בדיקת אקו לב - רגיל או במאמץ?

מנהל הפורום

פרופ` דוד רוט
פרופ' דוד רוט
לקביעת תור אצל פרופ' דוד רוט ללא פרסום בפורום

• בדיקת אקו לב - רגיל או במאמץ?
    גל
    16/02/2020

שלום, מזה שנים אני סובלת משיעול וליחה. בשנתיים האחרונות חוויתי תסמינים נוספים ביניהם כאבים בחזה וקוצר נשימה. עשיתי תפקודי ריאה ותגר מטכולין שיצאו תקינים. מאחר והתסמינים לא עברו ניסיתי כיוון אחר והשגתי הפנייה לראומטולוג. הוא ביצע בדיקה ובין היתר מדידת דופק וגילה שהדופק 118 . הוא נתן לי הפנייה לאקו לב. אחרי הביקור חשבתי על משהו שאולי הייתי צריכה לציין ולא אמרתי. אני שמה לב כי הרבה פעמים שאני יוצאת מהבית ונאלצת לעלות עלייה גדולה ומדרגות אני מסיימת את העלייה עם קושי לנשום ותחושת מחנק (ממש מאבק על נשימה) ולוקח כמה דקות של מנוחה עד שזה מסתדר. ראיתי שיש בדיקת אקו במאמץ ואני תוהה אם זו הבדיקה שהייתי צריכה לקבל ולא אקו רגיל (למרות שהדופק הגבוה כן נמדד במנוחה). לא יודעת אם יש קשר, אבל גם לפני 3 שנים נמדד לחץ דם (מדדו לי רק בפעם הזו) ואני זוכרת שהרופאה שמדדה הייתה בהלם ושאלה אם יש לי לחץ דם גבוה. לבסוף היא החליטה לחכות ואחרי רבע שעה מדדה שוב וזה היה בטווח היותר תקין. כרגע כבר יש לי תור לאקו ואני מתלבטת אם להגיד משהו לגבי הבדיקה במאמץ או להשאיר רגיל. האמת גם אין לי למי לפנות בנושא. אני לא יכולה לפנות לרופא משפחה כי הייתי כבר אצל 5 רופאי משפחה שונים (אין לי קבוע) וכולם לא האמינו לי וקיבלתי תשובות כמו ללכת לנטורפתיה (אין סיכוי שאפנה שוב). האם זה נכון להשאיר את ההפנייה כמו שהיא לאקו רגיל ולא אקו במאמץ? תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    הדפסה

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• הבהרה - לגבי השאלה

גל
    16/02/2020

חדוב לי לציין כי לגבי הקושי בנשימה בעלייה לא קורה כל הזמן, אבל כן הרבה פעמים. זה משהו שלא אופיני לי ואני רואה אנשים מבוגרים שגילם כפול משלי עושים זאת בלי מאמץ כלל, כך שברור לי שמשהו לא תקין.

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תשובה

פרופ' דוד רוט
    22/02/2020

אקו במנוחה נותן מידע על תפקוד לב ומסתמים. אקו מאמץ מוסיף מידע לגבי נוכחות או העדר הפרעה באספקת דם לשריר הלב. לכן אם יש צורך לברר סיבת כאבי חזה עדיף אקו במאמץ.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

שאלות ותשובות נוספות שעניינו את הגולשים שלנו