פורום מחלות פרקים בילדים, כאבי פרקים - יש לך שאלה?

מנהל הפורום

ד``ר יונתן בוטבול
ד"ר יונתן בוטבול
פרופ` יוסף עוזיאל
פרופ' יוסף עוזיאל
הוספת הודעה לפורום

תמונה
לקביעת תור אצל פרופ' יוסף עוזיאל ללא פרסום בפורום

• לאחר חיסון ריאקטיב ארטיטיס
    גאיה
    23/09/2011

שלום רב,
    לאחר חיסון דחף מחומשת החלה צליעה (שמונה שעות אחרי) אצל הפעוט.
    רופאת הילדים איבחנה כריאקטיב ארטיטיס (כ 9 ימים לאחר החיסון) נתנה נורופן למשך יומיים במקביל איבחנה וירוס בגרון (גרון אדום) חום נמוך וחוסר תיאבון.
    אמרה שאם לא יעבור צריך להמשיך לאורטופד....
    מקריאה בנט אני רואה חשש לראיה
    אשמח להפניה לקריאה מה זה ריאקטיב ארטיטיס לאחר חיסון והאם ידוע ומוכר הקישור לתופעה שמתרחשת אחרי חיסון.
    האם יש צורך בטיפון?
    האם זה עובר מאליו?
    ולמי צריך לפנות להמשך בירור אם חלילה הצליעה תמשיך גם לאחר טיפול בנורופן כיומים שלושה?
    ובכלל ממה הן הבדיקות שצריך לבצע ?
    סליחה על אורך השאלות
    אודה על כל מידע
    בברכה
    אמא מודאגת

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר

הוספת תגובה

תמונה

לקביעת תור או פניה אישית למומחה ללא פרסום בפורום

• תוספת

גאיה
    24/09/2011

במקביל התפתח לפעוט מאחורי הברכים סוג של פטריה (?) מאובחן כרינג וורן האם יש קשר לצליעה ולחזרה של הפטריה הזו?
    תודה

* המידע המוצג כאן אינו מהווה ייעוץ רפואי או תחליף לו, כל הסתמכות על המידע היא באחריותך בלבד. הגלישה באתר היא בהתאם לתקנון האתר
    לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תוספת - תגובה

פרופ' יוסף עוזיאל
    24/09/2011

כאיה שלום
    הופעת התלונה 8 שעות אחרי החיסון מוקדמת
    יתכן תגובה מקומית שרירית לחיסון
    החשוב הוא בדיקה גופנית כדי לגלות את המקור לתלונה
    הסבירות לקשר בין הממצא העורי לצליעה נמוכה
    בברכה
    פרופ עוזיאל

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• לפרופ שלום שוב

גאיה
    24/09/2011

תודה על תשובתך ברשותך....
    אנחנו כבר 12 יום לאחר החיסון ועדין הצליעה קיימת לאחר מנוחה הצליעה ניכרת יותר בהמשך היום פוחתת..
    רופאת הילדים בדיקה פיזית את הרגל וטווח תנועה ואמרה שאין ממצא לבעיה ושוב איבחנה כריאקטיב ארטיטיס וכאמור נתנה טיפול נורופן שאנחנו מאחוריו.
    מאחורי הברכים ישנה פריחה חדשה
    מה עכשיו?
    למי עלינו לפנות?
    קראתי בנט שיש חשיבות לבדיקה מוקדמת של העינים? האם חשוב ללכת לרופא עינים לבצע אותה?
    תודה רבה ושנה טובה ומבורכת

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• צליעה לאחר חיסון

פרופ' עוזיאל
    24/09/2011

שלום רב
    ארתריטיס תגובתית משמעותה ממצא של דלקת במפרק המתבטאת בירידת טווח תנועה או כאב בהנעת המפרק. היעדר ממצא בבדיקה גופנית אינו תומך בארתריטיס.
    יש צורך בבדיקה פיזיקלית חוזרת, לעיתים להיעזר בדיקות דם לסימני דלקת.
    בדיקת עינים חשובה במקרה של דלקת מפרקים כרונית של גיל הילדות, ואז יש ממצא של דלקת באחד המפרקים
    בברכה
    פרופ' עוזיאל

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי ברכיים
    מודאגת
    15/09/2011

שלום רב
    בני בן שלוש וחצי ומזה כמה חודשים מתלונן על כאבי ברכיים עד כדי בכי.
    הוא קם מהשינה ובוכה שכואבות לו הברכיים וכאשר שואלים אותו איפה כואב לך האם בשוקיים ? האם בברכיים? הוא אומר שלא ומצביע על הברכיים ואומר שהוא לא יכול ללכת וממש בוכה.
    לאחר כשעה זה עובר
    וככה זה כאשר הוא גם קם משינה בבוקר וגם אחרי הצהריים.
    לעיתים זה קורה לו גם לאחר שהוא הולך ברחוב ואז עוצר ואומר שכואבות לו הברכיים ואין לו כוח ללכת.
    רופא אורתופד לפני כארבעה חודשים אמר שהוא לא רואה משהו חיצוני, אבל עדיין כואב לו
    מה ניתן עוד לעשות? האם לעשות בדיקות דם?
    האם יש לו בעיה חלילה בעצמות? כי הוא ממש בוכה כאשר זה קורה
    יש לציין שכאשר הוא נולד היה לו רטט ברגליים כאשר הוא היה מתרגש או סתם במנוחה. היום אין לו רטט אך הוא נוהג לקפוץ משמחה ולהזיז ידיים ורגליים

לקביעת תור
    סגירה
    כאבי ברכיים

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי ברכיים - תגובה

ד''ר יונתן בוטבול
    23/09/2011

שלום רב
    הכאבים המתוארים יכולים להתאים לכאבי גדילה, למרות הגיל הצעיר , בכל מקרה אני מציע שתפנו לרופא הילדים שלכם ייתכן ויהיה צורך בבדיקות דם לפחות ספירת דם.
    במידה והכאבים ממשיכים ניתן לפנות לראומטולוג ילדים הקרוב למקום מגוריכם.
    בתודה
    ד"ר בוטבול יונתן

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• עיקצוצים בידיים
    דור
    14/09/2011

אני בן 16,בריא בדרך כלל,אבל בחודשים האחרונים-השנה האחרונה התחילו לי מידי פעם עיקצוצים בידיים שהולכים ומתחילים להיות יותר ויותר תכופים,זה לא כאב,אבל זה חשוד...
    אולי זה קשור לגיל ההתבגרות או משהו? או שכדאי שאראה רופא?

לקביעת תור
    סגירה
    עיקצוצים בידיים

הוספת תגובה

תמונה

• עיקצוצים בידיים - תגובה

פרופ' יוסף עוזיאל
    14/09/2011

גש לרופא
    בדיקה גופנית ובדיקות מעבדה
    בברכה
    פרופ עוזיאל

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• סינדרום PHAPA ובטנזול
    מיכל
    13/09/2011

שלום רב,
    בני בן 4 סובל מגיל 2.5 מתופעה של חום מחזורי המלווה בכאבי פרקים חזקים בעיקר ברגליים. בהתחלה התופעה חזרה אחת לחודש. רופא הילדים איבחן כי כנראה מדובר בסינדרום PHAPA. לפני כ3 חודשים התחלנו במתן טיפול ע"י בטנזול בכל פעם שמתחיל התקף של חום וכאבי פרקים. לאחר מנה אחת של 4 כדורי בטנזול התופעה פוסקת. אך מאז הבטנזול תדירות ההתקפים גברה לפעם בשבוע. ברצוני לדעת-
    מהן הסכנות/ הנזקים של הטיפול בבטנזול לטווח קצר ולטווח ארוך?וכיצד ניתן למזער את הנזק?
    האם יש מגבלה בתקופה בה אפשר לצרוך בטנזול? (בינתיים כ3 חודשים אך אנו לא יודעים מתי זה ייגמר)
    האם יש קשר בין המינון לבין תדירות ההתקפים? כלומר-האם מתן מינון גבוה יותר של בטנזול יפחית את התדירות של ההתקפים?
    האם קיים טיפול אחר פחות מזיק , שכן מדובר בכמות גדולה של בטנזול לתקופה ארוכה?
    תודה רבה,
    אמא מודאגת.

לקביעת תור
    סגירה
    סינדרום PHAPA ובטנזול

הוספת תגובה

תמונה

• סינדרום PHAPA ובטנזול - תגובה

ד''ר יונתן בוטבול
    14/09/2011

מיכל שלום רב
    ראשית הייתי שמח אם הייתה פונה לראומטולוג ילדים על מנת לאבחן באופן ודאי שאכן מדובר ב-PFAPA
    לגבי שאלותייך:
    1. אכן מתן בטנזול בהתחלה עשוי להעלות את תדירות ההתקפים.
    2. מתן בטנזול בתדירות של פעם בחודש במנה חד פעמית מלווה במעט מאוד תופעות לואי, תופעות הלואי שמתוארות במתן סטרואידים מדברות על טיפול ממושך יומיומי במינונים גבוהים.
    3. ישנם מספר תרופות שנוסו בעבר כטיפול מונע כמו סימטידין העדויות על יעילות הטיפול כטיפול מונע אינם חד משמעיות .
    4. לגבי הקשר בין מינון התרופה לתדירות ההתקפים אין קשר בין השניים .
    מקווה שהועלתי
    בתודה
    ד"ר בוטבול יונתן

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דלקת גרון וכאבי פרקים
    מיכל
    11/09/2011

שלום רב,
    לפני שבועיים בתי בת 7 חלתה בדלקת גרון עם משטח חיובי וקיבלה מוקסיפן פעמיים ביום 10 מל למשך 10 ימים.עם תחילת המחלה ועד היום מתלוננת על כאב ממוקד במפרק שבין כף הרגל לקרסול בשתי הרגליים. ללא נפיחות או אודם. הכאב יכול להופיע בכל שעה במשך היום ואף עם קימה בבוקר. הילדה ממש בוכה מכאב ואינה יכולה ללכת. עם מתן אקמול הכאב יורד אך לא לגמרי כעבור כחצי שעה. בנוסף לפני שהכאב חולף היא מתלוננת על עקצוצים ונמלים באצבעות הרגלים. האם מדובר על תסביך של הסטרפטוקוקוס או מצב חולף שלאחר המחלה? איזה בדיקות כדאי לעשות? תודה רבה

לקביעת תור
    סגירה
    דלקת גרון וכאבי פרקים

הוספת תגובה

תמונה

• דלקת גרון וכאבי פרקים - תגובה

פרופ' יוסף עוזיאל
    12/09/2011

מיכל שלום,
    כדאי להיבדק אצל הרופא בדיקה פיזיקלית - האם מדובר בכאב- ארתרלגיה- או דלקת ארתריטיס במפרק
    עדיף לתת נוגדי דלקת כגון נורופן ולא נוגדי כאב כאקמול ולתת באופן קבוע
    סמוך לזיהום לוע בסטרפטוקוק תתכן דלקת מפרקים או כאב בלבד
    בברכה
    פרופ' עוזיאל

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• תודה רבה. אנחנו כמובן נגש לרופא

מיכל
    12/09/2011

להיבדק. אבל האם לדעתך, לאור העובדה שאין נפיחות ואודם והעובדה שהכאב יכול מופיע לסירוגין בכל שעות היום, מדובר במצב חולף ובתסביך של דלקת גרון?

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול בכאבי פרקים
    זהבה
    30/08/2011

שלום,
    לאחרונה אני חש כאבים בידיים ובצלעות שמרגישים לי כאילו העצם עצמה כואבת. אם לוחצים לי את היד או מחבקים אותי זה יכול ממש לכאוב. בנוסף לכל אני חש חולשה ועייפות. טרם נבדקתי אך בעקבות חומרים שמצאתי ברשת אני חושב שזאת עשויה להיות דלקת פרקים. כיצד בדרך כלל מטפלים במחלה? האם היא מחמירה באיזשהו שלב? מהם הסיכונים?
    תודות

לקביעת תור
    סגירה
    טיפול בכאבי פרקים

הוספת תגובה

תמונה

• טיפול בכאבי פרקים - תגובה

פרופ' יוסף עוזיאל
    31/08/2011

שלום רב
    ראשית עליך להיבדק
    האבחנה הינה קלינית בבדיקה פיזיקלית
    עם האבחנה מתחילים בטיפול שעיקרו טיפול תרופתי נוגד דלקת מסוגים שונים פיזיותרפיה וטיפול תומך
    בברכה
    פרופ עוזיאל

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• ילדה בת 7 עם דלקת פרקים
    זהבה
    21/08/2011

אבחנו אצל בתי בת השבע דלקת פרקים לפני כשנה. הסיבה לאבחון היתה כי היו לה כל הזמן כאבים בברכיים יחד עם חום. יכול להיות שילדים כל כך צעירים סובלים מדלקת פרקים? מה הסיבות לכך? אין לנו במשפחה היסטוריה של דלקת פרקים. האם זה מצב שיכול להחמיר ומה הטיפול המומלץ? בינתיים היא על תרופות כשהכאבים מתפרצים.
    תודה,
    שלגית

לקביעת תור
    סגירה
    ילדה בת 7 עם דלקת פרקים

הוספת תגובה

תמונה

• ילדה בת 7 עם דלקת פרקים - תגובה

ד''ר יונתן בוטבול
    21/08/2011

רותם שלום.
    ילדים בגיל של ביתך בהחלט יכולים לחלות בדלקת פרקים של הנערות שהיא שונה מדלקת פרקים של מבוגרים, סיפור משפחתי ברוב המיקרים לא קיים, לגבי הסיכוי של המחלה להחמיר מאוד תלוי באיזה סוג בדיוק ביתך חולה, הטיפול המומלץ משתנה בהתאם לסוג המחלה הספציפי של ביתך ומצבה כעת, לפי תאורך עושה רושם שסה"כ מצבה טוב ואינה נזקקת לטיפול קבוע .
    תודה ובהצלחה החלמה מהירה
    ד"ר בוטבול

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• בן עשר
    חיה
    14/08/2011

שלום, אחייני בן עשר והוא מתלונן על כאבים בכפות רגלים ובידיים כבר שבועיים, לפעמים בוכה ממש. מה אפשר לעשות?

לקביעת תור
    סגירה
    בן עשר

הוספת תגובה

תמונה

• בן עשר - תגובה

פרופ' יוסף עוזיאל
    14/08/2011

שלום רב
    לגשת לרופא הילדים לבדיקה פיזיקלית
    לתעד את ההתקפים ברישום
    לפי הצורך בהמשך לראומטולוג
    בברכה
    פרופ עוזיאל

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• דלקת פרקים
    ענת
    27/07/2011

הבן שלי בן 6 יש לוחום ממושך שלושה שבועות, הוא סובל מכאבים ברגל אחת בחלק התחתון לא בברך, יש לו בעור כמו מן אלרגיה ברגליים שחולפת לפעמים ובנוסף האצבע ביד קרה משאר האצבעות. לעחר מס' גדול של בדיקות שהכל יצא תקין הגיעו למסכנה שמדובר בדלקת פרקים. השאלה שלי היא איך מטפלים במחלה? והאים זה עובר? מה המגבלות שיכולות להיות לו? תודה.

לקביעת תור
    סגירה
    דלקת פרקים

הוספת תגובה

תמונה

• דלקת פרקים - תגובה

פרופ' יוסף עוזיאל
    28/07/2011

ענת שלום
    יתכן שמדובר בדלקת מפרקים מערכתית
    לפרטים שאלי את הראומטולוג המטפל
    תוכלי לקראו גם באתר האיגוד הישראלי לראומטולוגיה או אתר פרינטו- בו יש מידע מפורט על דלקות מפרקים בילדים
    החלמה ובריאות טובה
    פרופ עוזיאל

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי ברכיים בילדה בת 8
    תמר
    26/07/2011

שלום,
    בתי בת ה8 מתלוננת כבר תקופה אורכה על כאבי ברכיים. היא איננה עושה
    יותר מידי ספורט, לא מאמצת את הרגליים יתר על המידה. לא ברור לי מדוע
    כואבות לה הברכיים.
    חשוב לי לציין, שכשאני הייתי בגילה סבלתי מתופעה דומה. במשך שנים רבות
    בילדותי כאבו לי הברכיים, וזה עבר לבד לקראת גיל 20.
    תודה,
    תמר

לקביעת תור
    סגירה
    כאבי ברכיים בילדה בת 8

הוספת תגובה

תמונה

• כאבי ברכיים בילדה בת 8 - תגובה

פרופ' יוסף עוזיאל
    26/07/2011

תמר שלום
    האבחנה תקבע לאחר בדיקות אורטופד ילדים או ראומטולוג ילדים
    אחת האבחנות השכיחות היא תסמונת גמישות יתר
    אך כאמור פני לבדיקה
    בברכה
    פרופ' עוזיאל

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• אפטות חוזרות אצל ילד
    יעל
    20/07/2011

שלום רב ותודה מראש, בני בן השנה ושמונה סובל מזה כחצי שנה מאפטות בפה. זו כבר פעם חמישית שהופיעו, בד"כ זה קורה כמה ימים אחרי מחלת חום כלשהי (שמאובחנת כוירוס ע"י הרופא). לעיתים מדובר על נקודות קטנות אדומות על הלשון ובחלל הפה, , לעיתים נקודות לבנות, והפעם ממש אפטות גדולות, בקוטר של כ- 3 מ"מ. תמיד כשהן קיימות הילד מרייר המון, מתלונן על כאבים בפה, לא מצליח לאכול.
    הרופא שלנו קבע שאולי מדובר בפי פאפא והפנה לראומטולוג.
    שאלותיי:
    1. האם אכן זה יכול להיות פאפא? אף פעם לא היו תפליטים על השקדים, ובנוסף כאמור האפטות לא מופיעות ביחד עם החום, אלא צצות לאט לאט אחרי.האין העובדות האלה שוללות פי פאפא?
    2. למה עוד ניתן לייחס את התופעה?
    3. האם ייתכן שאילו פשוט אפטות שמופיעות אחרי חום, ו"זה מה יש"? וככה זה יהיה אצלו מעכשיו כל חודש בערך?
    4. אילו בדיקות מומלץ לבצע?
    תודה רבה!

לקביעת תור
    סגירה
    אפטות חוזרות אצל ילד

הוספת תגובה

תמונה

• אפטות חוזרות אצל ילד - תגובה

פרופ' יוסף עוזיאל
    20/07/2011

יעל שלום
    את צודקת- לא תואם את ההגדרות של PFAPA
    יש לעיתים כיבי פה מסיבה לא ידועה שנשנים
    לעיתים ניתן לנסות טיפולים שונים בעת האירוע או מניעתי
    כדאי להיעץ עם הרופא המטפל
    בברכה
    פרופ עוזיאל

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים בדלקת פרקים
    מישהי :)
    05/07/2011

אני בת 14 וחצי , יש לי דלקת מפרקים בשתי הברכים ואני סובלת מכאבים
    יש דרך להעביר את זה חוץ מכדורים כי זה עושה לי תמיד בעיות
    וניסיתי לעשות קומפרסים זה לא עוזר
    תודה:)

לקביעת תור
    סגירה
    כאבים בדלקת פרקים

הוספת תגובה

תמונה

• כאבים בדלקת פרקים - תגובה

פרופ' יוסף עוזיאל
    05/07/2011

שלום רב
    גשי לראומטולוג המטפל
    טיפול הבחירה בדלקת מפרקים בברכיים כאשר הדלקת בברכיים בלבד הוא הזרקת סטרואידים למפרקים- פעולה שבד"כ מביאה להפוגה
    בברכה
    פרופ עוזיאל

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שלום ,נאמר לי שצריך לבדוק אם קיימים
    16
    20/06/2011

נוגדנים הגורמים לתופעות אוטואימוניות, וצריך לפנות לראומטולוג.
    *מה זה בדיוק ?

הבעיה היא
    כשאני לא נחשף לשמש. כל הגוף , צוואר, גב פנים תקוע לי וכבד. נשימות קשות.
    יש סחרחורות וכל תנועה שאני עושה אני שומע קליקים כואבים. כמו כן יש חריקות בתנועת הצוואר. הגוף קפוא. ויש עצירות.
    אני מרגיש חלש ומותש. וכשיש שמש זה עובר ומשתחרר וחוזר הכוח. הקלה..
    לאחר חשיפה לשמש של איזה 20 דקות , הגוף נרגע ומשתחרר לי כאילו לא היה כלום. בזמן החשיפה השרירים דופקים בכל הגוף ,הם נהיים רכים עד שישנה הקלה.

זה כל פעם חוזר הכיווצים כשאין חשיפה ושוב ההרגשה לא טובה.
    זה תמיד משתחרר ומתחזק בחשיפה לשמש.

וכשיש חשיפה גם השינה רגועה וטובה. וכשאין אז לא.

ויטמין D יצא באזור ה 40 ng/ml
    אני לוקח תוסף 2000 יחידות כל יום.
    אבל זה לא עושה מה שהשמש עושה.
    בימים שאין שמש יש לי את התופעות האלה..

אולי פעם היה חסר ויטמין D ..
    נאמר לי גם "זרימת דם פריפרית התרחבות של נימי דם בגלל החשיפה."

*יכול להיות גם שיש בעיה של זרימת דם ?

תודה רבה.

הוספת תגובה

תמונה

• שלום ,נאמר לי שצריך לבדוק אם קיימים - תגובה

פרופ' יוסף עוזיאל
    20/06/2011

שלום רב
    על שאלה כזו לא ניתן לענות בפורום- עליך להגיע לבדיקה מסודרת לראומטולוג באזור מגוריך
    ברכה
    פרופ עוזיאל

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה
    רונית
    20/06/2011

לפני שבעה חודשים נתנה לי הרופאה הפניה לראומטולוג בעקבות כאבים במיפרקים
    אצל ילדה בת 7 ובדיקות דם עשיתי בדיקות דם זה היה בדצמבר 2010 והתור נקבע לי ליולי 2011 האם אני אצטרך לעשות לה שוב בדיקות דם בהגיעי לרופא ?

לקביעת תור
    סגירה
    שאלה

הוספת תגובה

תמונה

• שאלה - תגובה

פרופ' יוסף עוזיאל
    20/06/2011

יש לשאול את הרופאה המפנה
    חשוב יותר הוא מצבה הכללי של בתך
    אורך התור אינו סביר
    בברכה
    פרופ עוזיאל

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה

• פרוגנוזה ל JIA אצל ילדה בת שלוש
    גלית
    14/06/2011

שלום רב.
    בתי אובחנה בגיל שנתיים כסובלת מ JIA מיעוט מפרקים (ANA חיובי).
    הייתה לה דלקת בברך שמאל לפני שנה שטופלה לבסוף ע"י הזרקה של סטרואידים.
    כעת, שנה לאחר מכן, יש שוב התלקחות של הדלקת באותה ברך וכן אותרה דלקת עיניים שכבר טופלה עד להחלמה.
    הייתי רוצה לשאול, לאור המהלך עד כה, האם ניתן לחזות משהו לגבי העתיד? מה הסיכוי שהמחלה תסתיים עד לגיל ההתבגרות ולחילופין מה הסיכוי שתלווה אותה הלאה?
    תודה רבה.
    אמא מודאגת.

הוספת תגובה

תמונה

• פרוגנוזה ל JIA אצל ילדה בת שלוש - תגובה

פרופ' יוסף עוזיאל
    14/06/2011

שלום רב
    ככלל כ מחצית יחלימו לחלוטין וכמחצית יחוו התלקחויות בהמשך- לא ניתן לנבא
    החדשות הטובות כי עם הטיפולים הקיימים היום ניתן להשיג הפוגות ארוכות ואורח חיים תקין
    חשוב מאד להקפיד על מעקב עיניחים מסודר!
    בברכה
    פרופ' עוזיאל

לקביעת תור
    סגירה

הוספת תגובה

תמונה