פורום ניתוחי עיניים, ניתוחי עפעפיים - יש לך שאלה?

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• שלום רב
    הגר
    05/03/2012

אני בת 29, בריאה בדרך כלל. יש לי עפעפיים מעט נמוכות, שמקנות לי מראה מעט עייף ורדום. האם קופות החולים משתתפות בניתוחי הרמת עפעפיים? יש לי ביטוח משלים
    תודה
    תמר

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה
    שלום רב

הוספת תגובה

תמונה

• שלום רב - תגובה

פרופ. אריה נמט
    05/03/2012

דנה שלום,
    קופות החולים וחברות הביטוח משתתפות רק במקרים בהם ישנה אינדיקציה רפואית לבצע ניתוח צניחת עפעפים. אינדיקציה זו שונה בין הגורמים השונים, אך ככלל מדובר על מצב בו ישנה חסימה ממשית של ציר הראיה.
    לצורך הערכה יש צורך לפנות למומחה אוקולופלסטיקה בקופה/ חברת הביטוח שם את מבוטחת.

בברכה,
    ד"ר אריה נמט

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ניתוח להסרת משקפיים
    מיטל
    19/02/2012

שלום
    תוכלו להגיד בבקשה מהם הסיכונים העיקריים בניתוח שכזה?

המון תודה

לקביעת תור
    סגירה
    ניתוח להסרת משקפיים

הוספת תגובה

תמונה

• ניתוח להסרת משקפיים - תגובה

פרופ' גיא בן סימון
    26/02/2012

מיטל שלום רב

ראשית יש לבצע בדיקת התאמה לניתוח הסרת משקפיים הכולל בדיקת עיניים מלאה, עובי קרנית, ומיפוי הקרנית

הניתוח היום יחסית מאוד בטוח, אך כמו בכל פעולה כירורגית עלולים להיות סיבוכים כמו יובש קל בעיניים, סנוור / ראית הילה סביב אורות בלילה, חזרה של הפרעת התשבורת. עם זאת מרבית המטופלים מאוד מרוצים מהניתוח - להערכתי למעלה מ 95%

עליך להיוועץ ברופא אשר מבצע את הניתוחים הללו על מנת לקבל מספרים מדוייקים של הצלחות וסיבוכים, וכמובן לדבר עם מטופלים אשר עברו את הפעולה

בהצלחה!
    דר' בן סימון גיא

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• הסרת קסנתלסמה
    אני
    09/02/2012

שלום, אני בת 43 ויש לי 2 קסנטילסמות צמודות בעפעף שמאל - רציתי לברר כיצד והיכן ניתן להסירן, מאוד מפריע לי אסתטית - ב"מכבי" לא קיימת השתתפות הקופה,
    תודה לתשובה מהירה

לקביעת תור
    סגירה
    הסרת קסנתלסמה

הוספת תגובה

תמונה

• הסרת קסנתלסמה - תגובה

פרופ. אריה נמט
    09/02/2012

שלום רב,

קסנטלזמה ניתן להסיר באופן כירורגי וניתן לטפל בהסרה כימית (פילינג) או בלייזר. במידה וניתן- רצוי להסיר זאת כירורגית. הניתוח פשוט (במידה ומדובר על העפעפים העליונים) ומומלץ להסיר ע"י מומחה לעפעפים (אוקולופלסטיקאי).

בברכה,
    ד"ר אריה נמט

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עפעף מקפץ
    שואלת
    31/01/2012

למה העפעפיים קופצים לפעמים, והאם זו בעיה כרונית?

לקביעת תור
    סגירה
    עפעף מקפץ

הוספת תגובה

תמונה

• עפעף מקפץ - תגובה

פרופ' גיא בן סימון
    01/02/2012

עפעפיים מרצדים או בעלי כיווץ לא רצוני הינה תופעה שכיחה אשר לרוב חולף באופן עצמוני. באם הדבר מפריע בתפקוד ניתן לבצע זריקות בוטוקס

בברכה,

דר׳ בן סימון גיא

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ניתוח לאחר בוטוקס
    שון
    23/01/2012

שלום רב!
    ברצוני לדעת האם זה בסדר לעשות ניתוח להרמת עפעפים (חיזוק שיריר העפעפים), לאחר שהזרקתי בוטוקס לישור קמטים בצידי העיניים,(והזרקה נוספת מעל הגבה, ובין הגבות)
    אני כבר מוזמנת לעשות ניתוח להרמת עפעפים עליונות, ולפני שבועיים הוזריק לי הבוטוקס , וברצוני לדעת האם זה מהווה בעיה לניתוח כשלעצמו, מודה מראש אל תשובתכם המקצועית

לקביעת תור
    סגירה
    ניתוח לאחר בוטוקס

הוספת תגובה

תמונה

• ניתוח לאחר בוטוקס - תגובה

פרופ. אריה נמט
    24/01/2012

שון שלום,

לא רצוי לבצע ניתוח המשפיע על מנח העפעפים פחות מ 3 חודשים לאחר הזרקת בוטוקס באיזור המשפיע על גובה העפעפים.
    יש לצורך כמובן לשוחח על כך עם המנתח.

בברכה,
    ד"ר אריה נמט

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שחור קבוע מתחת לעיניים
    חני
    22/01/2012

שלום
    מה ניתן לעשות במצב בו יש שחור קבוע מתחת לעיניים באופן טבעי אצל בחורה בגיל 30 למעט איפור?

תודה

לקביעת תור
    סגירה
    שחור קבוע מתחת לעיניים

הוספת תגובה

תמונה

• שחור קבוע מתחת לעיניים - תגובה

פרופ. אריה נמט
    22/01/2012

חני שלום,

ראשית, יש תפקיד משמעותי לגנטיקה במקרה של כתמים שחורים מתחת לעיניים, בייחוד אצל בעלי עור בגוון כהה. בזמן עייפות, חוסר נוזלים או מחלה, עלולה ההתכהות להחמיר, כנראה בשל השינויים בזרימת הדם הגורמים לעור מתחת לעיניים להיראות חיוור ולורידים להתבלט. גם הצטננות, סינוסיטיס, הריון ואף מחזור חודשי עשויים לגרום לעור להיראות חיוור יותר ולורידים להתבלט, כך שנוצר האפקט השחור.
    אצל חלק מהסובלים מהתופעה, הגוון השחור מתחת לעיניים הוא תוצאה של מבנה העצם: עיניים שקועות יוצרות הצללה תחתן, ואצל בעלי גוון עור בהיר ההצללה הזו בולטת יותר ונראית כעיגולים שחורים. סיבות אחרות הגורמות לאפקט שחור הינן עייפות, הצטננות, סינוסיטיס, הריון ואף מחזור חודשי שעשויים לגרום לעור להיראות שחור יותר בשל חיוורון ובלט ורידים,
    סיבות אחרות לתופעה הינן: יתר פיגמנטציה ,חשיפה מוגזמת לשמש ללא הגנה מתחת לעיניים, תזונה לקויה המביאה למחסור בויטמינים ומינרלים ומיעוט בשתייה המשפיעה על לחות העור
    הפתרון לכתמים אינו כה קל. למעשה, אין פתרון ניתוחי לנושא, ומגוון הטיפולים המוצע מעיד על כך שאף אחד לא ממש יעיל.
    אפשר להשיג שיפור חלקי באמצעות שימוש ממושך בתכשירים קוסמטים . כמו כן יש להימנע מחשיפה לשמש ולמרוח מסנני קרינה.
    לסיכום, הפתרונות המוצעים הינם:
    מניעה:
    שינה טובה
    המנעות מחשיפה לשמש
    טיפול:
    תכשירים מקומיים: הידרוקינון (חומר הבהרה שניתן עם מרשם רופא)
    קרמים העשירים בלחות, עשויים להפחית את בלט הורידים ולהגביר את פעילות הפיברובלסטים בשכבת העור. כל זה עשוי לתת לעור מראה אחיד יותר ומוצק יותר.
    תזונה נכונה: מחסור בויטמינים ובמיוחד אלה מסוג A, K, C ו- E עשויים לתרום להידלדלות שכבת העור מתחת לעיניים, ולהבלטת העיגולים השחורים.

בברכה,

ד''ר אריה נמט

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שעורה
    יהושפט
    12/01/2012

יש לי שעורה שחוזרת כל חודש בערך לעין..
    הייתי אצל רופא עיניים והוא אמר שזה כתוצאה מאלרגיה.
    עוד לא הצלחתי לפענח אלרגיה ממה זה.

האם יש צורך בטיפול יותר אינטיסיבי לעין?

לקביעת תור
    סגירה
    שעורה

הוספת תגובה

תמונה

• שעורה - תגובה

פרופ. אריה נמט
    13/01/2012

שלום רב,
    במקרים מסוג זה רצוי לפנות למומחה לאוקולופלסטיקה. פעמים רבות יש דלקות כרוניות של העפעפים, ואז יש צורך במתן טיפול אנטיביוטי דרך הפה של דוקסילין או תכשירים אחרים שעשויים למנוע את השנויות השעורות.

בברכה,
    ד"ר אריה נמט

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עפעפיים
    רונה
    28/12/2011

שלום!
    עברתי לפני חדשיים ניתוח קטרקט בעין אחת. במשך החודש הראשון כל עוד השתמשתי בטיפות מקסיטרול העין היתה תקינה לחלוטין. יומיים אחר סיום הטיפות התעוררתי עם עפעף עליון נפוח מעט וקמוט (לא אדום) העין עצמה בשעות הבוקר אדומה ובמשך היום "מתייצבת". הרופא המנתח טוען ליובש בלבד, אולם טיפות נגד היובש לא מטפלות בעפעף. האם ייתכן לפי התיאור שלי שמדובר בכל זאת בדלקת עפעפיים?

לקביעת תור
    סגירה
    עפעפיים

הוספת תגובה

תמונה

• אני רוצה

רונה
    28/12/2011

לציין שהמצב כך כבר חודש...

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אני רוצה - תגובה

פרופ' גיא בן סימון
    29/12/2011

שלום רב

שינויים במנח העפעף עשויים להופיע לאחר ניתוח הסרת הירוד כמו גם מעט יובש בעיניים

אם מנח העפעף נשאר כך 2-3 חודשים תוכלי לשקול ניתוח להרמת העפעף

לציין הדבר אינו קשור לניתוח הקטרקט ולא ברור מדוע חולים מפתחים צניחת עפעפיים לאחר ניתוח.

עצתי לך להמתין מספר חודשים לאחר הניתוח

בברכה

דר' בן סימון

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אחרי ניתוח עפעפיים
    לוסי
    25/12/2011

שלום,
    עברתי ניתוח להרמת עפעפיים (פטוזיס) בעין אחת לפני שלושה חודשים. רציתי לדעת האם החוט שמרים את העפעף עלול להיקרע/להשתחרר כתצואה ממתיחה חזקה של העפעף?

לקביעת תור
    סגירה
    אחרי ניתוח עפעפיים

הוספת תגובה

תמונה

• אחרי ניתוח עפעפיים - תגובה

פרופ' גיא בן סימון
    29/12/2011

שלום רב

החוט אשר מרים את העפעף עלול להקרע אך רק סמוך למועד הניתוח
    שלושה חודשים אם מנח העפעף תקין הסיכוי לכך הוא קלוש מאחר שרקמת השריר מצטלקת במיקום חדש וחשיבות המתח בחוט פחותה

בברכה

דר' בן סימון

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עפעף מורם עקב מחלת גרייבס
    ורה לוקין
    23/12/2011

שלום!אני בת 26 במשך שנתיים סבלתי מיתר פעולה בבלוטת הטריס(מחלת גרייבס)לפני חודשיים עברתי ניתוח והוציאו לי את רוב הבלוטה וכרגע מנסים לאזן אותי עם אלקטרוסין.מתחילת המחלה עפעף בעין שמאל התרומם ונותן תחושה של בליטת עין אבל העין עצמה לא בולטת,אלא השריר של העפעף התרומם(כך האנדוקרינולוג אמר)מה אפשל לעשות על מנת לחזור למצב הקודם של העניים,האם יש טיפול מסויים או ניתוח?

לקביעת תור
    סגירה
    עפעף מורם עקב מחלת גרייבס

הוספת תגובה

תמונה

• עפעף מורם עקב מחלת גרייבס - תגובה

פרופ. אריה נמט
    24/12/2011

שלום ורה,

אחד הביטויים הנפוצים של מחלת גריייבס הינו הרמת יתר של העפעף בצד או או בשני הצדדים. לעיתים ישנם ביטויים נוספים בארובה- חלקם עם ביטוי של בלט עין.
    הטיפול במקרים הוא נעשה לאחר איזון אנדוקרינולוגי בבלוטת התריס ולאחר רגיעה בהשפעה על העפעפיים (בדרך כלל לאחר כשנה וחצי מתחילת המחלה). הטיפול הינו ניתוחי- ניתוח עפעפים להחזרת העפעף למקומו הטבעי והוא מבוצע ע"י מומחה לניתוחי עפעפים (אוקולופלסטיקאי).
    בברכה,
    ד"ר אריה נמט

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה
    נועה
    16/12/2011

שלום!
    אני בת 54 ולפני חודש וחצי עברתי ניתוח קטרקט בעין. הכל היה תקין והעין היתה במצב רגיל. לפני כ-10 ימים ביצעתי בטעות (שכחתי מהניתוח) לחץ/עיסוי בעצם הגבה מעל העין קרוב לאזור האף (לא בגלגל העין). למחרת התעוררתי עם עין אדומה מעט ועפעף מעט נפוח וצנוח. מאז כאמור 10 ימים אין שיפור העין אדומה ונפוחה בעיקר בבוקר עם הקימה. האם ייתכן שנגרם נזק בלתי הפיך? האם יש משהו (לא כירורגי) שעשוי לשפר את המצב?

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה

הוספת תגובה

תמונה

• שכחתי

נועה
    16/12/2011

שכחתי להוסיף שביקורת אצל הרופא היתה תקינה למעט יובש

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שכחתי - תגובה

פרופ' גיא בן סימון
    16/12/2011

שלום רב

שפשוף עין מספר ימים לאחר ניתוח הסרת הירוד אשר בוצע במהלך תקין, לרוב אינו גורם לנזק לעין המנותחת, ביחוד שבדיקת רופא העיניים ללא ממצא.

בברכה,

דר' בן סימון גיא

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך

נועה
    16/12/2011

תודה על התשובה המהירה, הרופא אמנם לא מצא בעייה מבחינת ראייה, אך אחדד את שאלתי לגבי העפעף. הוא לא היה במצב צנוח חודש אחרי הניתוח. הוא הפך לכזה לפני 10 ימים לאחר הלחיצה באזור הגבה שנמשכה מספר דקות. האם יש סיכוי שהעפעף יחזור למצבו הקודם?
    תודה.

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• המשך - תגובה

פרופ' גיא בן סימון
    17/12/2011

שלום רב

עפעף צנוח הינה תופעה שכיחה המופיעה לאחר ניתוח הסרת הירוד כאשר הסיבה לכך אינה ברורה.

יש להמתין 2-3 חודשים לאחר הניתוח, ואם גובה העפעף אינו משתנה והעפעף מפריע מבחינה קוסמטית או תפקודית ניתן לשקול ניתוח להרמת העפעף.

הדבר אינו קשור לניתוח ויתכן נגרם בשל מפסק העפעפיים שבו משתמשים. יתכן שהתופעה מבטאת חולשה בשריר העפעף שבאה לידי ביטוי לאחר ניתוח הקטרקט.

בברכה,

דר' בן סימון גיא

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ניתוח להוצאת נוירופיברומה.
    אלי
    14/12/2011

שלום,
    אחי חולה ב NF2 ויש לו גידול מתחת לעפעף ימין.
    תוצאות ה MRI הראו כי "מודגמת נוירופיברומה בשומן התת עורי בלחי מימין שצורתה אליפטית וקוטרה המירבי 23. מ"מ.

אילו אפשרויות ניתוחיות קיימות להוצאת הגידול?
    לאיזה רופא מנתח צריך לפנות לביצוע ההליך?
    האם יש סיכון משמעותי בניתוח כזה?

אודה לתשובה בהקדם.

הוספת תגובה

תמונה

• ניתוח להוצאת נוירופיברומה. - תגובה

פרופ' גיא בן סימון
    14/12/2011

שלום רב

ככלל אופי נוירופיברומה משתנה מחולה לחולה, כאשר בניתוח מנסים לבצע הוצאה מקסימלית של הגידול.

ניתן לבצע בחתך בעור העפעף, או בחתך פנימי תלוי במיקום הגידול

במקרים מסויימים לא ניתן להוציא את הגידול בשלמות אלא רק הסרה חלקית

יש לפנות לרופא עיניים מומחה בפלסטיקה של העין (אוקולפלסטיקה)

בברכה,

דר' בן סימון גיא

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• יובש בעיניים
    מירי
    11/12/2011

אני רוצה לעשות ניתוח הרמת גבות, אך חוששת אם עלולה להיות פגיעה בראיה או יובש בעיניים?

לקביעת תור
    סגירה
    יובש בעיניים

הוספת תגובה

תמונה

• יובש בעיניים - תגובה

פרופ' גיא בן סימון
    12/12/2011

שלום רב

לפני ניתוח הרמת עפעפיים או הרמת גבות יש לבצע הערכה מלאה של העיניים (בדיקה מלאה כולל משטח העין החיצוני) ומצב הדמעות.

באם קיים יובש ניתן להתאים את דרגת הניתוח למידת היובש.

על פי רוב לא צריכה להיות בעיה בניתוח עפעפיים / הרמת גבות באם הוא מותאם לבדיקת העיניים.

בברכה,

דר' בן סימון גיא

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אחרי ניתוח עפעפיים
    ג'ודי
    04/12/2011

שלום,
    אני בת 49, לפני 10 ימים עברתי ניתוח הרמת עפעפיים עליונים ותחתונים. תהליך ההחלמה שלי סביר, צלקת בעין ימין כבר בהירה ודקה מאוד, הצלקת בעין שמאל יותר אדומה, אך אני מודעת לתהליך ומודעת לו. בהרמת העפעפיים התחתונות המנתח הסיר מעט עור עודף ( הצלקת יפה) ופיזר את השומן בשקע עמוק שהיה לי לפני הניתוח.שאלותי הן:
    1. בעפעפיים התחתונים-אני מבחינה, גם במגע, באי האחידות של פיזור השומן, ישנם איזורים כמו סוג של גבשושיות. הן לא רבות, אך קיימות. שאלתי- האם זה תהליך של ריפוי ומוקדם מידיי להתרשם מהם.
    2. קראתי את המלצותייך להשתמש בתרופת סבתא (הנחת עלי כרוב) על אזורים של שטפי דם. האם בשלב בו הסימן כבר שחור-סגול ניתן ליישם את עצתך או שכבר מאוחר?
    3. מי מוסמך לעשות עיסוי לימפטי או האם אוכל לעשות זאת בעצמי, אם יש מקורות ביוטיוב למשל?
    4. אני מרגישה תחושת יובש דווקא בעור (דמעות מלאכותיות מסייעות לעיניים) על מה אתה ממליץ?
    5. ממתי ניתן להתחיל להתאפר?
    למען גילוי נאות יש לי מנתח נהדר, אך כרגע הוא נמצא בכנס בחו"ל ונראה לי לא מתאים להטרידו בשאלות, לכן פונה לכאן
    ותודה רבה גדולה

לקביעת תור
    סגירה
    אחרי ניתוח עפעפיים

הוספת תגובה

תמונה

• אחרי ניתוח עפעפיים - תגובה

פרופ. אריה נמט
    04/12/2011

שלום רב,
    1. לגבי הגבשושיות- לרוב הן נעלמות עם הזמן, אך כמובן הדבר תלוי בטכניקה הניתוחית ואיני יכול לדון בענין מבלי לדעת כיצד בוצע הניתוח.
    2. עלי כרוב- לרוב יעילים רק בשלבים הראשונים- עד 2-3 ימים לאחר הניתוח.
    3. יש מומחים לעיסוי לימפטי- תוכלי למצוא דרך האינטרנט. יש גם שיטות "עשה זאת בעצמך". ניתן למצוא גם באינטרנט.
    4. תחושת יובש בעור- רצוי להשתמש במשחה עם תכולה אנטיביוטית.
    לא ניתן להמליץ מעבר לכך. יש לפנות למנתח ולקבל הנחיות ברורות גם ביחס לאיפור. ישנן גישות שונות לנושא.

בברכה ורפואה שלמה.
    ד"ר אריה נמט

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• קטרקט קושי בבחירת עדשה
    יפה
    03/12/2011

אני בת 40 +
    לא מרכיבה משקפיים
    חצי עין אחת מכוסה בקטרקט למרות זאת עדיין רואה 6:6 בשתי העיניים.
    ההתלבטות שלי נובעת מחוסר ידע ובקיום מגוון רחב של סוגי העדשות
    האם עדשה רגילה לראייה מרחוק תחייב הרכבת משקפיים לקרוב?
    האם כדאי לבחור בעדשה מולטיפוקלית לעין אחת? האם היא תמנע צורך במשקפיים לקרוב ולרחוק?
    מה היתרון של עדשה קומודטיבית?

הקטרקט מפריע לי בצורה של סינוור ותחושה של גוף זר
    מהי המלצתכם למצב שלי?
    בתודה מראש

לקביעת תור
    סגירה
    קטרקט קושי בבחירת עדשה

הוספת תגובה

תמונה

• קטרקט קושי בבחירת עדשה - תגובה

פרופ. אריה נמט
    04/12/2011

יפה שלום,
    השיקול אם לבצע ניתוח ירוד במקרה שבו ההפרעה היא סינוור ואין ירידה בחדות ראיה תלויה במידת ההפרעה לתפקוד והיא כמובן אינדיבידואלית.
    היות ואת בת 40 ועדיין נהנית מיכול כיווץ עדשה ולא נזקקת למשקפי קריאה, רצוי לדחות עד כמה שיותר את ניתוח הירוד עד גיל 45 לפחות.
    בעיקרון מושתלת עדשה בעלת מיקוד למרחק אחד, ולכן במידה ואת מכוונת לראיה טובה לרחוק, יש צורך במשקפים לקרוב. כמובן שעדשה מולטיפוקלית אמורה לפתור את נושא המיקוד, אך מדובר על עדשות יקרות ויש צורך בבדיקה קפדנית קודם לניתוח לבדוק אם את מתאימה לעדשה זו.
    בברכה,
    ד"ר אריה נמט

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה