלן התוצאות:
    התפרצויות אפילפטיות כלליות של גלים חדים גבוהים וצירופי זיז-גל.
    מה זה אומר???? מלחיץ...

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• ירידה באחוזונים של היקף ראש תינוקת
    אירית
    11/06/2016

שלום,
    אני אמא מודאגת לתינוקת מקסימה בת 3 חודשים אודה לעזרה והכוונה ...
    כבר בזמן ההריון נאמר לנו שהיקף הראש יחסית קטן אך לא משהו משמעותי.
    ביצעתי בדיקת ציפ גנטי והכל יצא תקין. הילדה נולדה בשבוע 38 במשקל 3140 עם היקף ראש 33.5.
    מאז ישנה גדילה איטית של היקף הראש כיום היא בת 3 חודשים שוקלת 5200 עם היקף ראש 37.8. יש לציין שלצערי היא גם סובלת מראש שטוח ( נוצר עקב העדפת צד )
    המרפס עדיין פתוח. נשלחנו לבדיקת אולטרא סאונד שם נאמר שהכל תקין.
    הילדה אגב מתפתחת יפה מאוד ואפילו מקדימה את זמנה בהרה תחומים.
    מה עושים עכשיו? לאן הולכים? מה בודקים?
    אודה לתגובה בהקדם.. זה יעזור לי בלילה..
    תודה
    אירית

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• דפלפט - רמה גבוהה בדם לילדה אם אפילפסיה
    עדנה
    09/06/2016

שלום
    הבת שלי לוקחת דפלפט סירופ 7.5 בוקר ו 7.5 ערב
    בבדיקות דם שעשתה לפני יומיים הרמה של הדפלפט היא 118.20
    היא התחילה לסבול גם מכאבי בטן ורצה הרבה לשירותים
    האם יש לזה קשר לדפלפט האם צריך להוריד מינון?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה, שלום ד"ר - מה דעתך על.....:
    לימורבד
    09/06/2016

.... תוספת אומגה 3 לילד בן שנתיים עם התפתחות נורמלית? (שמעתי שהתוסף הנ"ל עשוי להשפיע לטובה על התפתחות המח גם בגיל הזה)

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• טיקים בראש מעל 20 שנה-האם יש לי תסמונת טורט?
    אורן
    28/05/2016

שלום,
    שמי אורן ואני בגיל 30
    אני סובל מטיקים בראש ( כמו תנועת ״לא״ בחדות) כפי שזכור לי מגיל הילדות.
    הטיקים הופיעו כל השנים בתדירות שונה ,תקופות יותר קשות ופחות קשות.
    לעיתים רחוקות גם משיכה באף.
    לפני כמה שנים ניסיתי הזרקת בוטליניום וטיפול תרופתי-ללא הצלחה.

עד היום לא אובחנתי והייתי שמח לדעת אם יש לי תסמונת טורט?
    כמעט כל יום יש לי בתקופות לחוצות בתדירות גבוהה מאד.

אשמח לעזרה והכוונה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• סטרפטקוקוס טיקים !!
    חגית
    23/01/2011

שלום ,
    לבתי יש טיקים כבר 5 חודשים , פנים , צוואר , כתפיים והיו גם קולות , כרגע חלקם נעלמו , אך יש כרגע כחכוח בגרון ומצמוץ , יש גם תנועות יידים ורגליים - אבל לא כל הזמן, במצבים מסויימים .
    אני ממש ממש מודאגת, היינו אצל כמה נורולוגים והתשובה היא תופעה שפירה , יחלוף עם הזמן
    אך מאחר ומדובר גם בטיק קולי (אני חושבת שזה טיק ) זה מדאיג אותי מאוד ,
    והאם יש קשר לחיידק הסטרפטקוקוס שהיה לה לפני 5 חודשים , ויש גם עכשיו !, אך ללא חום ודלקת , קיבלנו אנטיביוטיקה .
    הילדה סה"כ שמחה ועליזה ומתפקדת רגיל.

אני יודעת שיש מרפאות טיקים בשניידר , האם זה הזמן לפנות לשם או להמתין ?
    אודה מאוד על תשובתך.

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• סטרפטקוקוס טיקים !! - תגובה

פרופ' רחל שטראוסברג
    23/01/2011

הקשר בין טיקים וסטרפטוקוקים הוא לא מוכח ורוב הנוירולוגים לא מאמינים בקיומו.
    כפי שאני קוראת בין השורות אני מבינה שאת מוטרדת מאפשרות לקיום תסמונת טורט. יש קריטריונים ברורים לאבחנת התסמונת. הילדה צריכה להיבדק ע"י נוירולוג ילדים שבקיא בפרטים אלה ולאחר הבדיקה לשקול אם להפנותה למרפאת טיקים בשניידר

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טיקים + סטרפטוקוקוס = פנדס PANDAS

שרי
    05/02/2011

הקשר בין סטרפטוקוקוס לטיקים בילדים מתחת לגיל 10 מוכח ביותר ויש לו גם שם - פנדס. בתנו בת 8 מטופלת מזה 3 חודשים באנטיביוטיקה וב IBUPROFEN, שמן דגים וויטמין INOSITOL. הילדה נמצאת על מסלול החלמה, מצבה היום מזהיר לעומת המצב כשהסיפור התחיל.
    פנדס עפ"י רוב הוא סיפור משפחתי, מדובר ב"נשאות" של סטרפ, ענין גנטי. יש 3 פרמטרים ברורים המאשרים קיומה של תסמונת פנדס - בצעו לילדה ולהורים ואף לאחים בדיקת נוגדני סטרפ בדם - ASO, Anti - DNAaseB , ובדיקת Streptozyme. במקרה שלנו - גם ההורים וגם האח לקחו אנטיביוטיקה. כמו כן - עברנו לתזונה נטולת גלוטן מאחר ובדיקת הדם של הילדה דרשה את זה. עשו בדיקה לציליאק - יש קשר. וגם בדיקה של תפקודי בלוטת התריס. בסופו של דבר מדובר במחלה אוטואימונית - סליחה - תסמונת אוטואימונית שנובעת מזיהום חיידקי של מערכת הדם ומערכת העצבים - מן הסתם - גם אלה שבמוח אשר "אחראים" על התנועות הלא רצוניות - שמוגדרות כתנועות כפיתיות ולא כטיקים (OCD), אגב.
    פנדס יכול לבוא ברמות שונות - כאשר ברמה הקשה ביותר צריך לעשות פלאסמה פרסיס - החלפת - ניקוי פלסמה. אבל על פי רוב - אנטיביוטיקה ותרופה כנגד הזיהום בדם - עוזרים. זה יכול לקחת חודשים רבים - אבל זה אמור להיגמר.
    אני ממליצה לבדוק PANDAS ביו-טיוב - יש רופאת ילדים אמריקאית בשם ד"ר שולמן, שדווקא סבורה שיש קשר מוכח (בדיקות דם אינן משקרות) בין טיקים לסטרפטוקוקוס - ויש לה שם כמה סרטונים - וכן רופאים אמריקאים אחרים. יש רופא נהדר בניו ג'רסי בשם Dr. Rosario Trifiletti - הוא מטפל במקרים ממש קשים של ילדים עם פנדס.

אני ממליצה גם להעזר ברשת של הורים שילדיהם סבלו וסובלים מפנדס - לנו הם עזרו מאוד

צריך לפעול מהר, מהרגע שמתחילות התנועות - מיד לעשות את בדיקת הדם לילד ולהתחיל עוד לפני התוצאות באנטיביוטיקה. ככל שמתמהמהים עם האנטיביוטיקה - התנועות מתקבעות ומחריםות והופכות מורכבות ואז קשה יותר להיפטר מהן
    בהצלחה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עזרה והמלצות

אורלי
    22/05/2013

בני בן 7 . מגיל 4.5 סובל מהתסמונת ועד כה אנו מטופלים באנטיביטירה למניעה . שאצלנו לא במיוחד עוזרת . אשמח לדעת אצל איזה רופא טופלתם ואם יש לך המלצות להתמודדות?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שיחה

קרן
    23/05/2016

האם אוכל לשוחח עמך טלפונית?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רגישות יתר לדפדוף גורמת צמרמורת?
    בן ציון
    22/05/2016

שלום,
    בני בן 10,
    הוא טוען שכאשר הופכים דף,

או אפילו רק מנקים את הדף (מעבירים יד על הדף לניקוי פירורים, למשל),

זה עושה לו צמרמורת (למרות שאף אחד אחר בחדר אינו שומע את הרעש).

הוא מתרגז ודורש להפסיק מיד,

והתגובה הזו מכעיסה את הילדים בכיתה,

שרוצים להפוך דפים בלי שיצעקו עליהם.

האם יש דבר כזה? ידועה רגישות כזו?

ואם כן - איך ניתן לטפל בה?

תודה רבה!

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• רעידות ברגליים לתינוק
    מירב
    15/05/2011

שלום, בני בן כמעט 4 חודשים. הריון עם סכרת הריון ובדיקת חלבון עוברי הכוללת רמת חלבון עוברי בדם 2.49. מי שפיר תקינים ובעקבות בדיקת חלבון עוברי הופניתי לסקירת מערכות מורחבת הכוללת בדיקה שאין מום פתוח במערכת העצבים- הבדיקה יצאה תקינה.
    לידה תקינה. מהלידה הוא מתפתח היטב לגילו: מרים ראש בשכיבה על הבטן, מחייך, צוחק, מושיט יד לצעצוע, עוקב אחר מובייל, עובר משכיבה על הגב לשכיבה על הצד ופעם אחת אף הצליח להתהפך מהגב לבטן (קרה פעם אחת ומאז מתהפך רק לצד).
    הבעיה היחידה היא שיש לו רעידות ברגליים (כל פעם ברגל אחרת). בחודשים הראשונים זה קרה בתדירות נמוכה אבל בחודש האחרון התדירות גדלה זה קורה כמעט בכל הנקה הרגל שנמצאת למעלה רועדת וגם כאשר מרימים אותו על הידיים (והרגליים באויר). כאשר אני מחזיקה לו את הרגל הרעד נרגע (בשבוע שעבר בזמן הנקה כאשר הרגל רעדה הזזתי אותה והיא הפסיקה לרעוד וכאשר החזרתי אותה למקומה היא רעדה שוב וכן הלאה).
    רופא הילדים טוען כי זה יכול לנבוע מחוסר סידן או סוכר אבל בגלל שזה קורה בהנקה זאת לא נראית לו הבעיה. הוא לא מוצא סיבה למה לבצע לילד בדיקת דם (שנלקחת מהצוואר בשל גילו הצעיר) וגם לא התלהב לתת לי הפניה לנוירולוג (בסוף נתן לי אבל תור יש רק בספטמבר).
    האם מדובר בתופעה מוכרת? והאם תדירות גבוהה צריכה להדאיג אותי?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• רעידות ברגליים לתינוק - תגובה

פרופ' רחל שטראוסברג
    16/05/2011

כמובן שהילד צריך לעבור בדיקה נוירולוגית אך לפי התיאור שלך שבו הרעידות נפסקות כאשר נוגעים בגפה- נראה שלא צריך לחשוש שהמדובר בפרכוסים אלא בתופעה שנקראת JITTERINESS שהיא שכיחה מאוד וחולפת עם הגיל.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רעד ברגליים

מירב
    16/05/2011

האם הבדיקה של רופא הילדים מספיקה או שלבצע בדיקה אצל נוירולוג? הבעיה היא שתור לנוירולוג יש רק בעוד מס' חודשים.
    והאם העובדה שמדי שבוע התדירות משתנה (לעיתים לטובה ולעיתים לרעה) זה תקין?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• רעד ברגליים - תגובה

פרופ' רחל שטראוסברג
    19/05/2011

ניתן לחכות לתור לנוירולוג ילדים.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אשמח לדעת

רונה
    12/05/2016

מכיוון שאני נמצאת במצבך תינוקת בת שמונה חודשים אשמח לדעת מה העלתה בדיקת הנוירולוג לנו יש תור בעוד כחודש ואני די בלחץ
    ממש תודה

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שימוש באימפראמין וקונצרטה תופעות לוואי
    זהבית
    02/05/2016

הבן שלי נוטל קונצרטה כדי לטפל בקשב ובריכוז. לפני כשבועיים קיבל אימפראמין כדי להפחית חרדה. האם יכולה התנגשות בין שתי התרופות? ומה תופעות הלוואי שיכולות להיות עקב נטילת אימפראמין?

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• בן שנה וחצי מתקשה בהליכה עצמאית
    עדי
    27/04/2016

שלום,

בני בן שנה וחצי ומתקשה בהליכה עצמאית, אבל הולך יפה מאוד עם עזרה בפיזיותרפיה נאמר לנו שמדובר בקושי בנשיאת משקל על רגל ימין ועם הטיפול הושגה התקדמות רבה וכעת מטפס על הכל ומראה יותר תעוזה. מעבר לכך התפתחותו תקינה, למעט נוזלים ודלקות אוזניים שעצרו לזמן מה את הדיבור אבל כעת עם טיפול מונע חזר לדבר ולקשקש.

עקב שקיפות עורפית מעט מוגברת עבר בהריון כל בדיקה אפשרית כולל מי שפיר, צ׳יפ גנטי וסקירת מוח בשליש השלישי, הכל תקין.

האם מצריך בירור נוירולוגי?

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מה הטיפול המקובל למיגרנה אצל ילדים?
    סיון
    26/04/2016

הבן שלי בן 6.5
    סוסל ממיגרנה מיום היוולדו ועד היום כל חודשיים למשך 3 ימים בהם הוא מנוטרל לחלוטין. שוכב ולא מסוגל לזוז... הוא הובחן כסובל ממיגרנה של הילדות הטיפול לפי נוירולוג מומחה הוא נורופן. לצערי זה כבר לא עוזר ואני תוהה כיצד ניתן להקל עליו? לא יכולה לראות אותו סובל יותר ??

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תרופה זוניסמיד לאפילפסיה מיוקלונית
    אלי
    12/03/2016

שלום רב ביתי בת 17 עם אפילפסיה מיוקלונית טופלה בטופמקס 5 שנים במינון 400 ליום והכול היה בסדר לאחרונה התחילו התקפים שבוע לפני המחזור ניתוקים וקפיצות בידיים פתאום יצאה מאיזון היא מקפידה על שינה טוהה ותרופות בזמן . הציעו לעבור לזוניבמיד לאחר שקפרה לא עזרה לקפיצות . אבקש לקבלת חוות דעת והאם התרופה טובה? תודה

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• תינוק בן שנה וחודשיים פוגע בעצמו
    שירי
    09/03/2016

שלום רב
    בני בן שנה וחודשיים בריא בד"כ מאובחן עם כלית פרסה ונמצא במעקב
    עבר את כל החיסונים, בטיפת חלב כל הזמן מציינים שיש לו טונוס שרירים גבוה אך משהו שלא הצריך טיפול .
    לפני כחודשיים התחיל להיות אגרסיבי ונוקשה בצורה בלתי מוסברת
    דופק את הראש בקיר, מרביץ לעצמו, מרביץ לנו, ההליכה נוקשת שהוא מושך לנו בשיער הוא ננעל וקשה מאוד לשחרר לו את היד עושה הרושם שהוא גם סובל מזה כי הוא כל הזמן בתזוזה וחסר מנוחה
    אני יודעת שיש ילדים שובבים וזה הכי בסדר בעולם אבל נראה לי שזה משהו שאולי מצריך טיפול כלשהוא
    או שאולי עליי לפנות למקום אחר

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

• מחפסים מומחה ל Becker's muscular dystrophy
    יבגני סורוקין
    03/03/2016

שלום לכם !

לילדה בת 15 הובנה מיוטוניה של בקר.
    אנחנו רוצים לבוא לישראל (אנחנו מאוקראינה) באופן פרטי לבדיקה ,קבלת ייעוץ ,סיוע ממומחה או כול דבר שיוכול לסייע ...
    רצינו לשאול - למי מן המומחים בתחום מומלץ לפנות בארץ ?
    תודה לכם מראש,
    אלה מלניק

לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה