בריאות, רפואה
מאמרים | פורומים | קהילות | רופאים  
  חיפוש במאמרים  
הריון ולידהדיאטה, תזונהתרופות, ויטמיניםעיניים, משקפייםניתוחים פלסטייםרפואה משלימהקוסמטיקה, איפורעיצוב שיערפסיכולוגיהאורטופדיה
 
מין, יחסים, זוגיותכושר גופנירפואת שינייםרפואת ילדיםלב, כלי דםעזרה ראשונהמחלות, טיפוליםגיל הזהבחוק משפט, ביטוחמתכוני בריאות
 בריאות ראשי»פורומים»פורומים הריון, לידה, פוריות, IVF»פורום פוריות, פריון, הפריה חוץ גופית, IVF
הוסף למועדפים 
פורומים רפואיים
 

פורום פוריות, פריון, הפריה חוץ גופית, IVF

מנסים להכנס להריון ללא הצלחה? פורום פוריות עוסק בנושאי טיפולי פוריות הפריה חוץ גופית, פריון, בעיות פריון, פוריות, טיפולי הפריה, IVF, אוביטרל, הזרעה, בעית פוריות, טיפולי פוריות ועוד
מנהלי פורום פוריות, פריון, הפריה חוץ גופית, IVF:
פרופ' דוד בידר
לפרטים נוספים
פרופ' יעקב (ג'קי) אשכנזי
לפרטים נוספים
ד''ר רונית מכטינגר
לפרטים נוספים
 
הודעה לגולשים - הצטרפות מנהלים חדשים
 
עם הצטרפות שם פרופסור יעקב (ג'קי) אשכנזי ופרופסור שלמה משיח לניהול הפורום, ניתן לשאול שאלות גם בנושא בנק זרע, הזרעות ופוריות הגבר.
 
ani
23:08 22.11.14
ערב טוב, בת 33, אם ל 2 ילדים בריאים ב"ה, הריונות טבעיים, לידות קיסריות. לפני 3 שנים הריון 3 הסתיים בגרידה עקב מום, ולאחריה 5 חודשים עם שארית שיליה שהוסרה בהיסטרוסקופיה אבחנתית. מאז לא מצליחה להרות. צילום רחם תקין. פרופיל הורמונלי תקין ובדיקת זרע תקינה. עברנו 5 הזרעות, טיפול ivf אחד והחזרת מוקפאים אחת. אין יותר עוברים להחזרה. מבקשת לדעת, מה יכולה להיות הסיבה לאי פריון? האם ישנן בדיקות נוספות שמומלץ לבצע מעבר למה שציינתי? האם מומלץ לחזור על היסטרוסקופיה? האם בעקבות רחם מצולק יש קושי להרות? כל הנ"ל נעשה באופן פרטי מאחר וזה טיפולים לילד שלישי. טיפול ivf נוסף לא יכול להתקיים מסיבה כספית. לאיזה כיוון היית ממליץ לנו לפנות? האם לחזור להזרעות?! מרגישה מיואשת ואשמח לנקודת אור ממך... תודה רבה!
שבוע טוב, בת 33 נשואה שנתיים וחצי, לפני כשנה עברתי 2 הפלות..הפלה ראשונה ב-01/13 בשבוע 8 (הפסיק הדופק)לקחתי ציטטוטק. הפלה שנייה ב08/13 הריון חוץ ריחמי,נפל ממש בהתחלה. קיבלתי זריקה. במהלך השנה האחרונה עברתי צילום רחם והתברר לי כי יש לי חסימה בשחלה שמאלית כנראה בגלל החוץ ריחמי, ויש חשד לרחם מחציתי. עברתי 2 הזרעות ללא הצלחה..הזקיק הגדול תמיד היה בשמאל. השאלה שלי היא האם ללכת לטיפול הפריה חוץ רחמית כמו שהרופא המליץ או עדיף קודם לנסות לעבור צינתור חצוצרה. ראוי לציין כי אני ממש חוששת לעבור את ההפרייה כל העניין של השאיבה והחזרת העוברים גורם לי לחרדה..גם מההזרעה מאוד חששתי והיא כאבה לי.
אודה לתשובתך,
תודה שירה.
 
חסוי
10:56 22.11.14
אני שבוע 6+2 בע"ה ביום שני הולכת לבדוק דופק. אין לי תסמינים של הריון לא בחילוץ לא הקאות רק עייפות וכאבי בטן מידי פעם במיוחד בבוקר והבנתי שזה תקין בתחילת ההריון. האם בגלל שאין תחושות של הריון זה אוצר שיכול להיות שלא יראו דופק בשני חס וחלילה? תודה
 
חסוי
19:22 22.11.14
 
אורחת
11:28 22.11.14
אני ממש בתחילת הריון שבוע 4 הריון אחרי טיפולים
מתחילת השבוע מקוררת היו קצת כאבי גרון שחלפו וסינוסיטיס שהתחיל ביום חמישי ונרגע בינתיים אך אני מאןד מצוננת ומשתעלת ללא הפסקה עד כדי מחנק
ללא חום
האם השיעול או ההתקררות יכולים להזיק להריון?
 
ד''ר רונית מכטינגר  
18:54 22.11.14
במרבית המקרים אין לוירוסים הגורמים לשיעול או להצטננות השפעה על הריון. רצוי רק לשלול בבדיקות דם הדבקה בוירוס CMV שהוא נפוץ בקרב ילדים ויכול לגרום לתסמינים של התקררות.
אני מודאגת בגלל השיעול כיוון שכל שרירי הבטן כואבים לי כשאני משתעלת כולל השרירים בבטן התחתונה ממש! האם זה יכול לפגוע בהריון? וגם היו כמה פעמים שממש נחנקתי מהשיעול והיה לי קשה לנשום דקה או שניים האם החסרתי חמצן מהעובר? כאמור אני רק שבוע 4 וההריון מאוד יקר
 
ד''ר רונית מכטינגר  
19:01 22.11.14
בשלב זה עדיין אין עובר אלא שק הריון קטנטן. בדרך כלל אין חשש שפעילות מאומצת של השרירים בשלב זה בזמן שיעול תשפיע על תקינות ההריון.
השלישי במחזור? הרופאים אומרים שכן
 
פרופ' יעקב (ג'קי) אשכנזי  
21:17 21.11.14
בהחלט תקין -אין כל מקום לדאגה
 
רק
21:32 21.11.14
התחלתי לפני 14 יום גירוי עם גונל ולפני כן יומיים ארגולטרן.. 5 ימים אחרי הגירוי ההורמונים נמוכים et2 600 ונצפתה התעוררות של זקיקים .. אחרי 9 ימי זריקות נצפו זקיקים 6 בצד שמאל ו2 בצד ימין בגדלים 10-14 .. האסטדריול 4000, פרוגסטרון 1.7.. אחרי 11 ימי זריקות נצפו 9 בצד שמאל ועוד 4 בצד ימין .. האסטדריול 8000 והפרוגסטרון 3.11 .. והנחו אותי לקחת גם דקסטמתזון כדי שהפרוגסטורון ישאר נמוך.. אתמול אחרי 13 ימי זריקות האסטדריול 10000 והפרוגסטרון 3.6.. היום הנחו אותי לקחת דקפפטיל, אוביטרל ופרגניל.. שאיבה בראשון. האם זה נראה בסדר??.. יש לי כאבים בבטן התחתונה והיא נפוחה מאוד מאוד. שאלה נוספת , בסבב ראשון שאבו בין 9 בערך.. אבל בסבב השני והשלישי שאבו 5.. תמיד היו מוקפאים ועוברים יפים אך חא נקלטתי חוץ מכוני שהיה לי בטיפול האחרון שבו החזירו 3 עוברים.. איך זה יכול להיות שפתאום אני מגיבה ככה?? יכול להיות שהשחלות חזרו לעצמן.. או שזה טעות?
 
ד''ר רונית מכטינגר  
21:40 21.11.14
התגובה יכולה להשתנות מממחזור למחזור וכמובן עם שינוי בפרוטוקולים. רמת פרוגסטרון מעט מוגברת מופיעה גם במקרה שיש הרבה זקיקים. לגבי התחושות שאת מתארת של כאבי הבטן, ולאור ערכי אסטרוגן של 10,000 כדאי שתיבדקי.
אני אמורה עכשיו להזריק דקפפטיל, אוביטרל ופרגניל.. להיבדק לפני?
 
ד''ר רונית מכטינגר  
19:00 22.11.14
מאמינה שהתשובה כבר לא עדכנית...
 
אלה
14:10 21.11.14
שלום

1.הבנתי שזה בסדר שפרוגסטרון יורד במהלך ההיריון - אבל מה הסיבה שהוא יורד?

2. יש לי מיומה שבחלק מהא. סאונדים כתוב שהיא סבסרוטית ודווקא בבדיקה של מומחה מיומות הוא כתב "תוך דופנית". האם בתחילת היריון מיומה לא יכולה לפגוע בזרימת הדם או ברירית?
המיומה היתה 6 סמ לפני ההיריון והטכנאית אמרה שעכשיו היא 7-7.5 סמ ואני רק בשבוע חמישי.

אני לא מוטרדת מהגודל - רק מהאם צריך תמיכת פרוגסטרון או משהו כדי שזה לא ימנע מהעובר משאבים ברחם?
 
ד''ר רונית מכטינגר  
21:44 21.11.14
אלה שלום רב,
החל משבוע 8 השליה מייצרת את הפרוגסטרון. הפרוגסטרון המיוצר ע"י הגוף יכול להתבטא בבדיקות המעבדה ברמה שונה מהפרוגסטרון שנשים נוטלות כתוסף לתמיכה. החשיבות המקסימלית היא לפעילות הביולוגית של ההורמון.
מיומה יכולה לגדול במהלך ההריון כתוצאה מההורמונים המופרשים. במידה והיא אינה חודרת לחלל הרחם (סב מוקוזלית) היא אינה אמורה לפגוע בזרימת הדם או ברירית.
 
אלה
01:00 22.11.14
שלום ד"ר
תודה על ההסבר, רק שלא הבנתי למה יש תנודתיות בפרוגסטרון ואני בשבוע חמש פלוס. הוא ירד במהלך שבוע מ125 ל-90 בערך.

השאלה אם נוכחות שנ שקי הריון ומיומה שגדלה יחסית הרבה בחודש - לא דורשת תמיכה גם אם הפרוגסטרון תקין שהרי בכל זאת יש מגמת ירידה.

בקיצור - לא הבנתי למה יש תנודתיות? והאם ירידה משמעותית לא מחייבת תמיכה?

שנית, לגבי המיומה - מאחר ולא ברור מזה סוג המיומה שיש לי לאור האבחנות הסותרות בא. סאונדים, אני שואלת האם לא בודקים אם היא מפריעה לעובר ברמת זרימת הדם או םגיעה חלילה ברירית או בצורך ביורת פרוגסטרון כי הוא מזין גם אותה שלא כמו ברחם רגיל?

תודה
 
ד''ר רונית מכטינגר  
18:53 22.11.14
רמת פרוגסטרון של 90 עדיין נחשבת גבוהה ותקינה. באופן רגיל, אנחנו לא נוהגים לעקוב אחרי רמת הפרוגסטרון בשבועות אלה. ברגע שכבר הושג ההריון, אין אפשרות להעריך האם המיומה מפריעה לעובר. היות ולפי הנתונים ששלחת ההתלבטות היתה בין שרירן סב סרוטי (בולט החוצה מהרחם) לבין שרירן תוך דפני, סביר להניח כי ההשפעה על העוברים ועל ההריון קטנה. הדיווחים העיקריים לגבי מיומות המפריעות להריון הן על מיומות הבולטות לחלל הרחם. בשנים האחרונות היו מעט פרסומים לגבי ההשפעה של שרירנים תוך דפניים על הריון, אך עדיין הנתונים שנויים במחלוקת. בשלב הזה לא ניתן לבדוק את זרימת הדם המגיעה לעובר.
 
mikey
22:34 21.11.14
שלום
רציתי לדעת עד איזה יום ניתן להתחיל פרוטוקול קצר?
האם ניתן להתחיל גם ביום הרביעי?

תודה
 
פרופ' דוד בידר  
09:15 22.11.14
אפשר
שאלה לרופאים היקרים,
מה הסיכוי להריון עם ילוד חי בגיל 42-44
האם בטיפולים הרבים שאתם מבצעים אתם יכולים להצביע על אחוז המטופלות בגיל הזה שזכו ללדת?

אני בת 43 בעוד חודש מטופלת כמעט שנתיים הושגו 2 הריונות מתשעה טיפולי ivf
אך בשבוע 10 לא היה דופק.
האם זה מעודד שהיה הריון? או דווקא לא? האם יש סיכוי שפתאום תגיע ביצית איכותית?
האם אני סובלת לשווא ומבזבזת זמן וכסף?
 
ד''ר רונית מכטינגר  
22:31 20.11.14
הסיכוי ללידת חי משתנה עם גיל המטופלת וכמובן תלוי ברזרבה השחלתית ובסיבה לאי הפוריות.
אני מצרפת לך קישור למאמר שפרסמנו בנושא לפני מספר שנים (הנתונים מתל השומר):
Reprod Biomed Online. 2009 Oct;19(4):599-603.
Assisted reproduction in women over 40 years of age: how old is too old?
Hourvitz A1, Machtinger R, Maman E, Baum M, Dor J, Levron J.
Author information
Abstract
Women's fertility progressively declines with advanced age due to depletion of the ovarian follicular reserve and poorer oocyte quality. However, many women of advanced age are eager to conceive from their own ova. The aim of the present study was to evaluate the outcome of IVF cycles among older patients. All IVF retrievals performed in the unit in patients >or=42 years old between 1998 and 2006 were retrospectively analysed. Data were compared with patients <35 years old treated in the unit during the same time period. A total of 843 IVF retrievals in 459 patients >or=42 years old were assessed. Clinical pregnancy rates per cycle were 7.7%, 5.4% and 1.9% for 42, 43 and 44 years old, respectively. Only one IVF cycle in patients aged 44 years resulted in delivery. None of the 54 cycles performed in women of 45 years or older resulted in a pregnancy. A marked decline in clinical pregnancy and delivery rates, accompanied by an increase in spontaneous abortion rates, was found in patients >or=42 years old. In view of these results and as the option of egg donation is a promising alternative with delivery rates close to 50%, it appears that IVF treatment should be limited to patients not older than 43 years old with adequate ovarian response
קראתי את המחקר.
אך מעניין אותי לשאול אותך כרופאה בישראל כמה בנות 40+ נקלטו למשל אצלך להריון ? האם זה נדיר שמטופלת שלך בגילאים האלה נקלטת ויולדת מביצית שלה?

אשמח אם תוכלי להתייחס גם למצבי שנקלטתי פעמיים בשנה האחרונה אך זה לא החזיק האם זה מעודד הכניסה להריון או שזה לא ממש משנה אם היו הפלות.
אני בפרשת דרכים אחרי טיפול נוסף שכשל וממש מתלבטת. לא רוצה לרוץ לתרומת ביצית כל עוד אני מייצרת ביציות ועוברים וקליטה להריון בתקווה שבפעם הבאה זה יקלט ויחזיק.
האם אני מתבדה?
תודה רבה על המענה
 
ד''ר רונית מכטינגר  
22:47 20.11.14
יש לי לא מעט הריונות בנשים מעל גיל 40. כמובן שלא ניתן להשוות גיל 40 לגיל 44 בו הסיכוי נמוך יותר. העובדה שהרית פעמיים לאחרונה בהחלט מעודדת מאוד. חשוב כמובן לראות את התמונה המלאה והתגובה השחלתית שלך. בהצלחה!
 
פרופ' דוד בידר  
08:35 21.11.14
לאור הסיפור שלך והטיפולים הרבים שעברת אני חושב שאת מבזבזת זמן וכסף על טיפולי הפריה.
מציע לך להגביל את הטיפול לעוד פעם- פעמיים.
אז אם אני מבזבזת זמן וכסף לדעתך
מדוע לנסות עוד פעם פעמיים לדעתך יש איזה סיכוי?
דרך אגב לטיפולים הגעתי מלכתחילה בגלל בעיית זרע
עשינו ניתוח טסה לבן זוגי.
תודה ושבת שלום
 
פרופ' דוד בידר  
09:14 22.11.14
האמת שאם הייתי אומר לך לא לעשות יותר טיפולים הייתי רופא לא נחמד לכן אמרתי זאת בצורה עדינה.
אבל באמת אני חושב שאת לא צריכה יותר טיפולי הפריה.
 
חן
12:21 21.11.14
שלום, שבוע בדיוק לאחר החזרת בלסטוציט אחד קפוא. לוקחת קרינון בלבד (ללא תרופות אחרות גם טרם ההחזרה). היום בבדיקת דם (לראשונה מזה המון שנים ואינספור החזרות, שלא הצלחתי להתאפק עד ל10-12 יום) נמצאה בטא 18.4 IU/L. אפשר לסמוך עת התוצאה?? תודה
 
פרופ' יעקב (ג'קי) אשכנזי  
21:30 21.11.14
בהחלט ניתן לסמוך על התוצאה בתנאי שלא לקחת זריקת אוביטרל,בכל מקרה יש לחזור על הבדיקה בעוד יומיים ואם תהיה הכפלה אז יש סיכוי טוב שהתרחשה השתרשות תקינה
 
מנסה
23:11 19.11.14
האם יש סיכוי שהזקיק בגודל 16 מ"מ יתפתח ויבייץ
בבדיקת דם: E2-760 P-1.5

באותו היום נאמר לי להזריק אוביטרל.

האם יש סיכוי שיתפתח הריון מנתונים אלו?
 
פרופ' יעקב (ג'קי) אשכנזי  
21:27 21.11.14
בהחלט ישנו סיכוי,אם כי הייתי ממתין לפחות עוד יום אחד לפני מתן האוביטרל
 
שירה27
21:16 19.11.14
שלום וברכה, אני בת 26 מנסה להרות מזה כשנתים פלוס ללא הצלחה, אני שומרת נידה והרופא רוצה לבדוק אם אני מפספסת את הביוץ, לכן עשיתי בדיקת דם להורמונים ביום ה13 למחזור (יום הטבילה במקווה) והתוצאות להלן: אסטרדיול 432, Lh 11.2, ופרוגסטרון 11 . רציתי לשאול מה זה אומר? האם אני כבר אחרי ביוץ? תודה רבה!
 
פרופ' יעקב (ג'קי) אשכנזי  
11:51 20.11.14
את מצויה בשלב שהוא אחרי הביוץ
 
שירה27
14:03 20.11.14
לפי התוצאות אני הרבה אחרי הביוץ או מעט? ואיך יכול להיות שבמחזור סדיר (כל 27..28..יום) הביוץ הוא לפני היום ה13??
 
פרופ' יעקב (ג'קי) אשכנזי  
21:27 21.11.14
הערכתי היא שבמקרה הנדון מדובר ביומיים שלושה לאחר הביוץ
הרופא ממליצה על החזרת שני עוברים ..
האם הסיכוי שננים יקלטו בגוף בהתחשב בזה שאני בת 29 והכל אצלי תקין החזרה ראשונה הייתה תקינה ,

מה אנו צריכים לעשות להחזיר 1 או שניים ??

מה הסיכוי והסיכון פה ?
 
פרופ' יעקב (ג'קי) אשכנזי  
11:41 20.11.14
הייתי שוקל להחזיר שני עוברים לאחר הפשרה ,מאחר והסיכוי של עובר קפוא להשתרש הינו נמוך ביחס לעובר טרי
 
מאיה
11:51 20.11.14
 
פרופ' יעקב (ג'קי) אשכנזי  
21:25 21.11.14
הסיכוי הינו נמוך במיוחד שגם הסיכוי להרות עם עוברים מוקפאים הוא נמוך יותר
 
נעמי
10:14 21.11.14
כאשר אומרים שהעוברים לא איכותיים, כיצד ניתן לדעת האם זה בגלל איכות ירודה של הביצית או של הזרע?
 
פרופ' יעקב (ג'קי) אשכנזי  
21:24 21.11.14
הביציות הנשאבות ומועברות למעבדה נבדקות ואיכותן מסווגת ולכן קיים מידע לגבי איכותן,כאמור יש מדדים גם לגבי הזרע שעלולים להשפיע לרעה על איכות העובר המקבלת ,בד"כ הביטוי של הגורם הזכרי מבחיה גנטית בא לידי ביטוי בשלבים מתקדמים של התפתחות העובר מעבר ליום 3 ךקראץ שךב הבלסטוציסט
 
אני
10:46 21.11.14
האם חמישה ימים אחרי החזרה אמור כבר להיות גודש בשדיים במיטה והייתה השתרשות?? אני לא מרגישה כלום חוץ מכאבי מחזור מדי פעם :(

תודה לכם ושבת שלום
 
פרופ' יעקב (ג'קי) אשכנזי  
21:21 21.11.14
לא חייבת להיות הרגשה ספיציפית,ובכלל אין לסמוך על תסמינים קליניים כמדד להיריון או לא
 
אנונימית
22:21 20.11.14
שלום רב,

יום לאחר החזרה ניקיתי את צואת החתול שלי (עשה על הרצפה..).
אציין כי זהו חתול מחוסן ומצוי ברשותי מספר שנים, וכמובן שקרה בעבר שניקיתי את הצואה מהארגז.
כעבור מספר שניות נלחצתי ולבשתי כפפות חד פעמיות.
האם זה מסוכן?

תודה לכם על הפורום המצוין!
 
ד''ר רונית מכטינגר  
22:25 20.11.14
הסיכון קטן אך ליתר ביטחון כדאי לבצע בדיקת דם לטוקסופלסמה אם את בהריון.
האם עלול, חלילה, לפגוע בהשרשה?

תודה
 
פרופ' יעקב (ג'קי) אשכנזי  
21:20 21.11.14
רק אם את מצויב בהדבקה פעילה ורמת הנוגדן שטוקסופלסמוזיס IGM עלתה במהלך התקופה המדוברת
Tsh 2.05
E2 187
טסטוסטרון 2.2
Lh 17.8
fsh 6
פרולקטין 373

הבדיקה נעשתה ביום השלישי למחזור בכללית
 
פרופ' יעקב (ג'קי) אשכנזי  
21:18 21.11.14
ישנו היפוך יחס בין הורמון ה-LH וה-FSH -מצב המתאים לשחלה פוליציסטית,שאר הבדיקות תקינות
יום לאחר החזרה ניקיתי את צואת החתול שלי (עשה על הרצפה..).
אציין כי זהו חתול מחוסן ומצוי ברשותי מספר שנים, וכמובן שקרה בעבר שניקיתי את הצואה מהארגז.
כעבור מספר שניות נלחצתי ולבשתי כפפות חד פעמיות.
האם זה מסוכן?
האם עלול לפגוע בהשרשה?


תודה רבה
 
פרופ' יעקב (ג'קי) אשכנזי  
21:17 21.11.14
צואת חתולים בהחלט יכולה להיות מסוכנת להידבקות בטוקסופלסמוזיס,ישלהניח שבמקרה הנדון החתול מבוית ואינו חשוף לסביבה מחוץ לביית לכן הסכנה שנדבק קטנה במיוחד שהוא גם מחוסן
 
אני
18:05 21.11.14
שלום,

כמה בטא יש בפרגניל 5,000?
תוך כמה זמן זה יוצא?
כמה בטא זה מוסיף נאמר 36 שעות אחרי הזרקה?
אם זה משנה אני שוקלת 80 קילו.
 
פרופ' יעקב (ג'קי) אשכנזי  
21:15 21.11.14
5000 יחידות הביטוי בדם כעבור 36 שעות של הורמון הביטה לאחר זריקת הפריגניל עשוי להיות מעל 300 ,והעלמותו מהדם מצריכה מעל שבוע
שלום
ברקע אנדומטריומה בשחלה שמאל בגודל 3 ס"מ
באוקטובר 2011 נקלטתי טבעי להריון כימי
ספטמבר 2013 התחלנו הזרעות, 2 טבעי ו3 עם הורמונים, בהזרעה השלישית עם מנופור נקלטתי להריון שהסתיים בשבוע 9 בגלל דופק שהפסיק
ביולי 2014 נקלטתי להריון טבעי שהסתיים כהריון כימי
באוגוסט 2014 התחלתי טיפול הפריה עם פרוטוקול ארוך שהסתיים עם הריון כימי, בטא הייתה 601 ושבוע אחרי לא היה שק ובטא ירדה ל12
עברתי בדיקות קרישיות, והתברר שצריך קלסקן, כי אחת הבדיקות לא תקינה וגורמת להפלות חוזרות, החודש ניסיתי טבעי עם קלסקן שלא הצליח לצערי ועכשיו אני חוזרת להפריות
בנוסף לקח לדקפפטיל 11 שבועות לצאת מהגוף, 3 שבועות אחרי ההריון הכימי הוא רק יצא מהגוף

רציתי לשאול האם ניתן במקרה של אנדו לעשות פרוטוקול קצר ולא רק ארוך

זה מה שהיה בפרוטוקול הקודם שעשיתי
עשיתי פרוטוקול ארוך עם דקא 3.75 ומנוגון 3 אמפולות ואחרי 4 ימים העלו ל4 אמפולות
הזרקתי במשך 12 ימים ולפני השאיבה היו 5 זקיקים ובשאיבה נשאבו 10 זקיקים
יום אחרי השאיבה הופרו 3 ו3 ימים אחרי, ביום שהייתה אמורה להיות החזרה הרופא התקשר ואמר שהופרו סה"כ 7 עוברים והם לא יודעים איזה להחזיר כי כולם אותו דבר וחיכינו עוד יומיים, ליום ה5 אחרי השאיבה להחזיר בלסוציסט,
באתי ביום ה5 והחזירו 2 בלסוציסטים יפים
ולמחרת כבר כל ה5 הנותרים לא שרדו
שבאתי להתחיל טיפול חדש הרופא אמר שהעוברים שלי ביום השני כבר התחלקו ל8 תאים במקום ל4 כמו שרגיל והם לא ידעו איך לאכול את זה ובגלל זה חיכו והחזירו לי בלסוציסטים

רציתי לשאול האם ניתן במקרה של אנדו לעשות פרוטוקול קצר ולא רק ארוך?
מה היית ממליץ לטיפול הקרוב בעקבות התוצאות של הפרוטוקול הקודם?
והאם ניתן לעשות פרוטוקול ארוך עם דקא יומי ולא דקא 3.75?

תודה
 
פרופ' יעקב (ג'קי) אשכנזי  
21:12 21.11.14
ניתן במקרה של אנדומטריוזיס לבצע גם פרוטוקול קצר וגם ארוך עם דקפפטיל יומי.
חזקה על הרופא שלך שלאור הנסיון שהצטבר בטיפולים שעברת עד כה אולי ישקול לבצע לך החזרה כפולה של עוברים ביום 3 +עובר בלסטציסט
ביום החזרה היה לי שלשול (אכלתי משהו לא טוב..)
האם זה יכול לפגוע בתהליך? לפגוע בהשרשה? האם גורם לכיווצי רחם?
 
פרופ' יעקב (ג'קי) אשכנזי  
21:09 21.11.14
הסיכוי שלשלשול תהיה השפעה מכרעת על סיכויי ההשתרשות שלך הינה קטנה
+ הוספת הודעה
   1  2  3  4  5  6  7  8  9  ...  2019  
 חיפוש בפורום זה
המידע באתר אינו מהווה תחליף להתייעצות עם גורם מקצועי והינו בהתאם לתנאי השימוש
מנהלהודעה מקוריתתגובהללא תוכןהודעה חדשההודעה עם תמונההודעה עם וידאו
תגיות
טיפולי הפריה   IVF   הפריה חוץ גופית   טיפולי פוריות   פריון
RSS RSS פורום פוריות, פריון, הפריה חוץ גופית, IVF