חרדה חברתית תסכול עצב

מנהל הפורום

פרופ` דניאל לומברוזו
פרופ' דניאל לומברוזו
 יניב רוזן
יניב רוזן
לקביעת תור אצל יניב רוזן ללא פרסום בפורום

• חרדה חברתית תסכול עצב
    מ
    10/05/2019

שמי מ ואני בת 55, נשואה + 3 וסבתא לנכדים.
    לפני כמספר שנים' הכרתי קבוצת נשים בערך בנות גילי . כיום חתך גיליים שונה הוא מגיל 25 עד גיל 60.
    אנו קבוצה שנפגשת פעמיים בשבוע לספורט.
    הקבוצה הייתה יוצאת לטיולים , לבילויים חגיגות ימי הולדת , סתם לשבת ולצחק בימים ההם הקשר יותר חברי .
    לצערי לפני כשנה חל השינוי ולא ברור לי מדוע, טסנו לחו"ל ביחד , התחלקנו לחדרים . יכול להיות שזה גם היה טריגר לכל.
    מבחנתי הטיול היה הנפילה שלי , מבחינה נפשית , מכיוון שאף אחד לא התייחס אליי, ככה הרגשתי וככה זה היה גם על פני השטח .
    אני עדיין לא יצאתי מזה , כל הזמן מחפשת מה לא הייתי בסדר , כמובן ששיתפתי את הרגשתי עם מספר בנות. אך לפי טענתם אני סתם מדברת, אולי בגלל שלהם מתייחסים אחרת, מקבלים אותם בחיבוקים ונשיקות וממני מתעלמים כאילו אני לא קיימת . כרגע במקום להיפגע מכך אני פשוט עוברת לידם כמובן במבט של קינאה ומנסה לא להיפגע .
    נכון שאומרים "להיפגע זה בחירה " אבל עד מתי אפשר להשתמש בזה .
    מיותר יהיה לציין לאחר שחזרנו מחו"ל , כמובן שההתנהגות המשיכה , אפילו החמירה .
    פעם יהיו יוצרים קשר איתי מדוע אני לא מגיע? וכו' ..
    לכל הבנות חגגו להם יום הולדת , לצערי לי לא חוץ מברכות לא היה כלום , אני ממש נפגעתי מכך .
    לפני מספר ימים הבנות נפגשו למפגש מסויים , כדרך אגב נודע לי , אז אחת מהבנות אמרה שהזמינו רק את מי שאוהבים , או את מי שיש להם יותר קשר .
    שוב נפגעתי .
    אבל כאשר הם רוצים את עזרתי דבר כל שהוא , הטלפון לא מפסיק לצלצל , כמובן שלאחר מכן אין מילות תודה .
    כאשר אני יושבת בחברתם אני לא מרגישה שייכת או רצוייה . אני מדברת אבל הם מסתלבטים .
    יש לציין כי אני עובדת במשרה מכובדת וסגנית מנהל.
    כיום אני דיי לבד ולא יודעת מה לעשות ?
    מה להחליט ?
    אנחנו שוב צריכות לטוס בעוד כחודש ושוב אני לא יודעת אם כדאי לי להצטרף למרות ששלום התשלום .
    לפעמים אני חושבת שיש בי פגם מסויים , מה אני לא פועלת נכון .
    אני רוצה להתחיל את הכל מהתחלה ולא יודעת איך להתחיל .
    לא מעוניינת לנסות לרצות
    אשמח לקבל את עזרתכם לכך .

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• דחיה?

ד''ר דניאל לומברוזו
    15/05/2019

ממכתבך ניכר שאת אשה אינטליגנטית אך גם מאד רגישה וזקוקה לחיזוקים על מנת להרגיש רצויה ושווה. ראשית, אני מציע לך לא לוותר על הנסיעה הקרובה. לנסוע ולנסות להנות מהטיול ואולי גם להתקרב שוב לחבורה. שנית, אני מציע לך לקיים מספר שיחות עם פסיכולוג קליני (מומחה) במטרה לברר ולקבל פידבאק באשר למה שקרה וקורה עם חברותייך, לברר מהם חלקך ותרומתך למצב שהתהווה, וכן, לאמץ כללים חדשים להתנהגות נכונה, אישית וחברתית, שתחזיר אותך למערכת רגשית חיובית. בהצלחה.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    הוספת תגובה
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו