להתאהב מחדש: כיצד להחיות את הזוגיות?

שגרה יכולה לכבות את התשוקה ואפילו להרוג את מערכת היחסים. שינויים קלים בשגרת היומיום יכולים להצית את הלהבה מחדש
 מערכת BeOK
מאת מערכת BeOK
| 16/11/2017 |
צפיות: 2,939
דירוג: 3.5 מתוך 6 הצבעות
התקבלו 6 דירוגים בציון ממוצע 3.5 מתוך 5
כל מערכת יחסים מגיעה לנקודה שבה התשוקה דועכת ועיקר הזוגיות מבוסס על חברות. אמנם חברות טובה ושיתוף פעולה הוא הדבר החשוב ביותר כדי לשמור על זוגיותך ממושכת, אך ליחסים האינטימיים יש חשיבות רבה והמעבר מזוג לוהט לשותפים לדירה יכול להיות מדרון חלקלק שגורם לתסכול שהמחיר שלו עלול להיות סיומה של מערכת היחסים.

הליך זה הוא טבעי, תשוקה היא דבר חולף, אם תופסים את זה בזמן אפשר להחיות מחדש את מערכת היחסים, אך רוב האנשים נוטים להיות פאסיביים ולהימנע מהתמודדות עם הבעיות. פסיכולוגים ויועצי זוגיות טוענים כי התאהבות ואי-התאהבות הן פעולות מכוונות, זאת אומרת שבעזרת מאמץ מכוון אפשר להצית מחדש את הלהבה ולהתאהב שוב בבן הזוג.

רוצים להחיות את הזוגיות? שתפו את המומחים:
פורום סקס ויחסים
פורום יחסים, זוגיות ונישואין
פורום אימון ויעוץ לזוגיות ודייטינג
פורום פסיכותרפיה
פורום התמודדות עם לחץ, פרידה, בגידה, פיטורין

פעילויות נפרדות לביסוס העצמאות במערכת היחסים

פעמים רבות אנשים מרגישים שאם מערכת היחסים נשחקה, אזי הם התרחקו מבן הזוג ואם אינם משדרים על אותו התדר. אך האמת היא שברוב המקרים הבעיה היא שבני הזוג קרובים מדי ואין ביניהם מספיק מרחק. ההתרגשות והפרפרים בבטן שמרגישים בשלבי ההתאהבות נובעים ממקום של סקרנות ומההתלהבות להכיר מישהו חדש ולחוות משהו מרגש ושונה. כאשר הזוגיות חזקה ומבוססת מגיע האתגר האמיתי, להפוך לאנשים עצמאיים ונפרדים. דווקא פעילות נפרדת של כל אחד מבני הזוג יכולה לחזק את מערכת היחסים, טיפוח תחביב נפרד, כמו קורס נגרות, קורס בישול או ריקודי עם מאפשר לכל אחד מבני הזוג להקדיש זמן לעצמו ולתחביבים שלו מחד גיסא, ומאידך גיסא מאפשר לבן הזוג השני להכיר מחדש את בן הזוג ולגלות צד חדש שלו.

הזדמנות נוספת לחיזוק מערכת היחסים ולבסס את האינדיבידואליות של כל אחד מבני הזוג היא להסכים שלא להסכים. אף על פי שאולי זה נראה סותר, חוסר הסכמה מזכיר שמדובר בשני אנשים נפרדים, עם מחשבות שונות ועם רצונות עצמאיים. התהליך מסייע לבני הזוג לחשוב כיחידה אחת על נושא מסוים, אך בהקשבה ובהתחשבות. כאשר כל אחד יודע להגדיר לעצמו מי הוא ומה רצונותיו, כך אפשר לגלות דרכים חדשות לתקשר עם בן הזוג.

להקשיב לבן הזוג ולהכיר אותו מחדש

בחברה שבה אנו חיים העבודה אינה נגמרת כשעוזבים את המשרד והרבה פעמים בזמן ארוחת הערב או צפייה משותפת בטלוויזיה בודקים מיילים, קובעים פגישות ועושים שיחות טלפון הקשורות לעבודה. נוסף על כך שעבודה לאחר שעות העבודה מזיקה לבריאות הנפשית, היא מזיקה גם למערכת היחסים. יש לקבוע קו ברור ולהפריד בין העבודה לבין החיים הפרטיים, לכן גם דיבור על העבודה צריך להיות מוגבל, מותר להתלונן לבן הזוג על אירועים שקרו בעבודה ועל הבוס המעצבן, אבל אי אפשר שנושא זה יהיה עיקר השיחה. בזמן המשותף כדאי להתמקד בנושאים משותפים שכוללים את שני הצדדים.

אחת הדרכים היעילות ביותר להתאהב מחדש בבן הזוג הוא פשוט להקשיב לו. זה לא פשוט כמו שזה נשמע, כדי להקשיב באמת יש ללמוד לשתוק ולשנות את דפוסי השיחה הרגילים, כאשר אחד מבני הזוג מדבר, השני רק מקשיב, ורק כשהוא מפסיק אפשר להשיב לדבריו. תרגול שיחה כזו יכול להיות משונה בהתחלה, אך הוא מקנה שיחה ברמה גבוהה יותר, שבה העיסוק היא לא במשפט הבא שאומרים או כיצד להיכנס לשיחה, אלא להקשיב במלוא תשומת הלב למילים של בן הזוג, ללמוד אותו מחדש, להכיר אותו לעומק ופשוט להתמסר לרגשות.

תשומת לב לדברים הקטנים

עם שגרת היומיום יש נטייה לקחת את בן הזוג כמובן מאליו ולא לשים לב לפרטים הקטנים. מערכת היחסים נראית אחרת לגמרי כאשר מתמקדים באמת בבן הזוג, מחמיאים לו על איך שהוא נראה באותו היום, עושים בשבילו מחוות קטנות במהלך היום ומביעים כלפיו הערכה. כך בן הזוג מרגיש ששמים אליו לב, שמחמיאים לו וזה גורם לו להיות נחשק יותר.

חופשה היא הדרך הטובה ביותר להתקרב לבן הזוג ולהצית מחדש את התשוקה. המרחק מהמשפחה, מהעבודה ומלחצי היום יום מאפשר שחרור והפוגה מהדאגות וכך אפשר להיות פתוחים לחוויות חדשות עם בן הזוג ולעורר את הרומנטיקה. החופשה אינה צריכים להיות קרוז לקריביים, אפילו לילה בחוף היום או סוף שבוע בצפון יכולים לעשות את העבודה, העיקר הוא שהסביבה תהייה ניטרלית ונטולת לחצים.

אולי תרצו לקרוא גם:
מהם השלבים של כל קשר זוגי?
כיצד יוצרים אינטימיות?
ככה לא רבים: למה אסור להגיד לבן הזוג ''להתגבר על זה''?
כיצד יודעים שזו אהבה?
כיצד להתמודד עם האקס של בן הזוג?

דרך נוספת לחזק את מערכת היחסים ולהשיב את האינטימיות ואת התשוקה היא לקבוע יום יציאה קבוע – ללא ילדים וללא חברים, ערב אחד שמוקדש אך ורק להנאה זוגית. התדירות יכולה להיות פעם בשבוע או פעם בחודש, העיקר שזו תהיה יציאה קבועה וידועה מראש. דרך נוספת לרענן את היציאות הללו היא שבכל פעם רק אחד מבני הזוג מתכנן את היציאה, כך לשני תהיה הפתעה ומתעוררת התרגשות לקראת הפגישה וכל אחד מבני הזוג מקדיש מחשבה רבה לתכנון היציאה הבאה.

דרג עד כמה מאמר זה עזר לך

עזר מאד

עזר

טוב

עזר קצת

לא עזר


* המידע המופיע כאן אינו מהווה המלצה לנקיטת הליך רפואי כזה או אחר. כל המסתמך על המידע המוצג עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה בכפוף לתנאי השימוש באתר